Jak změnit rozlišení obrazovky v Androidu. Typy oprávnění obrazovky na mobilních telefonech

Jak změnit rozlišení obrazovky v zařízení Android

Chci s vámi sdílet další skrytá vlastnost zařízení se systémem Android, která, mnohem více, není k dispozici prostřednictvím systémových nastavení. Podle vlastních zkušeností vím, že ne všichni výrobci na jejich výchozím popisu dělají uživatelsky přívětivé rozlišení zobrazení. To platí zejména z rozpočtových tablet secích dávek, kde je pracovní plocha malá, a vývojář nastavuje takovou hodnotu objektů, které v orientaci na šířku, text na displeji je nastaven až 4 řádky a pracuje s velmi nepříjemné zařízení. Proto vám chci říct, jak změnit rozlišení obrazovky v Androidu.

Chcete-li začít, řeknu vám, co je rozlišení displeje. To je v podstatě počet pixelů umístěných na čtverci. Pro pohodlnou práci na seventhuminním zařízení musí být nejméně 1024×600. S touto hodnotou vypadá obraz pohodlně; Všechny hodnoty, které jsou uvedeny výše, pouze zlepšují kvalitu, pokud je hodnota menší, vše na obrazovce bude intenzivní pro zadanou velikost zobrazení.

Jak povolit menu vývojáře na Android

První věc, kterou bych obsahoval menu vývojáře. Existuje mnoho parametrů, jehož změna může zlepšit provoz vašeho smartphonu. Co stojí za zvýšení rychlosti spouštění aplikací, které jste na tomto odkazu řekl. Ale to není ani vrchol, ale racek sedí na vrcholu ledovce.

Menu Developer není zahrnuta nejmodernějším způsobem:

Menu vývojáře

Developer menu není zahrnuta nejmodernějším způsobem

Pomocí aplikace

V případě, že není možnost nalezena v našem Mobile Android, možná budeme muset použít aplikaci třetích stran vytvořená pro tento účel. Jeden z nejlepších. Toto je imerze na celou obrazovku. Což vám umožní maximalizovat každou aplikaci před použitím velikosti celé obrazovky.

Tato aplikace, která nevyžaduje žádné povolení ke kořenům, přidá různé možnosti zobrazení na hlavním panelu. Jinými slovy, když spustíte aplikaci, můžete posunout panel dolů a změnit typ zobrazení v sekundách.

Co je to pro

V nízkých světelných podmínkách, když je řidič špatnou viditelností, je velmi důležité přizpůsobit parametry obrazovky. Takový respektovaný hnací systém se liší nejen na skutečnost, že nabízí nástroje pro pohodlný pohyb.

Pokud interagujete s obrazovkou, musíme neustále vyčistit pohled na silnici kvůli špatnému výkonu videa, budeme podrobeni našim životům a životům jiných lidí.

Google vyvinul software, který zaručuje bezpečnou správu vozidel v důsledku různých funkcí, které s ním nese, i když najít některé z nich, jako v tomto případě budete muset uchýlit k nastavení vývojáře, i když nepravou systém Chyby.

Zkontrolujte aktuální rozlišení a DPI

Na samém začátku musíte zkontrolovat, které počáteční rozlišení máte na telefonu a který DPI je nainstalován. Můžete to provést připojením telefonu k počítači pomocí kabelu USB a zadáním následujících dvou příkazů v okně příkazového řádku:

Adb-shell v m-hustotě

Příkaz Velikost WM zobrazí rozlišení (například 1080 × 1920) a „Hustota WM“ zobrazí zadanou hodnotu DPI (například 440).

Pokud je to nutné, uložte tato nastavení pro návrat do zdrojových hodnot.

Jak lze změnit?

Pro změnu rozlišení obrazovky. Budeme muset provést následující kroky. Nejdříve musíme zadat nabídku „Nastavení“ a klepněte na tlačítko „Obrazovka a jas“. Jakmile uvnitř budeme hledat sekci „Rozlišení obrazovky„. Pokud to nemůžete najít, zkuste to najít v vyhledávači zařízení.

Jakmile vstoupíme, uvidíme, že ve výchozím nastavení se aktivuje „Smart Mode“. Ačkoli ne každý má tuto funkci, zobrazí se různé typy. V případě jeho přítomnosti nám náš mobilní telefon dá možnost vypnout tuto funkci a ručně vybrat rozlišení obrazovky, že náš terminál může podporovat. Protože ne všechny mobilní telefony budou mít stejné funkce. A jak jsme již uvedli dříve, je pravda, že existují modely s takzvaným intelektuálním rozlišením, které jej činí, aby ji konfigurovaly k optimalizaci spotřeby energie. Mnoho pochybností je však jeho užitek, a proto se rozhodnou zakázat.

Jak snížit rozlišení obrazovky v Androidu

Momentálně, smartphony mají rozšířené rozlišení obrazovky. Teoreticky je to plus, ale v praxi, po překročení určité úrovně, změny již nejsou viditelné pro pouhé oko. A vyšší rozlišení znamená výkon zařízení, zejména ve 3D hrách. Podívejte se, jak snížit rozlišení pro android pro dosažení větší likvidity ve hrách.

Oprávnění na smartphone stejným způsobem k vyřešení v počítači, zejména pokud jde o hry. Zobrazení hru s vyšší rozlišení vyžaduje silnější komponenty (grafické rozložení), ale poskytuje nejlepší vizuální efekt. Pokud máme hru na smartphone, který absolutně chtějí hrát, ale na našem zařízení pomalu, pak se můžeme pokusit o snížení povolení. Jak to udělat? Ve většině případů budete určitě potřebovat kořen na telefonu / tabletu, ale také ve správné aplikaci.

Snížené rozlišení androidu

Jednoduché řešení je aplikace Screen Shift, která umožňuje změnit rozlišení obrazovky, hustotu pixelů a superchange funkce. Samozřejmě, že změna oprávnění bude spojeno s poklesem ostrosti obrazu, protože bude měřítko (protáhnout) obraz na obrazovce, ale v případě 3D her se zvýší efektivitu a zvýší počet rámců za druhý.

Screen Shift bez kořenových proudů pouze na Android 2.3 (perník), 4.0.X (zmrzlina sandwitch) a 4.1 a 4.2 (želé fazole). Pokud máte Android 4.3 (také želé fazole) nebo jiný novější (Kitkat, lízátko), budete potřebovat kořen pro akci. Funkce OversCan pracuje pouze na Android 2.3 a novější.

Použití aplikace je jednoduché. ihned po spuštění se zobrazí zpráva o zkoušce. Pokud chceme provést test, zvolíme OK. aplikace se pokusí navázat jiné hodnoty povolení a t. D. A zkontrolujte, zda je změna obrazovky kompatibilní se zařízením. Pokud chceme přeskočit test a jít rovně do nastavení, zvolíme zrušení.

Všechny možnosti jsou k dispozici na téměř jedné obrazovce. Pokud chcete změnit rozlišení, jednoduše vyberte možnost „Rozlišení“ a zadejte nové hodnoty.

Zde je jedna poznámka. zadejte je v opačném pořadí, než je obvykle označen a uložen. Pokud máme svolení plného HD na telefonu (1920 × 1080), pak bude jeho záznam vypadat takto: 1080 × 1920. Pokud chceme změnit povolení z Full HD, například až 720p, nezadáváme pouze 1280 × 720 pouze 720 × 1280. První číslo je šířka, druhá výška.

Jaké hodnoty pro změnu povolení?

Nejdříve musíte zkontrolovat, jak si na telefonu máte nativní rozlišení. stačí zadat model telefonu do služby Google a najít specifikace. Jsou k dispozici v prvním výsledcích vyhledávání. Nejoblíbenější oprávnění (podle záznamu použitého ve směně obrazovky): 1080 × 1920, 720 × 1280, 480 × 800.

Proto, pokud máme rozlišení 1080 × 1920, můžeme jej snížit na 720 × 1280. Pokud to necháme zpočátku, můžeme jej snížit na 480 × 800. Ten může být snížen na 240 × 400. Jedná se prostě čisté příklady na základě předpokladu, že poměr stran obrazovky je 16: 9. Pokud máte tablet s rozlišením 768 × 1024, můžete jej snížit na 600 × 800.

Po zadání nového svolení, stejně jako po jakýchkoli změnách v jiných parametrech, jako je hustota pixelů (OversCan), jednoduše aktivovat operaci programu pomocí hlavního posuvníku, který je umístěn v pravém horním rohu (na fialovém pruhu). Po restartování smartphonu se změny projeví.

Co ovlivňuje rozlišení obrazovky

Domů Chyba při výběru smartphonu. Accent na velikosti diagonální a jasu barev. Tyto parametry samozřejmě hrají důležitou roli, ale klíčová funkce je svolení. Nějaký počet pixelů je skutečným prostorem pracovní plochy.

Kvalita obrazu přímo závisí na dostupném počtu pixelů. Pokud je velká diagonála v přístroji, což dominuje indikátor rozlišení. obraz se bude objevovat, aby byl fragmentovaný a zrnitý. Rozpočtové modely mají podobný prvek. Pokud se podíváte na displej, můžete si všimnout rozostření, zkreslení a fonty.

Pokud jde o mediální systém, náročný uživatel bude určitě zklamaný. Zpravidla s nízkým obrazem negativně ovlivňuje vnímání video materiálů. Zvláště pokud se týká filmů s kvalitním obrázkem.

Měl bych snížit rozlišení obrazovky smartphonu?

Funkce, která umožňuje snížit rozlišení obrazovky na úrovni programátoru, existuje několik let na trhu. Mnozí při nákupu smartphonu se okamžitě rozhodne pohybovat s 3K oprávněními na FullHD. Nejoblíbenější zařízení s takovou funkcí jsou Samsung zařízení. A bylo na nich, že naši kolegové z telefonu byly testovány. Chtěli pochopit, zda pokles oprávnění na úrovni softwaru na autonomii, a pokud ano, kolik.

Měl bych snížit rozlišení obrazovky smartphonu?

Samsung Galaxy S10 a Galaxy S10 byly vybrány jako testované smartphony. Jedná se o moderní vlajky s výkonným vycpáním a rozlišením 3k obrazovky. Zařízení byla reprezentována 20. února a nabízena svým vlastníkům, kromě velké obrazovky, také vysoce výkonného hardwaru, který je snadno „digestovat“ takové povolení. Samsung umožňuje snížit rozlišení až do HD. Samozřejmě, že takové povolení znatelně postihuje kvalitu obrazu, takže zpravidla se všichni přepne na FullHD. Tak pojďme pochopit, jak je toto oznámení rozdíl.

Mluvit o vizuálním rozdílu, pokud se podíváte na srovnání „čelo v čele“, není možné říci, že je to. Ano, fonty se zdají být více vágní, ale obraz je stále jasný. To však neznamená, že musíme obětovat maximální přehlednost pro autonomii. Ale i když předpokládáme, že uživatel ušetří energii baterie, je to, kolik toho úspor bude tolik tak, aby takové manipulace mohly stát?

Nabízíme vyhodnotit video níže, kde byl proveden test sám:

První věc byla testována S10. Po dvou hodinách testování se obě smartphony s různým rozlišením zastavily na stejné číslici. 84 procent. Bylo možné předpokládat, že se situace dále změní, ale ne. Další byla spuštěna hra. Teoreticky v tomto okamžiku mělo být přístroj s fullHD-rozlišením vykazováno v důsledku skutečnosti, že grafický čip je namažován méně. Nebyly však zde žádné rozdíly. S10 s 2K ztracenými 40% a S10 s rozlišením FHD 39%. Rozdíl v 1% je zanedbatelný.

Poté smartphony testovány v aplikaci Google Maps navigace. Ale mezi FHD a 2K nebyl žádný rozdíl. Kromě toho obě smartphony zastavily na jedné značce na 42%, což naznačuje, že rozdíl v 1% v minulosti test byl zcela menší. Po dvou hodinách prohlížení videa na YouTube na Smartphone, pouze 20% poplatku.

Dále, kluci z PhoneBuff provedli testování Galaxy S10, takže rozptýlí všechny pochybnosti. Koneckonců je možné, že funkce může pracovat nesprávně na konkrétním zařízení. V případě S10 však rozdíl nebyl zjištěn. Po 24 hodinách testování se obě smartphony zhoršily téměř současně s rozdílu za několik sekund.

Je docela jednoduchý. Ne Všimnete si časový rozdíl, když je rozlišení obrazovky sníženo z 2K až FHD. A to je velmi podivné, protože v teorii by grafický čip za sníženého rozlišení měla kmenovat méně, mělo by zasedat zátěž na baterii. Proč vidíme jiný obrázek? Nejasný. Nemám pro to vysvětlení.

S největší pravděpodobností rozdíl bude patrný, pokud budete hrát komplexní 3D hry a ne v 2D plošinovce. Ale jak často obyčejní uživatelé začínají na jejich smartphone opravdu tvrdé hry jako Fortnite nebo pubg? Samozřejmě, pokud jste hřiště, pokles oprávnění vám pomůže, pokud jste pravidelný uživatel, který otevírá hlavní obrazovku telefonu pro spuštění sociální sítě nebo aplikace YouTube, odmítnout 2k-rozlišení bezvýznamného.

Zajímalo by mě, co si o tom myslí naši čtenáři. Stanovisko Můžete sdílet v chatu nebo v níže uvedených komentářech. Kromě toho se zajímáme o zjištění smartphonu s tím, jaké povolení je ve vašem vlastnictví? Pokud mluvíme o zařízení s rozlišením 2K, zda podporuje schopnost snížit rozlišení obrazovky na úrovni programu?

| Denial of responsibility | Contacts |RSS