Jak zjistit verzi systému Windows v počítači

Chcete-li zjistit verzi pro svůj počítač, obraťte se na vydavatele systému Windows 10: Nelze spustit tuto aplikaci na počítači. jak ji opravit

Někteří uživatelé systému Windows 10 se mohou setkat s chybovou zprávou „Tuto aplikaci nelze v počítači spustit. Chcete-li zjistit verzi pro svůj počítač, obraťte se na vydavatele aplikace“ jediným tlačítkem „Zavřít“. Začínajícímu uživateli pravděpodobně nebude jasné, proč se program z takové zprávy nespustí.

V této příručce jsou uvedeny podrobnosti o tom, proč se aplikace nemusí spustit a jak ji opravit, spolu s několika dalšími variantami stejné chyby a videem, které ji vysvětluje. Viz. Také: Tato aplikace je z bezpečnostních důvodů blokována při spuštění programu nebo hry.

Proč nelze aplikaci spustit ve Windows 10

Pokud se vám při spuštění programu nebo hry ve Windows 10 zobrazí přesně tato zpráva, že aplikaci nelze v počítači spustit, nejčastější příčiny jsou tyto.

 • Máte 32bitovou verzi systému Windows 10 a program vyžaduje 64bitovou verzi.
 • Stáhli jste si.Exe souboru programu pro procesory ARM (k tomu dochází například při stažení komponent Visual C Redistributable a pokusu o spuštění vcredist_arm.Exe. takové soubory se na běžném počítači nespustí)
 • Soubor je poškozený (např. Po obnově nebo v důsledku poruchy disku) nebo se nejedná o spustitelný soubor (např. Jste soubor pouze přejmenovali a přidali mu příponu.Exe).
 • Program byl vyvinut pro některou starou verzi systému Windows, například XP.

Jsou možné i další možnosti, které budou popsány v poslední části příručky.

Oprava chyb

V prvním případě je to poměrně jednoduché (pokud nevíte, zda máte v počítači nebo notebooku nainstalovaný 32bitový nebo 64bitový systém, viz. Jak zjistit bitový režim Windows 10): některé programy mají ve složce dva spustitelné soubory: jeden s připojeným x64 v názvu, druhý. bez (použijte ten bez), někdy jsou dvě verze programu (32bitová nebo x86, která je stejná a 64bitová nebo x64) prezentovány jako dvě samostatné ke stažení na webových stránkách vývojáře (v tomto případě stahujeme program pro x86). V krajním případě změňte systém Windows 10 z 32bitového na 64bitový.

V druhém případě můžete zkusit zkontrolovat na oficiálních stránkách programu, zda existuje verze kompatibilní s Windows 10. Pokud program nebyl delší dobu aktualizován, zkuste jej spustit v režimu kompatibility pro předchozí verze operačního systému

 • Klikněte pravým tlačítkem myši na spustitelný soubor aplikace nebo jeho zástupce a vyberte možnost Vlastnosti. Poznámka: tento postup nebude fungovat se zástupcem na hlavním panelu, a pokud tam máte pouze zástupce, můžete postupovat takto: najděte stejný program v seznamu nabídky Start, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte „Upřesnit“. „Přejít na umístění souboru“. Již tam budete moci změnit vlastnosti zástupce aplikace.
 • Na kartě Kompatibilita zaškrtněte políčko „Spustit program v režimu kompatibility s“ a zadejte jednu z dostupných předchozích verzí systému Windows. Další informace: Režim kompatibility systému Windows 10.

Níže naleznete videonávod, jak ji opravit.

Obvykle výše uvedené body stačí k vyřešení problému, ale ne vždy.

Další způsoby řešení problému se spouštěním aplikací ve Windows 10

Pokud se žádná z uvedených metod neukázala jako užitečná, mohou být užitečné následující doplňující informace:

 • Pokud existuje důvodné podezření, že soubor.Exe soubor se softwarem byl poškozen, zkuste jej stáhnout znovu, případně z jiného zdroje.
 • Zkuste jej spustit jako správce (klikněte pravým tlačítkem myši na spustitelný soubor nebo zástupce. spustit jako správce).
 • Někdy může být problém způsoben chybami softwaru. zkuste starší nebo novější verzi softwaru.
 • Prověřte počítač na přítomnost škodlivého softwaru (může narušovat činnost některých programů, viz „Odstranění hardwaru“ na straně 44). Nejlepší nástroje pro odstranění malwaru.
 • Pokud používáte aplikaci obchodu Windows 10, ale nestáhli jste si ji z obchodu (ale z webu třetí strany), měl by vám pomoci následující návod: Jak nainstalovat.Appx a.Appxbundle ve Windows 10.
 • Ve verzích systému Windows 10 před aktualizací Creators Update se mohla zobrazit zpráva, že aplikaci nelze spustit, protože je zakázáno řízení uživatelských účtů (UAC). Pokud se tato chyba vyskytne a aplikace musí být spuštěna, povolte UAC, viz. Řízení uživatelských účtů systému Windows 10 (v pokynech je popsáno, jak jej zakázat, ale obráceným postupem jej lze povolit).

Doufejme, že jedna z navrhovaných možností vám pomůže vyřešit problém „nelze spustit tuto aplikaci“. Pokud ne, popište situaci v komentářích a já se vám pokusím pomoci.

Remontka.Pro na Telegramu | Další způsoby předplatného

Jak zjistit verzi systému Windows v počítači

Chcete-li zjistit verzi systému Windows, musíte na ploše najít ikonu „Počítač“ nebo „Můj počítač“. Pokud ji nemáte na ploše, měli byste ji hledat v nabídce Start. Tlačítko pro přístup do této nabídky se nachází v levém dolním rohu obrazovky. Může být podepsán slovem „Start“ nebo může vypadat jako kulaté logo systému Windows. Kliknutím levým tlačítkem myši na něj vstoupíte.

Jakmile najdete ikonu „Počítač“, klikněte na ni pravým tlačítkem myši. Klikněte levým tlačítkem myši na položku „Vlastnosti“ v kontextové nabídce, která se zobrazí.

Otevře se okno, které v různých verzích systému Windows vypadá jinak. Ale i tak zobrazuje všechny potřebné informace o verzi systému Windows, viz. Obrázky níže.

V systému Windows XP byste si také měli uvědomit jednu věc. Informace o jeho typu se zobrazí pouze v případě, že systém Windows je 64bitový operační systém. V takovém případě se v okně vlastností systému zobrazí označení „x64 edition“ nebo „x64 edition“ nebo něco podobného. Pokud to není uvedeno, znamená to, že systém Windows XP je 32bitový.

Můžete zjistit, že jeden z výše uvedených obrázků se týká počítače se systémem Windows XP Professional SP3 32-bit, druhý. Windows 7 Corporate SP1 64-bit.

V počítači se systémem Windows 10 bude toto okno vypadat následovně:

Základní informace o verzi počítače se systémem Windows lze získat i jiným způsobem. Postup je následující:

Stiskněte tlačítko Win na klávesnici (je označeno logem Windows a nachází se v levém rohu klávesnice) a držte ho stisknuté, zatímco mačkáte tlačítko R (v ruském rozložení je to tlačítko K). Teprve poté uvolněte tlačítko Win;

Otevře se okno „Spustit“ nebo „Spustit program“. Do pole „Otevřít“ zadejte slovo winver a klikněte na tlačítko „OK“ (viz tlačítko „Otevřít“ vpravo). Obrázek vpravo).

Zobrazí se okno s požadovanými informacemi. Takto získané informace budou méně úplné než v prvním případě. Někteří uživatelé však dávají přednost tomuto způsobu.

NAPIŠTE AUTOROVI

Další způsoby zjištění verze systému Windows 10

Existuje několik dalších způsobů, jak zobrazit některé (různě úplné) informace o verzi systému Windows 10 nainstalované v počítači nebo notebooku. Některé z nich uvedu:

 • Klikněte pravým tlačítkem myši na tlačítko Start, spusťte příkazový řádek. V horní části příkazového řádku se zobrazí číslo verze (sestavení).
 • Do příkazového řádku zadejte systeminfo a stiskněte klávesu Enter. Zobrazí se informace o vydání, sestavení a bitech.
 • V editoru registru vyberte HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Microsoft\ Windows NT\ CurrentVersion a zobrazte informace o verzi, vydání a sestavení systému Windows

Jak vidíte, existuje mnoho způsobů, jak zjistit verzi systému Windows 10, můžete si vybrat libovolný, i když nejrozumnější způsob pro domácí použití se mi zdá způsob, jakým se tyto informace zobrazují v nastavení systému (v novém rozhraní nastavení).

zjistit, verzi, systému, windows

Jak zjistím, jakou verzi systému Windows používám?

Potřeba zjistit, jaká verze systému Windows je v počítači nainstalována, může nastat v různých situacích. Například ve většině případů musíte pro stažení nejprve zadat verzi systému Windows.

Pokud se nacházíte v této situaci a neznáte verzi systému Windows, měl by vám pomoci tento článek. Zde je několik způsobů, jak zjistit, jakou verzi systému Windows používáte.

Pokud je na ploše ikona počítače (ikona, nikoli zástupce), můžete pomocí ní zjistit, jaký systém Windows je na počítači spuštěn. Klikněte na tuto ikonu pravým tlačítkem myši a v nabídce vyberte možnost „Vlastnosti“.

Zobrazí se okno s informacemi o vašem počítači. Zobrazí se verze systému Windows a základní informace o počítači (název procesoru, množství paměti RAM).

Také vám sdělí, jaký typ operačního systému máte. V dolní části okna naproti položce „Typ systému“.

Je třeba poznamenat, že pokud nemáte na ploše ikonu počítače, můžete toto okno vyvolat pomocí kombinace kláves Windows Pause/Break.

Druhým způsobem, jak zjistit, jaký systém Windows je v počítači spuštěn, je příkaz WinVer. Stiskněte kombinaci kláves Windows R a v zobrazené nabídce zadejte příkaz WinVer.

Zobrazí se okno se základními informacemi o vašem operačním systému. Zde můžete zjistit, jaký systém Windows je na vašem počítači spuštěn, spolu s jeho verzí a číslem sestavení.

Dalším užitečným příkazem, který umožňuje zjistit, jaký systém Windows je v počítači spuštěn, je příkaz systeminfo. Chcete-li použít tento příkaz, otevřete příkazový řádek, zadejte systeminfo a stiskněte enter. Zobrazí se základní informace o počítači. To vám ukáže verzi systému Windows.

Tento příkaz můžete provést také jiným způsobem. Chcete-li to provést, stiskněte kombinaci kláves R systému Windows a v otevřeném okně zadejte příkaz cmd /k systeminfo.

V tomto případě se nejprve spustí „příkazový řádek“ a poté se provede příkaz systeminfo.

Poslední metodou, kterou se budeme zabývat, je okno Systémové informace. Stiskněte kombinaci kláves Windows R a do zobrazeného okna zadejte msinfo32.

Zobrazí se okno Systémové informace, kde můžete zjistit, jaký systém Windows je v počítači spuštěn. Tyto informace snadno najdete, protože je budete mít přímo před očima.

Pokud máte problémy se spuštěním msinfo32. Toto okno můžete otevřít vyhledáním v nabídce Start. Za tímto účelem jednoduše zadejte do vyhledávacího pole „Systémové informace“ a otevřete nalezený program.

Tvůrce této stránky comp-security.Net, autor více než 2000 článků o opravách počítačů, programování a nastavení operačního systému.

Položte otázku v komentářích pod článkem nebo na stránce Zeptejte se a dostanete odpověď.

Jak zjistím, jaký systém Windows je v mém počítači spuštěn?

Potřeba zjistit verzi systému Windows nainstalovanou v počítači může nastat v různých situacích. Ve většině případů je například nutné nejprve zadat verzi systému Windows, abyste mohli stáhnout.

Pokud jste v této situaci a nevíte, jakou verzi systému Windows máte, měl by vám pomoci tento článek. Zde je několik způsobů, jak zjistit, jakou verzi systému Windows používáte.

Pokud je na ploše ikona počítače (ikona, nikoli zástupce), můžete pomocí ní zjistit, jaká verze systému Windows je v počítači spuštěna. Klikněte na tuto ikonu pravým tlačítkem myši a vyberte položku nabídky „Vlastnosti“.

Otevře se okno s informacemi o vašem počítači. Zobrazí se verze systému Windows a základní informace o počítači (název procesoru, množství paměti RAM).

K dispozici jsou také informace o bitovém typu operačního systému. V dolní části okna naproti položce „Typ systému„.

Je třeba poznamenat, že pokud nemáte na ploše ikonu počítače, můžete k tomuto oknu použít kombinaci kláves Windows Pause/Break.

zjistit, verzi, systému, windows

Druhým způsobem, jak zjistit, který systém Windows je v počítači spuštěn, je příkaz WinVer. Stiskněte kombinaci kláves Windows R a v zobrazené nabídce zadejte WinVer.

Poté se zobrazí okno se základními informacemi o operačním systému. Zde můžete zjistit, jaký systém Windows je v počítači spuštěn, jeho verzi a číslo sestavení.

Dalším užitečným příkazem, který vám umožní zjistit, jaký systém Windows je na vašem počítači spuštěn, je příkaz systeminfo. Chcete-li použít tento příkaz, otevřete Příkazový řádek, zadejte systeminfo a stiskněte enter. Zobrazí se základní informace o počítači. Mezi těmito informacemi najdete verzi systému Windows.

Příkaz můžete provést také jiným způsobem. Za tímto účelem stiskněte kombinaci kláves R systému Windows a v otevřeném okně zadejte příkaz cmd /k systeminfo.

V tomto případě se nejprve spustí „příkazový řádek“ a v něm se provede příkaz systeminfo.

Poslední metodou, kterou se budeme zabývat, je okno Systémové informace. Toto okno otevřete stisknutím kombinace kláves Windows R a v zobrazeném okně zadejte msinfo32.

zjistit, verzi, systému, windows

Zobrazí se před vámi okno „Systémové informace“, ve kterém se dozvíte, jaký systém Windows je na vašem počítači spuštěn. Vyhledání těchto informací bude snadné, protože se okamžitě objeví před vašima očima.

Pokud máte potíže se spuštěním příkazu msinfo32. K tomuto oknu se dostanete také vyhledáním v nabídce Start. Za tímto účelem stačí do vyhledávacího pole zadat „Systémové informace“ a otevřít nalezený program.

Jak zjistit, jaký systém Windows je v počítači spuštěn

Potřeba zjistit verzi systému Windows nainstalovanou v počítači může nastat v různých situacích. Ve většině případů je například nutné před stažením zadat verzi systému Windows.

Pokud se nacházíte v této situaci a neznáte svou verzi systému Windows, měl by vám pomoci tento článek. Zde je několik způsobů, jak zjistit, jaký typ systému Windows máte v počítači.

Pokud máte na ploše ikonu počítače (ikonu, nikoli zástupce), můžete pomocí ní zjistit, jaký typ systému Windows je na vašem počítači spuštěn. Klikněte na tuto ikonu pravým tlačítkem myši a vyberte položku nabídky „Vlastnosti“.

Otevře se okno s informacemi o vašem počítači. Zde najdete verzi systému Windows a základní informace o počítači (název procesoru, množství paměti RAM).

Získáte také informace o bitovém typu operačního systému. Úplně dole v okně naproti položce „Typ systému“.

Všimněte si, že pokud nemáte na ploše ikonu počítače, můžete toto okno otevřít pomocí kombinace kláves Windows Pause/Break.

Druhým způsobem, jak zjistit, jaký typ systému Windows je na počítači spuštěn, je příkaz WinVer. Stiskněte kombinaci kláves Windows R a v zobrazené nabídce zadejte příkaz WinVer.

Zobrazí se okno se základními informacemi o operačním systému. Zde můžete zjistit, jaký systém Windows je v počítači spuštěn, a také jeho verzi a číslo sestavení.

Dalším užitečným příkazem, který vám umožní zjistit, jaký systém Windows je na vašem počítači spuštěn, je příkaz systeminfo. Chcete-li použít tento příkaz, otevřete příkazový řádek, zadejte systeminfo a stiskněte enter. Zobrazí se základní informace o počítači. Mezi těmito informacemi najdete verzi systému Windows.

Tento příkaz můžete provést také jiným způsobem. Za tímto účelem stiskněte kombinaci kláves R systému Windows a v otevřeném okně zadejte příkaz cmd /k systeminfo.

Nejprve se spustí „příkazový řádek“ a teprve poté příkaz systeminfo v tomto okně.

Poslední metodou, kterou se budeme zabývat, je obrazovka „Systémové informace“. Toto okno zobrazíte stisknutím kombinace kláves Windows R a v zobrazeném okně zadejte příkaz msinfo32.

Zobrazí se okno „Systémové informace“, které vám řekne, jaký typ systému Windows je na vašem počítači spuštěn. Tyto informace snadno najdete, protože se vám okamžitě zobrazí před očima.

Pokud máte s příkazem msinfo32 problémy. K tomuto oknu se dostanete přes vyhledávání v nabídce Start. Za tímto účelem jednoduše zadejte do vyhledávacího pole „Systémové informace“ a otevřete nalezený program.

Winver Utility

Chcete-li se k nástroji dostat, zadejte „Winver“ do panelu „Najít programy a soubory“ v nabídce „Start“ a klikněte levým tlačítkem myši na zástupce.

Otevře se okno s informacemi o verzi operačního systému a uživatelské licenci.

Varování! Upozorňujeme, že tento nástroj je k dispozici pro systémy Windows 7. Windows 10. Ve starších systémech Windows nemusí příkaz Winver fungovat.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS