Lenovo 300e Chromebook 2. Gen Recenze: Školní chromebook, který byste měli přinést…

Lenovo 300e Chromebook 2. Gen Recenze: Školní chromebook, který byste měli přinést domů

Sečteno a podtrženo: Se stejným procesorem a výkonem jako Asus C214 a Dell 3100, Lenovo podkopává svou konkurenci s kvalitou podobnou Thinkpad a cenovou značkou, kterou nelze pro notebook z roku 2019 porazit 2019.

Klady

  • Drsné, ale úžasné bydlení
  • Šest let podpory
  • 10hodinová výdrž baterie
  • Skvělá cena

Nevýhody

Proč můžete důvěřovat Android Central

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Chromebooky jsou známé tím, že jsou schopny bít, díky žádné malé části požadavkům trvanlivosti Google má pro Chromebooks for Education. Klávesnice odolné proti odolným proti výběru a úniku, obrazovky a podvozky odolné proti dropům a extra silné porty pomáhají učinit Chromebooky ve třídě i pro domácí uživatele, a pokud hledáte ten, který může jít dál, aniž by došlo k rozbití banky. Lenovo má to, co potřebujete.

Zatím to není nová linka C340, ale je to robustní a nabízí stejný vynikající výkon ve shell více odolné vůči životu, aniž byste vás udělali z velkých peněz.

Lenovo 300e Chromebook 2. gen, co dělá třídu

Operační systémZobrazitProcesorPaměťÚložný prostorRozšiřitelné úložištěPřipojeníPortyZvukbaterieRozměryHmotnostVypršení platnosti aktualizace automatického aktualizace
Chrome OS
11.6 palců (1366 x 768) 250 nits Brightssips Multi-Touch
Intel Celeron N4000
4 GB LPDDR3
32 GB EMMC
microSD karta
Wi-Fi 802.11AcBluetooth 4.2
2x USB-C USB 3.1 typ-c gen 12x USB-A USB 3.0
2w stereofonní reproduktory / mikrofon combo konektor
LI-ION 42WH (10 hodin) 45W AD ADAPTER USB-C
290 x 204 x 20.85 mm (11.41 „x 8.03 „x.8 „)
2.9 liber (1.35 kg)
Červen 2025

Chromebooky Lenovo byly moje nejoblíbenější, protože se cítí krásně v ruce a v klíně, když zaznamenávají rychlou zprávu o autobuse. Černé/šedé tělo 300E má tři textury: pěkně přilnavá diamantová textura na vnější skořápce, horizontální zrno na obou stranách trackpadu a mírně štěrkovou pociťovanou texturu, která sedí na dně obrazovky a obklopuje klávesnice klávesnice a klávesnice klávesnice a obklopuje klávesnice kláves. Všichni tři dobře spolupracují, aby zabránili 300E, aby se cítil jako další nudný černý chromebook, ale obzvláště miluji texturu pod klávesnicí, kde si odpočívám dlaně a zápěstí, když píšu.

Psaní na 300E se cítí skvěle, zejména pro chromebook sub-300: klíče mají dobrou cestovní vzdálenost, necítíte se příliš kašovitě a psaní na jednu hodiny a hodiny nenosí mé ruce tak, jak mohou jiné klávesnice. 300E může využít popularitu C330, pokud jde o kryty klávesnice, pokud chcete mít na klávesnici další vrstvu ochrany.

Pokud jde o výkon, 2. gen 300E používá stejný procesor a hardwarovou platformu jako Asus C214 a Dell 3100 2-in-1 a to se podél stejné dokonale hladké rychlosti. Baterie mi obvykle trvala 8-10 hodin na jeden náboj, více než dost, abych prošel školním dnem a pár hodin domácích úkolů, než budete muset lovit nabíječku.

Přiznám se, že 300E je větší než C214 a C330 v každé dimenzi, ale zároveň se 300E cítí to nejlepší v mé ruce, zvláště když ji nosí mezi učebny a kavárny. Nejlepší je to nejlepší a jeho hověstost pomáhá cítit se jako pevnější chromebook ve srovnání s C214 a zejména vedle Dell 3100 2-in-1.

Lenovo 300e Chromebook 2. gen, proč se to nepodaří vyniknout

Navzdory samotnému, velmi luxusnímu pocitu diamantového a dolního diamantového diamantu se zdá, že 300e nasákne jakýkoli olej, pot a mastnotu z rukou. Nechápejte mě špatně, raději bych měl magnet na mastnotu než kryt náchylný k škrábancům na C214, ale mějte na paměti.

300E je solidní malý chromebook s nejlepším cenami nového vzdělávacího modelu kolem-o více než 60 méně než nové modely 32 GB ASUS a Dell-ale 300E se může snadno přehlédnout díky tomu, jak podobné je mnohem snadněji dostupné a aktuální nejlepší Chromebook Lenovo C330, který je k dispozici v 64 GB v mnohem příjemnější vánici bílé za méně.

To nepomáhá skutečnost, že 300E je k dispozici pouze v jediné konfiguraci 4 GB/32 GB. Zatímco 32 GB s kartou microSD pro expanzi je v roce 2019 proveditelné, tento Chromebook bude podporován do června 2025; 64 GB interního úložiště by bylo mnohem snazší pracovat na příštích šesti letech. MicroSD mohou být konečně použity některými aplikacemi, ale ne všechno může jít na microSD a microSD se někdy může při probuzení chromebooku ze spánku občas vystřelit a znovu napojit.

Lenovo 300e Chromebook 2. gen fantastický notebook pro všechny

Jakmile Lenovo C340-11 zasáhne trh, bude to zastínit 300E, ale pokud hledáte spolehlivý chromebook pro děti náchylné k nehodám (nebo manželům), která nezlomí banku, 300E bude hodně lépe fit. A protože tento notebook bude podporován až do roku 2025, můžete si být jisti, že svou dostupnou cenovou značku získá dvakrát nebo třikrát, než zasáhne datum EOL.

Přál bych si, aby byla k dispozici možnost 64 GB? To se vsaď. Ale jinak je tento malý pracovní kůň šampionem, abych byl více než sebevědomý, že jsem se v parcích pobíhal, když zamíříme do našeho šílenství na konci roku. Tento chromebook více než si vydělává své místo v nejlepším Chromebooku pro studenty.

Lenovo 300e Chromebook Review: Smotný notebook pro studenty

Jste vysokoškolský student nebo učitel na střední škole a potřebujete zařízení, na kterém můžete bankovat? Pokud ano, měli byste začít hledat čtením této recenze Lenovo 300E Chromebook.

Autor: Omoyeni Araokanmi | Aktualizováno 25. února 2023 | 15 minut Číst | 4 čtení

ITechGuides ‚Převzetí Lenovo 300e Chromebook

Zde je odolný kabriolet Chromebook, který přežívá tekutý únik a pokles ve třídě. Její působivá výdrž baterie také vás věří celodenní činnosti, aniž byste se museli nabíjet.

  • Odolná sestavení
  • Podporuje jakékoli pero
  • Rozlití a odolné proti kapce
  • Působivá výdrž baterie

Každá část této recenze vám poskytne komplexní informace o tom, co tento Chromebook nabízí. Konkrétně byla tato recenze rozdělena do částí jeho designu, CPU, paměti, úložiště, GPU a výkonu baterie.

Stále v každé sekci budu diskutovat o výkonu i výhodách a nevýhodách tohoto zařízení. Podstatou všech těchto je pomoci vám učinit správné rozhodnutí o nákupu.

Moje počáteční myšlenky

Rok 2018 začal tím, že Lenovo oznamuje spuštění nových Chromebooků zaměřených na vzdělávání. Tato série zahrnuje Lenovo 100e, 300e a 500e.

Poté Lenovo předefinoval 300E v roce 2019 a označil jej za „300e 2. gen“. Výrobci často předefinují produkty, ale jak je toto zařízení předefinované?

Přečtěte si dále, abyste uspokojili svou zvědavost, když si přezkoumám model 2. generace tohoto Chromebooku.

Lenovo 300e Chromebook Design, Dimensions Weight Review

Pokud jste obeznámeni s 1. genem, začnete si všimnout některých změn designu na druhém genu jen z pohledu. Pro začátečníky se Lenovo 300e 2. gen cítí lehčí než 1. model 1. Gen.

Konkrétně, 2. gen váží 1320 g a má rozměr 290 x 204 x 20.85 mm. 1. gen na druhé straně váží 1351 g a má 292.1 x 203.2 x 20.32 mm jako jeho dimenze.

Navzdory skutečnosti, že se rozdíly nezdají jako moc, je to znatelná změna. Když porovnáte Lenovo 300E se dvěma jeho konkurenty, najdete nějaké lehčí a některé těžší možnosti.

Zejména Asus Chromebook Flip C214 váží méně na 1200 g, zatímco Dell Chromebook 3100 váží více na 1410g.

Pokud jde o sestavovací materiál, je tento chromebook tvořen plastovým podvozkem. Tento chassis chromebook s hladkým texturou je k dispozici v jedné barevné variantě, která je černá a je zvýrazněna tmavě šedými hranami.

Navíc jsou tyto hrany naostřeny, na rozdíl od předchozí verze, která měla zakřivené hrany. Nad levým ostrým okrajem na víku uvidíte textové logo „Lenovo“, zatímco barevné logo Chrome sedí na pravém okraji víka.

Chromebook Lenovo 300e není jen hladký, pociťový druh zařízení, je také odolný. Lenovo říká, že toto zařízení je testováno vojenské třídy a je schopen přežít kapku 75 cm, což je výška školního stolu.

Toto přežití kapky je zjevně možné díky gumovým nárazníkům kolem okrajů Chromebooku. Kromě toho, o jeho trvanlivosti, pevné závěsy tohoto chromebooku vyžadují, abyste při otevírání víka notebooku použili obě ruce.

Když už mluvíme o pangech, tyto panty jdou celou cestu zpět o 360 stupňů, což vám dává konvertibilní zařízení. Je to zcela kabriolet chromebook, jako je 1. gen a také dotykový displej.

Být konvertibilní znamená, že můžete použít Chromebook Lenovo 300E v režimu notebooku, tabletu nebo stanu.

Nejen, že se jedná o kabriolet notebook, ale také má 10-bodový displej dotykové obrazovky. Mít 10-bodovou vícedodovací obrazovku znamená, že dotyková obrazovka umožňuje používat různá gesta deseti prstů na obrazovce současně.

U displeje dotykové obrazovky obvykle očekáváte pero stylusu? Je zajímavé, že Lenovo přišel s něčím kreativním.

Kromě toho, že má typické pero Stylus tohoto chromebooku (které přichází za dodatečné náklady), Lenovo obsahoval funkci „jakýkoli stylus“.

S tím řekl, že do značné míry víte, co to znamená mít pero stylusu, které vám dává zařízení dotykové obrazovky. Nyní pravděpodobně přemýšlíte, co „jakýkoli stylus“ znamená správně?

Podle Lenovo znamená, že funkce „jakýkoli stylus“ znamená, že na tomto zařízení je přijímáno typické pero. To znamená, že studenti jsou schopni použít skutečnou tužku na dotykovém displeji Lenovo 300e.

S takovou funkcí očekáváte, že tato obrazovka většinou vyvine některé škrábance nebo značky z použití tužky. Působivě, obrazovka po použití tužky nezanechává žádné stopy.

Mít funkci „jakékoli stylus“ je velký plus, zejména pokud nechcete přidat nějaké peníze na skutečné pero Stylus. Používání typické tužky je pravděpodobně vše, co budete potřebovat.

Přestože Lenovo říká „jakýkoli stylus“, použití inkoustového pera není nejlepší. Je to proto, že inkoustová pera produkují skvrny inkoustu na obrazovce, takže typická tužka bude dobře dobře.

Kromě toho má Chromebook Lenovo 300e 11.Displej IPS 6 ″ palce. Tento displej je také rozlišení HD (1366 x 768).

Mít displej IPS (přepínání v rovině) znamená, že zařízení udržuje ostrý displej, i když v různých pozorovacích úhlech. Displeje IPS jsou bezpochyby důležité v konvertibilním zařízení, protože je budete mít v různých režimech.

Naštěstí má Chromebook Lenovo 300e dobré sledovací úhly, jak očekáváte. nic tak působivého. Pokud jde o jab na obrazovce, má toto zařízení průměrné 250 nitů jasu, které často vidíme v chromebookech.

Na základě působivější poznámky je tento chromebook barevný gamut 66% SRGB, který je ve většině Chromebooků vyšší než 52%, které vidíme.

Chcete.li objasnit, SRGB je zodpovědný za přesnost barev a jabrce barev displeje. S tím bylo řečeno, vyšší SRGB je to, pro co byste měli zakořenit, a to je to, co Lenovo nabízí.

Druhý konec tohoto chromebooku je daleko od displeje, kde najdete klávesnici a touchpad. Počínaje klávesnicí je Chromebook Lenovo 300E Chromebook klávesnici odolnou proti úniku.

Pro jasnost má klávesnice odolná proti úniku podtržený materiál mezi rozložením klávesnice a základní deskou. Tento materiál brání kapalině v tom, aby se včas dostala na základní desku, aby se zabránilo škodám.

To znamená, že pokud se na klávesnici něco rozlije, základní deska se neovlivní. I když je to odolné proti úniku, neměli byste ho vyhodit do bazénu!

Tento chromebook může přežít pouze únik vody.

Obvykle byste očekávali, že 11palcové zařízení bude mít pro psaní nepříjemnou klávesnici, ale není to. Klíče reagují rychle a mají dobrý mezera klíče.

Tato klávesnice bohužel není podsvícena, což znamená, že zážitek z psaní v situacích s nízkým osvětlením nebude tak příjemný. Spolu s psaním je touchpad této chromebooku průměrný a dobře reaguje na to, aby byla práce dokončena.

Na obou stranách Lenovo 300E uvidíte slušné porty očekávané pro Chromebook zaměřenou na vzdělávání.

Počínaje zleva existuje konektor pro sluchátka, plná čtečka SD karty, port HDMI a nabíjecí port USB typu-C plné služby. Zatímco napravo, existují dvě tlačítka ovládání hlasitosti, tlačítko napájení a USB typu A 3.0 Port.

Mít pouze jeden port typu C je omezující pro chromebook. Je to proto, že by mít dva porty USB typu C by zvýšilo možnost nabíjení notebooku a také současně přenést data.

Po pohledu na porty na pravé straně je zde vyhrazený slot pro pero v blízkosti základny Chromebooku. Podle Lenovo se jedná o „garáž AES pero“. nebojte se, že to brzy vysvětlím.

Pero Garáž AES není jen pouzdrem pro pero s perem, je to také místo, kde se nabije pero. To znamená, že zatímco nabíjíte Lenovo 300E, pero Stylus se také nabije, když je v „garáži“.

Celkově má ​​návrh sekce této recenze Chromebooku Lenovo 300e mnoho působivých funkcí, které si o něm milují. Celkově to nebude přitažlivé k hodnocení této sekce revize A devět z deseti.

Recenze výkonu výkonu LENOVO 300E Chromebook (CPU)

Výkon zpracování Chromebooku Lenovo 300E přichází ve dvou variantách. Tento chromebook můžete získat pomocí procesoru Intel Celeron nebo MediaTek.

Pokud jde o specifikace, Intel Celeron N4000 je procesorem s dvojím jádrem. Na druhé straně MediaTek 8173C je čtyřjádrový procesor.

Je neobvyklé mít dvě možnosti procesoru na Chromebooku zaměřenou na vzdělávání. Přestože obě možnosti procesoru nejsou nejvyššími umělci, očekává se, že nabídnou dobrý výkon ideální pro Chromebook.

Když už mluvíme o očekáváních, znát výkon procesoru je vše, na čem záleží správně?! Jak se očekávalo, nezapomněl jsem provést test výkonu procesoru na tomto Chromebooku.

Obvykle používáme testovací nástroj JavaScript pro testování výkonnosti procesoru Chromebooku. Naštěstí jsme místo toho mohli použít test Cinebench Benchmark.

CineBench 20 je testovací nástroj, který analyzuje výkon CPU. Umožňuje vám vědět, jak rychle nebo pomalý zpracovatel zpracovává úkoly s vysokým skóre, což znamená, že je to rychlé a nízké skóre, které vám říká, že je pomalé.

Tento chromebook byl schopen podpořit test Cinebench, protože Lenovo nabízí možnost modelu systému Windows 10 OS. Mít model systému Windows OS tohoto Chromebooku je velký plus, protože Chromebooky obvykle běží na Chrome OS.

Těsně předtím, než se dostanu do testu, stojí za zmínku, že náš revizní model má OS Windows s procesorem Intel Celeron N4000.

Pokud jde o test výkonnostního výkonu s Cinebench 20, Lenovo 300e 2. gen získal 514 bodů. To je vyšší než průměrné skóre 459 bodů tohoto procesoru.

Kromě toho byl Lenovo 300e několik bodů za Dell Latitude 11 3190, který skóroval 540 při stejném testu. Chromebook Lenovo 300e také měl téměř kravatu s Acer Travelmate B1, který měl 513 bodů.

Na základě výše uvedeného skóre výkonu byl Chromebook Lenovo 300E proveden nad průměrným skóre tohoto procesoru. Kromě toho také provádí rozsah svých konkurentů.

V takovém případě je devět ideálním skóre pro hodnocení výkonu procesoru v této recenzi Lenovo 300E Chromebook.

Recenze výkonu Lenovo 300e Chromebook Memory (RAM)

Chromebook Lenovo 300E je dodáván se 4 GB LPDDR3 1866MHz RAM. Jedná se také o jednu paměťovou paměť, která je připálena na základní desku Chromebooku.

Pokud jde o upgradovatelnost, nemůžete upgradovat vzpomínku na tento chromebook, protože je pájena na základní desku. Pro Chromebook vhodný pro studenty nebudete potřebovat více než 4 GB paměti.

Přesto by to bylo dobré, kdybychom zjistili, kolik výkonu dokáže tento Chromebook zvládnout. Abych to udělal, provedl jsem test na multitasking na Lenovo 300e Chromebook 2. gen.

Pro tento test jsem současně otevřel 14 webových karet. Tyto karty reagovaly dobrým tempem a pohyb mezi kartami nebyl pomalý.

Když jsem však zvýšil karty na webu na 21, tento chromebook začal zpomalit.

Programy multitaskingu nebo spuštění nejsou pro toto zařízení problém. I když, pokud to tlačíte, nedostanete z tohoto Chromebooku to nejlepší.

Pospravedlivé, Lenovo 300e funguje podle očekávání. ne tak rychle a ne příliš pomalu. S ohledem na to ohodnotím tuto sekci paměti osm v této recenzi Lenovo 300e Chromebook.

Lenovo 300e Chromebook Storage Možnosti recenze výkonu

Úložná kapacita Chromebooku Lenovo 300E je o něco více než to, co vidíme na typických chromebookech. Toto zařízení je dodáváno s úložištěm EMMC 32 GB.

Chromebook s 32 GB je více než jeden s 16 GB. Nicméně Chromebook s úložištěm 256 SSD je velmi zbytečný, a to proto, že Chromebooky nebyly navrženy pro lokální ukládání souborů.

S tím řekl, že jste pravděpodobně přemýšleli, co se stane, když se skladování zaplní (což je nepravděpodobné). Tento Chromebook má více možností úložiště.

Přesněji řečeno, Lenovo vám poskytl ustanovení pro vylepšení úložiště pomocí funkce čtečky karty SD. To znamená, že do tohoto zařízení můžete v tomto zařízení vklouznout plnou SD kartu pro více úložiště.

Z toho se vyskytuje také 100 GB Cloudového úložiště Google, když aktivujete Google One na svém Chromebooku. Chcete.li se naučit, jak aktivovat úložiště 100 GB Google, navštivte tento odkaz. jak získat 100 GB prostoru Google Drive na Chromebooku.

Stručně řečeno, Lenovo 300e Chromebook má velikost úložiště, která je nadprůměrná. Kromě toho je funkce čtečky karet SD také plus plus, zejména když nejnovější zařízení přicházejí s omezujícím čtečkou microSD namísto toho.

Proto si tato úložná část recenze Chromebooku Chromebooku Lenovo 300e zaslouží hodnocení devíti.

LENOVO 300E Chromebook Graphic Card Review

Grafická karta uvedená v Lenovo 300E je integrovaná grafická karta Intel UHD. Jako integrovaná grafická karta byste měli očekávat, že bude záviset na CPU pro jakýkoli grafický úkol.

Pokud jde o rychlost, má tato grafická karta základní frekvenci 200 MHz a frekvenci zvýšení 650 MHz. Protože jsem se právě zmínil o jeho rychlosti, pravděpodobně vás zajímá, co tyto údaje znamenají ve výkonu.

Abych poskytl jasnost, provedl jsem test 3D Mark Benchmark. Tento testovací nástroj Benchmark funguje tak, že vykreslete 2D a 3D grafiku, takže uživatelé mohou mít představu o tom, jak toto zařízení zpracovává celkový grafický výkon.

Po použití testu 3D značky dorazil Lenovo 300e na 415 bodů. Působivější skóre je Dell Latitude 11 s 501 body ve stejném testu.

Zdá se, že Dell Latitude 11, která je hlavním konkurentem Lenovo 300E, funguje lépe, pokud jde o grafiku. Hodnocení osmi je tedy rozumným skóre pro tuto část úložiště v Chromebooku Lenovo 300E Chromebook.

LENOVO 300E CHROMEBOOK BATERIE BEZPEČNOST REKOLITA

Pokud jde o baterii, je Lenovo 300e poháněn baterií Li-Polymer 42Wh. Pokud jde o výdrž baterie, Lenovo tvrdí, že tento Chromebook trvá až 10 hodin na jednom náboji.

I když je normální vidět Chromebooky s takovou výdrží baterie, je důležité si být jistě. A abych si byl jistý, provedl jsem test na baterii, abych ověřil nárok Lenovo.

Přesněji jsem provedl test přehrávání videa, který zahrnuje opakovaně přehrávání videa, dokud baterie nezemře. Před zahájením tohoto testu byl Chromebook plně nabitý a jas byl stanoven na 70%

Také jsem vypnul připojení Wi-Fi a opakovaně jsem hrál místně uložený 15minutový video dokument. Na konci tohoto testu přehrávání videa se Lenovo 300e Gen Chromebook vzdal působivých 16 hodin 18 minut.

Vypadá to, že Lenovo podceňoval výdrž baterie jejich produktu! Aby Chromebook vydržel 16 hodin při přehrávání videa, můžete očekávat o dvě hodiny více než to pouze při prohlížení webu.

Ve srovnání s předchozím modelem model 1. generace trval při stejném testu pouze 10 hodin 47 minut. Také, Dell Latitude 11 se nesetkal s novým produktem Lenovo s jeho během 12 hodin 42 minut při stejném testu.

I když je běžné vidět Chromebooky s působivou výdrží baterie, 16 hodin je velmi působivé pro zařízení za jeho cenu. S tím bylo řečeno, skóre devíti se rozhodně hodí pro tuto sekci výkonu baterie v recenzi Chromebooku Lenovo 300E.

Často kladené otázky

Tento chromebook je dodáván se 4 GB RAM.

Lenovo vydal 300E 2. gen v roce 2019.

Lenovo nabízí dva procesory na různých modelech: možnosti procesoru Intel Celeron a MediaTek

Toto je 11palcový chromebook, který váží 1320 g.

Tento chromebook má klávesnici odolnou vůči únikům, která na ní zvládne určité úniky.

Moje poslední myšlenky

Lenovo 300e je určitě jeden chromebook, který zasáhne známku zařízení zaměřených na vzdělávání. Ať už je učitel nebo student, tento chromebook je velkou směsí přenositelnosti, trvanlivosti a výkonu.

Nad tím je toto zařízení vhodné také pro časté cestující, kteří potřebují cenově dostupný notebook. Kromě své cenové dostupnosti má tento Chromebook drsnou sestavu, která přežije výlety a stále má průměrný výkon pro základní úkoly.

Je lákavé říci, že tento chromebook nemůže udělat nic špatného. Pokud však zjistíte, že port typu-C pouze pro nabíjení, zjistíte, že jako vada.

Bez ohledu na to, pokud můžete žít s tímto jediným omezením a potřebujete spolehlivý chromebook pro školu, měl by Lenovo 300e zaškrtnout všechny políčka.

Doufám, že jste zjistili, že tento lenovo 300e Chromebook Review. Pokud jste zjistili užitečnou recenzi, podělte se o své myšlenky s naší komunitní platformou v komunitě ITechguides.

Můžete také klást otázky nebo udělat комментари и мнения. Náš tým a další členové komunity budou reagovat na vaše otázky nebo коментарии и мнения.

A konečně, pro další recenze ChromeBook navštivte naši stránku Chromebook Reviews. Můžete také považovat naši stránku s notebooky za velmi užitečnou.

Lenovo 300E: Úplná recenze se specifikacemi, funkcemi a cenami

Lenovo 300E je jedním z nejnovějších štíhlých a lehkých notebooků. Vzhledem k tomu, že online vzdělávání a vysokoškolské vzdělání stále rostou v popularitě, více kupujících hledá nejlehčí notebook pro tuto práci. I když na trhu existuje spousta přenosných možností, Lenovo 300e přináší solidní kombinaci výkonu, hardwaru a funkcí.

Ale má 300e za humbuk? A může tento malý notebook Lenovo soutěžit se sérií Dell Latitude a zbytkem štíhlých a lehkých notebooků Lenovo, jako je uhlík ThinkPad X1? Pojďme to zjistit!

Lenovo 300E: Nejlepší dohoda dnes

Lenovo nabízí 300E v několika různých konfiguracích, v závislosti na vašem pouzdru a rozpočtu. Verze Chromeos bude nejlépe fungovat, pokud chcete lehký, rychlý a zabezpečený systém prohlížení webu. Naopak, model Windows je nejlepší, pokud potřebujete spustit aplikace specifické pro OS nebo pokud dáváte přednost známému rozhraní Windows 10.

Lenovo 300E: Přehled

S dlouhou historií Lenovo s produkcí kvalitních notebooků, jako je slavná série ThinkPad, byl bar nastaven velmi vysoko pro 300E. Notebook společnosti Legacy se datuje více než dvě desetiletí, přičemž Lenovo produkuje některé z nejvíce klíčových notebooků 90. a začátkem roku 2000.

Jak úspěch společnosti rostl, stále více a více notebooků Lenovo se objevilo ve školách, vysokých školách a firemních kancelářích. Výsledkem je, že Lenovo je v současné době jednou z nejprodávanějších značek notebooků na světě.

Zatímco mnoho z předchozích modelů Lenovo se zaměřuje na trvanlivost a výkon, 300E zaujme odlišný přístup. Stejně jako série IdeaPad nabízí 300E vstupní výkon pro prohlížení webu, kancelářské práce nebo kybernetickou školu. Na rozdíl od IdeaPad obětuje 300E některé z zvonů, píšťalků a výhod výkonu, které mají ušetřit náklady.

Výsledkem je, že 300E je jedním z nejmenších notebooků společnosti Lenovo a nejvhodnějším rozpočtem. I když nebudete hrát nejnovější hry na tomto notebooku, nebudete mít problém procházet internet, pracovat na malých souborech nebo zadat dokumenty na cestách. Tento notebook je zaměřen přímo na studenty a není divu, proč: s tak malým tvarovým faktorem je ideální pro přenášení mezi třídami a psaní poznámek.

Datum a cena vydání

Lenovo zahájil první generaci 300E 1. března 2018. Navzdory své původní maloobchodní ceně 329 můžete nyní snadno najít tento notebook za rozumnější cenu díky nedávnému snížení ceny. Měli byste však být opatrní, abyste se rozhodli pro 2. generaci, která nabízí výkonnější procesor Intel, lepší výdrž baterie a zlepšenou kvalitu zobrazení.

Různé modely

Lenovo nabízí 300E ve třech konfiguracích. Dvě z nejpopulárnějších konfigurací jsou Chromebooks, přičemž třetí možností je plnohodnotný počítač Windows. Existuje několik důvodů, proč byste mohli chtít jít s Chromebookem. Existuje však ještě více důvodů, proč byste se měli naklonit k modelu Windows.

Zatímco Chromeos nabízí všechny schopnosti, které potřebujete pro lehký procházení notebooku, můžete narazit na některá omezení. Pokud používáte notebook pro práci, může vaše společnost vyžadovat používání Windows. To platí zejména ve finančních, lékařských a výzkumných oblastech, která často vyžadují aplikace specifické pro Windows.

Na druhou stranu je Chromebook dobrou volbou, pokud chcete nejlevnější možnost. Používání chromeos je v mnoha ohledech podobné Windows. Chcete.li používat svůj systém, musíte však být připojeni k internetu a budete muset zajistit, abyste měli účet Google, abyste mohli používat zařízení.

I když to není pro mnoho kupujících závažné omezení, jiní si bezpochyby najdou více svobody s verzí systému Windows tohoto notebooku. 300E nabízí plnou podporu pro Windows 10. A díky reputaci obchodní třídy společnosti Lenovo si dokonce užijete všechny výhody profesionální verze Windows.

Linux můžete nainstalovat na 300E, což je ještě přitažlivější pro technologicky zdatné jednotlivce. Pokud si chcete užít True Freedom Linux, poskytne vám tento systém vynikající základnu.

Funkce

Lenovo 300e je navržen pro všestrannost. Jako takový je tak plnohodnotný, jak byste mohli očekávat, že bude notebook této velikosti. 300E vypadá jako běžný notebook z dálky, ale vyzvedněte jej a složte displej a máte 11palcový tablet. Tento design, který se také označuje jako notebook 2 v 1.

I když to není nejlepší kvalita, dotykový displej nabízí řadu vstupů z ovládání multitouchu, pera nebo stylusu. Přesnost barev je nevýrazná 57% SRGB, ale samotná obrazovka je dostatečně jasná, aby se za tvrdé osvětlení viděla. Kromě toho jsou pozorovací úhly rozumné, zejména pro 11palcovou obrazovku.

Nad displejem získáte také HD webovou kameru, ideální pro konference se zoomem nebo skype. Otočte to a najdete kameru směřující dozadu pro chytání těchto upřímných fotografií. Díky gumovým nárazníkům obklopujícím rámečky displeje si můžete tento notebook vyzvednout a zvládnout ho bez obav z promáčknutí nebo dings z použití.

Pokud jde o porty a konektivitu, tento notebook vás udržuje propojeným stejně jako notebook v plné velikosti. Podél pravé strany notebooku najdete slot pro kartu Micro SD, Kensington Lock a USB 3.2 Port.

Stylus dotyku je také integrován do pláště na této straně. Na levé straně je umístěn port USB typu-C a další USB 3.2 Port. Získáte také port HDMI pro připojení dalšího monitoru.

Specifikace

Zobrazit 11.6 ”IPS 1366 od 768
Procesor Intel Celeron, Pentium nebo AMD A4
Připojení Wi-Fi AC Bluetooth 5.0
Typ RAM Pájené
Kapacita RAM 4 GB nebo 8 GB
Typ úložiště EMMC nebo M.2 SSD
Kapacita skladu 64 GB, 128 GB nebo 256 GB

Lenovo 300e: Recenze

S 11palcovým dotykovým displejem je 300E navržen pro přenositelnost. I když byste mohli být zklamáni s nízkým rozlišením obrazovky, 300E má trik na rukávu: poměr kontrastu a úhly pozorování jsou výrazně vylepšeny kvůli displeji IPS. Výsledkem je notebook s malou, ale vysoce použitelnou obrazovkou.

Slabá bod Lenovo 300e je jeho specifikace. S skromným procesorem celeronu nebo Pentium jste velmi omezeni v schopnostech výkonu. Příběh není o moc lepší při diskusi o RAM a úložišti. Zatímco výběr 4 GB nebo 8 GB RAM není moc svoboda, 300E je dále omezena skutečností, že RAM je pájena na základní desku a po nákupu nelze rozšiřovat.

Můžete si objednat Lenovo 300E s jednotkou EMMC nebo M.2 Drive. Zatímco oba formáty jsou v přírodě.2 Choice nabízí lepší výkon. Výběr verze EMMC znamená, že nebudete moci upgradovat své úložiště později. Protože 300E přichází pouze v 64 GB nebo 128 GB kapacitách, může to být docela omezující.

Baterie je více než dostatečná k napájení tohoto malého notebooku. S baterií 3-buněčných iontových baterií s 3-buňkami 3-buněk můžete očekávat mezi 12 a 16 hodinami běhu. To samozřejmě záleží na vašem použití, protože těžší úkoly budou baterii rychleji opotřebovat. Pro prohlížení webu, kontroly e.mailů a procházení vašich společenství není dosažení více než 10 hodin pro tento notebook problém.

A co víc, jednou ze silných stránek 300E je jeho malá velikost. Kromě toho, že je vysoce štíhlý, je tento notebook také velmi lehký. Konkrétně je to stejně světlo jako peří na nepodstatném 2.9 liber nebo 1.31 kg.

Lenovo 300e: Je to nákup?

Lenovo 300e není pro každého. S tolika omezeními obklopujícími specifikace to není notebook, pokud potřebujete provést intenzivní výpočet. Ale s tak atraktivní cenou může být lákavé ji vyzvednout. Jak tedy můžete zjistit, zda je 300E dobrý tah, nebo pokud byste si měli vybrat něco jiného?

Koupit to, pokud.

Chcete základní notebook pro vysokou školu nebo školu

Tento notebook je také ideální pro děti, které se mají používat díky svému odolnému designu, gumových nárazníků kolem obrazovky a zobrazení dotykové obrazovky. Vaši kluci mohou naskočit na internetu, hrát jednoduché hry, sledovat videa na YouTube nebo dělat domácí úkoly. Také nesení 300E kolem vašeho batohu po celý den není problém, což z něj dělá perfektní systém pro studenta.

K dokončení práce potřebujete levný notebook

300E nezvýší váš rozpočet. I když nemáte vysoký výkon dražších notebooků, 300E zahrnuje všechny základy k plnění jednoduchých úkolů.

Nekupujte to, pokud.

Chcete rychlý, vysoce výkonný notebook

300e není. Výkon tohoto notebooku je ve skutečnosti sklíčený ve srovnání s mírně lepšími notebooky. Pokud jsou však vaše potřeby jednoduché, stěží si toho všimnete. Omezení se projeví, pokud chcete svůj notebook používat pro něco víc než prohlížení webu.

Vzhledem k tomu, že 300E bojuje s pokročilými a náročnými úkoly, bude vám lépe posloužit hledání silnějšího notebooku Windows 11. Určitě najdete levný herní notebook bez rozbití banky, pokud chcete použít notebook pro hraní a náročnější aplikace.

Lenovo 300e: Úplná recenze se specifikacemi, funkcemi a častému cen (často kladené otázky)

Má Lenovo 300e dobrou výdrž baterie?

42WHR 3-buněčná lithium-iontová baterie nabízí zhruba 12 až 16 hodin běhu, v závislosti na použití.

Jak starý je Lenovo 300e?

Lenovo 300E byl původně vydán v roce 2018.

Má Lenovo 300e dotykovou obrazovku?

Ano, Lenovo 300E nabízí dotykový displej. Zahrnuje také dotykový stylus pro přesnější vstup.

Kolik váží Lenovo 300e?

Lenovo 300e váží 2.9 liber nebo 1.31 kg.

Pracuje Lenovo 300e s Linuxem?

Ano. Jednou z významných výhod 300E je to, že si můžete nainstalovat svůj výběr Linux Distro, pokud nechcete používat Windows nebo Chromeos.

o autorovi

Tyler von Harz

Tyler von Harz je spisovatel s vášní pro počítače a technologii. Když nepíše o grafických kartách, procesorech a počítačích, pracuje ve svém obchodě s počítačem, kde staví a opravuje PCS. Mimo práci na počítačích se Tyler také těší vytváření kódovacích tutoriálů a sdílení příběhů o tom, jaké to je spustit obchod s počítačem na svém blogu: Tylerthetech.com

Nejlepší chromebook

Po novém kole testování přidáme do této příručky následující tipy: Acer Chromebook Spin 513 bude naším nejlepším výběrem, Chromebook Lenovo Flex 5i (13 ″) bude náš rozpočet a Acer Chromebook Spin 714 bude naším výběrem upgradu. Pokud chcete velkou obrazovku, doporučujeme herní Chromebook 16 „s procesorem i3 nebo i5 Lenovo IdeaPad.

Dobrý chromebook může dělat téměř cokoli, co může běžný notebook udělat, a ty nejlepší se cítí lépe používat než jejich protějšky z podobně ceny Windows. Po testování většiny chromebooků vydaných za posledních osm let a testování 16 modelů dosud v roce 2022 doporučujeme Lenovo Flex 5i Chromebook (13 ″). Je to poměrně levné a nabízí rychlý výkon plus vynikající klávesnici a trackpad. Flex 5i je také kompaktní a světlo a jeho dotyková obrazovka o 1080p je živá a jasná. Ačkoli naše další tipy trvají o pár hodin déle, baterie v Flex 5i by měla stále přežít celý den práce nebo třídy.

Proč chromebook?

Mnoho dětí již ve škole používá Chromebooky a tyto levné, bezpečné a přístupné notebooky jsou skvělé pro vytažení z tašky a doprava do práce.

Chromebooky mohou dělat téměř cokoli, co mohou běžné notebooky udělat, pomocí softwaru a služeb založený na prohlížeči místo aplikací Windows nebo MacOS.

Skvělý Chromebook 400 se může cítit rychleji. a být lehčí a kompaktnější. než je notebook s podobně cenou Windows.

Pokud již máte stolní počítač nebo notebook, Chromebook vytvoří vynikající a cenově dostupné sekundární zařízení.

Nejlepší chromebook

S vynikajícím výkonem pro svou nízkou cenu, skvělou klávesnicí a trackpadem a kompaktním lehkým tělem je Lenovo Flex 5i Chromebook, který si můžete koupit.

Možnosti nákupu

V době publikování byla cena 450.

Doporučená konfigurace

Procesor: Intel Core i3-1115G4 Obrazovka: 13.3palcový dotek 1920 × 1080
Paměť: 8 GB Hmotnost: 2.97 liber
Úložný prostor: 64 GB nebo 128 GB SSD Testovaná životnost baterie: 8 hodin

Chromebook Lenovo Flex 5i (13 ″) je výjimečný Chromebook. Kromě toho, že se stane všestranným velkým notebookem, náš doporučený model nabízí rychlejší výkon než většina Chromebooků pod 500. Mnoho levných chromebooků nedokáže zvládnout videohovor a otevřený dokument současně, nebo se cítí pomalu s otevřenou hrstkou karet. Ale díky procesoru Core i3 a 8 GB paměti dokáže náš výběr zvládnout každodenní pracovní zatížení s aplombem. Předchůdce Flex 5i, Lenovo Chromebook Flex 5 (13 ″), je slušnou možností, pokud ji najdete na skladě a na prodej s procesorem Core i3, ale má pouze 4 GB paměti a jeho zaručená podpora aktualizace vyběhne o rok dříve.

Rychlejší, menší a lehčí

Galaxy Chromebook 2 je menší, lehčí a rychlejší než Flex 5 a trvá déle na náboji, ale je to o něco dražší.

Možnosti nákupu

Doporučená konfigurace

Procesor: Intel Core i3-10110U Obrazovka: 13.3palcový dotek 1920 × 1080
Paměť: 8 GB Hmotnost: 2.71 liber
Úložný prostor: 128 GB EMMC Testovaná životnost baterie: 11 hodin

Pokud jste ochotni zaplatit více za menší a lehčí chromebook s delší výdrží baterie, získejte Samsung Galaxy Chromebook 2. Flex 5i je pro většinu lidí dost dobrý, ale pokud chcete elegantnější a přenosnější chromebook, Galaxy Chromebook 2 je nejlepší volbou. pokud jsem musel notebook nosit po celý den, je to ten, který bych Koupit. Na rozdíl od našich ostatních tipů má tento model pouze porty USB-C; Pokud vlastníte starší periferie, která používají USB-A, budete potřebovat dongle nebo dok, abyste je mohli ubytovat. (Všimněte si, že nedoporučujeme Galaxy Chromebook 2 s procesorem celeronu, protože je příliš pomalá pro svou cenu.)

Možnost 15 palců

Flip C536 má velké, 15.6-palcová obrazovka a vestavěný číselný podložka, ale je příliš velká a těžká na to, aby se často cestovala.

Možnosti nákupu

V době publikování byla cena 370.

Doporučená konfigurace

Procesor: Intel Core i3-1115G4 Obrazovka: 15.6-palcový dotek 1920 × 1080
Paměť: 8 GB Hmotnost: 4.3 libry
Úložný prostor: 128 GB SSD Testovaná životnost baterie: 11.5 hodin

Pokud potřebujete větší obrazovku a podložku, je nejlepší volbou Asus Chromebook Flip C536 (C536EA-BI3T3). Jeho 15.6palcová dotyková obrazovka poskytuje více prostoru pro práci nebo užívání médií, ale také to dělá notebook objemnější. Nedoporučujeme toto 4.3-libra notebook Pokud potřebujete vzít svůj do práce, třídy nebo dokonce do kavárny-nejlépe se používá kolem domu. Pokud C536 není k dispozici, je další skvělou možností prakticky identický Asus Chromebook Flip CM5 (CM5500FDA-DN344T).

Během nákupní sezóny na skladě může být obtížné najít slušný Chromebook na skladě. Pokud není k dispozici žádný z našich tipů, doporučujeme nastavit upozornění na sklady prostřednictvím NowInstock.Prodloužení sítě nebo prohlížeče jako Keeda. Pokud nikde nemůžete najít nový Chromebook, zvažte použitý Chromebook-ale před zakoupením dvakrát zkontrolujte oficiální datum podoby. Můžete také proměnit starý počítač Windows nebo Mac na chromebook, pokud máte ležící systém stárnutí.

Nejlepší chromebook

S vynikajícím výkonem pro svou nízkou cenu, skvělou klávesnicí a trackpadem a kompaktním lehkým tělem je Lenovo Flex 5i Chromebook, který si můžete koupit.

Možnosti nákupu

V době publikování byla cena 450.

Rychlejší, menší a lehčí

Galaxy Chromebook 2 je menší, lehčí a rychlejší než Flex 5 a trvá déle na náboji, ale je to o něco dražší.

Možnost 15 palců

Flip C536 má velké, 15.6-palcová obrazovka a vestavěný číselný podložka, ale je příliš velká a těžká na to, aby se často cestovala.

Možnosti nákupu

V době publikování byla cena 370.

Co je Chromebook?

Chromebook je notebook, který provozuje chromeos, operační systém, který používá webový prohlížeč Chrome jako primární rozhraní. Chromebooky jsou ideální pro studenty a děti, ale také byste měli zvážit jeden, pokud trávíte většinu času počítače ve webovém prohlížeči, pokud máte napjatý rozpočet, nebo pokud již máte slušný počítač. Dobrý chromebook může udělat téměř cokoli, co může běžný notebook udělat. pokud je tento úkol možný ve webovém prohlížeči nebo v aplikacích pro Android. A Chromebooky jsou levné: 400 Chromebook je rychlejší, lehčí a elegantnější a požehnán s lepší výdrží baterie než notebook 500 Windows. Chromebooky jsou také bezpečné a snadno se udržují.

Chromebooky však nemohou spustit Photoshop, hry specifické pro Windows nebo mnoho programů, na které byste mohli mít na počítači Mac nebo Windows Computer. Nemají mnoho místního úložiště a nejlépe fungují s připojením k internetu na plný úvazek-i když existují offline možnosti pro Gmail, Disk Google a další aplikace. Pokud používáte webový e-mail, pokud se můžete dostat s Microsoft Office 365, webovými aplikacemi Office Google a alternativy aplikace Android, a pokud streamujete také svou hudbu a filmy přes internet, Chromebook by měl dělat téměř všechno, co jste potřebuji to.

V roce 2022 má většina chromebooků 64 GB nebo 128 GB palubního úložiště; Google také poskytuje 100 GB bezplatného online úložiště Google na jeden rok. (Jakmile váš rok vyprší, musíte zaplatit, abyste si udrželi toto cloudové úložiště. Právě teď je 100 GB skladovacích nákladů 2 měsíčně nebo 20 ročně.) Většina chromebooků také zahrnuje porty USB a slot pro kartu microSD, který můžete použít k rozšíření úložiště.

Nejlepší notebook do 500

Pokud máte rozpočet, jedná se o nejlepší levné notebooky a chromové knihy, které doporučujeme po rozsáhlém výzkumu a praktickém testování.

Proč byste nám měli důvěřovat

Spisovatel seniorů Kimber Streams testoval většinu Chromebooků vydaných od roku 2014, kdy začali zkoumat a testovat Chromebooky pro Wirecutter. Testovali a přezkoumali stovky notebooků, včetně chromebooků, levných notebooků Windows, herních notebooků a ozdobných ultrabooků.

Jak jsme si vybrali

Chromebook nemusí být výjimečně výkonný nebo vypadat fantazie. Ale pokud se pomalý výkon, špatná výdrž baterie, strašná obrazovka nebo špatná klávesnice nebo trackpad dostane do cesty používání internetu, Chromebook selhal ve své jediné práci. Zde je to, co hledáme:

Výkon: Slušný procesor a dostatek paměti (RAM) společně dělají rozdíl mezi chromebookem, který se cítí rychlý a citlivý a takový, který trpí pomalými dobami načítání a frustrující vstupy.

V našem kola testování v polovině 2022 jsme zjistili, že spolehlivý výkon pro chromebook vyžaduje 8 GB RAM a alespoň 10. nebo 11. generaci procesoru AMD Ryzen AMD Ryzen AMD Ryzen. Když jsme pro každodenní úkoly používali Chromebooky s nižšími procesory nebo méně paměti, narazili jsme na delší a častější zpoždění načítání, psaní v dokumentech a tabulkách a mluvení o volání. Lidé, kteří pracují se spoustou karet, často pracují ve velkých dokumentech při videohovorech nebo používají aplikace Linux na svých chromebookech.

Některé nízkopodnikové procesory spárované se 4 GB RAM jsou dostatečně rychlé, aby se dostaly na rozpočet Chromebook. V našem testování jsme zjistili, že procesory s nejméně čtyřmi vlákny. důležitá specifikace, která ovlivňuje, jak rychle se váš počítač cítí a je často uveden spolu s počtem jader, které procesor má. může zpracovat spuštění videohovoru zoomu a pořizováním poznámek do a dokument současně. Ale na těchto modelech jsme se setkali s příležitostným zamrznutím a zpožděním a máme obavy z toho, jak dobře budou hrát dlouhodobě.

Vyvarujte se většině chromebooků, které běží na procesorech Celeron nebo Pentium Intel na N-řadě N-Series, na procesorech založených na ARM od společností jako MediaTek nebo Qualcomm nebo na procesorech ATHLON A4 a A6 AMD; Při našem testování v průběhu let jsme odešli frustrovaní jejich opožděným, nekonzistentním výkonem. Vyhněte se také jakýmkoli chromebookům s méně než 4 GB paměti, bez ohledu na jejich procesor.

Cena: Od poloviny 2022, Chromebooky, které splňují naše požadavky na výkon, obvykle stojí nejméně 400, a můžete získat skvělý za méně než 500. Možnosti s lepším výkonem mají tendenci stát nejméně 600.

Klávesnice a trackpad: Klávesnice a trackpad by měly být dost dobré, aby se nedostaly do cesty vaší práci. Podsvícená klávesnice je pěkný luxus a většina Chromebooků cena přes 400 má jednu.

Životnost baterie: Chromebook by měl vydržet celý osmihodinový den tříd nebo práce, takže nemusíte lovit odtok nebo být zaseknut s mrtvým notebookem.

Velikost a hmotnost: Lehčtější a kompaktnější notebook je, tím snazší je opustit letadlo, do kavárny nebo do třídy. A pro chromebooky s 360 stupňovými konvertibilními panty, usnadňuje je snazší držet v tabletovém režimu-bez 3 liber je ideální.

Obrazovka: Doporučujeme rozlišení 1920 × 1080 pro obrazovku 13 až 15 palců-ani vyšší nestojí za kompromis v výdrži baterie a jakýkoli nižší vypadá výrazně horší. Rozlišení 1366 × 768 je přijatelné na menší obrazovce v levnějším Chromebooku.

Porty: Vážíme si, když Chromebook zahrnuje jak porty USB-C, tak tradiční porty USB-A pro připojení starších periferií.

Dýňový displej a 360 stupňový závěs: dotykový displej a 360 stupňový závěs jsou pěkná výhoda, protože Chromebooky také provozují aplikace Android a zahrnutý stylus je bonus. Protože tyto funkce přidávají náklady, nevyžadujeme je pro všechny naše tipy.

Podpora: Google zaručuje osm let aktualizací softwaru. včetně nových funkcí a oprav zabezpečení. pro každý nový Chromebook vydaný po roce 2020. 1 Nedoporučujeme žádné chromebooky s datem podpory, které vyprší před rokem 2026. Můžete zkontrolovat, jak dlouho model zaručenou podporu na webu podpory společnosti Google nebo zkontrolovat samotný Chromebook podle těchto kroků. (Tato podpora je oddělena od hardwarové záruky poskytované výrobcem notebooku.)

Nejlepší notebooky

Od možností přátelských k rozpočtu až po ultrabooky na tenké a světlé až po výkonné herní notebooky jsme strávili stovky hodin hledáním nejlepších notebooků pro většinu lidí.

Jak jsme testovali

Bydleli jsme s každým Chromebookem po dobu nejméně celodenní práce, abychom získali pocit pro klávesnici, trackpad, obrazovku a reproduktory, jakož i pro představení v reálném světě každého notebooku. Zkontrolovali jsme kalendář Gmail a Google, provozovali jsme Slack, streamovali hudbu, pracovali ve velkých tabulkách a textových dokumentech, povídali si na zoomu a věnovali pozornost vstupnímu zpoždění při psaní do dokumentů Google. Sledovali jsme také streamování videa na Netflixu, Hulu a YouTube.

Abychom kvantifikovali, jak rychle se chromebook cítil používat, shromáždili jsme výsledky z rychloměru 2.0 a Jetstream 2 Benchmarking Tools pro měření výkonu a kombinace těchto výsledků s tím, co jsme viděli při našem testování v reálném světě. Tento krok také zdůraznil modely oddělující mezeru v oblasti výkonu s typickými procesory notebooků společnosti Intel a AMD od těch s nízkorozpočtovými čipy Intel nebo AMD, jakož i chromové knihy s poháněnými pažemi.

K testování výdrže baterie každého chromebooku jsme použili přizpůsobenou verzi testu chromové baterie navrženou k napodobování normálního chování při prohlížení. Prvních 60% testu zahrnuje načtení nového webu každou minutu, posouvání dolů a zálohování stránky. Dalších 20% testu načte kartu Gmail se streamováním zvuku na kartě pozadí. Pro následujících 10%načte Chromium test různé položky dokumentů Google; Posledních 10% testu hraje video na celé obrazovce na YouTube. Test jsme provedli, dokud zemřel každý Chromebook.

Náš výběr: Lenovo Flex 5i Chromebook (13 ″)

Nejlepší chromebook

S vynikajícím výkonem pro svou nízkou cenu, skvělou klávesnicí a trackpadem a kompaktním lehkým tělem je Lenovo Flex 5i Chromebook, který si můžete koupit.

Možnosti nákupu

V době publikování byla cena 450.

Doporučená konfigurace

Procesor: Intel Core i3-1115G4 Obrazovka: 13.3palcový dotek 1920 × 1080
Paměť: 8 GB Hmotnost: 2.97 liber
Úložný prostor: 64 GB nebo 128 GB SSD Testovaná životnost baterie: 8 hodin

Chromebook Lenovo Flex 5i (13 ″) je výjimečný Chromebook. je to rychlé, má vynikající klávesnici a trackpad, je kompaktní a světla a má jasnou dotykovou obrazovku 1080p s bohatými barvami. A nějak je to stále poměrně levné. Výdrž baterie Flex 5i je dostatečně dlouhá na to, aby vydržela den práce nebo tříd, ale to se v našich testech snižuje 8hodinový průměr baterie a je to jedna oblast, kde naše další výběry dělají lépe. (Předchůdce Flex 5i, Lenovo Chromebook Flex 5 (13 ″), je slušnou možností, pokud ji najdete na skladě a v prodeji s procesorem Core i3, ale má pouze 4 GB paměti a jeho zaručené běhy podpory aktualizace aktualizace o rok dříve.)

Mnoho klávesnic Chromebook je pouze obsluhovatelné a jiní se cítí tvrdohlaví, kašovitě a nepříjemně na psaní. Ale podsvícené klíče na Flex 5i nabízejí hlubší cestování než u mnoha notebooků a jsou pohodlné používat. Trackpad, stejně jako většina trackpadů Chromebooku, je přesný a spolehlivý.

Flex 5i je mnohem lehčí a kompaktnější než většina Chromebooků v tomto cenovém rozpětí. Ve skutečnosti přibližně za 3 liber a 12.2 do 8.4 x 0.7 palců, má blíž k hmotnosti a velikosti našeho výběru upgradu, i když Flex 5i je o něco silnější.

V naší produktivitě a testování médií, 13 Flex 5i.3palcový, 1920 × 1080 dotykový displej vypadal dobře. Světlé barvy v tabulkách se zdály zřetelné a nebyly vyplaveny a ve filmech a televizních pořadech vypadaly stíny a hluboké černochy přiměřeně tmavě. Flex 5i má 360 stupňový závěs, ale je příliš objemný na to, aby se pohodlně držel v tabletovém režimu, přestože je menší a lehčí než většina chromových knih. Pokud chcete chromebook, můžete pohodlně používat v režimu tabletu, zvažte místo toho náš výběr upgradu.

Na pravé straně má Flex 5i tlačítko napájení, kolébku hlasitosti a port USB-C plus slot pro zámek. Foto: Michael Murtaugh

Vlevo najdete další port USB-C, port USB-A, konektor pro sluchátka a slot microSD. Foto: Michael Murtaugh

Na pravé straně má Flex 5i tlačítko napájení, kolébku hlasitosti a port USB-C plus slot pro zámek. Foto: Michael Murtaugh

Flex 5i má kombinaci nových a starých USB portů, takže by měl pojmout většinu příslušenství a kabelů, které již máte. Tato mix zahrnuje dva USB-C 3.1 Porty Gen 1, jeden USB-A 3.1 Port Gen 1, zvukový konektor a slot microSD pro další úložiště. Webová kamera je asi stejně dobrá jako u většiny notebooků. je to dostatečné pro pracovní nebo školní hovory. a náš výběr má praktickou závěrku fyzického soukromí, kterou můžete sklouznout přes objektiv, když ji nepoužíváte, aby se zajistilo, že nikdo nemůže Uvidíme se. Flex 5i také podporuje nejnovější standard Wi-Fi, Wi-Fi 6 (802.11AX). Dodává se s jednoroční zárukou výrobce a 100 GB úložiště Google One po dobu jednoho roku (které obvykle začíná na 20 ročně) a podporuje podporu do června 2029.

Nedostatky, ale ne obchoduje

Chromebook Model Testovaná výdrž baterie (hodiny: minuty)
Lenovo Flex 5i Chromebook (13 ″), 8 GB RAM 8:05
Lenovo Chromebook Flex 5 (13 ″), 4 GB RAM 8:23
Lenovo 5i Chromebook (14 ″) 8:34
Samsung Galaxy Chromebook 2 (model I3) 10:01
Asus Chromebook Flip CX3 (CX3400FMA-DH388T-S) 10:14
Lenovo Ideapad Flex 3i Chromebook (15 ″) 10:16
Asus Chromebook Flip C536 (C536EA-BI3T3) 10:41
Acer Chromebook Spin 713 (CP713-3W-5102) 11:44

Naše test na baterii napodobuje běžné chování procházení procházením webových stránek, Gmail, zvukového streamování, dokumentů Google a videa z YouTube. Provozujeme test, dokud zemře každý Chromebook.

V našem testu baterie pro prohlížení baterií v polovině 2022 trval Flex 5i 8 hodin 5 minut, asi dvě hodiny od mnoha dalších chromových knih, které jsme testovali. Stále má dostatek baterie, aby prošel celý den práce nebo tříd, ale to je tlačí, zvláště pokud rozpadnete jas obrazovky. Upřednostňujeme ještě několik hodin výdrže baterie, ale náš výběr vyniká mnoha jinými způsoby, že si myslíme, že to stojí za tento malý kompromis.

Víko může být trochu složité; Často jsem zjistil, že potřebuji dvě ruce, abych otevřel flex 5i. Pokud je to pro vás dealbreaker, zvažte místo toho Samsung Galaxy Chromebook 2 nebo Asus Chromebook Flip CX3. do našich testů jsme byli schopni otevřít oba notebooky jednou rukou. Přejeme si, aby Flex 5i měl rty, jak to dělají některé z modelů Lenovo jógy, aby se notebook snadněji otevíral. Jinak náš výběr nabízí vynikající kvalitu sestavení.

Upgrade Pick: Samsung Galaxy Chromebook 2

Rychlejší, menší a lehčí

Galaxy Chromebook 2 je menší, lehčí a rychlejší než Flex 5 a trvá déle na náboji, ale je to o něco dražší.

Možnosti nákupu

Doporučená konfigurace

Procesor: Intel Core i3-10110U Obrazovka: 13.3palcový dotek 1920 × 1080
Paměť: 8 GB Hmotnost: 2.71 liber
Úložný prostor: 128 GB EMMC Testovaná životnost baterie: 10 hodin

Jako někdo, kdo testuje notebooky na živobytí, kdybych nakupoval Chromebook, dostal bych Samsung Galaxy Chromebook 2 s procesorem Core i3 a pokud jste ochotni zaplatit více za menší a lehčí chromebook s delší baterií Život, měl byste také. Na rozdíl od našich ostatních tipů postrádá Galaxy Chromebook 2 USB-A porty pro připojení starších periferií; K připojení je potřebujete dongle nebo doku. (Všimněte si také, že nedoporučujeme verzi Celeron Galaxy Chromebook 2, protože je příliš pomalá pro svou cenu.)

Zatímco podsvícená klávesnice je mělká, stále je uspokojivá. A vzhledem k tomu, že některé klávesnice notebooků vyzařují šum při psaní, klávesnice Galaxy Chromebook 2 je tichá, což je ideální pro sdílený pracovní prostor. Trackpad je hladký a přesný, a ačkoli je o něco menší než Trackpad Flex 5i, narazili jsme na žádné problémy s jeho velikostí.

V našich testech na baterie v polovině 2022 měla Galaxy Chromebook 2 pevnou životnost baterie v souladu s mnoha testovanými modely-model Core i3, který doporučujeme, trval 10 hodin 1 minutu v našich testech. Očekáváme, že to bude trvat celý den práce nebo školy, aniž by se muselo zapojit. Galaxy Chromebook 2 je jen o něco menší než Flex 5i a váží jen 2.71 liber. Není to úplně nejlehčí a nejkompaktnější chromebook, který jsme testovali. čest jde na náš předchozí výběr upgradu, Google Pixelbook Go. (Stále si myslíme, že pixelbook Go je skvělý chromebook, ale už to není náš výběr upgradu, protože podpora pro pixelbook Go dojde v červnu 2026 a pět let je minimum, které očekáváme u notebooku.) Ale Galaxy Chromebook 2 je dostatečně lehký na to, aby pohodlně používal v tabletovém režimu, na rozdíl od jakéhokoli z našich ostatních tipů.

13.3palcový displej vypadá ostrý a živý a protože je o něco jasnější než obrazovka Flex 5i v nejvyšších nastaveních, je vhodnější pro práci venku na slunci. Dotykový displej na tomto modelu Samsung nabízí stejné rozlišení 1920 × 1080 jako u většiny našich tipů a navíc má 360 stupňový režimy pro stany a tablety, na rozdíl od pixelbooku Go, který funguje pouze jako běžný laptop Clamshell laptop.

Galaxy Chromebook 2 nemá žádné porty USB-A. Pravá strana má jeden port USB-C. Foto: Michael Murtaugh

Galaxy Chromebook 2 nemá žádné porty USB-A. Pravá strana má jeden port USB-C. Foto: Michael Murtaugh

Tento chromebook má dva porty USB-C, které nesou data 5 Gbps, napájení a zobrazení, stejně jako jeden 3 3.5 mm zvukový konektor a slot microSD. Nemá žádné porty USB-A pro připojení starších periferií; Pokud to chcete udělat, musíte připojit dongle nebo doku. Webová kamera Galaxy Chromebook 2 vypadá o něco lépe než Flex 5i, ale stále to není tak ostré jako vynikající webová kamera 1080p pixelbook Go. Stejně jako naše nejlepší tipy, tento notebook podporuje Wi-Fi 6. Galaxy Chromebook 2 zaručená podpora aktualizace do června 2028, jednoletá záruka a 100 GB úložiště Google One po dobu jednoho roku.

Nejlepší 15palcový chromebook: Asus Chromebook Flip C536 (C536EA-BI3T3)

Možnost 15 palců

Flip C536 má velké, 15.6-palcová obrazovka a vestavěný číselný podložka, ale je příliš velká a těžká na to, aby se často cestovala.

Možnosti nákupu

V době publikování byla cena 370.

Doporučená konfigurace

Procesor: Intel Core i3-1115G4 Obrazovka: 15.6-palcový dotek 1920 × 1080
Paměť: 8 GB Hmotnost: 4.3 libry
Úložný prostor: 128 GB SSD Testovaná životnost baterie: 10.5 hodin

Pokud chcete větší obrazovku a číslo číslo, doporučujeme Asus Chromebook Flip C536 (C536EA-BI3T3). Jeho 15.6palcová dotyková obrazovka poskytuje více prostoru pro práci nebo si užít média a číselné podložky je užitečné, pokud provedete spoustu zadávání dat. Tato velká obrazovka dělá celý notebook těžší a objemnější, takže C536 je mnohem méně přenosný než naše ostatní tipy. nedoporučujeme ji, pokud potřebujete notebook, který si můžete vzít do práce, třídy nebo dokonce kavárny. Pokud C536 není k dispozici, je také skvělá volba prakticky identická Asus Chromebook Flip CM5 (CM5500FDA-DN344T).

Největší přitažlivost Flip C536 spočívá v jeho prostorné 15.6-palcový, 1920 × 1080 dotykový displej, což je ideální, pokud chcete více prostoru pracovat na dokumentech a tabulkách, nebo pokud jednoduše dáváte přednost větší obrazovce pro sledování pořadů a filmů. Jeho barvy jsou živé a během našich testů jsme neviděli žádné znatelné barevné odstíny. Z nějakého důvodu má C536 také 360 stupňový závěs, ale je příliš těžký a objemný na to, aby se otočil a pohodlně používal v jiných režimech.

Na pravé straně má C536 port USB-C, port HDMI a slot microSD. Foto: Michael Murtaugh

A vlevo má další port USB-C, port USB-A a zvukový konektor vedle tlačítka hlasitosti a tlačítko napájení. Foto: Michael Murtaugh

Klávesy Flip C536 jsou příjemné pro psaní, s hlubokou cestování a pružinovou zpětnou vazbou. Je to také jediný z našich tipů s polštářkem, takže pokud je tato funkce pro vás nutností, je to Chromebook. Mimořádně široký trackpad je také citlivý a přesný.

Přestože Flip C536 vydrží dlouho od výstupu. v našem testu baterie jsme zaznamenali 10 hodin 41 minut. je příliš velké a těžké na to, aby se pravidelně nosily. Ve 4.3 libry, je to zdaleka nejtěžší z našich tipů a ve srovnání s Flex 5i je asi o 2 palce širší, o palec hlouběji a o něco silnější. Pokud potřebujete přenosný chromebook, abyste se mohli vzít do tříd, dojíždět nebo cestovat s nebo občas do kavárny, zvažte místo toho naše další tipy.

Stejně jako naše nejlepší tipy, Flip C536 má dva porty USB-C, které nesou data 5 Gbps, napájení a zobrazení. Má také port USB-A (3.2 Gen 2), slot microSD a zvukový konektor. Port HDMI podporuje 2.0A Specifikace. (Model Flip CM5 má HDMI 1.4.) Webová kamera je asi stejně dobrá jako u našich ostatních tipů a Flip C536 podporuje Wi-Fi 6 a do června 2029 zaručila podporu aktualizace do června 2029. Dodává se s jednoletou zárukou a 100 GB úložiště Google na jeden rok.

Další dobré chromebooky

Pokud je náš nejlepší výběr na skladě: Získejte Acer Chromebook Vero 514 (CBV514-1H-38VS), další nejlepší možnost. Ve srovnání s Lenovo Flex 5i je Vero 514 dražší, je objemnější a trochu těžší a postrádá dotykovou obrazovku. Ale Vero má solidní výkon, dlouhou životnost baterie kolem 12.5 hodin v našich testech, slušném 14-palcovém displeji 1080p a webová kamera s kvalitnějšími kvalitami 1080p.

Pokud nemůžete najít naše další tipy: Asus Chromebook Flip CX3 je další dobrá volba, ale ve 3.64 liber je mnohem těžší a dražší než Flex 5i a Chromebook Vero 514. Flip CX3 nabízí skvělý výkon, 14palcový dotykový displej 1080p, pohodlnou klávesnici a trackpad a další dvě hodiny výdrže baterie než Flex 5i. Přichází také se stylusem.

Pokud hledáte levnější 15palcový Chromebook: Lenovo IdeaPad Flex 3i Chromebook (15 ″) je slušná volba, zejména pokud ji najdete v prodeji za méně než 400. Výkon tohoto modelu je však hraniční kvůli jeho procesoru N6000. v našem testování, provádění videohovoru při zvětšení při práci na tabulce maximalizoval procesor, což mělo za následek video a zvukové zpoždění při zoomu a zpoždění, když jsme navigovali a psali v tabulce.

Pokud chcete delší výdrž baterie a vyšší obrazovka: Acer Chromebook Spin 714 (CP714-1WN-53M9) je vynikající chromebook, s 13 hodinami výdrže baterie, spolehlivou klávesnicí a trackpadem a živým 14palcovým displejem. Ve srovnání s Samsung Galaxy Chromebook 2 má Spin 714 vyšší displej a více portů, ale je to znatelně těžší a objemnější. Pokud najdete Spin 714 na prodej. nebo pokud vám nevadí navíc. stojí za to koupit.

Pokud chcete opravit chromebook: Framework Laptop Chromebook Edition je to, na co jste čekali. Stejně jako jeho protějšek Windows. který obdržel 10 z 10 skóre opravy od IFIXIT a které doporučujeme v našem průvodci ultrabook Windows. můžete snadno nahradit a upgradovat jednotlivé části Framework Chromebook. Rámec zahrnuje šroubovák a praktické QR kódy každé interní části, které vás nasměrují k krok za krokem náhradních průvodců s odkazy na přesné části, které potřebujete. Budete moci přidat více úložiště a paměti, vyměnit baterii, prodloužit datum podpory Chromeos upgradováním základní desky novým procesorem nebo opravit cokoli jiného, ​​pokud se to zlomí. Tento slib však závisí na tom, že rámec stále existuje a dodává části pro tento Chromebook. Pokud společnost klesne nebo přestane podporovat tento model, pak je to stejně jako jakýkoli jiný Chromebook. když se to rozbije nebo její podpora v červnu 2030, budete muset celou věc vyměnit. Je také velmi drahý pro Chromebook na 1 000 a jeho výdrž baterie je slušná, ale ne vynikající po 10 hodinách a 18 minutách.

Pokud potřebujete odolný chromebook pro malé děti: Acer Chromebook 712 (C871-C85K) by mohl být dobrou volbou díky jeho odolnému tělu a klávesnici odolné vůči úniku. Ale je to pomalejší než náš nejlepší výběr. zvládne to odlehlé školní práce nebo videochat, ale jak to nedokáže elegantně dělat oba. Trpí také strašnou obrazovkou, bez dotyku s nízkým rozlišením a jeho klávesnice je průměrná.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS