Jaký je rozdíl mezi nabíjením iPhonu a iPadu

Mohu nabíjet iPhone pomocí nabíječky pro iPad?? Osobní zkušenost a oficiální odpověď společnosti Apple

Ahoj všichni! A zejména pro ty, kteří mají nabíječku pro iPad a zajímá je, zda dokáže nabíjet i další zařízení Apple, jako je iPhone nebo iPod? Nepoučený a hlavně opatrný uživatel má vskutku příliš mnoho otázek ohledně celé této situace. Zde jsou některé z nejčastějších.

Je adaptér pro iPad vhodný pro iPhone a bude to mít nějaký vliv?? Nebude se drahý výrobek porouchat? Nemá iPhone na jedno nabití baterie nižší výkon??

Nyní se pokusíme přijít všemu na kloub sami a získáme také oficiální odpověď společnosti Apple, která vyjasní všechna nedorozumění a udělá za touto diskusí tlustou čáru. Je čas začít. jdeme na to!

Nejprve si však objasněme výhody a nevýhody takového řešení? Klady:

 • Zkracuje dobu nabíjení iPhonu. Ačkoli nativní zyou v iPhonu na 1 ampér, to je provedeno většinou pro zajištění, protože zařízení samo o sobě může trvat trochu více.
 • Nemusíte s sebou tahat několik nabíječek.

Nevýhody Osobně jsem si nevšiml a souhlasím se mnou Apple (o tom níže), ale soudě podle některých recenzí na internetu mírné zvýšení tepla zařízení. Samozřejmě pokud mluvíme o originálním příslušenství. Pokud není certifikovaný, způsobuje další problémy. nenabíjí se, nezapojuje se atd.Д.

Ale zpět k tomu hlavnímu, proč otázka uvedená v nadpisu článku vůbec vzniká? Protože nabíječky pro tato dvě zařízení se přece jen liší. Vzhled i výstupní proud. Pro iPhone je to 1 ampér, pro iPad 2 ampéry (více baterie. potřebujete silnější napájecí adaptér).

Lze ji však (výkonnější nabíječku z iPadu) použít k trvalému nabíjení baterie iPhonu a je to bezpečné??

Samozřejmě, že ano (může a není to nebezpečné). A tady je důvod:

jaký, rozdíl, mezi, iphonu, ipadu
 • Výstupní napětí všech zařízení se systémem iOS je stejné, rovná se napětí portu USB ± 5 voltů. To, co je uvedeno ve specifikacích, je maximální proud, který nabíječka nemusí nutně „dodat“.
 • V každém jablečném zařízení je speciální ovladač, díky němuž iPhone jednoduše „nebere“ více, než se předpokládá, že nabíjí iPad.

Mimochodem, zde je snímek obrazovky oficiální odpovědi společnosti Apple. Myslím, že se jim dá věřit:

V průběhu let jsem s tím neměl žádné starosti.

Své iPhony a iPody (i Nano a Shuffle) nabíjím vším, včetně napájecího zdroje iPadu. Vůbec žádné problémy s baterií. Důležité je používat originální příslušenství a není důležité, jak a v jakém pořadí je smícháte.

P.S. Jak už jsem psal, žádný problém, ale pro jistotu dejte tomuto článku „like“. Hotovo? Nyní můžete bezpečně nabíjet iPhone!:)

P.S.S. Máte ještě nějaké otázky?? Chci se podělit o svou osobní zkušenost nebo příběh? Vítejte v komentářích. neváhejte psát!

Dobrý den všem! Jmenuji se Mikhail a toto je můj blog. Vítejte v! P.S. Někdy mě můžete zastihnout v přímém přenosu. Zastavte se na kus řeči!;) V současné době OFFLINE!

Jaký je rozdíl mezi softwarem Obnovit a Aktualizovat v iPhonech a iPadech?

Existují dva způsoby přeinstalování operačního systému v mobilních zařízeních Apple. aktualizace a obnovení. Podrobný návod na přeflashování iPhonu a iPadu najdete zde.

Aktualizaci iOS lze provést buď na počítači pomocí kabelu (v iTunes ve Windows nebo Finderu v Macu), nebo „vzduchem“, pokud máte připojení wifi. Všechna uživatelská data (fotografie, kontakty, aplikace, poznámky atd.).Д.) se uloží do vašeho zařízení. Tato metoda je skvělá pro instalaci nových verzí systému iOS a proces je tak snadný, že aktualizaci zařízení zvládne i dítě.

Proces aktualizace „vzduchem“ i pomocí počítače je podrobně popsán v tomto dokumentu.

Existuje pouze jedna zásadní nuance. nikdy nepoužívejte aktualizaci iOS na zařízeních s jailbreakem (aplikace Cydia na obrazovce), protože to může vést k „věčnému Applu“ (když se iPhone nebo iPad nezapne a na obrazovce svítí logo Apple).

Jak nabíjet pomocí necertifikovaného kabelu. průvodce krok za krokem

Pokud váš iPhone nebo iPad vydává upozornění na připojení necertifikovaného příslušenství, zkuste problém vyřešit podle pokynů v následujícím návodu:

 • Zapojení kabelu do iPhonu nebo iPadu. Důležité! Pokuste se vložit drát z různých stran. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že „čínský“ drát je na to poměrně citlivý a je vysoká pravděpodobnost, že po zasunutí do gadgetu druhou stranou. nabíjení půjde.
 • Pokud se zobrazí zpráva z kategorie „Tento kabel není certifikován“, měli byste v okně zprávy stisknout tlačítko „Zavřít“.
 • Odemkněte zařízení stisknutím příslušného tlačítka na pouzdře.
 • Znovu zobrazte známé oznámení a znovu stiskněte tlačítko „Zavřít“.
 • Odpojení kabelu bez aktivace zámku obrazovky.
 • Zpětné zapojení kabelu.
jaký, rozdíl, mezi, iphonu, ipadu

Ve většině případů výše uvedený pokyn pomůže a vše funguje správně.

Neoriginální nabíječku bych však důrazně doporučoval používat jen ve velmi výjimečných případech a pouze jako dočasný jev. ceny jablečného hardwaru nejsou zanedbatelné (co je tam „není zanedbatelné“. jsou velké.)!) A podle mého názoru není třeba „zabíjet“ drahé zařízení, aby se ušetřilo 500-1000. je to prostě hloupé.

P.S. Téměř vždy používejte „skutečný“ drát? Je to velmi moudré a správné rozhodnutí. stiskněte tlačítka sociálních médií a podpořte svůj postoj silným „like“!

jaký, rozdíl, mezi, iphonu, ipadu

P.S.S. Ptejte se, podělte se o svůj názor Obecně pište do komentářů a neváhejte. určitě se vám pokusím pomoci. Vítejte na!:)

Testování originálního adaptéru Apple a kopie

Nyní k praktickému testování nabíječek. Pro tento experiment jsme zakoupili speciální tester, který ukazuje nabíjecí výkon: ampéry a volty. Pokud vynásobíte první hodnotu druhou, získáte výkon ve wattech.

Původní 20W adaptér společnosti Apple dokáže na iPhonu 12 dodat maximálně 20 W. U ostatních iPhonů s podporou technologie Power Delivery zůstává výkon 18 W.

Připojení našeho zařízení k adaptéru, pak kabel k iPhonu a zahájení testování. Ve skutečnosti je to 9 voltů a 2 ampéry, jak je uvedeno v datasheetu zařízení. Ve skutečnosti smartphone dostane 19-20 wattů, samozřejmě nezapomínáme na možnou nepřesnost zařízení.

Kopie poskytuje velmi podobné výsledky, ale nikdy nedosáhla maximálního výkonu 20 W. Je možné, že se Číňanům jednoduše nepodařilo zkopírovat regulátor napájení, který zjišťuje pravost příslušenství a odebírá maximální výkon.

Pokud jde o zvuk při nabíjení, oba adaptéry byly tiché.

Pro test rychlosti nabíjení máme 2 různé iPhony 12. Červený připojíme k originálnímu adaptéru Apple a černý 12 Pro ke kopii.

 • Po pěti minutách se podíváme na teplotu adaptéru: originál má 31,7°, kopie 35,5°.
 • Po dalších 7 minutách změřte teplotu znovu: originál má 36,3 °C a kopie 38,4 °C.
 • Po jedné hodině proveďte zkušební měření: originál. 31,8°, kopie. 33,3°.

To ukazuje, že kopie je vždy o několik stupňů teplejší. O nic nejde, ale jednou by to mohlo být kruté.

Nechtěl by můj iPhone explodovat?

Samozřejmě může explodovat. Pokud ji hodíte do ohně nebo se s ní pokusíte zatlouct hřebíky.

Pokud jde o nabíječku MacBooku nebo iPadu, ani teoreticky nemůže způsobit výbuch baterie iPhonu.

Všechny chytré telefony iPhone jsou napájeny lithium-iontovými bateriemi (Li-ion). Zkrat by způsobil výbuch baterie.

Příčinami zkratu mohou být:

 • Nadměrný fyzický náraz. silné pády nebo bouchání.
 • Přehřátí. způsobené používáním vadných nebo poškozených nabíječek, dlouhodobým vystavením slunečnímu záření nebo přímým kontaktem s topnými zařízeními nebo látkami. To se stane, když dosáhne 70 stupňů Celsia nebo více.
 • Přirozené stárnutí baterie. lithium-iontová baterie má životnost přibližně pět let nebo 1000 nabíjecích cyklů, v závislosti na podmínkách používání to může být méně. Poté může začít bobtnat, což je znamení, že je třeba baterii vyměnit.

Nabíjení iPhonu nabíječkou pro iPad

Pokud vlastníte nejen chytrý telefon Apple, ale také tablet Apple, můžete bez obav vzít nabíječku z druhého jmenovaného a používat ji s prvním. V závislosti na modelu se iPad dodává s 10W (zastaralým) nebo 12W napájecím adaptérem. Oba jsou vybaveny běžným konektorem USB, ke kterému se volně připojuje přiložený kabel Lightning.

Dodává se se: všemi iPady kromě řady Pro.

Může nabíjet iPhone: 5, 5S, SE, 6, 6S, 6 Plus, 6S Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, X, XS, XR, XS Max, 11, 11 Pro, 11 Pro Max, SE druhé generace. Jednoduše řečeno, cokoli.

Záludnost: Pro použití s iPhonem 11 Pro, 11 Pro Max je nutné dokoupit kabel Lightning/USB, protože není součástí balení adaptéru.

Kontrola zbývajícího náboje

Chcete-li zobrazit zbývající nabití, klepněte a podržte prst ve spodní části obrazovky a poté přejetím nahoru otevřete ovládací centrum. Chcete-li rychle zkontrolovat úroveň nabití, přidejte na ciferník komplikaci týkající se baterie. Viz. Přidání komplikací na číselník.

Vysoce přesné gravírování kabelu Lightning

Abyste zajistili bezpečné nabíjení, je vhodné navíc vědět, jak rozpoznat originální kabel iPhone. Šňůry originálních nabíječek Apple jsou povinně označeny speciální světle šedou značkou. Nápis zní „Designed by Apple in California Assembled in China 000000000000“. Místo Číny lze uvést také Vietnam a Brazílii (Vietnam a Indústria Brasileira). Místo nul má dvanáctimístné sériové číslo.

Toto označení by mělo být umístěno 15-18 cm od konektoru USB původního zařízení Lightning. Pokud text, písmo nebo umístění nápisu neodpovídá, je pravděpodobné, že držíte padělek.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS