Kompaktní recenze Sony Xperia XZ2: Nejsilnější malý telefon na světě. Sony Xperia XZ 2

Sony Xperia xz2 recenze

Sony Xperia XZ2 označuje posun s čerstvým novým zakřiveným designem od Sony. Tento telefon je spuštěn v Barceloně během MWC 2018, nyní je k dispozici v U.S, a má několik triků do rukávů. Má silné možnosti nahrávání videa, včetně pomalého pohybu 960 fps v 1080p a je to první telefon na světě, který nahrává ve 4K HDR. Přední reproduktory byly zahrnuty, aby poskytly silný zvuk během multimediálních aktivit a nový dynamický vibrační systém by měl zážitek poskytnout zvláštní rozměr.

Sony xperia xz2 rychlé specifikace

 • 5.7 ”IPS LCD displej (2160 × 1080)
 • 19 fotoaparát, f/2 clona
 • Platforma Qualcomm Snapdragon 845 4 RAM, 64 GB úložného microSD (400 GB max)
 • 3180 kapacita baterie mAh
 • Android 8.0

Pozice na trhu

Sony Xperia XZ2 byla propuštěna dne 2018-02-01 a původně byla zaměřena na špičkový trh. V době publikování byla Xperia XZ2 cena za 710 USD. I když byl tento produkt vytvořen pro řešení špičkového trhu, mějte na paměti, že mnoho produktů změní umístění, jak se jejich cena v průběhu času vyvíjí.

S náklady jako primární kritéria jsme našli výběr vhodných konkurentů, které použijeme k posouzení toho, jak se Sony Xperia XZ2 hodí do své bezprostřední krajiny smartphonu: Samsung Galaxy S9 (nejčastěji citovaný konkurent vyhlídkovými kupujícími ~ 715 USD), LG) G7 Thinq (~ 750 USD), Huawei P20 Pro (~ 840 USD), Google Pixel 2 XL (~ 820 USD)

Průmyslový design

Nová část průmyslového designu společnosti Sony s předchozím designem Boxy (viz Xperia XZ Premium) pro měkký, zakřivený zpět. Předchozí design se mi moc líbil. Vypadalo to čistě a dalo Sony telefony velmi výrazný styl, který byl vysoce rozpoznatelný. Možná to mohla být i hit bez rámečku. Nový design je objektivně mnohem rigidnější a zdá se robustnější.

Ale je možné, že Sony provedla tržní studie a uvědomila si, že lidé dávají přednost křivým telefonům. Víme, že telefony s dvojím sklem (přední/zadní) mají tendenci být úspěšnější. Jako taková je Sony Xperia XZ2 sendvič mezi dvěma vrstvami gorilského skla, což je vysoce poškrábaná (škrábance) temperované sklo.

Všechna tlačítka jsou na pravé straně, s tlačítkem navíc: Xperia telefony jsou často zařízení orientovaná na kameru. Vzadu, u.Verze S konečně získá senzor otisku prstu (z právních důvodů nemohla společnost Sony tuto techniku ​​v Americe použít).

Čtečka otisků prstů je umístěna blíže ke středu těla telefonu, což by mohlo být pro některé uživatele dezorientující. Zjistil jsem však, že není tak těžké se přizpůsobit, protože víte, kam se zaměřit: mrtvý ve středu. V každém případě je to stále lepší než zvláštní umístění senzoru otisků prstů Galaxy S8.

„Nový design je objektivně mnohem rigidnější a zdá se robustnější“

Tento smartphone se cítí velmi pohodlně v ruce, protože má šířku 72 mm pro tloušťku přibližně 0.44 palců. Pro informaci je to založeno na ruce střední velikosti (US M rukavice). Na základě toho můžete zkusit extrapolaci. Hmotnost 198 gramů (6.98 oz) z něj dělá docela těžký smartphone, který je o 9% až 18% těžší než výše uvedené konkurenti.

Hmotnost pochází z odolného designu telefonu. Je to zdaleka největší a nejtěžší telefon naší řady. Je o 29% těžší než Galaxy S9 a 21% těžší než pixel 2 xl, což není samotný malý telefon.

Navzdory své velikosti neexistují žádné 3.5mm zvukový konektor. kontroverzní tah. Je to proto, že Sony se domnívá, že jeho nedostatek je nedílnou součástí jazyka designu pro letošní Xperia XZ2.

Sony také cituje trend ukazující, že bezdrátová sluchátka jsou budoucnost, potenciálně hi-res zvuková sluchátka. Necháme vás, abyste se rozhodli, zda je to problém pro váš konkrétní případ použití, ale alespoň existuje USB-C až 3.5 mm adaptér v krabici.

Sklo je hladší a lesklejší materiál, který rozdává „prémiovou auru“, kterou kovové telefony někdy nemají. To platí jak pro vizuální i hmatovou stanovisko. Kromě peněz je cena za takový design rizikem poškození, ke kterému může dojít, pokud je zařízení upuštěno na tvrdém povrchu. Bez ohledu na to, lidé stále dávají přednost těmto materiálům, protože jsou tak krásné. Sluchátka lze chránit pouze případem.

kompaktní, recenze, sony, xperia

Tento design sluchátka obsahuje vynikající výkon ve vztahu k jeho velikosti. Z jiného hlediska je množství kapacity baterie, kterou uživatel má k dispozici. Poměr obrazovky k tělu 76.1% je také celkově docela dobré, ale ostatní mají poměr, který je téměř v polovině 80%.

Trvanlivost

Analýza, jak byl smartphone postaven, odhadujeme, že riziko rozbití během kapky na tvrdém povrchu je pravděpodobné. Můžete se obrátit na náš podrobný článek o tom, jak by mohly být telefony konstruovány, abyste se vyhnuli rozbití na kapkách :: Jak byl LG V20 navržen tak, aby přežil kapky. Mimochodem, křivá povaha telefonu a jeho extrémně hladký povrch způsobuje, že je náchylný pomalu, pokud je nejmenší svah. Buďte opatrní, pokud jej položíte na okraj konferenčního stolku.

Tento nový telefon Xperia se zdá být znatelně rigidnější než poslední generace, která má dobře pro svou obecnou trvanlivost a odolnost. Smartphone Xperia XZ2 má IP hodnocení IP, což znamená, že je do určité míry chráněn před prachem a/nebo vodou. Zde je to, co znamená hodnocení IP68:

 • Prach pevný, žádný prach nemůže proniknout.
 • Až 3 metrů ponoření vodoofing.
 • V některých případech hydroizolace znamená, že „nějaká“ voda může proniknout, ale bez poškození zařízení

Xperia xz2 neobdržela u.S Certifikace vojenského MIL-STD 810G. Odkaz můžete zkontrolovat vlevo a zobrazit všechny podrobnosti, ale MIL-STD 810G je řada testu používaných ke kontrole, že zařízení mohou přežít některé šoky a vibrace.

Duální přední reproduktor

Xperia XZ2 má vpředu výkonný systém se dvěma reproduktory, který je dostatečně výkonný, aby nahradil základní malý externí reproduktor BT, a je skvělý pro konferenční hovory nebo jen sledování filmu na stole. Silné, to je, ale máme ještě silnější telefony, které jsou v tom znatelně lepší: LG G7 Thinq, S9 a HTC U12.

Kvalita displeje xperia xz2

Nastavení displeje a barev Xperia XZ2 jsou vynikající. Z krabice jsme jej nastavili na jas ~ 500 nits a porovnali ji s nejlepším: Displej Galaxy S9. Vyvážení barev a hladiny bílé byly velmi příjemné.

Sony Xperia XZ2. Хорошая Попытка (Обзор)

Sony používá pro patentovanou technologii k vyladění barev a ukazuje se. Obrázek se zdá být na Sony jasnější a to vyvolává dojem zvýšené ostrosti. To nemluví se skutečným výkonem obrazovky, ale je to spíše umělecký dotek, který přidává hodnotu.

LCD obrazovka Xperia XZ2 je o něco lepší než HTC12 za vlasy, ale oba jsou vynikající v jejich LCD kategorii. Pro černé úrovně, OLED obrazovka S9 snadno vyhrává, stejně tak by většina OLED displeje.

Zobrazit technickou analýzu

Displej Xperia XZ2 používá LCD panel IPS. Technologie IPS/PLS LCD vyrobená LCD displeje dosáhnou další úrovně, nejprve na mobilu, pak všude jinde. IPS/PLS může vykreslit více barev než normální LCD, s vyšší nasycením barev a širšími úhly pohledu.

Jas displeje IS 719 nits je působivý. Obecně platí, že vyšší jas je užitečný pro sledování obsahu obrazovky za slunečný den (nebo jasné prostředí). Vyšší jas je zodpovědný za lepší kvalitu obrazu ve velmi běžných situacích.

kompaktní, recenze, sony, xperia

Usnesení z roku 1920 × 1080 by bylo považováno za absolutně vysoké, ale ve srovnání s konkurencí by to bylo pod průměrem. V tomto cenovém rozpětí OEM obecně jde o vyšší rozlišení a vyšší hustotu pixelů (424 ppi zde, oproti 563 PPI pro LG G7 Thinq). Xperia XZ2 přešla z 16: 9 na širší poměr stran 18: 9, aby sledovala obecný trend, ale konkurenti jsou stále o něco dopředu s menšími rámečky a dokonce i duálními předními reproduktory někdy někdy.

Společnost Sony nekomunikuje o tom, jak je jeho panel přesný, ale víme, že byl pro HDR hodnocen díky své 10bitové na pixelové panel a BT.Doporučení 2020. Je kompatibilní s standardem HDR HDR SONY ANY HDRY, který jsme v Japonsku pokryli v minulosti. Nemusí mít obrazovku jasu nebo nejtemnější černochy, ale Sony Xperia XZ2 přináší velmi dobrou reprodukci barev a může využít nedávného obsahu HDR.

V rámci rozsahu displejů IPS LCD stále existují určité rozdíly, ale obecně jsou IPS/PLS mnohem lepší než základní LCD displeje. LCD a IPS/PLS LCD však nejsou tak technologicky nervózní jako OLED panely, které mají ještě lepší kontrastní poměr a nasycení barev.

I když je možné vytvářet vynikající LCD displeje, které fungují na téměř rovnoměrné úrovni k některým OLED, tyto LCD obrazovky by měly být považovány za výjimky a nemusí mít žádné z běžných výhod spojených s LCD (vs. OLED). Můžete si přečíst náš kompletní LCD vs. OLED článek se dozvědět více. Ve skutečném světě je nejviditelnějším rozdílem s OLED úroveň černé, což je o tom, jak hluboká černá barva může být. OLED je perfektní černou, LCD ne.

Xperia xz2 fotoaparát

Sony doposud odolávala skákání do nastavení multi kamery vzadu. Není to hrozná věc, zvláště pokud vás příliš přitahují účinky, jako jsou schopnosti bokeh nebo přiblížení. Pokud ano, oh dobře, mnoho dalších telefonů má bokeh možnosti. Pro pravidelnou fotografii, která je ohromující

Většina výstřelů, většina lidí to nebude moci říct. To však vytáhne sluchátko Sony zpět z přední hrany telefonu.

Kvalita a zkušenost s fotografiemi

Celkově jsme zjistili, že fotoaparát Sony Xperia XZ2 je opravdu dobrý v manipulaci a vykreslování barev, ať už je to v jasném světle, nízkém světle, fotografii nebo videu. Barvy vycházejí na rozmotatelné a pozoruhodně živé (ale ne příliš mnoho) a obecná kvalita barev Toto je opravdu výrazná funkce společnosti Sony, pravděpodobně díky jeho proprietárnímu softwaru.

Pro venkovní test jsme vzali několik telefonů, včetně Galaxy S9, Huawei P20 Pro, OnePlus 6 a několik dalších, ale pokud existují zvláštní podrobnosti, většinou používáme S9 jako odkaz, protože mnoho lidí se může vztahovat, protože mnoho lidí se může vztahovat, protože mnoho lidí se může vztahovat, protože mnoho lidí se může vztahovat, protože mnoho lidí se může vztahovat, protože mnoho lidí se může vztahovat, protože mnoho lidí se může vztahovat, protože se s nimi může vztahovat to. Při normálním použití je Xperia XZ2 vynikajícím vyzývačem Galaxy S9, protože obě kamery mohou přinést podobné výsledky fotografií, ale v recenzi budeme tlačit věci, abychom zdůraznili rozdíly.

„Xperia XZ2 je vynikajícím vyzývatelem Galaxy S9“

Obrázky denního světla jsou obecně vynikající a obecná rovnováha a kvalita Xperia XZ2 jsou téměř totožné s Galaxy S9. Všimněte si, že většina špičkových telefonů má tendenci se opravdu dobře hodit, protože se jedná o nejmírnější testovací podmínky, kde očekáváte, že věci půjdou dobře.

kompaktní, recenze, sony, xperia

Musíte se blíže podívat na obrázek a začít vidět malé rozdíly: fotoaparát Sony má trochu více podrobností, díky vyššímu počtu megapixelů, který se může ukázat v jasných scénách. S9 však má lepší/silnější snížení hluku a má to, co si někteří lidé mohou myslet, že je čistší obraz.

Z nějakého důvodu má S9 také ostřejší detaily mimo bod zaostření (obecně se zaměřuji na střed obrázku). Nejsem si jistý, jak to je, ale můžete vidět, jestli to hledáte.

Nahoře: Sonyho přirozený styl fotografií vedle Samsung silnější zpracování obrazu

V dalším výstřelu můžeme najít podobnosti. Oba obrázky jsou opět velmi podobné (mínus mírné nastavení expozice ve prospěch Sony), ale při bližším inspekci je fotka Sony o něco hlučnější než snímek Samsung. Na této fotografii vám mohu přesně ukázat, jak Samsung zvyšuje ostrost kolem elektrických vodičů, protože filtr vytváří „halo“ světle modré, které neexistuje jinak (podívejte se na modré halo kolem kabelů).

Ve výstřelu 2x zoomu má Galaxy S9 viditelnou výhodu, protože je vyhrazena teleobjektivem. Není toho moc, co by mohla Sony udělat, i když senzor 19 megapixelů pomáhá s detailem za denního světla. Pokud jde o zoom, optický zoom vždy vyhraje.

Nad fotkou Sony Xperia XZ2, 2x Zoom

V situaci s vysokým kontrastem, která vyžaduje HDR, jsou oba telefony blízké, s mírnou výhodou pro Galaxy S9 pro expozici (garážová dveře a zelené) a detaily v listech stromu. Shot Sony je čistší kolem horní levé roh, kde se zdá, že kamera S9 trochu srozumite.

Výkon s nízkým osvětlením

V náročném prostředí s nízkým osvětlením funguje Xperia XZ2 velmi dobře, s vynikajícími barvami na par nebo o něco živější než Galaxy S9. To znamená, že S9 vyjde ostřejší a méně hlučný, pokud se trochu přiblížíte. Při pohledu na nastavení fotoaparátu pro tento výstřel má úplný smysl. Technicky měl XZ2 všechny důvody být mírně rozmazanější (rozšířenější expozice) a více hluku (vyšší ISO)

 • S9: f/1.5, 1/10 SEC Expozice a ISO-800
 • Xz2: f/2.0, 1/08 SEC doba expozice a ISO-1600

V rámci městského panoráma, jednoho z nejtěžších pro jakoukoli kameru, najdeme spoustu stejných věcí, kromě toho, že vytvoření společnosti Sony o barvě města je mnohem živější a přijatelnější. Zatímco S9 získává lepší detaily a složení HDR v popředí (viz strom vlevo), celková fotografie je lepší na Xperia xz2, která získává lepší ostrost, kontrast a barvy na samotné městské linii, což je hlavní předmět.

Všimněte si, že s přísnou plodinou 500 px se plodina Xperia XZ2 bude zdát více „zvětšení“, protože má vyšší rozlišení. Efektivně získáte trochu více podrobností.

Kvalita videa: Výborný nahrávání 4K HDR

V 1080p/60 je video výkon společnosti Sony Xperia XZ2 vynikající, protože se zdá, že kromě řazení 2D obrazu používá rotační stabilizaci. K nahrávání videa jsme použili soupravu duálního telefonu na Xperia XZ2 a S9. V našich zkušebních klipech jsme upřednostňovali způsob, jakým stabilizace XZ2 vypadala, když jsme chodili. Překvapilo mě, když jsem si všiml, že video S9 1080P60 vypadalo rozumně ostřejší a nejsem si jistý, proč to bude. Může to být filtr, ale věci se nezdály nepřirozené.

Xperia xz2 by zářilo ve 4k HDR. Při náhodném nahrávání není rozdíl okamžitě patrný, dokud se nedostanete do nějaké extrémní kontrastní situace, jako je například slunce (nebo nějaký opravdu jasný zdroj světla) svítící směrem k fotoaparátu. Video non-HDR přinese extrémní černé oblasti, protože se kamera přizpůsobí intenzitě oslepujícího slunce.

Ale ve videu HDR může kamera zvládnout náhlý jas a stále si uchovávat nějaké detaily. To se cítí a vypadá mnohem přirozeněji. Tentokrát jsem šel pod stromem a vzhlédl ke slunci, ale situace, jako jsou západy slunce, nebo s lehkým zářením vozidel, mohou být scény, kde HDR svítí.

Všimněte si, že XZ2 vždy zaznamenává 4k v režimu HDR, což jej omezuje na 30 snímků za sekundu kvůli intenzivním výpočtům. Jiné telefony mohou dosáhnout 4 k 60 fps, protože v HDR nezaznamenávají.

Hardwarová analýza kamery

V Xperia XZ2, otvor zadní kamery f/2.0 je „v pořádku“, ale velikost senzoru 32.8 mm2 by bylo považováno za extrémně velké (pro smartphone). Člověk může kompenzovat druhého, ale nakonec by bylo skvělé, kdyby oba byli vynikající.

Počet megapixelů 19 megapixelů by neměl být vždy používán jako výchozí indikátor kvality fotografií. Za slunečného dne nebo ve velmi jasných světelných situacích může být megapixel užitečnou metrikou pro fotografický detail a ostrost. Například za slunečného dne může krajina s vyšším počtem megapixelů zobrazit jemnější detaily. Mezi 12 MP, 16 MP a 21 MP Rozdíly v malých detailech mohou být docela patrné, pokud jsou vytištěny nebo prohlíženy na velkém a/nebo vysokém displeji.

V temných scénách však počet vysokých megapixelů neovlivňuje výsledek. Mějte na paměti, že je důležitá fyzická velikost každého pixelu senzoru. S vyšším počtem megapixelů může být nutné snížit pixely (sensely). Každý získává méně informací o světle a v tmavých scénách je někdy lepší pro celkovou kvalitu obrazu cítit více světla s méně (ale většími) smysly než opak. Je to rovnováha, kterou je třeba najít.

Fotoaparát Xperia XZ2 nemá na modulu primárního fotoaparátu optickou stabilizaci obrazu (OIS). Nedostatek podpory OIS sníží šance na vymyslení skvělých fotografií, zejména v matných situacích, které OIS pomáhá zlepšit čistotu obrazu a vyšší výkon s nízkým osvětlením kompenzací minutového pohybu rukou rukou. OIS je praktické nechat závěrku otevřenou déle, aby shromáždila více světla (dlouhodobější expozice). Optická a digitální stabilizace jsou naprosto odlišná, přičemž digitální stabilizace je vhodná pro zlepšení hladkosti nahrávání videa.

Sony má však pro účely nahrávání videa slušnou elektronickou stabilizaci obrazu (EIS). To sníží trhané pohyby, když chodíte a natáčíte zároveň. To znamená, že Sony poukazuje na to, že jeho stabilizace obrazu 5 osy je podporována pouze na rozlišení Full HD 30 FPS (1920 × 1080/30p). Společnost Sony nazývá svůj EIS uailshot s inteligentním aktivním režimem (stabilizace 5-osy)

„Sony vynalezla Mobile 960 FPS Super Slow Mo a zůstane před námi“

Snad nejpůsobivější technický výkon Sony Xperia XZ2 je jeho 960fps super pomalý, zachycený v plném rozsahu 1080p. Sony vynalezla mobilní 960 fps super pomalé mo a zůstává před námi. Dalším hlavním telefonem je to Samsung Galaxy S9, ale dělá to tak na „Only“ 720p. To znamená, že si stále myslím, že vizuální mechanismus S9 založený na pohybu předmětu je lepší a doufám, že Sony v určitém okamžiku přidá něco takového. Sony má veškerou potřebnou technologii.

Automatické zaostření kamery Xperia XZ2 je založeno na technologii detekce fáze duálních pixelů. Snížení duálního pixelu AF (DPAF) je úžasný typ hardwaru detekce fáze. Má všechny výhody fázového detekujícího se z hlediska výkonu a účinnosti, ale má lepší pokrytí automatického zaostřování pixelů.

DPAF je umožněn rozdělením pixelů (sensely) na dva malé dílčí pixely. Porovnáním toho, co „vidí“ z poněkud odlišného hlediska, je možné vědět, zda je obrázek na tomto pixelu zaměřen (ve fázi) nebo ne (mimo fázi). Pokud se chcete dozvědět více. Dual-Pixel AF je v současné době nejlepším a nejrychlejším způsobem, jak provádět automatické zaostření na mobilu. Původně byl integrován na konkrétních špičkových kamerech DSLR.

Selfie kamera

Fotoaparát Sony Xperia XZ2 funguje docela dobře za denního světla, ale může se rychle dostat pod tlak v nízkém světle, protože jeho optika a senzor nejsou tak silné. V noci se tato přední kamera pokusí zvýšit ISO, aby kompenzovala malé množství přicházejícího světla, ale to zase vytvoří více hluku.

Podle našeho názoru je vrcholem fotoaparátu selfie jeho software pro stabilizaci videa EIS, díky kterému jsou videa potenciálně plynulejší než konkurenti, kteří tuto možnost nemají. Hlavní rozdíl s Galaxy S9 spočívá v tom, že kamera Sony používá celou scénu pro měření, zatímco Galaxy S9 má tendenci upřednostňovat střed obrazovky (vaše tvář). Sonyho volba může být lepší, pokud chcete ukázat okolí za vámi. Metoda S9 může být lepší, pokud je tvář hlavním předmětem.

Měli byste také vědět o možnosti chladné 3D obličeje společnosti Sony na Xperia XZ2. Během několika minut můžete zachytit velmi realistickou 3D verzi hlavy a sdílet ji online. Výsledek je docela ohromující a pravděpodobně to nejlepší, co jsme dosud viděli na telefonu. Ve skutečnosti to vypadá ještě lépe než podobný, který jsem udělal před lety na kolosálním zachycovacím soupravě ve 2K hrách.

Hardwarová analýza kamery

5 megapixelový selfie kamera je vybavena malým ~ 6.Senzor 5 sqmm. Přidejte k tomu clonu f/2.2 a není divu, že se dostane do potíží, protože se podmínky osvětlení zhoršují. Pro fotografie denního světla je to určitě dost dobré, ale mohlo by být napadeno podobně cenově dostupnými telefony s vyššími moduly fotoaparátu megapixelu (a velikosti senzoru) selfie.

Baterie Xperia XZ2

Kapacita baterie Xperia XZ2 je 3180 mAh, což je obecně velmi dobré, a to i v kategorii špičkových telefonů.

Životnost baterie je jednou z nejdůležitějších funkcí smartphonu. Klíčovým faktorem je samozřejmě kapacita baterie. zejména ve stejném ekosystému (Android, iOS nebo jiné). Životnost baterie může být ovlivněna spoustou faktorů, ale hlavními jsou centrální procesor aka SOC, displeje a bezdrátové rádia (širokopásmové připojení LTE, Wi-Fi, umístění buněčných věží a další). Je nemožné přesně odhadnout syntetickými testy, kolik vypouštění energie váš jedinečný životní styl vytvoří. Dvě věci jsou však bezpochyby vždy dobré:

Obecně není možné předpovídat realistickou výdrž baterie spuštěním syntetických benchmarků. Věci, jako je jas, jako je jas, (LTE/Wi-Fi) a vzdálenost pro přístupové body se příliš liší. Také kolik nainstalovaných aplikací a jejich aktivita je nepředvídatelná. Kapacita baterie je nejlepším indikátorem života baterie pro vaše použití.

Tento produkt nemá odnímatelnou baterii, která je dnes typická pro chytré telefony. Uzavřené baterie nelze vyjmout nebo snadno vyměnit, ale umožňují menší vzory a mírně větší velikost baterie v rámci stejného designu produktu. Sony Xperia XZ2 má integrovanou schopnost bezdrátového nabíjení.

Toto sluchátko má relativně standardní rozlišení obrazovky. Ačkoli to může být nevýhoda z perspektivy kvality displeje, mít méně pixelů pro výpočet je dobrá věc pro výdrž baterie.

S nabíječkou součástí krabice se telefon účtuje rychlostí 29 mAh/MN, což je znatelně pomalejší než typické 50 mAh/MN (85%) pro jiné telefony ve stejné kategorii. Je to proto, že se zdá, že výchozí nabíječka není schopna využít nejrychlejší režimy nabíjení. Se samostatným nabíječkou rychlého náboje by mohla rychlost zvýšit na ~ 45 mAh/MN, jako ostatní telefony ve stejném cenovém rozsahu.

Aby se zlepšila cyklus životnosti baterie (kolik let předtím, než již nebude mít dostatek nabití), Sony používá technologii Qnovo na tomto sluchátku. Neustálým sledováním chemického stavu baterie se říká, že tato technologie je schopna ji nabíjet. bez zdůraznění baterie stejně jako klasické metody. Tato technologie může také pracovat v ruce s technikami rychlého nabití.

Xperia xz2 rychlost

Tento hlavní procesor je Qualcomm Snapdragon 845 (8 jádra, 2.7 GHz), který má přístup k 4 GB paměti (RAM). Toto je nejvýkonnější procesor, který je k dispozici pro telefony Android, a můžete sledovat odkaz a přečíst si všechny podrobnosti o něm.

Množství RAM je důležité pro více úkolů nebo pro mnoho aplikací/služeb v telefonu. Když je paměť těsná, může se telefon stát pomalým, pokud má operační systém místo toho číst/psát z pomalejšího úložiště Flash. To byl jeden z významných rozdílů mezi nízkými a vysokými úrovněmi telefonů, ale tato linie je nyní rozmazaná.

Než se zaměříte na grafy, je důležité si uvědomit, že většina testů jsou pouze volné ukazatele, obvykle pro výkon systému nebo grafiky. Je možné vidět ostré mezery v oblasti výkonu mezi různými třídami sluchání (vstupní úroveň, střední třída vs. high-end), ale je mnohem obtížnější tak učinit v rámci mužů stejné třídy. Samotné měřítka by neměla vést k rozhodnutí o nákupu chytrých telefonů. Chcete.li se dozvědět více, přečtěte si naše benchmarky důležité? článek.

Čísla herních výkonů (GFXBench) se vztahují hlavně na těžké aplikace pomocí 3D grafiky. Příležitostné aplikace, jako jsou hádanky a 2D hry, nevyžadují tento druh síly a mohou běžet téměř na jakémkoli moderním sluchátku.

Jak vidíte, Sony Xperia XZ2 funguje přesně tak, jak by se dalo očekávat od smartphonu Snapdragon 845. Občas svítí s extrémně vysokou šířkou pásma nebo mírně pokročilejším výkonem syntetického procesoru. Více systémových benchmarků však ukazuje, že je na srovnatelné úrovni s jinými telefony běžícími na stejném systému.

Bezdrátový širokopásmový výkon

Výkon bezdrátových sítí (3G/4G) se často považuje za rychlosti stahování/uploadu na vrcholu, ale je to průměrná rychlost, která se počítá. V těchto dnech je 4G/LTE primární síť zájmu, ale 5G se blíží. Čím vyšší je teoretický výkon LTE a tím lepší je průměrný skutečný zážitek. Bezdrátové nosiče mají také lepší a efektivnější bezdrátové sítě pro optimalizaci svých vlastních nákladů.

Xperia XZ2 má modem CAT18. Tato úroveň výkonu je na špičce toho, co dnes může komunikace LTE dělat. Všimněte si, že ne všechny sluchátka Snapdragon 845 implementují nejvyšší kategorii LTE, takže by to mohla být výhoda, protože novější standardy LTE mají tendenci lépe se v oblastech, kde jsou sítě špinavé.

Úložný prostor

64 GB interního úložiště stačí pro většinu uživatelů. Pokud potřebujete více paměti, můžete přidat microSD kartu (400 GB Max. dnes) ukládat fotografie a filmy. Pokud plánujete nahrávat filmy, nezapomeňte získat nejrychlejší možný typ microSD.

Sony je také jedním z vzácných OEM pro připojení svého telefonu přes USB 3.1 Gen1 (5 Gbps), což je mnohem rychlejší než USB 2.0 nebo dokonce 3.0 používané mnoha dalšími telefony. To je zvláště užitečné, pokud zkopírujete velké soubory do az počítače, jako jsou… 4K HDR filmy.

Závěr

Sony Xperia XZ2 je dobře vypadající telefon, který je dobře postaven. Ve skutečnosti Sony vyšla ze své zóny pohodlí, aby v posledních letech vytvořila nejlepší telefon (existuje také masivnější prémie XZ2). Xperia XZ2 zachycuje sérii Spirit XZ, protože se jedná o multimediální powerhouse, která posouvá určité hranice dále než kterékoli jiné telefony.

Je to první telefon, který umožňuje nahrávání 4K HDR zachytit skvělé video v extrémním kontrastním situacích a nabízí také velmi dobrý zážitek z obrazu a zvuku. Rovněž umožňuje zachytit v extrémních 1080p 960fps zpomalení. Fotoaparát Sony používá méně následného zpracování a nabízí fotografování „přirozenější“ vzhled než mnoho jiných špičkových telefonů.

Konkurenční krajina není snadné navigovat pro Xperia XZ2. Je pravda, že existují i ​​jiné telefony, které jsou stejně rychlé, ale menší nebo s pokročilejším procesem průmyslového designu. Možná mají ostatní více kapacity baterie nebo displeje s vyšším rozlišením. XZ2 nemusí být „bez přezdívky“, ale je těžké najít špičkový telefon, který je dnes takový věc. Alespoň má několik jasných diferenciace, která může být jen to, co hledáte.

Většina potenciálních nevýhod Xperia XZ2 souvisí s osobními preferencemi (velikost, hmotnost, design), takže to necháme zvážit tento aspekt. Technologicky je telefon velmi silný.

Kompaktní recenze Sony Xperia XZ2: Nejsilnější malý telefon na světě

XZ2 Compact je vlk v oděvu ovcí. Jen tlustá ovce, jedna s velkou kořistí.

Společnost Sony napěchovala do kompaktu Xperia XZ2 založení horké techniky. Můžete to také říct, protože to určitě má tloušťku (12.1 mm!), se svou plnou tukovou sadou a hardwarem vyboulenými z kartáčovaného kovového a plastového pouzdra. Obrazovka poměru stran 18: 9 (5 palců), nový zakřivený design a rychlý všestranný uživatelský zážitek, ale generuje příjemně pozitivní celkový zážitek.

 • Tak. Hodně. Napájení!
 • Sharp 18: 9 obrazovka
 • Dobrý systém kamery
 • Hladký, zakřivený design
 • Snadné použití jedné ruky
 • Rychlá čtečka otisků prstů

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Všechny nejlepší funkce, zprávy, tipy a skvělé nabídky, které vám pomohou žít lepší život prostřednictvím technologie

Děkujeme vám za přihlášení do T3. Brzy obdržíte ověřovací e.mail.

Byl tam problém. Obnovte stránku a zkuste to znovu.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let.

Sony Xperia xz2 kompaktní specifikace

Rozměry: 135 x 65 x 12.1 mm

Hmotnost: 168G

Procesor: Qualcomm Snapdragon 845

Úložiště: 64 GB

Displej: 5.0 „, 18: 9 Full HD (1080 x 2160) HDR

Zadní kamera: 19MP (F2.0)

Přední kamera: 5MP (F2.2)

Baterie: 2 870 mAh

OS: Android 8.0 Oreo

Líbil se mi Sony Xperia XZ2 při recenzi. Poskytuje specifikaci, která odolává Samsung Galaxy S9, design, který vyloučí blokovou, rázovou minulost stále ve hře až pozdě v loňské prémii Xperia XZ, a výběr funkcí (včetně dalšího působivého světa), který jí umožňuje první Vezměte si také powerhouses jako Huawei P20 Pro. Jednoduše řečeno, je to kvalitní všestranný telefon.

A pro ty, kteří chtějí z této recenze okamžitý vzlet, jsem rád, že mám stejně pozitivní celkový dojem z kompaktního. I když s přidanou výhradou, že to pro mě opravdu není určená telefon (mám velké ruce a zálibu pro plusové telefony).

Ale ano, kompaktní XZ2 je působivý. Nějak to vycpává téměř identické specifikace s xz2 do 5palcového sluchátka. S procesorem Snapdragon 845, 4 GB RAM, Full HD HDR obrazovky HDR 18: 9 a 19MP zadní kamerou, i když není velmi na úrovni, pokud jde o specifikace, jako je nedávno oznámená prémie Xperia XZ2, je velmi pevně vlajková loď a balí všemohoucí úder.

A skutečnost, že to dělá v zařízení, které je výrazně menší než kterékoli z nich, dělá XZ2 kompaktní velmi jedinečný návrh, který, jak uvidíme, by pro vás mohl být dokonalým novým smartphonem.

Než se však dostaneme k masu recenze, měli byste se podívat na oficiální video naplněné humbukem XZ2 Compact:

SONY Xperia XZ2 Kompaktní recenze: Cena, barvy a dostupnost

Sony Xperia XZ2 Compact je nyní k dispozici SIM-Free za 529 GBP na Amazonu. Zařízení lze také vyzvednout od různých dalších obchodníků, včetně samotného Sony.

Compact Sony Xperia XZ2 je k dispozici na smlouvě z různých sítí, přičemž EE nabízí telefon za 9 liber.99 předem, a poté 33 GBP měsíčně po dobu 24 měsíců za smlouvu, která zahrnuje neomezené minuty a texty, jakož i 4 GB dat.

Sony Xperia XZ2 Compact Review: Design and Build

Přímo z krabice První věc, která vás chytí o XZ2 Compact, je její, pro řadu Xperia, osvěžující nový design. Stejně jako XZ2, i Sony propadla blokovou estetiku minulých Xperiánů podobnou tome a nahradila ji hladký, zakřivený vzhled, který připomíná úsilí HTC a Motorola před několika lety zpět.

Další věc, kterou si všimnete, je, že kompaktní XZ2 je docela tlusté malé zařízení. Ve svém nejširším bodě, na vrcholu zakřivené backplate, měří ve 12.1 mm, které ve srovnání s, řekněme, Samsung Galaxy S8, která je pouze 8.1 mm tlustý, začnete mít představu o tom, jak je to robustní.

Hladká křivka nového designu pomáhá změkčit tento další obvod, mysl a přidává úroveň pevnosti k pocitu zařízení. A když mluvil o tom, jak se cítí kompaktní XZ2, byl jsem trochu zklamaný tím, jak se cítil celkově v ruce. I když má kartáčovaný kovový rám, zadní deska je vyrobena z plastu a jednoduše se necítí tak prémiová jako jiné telefony s vlajkovými specifikacemi.

Zatímco design kompaktního XZ2 ponechává jen trochu žádoucí, pokud jde o hardware, rozhodně to tak není. Je to proto, že kompakt XZ2 je nejsilnější kompaktní smartphone, jaký jsme kdy testovali.

Zabaleno uvnitř jeho pouzdra je procesor Rychle Snapdragon 845 Lightning, 4 GB RAM a 64 GB úložného prostoru (rozšiřitelný až 400 GB pomocí microSD). Tyto specifikace jsou totožné s plnou velikostí Xperia XZ2 a také Samsung Galaxy S9 (v USA), oba vlajkové lodi, a znovu se dohromady dohromady poskytují neuvěřitelně silný a příjemný uživatelský zážitek.

Navigace, načítání a instalace aplikací, úpravy fotografií a videí s mobilními aplikacemi, hraní moderních her smartphonů jako Tekken a Final Fantasy XV Portable Edition a další jsou neuvěřitelně rychlé, úhledné a příjemné zážitky na kompaktním XZ2 a je osvěžující, aby držel kompaktní Zavolejte, že se jednou nevolí a neřeší pod tlakem, když je požádán o něco jiného než otevřené

Jak jsem zmínil v naší recenzi Xperia XZ2, tato nová řada XZ2 má velmi silnou nabídku hardwaru fotoaparátu, i když zadní kamera je stejná jednotka 19MP dodávanou v loňském roce v Xperia XZ1.

Fotoaparát s jedním senzorem o pohybu 19MP na zadní straně může střílet ve 4K HDR a v tomto výše uvedeném světě nejprve 1080p 960 FPS Super Slow Motion Video. To je určitě hlavní krok vpřed pro chytré telefony, protože teprve nedávno byly takové schopnosti zachováním drahého vyhrazeného vybavení fotoaparátu, takže skutečnost, že nyní můžete tuto schopnost nést ve vašem je fantastické.

Jak jsme poznamenali v naší recenzi Xperia XZ2, společnost Sony také vynaložila docela úsilí na zlepšení nízkého osvětlení XZ2 Compact, s paměťovým senzorem EXMOR RS a široký rozsah ISO, s nimiž si můžete hrát. K dispozici je také rychlejší zpracování obrázků na kompaktním kompaktu Xperia XZ2 díky upgradovanému procesoru Bionz Image Processor.

Na přední straně kompaktu XZ2 získáte méně působivou 5MP kameru. To dělá práci jako selfie kamera a má F2.23mm širokoúhlý objektiv také znamená, že selfie hůl není nezbytným příslušenstvím, ale detail není tam, kde je to nejlepší v nabídce právě teď a ve skutečnosti není nic zvlášť pozoruhodného.

Co také není zvlášť pozoruhodné, je baterie kompaktního xz2. Navzdory malé velikosti telefonu jsem zjistil, že 2 870 mAh baterie je velmi pevně v denním a půl rozsahu v závislosti na použití. Baterie podporuje rychlý nabíjení Qualcomm 3.0 Tech však, takže nabíjení baterie není dlouhá, vytažená záležitost.

Pohodnocně, Sony Xperia XZ2 přichází s Androidem 8.0 Oreo z krabice, a zatímco uživatelské rozhraní není zásoby, je to velmi lehce pokožky, což znamená, že je to povědomé a pohodlné používat. V tomto okamžiku jsme velmi spokojeni s tím, že společnost Sony’s Light-ish na skladě, takže jsme si jisti, že všichni kromě největších vanilkových puristů s tím budou velmi pohodlní.

Sony Xperia XZ2 Compact Review: Verdikt

Pokud jsem upřímný, jediná věc, kterou mohu legitimně držet proti kompaktnímu kompaktu Xperia XZ2, je jeho tloušťka a. mírně. datovaný estetický a pocit.

Líbí se mi, že nový styl, který společnost Sony přijala pro řadu XZ2, který do značné míry opravuje blokované, rámečkové designy, které držely jeho zařízení zpět, však není jen nedostatek od skutečnost, že toto zařízení skutečně vyboulí uprostřed a v ruce se necítí správně.

Tato chutná nebude problémem pro každého uživatele a, sakra, někteří mohou dokonce vykopat jeho hovězí přítomnost v ruce, ale pro někoho, kdo je zvyklý na tenké, lithe chytré telefony, z nich odlišný.

Kromě toho z toho však velmi dobře jsem se dostal s každým dalším aspektem zařízení. Hardware je vlajková loď výkonná a rychlost uživatelského zážitku na kompaktním XZ2 je prostě úžasná, s neuvěřitelně úhledným a responzivním navigací UI a načítáním aplikací.

Kompaktní XZ2 poskytuje skvělý potenciál pronikání ve super přenosném tvarovém faktoru

Hraní na sluchátku je také jen nejvyšší úroveň z hlediska potěšení, s nulovým zpožděním nebo haváriemi během mého období používání a navzdory kompaktní velikosti obrazovky je jeho ostrost spotřebovává videa, televize a filmy příjemně s vysokou definicí hodinky.

Fotoaparát není nejvyšší úroveň, ale je také velmi blízký, což znamená, že pro doslova všechny kromě nejnáročnějších a odborníků uživatelů XZ2 Compact přináší skvělý potenciál pronikání v super přenosným tvarovým faktorem.

Celkově je tedy kompakt Xperia XZ2 malý, ale velmi výkonný telefon Android, který, pokud jste fanouškem menších sluchátek, nebo máte zvláště malé ruce, vás pravděpodobně velmi přitahují. Není to levné a vlastně za náklady budete pravděpodobně očekávat prémiojší pocit, ale zcela přináší hardware a bezpochyby stojí za zvážení, zda jste v současné době na trhu s novým sluchátkem.

A to proto, že na trhu není nic jiného. Je to vlajková loď-specifická loď v příjemně kompaktním faktoru staré školy.

Informace o kompaktu Sony Xperia XZ2 najdete na oficiální webové stránce telefonu.

Kompaktní recenze Sony Xperia XZ2: Nový standard pro Small

Miluji být překvapen technikou. Poté, co jsem tuto práci udělal téměř 10 let, je toho těžší a těžší dosáhnout, takže když se to stane.

Sony Xperia xz2 kompaktní mě překvapila. Poplněji jsem byl vždy fanouškem drobného formového faktoru a potěšil jsem, že společnost Sony, společnost, jejíž smartphone v posledních několika generacích bojoval. Tentokrát kompaktní neodpovídá většímu XZ2 v kvalitě nebo funkcích sestavení, ale nesmírně vyniká v základních kompetencích, co lze očekávat s moderním telefonem Android, a stojí odděleně tím, že nabízí relativně prostorný obrazovku v těle, takže tak nabízí relativně prostorný obrazovku, takže. takže jedna ruka přátelská.

Nejprve však specifikace

Kompakt Xperia XZ2 je menší a plasticky než jeho větší protějšek, ale interně jsou docela podobné.

Operační systémZobrazitProcesorRozšiřitelnéRAMZadní kameraPřední kameraPřipojeníbaterieNabíjeníZvukVoděodolnostBezpečnostníRozměryHmotnostSíťBarvyCena
Android 8.0 Oreo Android 8.0 Oreo
5.7palcový LCD, 2160x1080Gorilla Glass 518: 9 poměr stran 5palcový LCD, 2160x1080Gorilla Glass 518: 9
Snapdragon 845 64-Bitadreno 630 Snapdragon 845 64-Bitadreno 630
microSD až 400 GB microSD až 400 GB
4 GB 4 GB
19MP Exmor RS, Hybrid AF960FPS FHD Slow-Mo, 4K HDR Video 19MP Exmor RS, Hybrid AF960 FPS Slow-Mo, 4K HDR Video
5MP f/2.23mm širokoúhlý úhel 5MP f/2.2 23 mm super širokoúhlý
Wi-Fi 802.11AC, Bluetooth 5.0 le. NFC, USB 3.1, GPS Wi-Fi 802.11AC, Bluetooth 5.0 Le, NFC, USB 3.1, GPS
3180 mAh 2870 mAh
USB-Cquick Charge 3.0qnovo Adaptive nabíjecí nabíjení bezdrátové nabíjení USB-Cquick Charge 3.0Qnovo Adaptive nabíjení
Přední reproduktory stereo S-Force Přední reproduktory stereo S-Force
IP68 IP68
Senzor otisku prstu Senzor otisku prstu
153 x 72 x 11.1 mm 135 x 65 x 12.1 mm
198 g 168 g
1.2Gbps (cat18 LTE) 800 Mbps (cat15 LTE)
Kapalina černá, tekutá stříbrná, tmavě zelená, popel růžová Bílé stříbrné, černé, mechové zelené, korálové růžové
799 649

Mezi větší a menší generací Xperia jsou tři významné rozdíly: XZ2 je sklo a kov, zatímco kompaktní je kovový a plastový; Kompakt postrádá bezdrátové nabíjení XZ2; A menší podvozek kompaktního znamená, že pro tzv. Dynamický vibrační systém není prostor, neexistuje žádný prostor.

Existují i ​​další drobné rozdíly, jako je menší baterie (samozřejmě) a pomalejší buněčná konektivita, ale z velké části se jedná o stejný telefon, který se zmenšil na proporce velikosti pinty. A je to slavné.

Všechny ty malé věci

Když si prohlédnu telefon, který je stejně jako jiný telefon, ale na trh na trh v konkrétním výklenku, musím se zeptat sám sebe: Kdyby to nebylo pro tuto funkci odlišné odlišnosti, byl by to dobrý telefon? Naštěstí s kompaktem Xperia XZ2 je odpověď rozhodně ano. Zatímco matný plastový plast z telefonu vypadá trochu downmarket, kompakt se cítí každý kousek vlajkovou lodí. Hustá a dokonale vážená, je to radost držet a ještě hezčí použít, zejména pokud jste, jako já, někdo, kdo dává přednost přejíždění přes virtuální klávesnici.

Na zadní straně telefonu je také senzor otisků prstů, charakteristickým znakem nového designu Sonyho okolního toku, který bezstarostně zahušťuje telefon zadní bouli, která tlačí osy Z na 12.1 mm. Abych byl upřímný, je to spravedlivý kompromis vzhledem k tomu, že mimořádná výdrž baterie, která má být získána z buňky 2870 mAh, a ten senzor otisků prstů. letos to ve skutečnosti funguje v U.S.

To, co chybí, je konektor pro sluchátka, ale Sony to nahradí tím, že nabízí stereofonní reproduktory, které znějí opravdu dobře, zejména z telefonu této velikosti. Tento refrén bude i nadále přicházet: Je těžké uvěřit, že Sony zapadne tolik hardwaru do zařízení tak malého.

Správná věc

Kompakt Xperia XZ2 sdílí stejný základní hardware jako jeho větší protějšek i zbytek vlajkových lodí 2018: Snapdragon 845, 4 GB RAM a 64 GB základního úložiště. Jeho 5palcový displej je panel IPS LCD, a přestože to není špatné, není to ani skvělé.

Problémem není ani ostrost. rozlišení 2160×1080 je ve skutečnosti docela husté. ani sledování úhlů nebo reprodukce barev, ale obnovovací frekvence: duchové obrazovky. To znamená, že při rychlém procházení přes webovou stránku nebo krmení můžete vidět wisp předchozího obrázku mizejícího do pozadí. Není to vždy vnímatelné, ale pocházející z vysoce kvalitního OLED panelu Galaxy S9, je jasné, že se nejedná o poměrně vysoce kvalitní displej.

Stejně jako téměř každá jiná vlajková loď Sony v posledních několika letech je tento odolný vůči vodě IP68 a prach odolný proti prachu; Stejně jako špičkové telefony z mnoha jiných společností postrádá konektor pro sluchátka. V 649 je to určitě nejlevnější způsob, jak si koupit telefon Snapdragon 845 v tuto chvíli a neexistují žádné velké kompromisy, o kterých si vážím, o čem oceňuji.

Bylo by hezké vidět konektor pro sluchátka v telefonu, který se týká vysněného telefonu milovníka hudby. od LDAC po ClearAudio až po DSEE HX, existuje více než dost hyperbolických zkratů, aby se obešli. ale alespoň Sony prodává tento nepříjemný a prodávající trapné a prodávající trapné a přinejmenším a prodává tento nepříjemný a ane Zábavné nabití headphone dongle.

Představ si toto

Každý rok Sony říká, že jeho telefonní kamery patří mezi nejlepší v oboru a každý rok jsou. ne. Tentokrát Sony používá stejný senzor 19MP MotionEye jako řada Xperia XZ1, spolu se stejným ƒ/2.0 g čočky, kterou jsme viděli v jeho telefonech roky, ale fotografie vypadají skvěle. mnohem lépe než loňské modely.

Sony Xperia xz2 recenze

Společnost Sony vyrábí telefony Android po dlouhou dobu, ale protože jeho jazyk mobilního hardwaru se nikdy nevyvinul minulý rok 2012 a společnost opravdu netlačila svá zařízení na nás spotřebitele, nikdy zde na webu nevěnovali velkou pozornost na webu. Zdá se však, že se obě tyto věci mění v roce 2018, se spuštěním nejnovějších zařízení Xperia XZ2.

Nejnovější telefony společnosti Sony nejenže vypadají dobře a mají všechny správné specifikace, ale američtí kupující je najdou za nákup u libovolného počtu maloobchodníků (vyloučených dopravců), včetně Best Buy a BH Photo. Cena za 800 odemčených, Xperia XZ2 může být příliš bohatá na některé bez pomoci platebních plánů dopravce, ale my jsme tady, abychom zjistili, zda byste měli kulka kousnout a vyzvednout si jednu.

Toto je naše recenze Sony Xperia XZ2!

Dobrý

Xperia XZ2 má špičkové specifikace, o tom není pochyb. Telefon má 5.7 ″ FHD (1080 x 2160, 18: 9) HDR displej, Qualcomm Snapdragon 845, 64 GB úložiště, microSD do 400 GB, 4 GB RAM, fotoaparát směřující dozadu (19-megapixel, 25mm široký úhel, f/2.0, 1.22UM), 5-megapixelový fotoaparát, 3180 mAh baterie, rychlé bezdrátové nabíjení, Bluetooth 5.0, NFC, USB-C (USB 3.1), stereofonní reproduktory, čtečka otisků prstů, odolnost proti vodě a prachu a běží Android 8.0 „Oreo“ z krabice.

I když se jedná o solidní seznam specifikací, pokud bych mohl požádat o několik věcí pro 800 cenovku, bylo by to trochu více RAM (6 GB by v roce 2018 stačilo), panel s vyšším rozlišením a větší baterie. To vše by pravděpodobně vedlo k ještě vyšší ceně, ale přesto budu vždy trochu chamtivý, pokud jde o to, co chci vidět v prémiovém vlajkové lodi mobilním zařízení.

Celé roky jsem nehrál s telefonem Sony, ale řeknu vám, vyzvedávám to, co odkládají. Ideologie softwaru na Xperia XZ2 mi velmi připomíná OnePlus, jak vám dá velmi vanilkový pocit, ale s menšími věcmi, které se dělají sem a tam, aby se posílila sada funkcí. Zatímco OnePlus to dělá prostřednictvím nastavení vlastního systému, Sony to dělá s jejich sadou aplikací. Baví mě to, protože pokud je nechci používat, nemusím. Jistě, můžete být hrubí a nazvat to bloatware, ale deaktivaci několika aplikací trvá jen několik sekund, takže to nazývá bloatware příliš silný. Z velké části se to však cítí velmi podobně jako na skladě Android, o čem jsem všichni.

Když se vydáte do nabídky Nastavení, uvidíte všechny obvyklé věci, ale Sony šla dopředu a přidala se v nabídce „vzhled“. Uvnitř můžete změnit téma telefonu, přidat smyčky Xperia, přizpůsobit přechody panelu na launcher a také změnit velikost mřížky spouštěče odpalovače. Kromě toho můžete zamířit do části Nastavení nabídky a vybrat, které systémové ikony chcete zobrazit ve svém oznámení. Obvykle nevidíte tuto úroveň možností přizpůsobení, ale hej, to je v pohodě.

Pokud jste to neviděli, tato další část mě velmi nadšená. Android P beta je právě teď na tomto telefonu ke stažení. Nyní nejenže je skvělé, že Sony otevřela toto zařízení experimentálnímu softwaru přímo z Googlu, ale mohlo by být považováno za znamení, že toto zařízení uvidí solidní podporu aktualizace nebo alespoň včasnou aktualizaci pro Android P, když bude spuštěno později toto rok. Už víme, že telefony provozující Snapdragon 845 jsou před námi v řadě, aby získaly aktualizaci, ale vzhledem k tomu, že beta je již k dispozici, by se majitelé měli cítit poněkud sebevědomí.

I s relativně menší baterií 3 180 mAh jsem zjistil, že Xperia XZ2 se mnou udržoval výjimečně dobře. Můj obvyklý den je 7:30 do 23:00 a já jsem šel několikrát spát s více než 40% baterií a asi 3-4 hodiny obrazovky včas. Pro mě je to opravdu dobré.

Sony má také spoustu režimů baterie, které vám pomohou získat ještě více života z baterie. Uvnitř nabídky baterie můžete povolit režim výdrže a režim ultra výdrže, které lze použít, jaké funkce telefonu lze použít. Sony má dokonce něco, co se nazývá péče o baterie v zařízení. Jak tato funkce zní, „péče o baterie detekuje, když obvykle necháte zařízení nabíjet celé hodiny a odhaduje, v kolik hodin odpojíte nabíječku. Poté ovládá rychlost nabíjení, aby se vaše zařízení nabila až do 100% těsně před odhadovaným časem.„To, co to nakonec dělá, je prodloužit život samotné baterie, což se mi zdá geniální.

Díky minimálnímu přístupu s kůží a možným typům optimalizace softwaru spojené s RAM SD845 a 4 GB, Xperia XZ2 mouchy. Během mé revizní doby jsem měl velmi pozitivní zkušenost s výkonem telefonu. Všiml jsem si hladkosti při odemknutí zařízení a pohybu dovnitř a ven z aplikací, což mi také umožňuje říct, že si vážím toho, co společnost Sony udělala se systémem správy úkolů zařízení. Na několika telefonech mohu otevřít hru, jen abych se k ní vrátil krátce poté a musím znovu projít celým procesem načítání. To se nestane v tomto telefonu.

I když telefon nemá vyhrazený herní režim nebo jakékoli vyladitelné nastavení pro zlepšený výkon, to, co získáte. Zde si můžete vybrat, co se stane, kdykoli otevřete určitou aplikaci, konkrétně mobilní hru. Například, kdykoli otevřu svou hru Star Wars, mohu nechat telefon automaticky blokovat příchozí oznámení, nastavit hlasitost médií na vysokou a „optimalizovat svou Xperia pro herní výkon.„Bohužel to nespecifikuje, co tady dělá, ale musím předpokládat. Hodně bych preferoval na vlastní přepínače, jako je přepínač pro rozlišení obrazovky a rychlost CPU, ale zdá se, že funguje dobře a může být nastaven pro libovolný počet aplikací v telefonu.

Někde uprostřed

Na zadní straně telefonu máte jednoho střelce s 19 megapixely, který je schopen 4K nahrávání, natáčení HDR, a také 960fps videa s pomalým pohybem. Z mého času jsem s tím odešel docela ohromen rychlostí kamery se soustředit na téma a poté zapálit výstřel. Zatímco jsem měl nulové problémy, když je osvětlení dobré, věci jsou docela odlišné, když v temnějších prostředích. Jak jsem si všiml při střelbě a uvidíte níže uvedené výsledky, ať už je softwarový proces jakýkoli, když kamera vezme tmavý výstřel, není dobrý. Mnoho výstřelů vyjde rozmazané se šumem a oblast zaostření kamery je velmi úzká, což znamená, že když chcete, aby se kamera soustředila na všechno ve výstřelu, má těžké to dělat, aniž by to rozmazalo nějaký aspekt výstřelu ven. Je to jako přirozený bokeh efekt z objektivu, ale jsou chvíle, kdy to nechcete, aby se to stalo.

Software je velmi jednoduchý a snadno použitelný. Máte vynikající automatický režim, ruční režim a doplňky jako AR Effect, Creative Effect, Sound Photo a Bokeh. Fotoaparát má také vestavěný objektiv Google. Uvnitř nabídky Nastavení máte možnosti sledování objektů, automatické zachycení a dokonce i prediktivní zachycení. Všechny tyto věci jsou skvělé, když pracujete s předmětem, který nechce plně spolupracovat, jako je zvíře nebo dítě. A díky všem hardwarovým tlačítkům můžete mít přiřazené zkratky kamery. Například můžete nastavit výbuch pomocí vyhrazeného klíče kamery nebo stačí nastavit dotykový zachycení displeje.

Celkově je fotoaparát solidní ve správném osvětlení se spoustou skvělých sčítání softwaru, takže byste měli být schopni snadno zachytit cokoli, co budete potřebovat, pokud bude vše správně zarovnáno. Nehrál jsem se zpomaleným pohybem 960fps tak, jak by se mi líbilo, ale z toho, co jsem to zkusil, to bylo také velmi cool, také. Hlavním jídlem pro mě je, že zaostření během procesu videa není příliš snadné a kamera nezvládne věci velmi blízko objektivu, když je v tomto režimu dobře. Pokud však děláte nějaký typ akčního výstřelu, mělo by se to ukázat velmi dobře.

Zde jsou některé vzorky fotoaparátu bez úprav kromě velikosti velikosti.

Triluminos. Triluminos. Triluminos. Miluji to slovo. Tento telefon obsahuje 5.7 ″ Full HD (1080 x 2160, 18: 9) HDR displej s Gorilla Glass 5. Pokud jde o tuto věc Triluminos, je to ozdobná mluvit Sony za širší paletu barev a přirozenější odstíny a odstíny. Opravdu si všimnete něčeho jiného? Ve skutečnosti ne a ve skutečnosti si myslím, že je to vážný sestup, že tento telefon má pouze rozlišení 1080p. V 800 by jeden z 4K panelů společnosti Sony byl sladký, ale samozřejmě to bylo uloženo pro XZ2 Premium. Bummer.

Kromě počtu pixelů a fantastických slov funguje displej dobře, dokonce i na přímém slunečním světle. V nabídce Nastavení mohou uživatelé vybrat různé profily barev, aby vyhovovaly jejich preferencím, a já jsem se rozhodl pro režim SRGB aka Professional. Displej také podporuje noční světlo, když jsou vaše oči napjaté z neustálého bombardování modrého světla a okolního displeje.

Ne tak dobrý

Hardware/design

SONY XZ2 в 2020 году.Обзоропыт использования

Xperia xz2 je pokryta sklem, s kovem kolem jeho stran. Je to hezký telefon s poněkud minimálním rámečkem, alespoň ve srovnání s minulými zařízeními Xperia. Bohužel, temperamentní zadní strana telefonu mě přiměla spustit vícekrát než několik. Mnohokrát, pokud telefon není na absolutně rovném povrchu, se sklouzne a dokonce skončil na podlaze. A samozřejmě, i když je na rovném povrchu, zaoblený dozadu to způsobuje, že se telefon neustále krouží, když na něj stisknete. Pochází z plochých telefonů, je to něco, co musíte vzít v úvahu, abyste se ujistili, že jste zařízení nevložili do kompromitující pozice. Pokud telefon nakonec sklouzne dostatečně vysoký a zlomí se, nebudete z toho šťastní.

Dalším aspektem designu, který mi vadí, je umístění čtečky otisků prstů. Čtenář sedí neuvěřitelně nízko na zadní straně telefonu a sedí spíše spláchnutím s tělem. Frustrovaně jsem položil prst na fotoaparát vícekrát, než bych chtěl připustit, když jsem tam hledal čtečku otisků prstů, což by opravdu nebylo problémem, kdyby Sony vymyslela umístění obou věcí trochu více. Chápu, že ne každý se natočí tento problém, ale stalo se mi to dost, abych to zmínil v této recenzi. Vždy jsme zdůraznili, že umístění čtenářů otisků prstů je důležité a xz2 to úplně nedostane.

Dostupnost a ceny

Xperia xz2 lze nalézt v USA, ale pouze odemknutím a nenajdete ji prostřednictvím amerických dopravců. Dělá to trochu těžší z pilulky na polykání na 800? Absolutně. V současné době lze zařízení zakoupit od Best Buy (některé barvy jsou k dispozici v obchodě), BH Photo, ABT Electronics, Rakuten a dokonce i Sears. Odemknuté, zařízení je certifikováno pro použití na ATT a T-Mobile, ale zákazníci Verizonu se budou muset rozhodnout pro kompaktní XZ2, pokud doufají, že vyzkoušejí nejnovější společnost Sony.

Pokud jde o 800 slona v místnosti, je těžké tento telefon doporučit za tuto cenu, když máte spoustu dalších solidních možností pro mnohem levnější. První telefon, který se objeví v mé mysli, je OnePlus 6. Začíná to jen 529, a přestože stále nemáte certifikaci Verizon, získáváte podobné specifikace a softwarovou podporu (možná i o něco lepší). Pokud chcete utratit stejné množství peněz, ale získat více telefonu, můžete si rozhodnout pro pixel 2 xl nebo dokonce Galaxy S9. Nebudu jít do drobných detailů každého z těchto telefonů, protože většina z vás by už měla znát jejich výhody a nevýhody, ale jen říkám, že bych oba tyto telefony použil přes Xperia XZ2 pro libovolný počet důvody.

Verdikt

Pokud se ptáte, zda byste si měli koupit Xperia XZ2, řekl bych: „Jistě, jděte na to.“Říkám však jen, že pokud nejste na Verizonu a nevadí vám temperamentní zadní strana.“. Vím, že hardware je zajímavá věc, na kterou se můžete vyrovnat, ale vážně může být nepříjemné, když se váš telefon neustále pohybuje na rovném povrchu.

Zpět k tomu, proč se mi tento telefon opravdu líbí, software je výjimečně hladký a uživatelské rozhraní je snadné seznámit se s ním. Oceňuji, co Sony dělá, pokud jde o vývoj Android P, a dává mi trochu naději, že Android bude stejně dobrý jako iOS jednoho dne, pokud jde o aktualizace softwaru. Ještě tam nejsme, ale hej, zdá se, že se to pro některé zlepšuje.

Samotný balíček Xperia XZ2 je dobrý. Máte na zádech dobrý fotoaparát, pevný list specifikace pro rok 2018 a hardware, který nevypadá, jako by to pocházelo z dřívější části tohoto desetiletí. Jsem rád, že toto je první zařízení Sony, které jsem za chvíli použil, protože společnost zde odvedla skvělou práci.

Koupit xperia xz2

Tento příspěvek byl naposledy upraven 16. února 2020 23:59

| Denial of responsibility | Contacts |RSS