Jak změnit heslo na routeru z telefonu.

Jak změnit heslo z Wi-Fi

Ahoj! Pokud je potřeba změnit heslo ze sítě Wi-Fi, stisknete se adresu. Tento malý příspěvek bez vody a zbytečných konverzací vám ukáže, jak rychle změnit heslo, bez programů, z jakéhokoliv zařízení (Windows, Linux, IOS, Android, Tetris) na libovolném Wi-Fi routeru.

První věc, kterou musíte udělat, je připojení k vašemu routeru W-Fi nebo pomocí internetového kabelu. Pokud se najednou neznáte heslo z Wai Faya, musí být napsáno na zadní straně směrovače.

Jak změnit heslo Wi-Fi sami

Chcete-li změnit heslo Wi-Fi, musíte se dostat do přístupového bodu. Chcete-li navštívit, použijte adresářový řetězec webového prohlížeče nebo speciální nástroj, který jde spolu s routerem na disku.

První volba odkazuje na jednoduché a univerzální techniky:

 • Prvním krokem je zjistit adresu IP adaptéru. Většina zařízení je zaznamenána jako 192.168.0.1 nebo 192.168.jeden.jeden. Správná hodnota je napsána na štítku vloženém na přístroji.
 • Informace pro autorizaci uživatele se nachází. toto je přihlašovací jméno a heslo. Standardní kombinace je reprezentována slovem „admin“, používá se pro většinu modelů. Při ztrátě nálepek naleznete v pokynech agregátu nebo na oficiálním zdroji svého výrobce.
 • Přejděte na stránku Autorizace. po přihlášení do systému, přesunutí na panel Administrative. Chcete-li změnit informace v levém menu, musíte kliknout na blok „Bezdrátový režim“ a jít na jeho ochranu.
 • Po aktivaci jsou pole nastavena: Ve sloupci je verze napsána „automaticky“, v šifrování. AES, v PSK hesla. nezávisle vynalezl šifru.

Proces je ukončen zachováním provedených změn a následného restartování zařízení.

Po řádně provedeném algoritmu je přístup k síti možné pouze v případě, že je identifikátor zaveden. Postupem času se bude muset změnit, uplynulo všechny výše uvedené body znovu.

D-LINK

Jeden z nejoblíbenějších značek směrovačů v naší zemi. Existuje poměrně velký počet modelů, ale firmware od sebe od sebe (root). ne tolik, 3-4 ks. V tomto článku poskytnu několik svých variant a první několik důležitých parametrů.

IP adresa (výchozí) pro zadání nastavení: http: // 192.168.0.jeden

(Doporučuje se používat prohlížeč Internet Explorer)

Přihlášení (výchozí): admin

Heslo (výchozí): Buď prázdný řetězec nebo také administrátor.

Ve starých modelech směrovačů (např. Dir-300, Dir-320, Dir-615, Dir-651). Firmware není zpravidla přeložen do ruštiny a je prezentován v takovém oranžově šedém designu. Chcete-li změnit heslo, musíte jít do nastavení směrovače (pokud se vám nepodaří přihlásit, pak viz. Tento). a otevřete sekci „Setup / Wireless Setup“.

V dolní části okna v klávesnici Count Síť zadejte heslo (viz. Obrazovka níže), na stejném místě, mimochodem, je nastaven bezpečnostní certifikát a typ šifrování. Po zadání nastavení uložte je. tlačítko Uložit nastavení.

Dir-300. Nastavení hesla / Nastavení / Nastavení bezdrátového připojení

změnit, heslo, routeru, telefonu

Mimochodem, tam je podobný firmware a v ruském překladu, upravuje to samé.

Modely směrovačů Dir-300 NRU a Dir-320 NRU (verze firmwaru 1.2) Stránka Nastavení vypadá poněkud odlišná: pěkné bílé pozadí, na levé straně jsou uvedeny všechny hlavní části nastavení. Otevřete „Wi-Fi / Security Settings“. A nainstalovat:

Nezapomeňte uložit nastavení klepnutím na tlačítko „Upravit“.

Směrovače D-LINK Dir-620 / Dir-320 NRU ve verzi 1 firmware.3 a 1.4 Inteeis je poněkud odlišný: Když jdete na hlavní obrazovku, viz Šedé pozadí a dlaždice (jako v systému Windows 8), na kterých jsou zobrazeny části hlavní nastavení.

Chcete-li změnit heslo, musíte otevřít část „Nastavení Wi-Fi / Security“ (číslice 1 na obrazovce níže) a poté zadejte:

Router z Rostelecom (Sagemcom)

Obecně platí, že se směrovači z Rostelecom, zpravidla neexistují žádné velké problémy. vše funguje, jak by to mělo být. Ano, a při připojení Internetu vložíte heslo a nakonfigurujte vše. Firmware ve směrovačích zcela v ruštině, takže otázky o tom, obvykle nedochází.

Parametry pro přihlášení nastavení

Adresa: http: // 192.168.jeden.jeden/

Heslo a přihlášení (výchozí): admin

Prohlížeč bude fungovat téměř každý: Opera, Firefox, tj. Chrome atd.

Chcete-li heslo nastavit, otevřete sekci Nastavení WLAN / zabezpečení. Další v pododdílu „Ruční nastavení přístupového bodu“ Zvolte:

 • Autentizace. WPA2-PSK;
 • Heslo WPA / WAPI. Určete heslo;
 • Šifrování WPA / WAPI. AES;
 • Dále klepněte na tlačítko „Použít / Uložit“ (Screenshot je zobrazen níže).

Sagemcom Fast 2804. Router z Rostelecom

TP-link

Jeden z největších výrobců směrovačů, desítky milionů lidí po celém světě si vychutnávají své produkty. V naší zemi jsou jejich směrovače také velmi populární, a vyrovnat se s ruskými „realitami“ (práce téměř se všemi poskytovateli internetu).

Parametry pro vstup

IP adresa: 192.168.jeden.1 (ve vzácných případech 192.168.0.jeden. v závislosti na verzi firmwaru);

Uživatelské jméno: admin;

Heslo: admin (psaní bez bodů, čárky atd.).

Nejčastěji se musí vypořádat s takzvaným „zeleným“ firmwarem. Setkává se ve směrovačích: TP-Link TL-WR740xx, TL-WR741xx, TL-WRR841xx, TL-WR1043ND (45.) a DR. Přibližně 50/50 firmware se děje v angličtině / ruštině.

Níže uvedená pokožka ukazuje anglickou verzi: Chcete-li změnit heslo, musíte otevřít sekci „Bezdrátová / bezdrátová zabezpečení“. Pak zvolte WPA / WPA2.Osobní a dát:

Chcete-li uložit zadané nastavení, klepněte na tlačítko „Uložit“ v dolní části okna v centru.

Prakticky identická akce bude třeba provést v ruské verzi „Zelená“ firmware: Otevřete sekci „Ochrana bezdrátového režimu“. Poté nastavte heslo PSK (viz. Obrázek 3 na obrazovce níže).

TP-link „zelený“ firmware (ruská verze)

Také je často možné splnit „modrou“ verzi firmwaru ve směrovačích TP-LINK (například TP-LINK WR340G, TP-LINK WR340GV a DR. Podobné modely).

 • Nejprve otevřete sekci „Bezdrátová nastavení“;
 • Ve sloupci typu zabezpečení instalujte WPA-PSK / WPA2-PSK;
 • Možnost zabezpečení. Dejte automatické;
 • Šifrování. Instalovat automatické instalace;
 • PSK Passhhhrase. Toto je heslo (poněkud velké psaní než v DR. verze firmwaru). Musí být pak zadáno při bezdrátově připojeném k routeru.

Po vytvořených nastavení uložte (tlačítko Uložit na obrazovce je vyšší, viz. Obrázek 3).

změnit, heslo, routeru, telefonu

Trendnet

Parametry pro přístup jsou relevantní, za předpokladu, že router má tovární nastavení a jeho IP se nezměnila.

IP adresa pro protokolování nastavení: http: // 192.168.deset.jeden

Uživatelské jméno: admin

Heslo (heslo pro přístup): admin

Obecně platí, že trendnet směrovače nejčastěji splňují 2 verze firmwaru: modrá a šedá (jak v ruštině, tak v angličtině).

Chcete-li konfigurovat zabezpečení a nastavit heslo v „modrém“ firmwaru, například router TrendNet Tew-432 BRP, musíte provést následující:

 • Otevřete bezdrátovou / bezpečnostní sekci;
 • V poli typu ověřování vyberte možnost WPA;
 • V poli PSK / EAP vyberte PSK;
 • V poli typu šifrování vyberte možnost Auto;
 • V poli Passprase a potvrzené heslo zadejte heslo a klepněte na tlačítko Použít (níže] Scong).

Trendnet Tew-432brp / Security / Security Setup Wi-Fi síť

V „šedé“ verzi firmwaru (například jako ve směrovači TRENDNET TRENDNET TEV-651BR) se akce provádějí podobným způsobem, a to i položky menu jsou umístěny na stejných místech.

Změnit heslo pro model D-Link

Nyní zvažte tuto operaci pro směrovače D-Link. Prvním krokem je podobný. autorizace v 192.168.0.jeden. Na hlavní stránce se budete zájem o kartu se systémem System. Administrator. Dvojí dvakrát pro určení hodnoty nového hesla. Poprvé je nastaven, druhá je potvrzena. Po vyplnění dat se zobrazí okno zprávy „Konfigurace zařízení byla změněna“. Potřebuje kliknout na tlačítko Potvrzení.

V tomto případě nelze použít heslo správce. Podle pravidel směrovačů D-Link se hodnota uživatele a klíč musí od sebe lišit. Pro dokončení operace je zařízení restartováno. S novým povolením zadaný klíč vstoupí v platnost.

Šifrování dat typu

Co si vybrat, šifrování. TKIP nebo AES? Standardní Wi-Fi IEEE 802.11i přímo říká: Použití WPA používá dočasný protokol CLOP Close Close, při používání standardů WPA2. Chráněné AES. V opačném případě jsou možné problémy s připojovacími zařízeními k bezdrátové síti Wi-Fi.

Pokud internet pochází z mobilních sítí, ale je uveden přes Wi-Fi, pak nastavení bude následující:

Změna hesla na MTS-CONNECT

MTS-Connect má takové charakteristiky ve výchozím nastavení:

Chcete-li změnit heslo, přejděte na stránku „Síť“ a „Bezdrátové připojení“. V nastavení zabezpečení změňte ochrannou kombinaci v poli PSK Encryption Key. Klikněte na tlačítko „Upravit“, jsou uložena nová nastavení.

Bezpečnostní klíč a heslo pro vstup, stejně jako na jiných směrovačích, je registrováno na zadní straně routeru. Webová adresa v prohlížeči. 10.0.0.jeden., Přihlaste se, změňte heslo a uložte změny.

Megafon.

Přihlaste se do webu Inteeis. 192.168.deset.jeden. Přihlaste se pod aktuálním přihlášením a heslem. V ovládacím menu přejděte do části „Key“, vytvořte nové heslo a uložte změny.

Certifikovaný specialista na bezpečnost počítačových sítí. Směrování dovednosti, vytváření komplexních schémat pokrytí sítě, včetně bezproblémového Wi-Fi.

Přesné pokyny pro konkrétní modely

Pro jasnost budeme říkat, jak změnit heslo směrovače pomocí příkladu několika zařízení od populárních výrobců.

Jak změnit heslo na routeru D-Link (Dir-620)

Otevřete libovolný prohlížeč, zadejte 192.168.0.1 a stiskněte klávesu Enter. Poté zadejte požadované přihlášení a heslo, abyste se dostali do nastavení routeru. Přístroj musí být povoleno a připojeno k počítači.

Chcete-li změnit heslo správce, klepněte na tlačítko „Upřesnit nastavení“ a v sekci System, vyberte možnost „Heslo správce“. Vyplňte požadovaná pole a klikněte na „Uložit“.

Otevřete nastavení routeru

Po připojení k síti musíte jít do ovládacího panelu routeru. Bez ohledu na to, jaké zařízení máte (Smartphone, PC, TV) hlavní věc je, že v tomto zařízení byl prohlížeč.

Otevřete prohlížeč a zadejte adresu „192.168.jeden.1 „nebo“ 192.168.0.1 „bez uvozovek à“ „. Otevřili jste autorizační stránku Ovládací panely, kde potřebujete zadat přihlašovací jméno / heslo. Pokud jsou hodnoty výchozí, pak uživatelské jméno / heslo „admin“ nebo cm. Na zadním obalu routeru uživatelské jméno webového hesla.

Pokud najednou někdo změnil přihlašovací jméno a heslo a nemáte přístup k ovládacím panelu, můžete resetovat směrovač na tovární nastavení. Chcete-li to provést, najděte díru na zadní straně směrovače s „reset“ nebo „výchozí“ nápis, klikněte na tlačítko a podržte 10 sekund. subtilní předmět (pin, jehly a t.D.). Dokončit, nyní je router resetován na tovární nastavení.

Krok 1. Připojení k Wi-Fi

Mnoho udělá velkou chybu. zkuste změnit heslo z mobilního internetu. Takže se nic nestane! Musíte mít přímé spojení s routerem. na drátu nebo Wi-Fi. V případě telefonu. pouze Wi-Fi.

V tomto kroku je velmi důležité připojení k Wi-Fi routeru. Najděte přístupový bod v seznamu, připojte se. Vše jako obvykle, problémy v této fázi by neměly nastat.

Pokud jste resetovali nastavení směrovače a neznáte heslo výchozího přístupového bodu. otočte směrovač, vyhledejte nálepku s přístupovými daty. Obvykle tam a název sítě napsat a heslo. Pokud není nic. s největší pravděpodobností se spojení stane bez hesla.

Bezpečnostní klíč (PIN) od Wi-Fi

PIN kód nebo bezpečnostní klíč je tovární parametry, jsou obvykle umístěny na víku zařízení. Při připojení k síti s továrním názvem je požadováno standardní klíč. Tovární popis Na zadní straně přístroje. V závislosti na modelu zařízení se mohou základní parametry lišit.

Heslo pro přihlášení do Internetu musí být změněno tak, aby nežádoucí uživatelé nemohli používat internet. Připojení mezi internetovým distribučním zařízením a počítačem je šifrováno. Vědět další podmínky, zařízení nebude mít přístup k dekódování. Typy šifrování WPAWPA2:

Bezpečnostní klíč zajišťuje ochranu vstupu do World Wide Web.

Důležité! Pokud byly identifikační parametry změněny na ostatní, nebudou v souladu s popisem na přístroji.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS