Je možné nabíjet notebook z Power Bank. Optimální cena a poměr výkonu

Vlastnosti použití Powerbank pro nabíjení notebooku

Stává se to s notebookem, který musíte pracovat na těchto místech, kde není možnost dobít z sítě. Musíte například naléhavě dokončit něco k zápisu nebo kreslení, a baterie sedí. Pro tyto případy bylo vynalezeno nádherné zařízení: přenosná baterie pro miniaplikace nejrůznějšího druhu. Stručně se nazývá Delibank. Ti uživatelé, kteří první, čelí tomuto zařízení, jsou často požádáni, jak účtovat notebook prostřednictvím Power Bank a jak efektivní bude takové nabíjení účinné.

Vzhledem k dobrým ukazatelům kapacity takového zařízení může notebook, účtovaný penny, může pracovat třikrát delší než z vlastní baterie. Samozřejmě, že počítač bude muset provést neustále, ale v těchto podmínkách, kdy není možné se připojit k síti, může to být skutečná spása.

Obradit-Bank Compact, je nepostradatelná v dálkovém cestování. Mnoho modelů pásu je uspořádáno tak, aby s jejich pomocí můžete účtovat několik gadgetů zároveň. Každý výkon je vybaven indikátorem, které ukazuje, když sám potřebuje nabíjení.

Přečtěte si naše články o návodu k obsluze Power Bank a hodnocení externích baterií.

možné, nabíjet, notebook, power, bank

Jak rychle se nabíjí

V průměru se nabíjení z panibanky trvá asi 3 hodiny, ale pokud je kapacita notebooku baterie příliš velká, může projít spoustu času, než bude baterie plně obnovena. Při použití moderních notebooků, tento indikátor nezáleží na tom, protože při nabíjení baterie lze přístroj použít jako obvykle.

Kromě toho může být regenerace náboje baterie takovým způsobem prováděno během pohybu nebo v interiéru, která není vybavena elektrickými vývody. Nabíjení notebooku přes Power Bank bude úspěšně vyroben pouze v případě, že vnější baterie má poměrně vysokou úroveň akumulace elektrického proudu.

Aby se zabránilo situacím, kdy ve správném okamžiku bude fabalelnost nedostatečná pro připojení spotřebitelů k němu, je nutné jej pravidelně připojit ke speciálnímu adaptéru nebo zakoupit zařízení se solárním panelem.

Jak si vybrat Power Bank na notebook?

Ahoj. Nedávno získal použitý notebook ASUS X552Cl a na to je 1 další otázka. Na 2600 mAh je nová baterie, popadne maximální hodinu na 2. Chtěl bych mu koupit nějakou mocnou banku, ale nevím, co je vhodné. Jak jsem pochopil nabíječku za 3.42 A, ale „Delibank“ téměř všechny na 2-2.5 A. Je opravdu možné najít Power Bank na notebooku? A co bude kontejner potřebovat?

15432: Je to taky. Chtěl bych chytit 2. 3 plné poplatky. A na notebooku byla optimální velikost

TrackFox: Delibank Příkaz bude stačit pro 4-5 plné poplatky. Parametry se hodí Qidian QD-188-ALT, 2-3 plné poplatky budou, pokud si koupíte normální baterie, jako je LG INR18650-MJ1 3500mAh

Všechno je popsáno Syavasyava, jen ještě horší. Síla (energie) těchto přesvědčení bude menší, kapacita 20 000 je kontejner prvků samotných, t.E Vynásobení napětí 3,6 voltů, 72 vlny za hodinu. Všechny z nich jim nedávají, protože tam je přímý konvertor na 5 voltů, jejichž efektivnost není 100%. Pak to bude trvat zvýšení konvertoru na 19 voltů, pro proud 3,5 ampérů, pokud jej učiníte co nejvyšší kvality, bude to spíše těžkopádná věc a stále ztrácí zájem o 5-10 energie na něm. Plus ztráty v nabíjecím řetězci samotného notebooku (5-10%). Delibank navíc nebude moci dát veškerou svou energii, když napětí na bankách klesne pod prahovou hodnotu, vypne se. Proto s přihlédnutím ke ztrátám, budeme schopni vyzvednout maximálně 50 wattů energie. A nejdůležitější věcí je, že kromě nabíjení baterie bude nafouknutý a notebook, pokud se nabíjení provádí při práci. Proud spotřeby notebooku bude přibližně 1.5 ampérů, v závislosti na procesoru nakládání, jas obrazovky atd. Dostaneme se, že pracovní notebook bude jíst asi 1.519 = 28.5 wat energie za hodinu. Nabíjecí řetězec v notebooku je optimální pro nabíjení lithium iontových dávek, obvinění je v poloviční kapacitě, průměrný čas nabíjení 2 hodiny. 28.52 = 57 wattů energie bude jíst pracovní notebook 2 hodiny (během nabíjení), plus potřebujeme 37.5 watt energeticky nabíjení baterie. Dostaneme 94.5 wattů musíme nabít baterii na pracovní notebook a máme jen 50. Obecně nemá dost toho, dokonce i úplný náboj během práce, to je dostačující asi hodinu práce, plus během této doby, v tomto okamžiku nabíjí přibližně polovinu baterie v notebooku. Levnější a jednodušší k tomuto účelu koupit druhou baterii pro notebook. Upd: Zapomenuté, psát. Je to tato Powerbank 20 000 Xiaomi, která nemůže být nastavena bez změn, proudová maximální deska uvnitř produkuje 2 zesilovače, pokud převodník zvyšuje převodník, je účtován pouze v samotném stavu. A pokud zapnete notebook, pak bude přetížení aktuální, ochrana bude fungovat. Bude to nutné rozebrat a opakovat, a místa uvnitř vryratle jsou dostačující, aby se silnější konvertor.

Kolik by mělo být externí baterie účtována

Nejpomalejší zpoplatňovací verze Charperibank, jak již bylo uvedeno výše, je použití počítačových portů počítače a jiné digitální technologie jako zdroj USB proudu. V závislosti na kapacitě výrobku, který je měřen v MAH, může být přístroj vložen od 3. 4 hodiny na dny a více.

Charbank bude účtován tak dlouho, ale není škodlivé, vzhledem k malé hodnotě proudu. Nejrychlejší možností obnovení elektřiny je použití rychlého nabíjení.

Použití takové metody pro obnovení výkonu baterie může být v 1. 1,5 hodiny. Nejdůležitější podmínkou pro rychlé nabíjení je přítomnost podpory pro tuto metodu. Je také nutné použít speciální nabíječku.

Průměrná časová spotřeba je způsob použití běžných síťových adaptérů. Obnovení se vyskytuje tímto způsobem, ne pomalu a ne rychle, ale zároveň zařízení neumí a neočekává, jako při použití rychlého nabíjení.

Jak můžete účtovat notebook bez nabíjení

I když odpověď na otázku je, zda je možné nabíjet notebook přes USB, se ukázalo být negativní, to neznamená, že neexistují žádné další možnosti. Alternativní metody nabíjení lithium-iontů zahrnují:

 • Kompaktní elektrické generátory;
 • akumulační vnější baterie;
 • Napájení napájení pobití;
 • Přenosný měnič připojený přes zapalovač cigaret;
 • Power Bank (Delibank).

Ze solární baterie

Podstatou tohoto zařízení je převést sluneční energie do elektřiny. Chcete-li účtovat netbook, jsou vhodné dva typy solárních panelů: mini-akumulátory, přenosné a mající nízkou výkon a stanice, velké, složité struktury, ale ty, kteří jsou schopni podporovat účinnost zařízení. Pokud je problém gadget pro vás relevantní pouze při cestování do přírody, budete první pohled. Druhý je v případě zhoršení povětrnostních podmínek příliš nepříjemné.

Síla přenosné solární baterie nepřesahuje 19 W a tato hodnota není trvale dosažena pouze v jasném počasí. Je však mobilní a jeho použití je velmi jednoduché:

 • Připojte zařízení k napájecímu konektoru.
 • Na konci procesu nabíjení odstraňte.
 • Zvažte, že to není možné pracovat na netbooku po celou dobu.

Z externí baterie

Speciální typ přenosného vybavení. externí baterie dává potravu do zařízení po dobu několika hodin. S ohledem na skutečnost, že standardní přenosný počítač bez připojení k síti běží asi 120 minut, externí baterie se tentokrát zvyšuje dvakrát. Nebude nahradit plnohodnotnou nabíječku, ale ve srovnání s předchozím způsobem, má své výhody: Lze jej použít pro jakékoliv počasí. Jak to udělat:

V autě

Baterie Laptop Baterie bez nabíječky je častěji vyžadován na dlouhých cestách. Pokud cestujete auto. tuto možnost pro vás. I když jsou v některých drahých zahraničních vozech zásuvky, většina aut je. Přenosný 19 W přenosný střídač bude užitečný jako náhrada:

Nabíjení notebooku

Takže z „Power Banknabíjení notebooku? Pokud je přenosná baterie speciálně navržena pro nabíjení těchto zařízení, není v něm nic složitého. Algoritmus do legrační jednoduché. Nejdříve musíte počkat, až je notebook zcela vypuštěn. Poté připojte PowerBank na konektor nabíjení notebooku pomocí speciálního adaptéru nebo samostatného kabelu. Dále musíte povolit přenosnou baterii. Nabíjení se spustí automaticky. Stojí za zmínku, že s použitím notebooku v této době se nedoporučuje, protože veškerá napájení přenosné baterie bude vynaloženo na udržování provozu zařízení, a ne nabíjení baterie. Stojí za to čekat na dokončení procesu nabíjení a pak začít používat notebook pro cíl.

Požadovaná vlastnost Power Bank pro nabíjení notebooku

Často jsou majitelé přenosné nabíječky dotázáni, jak účtovat notebook pomocí Power Bank. K tomu musí mít vlastnosti, které budou popsány níže.

Pro dosažení nabíjení musí mít zařízení výstupní napětí od 18 do 20 voltů a jmenovitý proud ve dvou zesilovačích. Ne všechny přenosné nabíječky mají výše uvedené parametry. Zpravidla je výjimka čínských padělků populárních modelů a výrobců obratných bank.

Chcete-li nezměnitelně vybrat zařízení pro nabíjení notebooku, stojí za to věnovat pozornost následujícím věcem:

 • Dostupnost na bydlení USB kabelových připojovacích portů v 1A a 2A. Dopis (A), Další po obrázku znamená ampezh, který dává tento přístav na výstupu. Můžete také použít je současně a obrázek, tedy označuje počet ampérů.
 • Pro pohodlný provoz nabíječky a notebooku musí mít Perevo-Bank kapacita akumulace baterií nejméně 10 000 miliampérských hodin (mAH).
 • Zahrnuty s energetickou bankou musí být drátem pro nabíjení notebooku s určitou velikost, takže věnujte pozornost komponentům adaptérů: musí se přiblížit, že zařízení, které chcete nabíjet. Jinak, pro připojení i nabíječky odpovídající všem parametrům na notebooku nebude možné.

Na konci popisu požadovaných vlastností Power Bank k účtování notebooku stojí za zmínku, že existují specializované nabíječky se všemi výše uvedenými vlastnostmi a požadovanými adaptéry. Při výběru obratu, věnujte je pozornost.

Notebook z Powerbank’a?

Někdo jsou standardy vedeny do rámce a někdo vážně usnadňuje život. Najednou zavedení mikrovóny jako jeden port pro nabíjení a přenos dat v telefonech a mnoho smartphonů usnadněných životů. Nyní začal vítězný průvod „symetrické“ USB typec. V mých rukou se ukázalo být notebook a smartphone s Inteeis typec pro nabíjení a obvyklou Powerbank, a protože často pracuji na cestě, bylo rozhodnuto testovat „v polích“. Pod řezem, předběžný rok.

Notebook test Moje pracovní místo je notebook, který se mnou pohybuje nejen městy, ale někdy v různých zemích. Mobilní kancelář je notebook a smartphone, který poskytuje komunikaci. Ne vždy a ne všude, kde je snadný přístup k výstupu, takže životnost baterie a nabíjení miniaplikací se stane určitým problémem. Už mám nejmenovanou Powerbank, kterou jsem vybavil spolehlivé prvky z „mrtvé“ baterie pro staré notebooky. Spravedlivá kapacita této baterie asi 20 000 mAh, pokud jde o 3,7 volty.

Adaptér notebooku, zase dává 5/9 / 12v a stal se pro mě zajímavé, zda je možné účtovat notebook. Tak jsem šel do experimentu a rozhodl se připojit notebook k externí baterii. Připojením externí baterie na notebook jsem viděl spotřebu na úrovni maximálního výstupního výkonu a zařízení prokázalo spotřebu přes USB port 1,93a na 4,45V.

Poté bylo rozhodnuto strávit test s různými parametry. Úkolem bylo zjistit, jak moc může být externí baterie rozšířena životnost baterie notebooku. Pro experimenty byl vybrán notebook Huawei MateBook 13. Režim baterie: úspora energie, Wi-Fi Vypnuto, Střední jas. Pro zatížení, trilogie „velký otec“ byl zařazen jako fulldd s dobrým hořkou. Monitorování bylo provedeno pomocí nástroje Eater.

Vzhledem k tomu, že bylo jasné, že na palubu notebooku je DC-DC převodník, bylo zajímavé vědět, kolik její účinnosti závisí na zbytkové kapacitě a napětí vlastní baterie. Proto bylo rozhodnuto připojit Powerbank na samém počátku, na polovinu zbytkového náboje a 30%.

1 Test: Přenosný počítač pracuje pouze z baterie

V tomto režimu se notebook pracoval po dobu 5 hodin 48 minut 22 sekund a vypne se, když je dosaženo 2% nabití baterie. Accord lineární výbojový profil.

2 Test: PowerBank je okamžitě připojen a notebook pracuje paralelně z vlastní baterie a z externí baterie.

Čas práce byla 9 hodin 13 minut 45 sekund, tj. Externí baterie přidá 3 hodiny 25 minut a zvýšenou autonomii o 58%. Graf je jasně viditelný, když je nabíjení externí baterie.

3 ZKOUŠKA: V dalším testu byla externí baterie připojena k dosažení 50% vypouštění vlastní baterie notebooku.

Je zvědavý, že na harmonogramu čáry pro zastřihovač výboje jen mírně změnil úhel a významně nesnižoval přistání vlastní baterie notebooku, jak to bylo, když byl připojen od samého počátku. Nicméně, životnost baterie byla 8 hodin 58 minut 43 sekund. Zvýšená autonomie vzhledem k nezávislé práci notebooku činila 56%.

4 Test: V tomto režimu Powerbank připojená k notebooku, když je vypouštění vlastní baterie 30%.

Je vidět, že po připojení externí baterie je rychlost výboje notebooku ACB poněkud snížena od 30 do 20%, a po téměř „vstoupil“, ztrácí procento poplatku za hodinu. To naznačuje, že účinnost vestavěného přenosného počítače Converter DC-DC byl maximálně. Životnost baterie činila 10 hodin 27 minut 53 sekund, to znamená, že autonomie byla zvýšena o 80 procent! Z toho můžeme dospět k závěru, že ke zvýšení délky života baterie je mnohem výhodnější připojit externí baterii s maximálním poklesem zbytkového náboje notebooku ACB. Vlastní kapacita notebooku ACB je 55 VTC a nabíječka spotřebovává až 68 W. Porovnejte to od 8,5 W, který vydal My Powerbank.

Test Smartphone, ale není to všechny testy! Od přenosného počítače bez externí komunikace se změní na „tištěný stroj“, je nezbytné, aby síť byla. Zde se obracím na druhý test. Moje mobilní kancelářská sada obsahuje smartphone vsmart žít. Nebudu dělat recenze tohoto smartphonu, protože jsou již v síti, ale autonomie stojí za to kontrolovat. Kromě toho má také port USB typec pro dobíjení a přenos dat. Včetně podpory OTG, což usnadňuje stahování čerstvé hudby na USB flash disk v autorádiu. Není vždy vhodné použít vestavěnou funkci Bluetooth pro přenos hudby z smartphonu.

Ve svém testu bude smartphone působit jako mobilní přístupový bod. Rozložení internetu bude prováděno na Wi-Fi, komunikaci s externí sítí podle standardního LTE, operátora Megafon. Je jasné, že profily používání smartphonu jsou různé. Během testu bylo učiněno několik hovorů, tam byla periodická komunikace na poslů, několikrát po dobu až 10 minut, kdy byla zahájena hra. Bylo zajímavé, zda je možné pracovat s takovou kombinací notebooku a smartphonu celý den? Je nutné objasnit, že kapacita vlastní baterie počítače je 4000 mAh. Amoled Screen s diagonální 6.2 palce. Byly instalovány dvě SIM karty. Přístupový bod byl spuštěn na frekvenci 2.4 GHz, i když smartphone může vytvořit přístupový bod 5 GHz, který v podmínkách roamingového rádia může být užitečné.

1 test: Provozní profil. torrenty ke stažení. Kromě obvyklého provozu smartphonu byl přidán vysoký zatížení přenosu dat přes Wi-Fi a častou výměnu dat se základnovou stanicí.

2 test: Operační profil. kancelář a zábava. K normálnímu provozu smartphonu přidal pohledy na válečky s YouTube, prohlížení filmu online, odesílání souborů a obyčejného vidíte online. Provozní doba v prvním testu byla 5 hodin 10 minut a ve druhé. 8 hodin 50 minut.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS