Klávesnice nefunguje na notebooku Sony Waio. Jak blokovat klávesnici

Klávesnice notebook VAIO. Co dělat, když klávesnice nefunguje na notebooku Sony VAIO. Blokový program: Ochrana proti dětem hravé ruce

Když nastane problém, když klávesnice nefunguje na notebooku Sony VAIO, neměli byste o tom zoufat. Pokud přijdete na pomoc v našem specializovaném servisu GSmmmoscow, pak tuto poruchu opravíme docela krátkou dobu! Víme, co dělat v takové situaci!

Pokud se klávesnice notebooku Sony VAIO stala informativní, pak takové chování přispívá několik důvodů, pak to zvážíme podrobnější. Je velmi důležité v situaci, kdy jste zjistili, že Klava přestala pracovat, ne i nadále vykořisťovat. Čím méně budete používat, tam je větší šance, že to může být opraveno. Je také žádoucí, aby se pokusit odstranit poruchu sami. Jediným správným řešením v tomto případě bude návštěva zkušeného specialisty. Bez zvláštního vybavení a potřebných dovedností se sotva podaří dosáhnout požadovaného výsledku. Takže, pokud jste silniční život vašeho Sony VAIO a všechny jeho komponenty. Přijďte k nám v naší workshopu ZHSM 32. Určitě pomůžeme ve všem, abychom zjistili, a vysvětlit, proč došlo k poruše.

Sony VAIO, jak jít do BIOS

Zprávy: 120 Vděčnost: 2

Dobré odpoledne, tam je Sony VAIO SVE1512Q1R laptop, nemohu vstoupit do systému BIOS již vyzkoušeli všechny možné kombinace od F1 až F12. nemohu se přihlásit. Dokonce i pevný disk již zakázal, takže okna je vyložena, stejně se nemůže přihlásit.

Kdo se narazil na podobné notebooky, sdílejte tajemství, jak vstoupit do systému BIOS.

Příspěvky: 26926 Vděčnost: 3916

Chcete-li zakázat tuto reklamní jednotku, musíte se zaregistrovat nebo přihlásit se s účtem sociálního sítí.

Příspěvky: 1446 Vděčnost: 218

Tlačítko f2

U většiny modelů Sony VAIO, klávesy F2, Smazat, F3. Snad kombinace F2DEL, F3DEL. V nových modelech Sony VAIO mohou být pro otevření systému BIOS, odpovězte na kombinaci kláves F8 a F12.

Pozornost! Vždy pro otevírání systémového firmwaru pouze jeden klíč F2 odpovídá kombinaci je přihlašovací kód. Pro něj je požadovaný klíč periodicky stisknuta, dokud se nepotvrzuje podprogram. Pokud je použita kombinace, musíte se pokusit stisknout ne dva „pozice“, ale střídavě, svorku jeden a druhý stiskněte s krátkým časovým intervalem.

Kombinace ESCF2

Možnosti rozmanitosti pro otevření vývojáři BSVB (mikroprogramů) vysvětlují instalaci různých bezpečnostních desek. Z tohoto důvodu neexistuje jeden vstup pro otevření subsystému zařízení, záleží na čísle modelu a roce vydání Sony VAIO.

 • zapnout notebook;
 • Když se na monitoru zobrazí nápis „VAIO“, stiskněte ESCF2;
 • Po častém kliknutí se zobrazí záložka nastavení subsystému operačního systému (operační systém).

Pokud systém BIOS nebyl otevřen, a systém pokračuje v nahrávání systému Windows, musíte provést „Reboot“ zařízení. Pro toto často a pravidelně stiskněte tlačítka ESCF2.

Speciální pomocné tlačítko

Půjdete na BIOS na notebooku Sony VAIO stisknutím tlačítka Assist. Uživatelé vyzkouší osvědčené a standardní přihlašovací metody pomocí tlačítek F2 a DEL. Nové modely této společnosti se liší od všech předchozích umístění tlačítek, nestandardní klávesnice. Pomocný klíč je navržen tak, aby volal speciální menu „Záchranné okno“.

Poznámka! Tlačítko Assist musí být použito stejným způsobem jako všichni ostatní. Jinými slovy, po spuštění notebooku klikněte často a pravidelně před zobrazením menu. Po několika sekundách se zobrazí na monitoru. Dále bude uživatel nabídnut možnosti akce.

Když uživatel otevřel BIOS, je nutné zapamatovat si, že musíte vybrat kroky, musíte procházet nastavení pomocí kláves: «←“, „,“, „→“.

Jak odejít

Uživatel zadá systém BIOS obvykle nastavit prioritu postupu systému. To musí být provedeno při přeinstalaci OS (operačního systému). Po obdržení požadovaných parametrů musíte ukončit okno Nastavení systému.

Postup pomocí tlačítka Assist pro přihlášení:

 • zapnout notebook;
 • Klikněte na pomoc;
 • Do menu spadáme;
 • Klikněte na F2, otevře se okno BIOS;
 • Zvolte Akce: „Spustit z disku / ze zařízení USB“;
 • Výstup s uložením (nebo bez ní), zadejte.

S konzervací parametrů

Mnoho pokročilých uživatelů nezávisle přeinstalujte Windows, když:

 • přijít v jednom z popsaných metod;
 • Standardní nastavení otevřená, kde: Sériové číslo, BIOS verze atd.;
 • Přejděte na stránku „Boot“;
 • Nainstalujte požadované parametry priority spouštění, notebook z jednotky flash, z disku;
 • Udržujeme, stiskněte F10;
 • Potvrďte konzervaci kliknutím na „Ano“;
 • Klikněte na Enter.

Bez uložení změn

Často uživatel potřebuje znát systémové parametry, zkontrolovat pořadí spuštění produktu z disku, flash disky, z pevného disku. Chcete-li to provést, vstoupí do systému BIOS (Windows System Settings Subroutine).

 • otevřete notebook;
 • Jdeme jedním způsobem do BIOS;
 • Po zobrazení informací v hlavním okně vyberte „Bez úspor“ (výstup bez houpačky, přestat bez řezání);
 • Karta se otevře, musíte zadat Y / N, (ano nebo ne);
 • Stiskněte tlačítko „Ano“ (Y) a poté zadejte.

Pozornost! Po stisknutí klávesy Enter bude uživatel mimo BIOS bez uložení změn v podprogramu systému a notebook bude i nadále stáhnout operační systém Windows.

Možnosti, pokud nemusíte ukládat změny:

Klávesy F10 a ESC reagují na výstup z systému BIOS. Chcete-li to provést, přejděte na hlavní stránku podprogramu.

Z úvah o otevírání laptopu BVVV notebooku Sony VAIO je zřejmé, že vývojáři jsou speciálně změněni na různých modelech vchodu v systému BIOS. Vyškolené specialisté musí být zapojeni do přeinstalace. Mělo by být vždy pamatováno, že změnou parametrů subsystému je výstup notebooku z pracovního stavu, po kterém bude počítač plně reflashing.

Dočasný výlet klávesnice

„Deopterovat“ CLAVE (Zakažte vestavěnou klávesnici na notebooku) za tři způsoby. Zvažte krok za krokem jejich provedení.

v dispečera

Chcete-li otevřít seznam zařízení, svorku „vyhrát break“ a v zobrazeném okně vyberte Správce zařízení.

Nebo otevřete „Start“, v panelu vyhledávání zadejte „Dispatcher“ a klepněte na tlačítko „Správce zařízení“ v horní části menu.

V seznamu zařízení otevřete sekci klávesnice.

Klepněte pravým tlačítkem myši na řádek s názvem připojené klávesnice. V seznamu příkazů klepněte na tlačítko „Zakázat“.

Před vypnutím zařízení musíte potvrdit příkaz. V podokně dotazu “ opravdu chcete zakázat“ Clazzo tlačítko „Ano“.

Pomocí programu

Chcete-li rychle povolit / vypnout klávesnici, „ne kopat“ v nastavení systému Windows. Můžete použít speciální nástroje. Seznámit se s nejoblíbenějšími řešeními.

Klus Key Lock

Bezplatná aplikace. Dodává se v přenosném formátu (nevyžaduje instalaci). Spravováno sadou příkazů z klávesnice:

V možnostech programu můžete nastavit následující režimy blokování:

Symbolickou kombinaci vstupního příkazu můžete také změnit také z panelu ladění.

Blocker platformy.Čistý rámec 3.5 (Jeho přítomnost v systému je nutná). Po spuštění se zobrazí panel jedním tlačítkem pro vypnutí klávesnice, myši a touchpadu. Začátek provádí kombinaci „horké“: „Ctrl Alt Del“ → „ESC“ (pro zavření okna Utility).

V příkazovém řádku

Otevřete nabídku Windows: Klikněte na „Start“.

S právy správce spusťte ikonu souboru, která se zobrazí v panelu.

V konzole zadejte: Rundll32 klávesnice, Zakázat

Jak nahradit klávesnici. dočasné řešení

Jako dočasná výměna nativní klávesnice můžete použít následující možnosti:

Chcete-li spustit klávesnici na obrazovce v systému Windows v panelu vyhledávacího panelu, můžete vytočit příslušný požadavek nebo přejděte na nastavení v části „Speciální funkce“. „Klávesnice“. „klávesnice na obrazovce“ (můžete také povolit tuto možnost přes ovládací panel). Pokud potřebujete častý přístup k vstupnímu nástroji, můžete jej opravit na hlavním panelu.

Pokud musíte pracovat s klávesnicí, pak takový způsob, jak vyřešit, i když dočasný, nehodí. V tomto případě bude optimální volba pro plnohodnotnou interakci použití externí klávesnice připojené přes USB. Ovladač zařízení je obvykle instalován automaticky, ale pokud se to nestane, instalujte ručně.

Jak vidíte, příčiny tohoto problému mají hodně, a proto rozhodnutí může být nejvíce neočekávanější. Ať už jste pomohli jedné z výše uvedených způsobů, jak eliminovat poruchu? Řekněte nám o tom v komentářích.

Lenovo

Různé modely a generace Lenovo notebooky jsou k dispozici různé softwarové sady pro klíče Fn. Podle mého názoru je nejjednodušší způsob, pokud klíč FN nefunguje na Lenovo, k tomu: Zadejte podporu podpory podpory v vyhledávači, přejděte na oficiální stránku podpory (obvykle první výsledky vyhledávání), v „Top ke stažení“ Oddíl Klikněte na tlačítko „Zobrazit vše“ (Zobrazit vše) a zkontrolujte, zda z níže uvedeného seznamu není k dispozici pro stahování a instalaci na notebooku pro požadovanou verzi systému Windows \ t.

 • Hotkey obsahuje integraci pro Windows 10 (32-bit, 64-bit), 8.1 (64-bit), 8 (64-bit), 7 (32bitový, 64-bitový). podpora http: //.Lenovo.com / en / cs / stahování / stahování / ds031814 (pouze pro podporované notebooky, seznam v dolní části stránky).
 • Lenovo Energy Management (řízení výkonu). Pro většinu moderních notebooků
 • Displej Lenovo OnScreen Display
 • Ovladač pokročilé konfigurace a správy napájení (ACPI)
 • Pokud pouze kombinace FNF5 nefungují, FNF7, zkuste navíc nainstalovat oficiální ovladače Wi-Fi a Bluetooth z Lenovo.

Další informace: Na některých notebookech Lenovo se kombinace FNESC spíná režim klíče Fn, také taková volba je přítomna v režimu zkratky BIOS. Point v sekci Konfigurace. On ThinkPad notebooky se mohou také zúčastnit volby BIOS „Fn a Ctrl Key Swap“, změnit klávesy Fn a Ctrl.

Pro funkční klávesy na Dell Inspiron, Latitude, XPS notebooky a další, jsou obvykle vyžadovány následující sady ovladačů a aplikací:

 • Aplikaci Dell Quickset
 • Aplikace Dell Power Manager Lite
 • Dell Foundation Services. aplikace
 • Funkční klávesy Dell. pro některé staré notebooky Dell, dodávané s Windows XP a Vista.

Najít ty ovladače, které jsou potřebné pro váš notebook následovně:

 • V sekci podpory společnosti Dell Site http: // www.Dell.COM / Podpora / Home / RU / RU / RU / Zadejte model notebooku (můžete použít automatickou definici nebo přes „Zobrazit produkty“).
 • Vyberte „Ovladače a materiály ke stažení“, pokud je to nutné, změňte verzi operačního systému.
 • Načtěte potřebné aplikace a nainstalujte je do počítače.

Všimněte si, že pro správné operace kláves Wi-Fi a Bluetooth můžete potřebovat originální ovladače bezdrátového adaptéru z společnosti Dell.

Další informace: BIOS (UEFI) na notebookech Dell v rozšířené části mohou prezentovat klauzuli funkčních klíčů chování, změnou způsobu fungování kláves Fn. zapne multimediální funkce nebo akce kláves FN-F12. Také parametry kláves Fn Dell mohou být ve standardním programu Windows Mobility Center.

Klíč FN na notebookech Sony VAIO

Navzdory skutečnosti, že notebook Sony VAIO již není propuštěn, otázky týkající se instalace ovladačů na nich, včetně zapnutí klávesy FN, je to kvůli skutečnosti, že velmi často ovladače z oficiálního místa odmítnout být instalováni i na stejné OS, s níž byl dodán notebookem po přeinstalaci, a ještě více na Windows 10 nebo 8.jeden.

K práci, FN klíč na Sony je obvykle (některé nemusí chybět pro konkrétní model) vyžadují následující tři komponenty od oficiálních stránek:

Můžete si je stáhnout z oficiální stránky https: // www.Sony.CS / Podpora / RU / Series / PRD-COMP-VAIO-NB (nebo naleznete na vyžádání „Your_Model_tubuka Podpora“ v libovolném vyhledávači, pokud váš model nebyl na rusko-mluvících stránkách). Na oficiálním ruském místě:

 • Vyberte si svůj model notebooku
 • V sekci „Zapnuto a Stáhnout“ vyberte operační systém. Navzdory skutečnosti, že systém Windows 10 a 8 mohou být přítomny v seznamech, někdy potřebné ovladače jsou k dispozici pouze v případě, že zvolíte OS, se kterým byl notebook původně dodán.
 • Stáhněte si potřebný.

Ale pak tam mohou být problémy. ne vždy Sony VAIO ovladače chtějí být instalovány. Na tomto tématu. samostatný článek: Jak nainstalovat ovladače na Sony VAIO NOTUBULE.

Sony VAIO Klávesnice Oprava Udělejte to sami

Podrobnosti: Sony Waio Keyboard opravy s vlastními rukama od tohoto průvodce pro Olenord.com.

Potřeba nahradit nebo opravit klávesnici nebo jednotlivé klávesy Sony VAIO je problém, se kterým může každý uživatel setkat. Skutečnost je, že důvody, proč mohou mít závady dost Výměna tlačítka klávesnice Sony VAIO Celkem. 250 R

 • Krmte tekutinu notebooku. Pokud se vlhkost dostane do, zejména pokud je to sladká voda, káva, alkoholické nápoje, kontakty jsou zničeny, protože to, co klávesnice nebo jednotlivé klíče přestanou fungovat.
 • Mechanické poškození. Montážní tlačítka mohou být poškozena kvůli zásahu nebo příliš aktivnímu tisku. Když notebook klesne, problémy s řadičem smyčky nebo klávesnice.
 • Tryskání prachu / vlny / drobky. Pokud notebook nebudete pravidelně čistit, existuje možnost, že vzhledem k odpadu pod klávesnicí montáží přestávky kláves a tlačítka začnou lízat nebo naopak vypadnout.

Pokud uživatel zaplavil notebookem s kapalinou, je nutné notebook co nejdříve čistit a osušit. Je nutné vědět, že vlhkost může způsobit vážné poškození nejen klávesnice, ale také na další podrobnosti, a to i v případě, že zařízení pracuje normálně, mohou korozní procesy vést k poruchám v budoucnu. Proto bude povinná část opravy klávesnice poté, co nekonečno bude diagnózou notebooku s cílem určit poškození jiných složek.

klávesnice, nefunguje, notebooku, sony, waio

Pro opravu klávesnice při vstupu do vlhkosti nebo ucpání je přenosný notebook demontován a náhradní díl z něj. Dále se čistí s použitím speciálních prostředků a vysuší a po testovaných stopách. Poškozené obnovení pomocí vodivého materiálu (lepidlo, barvy atd.). Poté je klávesnice testována a teprve po instalaci na místě.

V případě mechanického poškození jsou možné místní opravy. nahrazení jednoho nebo více klíčů pro Sony VAIO. Tato volba samozřejmě stojí majitele notebooku mnohem levnější. Hlavní obtížnost je, že je obtížné vybrat tlačítka, aby se vešly na notebook, a dokonce s ruským jazykem se ukáže být docela obtížné. to je důvod, proč je lepší okamžitě kontaktovat servisní středisko, kde budete rychle diagnostikovat a najít potřebné komponenty.

Všichni čtenáři si přejí dobré zdraví! Dnes budu ukázat, jak rozebrat, čistit a opravit notebook Sony VAIO SVE151G17V nezávisle. Řeknu tajemství. to je můj domácí notebook, takže dnes čistíme a dáváme věrného přítele a jen hezký VAIO od Sony. Řeknu upřímně. pouze jméno zůstává v moderním Vaio z progenitorů: Nyní je to montáž Číny a tenké plastové pouzdro. Je dobré, že alespoň tam nejsou vředy dětí ve formě pádu z čipů a knoflíků. Navzdory všemu slouží jako věrně 4 roky.

Pro 4 roky provozu notebook nikdy nepochopil a dnes bude jeho poprvé. Setkáváme se. opravy notebooku Sony VAIO SVE151G17V v bílém sboru.

Vlastně, proč jsem se rozhodl rozebírat? Všechno je jednoduché. začal se varovat a zpomalit. zde jsem si uvědomil, že čištění čištění systému nelze vyhnout. Začněme. Nejprve jsme odstranili baterii a odšroubujeme šrouby upevnění obalů provozních pamětí a pevný disk.

Vyjměte dobíjecí akumulátor VGP-BPS26 s kapacitou 4000 mAh. Musím říct, že stále potěší pár hodin autonomního prohlížení videa. Když byl ještě mladý, tentokrát byl odvážně oslovil 4 hodiny. Oh, roky, roky. Ale obecně, po dobu 4 let, výsledek je impozantní.

Dále musíte odstranit pevný disk. Chcete-li to udělat, odšroubujte jeden malý šroub a přesuňte ji doleva, pokud vypadáte na fotografii.

Poté se můžete bezpečně přesunout na šrouby šroubů, ale rozhodl jsem se odstranit klávesnici jen v případě. Chcete-li to udělat, musíte ji představovat kolem obvodu s skalpelem nebo nožem, vysílání západky.

Po zvednutí klávesnice, ale bez fanaticismu a bez výkřiků „Urraaa“ se vzestupem cíle dobytí. Klávesnice je připojena k základní desce notebooku Sony VAIO SVE151G17V se smyčkou. Tady a musíte odstranit. Chcete-li to provést, vyjměte zámek a vytáhněte smyčku.

Prehistorie

Najednou jsem pracoval na helpdess ve společnosti ZAO „NG ENERGO“. Manažeři tam koupili poměrně slušný notebook. Mocný a drahý. To je jeden skvělý okamžik koupil notebook Sony VAIO, s předinstalovaným systémem Windows 7. Ale respektovaná společnost Sony kromě souboru řidičů, v jeho notebookech bude tlačit všechny (dobře, pochopil jste to pod hvězdičkou). Srozumitelná věc je takový přenosný vstup do domény, není komolfo, a uživatel bude zasahovat do přebytečného softwaru. Nainstaloval jsem čisté Windows 7 a uvědomil jsem si, že nyní tlačítka FN nefungují v Sony VAIO. Strávil týden pro instalaci. Sdílím tuto zkušenost s vámi.

Za prvé, co chci varovat, moje cesta nedává záruku, že všechno bude fungovat. Sony VAIO je v této věci velmi úzkostlivě a software, který je nižší, může jednoduše nechodit pod váš model notebooku. Ale nicméně pokus není mučení.

klávesnice, nefunguje, notebooku, sony, waio

Rada pro ty, kteří chtějí instalovat nový systém.

Předběžně zkopírujte ovladače pro tlačítko Fn Sony VAIO z pevného disku, leží v tátoru C: Windows ovladače.

Pokud to není provedeno, pak po přeinstalaci může být obtížné vyhledávat ovladače. Sony stránky není příliš informativní, je těžké najít potřebné ovladače.

Vraťme se do našeho berana. To je náš problém. Nainstalovali jste čistý systém, nainstalovali nové ovladače a klávesové zkratky nefungovaly. Pokud nefungujete, klávesa Fn na notebooku Sony VAIO nefunguje, pak vyřešit tento problém stačí nastavit následující programy:

 • Nastavení nástroje Series 5.4 (ke stažení).
 • Sony Sdílená knihovna 5.5 (ke stažení).
 • Servis Událostí VAIO 5.3 (ke stažení).
 • Kontrolní centrum VAIO 4.3 (ke stažení).

Je velmi důležité dodržovat pořadí instalace, pouze takový příkaz mi pomohl, jak jsem vedl. Po instalaci všech programů je nutné restartovat počítač po restartování klávesových zkratek bude muset vydělat.

Pokud tato metoda nepomůže a nefungujete s klávesovými klávesami na laptopu Sony VAIO, znamená to, že máte model notebooku, který nepodporuje tyto verze programů. Je nutné pochopit samostatně. Pokud jste v Petrohradu, pak mě můžete pozvat. Moje služby zde a formulář zpětné vazby zde.

A podle tradice, prosím, zeptejte se na své otázky v komentáři, rád bych je s vámi diskutoval. Doufám, že můj článek byl pro vás užitečný. Děkuji za pozornost.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS