Kontrola řadiče Dualshock 4. Sony Dualshock 4 V2

Kontrola řadiče Dualshock 4

Dualshock 4 je důkladně příjemný ovladač PlayStation 4, se kterým si můžete hrát, má pěkný rovnováha a funguje jako kouzlo, ale má také některé problémy.

Nevýhody

 • – Sdílet a opční tlačítka příliš daleko
 • – Občas se cítil trochu lehký
 • – Track Pad měl nedostatky

Proč můžete věřit Techradar

Trávíme hodiny testováním každého produktu nebo služby, které kontrolujeme, takže si můžete být jisti, že kupujete to nejlepší. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Řadič Dualshock 4 byl vydán spolu s konzolí Sony PlayStation 4 v roce 2013.

Ačkoli od té doby došlo k mnoha aktualizacím řadiče Dualshock 4. A spousta potenciálně lepších návrhů od konkurenčních technologických společností. Dokonce i nyní, roky po spuštění, je tento ovladač PlayStation 4 stále přitažlivý pro oko, jako je pro ruce.

Nejpozoruhodnější věcí na ovladači Dualshock 4 je jeho design, který je skutečně ergonomický, což znamená, že hraní se cítí intuitivní a pohodlně.

Doba odezvy je vynikající a stejně jako zbytek designu mají tlačítka máslovou kvalitu. To znamená, že není třeba se rozdrtit, aby se vaše postava rozbila a bashovala.

Pojďme se blíže podívat na to, co má milovat. stejně jako to, co nenávidí. O řadiči Sony Dualshock 4.

Track Pad

To, co odlišuje Dualshock 4 od podobných ovladačů PlayStation 4, je jeho traťová podložka, která se chová jako samotný tlačítko. V tomto ohledu nám to trochu připomnělo potápěčskou desku, protože mezi koncem tlačítka a tělem ovladače je prostor.

V nejnovějších aktualizacích ovladače PlayStation 4 má podložka stopy praktický redesign, který nyní nad ním dává světelný lišta přidává do vašich her další dimenzi, protože září různé barvy pro různé druhy akce, stejně jako pro zobrazení pro zobrazení Vy, když potřebujete nabití.

Někdy jsme zjistili, že traťová podložka měla potíže s rozlišováním mezi pokyny. Různé pohyby byly definovány různými směrovými přejetím a ukázalo se, že je příliš mnoho pro podložku Dualshock 4 v určitých hrách.

Design

Pokud jde o zbytek ovladače PlayStation 4, tlačítko sdílení je také příliš daleko od ústředních příkazů a k jeho dosažení je zapotřebí úsek palce. Totéž platí pro tlačítka opce.

Naše ruce byly tak rozprostřené po stranách ovladače, je těžké přirozeně skočit buď nahoru nebo dolů. Ti s většími tlapkami nemusí mít stejný problém, ale připadalo mi, že naši rukavice museli překonat malou propast.

Pro srovnání, PS3Tlačítka sdílení a opce jsou přímo, připravena na vaše BECK a zavolejte. Když už mluvíme o starším ovladači, Dualshock 4 je rozhodně upgrade ve stylu.

Analogové tyčinky jsou vstřícné a hladké, natolik, že jsme přestali přemýšlet o jejich používání. Vrcholy jsou v záruby dolů, takže vaše prsty v nich sedí na rozdíl od nich, jako je dualshock 3.

Něco, co se nám líbí na tomto ovladači Dualshock PlayStation 4, je to, jak společnost Sony neustále přináší nové a omezené edice návrhů. Například právě teď existují PlayStation F.C., K dispozici jsou kontroléry GT Sport a God of War Limited Edition.

Zvukový pohyb

Hračka se cítí pohlcující díky vestavěným reproduktorům, které sedí v ovladači. I když nemůžete očekávat nejlepší kvalitu zvuku ve své třídě z ovladače, určitě to přidává ke hře a zvuku, který slyšíte z vaší televize.

Když už mluvíme o zvuku, je tu 3.5mm stereo zvukový konektor pro vaše sluchátka, pokud z nějakého důvodu chcete poslouchat všechny důležité další zvukové efekty v soukromí.

Řadič PlayStation 4 je integrován s akcelerometrem a gyroskopem. Na tom není nic nového, ale oba se cítili velmi citliví, což vedlo k přesnější a příjemnější hře.

Výrok

Celkově jsme si důkladně užili držení a hraní s Dualshock 4. Bylo to krásné, měl pěknou rovnováhu a pracoval jako kouzlo.

Не Заряжай DualShock 4 Пока Не Посмотришь Это Видео

Několikrát jsme se chytili a mysleli jsme si, že to bylo trochu příliš lehké, ale jakmile jsme kopali zadky z padouchů.

Na tlačítka bylo spravedlivé množství Cliky-Clack, které vás mohou nebo nemusí obtěžovat.

Všimnete si, že Dualshock 4 je kombinace matného a lesku a napodobuje design samotné hlavní konzole. Má moderní vzhled, díky kterému bude atraktivní těžba, když se nehraje.

Jak již bylo zmíněno, podložka na trati měla problémy, když jsme se ji snažili použít v naší herní hře. Sdílet a opční Peggery byli také příliš daleko.

kontrola, řadiče, dualshock, sony

S takovým ovladačem PlayStation 4 je PlayStation 4 stále lukrativním nákupem pro hráče.

Dualshock 4 Recenze

Stejně tak to stojí za to správcov dualshock 4? Uvedli jsme tento ovladač PlayStation 4 do testu, abychom zjistili, zda to opravdu stojí za to, a naše zjištění by vás mohla trochu překvapit.

Sečteno a podtrženo

Dualshock 4 je bezvadný ovladač a téměř dokonalý v každém smyslu.

Řadič Dualshock 4 rozhodně stojí za peníze.

Nevýhody:

Mnoho z nich bylo potěšeno, když viděli zbrusu novou inkarnaci společnosti Sony‚s Signature Dualshock 4 Controller, když byla spuštěna.

Dnes se podíváme na tento samostatný řadič a poskytneme vám hloubkovou přehled všech jeho aspektů a funkcí. Přes, uvidíme také, jakým způsobem se liší a zlepšuje se na svém předchůdce, řídicí jednotku Dualshock 3.

Takže, bez dalšího povyku, začněme!

Design

Snad nejvíce šokující věcí na novém ovladači byl přepracovaný design. Ve skutečnosti Sony sotva změnila vzhled ovladače PlayStation od psone, takže tento nový přístup překvapil všechny překvapením.

Jak vidíte z výše uvedeného obrázku, Dualshock 4 má nový, mnohem kulatější a elegantnější rám na rozdíl od jeho předchůdce. Kromě toho mu touchpad a reproduktor dávají docela futuristický pocit. Přichází také v různých barvách, včetně standardních černých, bílých, stříbrných, zlatých, červených, modré, zeleného kammového vzoru a bílých, modrých a červených průhledných „křišťálových“ variant.

Možná hlavně je ovladač nyní poměrně větší a pohodlnější. Dualshock 3 byl běžně kritizován za to, že je příliš malý a nepříjemný na to, aby se držel, což platí zejména pro lidi s většími rukama.

Ovládací prvky

Analogové tyčinky

Analogové tyčinky Dualshock 4 jsou znatelně menší než jeho předchůdce, s menším rozsahem pohybu, ale také s větší přesností. Také oni byli přepracovány jako ergonomičtější, jak je patrné z vyčnívajících prstenů na palec.

Je třeba poznamenat, že zatímco původní Dualshock 4 měl problémy s palci, které se rozmnožily i minimálního použití, bylo to opraveno revidovanou verzí, která se stala standardním ovladačem se zavedením PlayStation 4 Slim.

Tlačítka obličeje

Tlaky citlivá na tlak DUALSHOCK 3 byly zřídka používány hrami, což vedlo k tomu, že se funkce vyřadila s dualshock 4. Z tohoto důvodu jsou nová tlačítka obličeje nyní velmi hmataná a při stisknutí vytvářejí zvukové kliknutí.

D-pad

D-pad nebylo provedeno mnoho úprav, protože to bylo téměř dokonalé i v dualshock 3. Nový D-Pad je o něco větší a cítí se mnohem pohodlnější a hmatatelnější než ten starý.

Ramenní knoflíky a spouštěče

Ramenní knoflíky Dualshock 4 byla přepracována tak, aby lépe odpovídala novému vzhledu ovladače, což mělo za následek tvar poloelipsoidu. A stejně jako tlačítka obličeje byla jejich tlaková citlivost také vyřazena.

Spouštěče byly vítanou změnou od Dualshock 3, jejichž spouštěče byly velmi nepříjemné držet se po delší dobu. Nové spouštěče jsou štíhlejší a mírně zakřivené, aby se minimalizovaly sklouznutí. Spouštěče jsou také jedinými tlačítky, která si zachovají citlivost na tlak.

Další funkce

Touchpad

Dualshock 4 je prvním ovladačem, který do svého návrhu začlenil dotyk. Kromě toho, že je schopen zaregistrovat dva dotykové body současně, může touchpad číst různé gesta přejíždění, i když rozsah jeho funkčnosti se liší od hry k hře.

Kromě toho je dotyk samotný ve skutečnosti jediným velkým tlačítkem. S pomocí detekce dotyku však může fungovat jako dvě samostatná tlačítka na základě toho, která strana touchpadu je stisknuta. Tímto způsobem v podstatě nahrazuje tlačítka Start a vybrat předchozí verze Dualshock.

Mluvčí

Vestavěný mono reproduktor je další novou funkcí, která byla původně viděna u Nintendo Wii. Reproduktor se používá primárně jako prostředek ke zvýšení ponoření hráče hraním různých zvuků přes reproduktor řadiče než prostřednictvím televizních reproduktorů.

Světelná lišta

Světelná lišta byla zdrojem nějaké kontroverze, když byl ovladač poprvé uvolněn, hlavně proto, že nemohl být vypnut. Stejně jako reproduktor se používá k poskytnutí některých úhledných dynamických efektů ve hrách a světlo může být vyzvednuto fotoaparátem PS, aby se umožnila přesnější detekci pohybu.

To znamená, že pro ty, kteří se nestarali o výše uvedené efekty nebo jednoduše neměli kameru PS, se světelná lišta cítila jako zbytečný odtok na baterii ovladače. Dokonce i dnes může být světelný lišta pouze tlumená a není zcela deaktivována.

Gyroskop

Nový gyroskop společnosti Dualshock 4 se zlepšuje na šestse předchozí generace. Stále využívá podobnou technologii, ale je mnohem přesnější než dříve. ještě více, pokud je do mixu přidána kamera PS.

Připojení

Dualshock 4 používá Bluetooth 2.1 pro bezdrátové připojení, ale má také tři samostatné porty:

 • Micro USB. používané k nabíjení a pro kabelové připojení.
 • Prodlužovací port. používá se především nabíjecími stanicemi a některým příslušenstvím.
 • 5 mm jack. používaný pro sluchátka a náhlavní soupravy. Kromě výstupu zvuku slouží také jako vstup MIC.

Dalším vylepšením, které představil revidovaný dualshock 4, bylo povolení kabelové komunikace. S původní verzí se může ovladač nabíjet přes USB, ale mohl s konzolí komunikovat pouze přes Bluetooth.

To vzneslo obavy mezi některými hráči kvůli nevyhnutelnému vstupnímu zpoždění, které přichází s připojením Bluetooth, bez ohledu na to, jak mírné. I když to nebyl hlavní problém, stále to byla velmi základní funkce, která měla být k dispozici od prvního dne.

Kompatibilita

Comdizátory společnosti Sony byly vždy problematické, pokud jde o kompatibilitu s jinými platformami. Primárním důvodem, proč se dualshock 3 nikdy nevzdal jako PC řadič na rozdíl od nesmírně populárního Xbox 360, bylo to, že mu chyběly oficiální řidiče. Naproti tomu měl posledně jmenovaný kompatibilitu plug-and-play s Windows.

Takže se situace změnila s Dualshock 4? No, tak nějak.

I když stále neexistuje žádná oficiální podpora mimo oficiální adaptér Dualshock 4 IFFY, dvě věci se změnily:

kontrola, řadiče, dualshock, sony
 • Software třetích stran se od dnů Dualshock 3 výrazně zlepšil
 • Steam nyní oficiálně podporuje dualshock 4

Navzdory tomu všemu zůstávají některé funkce řadiče stále nepřístupné pro uživatele PC, zejména jeho bezdrátové zvukové schopnosti. Kromě toho budou některé efekty související s hrami také nedostupné na verze PC těchto her.

Více o připojení dualshock 4 s PC nebo Mac si můžete přečíst v našem článku o tomto tématu.

Konečný verdikt

Celkově vzato, Dualshock 4 není dokonalý ovladač, ale rozhodně se blíží. Přidává řadu užitečných funkcí (i když některé lze použít pouze se samotným PlayStation 4) a je to všestranná lépe postavená, mnohem pohodlnější ovladač než kterýkoli z jeho předchůdců.

Nakonec je ovladač Dualshock 4 jedním z pozoruhodných technologií, jejíž pozitivní vlastnosti výrazně převáží negativními. Vše, co by trvalo, je o něco větší úsilí a nějaká otevřenost na straně Sony a my jsme mohli velmi dobře vidět, že se Dualshock 5 stane nejlepším herním ovladačem, jaký kdy byl vyroben.

Budete je také milovat

Samuel je šéfredaktorka společnosti GamingsCan. Popisuje se jako oddaného hráče a programátora. Rád pomáhá ostatním objevovat radosti z hraní her. Samuel úzce sleduje nejnovější trendy v herním průmyslu, aby udržel návštěvníky v toku.

Společnost GamingsCan je podporována čtenářem. Když si koupíte odkazy na našem webu, můžeme vydělat malou provizi.

Jak připojit řadič PlayStation 4 Dualshock 4 k PC

Řadič Dualshock 4 z PlayStation 4 je fantastický gamepad a s trochou pohrávání se můžete dostat do práce s PC.

Byl jsem odborníkem na domácí zábavu PCMag již více než 10 let, pokrývám televizory i vše, co byste se k nim mohli chtít připojit. Zkontroloval jsem více než tisíc různých produktů pro spotřební elektroniku včetně sluchátek, reproduktorů, televizorů a každého hlavního herního systému a náhlavní soupravy VR za poslední desetiletí. Jsem televizní kalibrátor s certifikací ISF a odborník na domácí kino s certifikací THX, a jsem tu, abych vám pomohl pochopit 4K, HDR, Dolby Vision, Dolby Atmos a dokonce 8K (a ujistit vás, že to ne Potřebujete se obávat o 8k vůbec po dobu několika dalších let).

(Kredit: Shutterstock/Rsplaneta)

Dualshock 4 je skvělý ovladač, ale je navržen speciálně pro Sony PlayStation 4. To znamená, alespoň na papíře, že to nemá být použito s PC hry. Nebojte se, protože počítače jsou tak výkonné a flexibilní systémy, můžete získat téměř jakékoli periferní, abyste na nich pracovali s trochou úsilí. Zde je návod, jak připojit řadič Dualshock 4 k PC.

Pokud chcete použít nejpokročilejší řadič PlayStation, máme průvodce, jak připojit váš DualSense k PC. Dobrou zprávou je, že tento proces je téměř stejný jako u Dualshock 4. Špatnou zprávou je, že obzvláště speciální rysy Dualsense, jako adaptivní spouštěče a jemná haptická zpětná vazba, jsou na PC velmi zásah nebo zmeškány.

Samotné spojení

Existují dva způsoby, jak připojit dualshock 4 k herního soupravy. Můžete jít do kabelových nebo bezdrátových tras, ale nastavení těchto připojení je trochu jiné, než jak byste to udělali na konzole PlayStation 4.

Kabelová metoda

 • Připojte řadič do portu USB s kabelem USB-to-Micro-USB.
 • To je ono, pokud jde o připojení ovladače. Na chvíli to fungovat.

Metoda Bluetooth

 • S vypnutým Dualshock 4 (budete to znát podle deaktivovaného světelného pruhu), stiskněte a podržte tlačítka PlayStation a sdílejte po dobu tří sekund, dokud se světelný pruh nezačne dvojitě blikat.
 • Získejte přístup do nabídky Bluetooth na počítači pomocí systému System.
 • Klikněte na „Přidat Bluetooth nebo jiné zařízení.“
 • Klikněte na „Bluetooth.“
 • Vyberte řadič Dualshock 4 ze seznamu, který se objeví.

Dostat gamepad do práce

Připojení ovladače je pouze začátkem procesu kvůli tomu, jak Dualshock 4 komunikuje s vaším PC. Většina současných her Windows používá Xinput Microsoft, rozhraní, které zpracovává vstupy řadiče Xbox 360 a Xbox One. Dualshock 4 neposílá příkazy xinput, takže je zapotřebí obal, aby přeložil své vstupy do něčeho, s čím se váš počítač může snadněji vypořádat. Existují dvě dobré možnosti: nastavení kompatibility řadiče DS4Windows a Steam.

Komplexní způsob: DS4Windows

DS4Windows (otevírá se v novém okně) je program Freeware, který přiměje váš počítač do myšlení, že je připojen řadič Xbox 360, místo Dualshock 4. Postupujte podle těchto kroků, abyste to fungovali.

 • Stáhněte si ds4windows (otevře se v novém okně) a rozbalte jej do adresáře.
 • Otevřete DS4Windows.exe v adresáři, který jste právě rozbalili.
 • Pokud jste vyzváni k instalaci.Čistá runtime, klikněte na „Ano“ a postupujte podle pokynů pro DS4Windows, aby správně fungovaly.
 • Klikněte na „Nainstalovat ovladač Vigembus.“
 • Postupujte podle kroků v instalaci ovladače. To nainstaluje víceúčelový ovladač GamePad do vašeho systému, který DS4Windows používá k tomu, aby Dualshock 4 do práce.
 • Klikněte na „Nainstalujte ovladač Hidhide.“
 • Postupujte podle kroků v tomto instalační společnosti řidiče. To nainstaluje volitelný ovladač, který skrývá připojení společnosti Directinput GamePad společnosti Dualshock 4, takže přijímá pouze převedené vstupy xinput prostřednictvím DS4Windows. To zabraňuje běžné chybě „dvojitého gamepadu“.
 • Klikněte na „dokončené.“
 • Připojte svůj Dualshock 4 k počítači.
 • Řadič by se měl zobrazit na kartě řadiče. Počkejte minutu, abyste se ujistili, že se objeví všechny potřebné řidiče. Jakmile Windows objeví zprávu, která říká, že připojila nový řadič Xbox 360, jste připraveni hrát!

Co jiného můžete dělat s ds4windows?

Ve výchozím nastavení se Dualshock 4 chová jako ovladač Xbox 360, přičemž dotykovým fungování funguje jako myš. To znamená, že DS4Windows nabízí více možností. Chcete-li začít, klikněte na kartu Profily a poklepejte na výchozí profil (nebo si vytvořte svůj vlastní nový profil). To způsobuje, že se obklopuje obklopený obklopený různými nastaveními. Zde můžete přemapovat fyzické ovládací prvky, naprogramovat ovládací prvky dotyku a pohybu, aby fungovaly různými způsoby, upravily nastavení rachot a vyladit mrtvé zóny a křivky pohybu analogových tyčinek a vyladit analogové tyčinky. Můžete dokonce změnit barvu světelného pruhu.

DS4Windows nabízí mnohem více možností, jak získat svůj Dualshock 4, aby se cítil dobře na vašem PC. Neměli byste tyto nastavení otevírat, protože většina her se bude chovat správně poté, co software poprvé nastavíte.

(Potenciálně) snadnější způsob: pára

Pokud jsou vaše oblíbené hry na páře, budou pracovat s Dualshock 4 s rychlým vylepšením.

 • Přejděte do nabídky Nastavení v Steam (pod párou na hlavním panelu).
 • Vyberte nabídku řadiče.
 • Klikněte na „Obecné nastavení řadiče.“
 • Zaškrtněte políčko označené „Podpora konfigurace PlayStation.“
 • Připojte dualshock 4 k vašemu počítači.

Kompatibilita společnosti Dualshock 4 Steam je nekonzistentní a tato technika zjevně nebude fungovat s hrami mimo hranici. Výsledkem je, že můžete mít větší štěstí jednoduše pomocí DS4Windows.

Na druhou stranu, pokud máte parní balíček, režim kompatibility může být vaše jediná možnost bez rozsáhlých vylepšení softwaru (a instalace oken do systému). A pokud dokážete zakotvit parní balíček, připojení dualshock 4 by mohlo být ideálním způsobem, jak na něm hrát Spider-Man Remastered.

Začněte správným ovladačem

Pro více informací přejděte k našemu průvodci, jak vybrat správný ovladač pro váš počítač. Pokud jste hráč s více konzoly, podívejte se na naše průvodce pro připojení vašeho přepínače Nintendo a řadiče Xbox s PC.

Jako to, co čtete?

Zaregistrujte se do tipů Tricks Newsletter pro odborné rady, abyste z vaší technologie vytěžili maximum.

Tento zpravodaj může obsahovat reklamní, obchody nebo přidružené odkazy. Přihlášení k odběru zpravodaje označuje váš souhlas s našimi podmínkami používání a zásady ochrany osobních údajů. Z informačních bulletin můžete kdykoli odhlásit.

Vaše předplatné bylo potvrzeno. Sledujte svou doručenou poštu!

Jak používat řadič 4 PlayStation 4 PlayStation 4 na PC

Když ji klávesnice zvykne, zasekněte do vašeho počítače řadič 4 PlayStation 4 PlayStation 4.

Používání Dualshock 4 na PC není nejmodernější volbou, ale pokud nemáte po ruce nebo novou konzoli Spiffy, ovladač PlayStation 4 je perfektní záloha. nebo ještě lepší, v závislosti na tom, kde se vám líbí vaše analogové tyčinky.

Po celá léta byl ovladač PlayStation 4 jedním z našich oblíbených PC herních ovladačů a stále se cítí skvěle v ruce. Design udržuje klasický tvar a pocit dualshocku, ale s aktualizovanými joysticky a spouštěči lépe vhodné pro moderní střelce a akční hry než starší modely. Je to spolehlivý gamepad, i když ne tak vzrušující jako PS5 Dualsense Controller.

kontrola, řadiče, dualshock, sony

Bohužel, používání obecných ovladačů DirectInput. na rozdíl od Xinput, které řadiče Xboxu používají. znamená, že používají řadič PlayStation 4 na PC. Ale ve skutečnosti to není o nic více zapojeno.

Získání Dualshock 4 pracující na PC je docela triviální díky Steam, PC herní komunitě a oficiální (volitelné) Bluetooth dongle. Pokud je Steam, kde hrajete všechny své hry, její nativní podpora pro Dualshock 4 je stejně plug-and-play jako Xbox GamePad. Díky, Valve!

Začneme vás projít tím, že váš ovladač PlayStation 4 pracujete se společností Steam, což bude trvat jen několik sekund. Pokud chcete hrát hry, které nejsou ve páře s vaším Dualshock 4, je pro vás nástroj DS4Windows a my vám pomůžeme nastavit.

Použití řadiče PlayStation 4 v páře

Díky oficiální podpoře Steam není téměř žádné nastavení zapojeno do toho, že váš ovladač PlayStation 4 pracuje v Steam. Před otevřením páry nebo jakýchkoli herních her se nezapomeňte spárovat nebo připojit řadič, jinak nemusí být váš řadič rozpoznán (kliknutím na odkaz přeskočte dolů do sekce Bluetooth této příručky).

Pokud narazíte na nějaké problémy s připojením, mělo by se zavírat a znovuotevření páry udělat trik. Jinak zkuste použít USB 2.0 port namísto USB 3.0 Port. Dualshock 4s jsou tak divní.

Jakmile je připojen, přejděte na nabídku nastavení Steam. pod rozbalovacím prostorem vlevo. aby vše probíhalo hladce. Na kartě řadiče otevřete nastavení obecného řadiče; V rámci detekovaných řadičů byste měli vidět svůj ovladač. Odtud jej můžete zaregistrovat na svůj účet, takže si bude pamatovat nastavení na jakémkoli počítači, do kterého se přihlásíte.

Kliknutím na předvolby přejmenujte nebo změňte nastavení rachot a osvětlení. Můžete také kliknout na kalibraci a doladit joysticks a gyro, pokud cítíte potřebu. Jeden důležitý tip: Klikněte na zaškrtávací políčko vedle podpory konfigurace PlayStation, pokud chcete být schopni provést další konfiguraci řadiče na základě hry.

Zpět na kartě řadiče v nabídce Nastavení můžete nakonfigurovat také řadič pro využití velkého obrazu a stolních počítačů a dokonce nastavit konfiguraci akordu Průvodce.

Jak nainstalovat DS4Windows pro hraní her

Pokud jen hrajete parní hry, nemusíte nic nainstalovat!

Nejprve si stáhněte nejnovější Microsoft.NET Framework. Pokud jste stále uvíznuté spuštěni Windows 7, nainstalujte si ovladač řadiče Xbox 360. Tento ovladač je součástí systému Windows 8 a 10.

Než uděláte cokoli jiného, ​​připojte řadič PlayStation 4 s micro-USB přímo do vašeho počítače nebo jej spárujte prostřednictvím nabídky Bluetooth nebo pomocí USB bezdrátového adaptéru.

Stáhněte a extrahujte nejnovější DS4Windows.Dále soubor zip a otevřete jej. Pokud již máte nejnovější verzi, můžete ignorovat DS4updater.

Jakékoli řadiče, které jste připojili, se zobrazí na kartě řadiče. Pokud ne, zavřete ds4windows, znovu připojte řadič a poté znovu otevřete software. Nedělejte si starosti s identifikačním číslem vašeho řadiče, nebudeme to potřebovat.

Dále otevřete kartu Nastavení v DS4Windows a nakonfigurovat několik věcí. Ujistěte se, že je zkontrolována políčko řadiče DS4. To zabrání DS4Windows v konfliktu s nastavením výchozího řadiče jakékoli hry. Ze stejného důvodu se ujistěte, že použijte porty xinput je nastaveno na jeden.

Na kartě Nastavení můžete také nastavit DS4Windows, aby se spustil při spuštění, nebo zůstat aktivní na pozadí. Můžete také aktualizovat DS4Windows přímo z této karty kliknutím na Zkontrolujte aktualizaci nyní vlevo dole vlevo. Nad tím uvidíte nastavení řadiče/ovladače. Pokud narazíte na jakékoli problémy, otevřete toto nastavení a postupujte podle pokynů a nainstalujte jakékoli chybějící řidiče.

DS4Windows funguje čtením vaší dualshock 4, jako by to byl řadič Xbox 360. To znamená, že ve většině her nedostanete správné ikony tlačítka Square/X/Triangle/Circle. Některé hry vám poskytnou možnost změnit, ale v každém případě to bude nyní fungovat s jakoukoli hrou, která má podporu Xinput. i.E. Většina každé moderní hry PC, která podporuje gamepady.

Nemusíte nic přeměňovat, ale pokud chcete změnit některá tlačítka nebo upravit citlivost mimo menu ve hře, stačí otevřít kartu Profily v DS4Windows. Pokud se cítíte sebevědomě, klikněte na nový a spusťte nový profil, i když je to snadněji řečeno, než hotovo. Jinak vyberte profil Dualshock 4 a klikněte na Upravit.

Řekněme, že chcete vyměnit své nárazníky a spouštěče. Nejprve najděte L1/R1 a L2/R2 v rolovacím kolečku v sekci ovládacích prvků, nebo na ně stačí kliknout na virtuální řadič. Chcete vyměnit L1 s L2 a R1 s R2, takže začněte kliknutím na L2.

Poté stačí kliknout na tlačítko, které chcete, aby L2 fungoval jako. v tomto případě, L1. Voila, váš levý spoušť bude nyní působit jako váš levý nárazník. Tento proces opakujte s ostatními spouštěči a nárazníky, abyste dokončili změnu a zabránili redundanci. Toto nastavení tlačítka můžete uložit jako samostatný profil a vyměnit mezi profily na kartě řadiče.

Jak připojit ovladač PlayStation 4 přes Bluetooth

Chcete.li připojit řadič PlayStation 4 přes Bluetooth, jednoduše podržte tlačítko Small Share a centrální kruhové tlačítko současně, dokud podsvícení podsvícení ovladače začne blikat. Pokud vlastníte nyní diskutovaný oficiální adaptér PlayStation, stiskněte tlačítko na něm, dokud nezačne blikat. Jakmile oba blikají, automaticky se spárují po několika sekundách.

Nemáte oficiální adaptér Sony? To je v pořádku. další bluetooth adaptér by měl fungovat také. Pro počítač s vestavěným Bluetooth (nebo pokud máte obecný USB dongle), stačí stisknout klávesu Windows a zadejte „Bluetooth“ a otevřete nabídku nastavení zařízení Bluetooth zařízení. Klikněte na „Přidat zařízení“ a vyhledejte řadič. Jakmile bliká, měli byste vidět, jak je uvedeno zde.

Naštěstí nemusíte spárovat svůj ovladač pokaždé, když jej chcete použít s oficiálním adaptérem. Pokud adaptér odpojíte, uloží jeho poslední připojení, takže jej můžete znovu připojit k klepnutím. Windows by si také měla pamatovat ovladač, takže pokud jej nepoužíváte na konzole, mělo by být rychlé znovu párů s PC.

Oficiální bezdrátový adaptér USB 4 USB Sony Dualshock 4 je nejjednodušší možností Bluetooth. Možná za to budete muset lovit nebo utratit o něco víc, než byste měli na standardním bluetooth dongle, ale stojí za to za jeho funkčnost mimo krabici, pokud najdete jednu na levné. V opačném případě se válejte s běžným Bluetooth nebo vyberte nejjednodušší trasu: kabel.

PC Gamer Newsletter

Zaregistrujte se a získejte nejlepší obsah týdne a skvělé herní nabídky, jak si vyberou editoři.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let.

PS5 Dualsense vs Dualshock 4: Co se liší?

PS5 je konečně na nás a přináší s sebou jeden z nejradikálnějších redesignů na ovladač PlayStation, jaký jsme kdy viděli. Nové Dualsense Kontrola je navržena tak, aby poskytovala maximální ponoření, díky pokročilé haptické zpětné vazbě, adaptivním spouštěcím a vestavěným zvukům, které vám umožňují cítit a slyšet vaše oblíbené hry jako nikdy předtím.

Ale má několik velkých bot, které má naplnit díky Dualshock 4 PlayStation 4, který se z velké části považuje. Takže pokud jste zvědaví, co je nového, pokud jde o Dualsense vs. Dualshock 4 a jak budete moci používat dva ovladače na nové konzole Sony, přečtěte si pro naše úplné rozpady.

ИДЕАЛЬНЫЙ ГЕЙМПАД для ПК | DUALSHOCK 4 v2 от PS4 подключение к PC

PS5 Dualsense vs Dualshock 4 SKVĚRNÉ SKVĚLÉ

CenaVelikostHmotnostKlíčové funkcePřipojeníKompatibilita
69 64
6.3 x 2.6 x 4.2 palce 6.4 x 2.0 x 3.9 palců
9.9 uncí 7.4 unce
Haptická zpětná vazba, adaptivní spouštěče, vestavěný mikrofon, ovládací prvky pohybu, touchpad Ovládací prvky pohybu, vestavěný reproduktor, touchpad
USB-C microUSB
PS5, PC (předběžné), Android (předběžný) PS5 (pouze PlayStation 4 hry), PlayStation 4, PS3, PC, Mac, Android, iOS

PS5 Dualsense vs Dualshock 4: Cena

Funkce příští generace není levná. Bezdrátový ovladač DualSense se prodává za 69.99, což je o něco dražší než 64.99 MSRP dualshock 4. Často však vidíme, jak se druhý ovladač prodává, takže dávejte pozor Černý páteční nabídky PS5.

Obě tyto ovladače samozřejmě přicházejí s příslušnými konzolami, takže majitelé PS5 dostanou jeden dualsense z krabice.

PS5 dualsense vs dualshock: design a pocit

Samotná konzola PS5 není jediným novým kusem hardwaru Sony, který je velký. Dualsense je výrazně silnější než Dualshock 4, s robustní přilnavostí, která přináší na mysl bezdrátový ovladač Xbox. Dualsense se necítí mnohem těžší než Dualshock 4 v 9.9 uncí versus 7.4 unce, ale okamžitě si všimnete rozdílu ve velikosti.

Když jsem už několik dní používal dualsense, stále si nejsem zcela jistý, který řadič, který dávám přednost tomu, pokud jde o pocit. Na PS5 Gamepad je uspokojivá, ale jsem zvědavý, jestli to vede k jakýmkoli křečím, když jsem hodiny na intenzivní smrtelný kombat nebo Call of Duty Session. Dualshock 4 se stále cítí velmi ergonomicky a ve srovnání s novým sourozencem je naprosto kompaktní.

Ale tyto ovladače se necítí jen jinak; Také se divoce liší z hlediska fyzického vzhledu. Zatímco většina variant Dualshock 4 obsahuje jednu barvu, Dualsense má oční dvoubarevný design s bílými průsvitnými knoflíky a černou interiérovou oblastí.

Rozložení knoflíku je do značné míry stejné, ale Dualsense má mnohem větší oblast touchpad. A jako úhledný dotek má Dualsense jemné zadní úchopy, které jsou ve skutečnosti složeny z spoustu malých symbolů, které odpovídají čtyřem tlačítkům obličeje PlayStation (kruh, kříž, čtvercový a trojúhelník).

Světelná lišta Dualsense nyní vyzařuje z touchpad vpředu, takže je mnohem viditelnější než špičkové světlo Dualshock 4. Rovněž stojí za zmínku, že Dualsense provedl skok na USB-C za nabíjení, zatímco Dualshock 4 se spoléhá na starý standard Micro-USB.

PS5 Dualsense vs Dualshock 4: Funkce

Velké prodejní body společnosti Dualsense jsou jeho pokročilé haptiky a adaptivní spouštěče, které spolupracují na vytvoření pocitu zpětné vazby, která je pohlcující než kterýkoli jiný řadič. Například při hraní Astroho herny budete cítit podrobný chrastítko písku, když procházíte pouštní bouří, nebo se cítíte další odpor na spouštěcích. I když musíme vyzkoušet Dualsense na více hrách, ale z toho, co jsme dosud hráli, je ovladač Sony schopný poskytnout některé z nejpokročilejších zpětné vazby, jakou jsme kdy na gamepadu cítili. dokonce ve srovnání s 3D rachotem přepínače.

Dualsense a Dualshock 4 stále sdílejí mnoho funkcí, včetně vestavěného reproduktoru, podpory řízení pohybu a touchpad pro přejetím ve hrách a nabídkách. Dualsense dělá věci o krok dále s vestavěným mikrofonem, který můžete použít k chatování s přáteli ve hře, a dokonce provádět určité akce ve hře, jako je foukání na mikrofon a posunout platformu vpřed v Astro’s herna.

PS5 Dualsense vs Dualshock 4: Kompatibilita

Řadič PS5 DualSense je přirozeně navržen speciálně pro PS5, i když První zprávy Navrhněte, že budete také moci použít na PC a Android (tento nárok brzy budeme testovat). Na PlayStation 4 nebudete moci používat Dualsense.

Dualshock 4 je ve srovnání více všestrannější, protože je kompatibilní s PlayStation 4, PS3, PC, Mac, Android a dokonce iOS. Bude to také fungovat na PS5, ale pouze při hraní zpětných her PlayStation 4. Jako takový byste měli mít na paměti, které typy místních her pro více hráčů budete hrát na PS5, až přijde čas na zásoby na další řadiči.

PS5 Dualsense vs Dualshock 4: Outlook

Na základě našeho předčasného testování se DualSense formuje jako obrovský upgrade přes Dualshock 4, díky své pohlcující haptické zpětné vazbě a adaptivním spouštěčům, které vytvářejí herní zážitky, které se skutečně cítí příští gen. Je to Heftier Design Cítí se pěkně, i když hráči s malými rukama mohou mít těžko přizpůsobení novému ovladači.

Pokud jste hráč mimo hráč, který přemýšlel, který z těchto gamepadů nabízí lepší zážitek pro PC a Mobile, zůstaňte naladěni na naše rozsáhlejší testy. Ale pokud jste si zajistili předobjednávku PS5, máte spoustu vzrušujících nových funkcí ovladače, na které se můžete těšit na Dualsense.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS