Jaký je rozdíl mezi inteligentními hodinky z fitness náramek. Autonomie práce

Jaký je rozdíl mezi inteligentními hodinky z fitness náramek?

Počet miniaplikací v elektronickém trhu se rychle roste a nyní každý seberoucí GIC by měl mít nejen dobrý smartphone, tabletu a sluchátka, nyní chytré hodinky nebo alespoň fitness tracker se staly povinným příslušenstvím pro každou sebeúctu kdo oceňuje svůj čas a jeho zdraví. Chytré hodinky a fitness trackers jsou nyní ve velmi velkém sortimentu jsou prezentovány na trhu, v široké škále cenových kategorií az různých výrobců. Co se liší a lépe si vyberou?

Chytré hodinky a různé fitness náramky na první pohled vypadají dostatek podobných zařízení, ale rozdíl v jejich funkcích a cíli je stále velmi významný.

Například funkce fitness náramků je mnohem užší, „vyrostla“ z obyčejných pedometerů, kteří jednoduše opravili počet kroků za den. Funkčnost postupně doplňovala, moderní fitness náramky „vědět, jak“ počítat kalorií, opravit motorickou aktivitu různých druhů, přečtěte si fáze spánku, mají akcelerometry a pulsometry, ale stále tato zařízení, která jsou navržena pro sportovní a motorickou aktivitu.

Inteligentní hodinky zase mají mnohem širší funkčnost, je zařízení, které v určitém smyslu může dokonce nahradit smartphone. Chytré hodiny mohou přijímat hovory, můžete zavolat hovory z nich, přijmout a odesílat zprávy, oznámení, přicházejí do inteligentních hodin, mohou také obsahovat funkce fitness náramků: to znamená, že počítat kalorií, počítat počet kroků, na které se vztahuje denně, fázi fází spát a tak dále. S pomocí inteligentních hodin můžete platit za nákupy, přepínání a ovládání přehrávání určitých mediálních souborů pomocí inteligentních hodin můžete také uložit svou oblíbenou hudbu a obecně, chytré hodinky. Jedná se o plnohodnotné mediální zařízení, které můžete použít, jak si přejete.

Chytré hodinky nebo fitness náramek. Jaký je v tom rozdíl?

Poptávka po nositelných zařízení neustále roste v posledních letech, už jsme o tom napsali. A lví podíl mezi nositelnými zařízeními zabírají fitness náramky a hodinky.

Co se liší od sebe? Pojďme se vrátit před několika lety a uvidíme se, proč to všechno začalo.

První na trhu se objevil chytré hodiny a stála je ne ve všech fiskálních, například v roce 2016 na ruském trhu. Na pozadí takové ceny nositelných přístrojů bylo pásmo náramek Xiaomi Mi příznivě. Je to společnost Xiaomi požádala nové trendy a cenovou hladinu na trhu fitness náramků.

S každou novou generací byly zlepšeny fitness náramky. Vydali se nové funkce, obrazovka se objevila, první monochromatický a pak barva, zvýšená velikost obrazovky. Dnes, s pomocí fitness náramku, můžete zaplatit v obchodě, přečtěte si přijatou zprávu, odmítněte hovor, spravujte hudbu, nastavte alarmy a mnoho z těchto funkcí.

Fitness náramky koupil velký podíl na trhu v inteligentních hodinkách a nezastavil se v jejich vývoji, ale pokud náramky jdou podél způsobu, jak zvýšit funkční, pak inteligentní hodinky snižují a výrazně sníží náklady na výrobek. První v tomto směru se pohyboval Huawei. V hodinkách společnosti odstranily možnost instalace nových aplikací a změnil operační systém na RTOS. To umožnilo snížit náklady na výrobu a rozšířit životnost hodinek. Kupující obdržel plně připravený přístroj se všemi potřebnými aplikacemi na něm.

Skvělá konkurence mezi výrobci a gadgetem vedla k prudkému poklesu cen obou typů miniaplikací. V roce 2021 může být nuneney fitness náramek v Číně převzaty přes 300 a „inteligentní“ hodinky od 1000. Kvalita těchto výrobků ponechá hodně být žádoucí, ale jsou.

Ve skutečnosti, dnes, fitness náramky a inteligentní hodinky se nacházejí ve všech cenových segmentech a často se protínají nejen v ceně, ale také velikost a funkčnost. Proto je otázka „Co si vybrat?»Musí být odrazen z vašeho rozpočtu, preferované velikosti a požadované funkční.

 • Schopnost instalovat aplikace
 • Bilaterální hlasová komunikace. možnost odpovědět na volání
 • Může přehrávat hudbu bez podpory smartphonu
 • Bezkontaktní platba
 • Ovládání fotoaparátu Smartphone, v některých modelech se používá hodiny obrazovky jako hledáček, což je velmi pohodlné
 • Kontrola fyzické aktivity
 • Vzhled. hodiny v plné velikosti, často provádějí funkci obrazu a stylizované pod klasickými hodinami
 • Pro modely s vlastní SIM kartou není nutné přítomnit řadu konjugovaného smartphonu.

Rozdíly fitness náramků

Především je velikost téměř malá prodloužená zařízení, jejíž šířka se shoduje s šířkou popruhů. Hlavním účelem náramků je sledování fyzické aktivity a s tím se zhoršují dokonale.

 • Kontrola softwaru fyzické aktivity z krabice
 • Měření počtu projených kroků
 • Kontrola nad pulsem
 • Měření hladiny kyslíku v krvi
 • Kontrolu nad účinností tréninku, spálených kalorií a t.D.
 • Vodotěsný, můžete s nimi plavat a potápět se
 • Může výstup krátké zprávy a oznámení
 • Schopnost odmítnout příchozí hovor
 • Pracujte pouze s smartphone, připojte se přes Bluetooth
 • Hudební management na smartphone
 • Pokyk fotoaparátu závěrky na smartphonu (ne ve všech modelech)
 • Funkce vyhledávání telefonu konjugát.
 • Neexistuje žádný GPS modul a přesně určit trasu, doporučuje se s sebou mít konjugovaný smartphone.

Pokud je standard ve světě chytrých hodinek nastavit Apple Watch, pak vůdce fitness náramku na trhu je Xiaomi. Poslední model kapely Xiaomi Mi 6 náramek je zcela nová úroveň fitness náramků.

Xiaomi MI kapela 6 Majitel působivého zobrazení 1,56 palce podporuje obrovské množství různých čísel a obrázků, monitoruje pulsní, hladinu kyslíku krve, úroveň stresu a kvalitu spánku. Za pouhých 5 let, fitness náramek šel daleko dopředu, nyní nejenže domnívá se pouze kroky, ale nezávisle definuje populární typy tréninků, spravuje hudbu, zobrazí text zpráv, které zadávají telefon, mohou pracovat budíky a připomínat události. Obecně platí, že se jedná o plnohodnotný asistent v každodenním životě.

Smart Watch Xiaomi Mibro Air je dobrým příkladem symbiózy chytrých hodinek a fitness náramek. Stylový vzhled současných hodin zde kombinuje s nejlepšími charakteristikami fitness náramků. Můžete s nimi plavat, postupovat podle zdravotních ukazatelů, přijímat oznámení od telefonu a zároveň se rozlišují množstvím autonomní práce a bezvadného vzhledu.

Takže, co si vybrat. fitness náramek nebo inteligentní hodinky?

Pokud chcete mít plný přístup k funkcím Smartphone v jeho nepřítomnosti, zaplatit v úložišti hodin, potřebujete příslušenství k obrázku. vyberte inteligentní hodinky.

Pro koho je důležitější pro proces školení, kompaktní velikost a není třeba zaplatit velký počet funkcí, které stojí za to věnovat pozornost fitness náramku.

Co je běžné mezi inteligentními hodinami a fitness náramek

Poplach

Nejmodernější gadgets je vybaven akcelerometrem. Je to senzor, který počítá počet kroků a poskytuje informace o tom, v jaké pozici se prostor nachází a jaká je rychlost jeho pohybu.

Určuje také, jak vysoce kvalitní spánek, opravuje dobu spánku a probuzení, sdílí spánek ve fázích. Existují modely s „Smart“ budík, které mohou probudit uživatele s lehkými vibracemi.

Fitness tracker v jeho snadném provozu a kompaktnosti převážně vyhraje ve srovnání s inteligentními hodinami.

Zobrazení času

Oba gadgets mají obrazovku. „SMART“ hodinky jsou vybaveny velkou plnou barevnou obrazovkou a volbou pro změnu číselníku. Je vhodnější číst informace od nich než z druhého zařízení s úzkou obrazovkou, která zobrazuje čas pouze čísly.

Hovory vysílání

Oba miniaplikaci informují o volání. V podstatě mají připojení k telefonu přes Bluetooth. Pokud fitness trackers oznámí majiteli vibracím a zprávami, SMART Watch Show na svých obrazovkách, kdo provádí hovor, umožňují odpovědět na příchozí hovor. Hodiny jsou vybaveny kapalným krystalickým displejem, který vezme zařízení.

Správa zpráv

Zprávy jsou přenášeny oběma gadgety. Náramek poskytuje signály prostřednictvím vibrací a zpráv na obrazovce. Při pohledu na obrazovku hodin a čtení oznámení, uživatel okamžitě rozpozná potřebné informace. Po obdržení oznámení o SMS zpráv může kdykoliv seznámit s nimi na telefonu.

Měření pulzního počtu kroků a kalorií

PULSE, počet kroků a kalorií se měří pomocí optického zařízení. Senzory zabudované do fitness trackers jsou častěji používány sportovce, aby pozorovali změny v těle. Inteligentní hodiny jsou také vybaveny takovými senzory, ale zřídka. Jsou těžší, jejich velikost a váha jsou nepohodlné, když jsou sporty.

GPS Tracker

GPS mechanismus se zřídka nachází ve fitness náramků. Chcete-li sledovat umístění uživatele, je lepší použít chytré hodinky. GPS Tracker určuje pozici signálů ze speciálních satelitů.

Je obzvláště vhodné použít pro rodiče, kteří si chtějí být vědomi, kde je jejich dítě.

Měření pulsu

Měření pulsu je zde implementován pomocí optického senzoru. Ta věc je dostatečně univerzální, ale pouze zde, aby získala dobré výsledky. jsou zapotřebí ideální podmínky. Nicméně, to je spíše přemýšlet o. kdo by měl obecně měřit puls?

Zdá se mi osobně, že je to nezbytné pro lidi, kteří mají někdy pracovat s určitou fitness nebo zařídit školení. A s pomocí inteligentního gadgetu můžete ovládat zatížení. Pokud ano, hodiny zde vyhrály skutečnost, že můžete rychle zavolat funkci rychle na hodiny sami a měřit puls, zatímco zkontrolovat puls přes náramek. musíte najít telefon a spustit tam aplikaci. Ale náramek je velmi jednodušší a to znamená trénovat s tím mnohem pohodlnější.

Vyberte si, co je pro vás důležitější: „Rychlý přístup“ nebo „pohodlí“ a výsledek měření je stále velmi podobný:

Jaká zařízení věnují pozornost

Mezi náramky a mezi „SMART“ hodiny jsou jejich oblíbené a slušné modely. Od hodin se doporučuje věnovat pozornost Apple Watch, AmazFit Gratge, Samsung Galaxy Watch Active, Huawei Sledujte GT. Každý z modelů může nabídnout široký arzenál vlastností a poměrně atraktivní vzhled pro každodenní použití.

jaký, rozdíl, mezi, inteligentními, hodinky, fitness

Při výběru „Smart“ náramky stojí za to věnovat pozornost xiaomi mi kapely 4 a cti kapely 5. Tato zařízení mají podobné možnosti, nízké náklady, vodotěsné a odpovídající autonomní výkon.

Srovnávací tabulka funkcí inteligentních hodin a trackeru

Funkční Chytré hodinky Fitness náramky
Výstražný Majitel bude vědět, od kterého je volání možnost odchylky nebo volání. Co je napsáno v SMS je pro uživatele zcela viditelné. S příchozí hovorem je signál přijat ve formě vibrací nebo oznámení. Ve většině modelů neexistují žádné funkce volání.
Pozorování pulsu V závislosti na modelu (například pro sportovce). Vestavěný senzor měří puls v daném čase a mezerách. Modely s obrazovkou dávají majitelům příležitost vidět heartbeat přímo na obrazovce.
Cvičit stres Kontrola činnosti je přesná, na obrazovce můžete vidět statistiky, které umožní uživatelům provést jejich změny vzdělávacího programu. Vestavěný krokoměr a kalorický metr ukazují počet kroků spálených kalorií, ale okamžitě uvidíte rozšířené schéma bez smartphonu.
Poplach Tato volba je v jakémkoliv modelu, ale vzhledem k nepříjemnostem nošení během spánku, nedává smysl. Tato funkce je zabudována do dřívějších úprav. Aby byla možnost pracovat v nových modelech, musíte stáhnout speciální aplikaci. Kvůli jeho snadnému se s tímto úkolem dokonale vyrovnat.
Ostatní widgety Protože hodiny mají pohodlnou obrazovku, kdykoliv můžete získat informace o počasí, měnové sazby a v některých modelech (s technologií NFC). provést platbu. Widgety pro modely pouze s displejem. Informace o počasí nebo směnný kurz lze vidět při vypnutí desktopů.

Pokud se uživatel objeví otázka, jak zastavit jeho volbu, musí pochopit, že obě zařízení jsou vybavena různými funkcemi.

Funkce náramků je více zaměřen na pozorování výkonu těla a potenciál inteligentních hodin je mnohem vyšší díky vestavěnému operačnímu systému.

Uživatelé, kteří mají zájem o zdravotní ukazatele před a po aktivitě, budou potřebovat fitness tracker. Pokud potřebujete nahradit svůj smartphone na pohodlnější gadget, pak je pro tento účel vhodné „inteligentní“ hodinky.

Co je chytré hodinky

Smart Watch, Smart nebo Fitness Hours. to jsou všechna jména, která označují stejný předmět. Má poměrně širokou funkčnost a neustále se rozšiřuje. Některá zařízení mohou kompletně nahradit smartphone, protože provádějí své funkce. Zde jsou inteligentní hodinky:

jaký, rozdíl, mezi, inteligentními, hodinky, fitness
 • S funkcí telefonu. Potřebují vložit kartu SIM. Obvykle v Rusku se používají k řízení, kde dítě. V tomto případě neexistuje žádné riziko, že způsob komunikace budou ztraceny. Někteří profesionální sportovci však také odmítají telefony ve prospěch těchto zařízení.
 • Univerzální zařízení mají přibližně stejný soubor funkcí jako fitness náramky. V závislosti na výrobci se přesnost získaných dat může lišit. To je třeba zvážit při výběru konkrétního zařízení.
 • Sporty potřebují profesionální sportovci a ti, kteří potřebují získat přesné hodnoty vitálních ukazatelů.
 • Hybridy kombinují výše uvedené příležitosti s křemennými hodinami, kde je čas nalezen při pohledu na šipku.

V tomto případě jsou přední výrobci považovány za jablko, Samsung, Xiaomi, LG, fosilie a další.

Jaký nositelný gadget je lepší vybrat

Otázka skutečnosti, že jako výsledek, vybrat. chytré hodinky nebo fitness náramek.

Před volbou konkrétní volby musíte pečlivě prozkoumat všechny vlastnosti, vlastnosti a vestavěné funkce dvou nositelných gadgetů. Každý sám rozhodne, že je vhodnější.

Pomoci s nákupem, stojí za to pohled na silné a slabé stránky dvou zařízení. Výsledkem je, že kupující bude schopen přesně rozhodnout, co je v jeho případě lépe konkrétně. Bude existovat chytré hodinky nebo kompaktnější fitness náramek, to již závisí na požadavcích, finančních schopnostech a některých ostatních složkách.

Výhody náramků zahrnují takové položky:

 • Jsou cenově dostupnější;
 • mají lepší autonomii, dlouhou práci bez dobíjení;
 • Zde jsou zjednodušená nastavení;
 • Snadná operace díky menšímu sadě funkcí;
 • kompaktní rozměry;
 • Malá váha;
 • Rozsáhlé příležitosti pro lidi zapojené do sportu.

Fitness náramky jsou zpočátku naostřeny pod sportu. A jsou vytvořeny pro různé sporty, aktivity atd. Zde volba závisí na tom, co je v závislosti na tom, co se specifická osoba angažuje, získává takový nositelný gadget.

Ale zároveň mají náramky své nevýhody. Objevují se v následujícím textu:

 • Jsou špatně vhodné pro ty, kteří jsou důležití skrze nositelné zařízení často přijímají a čtou oznámení;
 • Zařízení zřídka podporuje nabíjení bez vodičů, což je činí méně pohodlným;
 • funkčnost je omezená;
 • Přes náramek není možné připojit funkci bezkontaktní platby;
 • Většina modelů Obrazovka je velmi malá;
 • Chtěl speciální popruhy pro nošení.

Pokud jde o inteligentní hodiny, jsou zbaveni všech nedostatků náramků, ale nemohou se pochlubit jejich výhodami. To se projevuje ve slabém baterii, stejně jako v omezených příležitostech pro sportovní fanoušky.

Nyní chytré hodinky pozice více jako status gadget, který je známkou bohatství, demonstruje určitou úroveň uživatele. Ačkoli na to, že je to jen úspěšná marketingová politika, nutí lidi k nákupu těchto hodin.

Fitness náramek koupit převážně sportovní amatéři a aktivní lidé, kteří chtějí dostat zařízení pro kontrolu zdraví, schopnost nahrávat určité sportovní úspěchy atd. Komunikace s smartphone je již spíše, doplněna.

Inteligentní hodiny jsou však sníženou e-mailovou volbou. Toto je zařízení pro komunikaci, korespondenci, volání. Ve skutečnosti je to stejný telefon, pouze po ruce. V tomto případě jsou zdravotní kontrola a sportovní úspěchy sekundární, působí jako další funkce.

To znamená, koupit za běžící chytré hodiny. ne nejlepší volba, protože je vhodnější použít fitness náramek. A pokud uživatel potřebuje převést hlavní funkce telefonu na ruku, pak je logičtější koupit inteligentní hodinky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS