Je možné připojit obrazovku přenosného počítače do počítače. V jakých situacích musíte připojit systémovou jednotku na notebook

Jak používat notebook jako monitor v systému Windows 10

Pokud potřebujeme druhý monitor pro náš stolní počítač a můžeme jej rozšířit nebo mít dvě různé nápady, můžeme použít náš notebook. Co může být velká pomoc, když přijde čas.

Nepochybně, schopnost počítat se skutečností, že monitor notebooku je druhá obrazovka a dokonce i hlavní věc, pokud takový případ vzniká, je opravdu zajímavý. Budeme vědět, jak to udělat.

Použití notebooku jako monitor v systému Windows 10

Jaké metody mohou být připojeny

Přenosný počítač má typické stacionární počítačové komponenty, včetně displeje, takže je logický, že metoda musí existovat. A existuje a ani jeden. Vzhledem k tomu, že zařízení pracují na svém systému, jednoduše připojte systemista na notebooku nebude fungovat, i když jsou vhodná připojení. Navzdory vašemu nadšení bude zařízení načíst vlastní operační systém. Jedno informace o výstupu zařízení, které pocházejí z druhé, musí být jejich operace synchronizována. Mít pouze systémový blokový počítač a přenosný počítač nedostatečně. Pro provádění koncipovaných potřebných prostředků poskytující spojení. Zvažte, jak používat notebook jako monitor různými způsoby.

Kabelový přepínání

Chcete-li se připojit k kabelu, musíte získat odpovídající kabel. Připojení se provádí prostřednictvím video portů HDMI, VGA nebo DVI v závislosti na volbě podporované zařízením. Moderní zařízení mohou být vybavena konektorem DisplayPort, alternativní HDMI. Je také možné použít adaptér, pokud porty zařízení se neshodují.

Možnost 1

Můžete získat notebook do práce jako displej pomocí portů HDMI, VGA nebo DVI. Za tímto účelem se provádějí následující akce:

  • Zástrčka kabelu na jeden konec do příslušného portu notebooku na jiný. ke konektoru na počítači;
  • Spusťte notebook a přejděte na „parametry obrazovky“ jakýmkoliv vhodným způsobem, například přes ovládací panel. Můžete se dostat do sekce Nastavení různými způsoby v závislosti na verzi systému Windows. Můžete jít do „Vlastnosti“ voláním kontextového menu s pravým tlačítkem myši z pracovní plochy. vyberte možnost „Vlastnosti obrazovky“. Otevřete kartu „Parametry“.

V případě MacOS otevřete „Systémová nastavení“ a přejděte na kartu „Monitors“, zbývající akce jsou podobné manipulaci s Windows;

  • Systém detekuje připojená zařízení, takže bude obraz s několika zobrazovacími čísly na obrazovkách. Zde si vybereme druhý a nainstalujeme zobrazení notebooku;
  • Všimli jsme si položky zobrazování vizuálních dat;
  • Pokud plánujete použít notebook jako monitor pro výchozí počítač, o.

Možnost 2

Připojení zařízení lze navíc provádět přes ethernetové porty, v tomto případě metoda zahrnuje vytvoření lokální sítě. Konektory Ethernet a Systems Ethernet slouží k připojení. Budeme potřebovat vhodný kabel (kroucený pár), na obou stranách ethernetových spojů (standard RJ 45). Drát, zpravidla 0,5-15 metrů, což stačí provést postup. Připojujeme jeden konec kabelu k LAN portu notebooku, druhý v podobném konektoru počítačové karty.

Vzdálený přístup s

Přenosný počítač na sedmých oknech a výše lze připojit k systému a bez vodičů pomocí aplikace Air Display. Nainstalovaný a aktivovaný software na obou zařízeních. Pomocí programu můžete přepnout displeje, stejně jako je aplikovat současně. Použití přenosného počítače jako monitor je možný při použití programů vzdáleného přístupu, jako je TeamViewer, Rdesktop, Zoneos Zonescreen, Radmin a PR. S jejich pomocí, budete vzdáleně používat displej. Žádný aplikací má své vlastní nastavení nuance, je nutné instalovat software jak na PC, tak notebook. Když navdáte připojení, jedna ze zařízení se stává serverem, jiným. klientem, při provádění akcí z hlavního zařízení, klientská obrazovka zobrazí vše, co se provádí na obrazovce serveru. Konjugovaná zařízení pomocí TeamViewer jednoduše. Chcete-li to provést, musíte znát heslo a ID počítače, které budou přičítány při jeho spuštění. V programu program běží na notebooku budete muset zadat tato data do příslušných polí. Poté bude PC Desktop k dispozici na displeji notebooku se schopností ovládat, a stav manipulace je pracovní monitor počítače. V opačném případě se metoda nehodí.

Pomocí grafického adaptéru pro zachycení

Obraz se zvukem může být také vysílán z jednoho počítače do druhého se speciálním. Desky pro zachycení videa (nejčastěji používané možnosti HDMI).

Poznámka: Videozupňová deska je zakoupena samostatně (taková věc je velmi zřídka zapuštěná v základních baleních PC / notebooků). Mimochodem, můžete si ho koupit za bargainable Ceny, například v čínských internetových obchodech.

  • Jedno z portrétů na počítačové grafické kartě (například je připojen kabel HDMI) (jako pro připojení monitoru);
  • Tento kabel pak není spojen s monitorem, ale se specialitami. adaptér pro zachycení videa (a samotný adaptér, obvykle připojený k portu USB jiného počítače);
  • Další na spuštění speciality. Nástroj a začíná zobrazit vše, co se podává na adaptéru pro zachycení videa (samozřejmě, obraz může být dokonce zaznamenán).

Mimochodem, jako takové speciality. Nástroje často působí o OBS STUDIO. Můj blog má samostatnou poznámku nastavením a optimalizací.

Níže uvedená fotografie zobrazuje příklad připojení přenosného počítače k ​​PC (pomocí HDMI).

Zachyťte video z notebooku (obrazem HDMI je přenášen do PC a zaznamenán v OBS)

Specia o konfiguraci videa zachycení a obrazového vysílání je zachráněno v jedné poslední poznámce, odkaz, na který je níže.

Pomoci!

[⇒Všechny] Video Capture C HDMI: Získání obrázku z jiného počítače, videokamery, konzoly a jeho nahrávání (překlad)

❸ Připojujeme notebook s monitorem. Získejte první obrázek

A velký, ať už připojit televizor nebo monitor na notebooku. žádný rozdíl. Kroky všude jsou stejné.

Pokud mluvíme o televizoru nebo stacionárním PC. obecně doporučuji vypnout jej z výstupu (stejně jako odpojit kabel od kabelové televize).

Faktem je, že Port HDMI může vypálit, pokud jej připojíte k „Hot“ (jak můžete udělat s USB porty). Více než jednou, když zbytková elektřina stačila, aby se vypořádala s přístavem HDMI.

2) Dále připojte kabel k monitoru a notebooku (pokud jsou adaptéry použity. zapojte je také).

VGA kabel od monitoru: Připojte jej k adaptéru a adaptéru na notebooku

3) po zapnutí a notebooku a monitoru (nebo televize).

Ve výchozím nastavení, při prvním připojení, musí být obraz okamžitě aplikován na externí monitor a na obrazovce přenosného počítače (příklad níže).

Pokud máte moderní vestavěnou grafickou kartu z Intelhld (Amd Ryzen) s aktualizovanými ovladači. pak nebudete ani potřebovat přizpůsobit cokoliv. Obrázek se okamžitě zobrazí na obrazovce externího monitoru!

Přidání!

Pro majitele diskrétních grafických karet z AMD a NVIDIA. někdy potřebujete aktualizovat video zařízení (například chyba může vyskočit, že přenos videa není možný. ).

Doporučuji používat nástroje pro automatické aktualizace ovladačů.

Monitor připojen k notebooku. Obrázek a tam a tam je stejné

Jak připojit notebook jako monitor přes HDMI a VGA

Po určení metodou připojení procesoru na notebook jako monitor, musíte provést řadu instrukcí.

  • Pak musíte spustit notebook a počkat na výskyt stolního počítače. Na ploše klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Rozlišení obrazovky„.
  • Zobrazí se okno s nastavením obrazovky. V sloupci „Screen“ vyberte požadovanou obrazovku a nainstalujte příslušné rozlišení a nastavte funkci rozšíření obrazovky. Poté klikněte na tlačítko „OK“.

Na konci provedené manipulace se ujistíte, že můžete nyní plně použít notebook jako monitor. Takže jste zmizeli, abyste si mohli koupit nový monitor pro systémovou jednotku, nebo nyní prostě nemáte dostatek prostředků na nový monitor a pomocí notebooku, protože monitor je pro vás dočasný.

Jak používat notebook jako počítačový monitor nebo jiný notebook

Může existovat několik situací, kdy je potřeba pro použití notebooku jako monitor. Nejoblíbenějším problémem je selhání hlavního zobrazení počítače. Proto bude vyžadován v budoucí síly systémové jednotky a údaje, které jsou uloženy v něm, bude třeba monitor dalšího externího zařízení. Stejná situace může dojít s nesprávnou prací druhého matice pro zobrazení notebooku.

Důležitá informace! Pouze tento týden máme super ceny pro nové modely notebooků z Evropy. Pospěšte si koupit notebook v Oděse, Kyjev, Charkov v super ceně od dodavatele v online obchodu MobilePlanet.UA Přečtěte si více, abyste se seznámili s rozsahem a cenami, které můžete v sekci „notebooky“

Upozorňujeme, že MobilePlanet Online Electronics Store nabízí širokou škálu notebooků, telefonů, televizorů a další elektroniky, stejně jako miniaplikace a příslušenství k nim. Pokud plánujete koupit Samsung TV v Oděse za dobrou cenu ze skladu, pak s naším adresářem televizorů. Mnoho pozic je skladem ve skladu v Oděse.

Použijte vzdálený přístup

Systémovou jednotku můžete připojit k notebooku pomocí speciálního programu pro správu jiného počítače ve vzdálenosti. Nejstabilnější a optimálním programem je TeamViever, který umožňuje přenos dat zcela zdarma.

Program je velmi jednoduchý, plně v ruštině. Chcete-li připojit notebook k systémové jednotce se vzdáleným způsobem, musíte program spustit, zadat požadovaná data a provádět dálkové ovládání. Existuje však jeden nuance: to bude vyžadovat připojení k internetu s vysokou rychlost přenosu dat.

Sčítání

Pro nevýhody bych se řídil řídicí jednotku, s konektorem se lepí směrem k tlačítíc. Kde je zcela nemožné připojit ji v tomto formuláři.Takže pro pájecí železo je stále třeba vzít.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS