Jak zobrazit telefonní číslo v zařízení iPad

Jak změnit důvěryhodné číslo pro Apple ID v iPhonu nebo iPadu

Přispěvatel(é): Chiara Corsaro. Chiara Corsaro je generální manažerka a certifikovaná servisní technička pro počítače Mac a iOS ve společnosti macVolks, Inc., Autorizované servisní středisko Apple v oblasti Sanfranciského zálivu. Macvolks, Inc. Společnost byla založena v roce 1990, je akreditována organizací Better Business Bureau (BBB) s hodnocením A a je součástí sítě Apple Consultants Network (ACN).

Počet zobrazení tohoto článku: 6338.

V tomto článku se dozvíte, jak pomocí iPhonu nebo iPadu přidat nové číslo do seznamu důvěryhodných telefonních čísel Apple ID a odstranit staré číslo z účtu. Důvěryhodné číslo používané při dvoufaktorovém ověřování. Když se uživatel přihlásí prostřednictvím svého Apple ID, je na jeho důvěryhodné číslo zaslán potvrzovací kód ve formě textové zprávy nebo telefonního hovoru. Chcete-li se přihlásit pomocí Apple ID, musíte na svém zařízení zadat potvrzovací kód. [1] X Zdroj informací

Na iPhonu nebo iPadu. Vyhledejte na ploše ikonu se dvěma stříbrnými ozubenými koly a klepnutím na ni otevřete aplikaci Nastavení.

Klepněte na své Apple ID v horní části Nastavení. Jméno a obrázek vašeho Apple ID se zobrazují v horní části nabídky Nastavení. Klepnutím na své jméno otevřete nabídku Apple ID.

Klepněte na možnost Změnit vedle nadpisu „Důvěryhodné telefonní číslo“. Modrý řádek na pravé straně obrazovky, který umožňuje přidat nové číslo a odstranit staré.

Klepnutím na Odeslat v pravém horním rohu ověříte své telefonní číslo a obdržíte šestimístný ověřovací kód.

Zobrazit v kontaktech

Někteří mobilní operátoři pomáhají svým účastníkům tím, že telefonní číslo ukládají nejprve do kontaktů. Chcete-li tedy zjistit své mobilní telefonní číslo, musíte otevřít aplikaci Kontakty a nahoře napsané číslo může být vaše osobní mobilní telefonní číslo. Ne všichni operátoři to umožňují, proto buďte při této metodě opatrní.

Nejnovější modely moderních telefonů často vyžadují při nákupu zadání osobních údajů majitele a „číslo mobilního telefonu“ je mezi těmito údaji povinnou položkou. Pokud jste šťastným majitelem nového telefonu, postupujte podle následujících pokynů:

 • Otevřete nabídku mobilního telefonu;
 • Přejděte na kartu „Nastavení“;
 • Otevřete kartu „Uživatelské údaje“ (u některých modelů lze jednoduše zadat celé jméno);
 • Přejděte na kartu „Jméno, telefonní čísla, e-mail“;

Po těchto pokynech se zobrazí nabídka se všemi zadanými osobními údaji, včetně čísla mobilního telefonu.

Mobilní aplikace

Existují speciální aplikace, které pracují s podobným algoritmem: umožňují také najít neznámé číslo v databázi reklamních zásilek nebo podvodných aktivit. Jediný rozdíl je v tom, že nemusíte ručně vyhledávat informace o volajícím na webových stránkách. Aplikace to udělá automaticky za vás.

Jednou z nejoblíbenějších aplikací je Truecaller, program, jehož databáze obsahují informace o milionech telefonních čísel. Truecaller nejen poskytuje informace, ale také blokuje neznámé příchozí hovory. Požadované číslo můžete také vyhledat ručně a pak se dozvíte, z jaké oblasti hovor pochází, jakého operátora a jméno volajícího.

V katalogu je mnoho programů, které jsou podobné Truecalleru, ale všechny jsou účinnější při identifikaci spamu nebo hoaxů. Chcete-li zjistit jméno skutečné osoby, můžete použít skandální aplikaci GetContact, která shromažďuje informace přímo z telefonů lidí, kteří ji používají. Databáze obsahuje obrovské množství identifikovaných čísel. Je důležité si uvědomit, že instalací programu se vaše data dostanou také do databáze GetContact a budou k dispozici ostatním uživatelům.

Kromě toho má každé číslo několik jmen, protože různé osoby mají v knihách kontaktů různá jména. Stejný kontakt může být nazýván například „Dima“, „Milovaný“, „Bratr“, „Dmitrij Petrovič“. Na jedné straně to může být matoucí, na druhé straně to usnadňuje identifikaci volajícího.

