Je možné se připojit k adaptéru TV Wi-Fi. Standardní „wi-fay“ a provozní frekvence

Router jako přijímač (adaptér) Wi-Fi. Pro počítače, televize a další zařízení

Moderní router, to je obvykle nejen směrovač, kombinuje několik zařízení sám o sobě. Mohou provádět různé úkoly o tom, z nichž budeme mluvit v tomto článku. Existuje takové zařízení jako přijímač Wi-Fi nebo adaptér. Jeho úkol přijmout signál Wi-Fi, jednoduše položte konkrétní zařízení k síti Wi-Fi. Takové adaptéry jsou zabudovány na notebooky, tablety, smartphony, televizory atd. D.

Existují také externí adaptéry, jako jsou stacionární počítače (já jsem psal o nich v článku, jak připojit běžný počítač (PC) na síť Wi-Fi) nebo pro televizory. Ale co dělat, pokud se musíme připojit k internetu pomocí Wi-Fi, který je nejzávažnější počítač nebo televizor, ve kterém není vestavěný přijímač Wi-Fi. Ano, a nemáme žádný externí. Nechceme si to koupit, nebo prostě nemám takovou příležitost.

V takové situaci můžeme zachránit obvyklý směrovač, může působit jako přijímač Wi-Fi. To je, že bude trvat internet na Wi-Fi z naší bezdrátové sítě a přenáší jej do zařízení (TV, počítač) na síťovém kabelu.

Musíte okamžitě všimnout, že existují směrovače, ve kterých je samostatný režim provozu „adaptér“. Ale ve většině zařízení budete muset konfigurovat režim opakovače, mostu (WDS), klienta nebo bezdrátového připojení k poskytovateli.

Nyní podrobně zvážíme tyto režimy na směrovačích různých výrobců a zjistit, jak používat směrovač jako bezdrátový přijímač. Zvažte nejoblíbenější výrobce: TP-LINK, ASUS, ZYXEL, D-LINK, NETIS. Podívejte se pod titul s informacemi v zařízení.

Wi-Fi adaptér: Co to je a proč je potřeba televize

Jak jsme již zaznamenali, adaptér Wi-Fi je malý přístroj, díky čemu můžete připojit televizor do bezdrátové sítě routeru, jako je běžný počítač nebo telefon. Může být vestavěný nebo odnímatelný. V tomto článku považujeme vyměnitelná zařízení.

Externě se zařízení připomíná běžný flash pohon, který se připojí k specifickému konektoru zezadu nebo na straně televizoru (USB, HDMI a dalších údů).

Součástí adaptéru může být kabel USB kabel

Kritérium volby

Wi-Fi televize Adaptér Samsung Smart TV

Při výběru modulu Wi-Fi pro televizi musíte věnovat pozornost velkému počtu faktorů, které ovlivňují kvalitu zařízení. Dále bude prezentována několika důležitými kritérii.

Síla vysílače Wi-Fi

Kvalita a stabilita signálu dodávaného z routeru závisí na tomto parametru. Chcete-li neustále restartovat směrovač, je důležité vybrat adaptér, jehož napájení je nejméně 20 dBm.

Výkonný adaptér Wi-Fi pro televizi

Důležité! Při výběru vysílače je nutné vzít v úvahu sílu samotného routeru. Tento ukazatel v těchto zařízeních by měl být přibližně stejný, jinak bude signál pravidelně zmizet v důsledku asymetrie.

V některých situacích bude vysoce kvalitní signál bezdrátové sítě změnit router, t. na. Je to hlavní zařízení, na kterém závisí stabilita internetu.

Provozní frekvence

Mnoho televizních adaptérů má indikátor od 2,4 do 5 GHz. Intuitivně pochopit, že čím vyšší je provozní frekvence, stabilnější a lepší signál. V tomto případě se také zvyšuje rychlost přenosu dat.

možné, připojit, adaptéru, wi-fi

Je také důležité konzistence v tomto parametru jako na modulu Wi-Fi a routeru. To znamená, že provozní frekvence mají tato zařízení ve stejném rozsahu.

Poloměr akce

Toto kritérium závisí na provozních podmínkách zařízení. Volba adaptéru Wi-Fi TV, musíte vzít v úvahu jeho umístění ve vztahu k routeru. Zpravidla na otevřených prostorách by měl být rozsah větší než v prostorách.

Informace o technických vlastnostech modulu Wi-Fi jsou uvedeny na jeho balení. K dispozici je také poloměr akce, která se měří v metrech. Je výhodné vybrat zařízení, která je tento parametr alespoň 15 m, i když je router umístěn v těsné blízkosti adaptéru.

Poznámka! Kvalita signálu z velké části závisí na překážkách. Například stěny nebo oddíly mohou interferovat s synchronizací zařízení.

Wi-Fi adaptér podporující standard 802.11n

Signální standard

Toto je důležitý parametr, který ovlivňuje rychlost přenosu dat. Směrovač, který bude distribuovat internet, musí být stejný standard jako modul Wi-Fi TV, jinak se mohou vyskytnout problémy s synchronizací zařízení.

 • 802.11n. Standard byl navržen pro průmyslové sítě a je odlišen vysokou rychlostí přenosu informací a stabilním signálem;
 • 802.11g. Skutečný kurz informací tohoto standardu je 60 MB / s, což je třikrát nižší než uvedené v předchozím odstavci;
 • 802.11a. Často používané pro domácí sítě, t. na. S průměrnou rychlostí.

Kompatibilita s televizním modelem

Zpravidla výrobce vysílače Wi-Fi označuje své informace o balení o kompatibilitě s jinými zařízeními. Tyto informace musí být nalezeny především, aby se zabránilo problémům s připojením.

Kompatibilita získaného modulu s TV může být nakonfigurována blikáním.

Poznámka! Je-li adaptér Wi-Fi a stejnou značku TV, pravděpodobnost jejich kompatibility je vysoká.

Wi-Fi modul pro TV od TP-LINK

Šifrovací algoritmus

Aby se zabránilo neoprávněným pokusům o přístupu, musíte přijít se spolehlivým heslem pro bezdrátovou síť. Proces konfigurace na různých modelech směrovačů vypadá také:

 • Připojte směrovač do počítače přes port LAN.
 • Po provedení předchozí akce by měly být na obrazovce monitoru zobrazeny informace o připojeném zařízení.
 • Přejděte na panel počítače a klikněte na kartu „Síť“.
 • V seznamu je nutné najít název vašeho routeru a kliknout na to pravé tlačítko myši.
 • V okně, které se otevře, „Přejděte na webovou stránku zařízení“.
 • Zadejte vstupní data. Obvykle se přihlášení a heslo zobrazují na zadní straně routeru.
 • Otevře se okno s nastavením modemu. Zde budete muset kliknout na kartu „Síť“ nebo „Internet“.
 • Přejděte do sekce „Bezdrátový přístup“, pak v části „Ochrana“.
 • Okno se otevře, kde bude nutné zadat heslo a název přístupového bodu.

Proces konfigurace je podobný různým modelům routeru.

Důležité! Pro spolehlivost šifrování se doporučuje určit heslo pro alespoň osm znaků, zatímco je žádoucí použít dopisy.

Po implementaci výše uvedeného postupu můžete přepnout na nastavení televizoru a připojit se k tomuto směrovači, mluvit dříve zadaného hesla.

Okno nastavení směrovače na počítači

Adaptéry společnosti Philips

Konektor USB je k dispozici v téměř každé televizi Philips, ale ne každý adaptér bude pracovat na televizoru této značky. Zejména pro televizory společnosti Philips navržené adaptéry Wi-Fi:

Je důležité, aby to nebo tento typ adaptéru byl kompatibilní s vaším modelem televizoru. Použití adaptéru Wi-Fi pro připojení televizoru na internet má řadu výhod, včetně:

 • Snadná nastavení a provoz tohoto typu připojení;
 • Vysokorychlostní tok;
 • Není třeba položit kabel pro byt a t. D.

Mezi výhody používání adaptéru Wi-Fi. nedostatek potřebného lanete pro byt

Nevýhodou adaptérů Wi-Fi je jejich kompatibilita s definovanými pravidly televizních modelů Philips (například adaptér PTA01 / 00 je kompatibilní s modely Line PFL).

 • Díky použití normy 802 zvýšení rychlosti spojení.11N místo obvyklého 802.11g;
 • Pomocí technologie Plug and Play;
 • Soukromí a bezpečnost připojení v důsledku šifrování WPA2.

Převodník PTA128 / 00 je charakterizován širším rozsahem účinku, který je dosažen dvěma vloženými anténami. Adaptér má následující vlastnosti:

 • Provozní frekvence. 2,4 / 5 GHz;
 • Inteeis komunikace. USB 2.0;
 • Hmotnost. 20 g;
 • Rozměry. 14x82x29 mm;
 • Černá barva;
 • Země výrobce. Čína;
 • Záruka. 1 rok.

Minimální náklady na zařízení v roce 2019 je:

Náklady na Wi-Fi adaptéru PTA128 / 00 jsou od 35

Wi-Fi router adaptér pro SMART TV TV bez vestavěného modulu Wi-Fi

Všechno je velmi jednoduché. Téměř všechny moderní směrovače mohou pracovat v různých režimech: zesilovač (opakovač). Přístupový bod, adaptér, bezdrátový most. Podrobněji o tom jsem napsal v článku: Router jako přijímač (adaptér) Wi-Fi. Toto schéma funguje následovně:

možné, připojit, adaptéru, wi-fi
 • Kupujeme router. Možná máte nějaké staré. Můžete dokonce levný model. Dobré a rozpočtové možnosti mají totolink a Netis. Jiní výrobci jsou vhodný.
 • Nutátory v režimu adaptéru. Pokud je tento režim tam, router obdrží internet z hlavní sítě Wi-Fi a přenáší jej na televizor na síťovém kabelu. Stejný režim mostu je vhodný nebo síťový zesilovač. TRUE, v tomto případě router stále vylepšuje bezdrátovou síť.
 • Připojujeme televizor SMART TV s routerem přes síťový kabel.
 • Internet v televizi pracuje na Wi-Fi.

Jako adaptér můžete také použít běžný opakovač, na kterém existuje alespoň jeden LAN-port. A je téměř na všech modelech.

Jaký je výsledek: router nebo opakovač lze zakoupit téměř v každém obchodě. Ve srovnání s značkovými přijímači Wi-Fi pro LG, Samsung a T TV. D. Ano, a bude to levnější (i když v závislosti na tom, který router vyberete). Vzhledem k tomu, že cena originálních adaptérů je velmi vysoká.

Napsal jsem o nastavení různých provozních režimů na různých směrovačích v článku: Který router může přijmout a distribuovat signál Wi-Fi (práce repeaterem). Pokud máte model nějakého jiného výrobce, můžete vyhledávat pokyny pro nastavení vyhledávání na našich webových stránkách. Nebo se zeptejte v komentáři.

Zde je řešení pro Smart TV TV bez vestavěného Wi-Fi. Bezpochyby. Nejlepším řešením je původní přijímač. Ale protože jsou prakticky ne na prodej a ceny pro ně jsou velmi vysoké, můžete také použít takovéto schématu. Co si o tom myslíš? Napište v komentářích!

Připojení adaptéru Wi-Fi na televizoru LG

Nepamatuji si, jaké fórum jsem četl, že můžete připojit televizor LG LM620T. Nalezeno tak v Číně 2.4 GHz a 5 GHz 300 MB / S 802.11A / b / g / n WLAN Wireless USB Wi-Fi adaptér adaptér pro LG Smart TV Windows 7/8/10 pro BroadCom BCM4323. Po připojení, televizor to nerozpozná. Jak nastavit, zda potřebujete nějaký ovladač?

Začněme se skutečností, že vaše LG 42LM620T TV je opravdu chytrý televizor a můžete jej připojit k internetu. Vestavěný modul Wi-Fi není v něm, ale může být připojen přes USB. Také v televizi je LAN port. Internet můžete připojit kabelem.

Pokud vím, LG TVS (jako jsou televizory jiných výrobců) podporuje pouze značkové adaptéry Wi-Fi. Mají adaptér LG AN-WF100 a LG AN-WF500. Nové modely se již objevily. V každém případě musíte zkontrolovat s podporou, který adaptér je nezbytný pro televizor. V charakteristikách není specifikováno.

Co se týče čínských Wi-Fi přijímačů pro televizory LG. Opravdu pochybuji, že televize rozpozná a bude pracovat s neznačkaným přijímačem. I když je postaven na stejném čipu jako originál.

Neoddělili jste odkaz na váš přijímač, a nepřihlil fotky. Je to špatné. Ale zdá se mi, že máte přijímač s portem LAN. Tam jsou ty v čínských obchodech. Jedná se o takový mini-opakovač, který se připojí k portu USB TV (pouze pro napájení), poté pomocí tlačítka WPS se připojuje k síťové sítě Wi-Fi a již přes síťový kabel přenáší internet na televizor. Vypadá to takto:

Schéma je přibližně jak jsem popsal v článku jako televize bez Wi-Fi pro připojení k internetu přes Wi-Fi. Pouze tam jsem použil wi-fi router jako přijímač.

Pokud máte stejný příjemce jako na výše uvedené fotografii, televizor by neměl být stanoven. Internet do televizoru se připojuje pomocí kabelu od přijímače. A přijímač do sítě Wi-Fi.

No, pokud máte obyčejný přijímač, který by měl pracovat s LG TV, ale nefunguje, je nepravděpodobné, že můžete něco udělat. Toto není počítač, ovladače v televizoru nelze instalovat.

Kritérium volby

Ale jak zvolit optimální adaptér Wi-Fi pro televizor? Pokud si myslíte, že není nic, co by si vybral. někdo bude mýlil. Faktory schopné poskytovat nejlepší kvalitu přenosu dat, hodně. Zvažte je podrobněji.

Výkon vysílače

Jednou z hlavních vlastností těchto zařízení. Je od síle adaptéru, který záleží na tom, jak sebejistě může přijímat a přenášet signál do routeru. Čím vyšší je síla, tím menší bude zatížení routeru, takže se pokusíte stát v charakteristikách, které nejsou nižší než 20 dBm.

Zvažte parametry adaptéru bez vazby na použitý směrovač. taktiky nejsou zcela správné. Indikátor napájení v obou zařízeních by měl být přibližně na stejné úrovni. Jinak asymetrie výměny dat povede k častým přestávkám komunikačních relací a sledují video s frázemi. trochu příjemným v tomto pohledu. Možná je router hlavním zdrojem špatného připojení, pokud je jeho výkon menší než klientská zařízení. Možná budete muset přemýšlet o nahrazení, protože to je právě z routeru nejprve, že stabilita distribuce signálu závisí.

Provozní frekvence

Nelze ji argumentovat, že všechny televizní adaptéry používají stejnou frekvenci. může kolísat v rozsahu 2,4-5 GHz, to je povoleno standardem. Čím vyšší je frekvence, tím lepší bude parametry signálu, jeho stabilita a kvalita. Při vysokých frekvencích je možné poskytnout vyšší rychlost přenosu dat. Ale opět koordinovat tento parametr s provozní frekvencí směrovače. jejich indikátory musí představovat jeden frekvenční rozsah. Neshoda je nepřijatelné, takže viz charakteristiky a adaptér a router.

Poloměr akce

Lze předpokládat, že tento faktor přímo souvisí s mocí, ale není to tak. Poloměr bezdrátového adaptéru závisí na topologii místnosti, ve které se používá. Je zřejmé, že přítomnost stěn snižuje poloměr stabilního příjmu signálu ve srovnání s otevřenou mezerou. V každém případě naleznete v této funkci v pokynech pro zařízení (často je označeno na štítku) a zaměřte se na indikátor, který není nižší než 15 metrů. I když je router mnohem blíže. jeden Bůh ví, jaké permutace se mohou konat v blízké budoucnosti, a nikoliv jedna televize je zde. Router v průměrné rodině je svázán až 3-5 zařízení, často působí ve stejnou dobu a v různých rohách bytu.

Signální standard

Tento parametr zřídka věnuje pozornost, věřit, že všechna zařízení tohoto typu jsou vyráběna podle jediného standardu. To není pravda. Je důležité, aby jak Wi-Fi adaptér, tak router pracoval s použitím stejného protokolu, jinak jsou možné problémy s vzájemnou synchronizací zařízení.

Zvažte standardy komunikace používané v bezdrátových zařízeních:

 • 802.11n. je charakterizován nejvyšší rychlost přenosu dat, protože byl původně vyvinut jako protokol pro průmyslové sítě;
 • Standard 802.11G poskytuje rychlost přenosu dat při 60 mb / s, to je o řádově nižší než 802.11n;
 • 802.11a. jeden z nejstarších přijatých standardů při diskrétní rychlosti, jejichž maximální hodnota je teoreticky 54 MB / s. Obvykle se tato zařízení používají v směrovačích pro budování domácí sítě.

Nyní zvažte otázku, zda je možné vložit adaptér Wi-Fi na jakémkoli televizoru, který jsme se obhajovali na začátku článku.

Kompatibilita s televizním modelem

Výrobci bezdrátového adaptéru obvykle ukazují, které zařízení jsou kompatibilní s jejich produkty. Pokud tyto informace chybí v balíčku nebo v uživatelské instrukci, podívejte se na oficiální stránky výrobce adaptéru Wi-Fi. existují tyto informace, které musí být. V případě nonamových zařízení však budete muset počítat za štěstí. Na druhou stranu, pokud získáte adaptér stejné značky jako televize, je prakticky zaručena kompatibilita. Pokud chcete vědět, který adaptér Wi-Fi je vhodný pro Samsung nebo LG televizory, a je možné je vložit do televizních přijímačů ze Sony nebo Philips, pak alternativní metoda se nepřijde k zápisu. podívejte se na televizní výrobce webové stránky, takže takové mohou být přítomny. Data. V každém případě zůstane takový prokázaný nástroj jako blikající zařízení, které pomáhá eliminovat neslučitelnost.

SMART TV Funkce Console

Výrobci pro televizní vybavení nabízejí různá řešení pro funkční zakoupené nebo stávající televizory. Hlavní věc je zvolit konfiguraci televizního systému v souladu s finančními schopnostmi.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS