Který smartphone je lepší Samsung nebo Huawei

Dnes si porovnáme telefony Samsung a Huawei. Nebo zjistěte, která značka je nejlepší

Dobré odpoledne, milí odběratelé a čtenáři mého blogu! Trh s mobilními technologiemi je jedním z nejvíce se rozvíjejících. Může se zdát, že je těžké vymyslet něco nového a najít něco, čím zákazníka překvapit, ale mnoho značek to dělá. Lídři z roku na rok zůstávají stejní a mnoho uživatelů má otázku: který telefon je lepší Samsung nebo Huawei.

 • Cena je důležitým rozhodovacím faktorem. Ne vždy je možné koupit to, co se vám líbí, a musíte se rozhodnout podle dostupných finančních prostředků. K dnešnímu dni se průměrná cena zařízení Huawei a Samsung vyrovnala. Před několika lety byla korejská značka předražená na úkor jména, ale dnes se situace změnila a cena začala odpovídat zveřejněným specifikacím.
 • Kvalita provedení. Ve svých začátcích patřil Huawei k levným a středněrozpočtovým společnostem s ne špatnou kvalitou provedení, ale nic víc. V průběhu let společnost výrazně zvýšila úroveň výroby a kvalitu používaných materiálů. Společnost Samsung byla vždy špičkou v oboru a o spolehlivosti jejích zařízení nebylo nikdy pochyb.
 • Výkon. Obě značky dávají přednost použití vlastních procesorů, které se skvěle hodí pro jakýkoli úkol. Co se týče paměti, není o zařízeních pochyb. vše je na špičkové úrovni.
 • Vzhled. Lidé, kteří sledují trendy na mobilním trhu, si možná všimli, že Korejci už dlouho hledají svůj styl. V rozpočtovém segmentu se do dnešního dne nenabízí žádné zajímavé řešení. jedná se o typické smartphony bez jakýchkoli vychytávek. V prémiové řadě vyvinula společnost design, který jí vyhovuje, a již několik let jej nijak zvlášť nemění. Huawei je vzhledově mnohem zajímavější než konkurence. Pokud potřebujete zařízení, které je nejen dobré na plnění, ale také apeluje na vzhled, pak byste se měli rozhodnout pro smartphone od čínské společnosti.
 • Fotoaparát. Kvalita mobilní fotografie se každým rokem zlepšuje. Některé chytré telefony mohou plně nahradit fotoaparát. Fotoaparáty Samsung jsou dobré. Téměř ve všech zařízeních se střílí za jejich cenu. Huawei je již několik let po sobě nejlepší v oblasti fotoaparátů, mluvíme o drahých zařízeních, ale společnost má svým zákazníkům co nabídnout i v levnějších modelech. Pokud je pro vás důležitá fotografie, je lepší si koupit zařízení z Číny.
 • Autonomie. Před několika lety znamenala velká baterie v telefonu velkou tloušťku a hmotnost. Dnes se situace změnila. vysokokapacitní baterie a tenké tělo začaly koexistovat. Pokud se pozorně podíváte na nabídku obou značek, snadno zjistíte, že baterie Huawei jsou často větší. Mnozí to považují za záruku dlouhé výdrže baterie. Podle recenzí zákazníků však Samsung často vykazuje lepší výkon bez nabíjení, a to díky lepší optimalizaci softwaru a hardwaru.
 • Software. Obě společnosti používají pro své přístroje operační systém Android. Z hlediska stability a rychlosti odezvy je však zařízení Samsung lepší. Pouhým okem je to těžko zjistitelné, ale odborníci, kteří testovali zařízení obou společností, dospěli k tomuto závěru. Další věc, kterou by si kupující měli uvědomit. Huawei má neshody s vládou USA, což vede k sankcím. Mezi nimi zákaz spolupráce s americkými společnostmi. To by mohlo vést k tomu, že zařízení Huawei nebudou fungovat se systémem Android a všemi službami Google, což je z hlediska funkcí a vlastností vážná nevýhoda.

O společnostech Huawei a Samsung

Ještě před 5-7 lety nepřicházelo vážné soupeření mezi čínskými značkami a korejským gigantem v úvahu. Veškeré úsilí Číňanů bylo zaměřeno na vytváření levných kopií úspěšných gadgetů, včetně parazitování na technologiích. Společnosti Huawei se postupem času podařilo zničit zažité představy o kvalitě chytrých telefonů z Číny, jak dokládá statistický přehled:

 • 14 % majitelů chytrých telefonů Huawei nebo Honor;
 • Výrobky této značky jsou dostupné ve více než 160 zemích;
 • Čínská společnost je vlastníkem více než 41 000 akcií. Patentů, což umožňuje 16 vlastních výzkumných center;
 • Na domácím trhu se smartphony Honor, Huawei prodávají lépe než gadgety od společností Apple, Samsung.
který, smartphone, lepší, samsung

„Honor je mladá značka. Status dceřiné společnosti umožňuje přístup k technologické síle společnosti Huawei.

Většina modelů je zaměřena na mladé, aktivní uživatele, což se odráží v koncepci smartphonu:

Společnost Samsung je uznávaným lídrem na trhu s chytrými telefony a zaujímá 19 % trhu. Společnost se neřídí módou, ale diktuje ji a ve svých vlajkových lodích zavádí inovativní řešení, která jiné značky mohou představit až o 1-2 roky později. O vedoucí pozici společnosti svědčí skutečnost, že i pět největších výrobců chytrých telefonů, včetně společností Apple a Huawei, používá komponenty od společnosti Samsung (displeje, moduly fotoaparátů atd.), stejně jako řada dalších výrobců. Д.).

 • Inovativní displeje AMOLED;
 • Kvalitní montáž, dobře vyladěný výrobní proces;
 • Inovativní vzhled, ergonomický design;
 • Jeden z nejlepších fotoaparátů ve své třídě;
 • Dostupnost vlastní sítě prodejen a servisních středisek ve velkých městech, která umožňuje přístup k firemnímu servisu a záručním opravám.

Každá z hodnocených značek má svým zákazníkům co nabídnout. Nákup Samsung Galaxy S7 nebo Honor 10, „Samsung A6“ nebo „Honor 9“, měli byste zvážit nejen prestiž značky, propagaci modelů, ale také technické vlastnosti konkrétního modelu, který pomůže jednotlivému uživateli vyřešit problém.

Porovnání funkcí

Volba mezi „Honor“ a „Samsung“ není snadná. Designéři a inženýři každé značky se snaží nabídnout uživatelům odůvodněný rozdíl, který konkurence nemá.

Návrh a řízení

Značka Samsung se utvářela a vyvíjela 10 let. Většina chytrých telefonů má proto vysoce ergonomický, klasický design. Váš mobilní telefon je vyroben z moderních high-tech materiálů. Snadno se vám bude držet a intuitivně nacházet jeho ovládací prvky. Přechod z jednoho modelu na druhý a fanoušci korejské společnosti nezpůsobuje žádné nepříjemnosti. Jedinou nevýhodou, typickou pro každého výrobce, je nedostatek designových zvratů, s výjimkou vlajkové lodi řady S.

Designéři používají módní gradienty jako u Honoru 10, lakovaný hliníkový rámeček jako u Honoru Play. Jedním z prvků „Honor“ je elegantní monobrow, které zabírá minimum užitečného prostoru, a je tak poctou trendům.

Ne každému se bude líbit výstřednost a odvaha čínských modelů, a tak se rozhodne pro klasiku od Samsungu. Většina tohoto chování uživatelů se týká spotřebitelů středního a staršího věku. Přesto stojí za zmínku snaha společnosti Huawei odlišit se od konkurence. Současně se v řadě čínských návrhářů objevují i klasické černé varianty, určené pro zákazníky, kteří nejsou zvyklí na experimenty.

Displej

Společnost Honor do svých modelů instaluje vysoce kvalitní, energeticky úsporné matrice IPS. Mezi výhody patří:

Společnost nevyrábí displeje, ale nakupuje je od výrobců třetích stran, což jí umožňuje vybírat nejlepší řešení dostupná na trhu. Tento přístup zajišťuje rovnováhu mezi náklady na panely, energetickou účinností, technickými možnostmi.

Displeje Honor jsou vždy špičkové, ale s těmi od Samsungu se nemohou měřit. Jedním z hlavních rysů korejských modelů je matice Amoled. Politika společnosti v oblasti výroby a prodeje displejů je jednoduchá. konkurentům jsou dodávány pouze matrice předchozí generace.

který, smartphone, lepší, samsung

Nejnovější technologie se používají k vybavení vlastních vlajkových lodí. Amoled nemá tradiční podsvícení LED, každý bod svítí samostatně a černé body nesvítí vůbec. Toto řešení umožňuje nejen dosáhnout neuvěřitelně jasných a sytých snímků, ale také šetřit baterii. Proto, pokud kupující hledá smartphone s lepší obrazovkou, bude to „Samsung“.

Procesor

Oba giganti nezávisle vyrábějí procesory a mají ve svém vlastnictví vědecká střediska. Honor má Hisilicon Kirin, zatímco Samsung má Exynos. Jedná se o moderní řady čipových sad, kde existují modifikace jak pro vlajkové modely, které jsou schopny vykonávat nejsložitější úlohy, tak pro krystaly základní úrovně, které umožňují nabízet spotřebitelům levné smartphony. Ne všechny mobilní telefony jsou však vybaveny domácími čipy. Občas se objeví chytré telefony, u nichž je za zpracování informací zodpovědná americká společnost Qualcomm.

Obři vyvíjejí své procesory založené na jádrech Cortex-A73 a Cortex-A53 společnosti ARM. Akcelerátory Mali jsou zodpovědné za grafickou část. Výkon čipové sady je vzhledem k výsledkům testů v populárních benchmarcích přibližně stejný. Výjimkou je vývoj společnosti Samsung, která používá jádra Exynos M3. Je nepatrně, ale nepatrně lepší než jeho čínské protějšky.

Kdo nabízí lepší výkonnostní řešení, zjistíte ze srovnávací tabulky obou vlajkových modelů:

Samsung Galaxy S8 Huawei p20
Procesor Qualcomm Snapdragon 835 HiSilicon Kirin 970
Rychlost paměti RAM 1688MHz 1600MHz
Podpora LTE
Velikost paměti RAM 4 GB 4 GB
Rychlost hodin 4 x 2.45ghz 4 x 1.9ghz 4 x 2.4ghz 4 x 1.8ghz
Open Gl 3.1 (Android 7.0 Nugát) 3.1 (Android 8.0 Oreo)
Integrovaný grafický akcelerátor

Fotoaparát

Společnost Samsung donedávna vyráběla dobré, ale ne nejlepší fotoaparáty. To se změnilo s vydáním Galaxy S9, kde byl modul fotoaparátu označen za nejlepší. Pokud jde o kvalitu obrazu, S9 porazil lídry, jako jsou Apple a Huawei P20 Pro a Google Pixel 3.

Optika, hardwarové zpracování fotografií „Honor“ bylo vždy považováno za charakteristický znak značky. Umělá inteligence schopná vytvářet mistrovská díla i při slabém osvětlení.

Autonomie

Oba výrobci pracují na zlepšení údajů o výdrži baterií. Koupí smartphonu čínské nebo korejské značky získá uživatel 1,5-2 dny používání, pokud neprovádí scénáře náročné na spotřebu energie. Toho je dosaženo instalací baterie s vyšší kapacitou, energeticky úsporného procesoru a použitím softwaru přizpůsobeného parametrům konkrétního modelu.

Výkon

Obě zařízení jsou prodávána jako cenově dostupná, ale každý výrobce má vlastní způsob, jak definovat výkon cenově dostupného modelu. Samsung pro svůj smartphone zvolil čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 410 s frekvencí 1,2 GHz a grafický procesor Adreno 306 s 1,5 GB paměti RAM. Recenzovaný smartphone má 8 GB interní paměti, k dispozici je však i 16GB verze. Tyto vlastnosti budou stačit těm, kteří si tento přístroj kupují pro volání, zpívání na webu a čtení. Pro náročnější aplikace a 3D hry se téměř nehodí.

Huawei GR3 je postaven na výkonnějším SoC. Mediatek MT6753T s osmijádrovým procesorem s frekvencí až 1,5 GHz. Smartphone má také 2 GB RAM a 16 GB interního úložiště. Je samozřejmé, že výkon GR3 je mnohem lepší než u Galaxy J5: hry, včetně těch poměrně náročných, běží plynule.

V testu AnTuTu získává Huawei GR3 přibližně 44 000 bodů, zatímco Galaxy J5 přibližně 22 000 bodů.

Na obou modelech běží systém Android 5 po vybalení z krabice.1.1 se značkovou skořápkou. EMUI 3.1 v případě Huawei GR3 a TouchWiz v případě Samsung Galaxy J5.

Firmware Huawei GR3 se vyznačuje podporou gest. A Galaxy J5 má kromě sady standardních aplikací Google také balíček aplikací Microsoft a SmartManager.

Oba smartphony mají dobrou sílu signálu. Žádné problémy s kvalitou hovoru během testu. Mimochodem, GR3 podporuje 4G. což přidává k plusům tohoto smartphonu.

Huawei P9 Plus

Huawei P9 Plus sice není tak výkonný a v době vydání kolem něj nebyl takový humbuk, ale zařízení vyšlo velmi kvalitně a také poměrně logicky z hlediska nákladů. Čím nás tedy překvapí nový smartphone od společnosti Huawei, která již dlouho ukazuje, že může na globálním trhu konkurovat silným konkurentům, jako je Samsung? Hisilicon Kirin 955 je na svou cenu relativně levný, ale velmi schopný procesor, který si dobře poradí s mnoha aplikacemi, které mu uživatel naloží. Při spouštění náročných her bude aktivně pracovat všech osm jader, a když bude spotřeba energie zařízení nižší, smartphone se sám přepne do režimu, kdy budou využívána pouze čtyři jádra. ARM Mali-T880 MP4 je grafický čip, který vykazuje vysoký výkon i v moderních hrách. Za to vše dohromady bude muset uživatel zaplatit přibližně 35 000, což také není mnoho, například ve srovnání s modelem od společnosti Samsung.Sečteno a podtrženoPokud hledáte výhodnější variantu, kde výkon a kvalita budou stát rozumné peníze, pak doporučujeme vyzkoušet méně známý, ale také oblíbený smartphone od Huawei. P9 Plus. Pravděpodobně zjistíte, že pro většinu vašich přání je to více než dostatečný výkon, a platit navíc asi 20 000 za Galaxy S7, který má o něco více funkcí a různé senzory, které pravděpodobně nikdy nevyužijete, bude chtít málokdo.

Kritéria hodnocení

Výběr smartphonu je náročná činnost. Při rozhodování o tom, co je lepší, zda Samsung, nebo Huawei, se uživatel často řídí reklamou podpořenou vlezlými radami poradce v prodejně.

Již dlouho však existují kritéria výběru, na která by se měl kupující zaměřit. Každá značka má nabídku od levných po vlajkové lodě a diskusi o výběru můžete zahájit porovnáním cenových relací. To ilustruje následující tabulka.

Jediné, co může Samsung v tomto kritériu uvést jako argument, je šíře modelové řady. Na trhu je však již k dispozici a konkurenční vlajkové lodě jsou stejně dobré a cenově výhodné. Výzkumná centra společnosti Huawei jistě připraví nové produkty, které budou stále cenově dostupnější než produkty společnosti Samsung, které jsou na trhu již nějakou dobu.

Odvolávat se na kvalitu provedení a spolehlivost jako na argument je zbytečné: zpětná vazba uživatelů na to, zda je lepší Samsung nebo Huawei, ukazuje, že každá značka má slabiny. A pokud Huawei zaznamenal problémy s obrazovkami, modely od Samsungu jsou nuceny jít do servisních středisek kvůli selhání softwaru nebo opravit tělo.

Ergonomie a design

Rozdíl ve vzhledu je téměř nemožný, ale Huawei má dceřinou společnost Honor, zaměřenou na mladší generaci, která má tendenci přikládat vzhledu důležitost. Uživatelé jiných věkových kategorií se zaměřují na hmotnost a pohodlí zařízení a zde Huawei ztrácí. je o něco těžší, má větší rozměry a není tak pohodlný v ruce.

S tímto tvrzením mohou polemizovat ti, kteří jihokorejský gadget neustále používají. Tlačítko napájení je umístěno příliš vysoko, což je obzvláště patrné, pokud na něj neustále saháte.

Další technické parametry

Věnují pozornost těm, kteří hledají univerzální zařízení. Můžeme se znovu podívat na tabulku, ale tentokrát s porovnáním technických parametrů populárních modelů Huawei P30 Pro a Samsung Galaxy S10 Plus:

Jak porovnat výdrž baterie Samsung a Xiaomi

Chytré telefony čínské značky jsou nejlepší z hlediska výdrže baterie, i když Samsung tento ukazatel neustále zlepšuje. Xiaomi se drží základního principu: vložte baterii s větší kapacitou, čímž ztratíte lehkost a minimální tloušťku smartphonu. Dokonce i „rozpočtové“ modely Xiaomi mají baterii s kapacitou 4 000 mAh a více, levnější modely Samsungu mají kapacitu kolem 2 500-3 000 mAh.

I když existují výjimky. Mi Note 10 má 5260mAh baterii, zatímco jeho konkurent Galaxy M21 má 6000mAh baterii. Pokud porovnáte nejnovější modely Xiaomi Mi 11 a Galaxy S21, Číňané jsou zde napřed: 4 600 mAh versus 4 000 mAh.

To jsou čísla, ale co skutečná výdrž baterie?? Tady to není tak jednoznačné. Díky energeticky úspornějším displejům a dalším funkcím mají smartphony Samsung často stejně dobrou, a někdy dokonce lepší výdrž baterie než jejich konkurenti. Například při sledování videí vydrží Xiaomi Mi 11 na plné nabití 14 hodin, zatímco Galaxy S21 více než 15 hodin. A to za předpokladu, že má o 600 mAh menší kapacitu baterie.

Jaký telefon si dnes vybrat?

Odborníci nedávají jednoznačnou odpověď, co je lepší. Samsung nebo Huawei. Výběr je založen na osobních preferencích: vzhled smartphonu, sada dalších funkcí. V ostatních ohledech jsou si vlajkové modely přibližně rovny. Není pochyb o tom, že pro mnohé bude atraktivní jasná obrazovka korejského. Pro mladší generaci je však důležitý stylový design a schopnosti fotoaparátu. čipy Honor.

Trh s mobilními zařízeními ovládají konkurenční výrobci. Tato situace je pro spotřebitele výhodná. společnosti musí zlepšovat své výrobky, aby přilákaly nové zákazníky. Když se čínská společnost objevila, málokdo očekával, že se dostane do první pětky. V dnešních produktech Huawei se snoubí pozoruhodný design, kvalitní provedení, technologická řešení. Společnost Samsung je již mnoho let uznávaným lídrem, který se může pochlubit inovacemi a kvalitou.

Kenneth Wilson (Počet napsaných článků: 122)

Zakladatel a správce portálu, redaktor a odborník. Odborník s vysokoškolským vzděláním v oblasti technologií a praktickými zkušenostmi s prací s technologiemi. Po ukončení studia pracovala v několika IT firmách, kde založila svůj blog. Od té doby se vyvinula do několika informačních webových stránek, z nichž jedna je nyní. Hlavním úkolem Kena je ověřit pravost informací uvedených v článcích předložených autory. Zobrazit všechny příspěvky autora →

| Denial of responsibility | Contacts |RSS