Jaký formát videa podporuje televizor Samsung?

Jaký formát podporuje televizor Samsung z paměti USB?

Společnost Samsung běžně podporuje tyto formáty: AVI. MPG. MP4. VOB. VRO. Xvid. Divx. MPEG4. MPEG2. FMO. ASO. RS není podporován. H. 264 UHD je podporováno až do 5.1.

MPEG-1 je původní kompresní formát, který se používá pouze pro video CD; MPEG-2 je formát digitální televize a DVD; MPEG-4 je dnes nejpopulárnější standard komprese videa a zvuku. Používá se při streamování videa, vypalování DVD a videotelefonování (Skype, ICQ, Viber atd.).

Jak sledovat DivX na televizoru Samsung?

Zapněte televizor, přejděte do nabídky a u televizoru Samsung klikněte na „Systém“. Zde vyhledejte položku „DivX video na vyžádání“ a stiskněte tlačítko OK. Zobrazí se 8 nebo 10místný registrační kód, který byste si měli zapsat nebo nechat televizor zapnutý.

Přehrávání videa pomocí softwaru:

 • Připojení vyměnitelného disku se souborem ve formátu MKV k zařízení.
 • Restart TV.
 • Přejít na knihovnu stažených aplikací.
 • Vyhledání a spuštění aplikace SamyGO.
 • Zavřete všechna okna a otevřete vestavěný přehrávač v televizoru.
 • Přehrávání videa MKV.

Co dělat, když televizor nedokáže přečíst filmovou stopu DTS?

Problém můžete vyřešit nahrazením zvukové stopy DTS formátem AC-3 nebo jiným formátem, překódováním zvukové stopy filmu pomocí některého z počítačových programů. transkodérů zvuku. Možností je spousta. Podíváme se na „PopCorn MKV Audio Converter“ ve verzi pro Windows.

Podporuje formáty 3GP, ASF, AVI, MPEG4, Xvid, DivX, JPEG, MKV, MP3, PS, TS, VOB, VRO, WMA. Přečtěte si pas televizoru, kde je uvedeno, které formáty a kodeky jsou na USB flash disku nebo pevném disku podporovány.

Jaký formát videa podporují televizory LG, Samsung a Sony?

Naši rodiče sledovali filmy a rodinná videa na videorekordérech, které rozeznávaly pouze jedno médium. videokazetu. Nyní, když jsou uživateli k dispozici nejrůznější paměťová zařízení, konektory a vestavěné přehrávače, je otázka, který formát videa televizor podporuje, relevantní.

Výrobci moderních televizorů své produkty neustále vylepšují, vydávají aktualizace softwaru a všechny nové přehrávače s množstvím různých kodeků jsou k dispozici jako součást továrního firmwaru. Kodek je posloupnost příkazů potřebných k rozpoznání informací obsažených v souboru a jejich převodu na obraz videa, který se zobrazí na obrazovce. Vzhledem k tomu, že počet dnes dostupných videoformátů je úctyhodný a neustále se zvyšuje, není divu, že televizory známých značek podporují prakticky všechny existující videoformáty.

Formáty televizorů s vestavěnými multimediálními přehrávači

Moderní televizní přijímače téměř všech výrobců (Supra, Bravis, Toyota a další) jsou vybaveny nejmodernějšími kodeky.Video kodeky (kodeky) vyrobené v posledních 3-4 letech jsou schopny přehrávat video soubory nahrané v běžně dostupných formátech. Za tímto účelem jsou v nich nainstalovány speciální programy (kodeky), které převádějí obsah videosouboru na signál, který vytváří obraz na obrazovce televizoru. Předinstalovaný televizní software je obecně schopen rozpoznat následující formáty videa.

 • MPEG a pozdější MPEG-1 (Video-CD), MPEG-2 (DVD-Video) a MPEG-4 (streamované video). Použití jedné z konkurenčních technologií DivX a Xvid umožňuje televizorům podporovat také MPEG-4 Part 2.
 • H.264 (AVC), což je stejná technologie jako DivX a Xvid. Advanced Video Coding), který je lepší než formáty založené na MPEG, a proto je v současnosti nejrozšířenějším formátem.

Abyste si mohli vychutnat obsah vysílaný z různých externích zdrojů videa, nemusíte kupovat další zařízení. Televizory lze k těmto externím videomédiím připojit prostřednictvím USB a/nebo DNLA.

Důležité! Jedinou výjimkou jsou starší nebo méně často používané video soubory, které je třeba předem převést do některého z výše uvedených formátů. Tento druh převodu lze provést například pomocí osobního počítače.

Pokud váš televizor nemá vestavěný tuner pro příjem digitálních televizních programů, můžete navíc potřebovat set-top box, který podporuje normy DVB-S nebo DVB-S2 (satelit), DVB-C (kabel) nebo DVB-T2 (pozemní vysílání).

Základní formáty videa

Formát nebo kodek je sada příkazů potřebných k rozpoznání dat v souboru a jejich převodu na video na obrazovce. Jejich počet každým dnem roste, takže výrobci neustále aktualizují firmware televizorů a učí je přehrávat stále větší počet kodeků.

Mezi hlavní typy kodeků, které jsou velmi oblíbené, patří MKV, MPEG, H 264, XVID, DVX a některé další.

Jedná se o typ video kontejneru podobný kodekům MOV, MPG a AVI. Může obsahovat titulky i více zvukových stop vložených do jednoho formátu souboru. Oblíbené mezi fanoušky videa ve vysoké kvalitě, používané pro streamování obsahu na internetu. Pomocí tohoto rozšíření HDR můžete otestovat možnosti HDR na televizoru.

Nejstarší a nejběžnější formát. V průběhu let se neustále zdokonaloval a měnil, takže vzniklo několik variant.

Video TV formáty s ultra vysokým rozlišením

Před zavedením technologie 4K do obrazovek LCD byly spotřebitelům nabízeny dva standardy vysokého rozlišení. 1280×720 (HD Ready 720p) a 1920×1080 (Full HD 1080). Další vývoj inovativních technologií umožnil výrobu televizních přijímačů s ultravysokým rozlišením 3840×2160 (UHD), 4096×2160 (4K) a 7620×4320 (8K). Nejnovější modely televizních přijímačů (8K) dokáží na svých obrazovkách zobrazit obraz s 8 miliony pixelů.

Tip! Přestože všechny modely moderních televizních panelů umožňují zobrazit prakticky jakýkoli videosoubor, mohou se stále vyskytovat rozdíly v technických vlastnostech vestavěných přehrávačů a podporovaných videoformátů. Proto se při nákupu televizoru potenciálnímu majiteli stále doporučuje seznámit se seznamem podporovaných videoformátů konkrétního modelu.

Formáty televizorů Samsung

Televizní přijímače značky Samsung podporují následující formáty videa: DivX, Xvid, AVI, MP4, MPG, MPEG-2, VOB, MPEG-4, VRO. Soubory, které lze zobrazit na televizorech této značky, jsou shrnuty v následující tabulce:

Pro použití těchto souborů existuje řada omezení, jak je znázorněno na obrázku níže.

Jak stáhnout požadovaný formát videa

Xmedia Recode je program, který kóduje a zachovává kvalitu záznamu. Má mnoho nastavení, ale pro jednoduché překódování stačí vybrat zařízení, pro které chcete video převést, a zadat velikost.

Jako příklad se podívejme na překódování souborů řady Samsung:

 • Instalace softwaru. Otevřete a změňte jazyk na ruštinu (Volby-Předvolby-Jazyk. Ruština-OK v hlavním okně).
 • Na kartě „Formát“ vyberte zařízení.
 • Stiskněte tlačítko „Otevřít“, vyberte požadovaný soubor.
 • Klikněte na „Bitrate-Calculator“ na kartě „Video“ a nastavte požadovanou velikost souboru.

Jak nahraji videa ve správném formátu?

Pokud stahujete filmy z populárních webových stránek, jako je YouTube, pomocí online uploaderů, ve většině případů vám umožní vybrat formát. Například web a rozšíření SaveFrom vám před stažením nabídne seznam dostupných možností. Otevřete nabídku a vyberte preferovaný formát.

Nejlepší formát pro televizi. AVI nebo MP4. Tyto přípony souborů jsou podporovány všemi zařízeními a většina webů ukládá videa v tomto formátu.

Nezapomeňte zvolit vysoké rozlišení, protože přímo ovlivňuje kvalitu videa. Optimální je rozlišení 1080p (Full HD). Všechny moderní televizory jsou pro něj navrženy. Tímto způsobem získáte stejnou kvalitu jako na počítači.

Co dělat, když jste si stáhli videoklip, ale neznáte jeho vlastnosti?? Chcete-li zobrazit formát, klikněte na video pravým tlačítkem myši a v kontextové nabídce vyberte možnost „Vlastnosti“. V poli „Typ souboru“ se zobrazí aktuální přípona a formát. Na kartě Podrobnosti se zobrazují parametry, jako je šířka a výška snímku a přenosová rychlost.

Hlavní formáty videa

Formát videa Popis
MPEG Tento formát je dlouhodobě a univerzálně používaným formátem videa. Existuje několik poddruhů. MPEG-4 je nejběžnější. Používá se kvůli silné kompresi souboru bez ztráty kvality. Fotoaparáty mobilních telefonů snímají přesně ve formátu MPEG-4. Prvním byl MPEG-1, který umožňuje nahrávat video na CD. Jejich použití nemá prakticky žádný význam. Další informace o formátu MPEG-2. Vznikl až poté, co se objevily disky DVD.
AVC Další z nejběžnějších a nejoblíbenějších formátů současnosti. Označuje se jako H-264. Tento kodek se používá z důvodu maximální komprese při zachování optimálního rozlišení pro zobrazení souboru na různých zařízeních. Je lepší než MPEG, a proto se používá mnohem častěji.
Divx a Xvid Považován za dlouho očekávané obnovení formátu MPEG. Použitá technologie komprese je téměř totožná. Je podporován mnoha výrobci hardwaru a softwaru. Běžnější formát MPEG-4 byl dále vyvíjen s cílem překonat některé jeho nevýhody.

Informace o tom, jaký formát váš televizor podporuje, najdete v uživatelské příručce dodané s televizorem. Novější modely přehrávají video soubory všech známých rozlišení. Pokud je však televizor několik let starý, nerozpozná nové formáty. V některých případech je podpora poskytována softwarem. Proto moderní televizory aktualizují svůj operační systém.

Samsung

Za nejběžnější televizory jsou obecně považovány modely značky Samsung. Zařízení čte všechny běžné formáty.

Společnost Samsung je však v tomto ohledu horší než její konkurenti. Společnost nepodporuje nedominantní rozlišení.

Společnost neustále analyzuje trh digitálních služeb. S novými aktualizacemi softwaru se začínají podporovat nové formáty, které jiná zařízení neumí přečíst.

Stejně jako mnoho jiných značek, i společnost LG poskytuje podporu formátů AVC, MPEG, DivX. Některé odrůdy se však neotevírají. Před nákupem si tedy musíte zjistit, jaký formát televizor podporuje.

Panasonic

Tato značka také vyrábí technologicky vyspělé televizory, které podporují všechny oblíbené video formáty. Mezi neobvyklé patří MP a Asf.

Co dělat, když televize nepřehrává film

Někdy není možné přečíst ani formát deklarovaný v pase. Může to být způsobeno nevhodným rozlišením obrazu, datovým tokem, snímkovou frekvencí a dalšími důvody. Kromě toho může být nesprávné přehrávání způsobeno nekvalitním záznamem. film není dokončen nebo došlo k chybě při nahrávání na USB disk, ale uživatel si toho nevšiml.

Televizor nemusí být schopen přečíst film z paměti USB, pokud není správně stažen

Pokud televizor film nepřehrává a nelze jej stáhnout v jiném rozšíření, zkuste aktualizovat firmware. Někdy firmware také rozšiřuje možnosti zařízení, včetně podpory nových formátů.

V případě AndroidTV můžete nainstalovat přehrávače třetích stran. Většina z nich má vestavěné kodeky, které dokáží přečíst formát, který není ve výchozím nastavení televizoru čitelný. Pokud vaše zařízení nemá funkce Smart nebo pokud nejsou k dispozici žádné přehrávače videa (LG a Samsung Smart TV), můžete přehrávat videa pomocí miniaplikací třetích stran. Nejpohodlnější způsob, jak si pořídit Smart set-top box s výstupem USB, nejenže promění běžný panel v „chytrý“, ale může mít i všestrannější vestavěný přehrávač. DVB set-top box, satelitní a internetový televizní přijímač, přehrávač Blu-ray, domácí kino a další zařízení mohou také pomoci.

Tip! Pokud aktualizace firmwaru nefungovala, váš televizor není Smart a nemůžete si koupit další hardware, můžete své soubory převést do správného formátu v počítači.

O tom, který televizor si koupit, rozhoduje každý sám za sebe. Ať už se jedná o Sony nebo Samsung, LED nebo OLED, plazmu nebo LCD, trh je dnes schopen nabídnout mnoho vynikajících zařízení, která zvládnou prakticky jakýkoli dostupný formát. Mohou se lišit cenou, kvalitou provedení a detaily, ale celkově odvádějí docela dobrou práci.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS