Jak změnit mobilní telefon v mobilním bankovnictví

Jak změnit telefonní číslo v mobilní bance

Konkurence mezi poskytovateli komunikačních služeb byla vždy vysoká. S příchodem nových mobilních operátorů a změnami smluvních podmínek u stávajících se uživatelé mobilních telefonů snaží získat co nejvíce služeb za co nejnižší cenu. Uchylují se ke změně tarifů nebo někdy i ke změně provozovatele. Zahrnuje také změnu telefonního čísla. Ztráta nebo krádež telefonů s kartou SIM není neobvyklá. A k našim chytrým telefonům je připojeno tolik informací, jejichž ztráta je nežádoucí. Kromě toho, že mnoho známých a přátel bude muset být informováno o svých nových kontaktních údajích, se telefonní číslo používá také k nákupu slevových karet do obchodů a především k přístupu k bankovním kartám a bankovním účtům prostřednictvím internetu a mobilní banky. V takových případech vyvstává otázka, jak změnit SIM kartu spojenou s kartami Sberbank.

 • Pokud máte svou kartu a neztratili jste přístup ke svému telefonnímu číslu. Změnu čísla spojeného s kartou Sberbank můžete provést na pobočce banky, v bankomatu nebo na lince zákaznické podpory Sberbank.
 • Pokud máte bankovní kartu, ale nemáte přístup k SIM kartě. Číslo si můžete změnit na pobočce banky nebo si ho můžete změnit sami pomocí bankomatu.
 • Ztratil jsem kartu Sberbank a s ní spojené telefonní číslo. Číslo si můžete změnit na pobočce banky nebo na lince zákaznické podpory Sberbank.
 • Ztráta bankovní karty a telefonního čísla spojeného s účtem. Na pobočce lze změnit číslo pouze jedním způsobem.

Používání internetu

Interakce s klientem internetového bankovnictví přes internet. Sberbank se však zdráhá vyjít vstříc zákazníkům, kteří chtějí změnit své přihlašovací údaje online. Důvodem je zvýšený bezpečnostní postup.

Pomocí internetu můžete platit nebo přijímat peníze, dobíjet účet a nakupovat, ale protože v mobilní bance Sberbank nelze přes internet změnit číslo mobilního telefonu, zvažte jiné možnosti.

změnit, mobilní, telefon, mobilním, bankovnictví

Pokyny

Přihlaste se ke svému mobilnímu bankovnímu účtu pomocí uživatelského jména a hesla poskytnutých bankou. Přejděte do nastavení a vyhledejte možnost „Změnit telefonní číslo“. Vezměte prosím na vědomí, že pro nastavení nového čísla budete potřebovat předchozí číslo, které jste zadali při registraci do mobilního bankovnictví. Po zadání nového čísla obdržíte SMS s ověřovacím kódem, který musíte zadat do níže uvedeného pole. Ne všechny banky však tuto možnost poskytují. Některé organizace s tím již přestaly, protože to není bezpečné.

Pokud nemáte přístup ke svému starému telefonnímu číslu, měli byste ho obnovit. Pokud jste například ztratili SIM kartu, můžete se obrátit na některou z poboček mobilního operátora a napsat žádost o obnovení ztraceného čísla. Pokud ne, můžete použít další metody pro nastavení nového telefonního čísla bez použití starého.

Zavolejte na centrum podpory banky uvedené na internetových stránkách organizace. Informovat operátora, že jste ztratili přístup k výchozímu číslu. Specialisté technické podpory vám na požádání změní přihlašovací jméno a heslo pro přihlášení do mobilní banky a nastaví vámi preferované číslo. Nezapomeňte, že pro potvrzení své totožnosti budete muset uvést údaje ze svého pasu, své předchozí telefonní číslo a kódové slovo, které jste zvolili při podpisu klientské smlouvy v bance.

Zvažte další způsoby změny čísla mobilního telefonu v mobilním bankovnictví. Můžete kontaktovat tým technické podpory banky e-mailem nebo navštívit nejbližší pobočku banky. Budete požádáni o vypracování žádosti o změnu osobních údajů podle vzoru poskytnutého bankou. Po kontrole dokladu operátoři banky změní číslo vašeho osobního účtu.

Pokud si nemůžete vzpomenout na své staré telefonní číslo (je skryté ve vašem osobním profilu), bude nutná návštěva pobočky banky. V takových případech banka obvykle zruší starou smlouvu s klientem a vystaví novou. V nové smlouvě zadejte požadované telefonní číslo. Mějte na paměti, že v tomto případě budou změněny i vaše bankovní údaje a všechny peníze na starém účtu vám budou předány zaměstnanci banky.

Způsoby změny telefonního čísla

Protože se banka považuje za nejpokročilejší v oblasti služeb na dálku, můžete si pomocí různých služeb změnit telefonní číslo vázané na kartu Tinkoff:

Zde najdete podrobné pokyny, jak změnit telefonní číslo ve svém účtu. V samostatném článku najdete návod, jak získat nebo změnit PIN kód karty Tinkoff.

Prostřednictvím internetového bankovnictví

Dříve jste mohli změnit své kontaktní údaje v sekci „Profil“ svého účtu na webových stránkách. Po změně čísla vám banka obvykle zavolá zpět. Jejich úkolem bylo zkontrolovat nový kontakt, aby osobní účet nebyl použit narušiteli.

Dnešní rostoucí výskyt podvodů s bankovními kartami nutí banky k větší ostražitosti, pokud jde o způsob komunikace s držiteli karet. Osobní účty uživatelů mají funkci správy profilu, ale nemůžete sami změnit číslo mobilního telefonu.

změnit, mobilní, telefon, mobilním, bankovnictví

Jak ověřit kontaktní údaje, které jste zadali do svého účtu:

 • Otevřený tinkoff.A klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
 • Přihlaste se pomocí mobilního čísla, které jste použili při registraci. Na váš telefon bude zaslán potvrzovací kód.
 • Najeďte kurzorem myši na kartu „Profil“. Ve vyskakovacím seznamu klikněte na možnost „Spravovat“.
 • Otevřená sekce bude obsahovat všechny osobní údaje, které uživatel dříve zadal. Chcete-li jej změnit, klikněte na Kontakt podpory.
 • Chat s operátorem přes Skype. provede změny. Tato výzva bude bezplatná.

Pozor! Pokud jste již změnili svůj mobilní telefon, nebudete se moci přihlásit ke starému telefonu!

Změna čísla prostřednictvím zákaznického servisu

Své mobilní číslo můžete změnit prostřednictvím operátora zákaznického servisu společnosti Tinkoff. Volejte 8-800-755-1110. Jedná se o bezplatné federální číslo dostupné po celém Rusku.

Pokud se zákazník nachází v zahraničí, bude mu k dispozici operátor na čísle 7-495-648-1111. Volat můžete z jakéhokoli telefonu, protože specialista zákaznické podpory v každém případě provede identifikaci, aby zjistil totožnost volajícího. K tomu je třeba se připravit na zodpovězení následujících otázek

změnit, mobilní, telefon, mobilním, bankovnictví
 • Ф. И. О.;
 • Datum narození;
 • Pasové údaje;
 • Tajné slovo nebo číslo;
 • Telefonní číslo, které je třeba změnit;
 • Nové číslo.

Vzhledem k tomu, že banka komunikuje se svými klienty převážně na dálku, věnuje velkou pozornost postupu identifikace. Pokud má operátor podezření na totožnost volajícího, žádost o změnu čísla nepřijme.

změnit, mobilní, telefon, mobilním, bankovnictví

Kromě telefonátu mají držitelé karet Tinkoff Bank několik dalších možností, jak kontaktovat specialistu v sekci Kontakt na oficiálních webových stránkách banky:

 • E-mail. Chcete-li změnit svůj mobilní telefon, napište na adresu credit@tinkoff.Nebo na adresu deposit@tinkoff.Ru.
 • Online volání. Tlačítko pro uskutečnění online hovoru se nachází v horní části obrazovky.
 • Chat se specialistou společnosti Tinkoff. Chcete-li kontaktovat zaměstnance, posuňte stránku dolů a stiskněte tlačítko „Napsat“. Ve zprávě byste měli uvést, že chcete změnit své telefonní číslo.

Změna prostřednictvím aplikace

Dále vysvětlíme současným i budoucím klientům banky Tinkoff, jak změnit telefonní číslo v mobilní aplikaci. V první řadě je třeba upřesnit, že změnu kontaktu nelze provést bez pomoci odborníka, stejně jako v případě internetového bankovnictví. Každý uživatel si však může zkontrolovat osobní údaje uvedené ve svém profilu:

 • Spuštění aplikace.
 • Otevřete sekci „Více“, označenou třemi tečkami na spodním panelu nástrojů.
 • Chcete-li zkontrolovat své osobní údaje, klikněte na ikonu tužky.
 • Otevřete kartu „Telefonní čísla a e-mail“.
 • Zkontrolujte kontakty uvedené v žádosti.

Chcete-li změnit údaje svého osobního profilu, vraťte se o dva kroky zpět a přepněte na kartu „Chat s bankou“. Otevře se dialogové okno s odborníkem, kde můžete vyjádřit svá přání nebo se poradit o jiném problému.

Změna čísla u banky Tinkoff

V jediné vzdálené bance. Tinkoff. bylo vždy možné změnit kontaktní číslo, aniž byste museli jít do banky. Ale měl by, nemá jinou možnost a existuje dost způsobů, jak klienta identifikovat na dálku. Nejde jen o vaše jméno, datum narození a údaje z pasu s kódovým slovem. Banka může položit řadu dalších otázek:

Podle banky lze k identifikaci zákazníka použít i hlas volajícího.

Na druhou stranu se na své kontaktní číslo můžete podívat pouze ve své osobní skříni a v bankovní aplikaci. Tam ji nelze změnit, tato funkce není z bezpečnostních důvodů k dispozici.

Proč je třeba propojit telefon

Mobilní telefon je nejčastěji propojen s kartou při registraci platebního nástroje. Je to nezbytné:

 • Aktivovat službu Mobilní banka
 • Přihlásit se ke svému osobnímu účtu Sberbank Online;
 • Provádění plateb;
 • Pro přenos z karty na kartu pomocí telefonu.

Službu Mobilní banka si můžete aktivovat v jakémkoli bankomatu nebo na webových stránkách SB. Tato služba je výhodná, protože umožňuje nejen sledovat platby, ale také platit za mobilní komunikaci zasláním částky na číslo 900. Peníze jsou okamžitě připsány na účet mobilního telefonu.

Při přihlašování do osobního profilu na internetových stránkách SB by měl účastník zadat přihlašovací jméno a heslo z šeku, které lze získat v kterémkoli bankomatu. Poté bude na propojené telefonní číslo zaslán kód SMS pro přihlášení. Pokud není uvedeno žádné číslo, nebudete moci vstoupit do svého osobního profilu. Stejně jako k provádění dalších operací.

Může se stát, že telefonní číslo je spojeno s kartami dvou různých zákazníků. Pak je prostě nutná změna. K tomu dochází proto, že mobilní společnosti přeprodávají čísla, která se již nepoužívají. Například zákazník měl před 10 lety zaregistrovanou kreditní kartu, ale nepoužíval ji a rozhodl se platební nástroj obnovit. Číslo spojené s kartou zůstává stejné, ale je již používáno jiným klientem SB. V tomto případě bude telefonní číslo dostávat oznámení o transakcích provedených z obou karet.

Jak změnit tarif

Služba je poskytována ve dvou tarifech: plném a ekonomickém. V ekonomickém tarifu není účtován žádný měsíční poplatek. Na některé žádosti však budou peníze staženy. Všechny operace se provádějí v ručním režimu, informace se na číslo automaticky neodesílají.

Pokud jste se připojili k plnému tarifu, základní údaje o transakci se automaticky odešlou na váš telefon. Informace o dalších transakcích budete dostávat i v ručním režimu. Vezměte prosím na vědomí, že pokud změníte kartu z důvodu uplynutí doby její platnosti, bude Mobilní banka nadále fungovat v běžném režimu. Pokud se chystáte kartu uzavřít, nezapomeňte zrušit notifikační službu, abyste přestali platit měsíční poplatek. Tarifní plán můžete podle potřeby neomezeněkrát bezplatně změnit. Postupujte podle jednoho z níže uvedených kroků:

 • Návštěva pobočky Sberbank vám umožní nejen změnit tarif, ale také se poradit v jakékoli záležitosti, která vás zajímá. Ukažte odborníkovi svůj průkaz, pas a smlouvu. Napište žádost potvrzující vaše přání. Zaměstnanec vám aktivuje tarif, o který máte zájem, a sdělí vám podrobnosti o jeho používání.
 • Při použití terminálu nebo bankomatu Sberbank vyberte v nabídce kartu Mobilní banka. Zde naleznete nastavení umožňující změnit tarif.
 • Pokud jste si aktivovali účet Sberbank Online, můžete tarifní plán Mobilní banky snadno změnit podle interaktivních pokynů. Pokud tuto možnost nemáte, obraťte se na call centrum nebo nejbližší pobočku.

Nejjednodušší způsob, jak zjistit svůj tarif, je provést jakoukoli transakci v bankomatu/terminálu Sberbank a podívat se na tarif na daném účtu. Tyto informace najdete také ve své osobní klientské skříňce nebo se můžete zeptat na horké lince.

Přihlášení a změna hesla v aplikaci Sberbank Online v mobilním telefonu

Předpokládejme, že jste zapomněli heslo pro vstup do aplikace. Co dělat? Změna! Ve skutečnosti se nejedná o nic složitého a věřte mi, že se není čeho obávat a tento problém vám nezpůsobí žádné zvláštní následky.

Nejprve se jako vždy přihlaste do aplikace a poté vyhledejte větu „Nelze se přihlásit“?“a dotkněte se ho.

Po kliknutí na tento odkaz se otevře okno s tlačítkem „Vytvořit nové heslo“. Přečtěte si text pod nadpisem „Zapomněli jste své pětimístné heslo pro přihlášení?“a klikněte na tlačítko.

Poté se zobrazí informační okno pro obnovení hesla a je třeba kliknout na tlačítko „Pokračovat“. Po krátkém zakroužkování zeleného kruhu uprostřed obrazovky se aplikace zavře. A budete ji muset znovu otevřít.

Nyní však budete přesměrováni na registrační stránku. Chcete-li změnit heslo v aplikaci Sberbank Online, musíte se znovu zaregistrovat. Zde máte dvě možnosti:

 • Přihlaste se pomocí čísla karty. Tento způsob je k dispozici všem uživatelům Sberbank Online.
 • Přihlášení do Sberbank Online. Pro ty, kteří již používají osobní profil Sber na svém počítači nebo obdrželi potvrzení o registraci z bankomatu (je zde uvedeno přihlašovací jméno a heslo pro PC).

Rozpoznávání obličeje nebudeme považovat za možnost, protože se jedná o jinou problematiku. Kdyby se vám podařilo nastavit tento způsob přihlášení v telefonu, nemuseli byste číst tento článek.

Pokud tedy máte kartu po ruce, použijte první metodu. Funguje to pro oba případy. Poté stiskněte tlačítko „Přihlásit se podle čísla karty“.

V dalším okně zadejte číslo karty nebo jej pouze naskenujte (více informací o registraci si můžete přečíst zde). Po zadání nebo naskenování stiskněte tlačítko „Pokračovat“. Ihned obdržíte SMS a budete přesměrováni na další stránku, kde musíte kliknout na „Povolit“, pokud nechcete zadat kód z SMS sami.

Okamžitě se dostanete na místo, po kterém jste toužili. Zadejte stejně jako při první registraci dvakrát za sebou pětimístný kód. V tomto okamžiku lze považovat všechny vaše „nehody“ za ukončené a otázka, jak změnit heslo v mobilní aplikaci Sberbank Online, bude vyřešena okamžitě, tj. Kladně.

P. S. Mimochodem, celý výše popsaný postup lze provést i tak, že na začátku namísto „Nelze zadat?“Stiskněte tři tečky vpravo nahoře a z nabídky vyberte možnost „Změnit uživatele“.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS