Klávesnice nefunguje na notebooku, jak povolit. Aktualizace ovladače klávesnice.

Klávesnice nefunguje na přenosném počítači s Windows 10

Jak zapnout klávesnici na notebooku: 9 způsobů, jak opravit notebook s vlastními rukama.

Jeden z nejoblíbenějších problémů vlastníků notebooků. klávesnice na notebooku nefunguje.

Důvody pro to mohou být hmoty. hardware i software. A často opravit problém, který můžete samostatně nezávisle.

Jak zapnout klávesnici na notebooku, pokud to nefunguje? Nabízíme Vám 9 způsobů, jak opravit notebook, stejně jako dočasná řešení, která pomohou dělat bez vestavěné klávesnice.

Tyto tipy jsou univerzální a patří do libovolného notebooku. ASUS, Lenovo nebo jiného výrobce notebooků. Instrukce zahrnuje práci v operačním systému Windows. Nezáleží na tom, jakou verzi OS je nainstalován. Windows 10, Windows 7, Vista nebo Windows 8.

Problémy s hardwarem

Pokud klávesnice přestala pracovat na svém notebooku, nepřipíchejte, abyste hledali službu specialistům. Ačkoli hardwarové důvody se mohou stát zdrojem poruchy, v některých případech je možné se vyrovnat s úkolem sami bez použití specializovaného vybavení. Před pokračováním na následující metody stojí za to začínající nejzřejmějším a nejznámějším, konkrétně. zkontrolovat napájení, eliminovat skutečnost poškození a odhalit měřítko problému. Pokud například pouze část tlačítek nefunguje, pravděpodobnost špatného kontaktu je velké vzhledem k goy malých částic, drobků nebo rozlité tekutiny. otázka je řešena čištěním a neaktivní digitální jednotka je zapnuta Num Lock Key.

Další jednoduché a univerzální řešení řešení, které šetří mnoho chyb a poruch. restartování zařízení. Pokud jste zkoumali notebook a vyzkoušeli tyto nejjednodušší kroky, v nepřítomnosti účinků.

Vyjměte baterii notebooku

Ačkoli na první pohled na první pohled zcela odešlete notebook a zdá se absurdní, je často pomáhá odstranit poruchu.

Odstranění notebooku baterie

FULL POWER OFF předpokládá odstranění baterie zařízení, pro kterou je nutné vypnout zařízení, zavřete kryt, otočte jej a vyzbrojte šroubovákem, odšroubujte zadní kryt. Odstraňte a zkontrolujte baterii. Pokud prohlásil, nechte ji uvnitř případu nebezpečné, dobře, pokud je vše v pořádku, vrátíme prvek na předchozí místo.

Kontrola smyčka

Pokročilejší uživatel může jít ještě dále a rozebrat část notebooku trupu, abyste zjistili příčinu poruchy. Často se viníka problému stane smyčkou spojující klávesnici se základní deskou. V závislosti na modelu má notebook vlastní demontážní nuance, takže doporučujeme studovat příslušné pokyny.

Sbírejte notebook bude muset být v opačném pořadí, takže je lepší odstranit proces na fotoaparátu tak, aby do konce práce všechny prvky návrhu oceli na jejich místa a nemají žádné další podrobnosti. Předběžné zařízení, po kterém můžete přistoupit k demontáži pomocí hubování. Zvyšování horní části klávesnice, zkontrolujte kvalitu připojení prostoru. může být odpojena, v důsledku toho, že neexistuje odpověď. Vypněte smyčku zatažením ZAG, zkontrolujte jej pro oxidy nebo poškození. Pokud je položka v pořádku, existuje šance na problém v mikrokontroléru.

Nepozornost

Tato položka bude užitečná pro majitele samostatného digitálního bloku.

Když v klidovém stavu na klávesnici existují čísla, důvodem je nepozorování uživatelů tohoto zařízení. Některé z nich jsou v jejich nedbalosti často stiskli na tlačítko Num Lock, což zajišťuje provoz tohoto bloku. Zahrnuje a vypne.

Když se čísla neobjeví na obrazovce, ale jednoduše přesune kurzor, mělo by se vrátit na tomto klíči. V tomto případě indikátor, který potvrzuje provozní podmínku funkce. Zároveň je nutné vzít v úvahu, že v některých modelech notebooků, pro tento účel je k tomuto účelu kombinace těchto klíčů poskytována jako: fn num lock.

Ovladače viry a řidičů

Když členění nesouvisí s hardwarem, mělo by být vyhledáváno v oblasti programu. Některé viry působí tak, aby řidič klávesnice mohl „zničit“. Chcete-li ověřit správnost tohoto předpokladu, měli byste skenovat systém, který představí spyware. Po restartu procesu musíte dát řidiče na místě. V mnoha situacích přinášejí tyto akce pozitivní výsledek.

Co dělat, když ovladač nechce být nainstalován nebo vraťte se do pracovní podmínky? Někdy jeho odstranění není možné. Chcete-li získat výsledek, můžete se pokusit zapnout klávesnici na přístroji pomocí nouzového režimu.

Za tímto účelem je nutné restartovat v důsledku periodického lisování na F8. S ním můžete volat možnost výběru dalších spouštěcích metod. Potřebuje zvolit obvyklý „nouzový režim“. Po nastartování OS dojde, kroky popsané níže.

Musíte se pokusit odebrat problémový nástroj nebo stisknout „roll zpět“. Poslední akce může přinést výsledek v situaci, kdy byl řidič aktualizován dříve, což ovlivnilo výkon tohoto zařízení. Po tom, že aktuální verze pro toto by měla být obnovena.

Otevřete „Můj počítač“ a klepněte na tlačítko „Vlastnosti“.

Proveďte přechod na „Dispatcher“ a vyberte speciální oddíl klávesnice.

Má určitý pohled na screenshot:

Klepněte pravým tlačítkem myši na klávesnici a otevřete položku „Vlastnosti“.

S nesprávnou aktualizací ovladače DAVIM na „Roll Back“. V situaci, kdy systém nevidí klávesnici, klepněte na tlačítko „Smazat“. Pro tuto možnost musíte mít v ruce originální řidiče, které jsou poskytovány výrobcem tohoto zařízení.

Vlastnosti některých prevencí modelů

Když jsou zařízení uvolněna, někteří výrobci se snaží zajistit dokonalou kvalitu své práce. Výsledkem je, že s nízkoubití baterie, některé prvky, včetně klávesnice, mohou zastavit jejich práci. Chcete-li obnovit jeho plnohodnotnou akci, musíte připojit notebook do sítě.

Uživatelé, kteří dávají přednost jíst v době práce, by měli být jisti, že čištění klávesnice od drobků. Chcete-li to udělat, můžete použít plechovku s přítomností uvnitř stlačeného vzduchu. Vzhledem k vysokému tlaku, malé částice potravin, které se dostaly do štěrbin a drážek, se rychle odstraní. Je třeba mít na paměti, že je nemožné použít vlhký hadřík nebo šroubovák, aby se jich zbavil.

Aby se zbavil problému s non-pracovní klávesnice, musíte pečlivě přečíst výše popsané pokyny. Zpočátku se můžete pokusit najít cestu mimo kontrolu softwarového systému pro viry a DR. Spyware je často skryta za systémovými soubory a porušuje úplný provoz zařízení.

Kromě toho může také pomoci kombinace klíčů, jako je Fn Numlock, které jsou uvedeny v provozním stavu digitálního bloku. Jako důvod selhání, můžete stále zvážit instalaci dalších ovladačů z neznámých zdrojů. S opatrností, instalací a softwarovými utilitami typu MKEY, které poskytují tlačítka pro přeřazení. V některých situacích může systém vyhrožovat a bude vydán z pracovního stavu.

V každém případě, pokud se tyto problémy vyskytnou, neměli byste zoufaté a okamžitě koupit nový notebook. V případě potřeby můžete najít cestu mimo tuto pozici v důsledku připojení přes konektor USB stacionární klávesnice.

Nepozornost

Tato položka bude užitečná pro majitele samostatného digitálního bloku.

Když v klidovém stavu na klávesnici existují čísla, důvodem je nepozorování uživatelů tohoto zařízení. Některé z nich jsou v jejich nedbalosti často stiskli na tlačítko Num Lock, což zajišťuje provoz tohoto bloku. Zahrnuje a vypne.

Když se čísla nezobrazují na obrazovce, ale jednoduše přesune kurzor, mělo by se vrátit na tomto klíči. V tomto případě indikátor, který potvrzuje provozní podmínku funkce. Zároveň je nutné vzít v úvahu, že v některých modelech notebooků, pro tento účel je k tomuto účelu kombinace těchto klíčů poskytována jako: fn num lock.

Určete výkon klávesnice přes systém BIOS

Takže jste zkontrolovali klávesnici a pochopili, že stále nefunguje. Proto budeme hledat chyby prostřednictvím systému BIOS. V tomto případě je možné určit, co je chyba přiložena: v mechanické nebo softwarové části. Chcete-li zadat systém BIOS, musíte restartovat počítač a když se stačí načíst (1-2 sekundy).), klikněte na klávesové zkratky F1-F10 nebo ESC, TAB (klíče mohou být jiné).

Jinými slovy, vstup do systému BIOS na různých noteboocích je jiný. Když ji zadáte, docela často se chyba děje v kartě „Numlock“. Je třeba vědět, zda je povolen příkaz povolený nebo je to za zakázáno?

Je možné udělat bez několika nefungovaných klíčů

Pokud se dvojice tlačítek odmítl nepracující a nepředopásané, a náhrada klávesnice, kterou vám nevyhovuje (například z důvodů finanční povahy, nebo neochota změnit vstupní zařízení, ke kterému jste již zvyklí, nebo prostě proto, že najdete svůj model „Claves“, jste tak a nemohli), pak to není fatální případ. Existuje několik způsobů, jak se dostat kolem tohoto potíží.

Přeřazení často používaných tlačítek do druhé

V zásadě jsou důležité všechny klíče, ale mezi nimi jsou mezi nimi a ty používané extrémně zřídka. Řekněme, zda notebook klávesnice nevytiskne písmeno Z (i), můžete jej znovu přiřadit na klíč se dvěma svislými pruhy a reverzní lomítko (a pokud nechcete ztratit toto tlačítko, nezapomeňte, že mnoho klíčů je duplikováno. Například CTRL / ALT / SHIFT). To se provádí pomocí specializovaného softwaru a princip je velmi jednoduchý zde: Přeřazená pára může být jakákoliv, když stisknete jedno tlačítko, je vnímána jako druhá a naopak.

Jako příklad můžete přinést volný nástroj MapKeyboard. to je kompaktní, nezabírá spoustu místa na disku, nevyžaduje instalaci a je velmi snadno použitelný. Princip operace je následující: Určete program dvě klíče, které chcete změnit, a uložit výsledek. Takové dvojice mohou být tak, jak se vám líbí, hlavní věc je, že stejné tlačítko není zapojeno do dvou substitucí, jinak se můžete dostat zmatený. Ostatní podobné programy působí na stejném principu.

Připojení dodatečné klávesnice

Ano, notebook má takovou příležitost. Na starých modelech je speciální konektor (PS / 2), ale dnes téměř všechny modely mají konektor pro připojení typu USB. Některá další nastavení nebo ovladače nejsou vyžadovány: Připojeno externí klávesnice a bude okamžitě pracovat. True, když používáte notebook, tato metoda není příliš vhodná, nést klávesnici s ním. nedostupná možnost.

Virtuální klávesnice

Pomůžu virtuální verzi vstupního zařízení. taková softwarová klávesnice je zabudována do oken a z velké části se podobá analogu pro smartphony, ale je to lepší, protože je to mnohem více.

RADA. Pokud je na klávesnici často používáno několik klíčů, často používané jako „horké“, mnoho aplikací jim umožňují přiřadit je. Samozřejmě, že je nemožné volat perfektní cestu ven, ale říkat, pokud zadáte texty pouze v aplikaci Word, pak možnost s náhradou nebude tak špatná.

Takže jsme považovali základní způsoby, jak řešit problémy s nefungujícími notebooky. A jak jste problém vyřešil? Nezapomeňte, že vaše komentáře mohou být velmi užitečné, protože vaše různá řešení mohou být dostupná na každém modelu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS