Jak zkontrolovat, zda váš počítač podporuje DirectX 12 Ultimate. DirectX 12 Windows 10

Jak zkontrolovat, zda váš počítač podporuje DirectX 12 Ultimate

Pokud chcete mít na počítači se systémem Windows 10, musíte mít konečný herní zážitek, pak musíte zajistit, aby váš hardware podporoval DirectX 12 Ultimate. DirectX je kolekce rozhraní pro programování aplikací (API), která byla vytvořena pro vylepšení vašich multimédií…

Pokud chcete mít na počítači se systémem Windows 10, musíte mít konečný herní zážitek, pak musíte zajistit, aby váš hardware podporoval DirectX 12 Ultimate. DirectX je kolekce rozhraní pro programování aplikací (API), která byla vytvořena za účelem zvýšení vašeho multimediálního zážitku, který zahrnuje streamování, hraní a zvuk na maximum.

V současné době je DirectX 12 Ultimate nejnovější a nejpokročilejší technologií API od společnosti Microsoft, která slibuje, že vám poskytne celkový zážitek, zatímco hrajete, jako jste nikdy předtím.

Jednoduše instalace DirectX 12 však nestačí. Musíte zajistit, aby jej také podporoval váš hardware, který je váš počítač. Tento článek pojednává o tom, jak se můžete ujistit, zda jej počítač podporuje, nebo si koupit ten, který ano.

Co DirectX 12 Ultimate nabízí

Microsoft volá DirectX 12 Ultimate The New Gold Standard for Gaming Graphics.„Říká se, že poskytuje vizuální grafiku, která je stejně dobrá jako filmy, výrazně zlepšují rámce prostřednictvím stínování proměnných rychlostí a zlepšuje celkový výkon pomocí rychlého zpracování a rychlejší míry odezvy.

Spolu s herním panelem Xbox v systému Windows 10 a DirectX se počítač stává konečnou herní technologií, kterou byste kdy potřebovali pro střelbu první osoby a další hry v nejlepší kvalitě.

V tomto blogu si můžete přečíst více o DirectX 12 Ultimate.

Jak zkontrolovat, zda váš počítač podporuje DirectX 12 Ultimate

Pokud se chystáte zakoupit nový počítač, Microsoft doporučuje, abyste získali ten, který podporuje DirectX 12 Ultimate.

Pokud upgradujete svůj herní počítač nebo kupujete nový, nehledejte nic jiného než „DirectX 12 Ultimate“ na stránce produktu nebo na maloobchodních boxech!

Microsoft

Nejlepší způsob, jak zajistit, aby váš hardware tuto technologii podporoval, je hledat ji buď na maloobchodní krabici nebo zkontrolováním podpory na webových stránkách výrobce.

Pokud však již vlastníte počítač Windows 10, můžete zkontrolovat, zda podporuje DirectX 12 Ultimate prostřednictvím herního baru Xbox. Herní panel nyní automaticky provádí test a dá vám vědět, zda je váš hardware DirectX 12 Ultimate Compatible nebo ne.

Jednoduše spusťte herní lištu Xbox stisknutím kláves Windows Key G zkratky. Poté klikněte na Nastavení a okno Nastavení se pod ním objeví. Přejděte na kartu Funkce her zleva od okna a nyní uvidíte konečný stav DirectX 12 vpravo, jak je znázorněno na obrázku níže:

Pokud zjistíte, že výše uvedené funkce nejsou k dispozici na vašem herním panelu Xbox, doporučujeme, abyste jej zkusili aktualizovat prostřednictvím Microsoft Store.

Podporovaný hardware pro DirectX 12 Ultimate

Společnost Microsoft také sdílela široké spektrum podporovaných grafických karet pro DirectX 12 Ultimate. Pokud máte některý z následujících hardware, neměli byste mít problém s nejlepším multimediálním na počítači nejlepší multimédia:

 • Série AMD Radeon RX 6000
 • Série Nvidia Geforce RTX 30
 • Série Nvidia Geforce RTX 20

Zavírací slova

Dříve Microsoft uvolňoval DirectX jako samostatnou entitu. Nyní je však k dispozici a pravidelně aktualizován prostřednictvím funkce Windows Update. Proto, pokud jste hardcore hráč, pak se už nemusíte starat o to, že DirectX bude aktuální, a zaměřit se na to, které GPU a PC pro upgrade pro optimální multimediální zážitek.

Jak stáhnout a nainstalovat DirectX 12 pro Windows 10

DirectX 12 je sada komponent zahrnutých v systému Windows 10, které umožňují aplikacím, zejména hry, komunikovat přímo s vaší grafikou a zvukovým hardwarem. Hry DirectX 12 vám mohou pomoci vytěžit maximum z vašeho GPU. Výsledkem je, že budete mít příjemnější herní zážitek! Zde jsou kroky k usnadnění přímého stahování 12 v počítači Windows 10 s rychlými a snadnými kroky.

Jak stáhnout a nainstalovat DirectX 12 pro Windows PC

Postup 1: Zkontrolujte svou aktuální verzi DirectX

Ve většině případů, pokud provozujete Windows 10, nebudete muset stahovat DirectX 12, protože je již zahrnut do operačního systému. Chcete.li zjistit, která verze DirectX je nainstalována v počítači, postupujte podle níže uvedených kroků:

Krok 1: Stiskněte klávesu Logo Windows na klávesnici a zadejte dxdiag. Chcete.li získat přístup k diagnostickému nástroji DirectX, klikněte na DXDIAG ze seznamu výsledků vyhledávání.

Krok 2: Na kartě Systém můžete zobrazit podrobnosti o systému, včetně verze DirectX.

Krok 3: Pokud vaše verze DirectX není DirectX 12, můžete si v následujícím kroku stáhnout a nainstalovat DirectX 12 prostřednictvím aktualizace Windows Aktualizace.

Postup 2: Stáhnout nainstalujte DirectX 12

DirectX 12 není k dispozici jako samostatná instalace pro Windows 10. Na druhé straně upgrady DirectX 12 lze stáhnout a nainstalovat prostřednictvím Windows Aktualizace. Takto to můžete udělat:

Krok 1: Chcete.li otevřít nastavení systému Windows, stiskněte klíč Logo Windows a zároveň na vaší klávesnici. Poté v rozbalovací nabídce vyberte Aktualizovat zabezpečení.

Krok 2: Chcete.li stáhnout a nainstalovat jakékoli dostupné aktualizace pro váš počítač, klikněte na Zkontrolujte aktualizace. Pokud jsou k dispozici aktualizace DirectX 12, Windows si je stáhne a nainstaluje pro vás.

Postup 3: Aktualizujte ovladače grafické karty

Aktualizace vašich ovladačů vám také může pomoci mít lepší herní zážitek. Kromě toho můžete aktualizovat své ovladače na nejnovější verzi udržet svůj hardware v dobrém provozním stavu a vyhnout se různým problémům s počítačem. Pokud nemáte čas, trpělivost nebo počítačové dovednosti pro ruční aktualizaci svých ovladačů, můžete to pro vás použít inteligentní péči o řidiče. Nemusíte vědět, jaký operační systém váš počítač používá, nemusíte se obávat stahování a instalace nesprávného ovladače a nemusíte se obávat chyby během instalace.

Krok 1: Kliknutím na tlačítko Stáhnout a stáhnout Advanced Driver Updater.

Krok 2: Dvojitě klikněte na spustitelný soubor stažený v počítači a spusťte proces instalace a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Krok 3: Po instalaci softwaru jej otevřete a zvolte možnost spustit skenování hned.

Krok 4: Po dokončení skenování zobrazí obrazovka seznam abnormalit ovladačů.

Krok 5: Z rozbalovací nabídky vyberte ovladač grafického ovladače a klikněte na tlačítko Aktualizovat ovladač vedle ní.

Krok 6: Po dokončení procesu restartujte počítač, aby se zajistilo, že jsou úpravy použity.

Poslední slovo o tom, jak stáhnout a nainstalovat DirectX 12 pro Windows 10

DirectX 12 je nejnovější sada programů, která pracuje na pozadí a snaží se vytvořit bezchybnou komunikaci mezi hardwarem a softwarem. A proto pro hraní her a používání grafického softwaru, který musíte aktualizovat na novou verzi a zároveň aktualizovat také svůj grafický ovladač. Inteligentní péče o řidiče může skenovat, identifikovat a aktualizovat všechny zastaralé ovladače ve vašem systému bez jakýchkoli potíží.

Sledujte nás na sociálních médiích Instagram a YouTube. Pro jakékoli dotazy nebo návrhy, dejte nám prosím vědět v комментари и мнения. Rádi bychom se k vám vrátili s řešením. Pravidelně zveřejňujeme tipy a triky, spolu s odpověďmi na běžné problémy související s technologií.

Všechna názvy produktů, ochranné známky a registrované ochranné známky jsou majetkem jejich příslušných vlastníků. Všechna jména společnosti, produktů a služeb používaných na tomto webu jsou pouze pro identifikační účely. Použití těchto jmen, ochranných známek a značek neznamená schválení. Wethegeek neznamená žádný vztah s žádnou ze společností, produktů a názvů služeb v jakékoli formě.

Wethegeek je nezávislý web a nebyl autorizován, sponzorován ani jinak schválen společností Apple Inc.

Wethegeek není spojen s Microsoft Corporation, ani si nevyžaduje žádné takové předpokládané nebo přímé přidružení.

Zřeknutí se odpovědnosti zřeknutí se naposledy aktualizováno: 1. ledna 2023 Informace obsažené na Wethegeek.Web COM („Služba“) je pouze pro obecné informační účely. Wethegeek.com nepředpokládá žádnou odpovědnost za chyby nebo opomenutí v obsahu ve službě. V žádném případě nebude Wethegeek.com je odpovědný za jakékoli zvláštní, přímé, nepřímé, následné nebo náhodné škody nebo jakékoli škody, ať už v jednání s smlouvou, nedbalostí nebo jiným deliktem, které vyplývají z nebo v souvislosti s používáním služby nebo obsahem Servis. Wethegeek.COM si vyhrazuje právo provádět dodatky, odstranění nebo úpravu na obsah ve službě kdykoli bez předchozího upozornění. Wethegeek.com nezaručuje, že web je bez virů nebo jiných škodlivých komponent.Externí odkazy zřeknutí se odpovědnosti Wethegeek.Webové stránky COM mohou obsahovat odkazy na externí webové stránky, které nejsou poskytovány nebo udržovány nebo nemusí být v žádném případě spojeny s Wethegeek.com. Vezměte prosím na vědomí, že Wethegeek.com nezaručuje přesnost, relevanci, včasnost nebo úplnost jakýchkoli informací na těchto externích webových stránkách.

zkontrolovat, počítač, podporuje, directx

Vezměte prosím na vědomí, že Wethegeek.com může přijímat provize, když kliknete na naše odkazy a provedete nákupy. To však nemá dopad na naše recenze a srovnání. Snažíme se co nejlépe udržovat věci spravedlivé, objektivní a vyvážené, abychom vám pomohli udělat pro vás nejlepší volbu.

Co je DirectX 12 Ultimate na Windows 10 PC a Xbox?

  Ian Paul

@ianpaul

 • Aktualizováno 3. února 2022, 14:30
 • V roce 2018 NVIDIA zavedla své grafické karty RTX, které houpaly některé zabijácké funkce pro hraní her, včetně trasování paprsků a shaderů sítě. Microsoft však potřeboval standard, který tyto funkce podporoval na hardwaru NVIDIA. a je to tady! Volal DirectX 12 Ultimate, dorazil na počítače se systémem Windows 10 s aktualizací května 2020.

  Aktualizace: Zatímco DirectX 12 Ultimate debutoval v systému Windows 10 v aktualizaci vydané v roce 2020, je od svého dne vydání součástí Windows 11.

  Как исправить. DirectX не устанавливается на Windows 10

  Co je DirectX 12 Ultimate?

  Nová verze DirectX většinou shromažďuje existující technologii pod jedním bannerem a standardizuje ji pro PC Gaming a Xbox, což je dobrá zpráva pro hráče. Některé z nejchladnějších nových grafických technologií-jako je trasování paprsků v reálném čase-jsou většinou na grafických kartách NVIDIA. Pokud je tato funkce povolena ve hrách.

  Budoucí grafické karty AMD založené na RDNA2, stejně jako Xbox Series X, budou také podporovat DX12 Ultimate. Pojďme se podívat na vrcholy nového API a uvidíme, co je nového. a proč na tom záleží.

  DirectX Raytracing 1.1

  Tracing Ray je vzrušující nová věc v grafice videoher. Microsoft nazývá svou verzi DirectX Raytracing (DXR). Tato přírůstková aktualizace na existující technologii vede k dramatickému zlepšení celkového vzhledu her. Tajemství je rozsvícení ve hře se chová více, jako tomu je ve skutečném světě.

  To znamená realističtější odrazy a refrakci ve vodě, hřídele slunečního světla, které vypadají více fotorealisticky, a stíny s větší vizuální hloubkou. Nezapomeňte se podívat na výše uvedené video z NVIDIA. Ukazuje to paprskové sledování v Minecraftu a rozdíl je šílený.

  S DX12 Ultimate mají být efekty sledování paprsků efektivnější. K dispozici bude také možnost, která dá vývojářům her větší kontrolu nad trasováním paprsků, než aby ji nechala na systém.

  Stínování proměnných sazeb

  Stínování proměnných sazeb je další funkce, která již byla v DX12. Shadery říkají systému, jaké by mělo být zbarvení, jas a kontrast každého pixelu. Tento proces však může být výpočet drahý. Odstíní důležité části herní scény v plném rozlišení, zatímco méně důležité objekty používají pro stínování méně energie GPU.

  Představte si například, že jste řídili auto po silnici ve Forza Horizontu nebo jiné závodní hře. Je důležité, abyste viděli auto před sebou v plném detailu, ale ten strom nebo šlehání plotu nepotřebuje stejné ošetření.

  Nejlepší technický zpravodaj kdekoli

  Připojte se k 425 000 odběratelům a získejte denní trávení funkcí, článků, novinek a trivia.

  Odesláním e.mailu souhlasíte s podmínkami použití a zásady ochrany osobních údajů.

  „Algoritmy vyrobené vývojáře identifikují pixely, které hráč nemůže snadno vidět a pixely, které se zřídka mění nebo aktualizují, a pomocí VRS sníží rychlost, kterou jsou vykresleny (stínované). Například černé pixely ve stínu vypadají, když se sníží rychlost stínování. Snížením rychlosti stínování řady pixelů na rámec se tedy sníží.“

  Celkový účinek by neměl být pro hráče patrný, ale je to mnohem efektivnější práce počítače. Vylepšená účinnost slibuje ještě lepší vizuální efekty a rychlejší herní výkon, celkově.

  Síťové shadery

  Podobně jako u stínování proměnných rychlostí, síťové shadery také pomáhají systému fungovat efektivněji. Tato funkce umožňuje vývojářům her vytvářet vysoce podrobné světy bez přetížení CPU, jak vysvětluje Nvidia v tomto videu.

  Určuje, co musí být ve scéně a kolik podrobností potřebuje (úroveň detailů nebo LOD). Primární objekty budou mít jemnější detaily, což v podstatě znamená, že ve svém make.upu budou mít více trojúhelníků. (Pro ty, kteří si nejsou vědomi, jsou trojúhelníky základní jednotkou 3D grafiky.)

  Objekty, které jsou dále daleko, jsou nakresleny s menším počtem trojúhelníků, protože vyžadují méně detailu. Téměř všechno, co vidíte na obrazovce.

  Podívejte se na demo video asteroids mesh shaders NVIDIA a získejte představu o tom, jak to vypadá. Toto video používá objekty s 10 různými úrovněmi detailů, od objektů, které jsou přímo před vámi, až po asteroidy nízké úrovně v dálce. Toto je ideální technika ve scéně s tunami náhodných objektů, jako je asteroidní pás ve videu výše.

  Celkovým výsledkem by mělo být, že grafické karty mohou udržovat vyšší snímkovou frekvenci, aniž by se obětovaly znatelné detaily, protože v daném okamžiku je nakresleno méně trojúhelníků.

  Zpětná vazba vzorku

  Nakonec se dostaneme k zpětné vazbě Sampler. Opět jde o efektivnější vykreslování herních scén.

  „Můžeme efektivněji odstínit objekty, které se nemění z rámu na rám,“ vysvětlila Nvidia. „A znovu použijte barvy objektů, které jsou vypočteny v předchozích snímcích.“

  Zpětná vazba Sampler je také o zlepšení toho, jak se hra načítá ve svých texturách (detaily povrchu na objektech videoher). Myšlenka je, že počítač může učinit inteligentnější rozhodnutí o texturování, aby „vykreslil větší a podrobnější textury, přičemž se používá méně video paměti.„To také pomáhá vyhnout se problémům, jako je koktání.

  Opět mluvíme o efektivnějším využití GPU, což může celkově pomoci zvýšit rámcové frekvence.

  DirectX 12 Ultimate ve skutečném světě

  Funkce DX12 Ultimate slibují, že hry budou vizuálně ohromující a efektivnější při využívání počítačových zdrojů. Stejně jako všechny funkce je však na vývojářích her, aby je implementovali. Například stínování sítě bylo NVIDIA podporováno od konce roku 2018, ale ve skutečnosti nebylo použito. Možná teď, když je součástí DX12 Ultimate, bude to běžnější.

  Hardware musí také podporovat tyto funkce. Microsoft uvedl, že označí svůj nový hardware jako kompatibilní s DX12 Ultimate. To by mohlo znamenat ještě další nálepku na krabici nebo pouzdře PC, stejně jako v obecné reklamě na policích v obchodech.

  Na konzolách bude logo Xbox Series X stát pro symbol DX12 Ultimate. Pokud vidíte logo DX12 Ultimate nebo Xbox Series X, tento hardware podporuje nové grafické API.

  Kdy budou hry využít výhod DirectX 12 Ultimate?

  DirectX 12 Ultimate se nyní zavádí na Windows 10 PCS v rámci funkce verze 2004 vydané na konci května 2020 (také známá jako aktualizace května 2020). Chcete.li využít funkcí, potřebujete samozřejmě moderní grafickou kartu, která ji podporuje.

  Pokud máte grafickou kartu Ultimate Graphics Non.12, jakákoli hra, která podporuje DX12 Ultimate. Váš počítač prostě neuvidí vizuální vylepšení, která ostatní budou. Podle společnosti Microsoft nebude existovat „žádný nepříznivý účinek na hardware, který nepodporuje DX12 Ultimate.“

  Toto je dobrá zpráva pro hráče s rozpočtem, kteří zůstávají trochu pozadu, aby tyto účty za hardware udrželi dolů.

  Ian Paul Ian Paul je spisovatelem na volné noze s více než desetiletím zažívání psaní o technice. Kromě psaní pro How-to Geek pravidelně přispívá k PCWorldu jako kritik, spisovatel celovečerních cest, reportér, lovec obchodů a publicista. Jeho práce se také objevila online na Washington Post, ABC News, MSNBC, Reuters, MacWorld, Yahoo Tech, Tech.Co, Techhive, The Huffington Post a Lifewire. Jeho články jsou pravidelně syndikovány na mnoha webech IDG, včetně CIO, ComputerWorld, Gamestar, MacWorld UK, Tech Advisor a TechConnect. Přečtěte si plné bio »

  Proč je DirectX 12 důležitý pro hráče?

  Jednou z nejzajímavějších věcí, které se objeví s Windows 10, které se zavádí koncem tohoto roku. DirectX 12 odemkne grafiku nové generace pro hry, které využívají nové herní motory jako Unity, CryEngine a Unreal Engine 4.

  Při zavádění Windows 10 nahradí DirectX 12 sedmiletý DirectX 11, který v současné době přikazuje 70% trhu s PC Gaming. I když ještě nevidíme hry, které jsou vybudovány základ na DirectX 12, očekává se, že tyto hry zasáhnou trh až po konci roku 2015.

  V očekávání pro zavedení Windows 10 a následně příchod DirectX 12 je zde snímek toho, co lze očekávat od API příští generace API.

  Vyvolat hovory, síla

  Jednou z charakteristických rysů DirectX 12 bude jeho schopnost současně umožnit CPU odesílat více příkazů do GPU, což výrazně sníží úzký profil, které DirectX 11 trpí.

  zkontrolovat, počítač, podporuje, directx

  Spolupráce s NVIDIA a AMD vyvinula společnost Microsoft DirectX 12 ve prospěch nejen špičkových výkonných strojů, které používají grafické karty s vysokou pamětí, ale také středně až nízkoúrovňové počítače, které mohou obsahovat integrovanou grafiku.

  Abychom pochopili, jak je tento úzký úsek snížen, je nutné popsat, jak počítač zobrazuje grafiku na prvním místě. Grafika je zobrazena na vašem monitoru procesy, které jsou známé jako losovací hovory. Hovor s losováním je příkaz, který váš procesor dává vašemu GPU, a účinně sdělí vašemu GPU „nakreslete“ cokoli, co příkaz vyžaduje.

  V závislosti na hře a na nastavení grafiky je počet těchto losovacích hovorů ve stovkách tisíc, ne.li miliony, za sekundu. Problém s API stávající generace, jako je DirectX 11.

  To, co přímém 12 slibuje, je umožnit více jádrům CPU současně komunikovat s vaším GPU, což zase umožňuje mnohem větší a složité pracovní zatížení. Stručně řečeno, DirectX 12 umožňuje provádět více losovacích hovorů za sekundu než DirectX 11, což zvyšuje výkon téměř daného CPU a GPU.

  O tom, o kolik remízami hovoříme?

  FutureMark, společnost, která vyrábí populární benchmarking software 3Dmark, aktualizovala svůj software, aby uživatelům umožnila synteticky porovnat výkon DirectX 12 s předchozím API vykreslením scény v DirectX 11 a DirectX 12 a měřením, kolik losovacích hovorů za sekundu bylo provedeno.

  Podle několika testerů byl DirectX 12 schopen dosáhnout až 1 200 % nárůstu remízajících hovorů, což výrazně zlepšilo výkon jak výkonných grafických karet, jako jsou Titan X, tak starší grafické karty, jako je Geforce GTX 770.

  Snížením úzkého místa mezi CPU a GPU je DirectX 12 připraven zlepšit snímky ve hrách DirectX 11 o 20%, což je velký problém při zvažování požadavků, které motory nové generace na hardware kladou.

  Zatímco 3Dmark testy vypadají neuvěřitelně slibně, je důležité mít na paměti, že se jedná o syntetické testy, a nebudeme dostávat oficiální měřítka, dokud testeři nebudou moci dostat ruce na konečný produkt, pravděpodobně budou někdy kolem prázdninové sezóny 2015. Jak již bylo řečeno, pokud výkon ve hře odpovídá tomu, co ukazují předběžné testy, jsme na skutečné léčbě.

  zkontrolovat, počítač, podporuje, directx

  Musím upgradovat svůj počítač, abych využil přímého x 12?

  Snad nejlepší část o DirectX 12 je podpora výrobce GPU pro starší grafické karty. NVIDIA uvedla, že poskytne podporu DirectX 12 pro všechny GPU v rodinách Fermi, Kepleru a Maxwell, což znamená, že pokud máte GPU tak starý jako karta Geforce GTX série 400, je dobré jít.

  Stejně tak AMD potvrdila, že poskytne podporu DirectX 12 pro všechny GPU, které mají architekturu Graphics Core Next (GCN), což znamená, že všechny GPU začínající řadou AMD Radeon HD 7000 jsou dobré jít.

  How to enable Direct x12 ultimate feature in your system

  Pro silniční válečníky, kteří používají integrované grafické karty založené na Intel nebo AMD, pro vás také existuje několik dobrých zpráv: podle počátečních testů došlo k významnému výkonu až 230% pro integrované grafické karty až 230%.

  Pokud nevrhnete soupravu před rokem 2010, je velmi pravděpodobné, že budete moci okamžitě sklízet výhody DirectX 12 a je pravděpodobné, že vás to nebude stát penny, protože Windows 10 bude pro mnoho lidí zdarma Aktuální majitelé Windows 7 nebo Windows 8.

  Hledáte speciální nabídky, kuponové kódy a výhradní propagace?

  Přihlaste se k odběru Newegg.com zpravodaj.

  Propagace vypršela

  Omlouváme se. Tato propagace skončila, ale máme mnoho dalších obchodů a vyjednávání v Neweggu.com!

  Vydělávejte velké úspory každý den s každodenními obchody a ukradněte horké produkty na dně skalních šoků!

  Už nikdy nezmeškáte svou šanci na velké úspory přihlášením do zpravodaje NewEgg!

  | Denial of responsibility | Contacts |RSS