Metoda 1. na samotném iPhonu

Přejděte do aplikace Telefon, přejděte na Kontakty a vaše telefonní číslo se zobrazí nahoře. Bude tam však pouze v případě, že jste jej zde zadali jako kontakt při nastavení:

Připojení iPhonu/iPadu pomocí kabelu k počítači. Spuštění aplikace iTunes. Šťouchnutí do zařízení. ikona v levém horním rohu.

V části Přehled najdete nejen kapacitu a sériové číslo, ale také své telefonní číslo!

Jak získat IMEI a sériové číslo iPhonu, iPadu nebo iPodu Touch

Sériové číslo a IMEI najdete na původní krabici dodané se zařízením iOS. Detaily musí být shodné s detaily na ostatních částech iPhonu nebo iPadu (přihrádka na SIM kartu, pouzdro atd.)

Jak jsme již poznamenali, iPhone 5 nebo 5s mají na pouzdře vyryté číslo IMEI, totéž lze říci o „starším“ iPhonu 2G.

Předchozí generace telefonů nemají na pouzdře uvedeno IMEI. Pokud máte iPhone 3G, 3 GS, 4, 4s. IMEI vždy najdete na zásobníku SIM karet. Tuto metodu používejte pouze v případě, že víte jistě, že na zařízení nebyla provedena žádná oprava, protože v servisním středisku nebo prostou výměnou karty SIM z jiného telefonu lze snadno zaměnit součástku.

zobrazit, telefonní, číslo, zařízení

Pokud není funkce „Najít iPhone“ ve vašem zařízení povolena

Pomocí aplikace „Najít iPhone“ můžete najít své zařízení, provést další kroky, které vám pomohou obnovit a uložit informace.

 • Přihlášení k iCloudu.Použijte aplikaci Najít iPhone na počítači Mac nebo PC nebo použijte aplikaci Najít iPhone na jiném iPhonu, iPadu nebo iPodu touch.
 • Vyhledání zařízení. Otevřete aplikaci Najít iPhone a vyberte své zařízení, abyste viděli jeho polohu na mapě. Pokud je zařízení poblíž, můžete nechat přehrát zvuk, který vám nebo někomu v okolí pomůže zařízení najít.
 • Povolení ztrátového režimu. Pomocí režimu Ztráta můžete zařízení na dálku uzamknout heslem, zobrazit na zařízení přizpůsobitelnou zprávu s telefonním číslem, obrazovku a sledovat polohu zařízení. Pokud jste přidali kreditní, debetní nebo předplacenou kartu s Apple Pay, platby pomocí Apple Turn na zařízení se pozastaví, když zařízení přepnete do režimu Ztraceno.
 • Nahlášení ztráty nebo krádeže zařízení místním orgánům činným v trestním řízení. Orgány činné v trestním řízení mohou požadovat sériové číslo vašeho zařízení. Zjistěte sériové číslo svého zařízení.
 • Vymazání zařízení. Chcete-li zabránit přístupu k chybějícím datům v zařízení, můžete je na dálku vymazat. Když zařízení vymažete, odstraní se z něj všechna data (včetně kreditních, debetních nebo předplacených karet Apple, pay as you go) a nebude možné je najít pomocí funkce „Najít iPhone“. Po vymazání zařízení jej nelze sledovat. Pokud po odstranění zařízení ze svého účtu odstraníte jeho aktivaci, aktivace zámku bude zakázána. Umožňuje jiné osobě zapnout a používat vaše zařízení.
 • Nahlášení ztráty nebo krádeže zařízení bezdrátové síti, aby mohla zakázat váš účet a zabránit tak volání, SMS a používání dat. Vaše zařízení může být kryto vaším bezdrátovým tarifem.

Pokud použijete funkci „Rodinný přístup“, může kterýkoli člen rodiny pomoci najít ztracené zařízení jiného člena rodiny. Stačí, aby se váš příbuzný přihlásil ke službě iCloud pomocí svého Apple ID, a můžete najít jakékoli zařízení propojené se sdíleným rodinným účtem.

Pokud vaše ztracené zařízení oznámí společnosti AppleCare krádež a ztrátu, můžete se soudit o ztracený nebo ukradený iPhone.

Co když je zařízení vypnuté nebo offline?

Pokud je vaše ztracené zařízení vypnuté nebo offline, můžete jej stále přepnout do režimu zmizení, uzamknout a/nebo na dálku vymazat. Při příštím připojení zařízení k internetu se tyto akce provedou. Pokud odeberete zařízení z účtu, když je v režimu offline, všechny nevyřízené akce pro toto zařízení se zruší.

Jak zakázat nebo zrušit režim mizení?

Režim zmizení můžete vypnout zadáním hesla v zařízení. Režim mizení můžete vypnout také na iCloudu.com nebo aplikaci Najdi můj iPhone.

Pokud není funkce „Najít iPhone“ ve vašem zařízení povolena

K nalezení zařízení můžete použít aplikaci iPhone Finder, která vám pomůže obnovit a uložit vaše informace.

 • Přihlášení k iCloudu.com/find na Macu nebo PC nebo použijte aplikaci Najít iPhone na jiném iPhonu, iPadu nebo iPodu touch.
 • Vyhledání zařízení. Otevřete aplikaci Najít iPhone a vyberte zařízení, abyste viděli jeho polohu na mapě. Pokud je zařízení poblíž, můžete nechat přehrát zvuk, který vám nebo někomu v okolí pomůže zařízení najít.
 • Povolení režimu chybějících. Pomocí režimu Missing Mode můžete zařízení vzdáleně uzamknout heslem, zobrazit na zařízení přizpůsobitelnou zprávu s telefonním číslem, zobrazit obrazovku a sledovat polohu zařízení. Pokud jste přidali kreditní, debetní nebo předplacené karty pomocí služby Apple Pay, provádění plateb pomocí služby Apple Checkout v zařízení se pozastaví, když zařízení přepnete do režimu Ztraceno.
 • Nahlášení ztráty nebo krádeže zařízení místním orgánům činným v trestním řízení. Orgány činné v trestním řízení mohou požadovat sériové číslo vašeho zařízení. Zjistěte sériové číslo svého zařízení.
 • Vymazání zařízení. Chcete-li zabránit přístupu k datům v zařízení, můžete je na dálku vymazat. Když zařízení vymažete, vymažou se z něj všechna data (včetně kreditních, debetních nebo předplacených karet Apple) a nebude možné je najít pomocí funkce „Najít iPhone“. Jakmile zařízení vymažete, nemůžete ho sledovat. Pokud zařízení po vymazání z účtu odstraníte, aktivace zámku budou zakázány. To umožňuje jiné osobě zapnout a používat vaše zařízení.
 • Nahlášení ztráty nebo krádeže zařízení bezdrátové síti, aby mohla zakázat váš účet a zabránit tak volání, SMS a používání dat. Zařízení může být zahrnuto do vašeho bezdrátového tarifu.

Pokud používáte funkci Rodinný přístup, může kterýkoli člen rodiny pomoci najít ztracené zařízení jiného člena rodiny. Stačí, aby se váš příbuzný přihlásil ke službě iCloud pomocí svého Apple ID, a můžete najít jakékoli zařízení spojené se sdíleným rodinným účtem.

Pokud vaše ztracené zařízení vysílá do služby AppleCare zprávu o krádeži a ztrátě, můžete podat reklamaci ztraceného nebo odcizeného iPhonu.

Co když je vaše zařízení vypnuté nebo offline??

Pokud je vaše pohřešované zařízení vypnuté nebo offline, můžete ho stále přepnout do režimu pohřešovaného zařízení, uzamknout ho nebo ho na dálku vymazat. Při příštím připojení zařízení k internetu se tyto akce provedou. Pokud zařízení odeberete z účtu, když je v režimu offline, všechny čekající akce pro zařízení se zruší.

zobrazit, telefonní, číslo, zařízení

Jak zakázat nebo zrušit režim mizení?

Režim zmizení můžete vypnout zadáním hesla v zařízení. Režim zmizení můžete vypnout také na iCloudu.com nebo aplikaci Najdi můj iPhone.

zobrazit, telefonní, číslo, zařízení

Pomocí aplikace můžete posílat SMS

Tento způsob je do jisté míry podobný žádosti o dobití účtu, jen je o něco jednodušší. Pošleme SMS zprávu a přítel ji obdrží s naším číslem.

Existuje například velmi oblíbený a pohodlný program EasySMS HD.

Chcete-li ji použít, postupujte takto:

zobrazit, telefonní, číslo, zařízení
 • Stáhněte si software (zde je odkaz) a nainstalujte jej do svého zařízení.
 • Zde se setkáte s nejběžnějším rozhraním, které najdete v zařízení se systémem Android. Stačí někomu poslat zprávu.
 • Příjemce může vidět vaše telefonní číslo.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS