Jak zjistit, zda je váš iPhone kradený, nebo ne

Jak zjistit, zda je telefon kradený, nebo ne?

Existuje několik způsobů, jak to provést:. Prostřednictvím servisního kódu a databáze MIA: Nejprve zjistěte IMEI telefonu (jedinečný kód, který má každý telefon) vytočením #06# v nabídce volání. Nebo je tento kód uveden na nálepce pod baterií. Poté napište text: IMEI na číslo 4443.

Můžete ji předem zjistit pomocí kombinace #06#. Vzhledem k tomu, že IMEI je spojeno se slotem zařízení, bude mít telefon se dvěma sim kartami 2 identifikátory. IMEI najdete také na obalu telefonu nebo v záručním listu. Číslo IMEI vám pomůže, pokud vám telefon ukradnou a budete ho hledat na policii.

zjistit, iphone, kradený, nebo

Kontrola sériového čísla iPhonu

Pomocí sériového čísla můžete nejen zjistit obecné informace o svém zařízení, ale také obecně zjistit, zda se vás někdo nesnaží podvést.

    V nabídce zařízení přejděte na: Nastavení. Obecné. O tomto zařízení. Sériové číslo.

Kontrola iPhonu podle IMEI

Nejprve je třeba zjistit IMEI, a to několika způsoby.

  • IMEI by se mělo nacházet na obalu pod sériovým číslem.
  • Na přihrádce na kartu SIM.
  • V nabídce: Nastavení. Základní. O tomto zařízení.
  • Vytočením čísla #06#.

Na adrese www.IMEI.Do příslušného pole zadejte 15 číslic a stiskněte tlačítko Zkontrolovat. Pokud informace nejsou správné, máte falešnou zprávu.

Zkontrolujte nastavení iPhonu a originálního balení

Zkontrolujte informace na rámečku v nastavení iPhone v části „Základní“. O tomto zařízení“ a na zadní straně zařízení. Následující údaje musí souhlasit:

  • Model. Např. ME305LL/A.
  • Sériové číslo (není uvedeno na zadní straně jednotky).
  • IMEI. Porovnejte ID uvedené v informacích o zařízení, na krabici a na přihrádce karty SIM.

Pokud se některý z těchto údajů na krabici, v nastavení telefonu a na zásobníku karet SIM liší. zařízení bylo opraveno. To lze také zkontrolovat podle sériového čísla a IMEI.

Prostřednictvím webových stránek

Dříve společnost Apple poskytla přístup k aktivačnímu zámku, který řešil otázku, jak zkontrolovat, zda byl iPhone ukraden nebo ne. Stačilo zadat sériové číslo nebo IMEI a služba ukázala, zda je smartphone připraven k reaktivaci, nebo ne. Nyní tato služba není aktivní.

Řešením je služba třetí strany, která řeší problém, jak zkontrolovat, zda je iPhone kradený, nebo ne. Na internetu existuje mnoho takových stránek, nejznámější v Rusku je SNDeepInfo, která používá sériové číslo nebo IMEI. Stačí vybrat výrobce sluchátka a stisknout testovací tlačítko. Pokud se jedná o odcizené zařízení, zobrazí se následující informace.

Kontrola zámku iPhonu podle Apple ID

Originalita, vnější stav a funkčnost použitého iPhonu je důležitá, ale i originální, plně provozuschopné a perfektně vypadající zařízení může být naprosto nepoužitelné, pokud má uzamčený aktivační zámek. Iphone s povolenou funkcí „Najít iPhone“ nelze obnovit do továrního nastavení a nelze jej obnovit v iTunes v běžném režimu (pouze v režimu DFU), ale především jej nelze aktivovat po přeflashování.

zjistit, iphone, kradený, nebo

Při koupi použitého iPhonu je nutné (!) zkontrolujte stav aktivačního zámku, a pokud je povolen, požádejte prodejce o vypnutí funkce „Najít iPhone„. Pokud to nedokáže a tvrdí, že si nepamatujete heslo Apple ID, odmítněte nákup. iPhone je kradený.

Úplný reset

Všechny iPhony se systémem iOS 7 jsou propojeny s účtem Apple ID, ze kterého se musí bývalý majitel při prodeji smartphonu odhlásit. Při koupi telefonu musíte požádat prodávajícího o jeho vyčištění. Použijte k tomu jednoduché pokyny:

  • Přejděte do nabídky „Nastavení“.
  • Klikněte na tlačítko „Basic“.
  • Stiskněte tlačítko „Resetovat“.
  • Stiskněte tlačítko „Vymazat kontakt a nastavení“.

Pokud je heslo správné, bude kupující vyzván k zadání svého ID, pokud jej systém přijme, telefon je „čistý“, ale pokud požádá o zapamatování účtu starého majitele, měli byste se zdržet nákupu.

Telefony vyšší než iOS 11 mají zabudovanou ochranu proti opravám hackery. Nezřídka se stává, že lidé, kteří kradou telefony, odstraní zámky a nahradí je autentickými součástkami, aby nikdo netušil, jak smartphone v minulosti žil. Pokud se vyskytnou problémy s aktivací, chyby na obrazovce, mohou být v telefonu díly třetích stran a důvodem je odcizený gadget.

Značí Apple renovované iPhony?

Pokud si koupíte chytrý telefon Apple v krabici, snadno rozeznáte renovovaný iPhone od nového: krabice, ve které je renovovaný gadget zabalen, má na sobě speciální razítko s nápisem „Apple Certified Refurbished“ nebo „Apple Certified Pre-Owned“.

Další poznámka: krabice repasovaného iPhonu je zcela bílá, zatímco na přední straně obalu běžného iPhonu 5 je obrázek gadgetu.

Další údaj najdete na zadní straně krabice, na nálepce se sériovým číslem a IMEI. Repasovaný výrobek by měl být označen RFB (podle obrázku).

Označení „Apple Certified“ potvrzuje, že gadget byl opraven a otestován v oficiálních zařízeních společnosti kvalifikovanými techniky.

Existuje také další označení. „Refurbished by Seller“. které znamená, že byl renovován prodejcem. Koupit takové smartphony by žádný odborník nedoporučil. příliš velké je riziko, že opravu provedl amatér, jak se říká, „na kolenou“.

Jak poznat, že kupujete kradený iPhone?

Pokud jste se rozhodli koupit iPhone na sekundárním trhu a nejste si jisti, zda je kradený, nebo ne, existuje několik způsobů, jak zkontrolovat, zda na zařízení není zámek a nechcete se nechat podvést nepoctivým prodejcem.

Zámek aktivace je skvělá funkce, která chrání informace ve smartphonu před zvědavci v případě krádeže. Zloděj sice nebude moci aktivovat vaše zařízení, ale může se ho pokusit prodat někomu, kdo není zcela obeznámen s novými funkcemi, které společnost Apple zavedla.

Pokud si tedy chcete koupit iPhone na sekundárním trhu, měli byste věnovat pozornost:

Zámek obrazovky Pokud je smartphone odcizen, může majitel na dálku zanechat na displeji zprávu. Podívejte se na uzamčenou obrazovku: Pokud je na ní napsáno, že je zařízení odcizené. Pokud je smartphone uzamčen, řekněte prodejci, aby zadal heslo a zařízení odemkl.

Obnovení nastavení Pokud je majitel iPhonu legitimní a čestný, nebude vám moci tuto žádost odmítnout. Chcete-li to provést, přejděte na: Nastavení. Základní. Obnovit. Vymazat nastavení a obsah. Chcete-li tuto akci potvrdit, musíte zadat heslo Apple ID. Pokud to váš nový přítel odmítne, můžete se samozřejmě otočit a odejít.

Konfigurace smartphonu Pokud prodejce obnovil všechna nastavení, musíte je provést od začátku. Zadejte zemi, jazyk atd.Д. Poté musíte zadat libovolné Apple ID a heslo. Pokud jste v této fázi uspěli, je telefon „čistý“.

Pokud vás v tomto okamžiku požádá o zadání Apple ID a hesla předchozího majitele, možná byste měli s nákupem počkat. Kontakt na prodejce: Pokud telefon není kradený, snadno zadá údaje. Pokud odmítne nebo zadá nesprávné údaje, je telefon odcizen.

Jedna výmluva, jeden důvod k zamyšlení Každá z výše uvedených akcí a operací s použitým smartphonem by neměla skutečnému majiteli způsobit žádné potíže. Pokud dostanete alespoň jednu výmluvu na některý z těchto požadavků, je to dobrý důvod, proč si dvakrát rozmyslet, zda si tento iPhone koupit. „Nemohu si vzpomenout na heslo“ nebo „Zapomněl jsem, ale ujišťuji vás, že je to v pořádku“ nejsou v žádném případě akceptovány.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS