Který smartphone si mám vybrat: HTC nebo Samsung?

Souhlasím, ne každá babička chce telefon se spoustou obskurních funkcí a nejvýkonnějším procesorem. Starší člověk prostě nemůže využít plný potenciál chytrého telefonu, když používá jen minimum funkcí (volání, SMS). Proč tedy přeplácet za technologii, která nemá v budoucnu žádné praktické využití??

Neměli byste se honit za drahými smartphony, které výrobci usilovně inzerují. Pokud nehrajete hry, nepotřebujete výkonný procesor. Každodenní úkoly, sociální sítě a jednoduché arkádové hry zvládne zařízení za 3000-4000 Kč. Fotíte jen zřídka? Pak věnujte méně pozornosti fotoaparátu telefonu.

Než se vydáte do obchodu, definujte si, jaké úkoly bude budoucí nákup plnit, co je pro vás důležitější. Pokud vyškrtnete funkce, bez kterých se obejdete, utratíte za nákup podstatně méně.

Porovnání Htc vs Samsung

U kupujících moderních telefonů je otázka, jaký telefon je lepší koupit Htc nebo Samsung? V tomto článku se pokusím vyjádřit výhody a nevýhody některých telefonů. A co si vybrat, záleží na vašich potřebách. Ať už jej používáte jako samotný telefon, zařízení pro přístup na internet, poslech hudby, nebo dokonce jako fotoaparát, případně jako všechny tyto funkce dohromady.A je to tady.

 • Většina zařízení Htc a Samsung s operačním systémem Android. Vybavení velkými obrazovkami s dotykovým displejem. Telefony Samsung mají jasnější a sytější obraz, ale obrazovka Htc je na jasném slunečním světle lépe rozeznatelná.
 • Design telefonů je různý, mnozí jako kovové pouzdro Hhc a někteří jako plastový Samsung připomínající některé z prvních modelů iPhone 3G.
 • Pokud jde o software, pak Htc, základní balíček je nainstalován novější verzi operačního systému Android než Samsung.
 • Jednou z funkcí těchto telefonů je vestavěný fotoaparát. Mnoho telefonů Samsung má 5megapixelový fotoaparát a má velmi dobré funkce, jako je spoušť pro úsměv, automatické zaostřování a nahrávání videa, ale jednou z nevýhod je, že nemá blesk. Htc má fotoaparát s více megapixely. 8. Výraznou funkcí je dvojitý LED blesk.
 • Výkon procesoru, zde není konkurence, každý kolem 1Ghz.
 • Jednou z výhod budoucích telefonů Htc je to, že se budou používat jako komunikátory Yota.
 • Nyní za cenu. Vezměme si některé značky telefonů Htc a Samsung:
 • Samsung Galaxy S III mini 8Gb z 11 890 na 18 500
 • Samsung Galaxy Note 10.1 N8000 16Gb od 21 590 do 29 900
 • Samsung Galaxy S II I9100 od 13 500 do 23 590
 • HTC Sensation od 10 200 do 16 000
 • HTC Desire HD od 9 900 do 17 750
 • HTC Wildfire S od 4 899 do 9 990

Vyberte si Htc nebo Samsung podle svých potřeb.Moje volba je Htc Desire HD

Porovnání funkcí

Volba mezi „Honor“ a „Samsung“ není snadná. Designéři a inženýři každé značky se snaží nabídnout uživatelům odůvodněný rozdíl, který její konkurent nemá.

Konstrukce a provoz

Kniha značek společnosti Samsung se formuje a vyvíjí již více než 10 let. Většina chytrých telefonů z této řady je proto vysoce ergonomická a má klasický design. Mobilní telefon vyrobený z moderních high-tech materiálů. Snadno se drží v ruce, ovládací prvky lze najít intuitivně, aniž byste museli hledat. Přechod z jednoho modelu na druhý a fanoušci korejské společnosti nezpůsobuje žádné nepříjemnosti. Jedinou nevýhodou, typickou pro každého výrobce, je nedostatek designových prvků, s výjimkou vlajkové lodi řady S.

Chytré telefony Huawei mají poutavý vzhled a jsou k dispozici v jasných, někdy nečekaných barvách. V nových modelech výrobce použil kombinaci skla a kovu, která dodává eleganci. Ne vždy je to praktické, ale z hlediska marketingu se to vyplatí.

Designéři používají módní gradienty jako u Honoru 10, lakovaný hliníkový rámeček jako u Honoru Play. V souladu s trendy je jedním z prvků modelu Honor tenké monobrow, které zabírá minimum užitečného prostoru.

Ne každému se bude líbit výstřednost a odvaha čínských modelů, a tak se rozhodne pro klasiku od Samsungu. Toto chování uživatelů se týká zejména spotřebitelů ve středním a vyšším věku. Za zmínku však stojí snaha společnosti Huawei odlišit se od svých konkurentů. Zároveň jsou v nabídce čínských návrhářů i klasické černé verze, určené pro kupující, kteří nejsou zvyklí na experimenty.

Zobrazit

Společnost Honor do svých modelů instaluje vysoce kvalitní, energeticky úsporné matrice IPS. Mezi výhody patří:

 • Dobrý jas, který poskytuje šťavnatý obraz i při vystavení slunečním paprskům;
 • Slušná koncentrace pixelů, takže jsou pro lidské oko neviditelné;
 • Vysoké podání barev pro realistický obraz;
 • Maximální pozorovací úhel, který umožňuje pohodlnou práci s přístrojem.

Společnost displeje nevyrábí, ale nakupuje je od výrobců třetích stran, což jí umožňuje vybírat ta nejlepší řešení dostupná na trhu. Tento přístup zajišťuje rovnováhu mezi náklady na panely, energetickou účinností, technickými možnostmi.

Displeje Honoru jsou vždy na stejné úrovni, ale nemohou konkurovat displejům od Samsungu. Jedním z hlavních rysů korejských modelů je matice Amoled vlastní výroby. Výrobní a prodejní politika společnosti je jednoduchá. konkurentům jsou dodávány pouze matrice předchozí generace.

Nejnovější technologie se používají k pohonu vlastních vlajkových lodí. Amoled nemá tradiční podsvícení LED, každý bod je osvětlen samostatně a černé body nesvítí vůbec. Toto řešení umožňuje nejen dosáhnout neuvěřitelně jasného a sytého obrazu, ale také šetřit energii baterie. Proto pokud zákazník hledá smartphone s lepší obrazovkou, bude to Samsung.

Procesor

Oba giganti vyrábějí vlastní procesory a vlastní výzkumná střediska. Honor má Hisilicon Kirin, Samsung má Exynos. Jedná se o moderní řady čipových sad, kde existují modifikace jak pro vlajkové modely, které jsou schopny vykonávat nejsložitější úkoly, tak pro krystaly základní úrovně, které umožňují nabídnout spotřebitelům levné smartphony. Ne všechny mobilní telefony jsou však vybaveny vlastním čipem. Příležitostně se objevují smartphony, u nichž zpracování informací zajišťují produkty Qualcomm z USA.

Obři vyvíjejí své procesory založené na jádrech Cortex-A73 a Cortex-A53 společnosti ARM. Za grafickou část jsou zodpovědné akcelerátory Mali. Výkon čipové sady je vzhledem k výsledkům testů v populárních benchmarcích přibližně stejný. Výjimkou je vývoj společnosti Samsung, který využívá jádra Exynos M3. Je mírně, ale mírně lepší než jeho čínské protějšky.

Kdo nabízí lepší výkonnostní řešení, je vidět ve srovnávací tabulce obou vlajkových modelů:

Samsung Galaxy S8 Huawei p20
Procesor Qualcomm Snapdragon 835 HiSilicon Kirin 970
Rychlost paměti RAM 1688MHz 1600MHz
Podpora LTE
Velikost paměti RAM 4 GB 4 GB
Rychlost hodin 4 x 2.45ghz 4 x 1.9ghz 4 x 2.4ghz 4 x 1.8ghz
Otevřený Gl 3.1 (Android 7.0 Nugát) 3.1 (Android 8.0 Oreo)
Integrovaný grafický akcelerátor

Fotoaparát

Není to tak dávno, co Samsung vydával dobré, ale ne nejlepší fotoaparáty. To se změnilo s vydáním Galaxy S9, kde byl fotomodul považován za nejlepší. S9 předstihl lídry, jako jsou Apple, Huawei P20 Pro a Google Pixel 3, pokud jde o kvalitu obrazu.

Optika Honor, hardwarové zpracování obrazu byly vždy považovány za charakteristické znaky značky. Umělá inteligence dokáže vytvářet mistrovská díla i za špatných světelných podmínek.

Samozřejmě ne všechny modely značek mohou generovat fotografie, video jako vlajkové lodě. Ale jak modely A6 a S7, tak Honor 8 a 9 jsou schopny potěšit majitele barevnými a živými snímky, videi a dalšími funkcemi.

Škody a výhody AnTuTu. lidová zábava s virtuálním papouškem

Lidé mají psychologickou vlastnost, chtějí mít jistotu, že si koupili dobré zařízení, a k tomu potřebují „objektivní“ hodnocení. Jak víte, čísla nelžou. čím vyšší číslo, tím lépe. V životě existuje mnoho analogií, je těžké nesouhlasit s tím, že čím vyšší výplata, tím více různých možností, jak ji utratit. Čím více jader, tím více Počkat, ale to už jsme probírali výše. Každá analogie je jednostranná a počet virtuálních papoušků v AnTuTu není měřítkem skutečného výkonu systému.

Proč výsledky měření výkonu v AnTuTu nebo v jakémkoli jiném programu nazývám virtuálními papoušky?? Odpověď spočívá ve způsobu fungování moderních zařízení, v jejich architektuře. Většina výkonnostních benchmarků se snaží změřit maximální možnosti čipové sady, a tedy i procesoru. Některé z těchto parametrů jsou objektivní (rychlost zápisu do paměti, výkon procesoru při výpočtu čísel) a některé jsou mimo realitu (například výkon 3D). Je to proto, že výsledné číslo, které získáme, obsahuje jak metriky, které jsou reálné, tak i ty, které jsou zcela relativní a nemohou systém přímo charakterizovat. Získáte tak virtuální papoušky. To je patrné zejména na vlajkových lodích Samsung 2012, maximální výkon v papoušcích, ale znatelné zpomalení ve skořápce TouchWiz, pokud máte hodně dat, například v telefonním seznamu. Na jedné straně maximální čísla v testu, na druhé straně výkon standardního uživatelského rozhraní, který měl daleko k ideálu. Mnoho lidí o tom nepřemýšlí, ale v reálném světě tyto dva jevy nemohou existovat současně. Buď maximální čísla v testu a bezproblémový výkon rozhraní, nebo test neukazuje žádný skutečný obraz.

Další důležitou věcí je, že architektura moderních procesorů neumožňuje, aby pracovaly na maximální výkon po celou dobu. V takovém případě by se smartphone po několika hodinách bez napájení jednoduše vypnul. Frekvence procesorů se dynamicky mění v závislosti na úlohách a zatížení. Jeden ze skandálů souvisejících s AnTuTu se objevil v roce 2013, kdy se zjistilo, že smartphony Samsung, zejména Galaxy S4, v testu „podváděly“. Překvapivě byl tento příběh jednou z mála příležitostí vysvětlit široké veřejnosti, jak přesně fungují moderní zařízení, místo toho se všichni vrhli na diskusi o tom, jak špatně se společnost chová.

Skandál tedy spočíval v tom, že programátoři za účelem dosažení vyšších výsledků určili, který software je spuštěn, a poté zvýšili frekvenci grafického koprocesoru ze 480 na 532 MHz. A výsledky byly vysoké. Kromě AnTuTu patří mezi aplikace, které z této výhody profitovaly, vlastní prohlížeč Samsungu, aplikace Fotoaparát a řada systémových nástrojů. Zvýšená frekvence grafického koprocesoru nebyla dostupná pro většinu softwaru třetích stran. Spravedlivé nebo ne? Záleží na tom, jak to posoudíte, protože všechny procesory na trhu pracují úplně stejně, nikdo vám nezaručí, že v konkrétním programu dosáhnete nejlepšího výkonu.

Na trhu neexistují syntetické testy, které by se snažily posoudit standardní výkon rozhraní při každodenních úkolech, tj. Při nízkých frekvencích. Vysvětlení je třeba hledat v tom, že je to arcikomplikované. každý výrobce si volí vlastní profil úspory energie, čtení, vlastní frekvence a způsob, jakým čipová sada pracuje. Proto je možné dosáhnout velmi rozdílných výsledků na stejné čipové sadě, ale s různým firmwarem od různých výrobců. Nejdůležitější je, že takové výsledky zajímají jen mizivý počet lidí pracujících v oboru a koncoví uživatelé z nich budou rychle zmateni.

Zvýšená frekvence procesoru se dnes využívá v aplikacích, jako je prohlížeč (více karet znamená vyšší frekvenci a vyšší výkon), 3D hry. Při přehrávání hudby, standardních hovorech a podobných činnostech se nevyužívá téměř žádný výkon procesoru. Stejnou hudbu a video zpracovávají vestavěné procesory, které jsou zodpovědné za zpracování příslušných souborů.

Výsledky AnTuTu mohou a měly by být brány v úvahu, navzdory jejich umělosti. Neměly by však být jediným měřítkem pro posuzování výkonu čipové sady a ani nemohou hrát takovou roli. Výchozí bod, který umožňuje odhadnout, jak je zařízení produktivní.

Mnoho lidí mate ještě jedna věc. V roce 2013 se objevil skandál ohledně optimalizace AnTuTu pro procesory Intel Atom, které v testech vykazovaly lepší výsledky. To bylo způsobeno optimalizací kompilátoru. ve skutečnosti se ukázalo, že nebylo možné získat skutečné srovnání zařízení, byla vědomě v různých podmínkách. Totéž lze říci o testu AnTuTu v systému iOS, jeho výsledky se často snaží porovnávat s Androidem. To není možné, protože konečné výsledky nejsou komplexní, zprůměrované pro všechny platformy, ale umožňují porovnat pouze zařízení v rámci jedné platformy.

Některé příklady zařízení, která soutěží v AnTuTu

Zde je několik výsledků AnTuTu, které vám poskytnou představu o tom, jak vypadají různé hardwarové charakteristiky. Všechny výsledky pocházejí z našich recenzí, můžete je najít v textech i na vlastní pěst.

A takto vypadá výkon iPhonu 6 Plus v jiném operačním systému, s jinými hardwarovými specifikacemi, ale ve stejném softwaru. Identické? Nemyslím si, že. něco je lepší na jednom zařízení, něco na druhém.

Podívejme se na Meizu MX4, který je jedním z favoritů v AnTuTu. Zde je 8jádrový procesor MediaTek MT6595.

Doufám, že tyto příklady stačí, protože množství recenzí, které máme, je obrovské a mohl bych pokračovat dál a dál, ale úkol je zcela jiný. ukázat, že virtuální papoušci sami o sobě nehrají roli, jsou důležití pouze ve spojení s dalšími parametry systému.

Jak si vybrat smartphone

Na tvorbě tohoto článku se podílel náš zkušený tým redaktorů a výzkumných pracovníků, kteří zkontrolovali jeho správnost a úplnost.

Tým správců obsahu wikiHow pečlivě sleduje práci redaktorů, aby zajistil, že každý článek splňuje naše vysoké standardy kvality.

Počet zobrazení tohoto článku: 1029.

Při nákupu smartphonu se nejprve rozhodněte pro operační systém a teprve poté se zaměřte na funkce a cenu. Přečtěte si, jak se při koupi smartphonu rozhodovat na základě informací, a nezapomeňte zvážit, jaká další zařízení v současné době vlastníte!

 • Iphone (neboli iOS) je známý svým snadným používáním, zabezpečením a bezproblémovou integrací s ostatními produkty Apple.
 • Systém Android nabízí integraci se službami Google, větší možnosti přizpůsobení a obecně nižší náklady.
 • Pokud je to možné, vyzkoušejte si zařízení v obchodě. Získáte tak dobrou představu o inteligenci a schopnostech jednotlivých operačních systémů.
 • Telefony mohou být dotovány smlouvou s operátorem nebo poskytovány „zdarma“. Obvykle se jedná o uzavření dvouletého tarifního plánu vybraného operátora, který obsahuje sankce za předčasné zrušení smlouvy.
 • Někteří operátoři si také účtují měsíční „poplatek za zařízení“, aby kompenzovali malou nebo počáteční cenu smartphonu.
 • Pokud jste zkušený uživatel MS Office nebo Google, získáte mnohem lepší integraci a podporu s telefonem se systémem Android (mějte však na paměti, že Microsoft i Google vydávají své nejoblíbenější aplikace pro konkurenční operační systémy).
 • Ios/iPhone má exkluzivní funkce jako Siri, skenování otisků prstů, chat FaceTime a podporu iCloudu.
 • Android má Google Now, přizpůsobitelné widgety pro plochu a umožňuje instalaci aplikací třetích stran (umožňuje stahování aplikací z webu a jejich instalaci mimo ekosystém Obchodu Play). Většina moderních telefonů se systémem Android má také čtečku otisků prstů, cloudové úložiště pro obrázky a podporuje používání služby Disk Google pro přístup k dokumentům a cloudovému úložišti.
 • Pokud oblíbená aplikace není dostupná v konkurenčním operačním systému, je obvykle velká pravděpodobnost, že existuje podobná aplikace s podobnou funkčností.
 • Vaše nákupy v aplikaci jsou propojeny s vaším účtem v obchodě. Možnost přesunout nákupy do jiných telefonů bude k dispozici pouze v případě, že používají stejný operační systém. [1] X Zdroj informací

Výběr operačního systému. Pro většinu lidí jsou rozhodujícím faktorem osobní preference. Ti, kteří hledají jednoduché rozhraní a bezpečný systém, obvykle dávají přednost iPhonu se systémem iOS, ale ti, kteří hledají více možností přizpůsobení a nižší cenu, pravděpodobně dají přednost telefonům se systémem Android.

Výběr je zde obrovský! Zde jsou některé z dotykových telefonů, které lze oprávněně považovat za nejlepší:

 • Acer Liquid;
 • LG Optimus Black;
 • Samsung S8530 Wave II;
 • HTC Wildfire S;
 • Samsung S5830 Galaxy Ace;
 • Nokia X6 8Gb;
 • LG Optimus Hub;
 • Sony Ericsson Xperia X10 mini pro;
 • Nokia 603;

Pokud jsem v předchozím odstavci chtěl jmenovat 2 vítěze, zde chci jmenovat všechny vítěze, a nebudu se mýlit, protože všechny uvedené telefony mají mnoho předností, liší se pouze designem a přítomností/nepřítomností drobných funkcí. Takže v této cenové kategorii bych všem doporučil, aby se řídili designem, osobním pocitem z testování v obchodě a cenou, protože se rozprostírají.

Pokud vás zajímá, co jsem si z nabídky vybral, padl mi do oka HTC Wildfire S.

Výhody HTC Wildfire S:

 • Všechny jsou na stejné platformě Android, což znamená všechny výhody „telefonu Google“ (telefonu se systémem Android).
 • 5megapixelový fotoaparát s bleskem LED a automatickým ostřením. Důstojný konkurent digitálních fotoaparátů.
 • Samozřejmostí je Bluetooth, Wi-Fi, 3G a GPS.
 • Kapacitní typ obrazovky, což znamená: vysoce kvalitní podání barev, možnost stisknout několik míst obrazovky najednou, delší životnost.
 • Když ho držíte v ruce, pochopíte, jak má vypadat kvalitní mobilní telefon. Kvalita provedení je úžasná!
 • Skvěle se hodí k vytváření sociálních sítí.
 • Funguje bez problémů.

Chyby zařízení HTC Wildfire S:

Související problémy

Stejně podporuji Sony Moje zkušenost s Gnusmas ukázala, že je to čistě ženské zařízení. Můj telefon má Bluetooth, můj fotoaparát je ošklivý, video natočené na telefonu vyžaduje další kodeky. Samozřejmě mohu telefonovat a bar může být delší, ale Sony mi umožňuje dělat vše, co potřebuji, aniž bych musel tančit s tamburínami.

Comparerhttp://www.Phonearena.com/phones/compare/Sony-Xperia-J,Sony-Xperia-miro,Sony Xperia U/phones/7101,7150,6966

Mám tento netbook od lenova už několik let, jsem s ním velmi spokojený, samozřejmě 8 windows je trochu otrava, ale funguje přesně tak, jak potřebuji pro práci a tehdy jsem ho potřeboval do školy, stačilo mi to.Po pádu ze stolu samozřejmě selhal hardtop a pracoval na 70 %. Tělo, tělo má pouze zlomenou koncovku, kde je klávesnice držena.Samozřejmě volba kupujícího, co chce a co požaduje, osobně, jako uživatel, opravdu se mi líbí Lenova.

Rozhodl jsem se, mám Nokii N8.Má dobrý fotoaparát na video a fotografie a víc nepotřebuji.

Já také, pro Sony Ericsson, levné a přátelské rozdíly mezi CE a Gnomus pouze to, že Gnomus má dvě jádra, ale znalí lidé řeknou. Váš telefon nepotřebuje 2 nebo 4 jádra, prostě je nedokáže plně využít.CE má skvělou technologii od Sony a to je velké plus.No Htz také nejsou špatné, ale ceny jsou příliš vysoké.

Bohužel jsem nenašel na oficiálních stránkách 718I z popisů bych si vybral 995One vzhledu a vlastností, které se mi nějak líbí víc může porovnat. Je to 905 je to 995

Sony Ericsson K790i/K800iPaměť: 64 MB FM-přijímač s RDSMP3-přehrávačSportovní kanály RSSOdolněné tělo.Levná údržba.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS