Jak zvětšit písmo na iPhonu

Jak zvětšit nebo zmenšit písmo a ztučnit ho v iPhonu

Lidé se zrakovým postižením mají často potíže při práci s iPhonem, zejména pokud má zařízení malou obrazovku. Apple umožnil změnit písmo v iPhonu. V nastavení to lze provést během několika sekund. Nejnovější verze operačního systému iPhone zároveň umožňují změnit obvyklé písmo na vylepšené, krásnější. Jedná se o jiný úkol, musíte si stáhnout speciální rozšíření, nainstalovat ho do mobilního telefonu.

Pomocí výchozího nastavení iPhonu můžete písmo zvětšit nebo zmenšit. Platí pro kontakty, zprávy, poštu, kalendář, poznámky, telefon a další nainstalované systémové aplikace. Změna se provede, pokud prohlížeč podporuje možnost „Dynamické písmo„. Algoritmus je následující:

  • Otevřete Nastavení kliknutím na šedou ikonu ozubeného kola.
  • Přejděte na „Obrazovka a jas“.
  • Vyberte „Velikost textu“.
  • Zadejte pohodlnou možnost. Ukázka se automaticky zobrazí na displeji, takže je snadné vidět, jak bude řetězec po instalaci vypadat.
  • Zde můžete také aktivovat „tučné písmo“ pomocí příslušného posuvníku.

Jak změnit styl písma pro aplikaci Videa / Knihy v iPhonu

Na začátku bylo výchozím písmem iPhonu Helvetica, ale iPhone po roce 2010 používá Helvetica Neue s displejem Retina. Poté iPhone vždy použije klasický styl písma.

Společnost Apple neumožňuje měnit styly písma pro celý systém, ale můžete si vytvořit jiný styl písma speciálně pro aplikace jako Videa a Knihy v iPhonu.

zvětšit, písmo, iphonu

Jak změnit styl písma na iPhonu pro videa

Otevřete aplikaci Nastavení na iPhonu, vyberte možnost Univerzální přístup, přejděte dolů a najděte položku Titulky a titulky. Kliknutím na Styl změníte styl na Průhledné pozadí, Velký text, Klasický text nebo Obrysový text.

Nemají je rádi? Klepnutím na Vytvořit nový styl získáte nový přizpůsobený styl titulků, ve kterém můžete změnit písmo, velikost, barvu a další vlastnosti textu a pozadí. Styly písma se liší od Helvetica, Courier, Iowan, Menlo, Trebuchet, Avenir, Sayoi, Copper a dalších.

Stisknutím tlačítka Přidat písmo můžete přidat další styly písma, například Geeza Pro Regular, Myanmar Sangam M.Н., Tamil Sangam M.Н., Times New Roman atd. Д., jak změnit velikost písma nového nadpisu nebo podnadpisu.

Jak změnit styl písma textu v zařízení iPhone pro knihy

Další aplikací, ve které můžete přizpůsobit styl písma textu, je Books.

Pokud vás výchozí styl písma při čtení knih na iPhonu unavuje, je čas změnit styl písma.

Otevřete aplikaci Knihy na iPhonu a otevřete jednu knihu staženou ze Storu, klepněte na ikonu AA v horní části obrazovky a otevře se okno nastavení.

Při čtení knihy můžete nyní změnit velikost písma, aby bylo menší nebo větší.

Kromě toho můžete také změnit styl písma a libovolně přizpůsobit motivy.

Jak změnit domovskou obrazovku na iPhone iOS 14?

Klepněte a podržte prst na prázdné oblasti domovské obrazovky, dokud se ikony aplikací nezačnou pohybovat (nebo klepněte a podržte prst na libovolné ikoně aplikace → Změnit domovskou obrazovku).

  • Otevřete aplikaci Rychlé příkazy
  • V dalším kroku použijte vyhledávací pole a zadejte „Open App“
  • Pak zadejte název nového příkazu a klepněte na možnost „Přidat na domovskou obrazovku“
  • Vyberte fotografii nebo obrázek z galerie a přidejte jej do své ikony.

Jak změnit (zvětšit nebo zmenšit) písmo na iPhonu

Zde nás zajímá „Velikost textu“;

Jednoduše umístěte posuvník do jedné ze 7 pozic a text nad posuvníkem se bude zvětšovat podle toho, jak budete posuvníkem pohybovat.

V případě potřeby většího písma přejděte do Nastavení → Univerzální přístup → Zobrazení a velikost textu → Zvětšený text a nastavte přepínač Zvětšená velikost do polohy Zapnuto. Tím se zobrazí další možnosti pro získání větší velikosti textu.

Uživatelé se zrakovým postižením mohou navíc na vybranou oblast obrazovky použít virtuální lupu iPhonu.

V tomto příběhu podrobně vysvětlujeme, jak aktivovat a používat systém Lupa.

Jak upravit velikost písma

Velikost textu vám možná vyhovuje, ale máte pocit, že vám chybí něco jiného? Pokud chcete, aby byl text lépe čitelný, můžete ho napsat tučně.

Funkce zoomu na iPhonu, iPadu a iPodu

Pomocí funkce „Zvětšit“ můžete zvětšit další prvky rozhraní. Chcete-li ji povolit, přejděte do „Nastavení“ → „Obecné“ → „Univerzální přístup“ → „Přiblížení“ a aktivujte horní přepínač.

Dvojité klepnutí třemi prsty na displej zvětší oblast, na kterou jste klepli. Chcete-li se pohybovat po obrazovce, klepněte třemi prsty na displej a přejeďte prstem v požadovaném směru.

Funkce má několik možností. Pokud aktivujete režim „Smart Dial“, po zobrazení klávesnice se hlavní textové okno bude pohybovat a zvětšovat, ale samotná klávesnice se nebude zobrazovat.

Pro usnadnění posouvání vybrané oblasti aktivujte displej ovladače. Lze jej použít nejen k pohybu po obrazovce, ale také k vyvolání nabídek s ovládáním zoomu. Průhlednost ovladače můžete nastavit.

Můžete také nastavit omezenou velikost okna místo celé obrazovky jako oblast zvětšení. Pak budete moci vybranou oblast posouvat nikoli třemi prsty, ale jedním.

zvětšit, písmo, iphonu

Mezi další možnosti patří: možnost vybrat si jeden z dostupných filtrů a nastavit úroveň přiblížení.

Zakladatel společnosti 4iDroid.com, autor stovek článků a návodů o přizpůsobení a úpravě mobilních zařízení. Více než 7 let pomáháme řešit problémy s chytrými telefony a tablety se systémy Android a iOS. Od založení webu jsem změnil více než 15 zařízení (od výrobců jako Xiaomi, Huawei, Meizu, Samsung, HTC, LG, Google, Nokia, Wileyfox, Bluboo a Blackview), z nichž každý se stal „testovacím subjektem“ pro testování aplikací a firmwaru, přizpůsobení systému, získání práv roota, odemknutí zavaděče a další manipulace. V současné době pravidelně používáte dva smartphony: iPhone 12 Pro se systémem iOS 14.7 a Nokia 4.2 ve stock systému Android 11. Používá také Xiaomi Redmi 4X, Huawei P Smart 2019 (aktualizováno na EMUI 10), Samsung Galaxy A51 s grafickou nadstavbou One UI 2.1, Bluboo D1 a Xiaomi Mi A1. Přečtěte si více o autorovi →

| Denial of responsibility | Contacts |RSS