Lenovo Ideapad 5 14. Lenovo Ideapad 5 14

Lenovo IdeaPad Pro 5 (2023): cena, uvolnění a vše ostatní, co víme

Lenovo’s IdeaPad Pro 5 přichází později v roce 2023 a slibuje spolehlivý výkon. Zde je to, co víme zatím.

Čtenáři, jako jste vy, pomáhají podporovat vývojáře XDA. Když provedete nákup pomocí odkazů na našem webu, můžeme získat přidruženou provizi. Číst

lenovo, ideapad

Rychlé odkazy

Hledáte nový spolehlivý notebook Lenovo, který má zahájit 2023? Pak možná budete chtít ponechat sestavu IdeaPad 5 Pro, která má potenciál jít proti dalším skvělým levným notebookům v letošním roce na vrcholu vašeho seznamu. S funkcemi, jako je obrazovka obnovení 120 Hz, větší touchpad a dlouhá výdrž baterie, se zdá, že nejnovější generace je stejně dobrá jako vždy.

I když notebook ještě není venku, je o tom hodně, co víme, od základních specifikací po návrh změn z předchozích modelů. Víme také, že sestava IdeaPad Pro 5 se skládá ze dvou zařízení. Pokud sídlíte v U.S, získáte přístup k 16palcovému IdeaPad Pro 5i s intel CPU. Hlavní model IdeaPad Pro 5 Gen 8 s CPU AMD Ryzen není k dispozici mimo Evropu, Střední východ a Afriku.

Lenovo Ideapad Pro 5i Specifikace

Zatím nemáme specifikační list pro běžný IdeaPad Pro 5, ale zde jsou specifikace pro IdeaPad Pro 5i níže.

Intel Core i7, Intel Core i5

Intel Iris Xe Graphics nebo Next Gen Nvidia Laptop GPU

14.91 x 9.88 x 0.70 palců 4.41 liber

16 palců 2.Rozlišení 5K, IPS, poměr stran 16:10, 350 nits, 120 Hz obnovovací frekvence

lenovo, ideapad

16 GB nebo 32 GB LPDDR5 DUAL CHANNEL RAM

1x Thunderbolt 4.0, 1 x USB 3.2 typ-C, 2x USB 3.2, 1 x HDMI 2.1, 1x SD Card Reader, 1x Audio Jack

Až do Wi-Fi 6e, až na Bluetooth 5.1

2 x 2 W reproduktory a Dolby Atmos

Fotoaparát FHD IR se senzorem TOF a závěrkou soukromí

Lenovo IdeaPad Pro 5i: Ceny, okno uvolnění, dostupnost

Datum cen a vydání pro IdeaPad Pro 5 závisí na tom, kde žijete. Jak jsme již již zmínili, v květnu 2023 bude v Severní Americe k dispozici pouze představa IdeaPad Pro 5i. Očekáváme, že model na základní úrovni přijde s 16 GB RAM a CPU Core i5, i když to Lenovo nepotvrdil.

Všechny ostatní modely IdeaPad Pro 5, včetně 14palcového a 16palcového IdeaPad Pro 5s s CPU AMD Ryzen a 14palcovou Ideapad Pro 5i s CPU Intel, budou k dispozici pouze v Evropě, na Středním východě a Africe. Lenovo nesdílelo konečné ceny nebo dostupnost těchto modelů.

Co je nového v IdeaPad Pro 5?

Lenovo přináší malé, ale smysluplné změny v řádku IdeaPad Pro 5. V tiskové zprávě Lenovo řekl, že nová linka je o „poskytování zvýšeného výkonu pro uživatele hlavního proudu.„To v podstatě přichází na podporu Thunderbolt 4, nové procesory Intel 13. generace a GPU NVIDIA BPU NVIDIA a také jako procesory AMD Ryzen.

Návrh vylepšení

Jednou z největších změn v designu je nový 25% větší touchpad, který by měl usnadnit rolování. K dispozici je také nová Windows Hello IR webová kamera pro jednoduché přihlášení. Mimo to Lenovo používá 50% recyklovaný hliník na spodním krytu notebooku, což pomáhá snížit celkový dopad na životní prostředí. Dokonce budete moci zařízení také opravit sami, a dokonce přidat druhý SSD k 16palcovému modelu.

Lepší displej

Dva notebooky jsou dodávány se 14palcovými displeji, ale je zde také nový 16palcový IdeaPad Pro 5i a Ideapad Pro 5. Tento nový, větší displej obsahuje novou technologii Dynamic Display Switch, která v podstatě vylepšuje displejové rámce za sekundu až do 120 Hz pro plynulejší posouvání a větší přesnost při hraní her. Samozřejmě u většiny ostatních notebooků je zde také rána k rozlišení QHD a poměr stran 16:10, také poměr stran 16:10. 14palcová verze není ani sklouznutí, s OLED panelem FHD a 2.Rozlišení 2K.

Kde si mohu koupit Lenovo Ideapad Pro 5?

Lenovo Ideapad Pro 5 s CPU AMD Ryzen není k dispozici mimo Evropu, Střední východ a Afriku. Model Lenovo IdeaPad Pro 5i (16 palců) bude k dispozici k prodeji ve Spojených státech v květnu 2023 za 1 499. Můžete si ji koupit prostřednictvím Lenovo.com, a přizpůsobte RAM a úložiště, jak uznáte za vhodné. Pokud se nemůžete dočkat, můžete si prohlédnout náš seznam dalších nejlepších notebooků nebo jiných skvělých notebooků Lenovo, který je nyní k dispozici.

Lenovo Ideapad Flex 5 14 Recenze: AMD IT AIMS ANET

Notebooky s čipy Ryzen 4000 AMD se zdají být příliš dobré na to, aby to byla pravda. Specifikace jsou neuvěřitelně silné a jsou levnější než jejich protějšky Intel, pokud jde o některé z nejlepších notebooků.

Vezměte například Lenovo Ideapad Flex 5 14. Je to nejnovější v nedávném řetězci rozpočtových notebooků poháněných Ryzen. Tento přichází se šestijádrovým rytlem 5 4500u a 16 GB RAM, zatímco stojí jen 600. Pouze na základě specifikací je těžké si představit lepší hodnotu výkonu pro cenu.

Design

notebooky již nemusí nutně jít ruku v ruce.

Dalším kývnutím na stav rozpočtu Flex 5 je jeho postava. Je to docela silné na 0.82 palců a těžkých ve 3.3 libry. Porovnejte to s jógou C640 na 0.67 palců a 2.98 liber a HP Specter x360 13 na stejném 0.67 palců a 2.88 liber. Jóga Lenovo Thinkpad X1 přichází v 0.59 palců a 2.99 liber. Flex 5’s Display Rom není ani malý, zejména v horní a dolní části, což znamená, že celkový podvozek je také podstatnější. Bez ohledu na to, jak to snížíte, nejedná se o malý 2 v 1.

Je to spíše nepopsatelný design, který nevyčnívá. jako mnoho notebooků Lenovo v poslední době.

Hing Flex 5 je pevný. Malý kousek kolísání při pohybu notebooku není příliš rušivý. A co je nejdůležitější, těsný závěs umožňuje hladké přechody různými režimy 2 v 1, včetně véčky, stanu, média a tablety. Je zřejmé, že 14palcový displej a výsledný podvozek vytvářejí poměrně velkou a těžkopádnou tabletu. Jen nechcete zkusit držet 3.3-liber tablet v jedné ruce příliš dlouho.

Esteticky je IdeaPad Flex 5 atraktivní tmavě šedá všude kolem, přičemž jediným chromem je hranice kolem loga Lenovo na víku a klávesnici. Nakonec se jedná o poněkud nepopsaný design, který. stejně jako mnoho notebooků Lenovo v poslední době. ​​nevyčnívá, ale přesto se podaří vypadat dobře. Spectre x360 13 s designem řezu drahokamů je na opačném konci spektra pořizování pozornosti a jóga C640 je velmi podobná IdeaPad v jeho estetice.

Jednou z výhod pro tloušťku Flex 5 je to, že se zabalí do velkého množství připojení. Existují dva USB-A 3.1 porty, USB-C 3.1 port, HDMI 1 v plné velikosti.4 port a čtečka karet 4 v 1 SD. Ačkoli Thunderbolt 3 chybí, mnoho z nich ocení zahrnutí některých z těchto dědických portů, které se hodí. Bezdrátové připojení je stále omezeno spíše na Wi-Fi 5 než na novější standard Wi-Fi 6 a Bluetooth 4.2 je na palubě.

Výkon

Acer Swift 3. Tato možnost použila k napájení osmijádrový/osm vlákno Ryzen 7 4700u CPU. Je zajímavé, že výkon procesoru Flex 5 je s tímto čipem docela konkurenceschopný.

Nejprve to dobře skóroval v Syntetic Geekbench 5 benchmarku, zasáhl 1 096 v jednorázovém testu a 4 543 v testu vícejádrového testu. Při více jádrových testováních to bylo o 20% rychlejší než Acer Spin 3, podobný notebook Intel Core i5. Je zřejmé, že čipy AMD se při multitaskingu dobře daří, přestože mají dvě méně vláken.

IdeaPad Flex 5 je extrémně rychlý notebook pro pouhých 600.

Když už mluvíme o tom, pak jsem spustil náš test ruční brzdy, který kóduje 420 MB video jako h.265 a používá tolik jader a vláken, kolik nabízí CPU. Flex 5 trval jen více než dvě minuty, než dokončil test, jen o osm sekund delší než Swift 3. Kniha povrchu 3 13 trvala čtyři minuty. Ve srovnání s Dell XPS 13, velmi rychlým notebookem využívajícím jádro i7-1065g7, Flex 5 skončil za 38 méně sekund.

Fantastický výkon Flex 5 je podporován 16 GB RAM, což je překvapivé vidět v tak levném stroji. Všechno to dělá extrémně rychlý notebook pro pouhých 600, ten, který vyniká při multitaskingu s těžkou produktivitou a chrlíním náročných úkolů, jako je úpravy fotografií a videa. Notebook se zpomalí, když je měřen proti notebookům Intel Core i7, které mají více vláken, zejména 45-wattové části, ale proti typickým procesorům Intel, které vidíte v notebookech za tuto cenu, pravidla AMD.

Flex 5 také zahrnuje integrovanou grafiku AMD Radeon, která je podle 3DMark o něco rychlejší než grafika Iris Iris Plus Intel. To znamená, že v kreativních aplikacích, které mohou používat GPU, dostanete trochu zvýšení a budete moci provést nějaké lehké hry při nižších rozlišeních a grafických nastaveních. Hra jako Rocket League hraje slušně, ale něco intenzivnějšího bude trpět.

Životnost baterie

Pro lehčí zatížení jsem hrál místní videoklip na smyčce a Flex 5 trval 11 hodin. To není špatné, ale je to mnohem méně než velkolepé 23 hodin jógy C640 a silné 14.5 hodin XPS 13. Nakonec jsem provedl stroj prostřednictvím našeho nejnáročnějšího testu baterie, benchmark basemark Web. To replikuje výdrž baterie při spuštění těžších aplikací. Trvalo to tři a půl hodiny, podobné notebookům, jako je jóga C640.

Ne, není to vůdce v oblasti výdrže baterie. Ale na rozdíl od mnoha rozpočtových notebooků minulosti by IdeaPad Flex 5 měl alespoň vydržet většinu pracovního dne na jediný poplatek.

Zobrazit

Ale podle mého kolorimetru musel Lenovo použít levnější panel. Jedná se o displej IPS 1080p, ale má úzký barevný gamut (pouze 47% AdoberGB a 63% SRGB). Obrazovka také omezuje pouhých 242 nits jasu a dokonce i kontrast je nízký při 770: 1. Je to lesklá obrazovka, takže můžete narazit na problémy s oslněním v jasnějších prostředích.

Kvalita nevýrazného obrazu je škoda. Jinak by Flex 5 vytvořil schopný malý úpravy fotografií. Viděli jsme stejný panel použitý v mnoha rozpočtových notebookech, ale existují tak pozoruhodné výjimky, jako je Lenovo Yoga C640.

A zvuk byl plus s nejvyššími reproduktory vedle klávesnice, která poskytovala dostatek objemu bez zkreslení. Bass chyběl jako obvykle, ale střední a výšky byly v pořádku pro melodie a příležitostné video na YouTube. S těmito reproduktory můžete dokonce i na špetku, pokud posloucháte sami sebe.

Klávesnice a touchpad

Konečně, Windows 10 Hello heslo bez hesla je přihlášení podporováno čtečkou otisků prstů na pravém horním rohu paluby klávesnice. Je to rychlé a přesné a znovu je bonus na notebooku 600. Neexistuje žádná infračervená kamera pro rozpoznávání obličeje, ale.

Náš pohled

Lenovo IdeaPad Flex 5 je velkolepá rychlý notebook pro 600, s kvalitou sestavení, která konečně vydělává cenu. Konfigurace je také působivá. často nedostanete 256 GB PCIe SSD a 16 GB RAM za kdekoli blízko této ceny. Pokud je vaším cílem rozpočtového umělce, je to skvělý notebook.

Displej je však zklamáním, což znamená, že veškerá ta síla, která by mohla být zaměřena na kreativní typy, je trochu zbytečná. To je škoda a drží zpět Flex 5.

Existují nějaké alternativy?

Lenovo jóga C640 je o něco menší, získává mnohem lepší výdrž baterie a má lepší displej. Je to také 600, ale přichází s menším skladováním a mnohem pomalejším procesorem.

lenovo, ideapad

Pro pouhých 50 dalších se můžete rozhodnout pro ještě rychlejší Acer Swift 3. Je postaven dobře, vypadá dobře a je to nejrychlejší rozpočtový notebook, který jsme testovali. Má také průměrný displej.

Za stejnou cenu byste měli zvážit cestu na trase Chromebooku. 650 Google Pixelbook Go je vynikající volbou, nabízí skvělý displej a vynikající přenositelnost.

Jak dlouho to vydrží?

Yoga Ideapad Flex 5 je odolný na to, aby vydržel, dokud očekáváte od 600 stroje. A je to dost rychlé, aby držel krok s vaším pracovním postupem po celá léta. Neexistuje žádná podpora Thunderbolt 3, a tak je expanze omezená, ale to se očekává v tomto cenovém bodě. Jednoletá záruka je typická a zklamáním.

Měli byste si to koupit?

Ano. Lenovo IdeaPad Flex 5 je velmi kompetentní notebook rozpočtu, který předvádí sílu procesorů AMD.

Doporučení editorů

Mark byl geek od doby, kdy MS-DOS ustoupil okna a Palmpilot byl věc. Přeložil svou lásku k.

Line Lenovo ThinkPad zůstává jednou z nejvíce uznávaných značek v oblasti výpočetní techniky, známá pro svou pevnou kvalitu sestavení a vynikající klávesnice. Společnost využila název ThinkPad na trhu Windows 10 2-in-1 s kabrioletem 360 stupňů ThinkPad X1 jóga a odnímatelným tabletem ThinkPad X1. Druhá generace posledně jmenovaného přebírá Microsoft Surface Pro na špičce trhu s tablety Windows 10. Zde se postaráme o druhou generaci tablet Lenovo ThinkPad X1 versus Microsoft Surface Pro, abychom zjistili, který stroj stojí za jeho relativně vysokou cenu.

Kromě jejich základního formového faktoru by tyto dva stroje nemohly být více odlišné. Tablet ThinkPad X1 je nesmyslný, robustní sedan s ikonickým estetickým designem ThinkPad a Surface Pro je elegantní moderní sportovní vůz představující výšku vylepšení tabletu společnosti Microsoft. Čtěte dále a zjistěte, která filozofie společnosti vyústila v nejlepší tablet Windows 10. brejle

Zámky nepomohly pomalému zavádění 5G, ale nové produkty neustále spustí, které podporují rychlejší bezdrátové připojení. Během příštích několika měsíců to přichází v řadě strojů, ale Lenovo porazil všechny ostatní do úderu s Flex 5G, který se dnes prodává.- A které patří také mezi první notebooky, které se dodávají s čipovou sadou Snapdragon 8CX Qualcomm.

Flex 5G je okna na ARM 2-in-1, která bude vybavena 8 GB LPDDR4X-1866 RAM, 256 GB UFS 3.0 úložiště a 14-palcový 400-NIT Full HD (1 920 x 1 080) dotykový displej.

Byly chvíle, kdy notebooky 2 v 1, které mohou převést z faxového véčka na tablet s několika režimy, nebyly pro uživatele nejlepší možnosti pro uživatele. Dokonce i 15palcové 2 v-1 postrádalo druh komponent, které hledali kreativní profesionálové a ti, kteří potřebují rychlé procesory a GPU.

To už tomu tak není. Dnes si můžete vybrat z několika 2-v-1, které nabízejí výkonný křemík a vynikající displeje, což z nich činí životaschopné alternativy k 15palcovým véčkám pro uživatele a také ty, kteří hledají nejvíce flexibilitu. Zde porovnáme dva skvělé příklady, HP Specter X360 15 a Lenovo Yoga C940 15. Design

Upgradujte svůj životní stylledigital trendy pomáhá čtenářům udržovat si karty v rychle se rozvíjejícím světě techniky se všemi nejnovějšími zprávami, zábavnými recenzemi produktů, bystrým úvodníkům a jedinečným plíživým výplachem.

Lenovo Portátiles Lenovo en Mediamart

Descubre con lenovo al mejor aliado para hacer frente a tu jornada de manera cómoda y fácil. Elige la configuración que mejor sedapte a tus necesidades y mediamark se encargará de mostrarte una gran selección de Portátiles con la mejor calidad precio del mercado. ¡Encuetra El Portátil Lenovo Perfecto Para ti!

¿Cuál es el Origen de la Marca Lenovo?

En el año 1984 Lenovo empezó a tomar forma como empresa en la Capital China, Pekín. Con Solo 25.000 dólares en fondos de Gobierno Chino, un Pequeño grupo de cientificos pequineses fundó una empresa llamada nový technologický vývojář Inc, emm embión de lo que mas tarde sería legend y hasta hoy, lenovo, lenovo, lenovo, lenovo, lenovo, lenovo, lenovo. La Marca ha logrado dibujar una impresionante gráfika el el mercado de los ordenadores personal.

¿Cómo Restaurar la Configuración de Fábrica de Un Ordenador Portátil Lenovo Con Onekey Recovery?

SE TRATA DE UN OSN SOFTWARE PRE CARGADO EN Portátiles Lenovo / Ideapad, Diseñado Para Realizar Copias de Seguridad y Restaurar tu computadora. SE PUEDE ACCEDER A Onekey Recovery Desde Windows O Desde Fuera de Windows:. En Windows: Doble Clicc en el icono onekey Recovery Para Iniciar El Sistema Fuera de Windows (Si Se Produce Una Falla en El Sistema), Presionar El Botón Novo (Botón Pequeño o Agujero de alfiler con un icono de flecha hacia atrás atrá él él él él él él él él él él Él él él Él él Que Sesemeja a una u invertida).

Primer PASO: Konfigurar el Pc en estado de apagado, Luego Con la punta de un clip de Papel desplegado (o un objeto podobné con una punta afilada) presionar suavemete el botón novo novo. Seguidamente, Seleccionar Recuperación del Sistema. (Nota: Después de Hacer clic en recuperación del sistema, algunas pc con la recuperación de lenovo onekey zotavení precargada irán a la interfaz de onekey zotavení de lenovo onekey)

Algunas Computadoras Portátiles de Lenovo no Estan Pre Cargadas con lenovo onekey zotavení. Este caso, USA la función „RestableCer Esta PC“ Para Recuperar el sistema operativo.

¿Cómo Hacer Una Captura de Pantalla en un Portátil Lenovo?

Si tu equito viene con la tecla imprimir pantAlla (aparece haabualmentamente con el texto infpant, impt o prntscr), usarla es tan fácil como:

Otra Alternativa a la Tecla Imprimir Pantalla es la combinación de teclado windows mayús s. Con Ella Abrirás El Software de Captura de Pantalla de Windows 10/11. Recuerda Que, Antes de Presionar esas Tres Teclas al Mismo Tiempo, SE Requiere Que Sitúes Todos los Elementos Que Piensas Capturar a La Vista, Tal y como se indica el el paso přední přední. Cuando Hayas Sacado Tu Captura de Pantalla, Esta Sepiarář Al Portapapeles, Cosa Que Te Favote Pegarla en aplicaciones Compatibles, Como Paint, Word o Telegram.

Para Seguir Con Las Alternativas, tenemos la Herramienta de Recortes que incluye Windows 10 y Windows 11, que es la Misma que aparece al pulsar windows mayús s. Žádný překážku, como alternativa, es Positeble LocalIzarla Gracias A La Búsqueda del Sistema y Tomar Una Captura Desde Su aplicación.

También existují la opción de utilizar una aplicación de tercreros. Existen infinidad de programy desarrollados especkificamente para capturar la Pantalla en un equipo con Windows.

Para Terminar, existují la opción de Capturar Pantalla con el botón de encondido y de Bajar Volumen. Debes Saber que los portátiles lenovo con faktor de forma convertible o 2 en 1 povolení efectuar capturas de Pantalla sin el teclado físico. ¿Cómo es Posited? Manteniendo Pulsado el botón de encondido y de bajar objem al mismo tiempo durante unos segundos. Závislé del sistema operativo, en Pantalla aparecerán unas herramientas u otras.

¿Cómo Reiniciar Tu Portátil Lenovo?

En Windows: En Primer Lugar, Debes Pulsar Sobre Inicio en la Barra de Tareas de Windows. Continuación, oddechne haker clic en síla. Para dokončit el Proceso, Debes Pulsar en Reiniciar.

Con ControlTanttSuprimir: en primer lugar, debes mantener pulsadas las teclas control, alt y supr siltáneamente. Después de eso, Verás que la Pantalla se Pasará a ser de Color Azul y una lista de optiones se mostrarán. Debes Hacer clic en el botón de encondido que se encuentra en la parte dolní derecha. Para dokončit el Proceso, Debes Pulsar Sobre Reiniciar.

¿Qué es un Portátil 2 en 1?

Un 2-en-1 SE Definujte Simplemente como un pc que tiene las cacterísticas de un Portátil y de una tableta. Esto convierte a los 2 en 1 en una kategoria de producdo muy amplia, con todo tipo de productros, desde tabletas muy parecidas a portátil hasta portátiles muy parecidos tableta tableta. Inkluso Hay Versies 2 en 1 de los netbooks más pequeños y económicos.

Los Portátiles podobný a los 2 en 1 (con teclados y pantalaslas Táctiles abatibles) se Vendían años ans de que se popularizaran las skutečné tablety nezávislé na. Pero los contněidores dissababan que esos primeros modelOs de Portátil/tableta eran demasiado pesados ​​y voluminoss. Hoy en Día, La Mejora de la Tecnología ha povolení a los Fabrictes de ordenadores construir diseños combinados más finos, ligeros y con más funiones, creando la nueva kategoría de los 2 en 1.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS