Jak změnit ikonu aplikace v systému Android

Jak změnit ikonu aplikace v systému Android

Obvyklé ikony aplikací ve smartphonu jsou někdy otravné. Chcete nainstalovat něco jiného. Je to poměrně snadné. V dnešním návodu se dozvíte, jak změnit ikonu aplikace pro Android. Ikony lze měnit různými způsoby. Můžete použít specializovaný software nebo nainstalovat samostatný spouštěč. Druhá možnost však nevyhovuje všem uživatelům, protože Launcher mění ikony všech aplikací. Ve skutečnosti může změnit celou vaši pracovní plochu k nepoznání. Přesto tuto možnost zvážíme, protože částečně řeší náš problém.

Je však třeba poznamenat, že ne každý program zvládne tak složitý postup, jako je změna ikon. Nevadí vám tedy bezmyšlenkovité stahování všech aplikací za sebou. Nejlepší je dbát našich rad.

Programy pro změnu ikon v systému Android

Existují dva typy programů pro změnu designu ikon v systému Android: spouštěče a balíčky ikon. První z nich zcela změní vnitřní obal smartphonu a přidá nové funkce a další funkce. Ten změní pouze vzhled ikony, aniž by ovlivnil její ostatní části, takže pokud chce uživatel pouze změnit barvu, obrázek, velikost nebo název ikony, doporučujeme nainstalovat software pro změnu ikony.

3 nejlepší aplikace pro ikony

Každý má jiný vkus, takže některé sady ikon vám mohou připadat krásné a některé naopak ne. V současné době jsou z estetického hlediska nejlepší balíčky ikon:

Takto vypadá menu vašeho smartphonu po použití balíčku ikon Numix Square

Je tedy jasné, že změna ikon v systému Android není vůbec obtížná. Stačí nainstalovat správný balíček ikon nebo spouštěč. Stačí jeden jednoduchý úkon, abyste změnili svůj smartphone a zpříjemnili si jeho používání.

Jak změnit ikony v systému Android

Ikony v systému Android lze změnit několika způsoby: vytvořit zástupce aplikací s vlastními ikonami, nainstalovat launcher třetí strany nebo stáhnout balíček ikon pro launcher třetí strany.

Chcete-li změnit ikony bez použití spouštěče, musíte si nainstalovat aplikaci Úžasné ikony.

Umožňuje používat ikony pro konkrétní aplikace, nastavit jako ikony vlastní obrázky a fotografie z fotoaparátu.

Otevřete aplikaci Úžasné ikony a vyberte aplikaci, jejíž ikonu chcete změnit. Každá aplikace má vedle sebe tlačítko:

 • Ikona vybrané aplikace
 • Odpovídající ikona z balíčku ikon (pokud je k dispozici)
 • Fotoaparát
 • Výběr obrázku v zařízení

Pokud klepnete na ikonu fotoaparátu, můžete pořídit snímek a nastavit jej jako ikonu. Dotykem třetí ikony jako obrázku se dostanete přímo na výběr ikony. Kliknutím na první tlačítko s ikonou samotné aplikace se otevře nabídka nastavení.

Spuštění sekce pro výběr aplikace. Po kliknutí na ikonu v části Ikona se otevře nabídka se čtyřmi možnostmi:

změnit, ikonu, aplikace, systému, android
 • Ikona aplikace. ikony nainstalovaných aplikací
 • Ikona balíčku ikon. vyberte ikonu ze sady
 • Obrázek. vyberte obrázek pro ikonu
 • Fotoaparát. pořízení fotografie pro ikonu

Název aplikace na ploše můžete změnit v části Štítek.

Po výběru ikony klikněte na tlačítko OK a přejděte na plochu. Zobrazí se zástupce aplikace s vaší ikonou.

Změna ikon aplikací pomocí aplikace třetí strany

Někdy se vám nemusí chtít stahovat nový spouštěč jen kvůli změně balíčku ikon. Pokud je to váš případ, můžete si stáhnout aplikaci třetí strany, která mění ikony. Pomocí těchto aplikací sice nemůžete měnit ikony aplikací v systému, ale můžete si na plochu přidat zástupce s libovolnou ikonou. A pokud chcete, můžete si dokonce vybrat obrázek z galerie. Super, že??

Níže je uvedeno několik aplikací, které umožňují přidávat přizpůsobitelné zkratky pro aplikace. Poslední snímky obrazovky budou mít v každém případě podobné ikony. Ikonu aplikace z měniče ikon aplikací i vlastní ikonu aplikace.

Úžasné ikony

Úžasné ikony vám umožní přizpůsobit ikony na domovské obrazovce pomocí balíčků ikon a vlastních obrázků. K používání aplikace nepotřebujete root přístup. Zde je návod, jak aplikaci používat:

 • Stáhnout Úžasné ikony (zdarma s nákupy v aplikaci) z Obchodu Play. Po instalaci přejděte dolů na aplikaci, pro kterou chcete vytvořit zástupce.
 • Kliknutím na ikonu se dostanete do nastavení jejího zástupce.
 • Nyní klikněte na ikonu v části „Ikona“ a vyberte požadovanou ikonu v některém z dostupných umístění. Pokud chcete, můžete změnit i název zástupce.

Jak změnit zkratky na vlastní zkratky aplikace v systému Android

Uživatelé se ptají, jak změnit systémové ikony Androidu na vlastní? K vytvoření vlastních ikon je třeba použít aplikaci „Shortcut Creator“. Funkce aplikace umožňují přidávat vlastní zástupce aplikací, složek, souborů, nastavení a kontaktů. Můžete ořezávat, importovat, měnit barevný tón a používat filtry.

Pro vaši informaci! Byla zavedena možnost integrovat motivy třetích stran ze spouštěče.

Program je zdarma, ale pro přístup k některým funkcím je nutné zakoupit verzi PRO. Aplikace nepotřebuje root přístup.

 • Stáhněte si software z Play Marketu.
 • Otevřete boční nabídku a přejděte do části „Zkratky“.
 • Vyberte, zda chcete vytvořit ikonu na souboru a složce, na programu, na nastavení nebo na šabloně zprávy.
 • Otevřete požadovanou kartu a udělte přístupová práva k souborům a multimédiím.
 • Pak vyberte zdroj nebo vytvořte vlastní složku.
 • Přidejte ke zkratce značku a vymyslete název.
 • Definujte aplikace, které chcete zobrazit, a stiskněte tlačítko „Start“.

Aplikace automaticky vytvoří ikonu požadované složky nebo souboru.

Použití přizpůsobené aplikace

Doporučujeme použít aplikaci Úžasné ikony ke změně ikon jakéhokoli programu. Opravdu funguje na rozdíl od toho, co Google Play nabízí z větší části (zcela zbytečné produkty).

Přesto budete muset vědět, jak s tímto programem pracovat. Pro nováčky může být obtížné pochopit rozhraní. Nyní si popíšeme, jak aplikaci používat na Xiaomi Redmi 8. Zde je podrobný návod.

Na hlavní obrazovce zařízení spustíme službu Google Play pomocí příslušné ikony.

Do vyhledávacího pole zadejte „Awesome Icons“ a klepnutím na ikonu spusťte vyhledávání.

změnit, ikonu, aplikace, systému, android

Nyní stačí stisknout tlačítko „Instalovat“.

Počkejte na dokončení procesu a poté jej spusťte pomocí požadovaného zástupce.

Poté vyberte aplikaci, jejíž ikonu chcete nahradit, a klikněte na tlačítko ikony.

změnit, ikonu, aplikace, systému, android

V galerii vyberte požadovaný obrázek a klepněte na tlačítko s ikonou zaškrtnutí.

Stačí upravit název aplikace a klepnout na tlačítko „OK“.

Pokud potřebujete změnit obrázek všech aplikací, opakujte výše uvedené kroky pro všechny aplikace v seznamu. Mějte na paměti, že předtím si musíte stáhnout ikony, které nahradí. A nejlépe ve formátu PNG s průhledným pozadím.

Pozor ! Vezměte prosím na vědomí, že po odstranění aplikace Awesome Launcher se ikony aplikací vrátí ke svému klasickému vzhledu. Pokud chcete neustále zobrazovat alternativní ikony, musíte mít aplikaci ve smartphonu. Ikony budete moci kdykoli změnit na jiné.

Jak změnit ikonu aplikace v systému Android

Nejjednodušší způsob, jak změnit ikony v systému Android, je stáhnout si aplikaci spouštěče, jako je motiv systému Windows.

Nova Launcher je v dnešní době velmi populární. Bezplatné stažení je k dispozici na Google Play Market, takže neuvádím žádné odkazy (stačí zadat název do vyhledávacího pole).

Po instalaci přejděte do nastavení a nainstalujte příslušný balíček „ikon“.

Samozřejmě existuje mnoho dalších bezplatných aplikací a pravděpodobně i lepších. Rychle změní všechny ikony aplikací.

Souhrn

Pokud vás standardní plocha omrzí, můžete ji vždy trochu oživit. Jednoduše změňte ikony přiřazené konkrétním aplikacím. Pro tento účel existuje software. Ne všechny aplikace jsou však v tomto úkolu dobré. Proto je lepší řídit se našimi doporučeními.

Pokud pouhá změna ikon nestačí, můžete Launcher zcela nahradit. To je mnohem jednodušší. Alternativní plocha umožňuje přizpůsobit ikony. Tato možnost vám může vyhovovat nejvíce, protože je nejjednodušší a cenově nejdostupnější.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS