Když zapnu počítač, nefunguje mi klávesnice

Nefunkčnost myši a klávesnice (současně)!). K systému Windows ani k systému BIOS nelze přistupovat

Otázka od uživatele

Dobrý den.

Prosím, poraďte, co se dá dělat, když nefunguje myš ani klávesnice. V systému Windows nemohu na nic kliknout. Jediné, co se mi zobrazí, je uvítací obrazovka, která mě požádá o zadání hesla (nemám možnost ho zadat). ).

Našel jsem vaši poznámku o nefunkční myši a byla tam věta o BIOSu (o přizpůsobení řadičů USB). Jak to mohu udělat, když nemohu ani vstoupit do BIOSu a nemám tušení, zda můj port funguje. Jakékoli tipy (omlouvám se za chyby, omlouvám se za chyby.К. Píšu z telefonu a jsem nervózní.).

když, zapnu, počítač, nefunguje, klávesnice

Vzpomínám si na podobný případ, kdy si soused koupil nový počítač, bezdrátovou klávesnici a myš a začal instalovat operační systém Windows. Ale rychle si uvědomil, že to nemůže udělat, protože.К. Nefungovaly před spuštěním operačního systému (a v BIOSu, kam naléhavě potřeboval jít, nemohl). Půjčil si ode mě starou klávesnici PS/2.

Předpokládám, že zažíváte něco podobného. Dobrá, zpět k tématu.

Příčiny problémů

Počítač nevidí klávesnici? Proč se to děje? Příčin tohoto jevu je mnoho. Je velmi obtížné to předvídat.

Nicméně mezi hlavní příčiny zkoumané poruchy patří:

 • Chybějící/poškození řidiči
 • Je třeba aktualizovat ovladač klávesnice/myši;
 • Nekompatibilita s operačním systémem a dalšími připojenými zařízeními;
 • Mechanické poškození konektorů;
 • Vadná klávesnice;
 • Poškozené zásuvky;
 • Infekce virem PC.

Níže se budeme podrobněji zabývat algoritmy, co dělat v tom či onom případě. Co dělat, když počítač nevidí klávesnici?

Odpovědi

Pokud vím, měl jste nějaké problémy s operačním systémem. Buď se jedná o selhání pevného disku, poškození operačního systému, nebo jen o poškozenou spouštěcí nabídku. Takže můj návrh, abyste to opravili, nejprve zkuste přeinstalovat operační systém a spustit jej z disku. Pokud nefunguje, víte, že nejde jen o softwarový problém. Pokud to funguje, voila, přišli jste o všechna data a měli byste nechat pevný disk zkontrolovat někým, komu důvěřujete, abyste zjistili, zda není problém, ale váš počítač funguje. Předpokládám, že to všechno pochází z viru. Pokud disk vložíte a nefunguje, může být problém buď v procesoru, operační paměti, někde v mobo, grafické kartě, BIOSu nebo pevném disku.

Specifikace tohoto systému jsou vhodné pouze pro domácí použití.

Pokud zapnete počítač a nic se nezobrazí, může se jednat o hardwarový problém.

Zkuste z počítače vyjmout veškerou paměť RAM, baterii CMOS a napájecí kabel. Stiskněte tlačítko napájení (musíte to udělat, aby se vybily kondenzátory základní desky) Pak připojte napájecí kabel a zapněte jej, počkejte několik minut a podívejte se, zda základní deska pípne. Pokud ano, vypněte ji. Zkuste znovu připojit paměť RAM a zapnout ji. Pokud to funguje, vypněte jej a znovu připojte baterii CMOS.

Pokud je to možné, nastavte nastavení CMOS na fail-safe.

Pokud se to nepodaří, může být problém v procesoru. Zkuste vyměnit, pokud máte náhradní.

Pokud vše ostatní selže, předložte svou základní desku na podpoře.

Podpora staršího rozhraní USB

Znám ten pocit, brácho

Téměř každý systém BIOS počítače má funkci „USB Legacy Support“. Může se také nazývat „Podpora klávesnice USB“, „Funkce USB pro DOS“ atd.П. Povoluje nebo zakazuje podporu klávesnice USB v systému BIOS, tj. Před spuštěním systému Windows. Paradoxně, pokud je vypnutá, nelze její hodnoty měnit z klávesnice USB. Chcete-li tedy v systému BIOS povolit klávesnici USB, budete muset prozatím najít klávesnici PS/2.

Možná si řeknete, že musí existovat nějaké jiné řešení? Podívejme se na opatření, která by mohla problém vyřešit:

když, zapnu, počítač, nefunguje, klávesnice
 • Zkuste resetovat systém BIOS. Je nepravděpodobné, ale přesto možné, že možnost USB Legacy Support bude ve výchozím nastavení povolena;
 • Pokud je klávesnice připojena k modrému portu USB (3.0), připojte jej k černému portu USB (2.0);
 • Pokud je klávesnice bezdrátová, zkontrolujte, zda je nabitá a zda je přijímač pevně zasunutý do portu USB;
 • Najděte si levnou b.У. Klávesnice PS/2 nebo o ni na pár minut požádejte souseda. To bude určitě fungovat.

Jak vidíte, není mnoho možností pro případ, že klávesnice při spuštění počítače nefunguje. Předpokládejme, že již máte klávesnici PS/2. Jak povolit podporu klávesnice USB?

Proč počítač nevidí klávesnici: Co dělat

Při zapnutí počítače může dojít k pádu systému. Klávesnice nereaguje na stisknutí kláves. Jedná se o softwarový problém, načítání ovladačů se nezdařilo. Můžete si ji opravit sami. Restartujte počítač a zkontrolujte, zda zařízení funguje.

Problém můžete odstranit pomocí Správce zařízení:

 • Otevření plochy. Stiskněte tlačítko Start.
 • Vyberte Správce zařízení.
 • Vyhledání řádku klávesnice.
 • Odinstalujte zařízení, pokud nefunguje správně.
 • Aktualizace konfigurace.

Počítač vymaže chyby a správně nainstaluje klávesnici. Nejnovější ovladače pro své zařízení si raději stáhněte z webových stránek výrobce. Klávesnice bude fungovat správněji, což zabrání jejímu rozbití v budoucnu.

Zkontrolujte, zda kabel a zástrčka nejsou deformované. Pokud používáte bezdrátové zařízení, podívejte se, zda se právě nevybilo. Vyčistěte ji. může být jednoduše zanesená drobky nebo vodou. Pokud jsou kontrolky LED vypnuté a tlačítka nefungují, je příčina mechanická. Bude nutné jej vyměnit za nový, ne vždy lze tento druh poškození opravit i technikem.

Proč počítač nevidí klávesnici USB

Nejprve zkontrolujte, zda je připojení správné. Zkontrolujte, zda zástrčka není přestřižená nebo poškozená. Pokud používáte bezdrátový produkt, nejprve zkontrolujte vysílač USB a baterie. Zkuste přepnout vysílač do jiné zásuvky, pokud výrobek nefunguje, jedná se o poruchu.

Během bezpečného režimu stahování nebo přeinstalace systému může dojít k chybě. Pokud vidíte, že kontrolky LED nesvítí a stisknutí CapsLock nereaguje, zkontrolujte nastavení připojení v systému BIOS. Postupujte podle pokynů:

 • Restartování počítače.
 • V tomto okamžiku stiskněte klávesu F2 nebo Del. Systém BIOS by se měl restartovat.
 • Změna možnosti Zakázat na možnost Povolit ve starším rozhraní USB.
 • Uložte nastavení, znovu restartujte počítač.

Po provedení výše uvedených kroků by zařízení mělo fungovat.

Proč nová klávesnice v počítači nefunguje

Nejprve restartujte počítač. Pokud se nic nezmění, stáhněte ovladače a zkuste to znovu. Zavolejte na technickou podporu nebo do záručního centra.

Zkuste připojit klávesnici k jinému počítači. Pokud ani tam nefunguje, je možné, že máte vadnou klávesnici. V rámci záruky jste povinni jej vyměnit za nový.

Problém může být v konektoru počítače. Během upgradu z PS/2 na USB může počítač selhat při detekci. Přejděte do systému BIOS a změňte hodnoty. Zkontrolujte baterie bezdrátového zařízení. Vypněte počítač, odpojte klávesnici a znovu ji zapojte.

Proč v počítači se systémem Windows 10 nefunguje klávesnice

Selhání není neobvyklé. Při přeinstalaci systému Windows 10 se nezřídka objevují problémy s používáním klávesnice, která prostě odmítá fungovat. Nezapomeňte zkontrolovat počítač na přítomnost virů. Pokud máte antivirus, neměli byste se uvolnit, bylo zjištěno, že právě ten blokuje klávesnici.

Pokud software nefunguje správně, přejděte do Nastavení. Vyberte podsekci Klávesnice a opravte případné chyby v nastavení. Ve většině případů stačí vypnout funkci filtrování vstupů. Systém Windows 10 dokáže sám řešit potíže. V Nastavení vyhledejte nástroj pro vyhledávání potíží a spusťte jej. Odtud stačí postupovat podle pokynů.

V systému Windows 10 existuje mnoho problémů a způsobů jejich řešení, ale je možné se s nimi vypořádat na vlastní pěst. Při kontrole systému BIOS můžete zjistit, že počítač indikuje, že klávesnice pracuje správně. Při práci v poznámkovém bloku nebo aplikacích z obchodu vidíme opačný efekt.

Klávesnice nefunguje. Co dělat v tomto případě? Důvodem je, že proces ctfmon není spuštěn.Exe. S instalací byste neměli mít problém. Pokud jste se rozhodli do počítače nainstalovat systém Windows 10 a používáte myš USB, můžete zkusit produkt znovu připojit k jinému portu a bude fungovat.

Metoda není 100%, ale můžete ji vyzkoušet! Jedním z nejčastějších případů, kdy se zdá, že se klávesnice zapíná a vypíná, je problém s rychlým spuštěním. V nastavení najdete nastavení tlačítka napájení. Zrušte rychlé spuštění a nezapomeňte uložit změny.

když, zapnu, počítač, nefunguje, klávesnice

Důležité! Pokud restartujete počítač pomocí tlačítka Start, problém zmizí. Zrušení rychlého spuštění bude mnohem snazší než pokaždé restartovat počítač.

Pokud vám žádný z výše uvedených způsobů nefunguje, budete si muset stáhnout ovladače myši pro systém Windows 8. Vyhledávání aktualizací. Nejprve odstraňte všechny ovladače.

Nefunkční klávesnice počítače. Proč?

Zvažte nejčastější příčiny tohoto problému. Nejprve je zkontrolujte.

 • Připojovací kabel je poškozený
 • Připojovací zásuvka je přerušena
 • Nabíjení je u bezdrátových modelů vybité nebo má problém s baterií
 • Problémem je selhání ovladače v systému Windows
 • Mechanické poškození
 • Vniknutí vlhkosti

Většinu těchto příčin lze vyřešit. Pojďme si krok za krokem prozkoumat řešení a co dělat, když klávesnice nepíše písmena a číslice.

Nefunkčnost podložky pod myš a klávesnice při instalaci systému Windows 7. Řešení

Začneme několika tipy z internetu, které u mě nefungovaly, ale možná u vás ano.

 • Použití konektoru USB. 2.0 místo 3.0
 • Zakázání volby intel xHCI v BIOSu (zodpovědná za přenos řízení na řadič USB 3).0 z BIOSu do operačního systému)
 • V systému BIOS nastavte možnost Podpora klávesnice USB a Podpora myši USB na hodnotu Povoleno. Jako znamení. na optické myši po spuštění nesvítí LED dioda (bez napájení).
 • Vložte disk s ovladači dodaný se základní deskou, instalátor jej najde automaticky.
 • Základní deska ASRock, povolení PS/2 Simulace v biosu pomohlo. Po nainstalování ovladačů z disku, vše fungovalo dobře, tato možnost zakázána v biosu.
 • Řešením je nastavení funkce Smart Auto v režimu XHCI
 • BIOS. karta Boot. zapnuto rychlé spouštění. podpora USB.
 • Opraveno vložením ovladače USB-3 s NTLite do instalačního programu a distribuce.

Způsob nahrávání videa na obrazovku počítače se systémem Windows 10 se zvukem

Sdílením tohoto příspěvku nám pomůžete rozvíjet naše stránky:

2 komentáře

Misha. Duben 4, 2018 na 23:06 Žádný Autor komentáře #38857 na Co dělat, když počítač nevidí myš a klávesnici od Smartphone and Internet Services Reviews

Fotka prvního je velmi cool, i když si myslím, že je to hotové ve Photoshopu.

Mimochodem, pokud při prvním zapnutí myši nepoužijete možnost „hot“, počítač ji nerozpozná. Alespoň něco takového jsem měl s notebookem. Zapnul jsem ji a notebook myš nijak nevidí.

Maxim. Listopad 22, 2021 na 12:36 pm žádný komentář autor #53981 na Co dělat, když počítač nevidí myš a klávesnici od Smartphone and Internet Services Reviews

Všichni tady jsou géniové, jak se dostanete do Správce zařízení bez myši a klávesnice??

| Denial of responsibility | Contacts |RSS