Změna hesla a IP adresy na moderních směrovačích Asus
Je obtížné konfigurovat směrovače Asus?? Možná je to tchajwanská firma grafické rozhraní „nativní“ firmware vypadá nejpřívětivější pro uživatele. Základní nastavení takového směrovače (RT-N libovolné řady, WL-500 a 520, RT-G32) lze provést během 2 minut. To je těsně předtím, než budete muset zjistit adresu svého routeru Asus pro přístup k webovému rozhraní.Výchozí hodnota adresy pro zařízení Asus je 192.168.1.1. To platí i pro směrovače s vestavěným boxem ADSL. Opravdu, proč něco měnit, když jsou výchozí hodnoty uvedeny v každé konfigurační příručce?? Standardním přihlašovacím jménem a heslem pro přihlášení k internetu je dvojice „admin“. Jediný případ, kdy může dojít k problémům. pokud již router „nastavil“ někdo jiný a změnil IP adresu a heslo. Proto je první radou. Pokud váš router není nový, zapněte napájení, počkejte minutu a stiskněte reset na jeho krytu. Tlačítko reset podržte po dobu 10-15 sekund, poté jej uvolněte a vypněte zařízení. Pravdou je, že u společnosti Asus se toto tlačítko nazývá obnovení.
Geo IP. zjistěte svou polohu podle IP adresy
Získejte zdarma certifikát DV SSL na 1 rok a hosting na 2 měsíce zdarma při registraci jakékoli nové domény u REG.RU.
Abyste pochopili, co je to maska podsítě, musíte nejprve vědět, co je to IP adresa. je to identifikátor každého zařízení připojeného k síti, který jim umožňuje vzájemně komunikovat. IP adresa vypadá jako řetězec čísel oddělených tečkami, například 172.16.81.100.
Maska podsítě je také číslo, ale určuje rozsah IP adres, které může síť používat. Lze jej použít k rozdělení sítí na menší podsítě, které se připojují k internetu. Úkolem masky podsítě je zjednodušeně řečeno skrýt prvek síťové adresy tak, aby zůstal viditelný pouze prvek hostitele. Maska vypadá takto: 255.255.255.0. Maska podsítě však není součástí paketu IP, takže se toto číslo při dekódování adresy IP online nezobrazí.
Bezplatná služba Geo IP umožňuje zkontrolovat IP adresu a polohu jakéhokoli zařízení. Pokud na tuto stránku přistupujete z osobního počítače nebo chytrého telefonu, zobrazí se vaše externí IP a přibližná zeměpisná poloha: země, město, region a souřadnice na mapě. Můžete také zadat jakoukoli platnou IP adresu a vyhledat počítač nebo server, ke kterému patří. Všimněte si, že polohu můžete získat pouze na úrovni města.
Přesná geolokace podle IP adresy není možná: všechny služby, které mohou zjistit informace podle IP adresy, mohou zjistit polohu pouze na úrovni města. Podle IP adresy nelze vypočítat vaši ani žádnou jinou přesnou adresu domova. To mohou udělat pouze orgány činné v trestním řízení, pokud se obrátí na poskytovatele internetových služeb, pokud porušujete zákon.
Služba určuje vaši polohu na základě informací o IP adrese poskytnutých poskytovatelem internetových služeb. Přesnost geolokace proto závisí na tom, jak přesně jsou údaje uloženy v registru IP. Častěji je nemožné zjistit vaši polohu přesněji než na úrovni města. Poskytovatelé internetových služeb mohou také poskytovat IP adresy, které spravují, z jiných měst zákazníkům, kteří se nacházejí v jiném regionu, což může vést k chybným definicím měst. Někdy není přesnost vyšší než na úrovni země, protože registry IP nemusí umožňovat zadání města ve sloupci umístění.
Pokud chcete zjistit, kdo vlastní IP adresu určitého webového zdroje, použijte službu Whois. Zjistěte, na čí IP adresu se díváte a kdo je vlastníkem webu. Uvědomte si však, že tyto informace mohou být chráněny nastavením ochrany osobních údajů.
Pokud se při kontrole IP adresa nezobrazí, znamená to, že v registru chybí informace o IP adrese. Zkontrolujte, zda jste údaje zadali správně, a zkuste službu použít znovu.
Možné problémy
Pokud výše uvedené kroky nepomohou, začněte s hlubším šetřením. Existuje mnoho možných řešení, takže pokud se vám to nepodaří, napište do komentářů všechny podrobnosti o své situaci.
Pokud si nejste jisti, restartujte počítač a směrovač. Statisticky to hodně pomáhá!
Další body, na které je třeba se zaměřit, pokud máte potíže s připojením:
- Zkontrolujte kabel. zda je připojen? Funguje z jiného počítače?
- Pokud to nefunguje přes kabel, zkuste WiFi! A naopak. Funguje to? Problém často vyřeší i změna nastavení.
- Hlavní příčinou problémů s připojením je buď změněné nastavení směrovače (lze vyřešit tlačítkem RESET), nebo změněné nastavení síťové karty v počítači (lze vyřešit restartem nebo nastavením automatického získání IP adresy).
- Velmi zřídka zkuste otevřít nastavení z jiného prohlížeče.

Tady to máte. Doufám, že jste to s těmito jednoduchými pokyny udělali správně. Pokud ne, napište komentář níže. Brzy se uvidíme! Nerd a WiFiGid.Přejít na.
Přihlášení do nastavení jakéhokoli routeru, včetně routeru Asus, lze rozdělit do následujících kroků:
Následuje podrobný popis jednotlivých kroků. Následující video ukazuje proces přihlášení před konfigurací:
Připojení
Ke směrovači se lze připojit dvěma způsoby. přes kabel a přes Wi-Fi.
Pokud jste již ke směrovači připojeni některou z těchto metod, přejděte k dalšímu kroku.
Doporučuji, abyste při prvním připojení použili pouze drát!
U drátů je největším problémem výběr správných portů:
Všimněte si obrázku. Je důležité připojit počítač nebo notebook k portům LAN. obvykle jich je více než jeden. Pokud máte kabel ISP zapojený do portu WAN, můžete ho nechat na místě, nebude nás to obtěžovat. Stručně řečeno, jeden konec kabelu zapojte do routeru a druhý konec do zásuvky síťové karty počítače nebo notebooku:
Pokud se budete připojovat přes Wi-Fi. zde mohou nastat jiné potíže. Buď není síť distribuována okamžitě a musíte přece jen hledat drát, nebo hesla nesedí. Obecné tipy pro připojení:
- Proveďte vyhledávání v síti. Obvykle ten, který potřebujeme, má lepší signál a v názvu má Asus (pokud jste předtím nic nezměnili). Obvykle umožňuje první připojení bez hesla. V jiném případě se podívejte na spodní stranu routeru. někdy je na nálepce napsán název sítě Wi-Fi a případné uživatelské jméno a heslo:
- Pokud heslo neznáte a nemůžete ho najít nebo jste ho prostě zapomněli. obnovte tovární nastavení. Na zadním panelu každého routeru Asus je obvykle tlačítko Reset (může být zapuštěné, takže na něj dosáhnete pouze jehlovým kolíčkem). stiskněte ho při zapnutém routeru na 10 sekund. Router se restartuje a obnoví se výchozí tovární nastavení.
To je vědecký základ tohoto oddílu. K routeru byste se proto měli připojit některým z těchto způsobů. Pokud se vyskytnou potíže. komentáře jsou k dispozici níže, napište!
Přihlašovací stránka
Veškerá konfigurace směrovače se provádí prostřednictvím tzv. Webového konfigurátoru. na směrovači je „webová stránka“, kterou otevřete pomocí prohlížeče a provedete vše, co potřebujete. Tento proces někteří označují také jako „přihlášení do nabídky“ nebo „přihlášení do správce“. Výchozí adresa pro směrovače Asus:
Další možností je, pokud byla adresa náhle změněna:
Adresy jsou totožné, druhá se pouze převede na první, ale je užitečná pro případné další adresy. Symbolická adresa není k dispozici na všech směrovačích! Digitální IP adresa vždy funguje!
Přejít na? Zobrazí se přihlašovací formulář? Nebo se stránka otevřela okamžitě? Pokud ano. přečtěte si další část. Pokud ne, přejděte do části o možných chybách nebo proveďte výše uvedený reset.
Stačí jakýkoli prohlížeč. Google Chrome, Opera, Yandex Browser, Mozilla Firefox, Apple Safari atd.Д. A také pro jakýkoli operační systém. Windows 7, Windows 10, Mac OS, Linux, Android a iOS.
Přihlašovací jméno a heslo
Obvykle, pokud si vzpomínám na Asus, se při prvním vstupu do nastavení dostanete na panel bez zadání uživatelského jména a hesla a pak je tam nastavíte. Pokud stále požaduje přihlašovací jméno a heslo, použijte standardní hodnoty účtu:
Případně je můžete znovu zkontrolovat na nálepce na spodní straně routeru:
Nepleťte si heslo k routeru s heslem k síti Wi-Fi. jedná se o dvě různé věci!
Jak získat heslo k routeru Wi-Fi v počítači s Windows10?
Zdravím své čtenáře! Dnes vám řeknu, kde najdete heslo k bezdrátové síti, pokud ho náhodou ztratíte. To se může stát, pokud operační systém „zapomene“ kód po další aktualizaci.
A notebook může v případě problémů s ovladači resetovat bezdrátový adaptér a výsledek bude stejný. Není třeba panikařit, heslo můžete zkusit zjistit sami, aniž byste se dostali do větších potíží.
Připomeňte si kroky při nastavování připojení. Pokud bydlíte v bytovém domě. obvykle uvidíte celý seznam sítí:
Všechny jsou chráněny heslem; stačí jednou zadat heslo, a když počítač znovu zapnete, automaticky se připojí. Počítač uloží heslo do nastavení. Pokud jste neúmyslně obnovili heslo, aniž byste ho úmyslně odstranili, jednoduše nejprve resetujte počítač. Dost často.
Pokud to nefunguje, zde je návod, jak na to. Stisknete speciální tlačítko na směrovači. Dřívější routery takové tlačítko neměly. Na moderních zařízeních je to. Když se přihlásíte do naší sítě, zobrazí se okno, jako je toto.
Po vyvolání okna je třeba přejít k routeru a stisknout toto tlačítko. Nazývá se „WPS“. Její logo je na krytu a vypadá asi takto:

V závislosti na modelu může být tlačítko skryté na zadní straně. U posledních modelů Home je tlačítko umístěno na nejviditelnějším místě předního panelu a je těžké si ho nevšimnout. Stiskněte a podržte ji po dobu 30 sekund a uvolněte ji. Připojení se nastaví automaticky, případně ne při prvním pokusu. Existují modely, které podporují připojení pomocí kódu PIN. Tímto bodem se budeme dále zabývat.
Třetím zdrojem informací je případ směrovače. Pokud jste zařízení zakoupili nedávno, ať už od poskytovatele nebo v obchodě, je pravděpodobné, že nastavení již provedl poskytovatel nebo výrobce směrovače. V takovém případě se podívejte na informace na krytu zařízení:
U zařízení rostelecom jsou hesla uvedena na obalu. Pokud jste router překonfigurovali a heslo nevyhovuje, můžete tato hesla po obnovení továrního nastavení znovu použít.
Obnovení hesla Wi-FI v počítači nebo notebooku se systémem Windows 10
Pokud předchozí metoda nefunguje, přejděte k dalšímu kroku. Vše závisí na nastaveních bezdrátové sítě. Někdy je tlačítko WPS z bezpečnostních důvodů zakázáno. Pravděpodobně máte doma další počítač nebo notebook. Nebo se přítel přihlásil a připojil ze svého notebooku. Heslo se zobrazí zde. Stejnou operaci lze provést i na zařízení, kde došlo ke ztrátě přístupového kódu. V systému Windows 10 musíte přejít do „Nastavení sítě a internetu“ kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu připojení:
Poté přejděte do části „Konfigurace nastavení adaptéru“:
Zobrazí se seznam našich síťových adaptérů; vyhledejte ten s označením „Bezdrátová síť“. Triviální příčinou problému může být odpojení síťového adaptéru.
Pokud jste se „odpojili“, klikněte nejprve pravým tlačítkem myši na ikonu připojení. A zapněte ji. V 70 % případů vyřeší většinu síťových problémů odpojení a opětovné připojení síťového adaptéru (za předpokladu, že jste neztratili heslo:)
Pokud jste na tomto počítači ztratili heslo, zobrazí se po zapnutí síťový adaptér s následujícím stavem:
A pak přejděte k jinému počítači, který je připojen k síti. Klikněte levým tlačítkem myši na ikonu připojení:

Pak přejděte na „vlastnosti bezdrátové sítě“. Nejprve zaškrtněte políčko, které je zodpovědné za automatické připojení:
Pak přejděte na kartu „Zabezpečení“. Zaškrtneme políčko „Zobrazit zadané znaky“ a získáme heslo.
Heslo si zkopírujte na bezpečné místo nebo si ho zapište do speciálního zápisníku. Zadejte ji a použijte. Vše.
Zjištění hesla Wi-Fi pro zařízení se systémem Android
V mobilních telefonech můžete také zobrazit heslo sítě. To však vyžaduje práva roota v zařízení. Můžete si stáhnout a nainstalovat aplikaci třetí strany, která vám umožní zobrazit vaše klíče. Stále však musíte telefonu udělit práva ROOT. Jedná se o funkci systému Android. Na Tržišti Play najdete jeden z těchto typů vyhledávače klíčů Wi-Fi.
Většina z nich má však tu nevýhodu, že vás bude bombardovat množství reklam, takže před stažením hledejte programy v ruštině a pečlivě si přečtěte recenze.
Pokud vám byla udělena práva, stáhněte si RootBrowser, který zjistí, zda jste root. Hesla pak najdete v konfiguračním souboru wpa_supplicant.Conf umístěný na adrese /data/misc/Wi-Fi/.
Jiné způsoby zjišťování hesel v iPhonech nejsou. V dřívějších verzích jste mohli v nastavení sítě zaškrtnout políčko „Zobrazit heslo“ a heslo bylo viditelné.
Nyní (pokud tuto funkci podporuje pouze model zařízení) můžete poslat heslo Wi-Fi příteli ve formě kódu qr. Říká se, že existují speciální aplikace, ale osobně jsem je nezkoušel a používám.
Pokud kód naskenujete mobilním telefonem, můžete si v něm přečíst všechny údaje o síti.
Jak zjistíte heslo Wi-Fi, pokud je počítač nebo notebook připojen kabelem?
Třetím způsobem je přihlásit se k routeru pomocí přihlašovacího jména a hesla a zobrazit vše v nastavení routeru. U většiny moderních zařízení je kromě jména a hesla Wi-Fi účet a heslo správce nastaveno již výrobcem. Informace o přihlašovacím jménu a hesle jsou buď na krabici, nebo na směrovači. Přihlašovací jméno admin, Heslo admin.
Na pouzdře je také adresa, kterou je třeba zadat do prohlížeče, např. http://my.Keenetic.Net. Můžete se také přihlásit pomocí IP adresy směrovače. IP adresa novějších zařízení je zpravidla: http://192.168.1.1
Pokud jste v krabici našli přihlašovací jména a hesla pro bezdrátovou síť a účet správce směrovače a stále se nemůžete přihlásit, obnovte výchozí tovární nastavení směrovače. To umožní přihlášení pod zadanými hesly. Heslo Wi-Fi bude třeba znovu zadat do počítače.
Pokyny k nastavení směrovače Asus RT-N10 Wi-Fi
Před konfigurací směrovače je třeba připravit počítač na další konfiguraci a zadat některé parametry připojení. Postup je podrobně popsán v našich pokynech: Příprava počítače před zahájením nastavení směrovače Wi-Fi! Jakmile je počítač připraven, okamžitě nastavte směrovač.
- Připojte směrovač k síti pomocí dodaného adaptéru
- Nechte kabel obsluhy „na podlaze“
- Připojte síťové karty směrovače (LAN 1) a počítače (Ethernet) pomocí dodaného kabelu
Před nastavením doporučujeme provést úplný reset směrovače. Podržte tlačítko v otvoru Reset na zadní straně směrovače po dobu asi 10 sekund pomocí kancelářské sponky nebo jiného ostrého předmětu.
Počkejte, až se na směrovači rozsvítí kontrolky napájení (PWR), aktivního portu 1 (LAN1) a WLAN (AIR), i když je možné, že je poslední z nich v nastavení směrovače vypnutá.
Chcete-li směrovač nakonfigurovat, spusťte v počítači aplikaci Internet Explorer (ve výchozím nastavení Internet Explorer)
Do adresního řádku zadejte IP adresu směrovače: http://192.168.1.1 Po zadání adresy se zobrazí autorizační okno pro přístup k nastavení směrovače Pro přihlášení do konfigurátoru zadejte:
3.Nezkušené uživatele systém vyzve, aby se pokusili nastavit automatické připojení prostřednictvím konfigurátoru pouhým stisknutím tlačítka „Další“: Obr. 6
Pokud váš poskytovatel internetového připojení poskytuje protokol. Statická IP adresa a přesně 192.168.1.1 (Chcete-li zjistit, který protokol používáte, podívejte se do našich pokynů: Příprava počítače před zahájením konfigurace Wi-Fi routeru), což je stejná IP adresa jako u routeru, v sekci LAN, na kartě IP adresa LAN, byste měli změnit IP adresu routeru na 192.168.100.1, stiskněte tlačítko „Apply“ a restartujte směrovač. Restartujte počítač a přihlaste se ke směrovači pomocí nové IP adresy v prohlížeči:
Pokud je protokol jiný než výše uvedený nebo má váš operátor jinou IP adresu, přeskočte bod 4.:
Pokud automatická konfigurace neproběhne úspěšně, přejděte na „WAN“ a vyberte ze seznamu protokol vašeho operátora (PPPoE, PPTP nebo L2TP):
7.IP adresy a DNS jsou poskytovány automaticky nebo je třeba je zadat ručně, v závislosti na poskytovateli. Tyto parametry se dozvídáme také z pokynů: Příprava počítače před zahájením konfigurace směrovače Wi-Fi. V okně zadejte uživatelské jméno a heslo podle požadavků poskytovatele a případně vazbu podle fyzické adresy:
- „SSID“. název sítě můžete ponechat nebo jej změnit na vámi preferovaný;
- „Bezdrátový režim“. Doporučujeme také, abyste v případě, že počítač nepodporuje Wi-Fi třídy N (uvedeno v jeho specifikaci), zvolili režim „g Only“. Nedoporučuje se používat smíšené režimy „. Smíšené“;
- „Kanál“. Místo „Auto“ doporučujeme zvolit konkrétní hodnotu od 1 do 13 (např. 6 nebo 9);
- „Metoda ověřování“. (ochrana sítě). Pomáhají chránit vaši domácí síť před zvědavými sousedy). doporučujeme zvolit WPA-Personal. silnou metodu šifrování, která vás ochrání. Tento režim se používá pro maximální rychlost komunikace. Šifrování WEP snižuje rychlost přístupu k síti a typ WPA2 není podporován všemi zařízeními, která se ke směrovači připojují;
- „Šifrování WPA“. Vyberte pro metodu ověřování WPA protokol TKIP;
- „Předsdílený klíč WPA“. Heslo, které chrání vaši síť. Je třeba ji zadat, pokud je zadána metoda ověřování z předchozího bodu. Musíte si vymyslet vlastní heslo, zadat ho do políčka, zapamatovat si ho a zapsat si ho do zápisníku.
Přihlášení do nastavení směrovače Asus. 2 způsoby připojení
Připojení ke směrovači pomocí síťového kabelu (síťování).
- Zde je vše velmi jednoduché: vezměte kabel dodávaný se směrovačem a připojte jej k zařízení pomocí konektoru LAN. Konektory jsou podepsané, takže zde není mnoho chyb, protože můžete vybrat kterýkoli ze čtyř konektorů. Na obrázku níže). Druhý konec kabelu zapojte do zásuvky stolního počítače nebo notebooku. To by mělo fungovat:
- Nyní je třeba směrovač napájet. Mám odpojit kabel WAN, který je připojen k zařízení?? Nemusíte to dělat, kabel vám nebrání ve správném nastavení.
Připojení ke směrovači přes Wi-Fi
Pokud jste již dříve nastavili připojení ke směrovači Asus, neměli byste mít problém. V případě nového směrovače začne po zapnutí vyhledávat bezdrátovou síť, která se ve většině případů jmenuje Asus.
Síť nebude mít žádné heslo a stačí se k ní připojit kliknutím na síť a výběrem možnosti „Připojit“:
Vzhled směrovače
Pokud je směrovač poskytován poskytovatelem internetového připojení, potřebná nastavení jsou již k dispozici. Pro majitele je užitečné vědět, kde a která tlačítka jsou umístěna, jak router Asus funguje.
Nastavení by v tomto případě nemělo být obtížné. Většina domácích směrovačů má následující vnější rozhraní:
- Obnovení nastavení. tlačítko Resetovat. Chcete-li resetovat směrovač a vrátit se k výchozímu nastavení, stiskněte toto tlačítko tenkým předmětem (stylus, jehla, tužka) a zatlačte jej hluboko do krytu, ale ne příliš silně.
- Tlačítko napájení. vypíná a zapíná napájení zařízení. Bude potřeba k restartování routeru v případě, že se zasekne. Pokud se síť zpomaluje nebo přestala fungovat, vypněte na minutu nebo dvě napájení routeru a poté jej restartujte.
- Napájecí zásuvka. místo, kde je připojen zdroj napájení zařízení.
- Port WAN (internet). zde se připojuje internetový kabel.
- Porty LAN (1-4). pro připojení různých zařízení k internetu po kabelu: počítače, notebooky, TV, STB.
- WPS. určeno pro automatické připojení k síti Wi-Fi, vyžaduje speciální konfiguraci v počítači.
- Port USB. umožňuje připojit k routeru další zařízení, například modem, paměťovou kartu nebo tiskárnu. Tímto portem je vybaven téměř každý router Asus. Konfigurace modemu 3G je tématem pro samostatný článek.
- Antény. v závislosti na modelu mohou být jedna až tři.
Jak zjistit adresu směrovače v síti. : 26 komentářů
Dobrý den.Moje číslo brány a adresa jsou zcela odlišné.A nemám přístup k nastavení routeru, píše to Nastavení bylo aktualizováno. Webová stránka bude rovněž aktualizována. IP adresa nebo čísla portů byla změněna. Budete odpojeni od RT-N12VP. Chcete-li získat přístup k nastavení RT-N12VP, znovu se připojte k bezdrátové síti a použijte novou IP adresu nebo číslo portu.Jak to opravím, abych mohl nakonfigurovat směrovač
TATYANA. zkuste se připojit pomocí jiného prohlížeče.
Zadám řetězec hlavní brány v prohlížeči Chrome, „bez odezvy“.Nedávno jsem musel změnit IP adresu routeru, pak jsem dal novou IP a také se nic nestalo.Zadal jsem také tovární ip. totéž.Nová IP adresa, kterou jsem zadal, se zásadně liší od řetězce ve výchozí bráně.
V poslední době je řádek vedle výchozí brány prázdný
Zkontrolujte, jakou IP adresu přijímá síťová IP adresa ze směrovače prostřednictvím dhcp.
Změna IP adresy při přihlašování na směrovači. Čas uplynul a nic se nezaznamenalo. IP si pamatuji, ale nemohu se přihlásit z žádného prohlížeče