Lenovo Ideapad Flex 14 (2019) Recenze: Notebook rozpočtu s prémiovým designem. Lenovo Ideapad Flex 14

Lenovo Ideapad Flex 14 (2019) Recenze: Notebook rozpočtu s prémiovým designem

Lenovo je nejlépe známý pro své legendární obchodní notebooky, ale společnost také nabízí řadu více příležitostných zařízení pro spotřebitele se skromnými potřebami a rozpočty. Jedním z nejnovějších modelů z těchto skromnějších nabídek je Lenovo IdeaPad Flex 14 (2019), rozpočtový notebook s počáteční cenou 450 USD a flexibilitou notebooku jógy.

lenovo, ideapad, flex, 2019, recenze

Design

Pokud jde o design, Lenovo IdeaPad Flex 14 má podobný vzhled a pocit jako Dell Chromebook 13 vydaný v roce 2016-víko má měkký, téměř gumový kryt, interiér má hladkou tmavou stříbrnou barvu a velké gumové nohy Udržujte to klouzání na stole. Tam však srovnání končí, protože Ideapad Flex 14 je mnohem novější stroj s mnohem přitažlivějším displejem.

Lesklá obrazovka je obklopena středně tloušťkami skrytými pod širokým, lesklým sklem. Celková estetika notebooku je pro takový levný notebook sofistikovaná; Pokud jste to zvládli, aniž byste o tom něco věděli, byli byste spravedliví. na základě designu., že tento model stojí dvojnásobek své skutečné ceny.

Kupující získávají známý matný černý vzhled prémiového nabídky společnosti ThinkPad, i když umístění loga Lenovo na víku a stříbrné tělo rozdává přírodu Flex 14 IdeaPad. Tělo se pěkně zužuje směrem k přední hraně, porty jsou rozděleny mezi pravé a levé okraje a notebook se cítí velmi robustní, když se otevírá i uzavřena.

Ačkoli Flex 14 není model jógy, dává uživatelům to nejlepší z této produktové řady svými vysoce flexibilními závěsy. Uživatelé mohou displej plně otáčet zpět na základnu notebooku a vložit jej do režimu „tablet“ (i když je ve srovnání se skutečným tabletem docela robustní). Uživatelé mohou také vložit notebook do režimu „stanu“, kde se displej směřuje dopředu a klávesnice je mimo dohled.

Tento IdeaPad obsahuje dva reproduktory na základně směřující dolů, i když nejsou tlumené kvůli velkým gumovým nohám, které zvyšují notebook. Reproduktory nejsou výjimečné, ale jsou schopné a hlasité, což je spravedlivé pro notebook v tomto cenovém rozpětí. Ve skutečnosti neexistuje žádná basová reakce na poznamenání, ale reproduktory nejsou ani plechovky, které nabízejí většinou neutrální zvuk, který je pro většinu účelů dostatečný.

Design IdeaPad Flex 14 je promyšlený, což je bohužel vzácnost mezi notebooky, které sídlí tak blízko úrovně rozpočtu. Uživatelé nejsou nuceni přijmout design „v pořádku“ jako nevyhnutelnou oběť za nižší cenu. Spotřebitelé nesoucíci s trapně umístěnými přístavy, dusenými reproduktory nebo vrzajícími levnými plasty, problémy, které jsou příliš běžné na levných notebookech.

S tím řekl, Flex 14 je o trochu těžší (počínaje 3.65 liber) než někteří spotřebitelé mohou dávat přednost. i když mluvíme o přebytku uncí, ne libry. Notebook se ve většině případů nebude cítit jako zátěž, ale pokud jste často na cestách, pravděpodobně si všimnete další váhy v tašce.

Společnost nabízí více notebooků ultralehkých, ale zaplatíte za ně několik stovek dalších dolarů. Flex 14 nevyžaduje mnoho kompromisů od kupujících, ale existují určitá omezení výměnou za počáteční cenu 450 modelu.

Procesor Tech Specs:

OS: Windows 10 Home in S Modedisplay: 14 „HD (1366 x 768) 220 NITSMEMORY: 4GB DDR4 2400 MHZBATTERY: Až 8 hodin, rychlé chargestorage: 128 GB ssdgraphics: 12.9 „x 9.0 „x 0.7 „Hmotnost: Počínaje 3.65lbsColor: Onyx Blackwebcam: Webkam 720p HD s mikrofoneconnectivity:

Lenovo IdeaPad Flex 14 Unboxing (HD)

Porty/sloty:

Bezpečnostní:

Klávesnice: podsvícená klávesnice

Výkon softwaru

Slashgear obdržel revizní jednotku Flex 14 s Intel Core i5-8265U 1.Procesor 6GHz, 16 GB RAM a Intel UHD Graphics 620. Lenovo nabízí tento model IdeaPad v menších, levnějších konfiguracích s možnostmi Pentium Gold a Core i3, oba s pouze 4 GB RAM. Levnější pro tyto dvě konfigurace přijde se zřejmým kompromisem nižšího výkonu.

Neočekávejte, že budete provádět žádné hry (pokud to není něco jednoduchého jako Candy Crush) s Flex 14, ale jinak byla naše zkušenost s modelem Core i5 podle očekávání, to znamená, že notebook prováděl bez problému během běžných kancelářských úkolů: Webové prohlížení, úpravy obrázků, streamování, zasílání zpráv a další podobné úkoly. Je třeba poznamenat, že jsme zjistili, že doba zavádění notebooku bude trvale pomalá za více než půl minut.

Lenovo odhaduje výdrž baterie Flex 14 za 8 hodin, což bylo kolem toho, co jsme zažili během testování. Když při streamování videa ponecháno na jasu maximální obrazovky při streamování videa, Flex 14 běžel téměř 7 hodin před tím, než se výdrž baterie dostatečně nízko poklesla, aby se notebook usnul. Podpora rychlého nabíjení pomáhá kompenzovat nevýrazný výkon baterie, ale pro některé uživatele nemusí být dostatečně dostačující.

Co se nám líbí

Rovně se dostat k věci, jaké jsou věci, které se nám na Flex 14 líbí nejvíce?

Zabalit

Lenovo Ideapad Flex 14 je notebook střední úrovně, který přichází uprostřed nejnovějších a větších obchodních notebooků společnosti. S 14palcovým displejem, přitažlivým designem a řadou pozoruhodných funkcí (USB-C, Webcam Shutter atd.), Flex 14 má zvláštní přitažlivost mezi dalšími notebooky střední úrovně. Někteří uživatelé mohou najít jas obrazovky příliš nízký pro svůj vkus a váhu příliš vysoko, ale na těch záležitostech je Ideapad Flex 14 vynikající volbou pro spotřebitele, kteří potřebují dobře zaoblený notebook pro jednoduchou každodenní práci.

Обзор и тест ноутбука Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05

K dispozici od Lenovo nyní od 449.99 USD.

Lenovo Ideapad Flex 5 14 Review (Flex 5 14alc05 Model, AMD Ryzen 7 5700U)

Recenze od: Andrei Girbea Andrei Girbea, šéfredaktorka. Mám bakalářské studium v ​​počítačovém inženýrství a od roku 2000 pokrývám mobilní technologii. Většinou najdete recenze a důkladné průvodce, které mi napsají na webu.

10 комментарии и мнения

Pěkná recenze! Bylo by skvělé, kdybyste mohli také vyzkoušet výkon. Ah střílet už vidím jednorázové skóre CB. Nevermind: D

Důvod, proč jsem přeskočil konvertibles z Lenovo (i když bych si ho užil) byly panty. Rychlé vyhledávání „Lenovo Hinges Action“ Vrátí mnoho výsledků na toto téma: CLASSACTION.org/blog/nepoužitelný-lenovo-flex-5-yoga-730-2-in-1-notebooky-e-the-screen-defect-class-action-actaims Sauderschelkopfff.com/Investigations/Lenovo-Yoga-Broken-Hinges-Class-Action-LawSuit/TopClassaktions.COM/SETTLEMS-SETTLEMENTY/SPOLEČNOSTI/ELECTRONICS/Lenovo-Class-Action-Action-SAYS-Yoga-TouchScreen-laptops-jsou-defektní/topclassactions.com/soupeř-pokyny/spotřebitelské produkty/soudce-noy-allows-class-action-the-the-lenovo-over-in-one-computer-to-následné/s povzdechem, rozhodl jsem se jít s bezpečnějším designem. tak jsem si koupil měřič (Lenovo Yoga Slim 7, jinak vynikající zařízení).

dík. To je dobrý bod a něco, co by kupující měli zvážit, ale bohužel problémy s spolehlivostí pro mě nemožné volat v recenzích, protože tyto notebooky používám jen několik týdnů, zřídka měsíce. Nevěděl jsem, že je to tak špatné s notebooky Lenovo. Přidám zmínku v článku.

Pěkná recenze, díky, ale s jedním nebo možná 2 velkými chybami nemá HDMI 2.0, ale pouze HDMI 1.4b (je omezen na 4K při maximální 30Hz) a další zmrzačení, https: // psref.Lenovo.com/produkt/ideapad/ideapad_flex_5_14alc05 Neexistuje žádný displayport oproti USB-C zmíněné, jen 1x USB-C 3.2 Gen 1 (podpora přenosu dat, dodávka energie 3.0) Ale pro 15 „verze 15Alc05 mají specifikace https: // psref.Lenovo.com/produkt/ideapad/ideapad_5_15alc05 1xusb-c 3.2 Gen 1 (podpora přenosu dat, dodávka energie 3.0 a displayport 1.2) a USB-C 3.2 Gen 1 je omezen na pouhých 5Gbit/s, takže pravděpodobně nebude plně podporovat ani DP1.2 Takže pro tyto hloupé kriminality jsem musel svou objednávku zrušit, protože musím připojit 2 displeje s [chráněným e.mailem]. Ale pokud je někdo spokojený s displeji FullHD, mohlo by to fungovat pro něj.

dík. Netestoval jsem je, ale také mám IdeaPad 14 s 5700u a připojil jsem spojení.

Obrazovka není něco zvláštního, ale pokud pracujete pro každodenní úkoly, je to vynikající. Není to pro fotografy nebo odborníky na grafiky, ale pro web, kompilační kód atd. Je v pořádku. Přeháněte, že obrazovka je zcela zbytečná. Použil jsem také v místnostech se silnými světly a bylo to v pořádku.

Skutečný. Vysvětlení se zdá, že ostatní výrobci poskytují lepší zobrazení v tomto segmentu cen a pohledu výkonnosti.

Problém s obrazovkou spočívá v tom, že je z krabice nelibrován. Proto vypadaly barvy vyplavené. Pokud přidáte tento kalibrační profil do nastavení Windows: NotebookCheck.net/uploads/tx_nbc2/n140hca_e5bcmnn140hca_e5b.ICM Uvidíte, že je to jako nahrazení obrazovky úplně novým. Ohromen !

Charlie, jsem rád, že jsi spokojený s obrazovkou na vašem notebooku. Nebyl jsem, ale krása je v oku pozorovatele a jsem jen zvyklý na vyšší kvalitu panelů.

Koupil tuto věc před dvěma týdny chyby v softwaru (1) YouTube Freeze bez důvodů (2) notebook velmi horký i v režimu spánku, ale nebude se probudit, když se otočí otevřené víko

Zanechte odpověď Zrušit odpověď

Mějte na paměti: Každý komentář ručně schvalujeme. Tímto způsobem se můžeme věnovat všem vašim otázkám a požadavkům. Není třeba předkládat komentář dvakrát, stačí být trpělivý, dokud se k němu nedostaneme. Děkuji!

Lenovo Legion Pro 5i Review (2023 Model, Gen 8. Core I9, RTX 4070)

List ContentSspecs, jak je přezkoumáno. Lenovo Legion Pro 5i (2023) Gen 8Design a ConstructionKeyboard a TrackPadscreenhardware a PerformanceGaming Performancenoise, Heat, Connectivity, Reproduktory a další rohov-.

  • Andrei Girbea | 20. dubna 2023 Asus Rog Strix G17 Review (G713PI 2023 Model. Ryzen 9 7945HX, RTX 4070)
  • Andrei Girbea | 20. dubna 2023 Asus Rog Strix Scar 17 Review (2023 G733Py Model. Ryzen 9 7945HX, RTX 4090)
  • Derek Sullivan | 25. dubna 2023 Lenovo Yoga 9i Review (2023 Gen 8 Model-I7, OLED)
  • Andrei Girbea | 31. března 2023 Asus ROG Flow Z13 Zkratka zkratky (2023 GZ301VIC. I9, 32 GB RAM, RTX 4070)

Notebooky bez fanoušků (zcela tiché) v roce 2023. nejlepší možnosti

Andrei Girbea | 10. února 2023 Obsah Nejlepší notebooky bez ventilátoru a chromebooksfundová velikost notebooků bez ultrabooků a ultra-přenosných mini notebooků v tomto článku diskutujeme o notebookech bez fanoušků a ultrabooky s tichými okny a chromebooky a chromebooky a chromové knihy.

  • Sam Medley | 27. ledna 2023 Nejlepší tech, notebooky a tablety k získání vašich dětí (v roce 2023)
  • Andrei Girbea | 10. února 2023 AMD RYZEN 9 6900HX VS INTEL Jádro I9-12900H Srovnání benchla
  • Andrei Girbea | 10. února 2023 AMD Ryzen 7 6800H vs Intel Core i7-12700H srovnávání, w/ RTX 3060
  • Andrei Girbea | 23. ledna 2023 Nejlepší Chromebooks of 2023. Porovnání a průvodce nákupem

Doporučené příspěvky

Copyright © 2011-2023 Ultrabookreview.com

Lenovo Ideapad Flex 5i 14 Recenze: Při výběru intel bolí

V loňském roce jsem zkontroloval AMD Ryzen verze Lenovo IdeaPad Flex 5 14 Convertible 2-in-1, a zjistil jsem, že nabízí tunu výkonu za velmi atraktivní cenu 600. Neudělal to zcela náš seznam nejlepších rozpočtových notebooků, ale bylo to blízko. Letos mi byla nabídnuta šance zkontrolovat obnovení 2021, což se moc nezmění. nejvýznamnější je Intel tentokrát na kohoutku. Těšil jsem se, až uvidím, jak se tato verze porovnává.

Zkontroloval jsem 735 střední konfigurace IdeaPad Flex 5i 14 s jádrem I5-1135G7, což je správný čip Intel pro srovnání s Ryzen 5 4500u v předchozí revizní jednotce. To je sotva cena s rozpočtem notebooku (i když to zdvojnásobí úložiště přes stroj AMD) a zjistil jsem, že verze Intel nabízí menší hodnotu než loňský model. Můžete získat jádro i3 za atraktivnější 570, ale vzdáte se poloviny berana a úložiště. Nakonec to dokazuje, proč je AMD i nadále lídrem v rozpočtové notebooky.

Design

IdeaPad Flex 5i 14 sleduje stejný design jako předchozí model, ale se skleněným vláknem smíchaným do plastového víka, aby mu dal robustnější pocit. Zbytek podvozku je plastový, ale stále se cítí solidní. více než některé prémiové notebooky, které používají slitinu hořčíku ke snížení hmotnosti. Ve srovnání s rozpočtově orientovaným a docela ohýbatelným Asus Vivobook Flip 14, který používá plast v podvozku a hliníkové slitině podšívkou víka, se Ideapad Flex 5i cítí jako milion dolarů.

Závěs Ideapadu je také překvapivě dobrý, je dostatečně volný, aby se otevřel jednou rukou, ale pak ztuhne, když dosáhne svislé pozice, aby ho držel na místě v režimech véčky, stanu, médií a tabletů. Celkově je kvalita sestavení IdeaPad Flex 5i převyšuje cenovou značku.

Druhý jsem zapnul IdeaPad Flex 5i 14, věděl jsem, že 14palcový plný HD (1 920 x 1 080) IPS displej by byl jeho primární slabostí. Barvy vypadaly vypnuté, obrazovka měla nepříjemný odstín žluto-zelené a kontrast mě neodfoukl. Na displej často tak špatně nereaguji, ale tohle bylo zklamáním. Všimněte si, že displej je v poměru stran ve staré škole 16: 9, protože vyšší displeje dosud nevyrobily tolik pokroku v rozpočtové notebooky.

Můj kolorimetr většinou potvrdil, že subjektivní zkušenost. Nejprve byl jas nízký na pouhých 231 nits, hluboko pod naším preferovaným prahem 300 nuti. To znamená, že displej může být těžko čitelný s jasným režijním osvětlením. Kontrast byl lepší, než jsem očekával v 800: 1 (ale opět pod naší preferovanou úrovní, 1 000: 1). Barvy byly velmi úzké na pouhých 49% AdoberGB a 65% SRGB. midrange a prémiové notebooky jsou kolem 72% a 95% nebo lepší. a přesnost barev byla v pořádku na deltae 2.37 (1.0 nebo méně je vynikající).

Ano, rozpočtové notebooky často na displeji. Například Asus Vivobook Flip 14 byl pozoruhodně podobný při 230 nits jasu, kontrastní poměr 720: 1, 50% AdoberGB a 66% SRGB a přesnost barev 2.62. To však nemění skutečnost, že se nejedná o příjemné displeje, které by bylo možné použít ani pro jednoduchou práci s produktivitou, a nejsou nikde poblíž toho, co kreativní typy hledají.

Zvuk byl lepší, s reproduktory vzhůru, které lemuly klávesnici na každé straně. Objem byl více než přijatelný s nulovým zkreslením, a zatímco basa chyběla, středy a výšky byly jasné. S těmito reproduktory budete moci sledovat nějaký Netflix a poslouchat hudbu, což je lepší než většina rozpočtových strojů.

Klávesnice a touchpad

IdeaPad Flex 5i má obvyklou klávesnici Lenovo, kterou najdete na všem kromě linky ThinkPad. Je to mělčí, než se mi líbí, ale má dost kliknutí a dostatečně pohodlné akce s dotykem, aby bylo možné přesné dotykové psaní. Velkorysé mezery klíčů a velikost klíče pomáhají z toho učinit z tohoto dobrého rozpočtu klávesnice, která je jen pár kroků za vynikajícími klávesnicemi, jako je linka Spectru HP a klávesnice Apple Magic. Rychní pisatelé by se měli na tuto klávesnici rychle přizpůsobit a dostat se na rychlost v krátkém pořadí.

Touchpad je také dobrý, se slušnou velikostí a hladkým a pohodlným povrchem. Ovladače Microsoft Precision TouchPad umožňují plnou sadu gest multitouchů Windows 10, z nichž vše fungovaly dobře. Nemám žádné stížnosti.

Ideapad Flex 5i si zachová 52.5 watthodinová baterie svého předchůdce, která, když je v kombinaci s jádrem i5 a 14palcovým displejem Full HD, mě nechala přemýšlet o tom, jaký druh dlouhověkosti očekávat. Model AMD byl v pořádku, pokud jde o výdrž baterie, mohl možná vydělat celodenní práci na poplatku, pokud jste ji příliš tvrdě netlačili.

Celkově je výdrž baterie IdeaPad Flex 5i zklamáním.

Podle našich benchmarků verze Intel klesla těsně pod prahovou hodnotou celodenní výdrže baterie. Trvalo to jen 7.25 hodin v našem testu na prohlížení webu, ve srovnání s osmi hodinami a 11 verzí AMD a 11.5 hodin při opakování našeho místního testovacího videa, kde verze AMD trvala 11 hodin. To je tedy házení, i když webový test dává lepší představu o produktivitě. Asus Vivobook Flip 14 se dostal na devět hodin procházení webu a 12 hodin ve video testu. silnější skóre jistě.

Také jsem spustil test baterie Applications Battery Pcmark 10, kde se IdeaPad Flex 5i spravoval devět hodin. To je jen o sedm minut méně než verze AMD, ale za 10 a více hodin, které jsme viděli jako minimálně u většiny ostatních notebooků, které jsme testovali. Toto je nejlepší zkouška výdrže baterie produktivity a IdeaPad Flex 5i nedělal všechno tak dobře. V testu herní baterie PCMark 10 to trvalo necelé dvě minuty, což je pro tento test průměr.

Celkově je výdrž baterie IdeaPad Flex 5i zklamáním. Stejně jako verze AMD by vás mohla provést denní prací, pokud je váš pracovní postup lehký, ale skutečná práce bez zapojení by mohla být výzvou.

Náš pohled

Na 600 let byla verze AMD IdeaPad Flex 5 14 dobře výkonná vyjednávání. V 735, přičemž hlavním rozdílem je 512 GB SSD versus 256 GB SSD, nejnovější Ideapad Flex 5i není tak atraktivní. Nefunguje to dobře a nedrží to krok s některými dalšími notebooky běžícími stejnými procesory. Jeho životnost baterie nezapůsobí a jeho displej. i když stejně špatný jako předchozí verze. je skutečným poklesem.

lenovo, ideapad, flex, 2019, recenze

V tomto cenovém rozpětí jsou další notebooky, které stojí za to vaše peníze. IdeaPad Flex 5i 14 ztratil svůj lesk v přepínači na Intel a nemůžu najít toho, co by ho doporučil.

Existují nějaké alternativy?

Asus Vivobook Flip 14 je přibližně stejná cena a nabízí výrazně lepší výkon. Displej a výdrž baterie nejsou o nic lepší, ale alespoň získáte rychlejší notebook, který zvládne náročnější pracovní zatížení.

lenovo, ideapad, flex, 2019, recenze

Pokud nepotřebujete 2 v 1, pak Asus Zenbook 13 OLED UM325UA je skvělá volba. Je to do několika set dolarů od IdeaPad Flex 5i, ale nabízí mnohem lepší výkon, nádherný a barevně přesný OLED displej a 1TB PCIe SSD. Pokud to váš rozpočet zvládne, pak by měl být Zenbook 13 na vašem seznamu.

Další 2 v 1, který je třeba zvážit, je HP Envy X360 13. Je to také stroj AMD a mnohem rychlejší a má mnohem lepší displej. Je to také o něco dražší, ale stojí to za to.

Jak dlouho to vydrží?

IdeaPad Flex 5i 14 nabízí solidní konstrukci, která by měla evokovat důvěru v letech služby. Jeho komponenty jsou aktuální, ne.li nejrychlejší, takže by vás mělo udržovat produktivní tak dlouho. Nebudete mít rádi průmyslovou jednoroční záruku.

Měli byste si to koupit?

Ne. Odstraňte výkon procesoru AMD od svého předchůdce a přidejte více než 100 k ceně a Ideapad Flex 5i 14 není tolik výhodné.

Lenovo Ideapad Flex 5i 14 Recenze: Při výběru intel bolí

V loňském roce jsem zkontroloval AMD Ryzen verze Lenovo IdeaPad Flex 5 14 Convertible 2-in-1, a zjistil jsem, že nabízí tunu výkonu za velmi atraktivní cenu 600. Neudělal to zcela náš seznam nejlepších rozpočtových notebooků, ale bylo to blízko. Letos mi byla nabídnuta šance zkontrolovat obnovení 2021, což se moc nezmění. nejvýznamnější je Intel tentokrát na kohoutku. Těšil jsem se, až uvidím, jak se tato verze porovnává.

Zkontroloval jsem 735 střední konfigurace IdeaPad Flex 5i 14 s jádrem I5-1135G7, což je správný čip Intel pro srovnání s Ryzen 5 4500u v předchozí revizní jednotce. To je sotva cena s rozpočtem notebooku (i když to zdvojnásobí úložiště přes stroj AMD) a zjistil jsem, že verze Intel nabízí menší hodnotu než loňský model. Můžete získat jádro i3 za atraktivnější 570, ale vzdáte se poloviny berana a úložiště. Nakonec to dokazuje, proč je AMD i nadále lídrem v rozpočtové notebooky.

Design

IdeaPad Flex 5i 14 sleduje stejný design jako předchozí model, ale se skleněným vláknem smíchaným do plastového víka, aby mu dal robustnější pocit. Zbytek podvozku je plastový, ale stále se cítí solidní. více než některé prémiové notebooky, které používají slitinu hořčíku ke snížení hmotnosti. Ve srovnání s rozpočtově orientovaným a docela ohýbatelným Asus Vivobook Flip 14, který používá plast v podvozku a hliníkové slitině podšívkou víka, se Ideapad Flex 5i cítí jako milion dolarů.

Závěs Ideapadu je také překvapivě dobrý, je dostatečně volný, aby se otevřel jednou rukou, ale pak ztuhne, když dosáhne svislé pozice, aby ho držel na místě v režimech véčky, stanu, médií a tabletů. Celkově je kvalita sestavení IdeaPad Flex 5i převyšuje cenovou značku.

Druhý jsem zapnul IdeaPad Flex 5i 14, věděl jsem, že 14palcový plný HD (1 920 x 1 080) IPS displej by byl jeho primární slabostí. Barvy vypadaly vypnuté, obrazovka měla nepříjemný odstín žluto-zelené a kontrast mě neodfoukl. Na displej často tak špatně nereaguji, ale tohle bylo zklamáním. Všimněte si, že displej je v poměru stran ve staré škole 16: 9, protože vyšší displeje dosud nevyrobily tolik pokroku v rozpočtové notebooky.

Můj kolorimetr většinou potvrdil, že subjektivní zkušenost. Nejprve byl jas nízký na pouhých 231 nits, hluboko pod naším preferovaným prahem 300 nuti. To znamená, že displej může být těžko čitelný s jasným režijním osvětlením. Kontrast byl lepší, než jsem očekával v 800: 1 (ale opět pod naší preferovanou úrovní, 1 000: 1). Barvy byly velmi úzké na pouhých 49% AdoberGB a 65% SRGB. midrange a prémiové notebooky jsou kolem 72% a 95% nebo lepší. a přesnost barev byla v pořádku na deltae 2.37 (1.0 nebo méně je vynikající).

Ano, rozpočtové notebooky často na displeji. Například Asus Vivobook Flip 14 byl pozoruhodně podobný při 230 nits jasu, kontrastní poměr 720: 1, 50% AdoberGB a 66% SRGB a přesnost barev 2.62. To však nemění skutečnost, že se nejedná o příjemné displeje, které by bylo možné použít ani pro jednoduchou práci s produktivitou, a nejsou nikde poblíž toho, co kreativní typy hledají.

Zvuk byl lepší, s reproduktory vzhůru, které lemuly klávesnici na každé straně. Objem byl více než přijatelný s nulovým zkreslením, a zatímco basa chyběla, středy a výšky byly jasné. S těmito reproduktory budete moci sledovat nějaký Netflix a poslouchat hudbu, což je lepší než většina rozpočtových strojů.

Klávesnice a touchpad

IdeaPad Flex 5i má obvyklou klávesnici Lenovo, kterou najdete na všem kromě linky ThinkPad. Je to mělčí, než se mi líbí, ale má dost kliknutí a dostatečně pohodlné akce s dotykem, aby bylo možné přesné dotykové psaní. Velkorysé mezery klíčů a velikost klíče pomáhají z toho učinit z tohoto dobrého rozpočtu klávesnice, která je jen pár kroků za vynikajícími klávesnicemi, jako je linka Spectru HP a klávesnice Apple Magic. Rychní pisatelé by se měli na tuto klávesnici rychle přizpůsobit a dostat se na rychlost v krátkém pořadí.

Touchpad je také dobrý, se slušnou velikostí a hladkým a pohodlným povrchem. Ovladače Microsoft Precision TouchPad umožňují plnou sadu gest multitouchů Windows 10, z nichž vše fungovaly dobře. Nemám žádné stížnosti.

Ideapad Flex 5i si zachová 52.5 watthodinová baterie svého předchůdce, která, když je v kombinaci s jádrem i5 a 14palcovým displejem Full HD, mě nechala přemýšlet o tom, jaký druh dlouhověkosti očekávat. Model AMD byl v pořádku, pokud jde o výdrž baterie, mohl možná vydělat celodenní práci na poplatku, pokud jste ji příliš tvrdě netlačili.

lenovo, ideapad, flex, 2019, recenze

Celkově je výdrž baterie IdeaPad Flex 5i zklamáním.

Podle našich benchmarků verze Intel klesla těsně pod prahovou hodnotou celodenní výdrže baterie. Trvalo to jen 7.25 hodin v našem testu na prohlížení webu, ve srovnání s osmi hodinami a 11 verzí AMD a 11.5 hodin při opakování našeho místního testovacího videa, kde verze AMD trvala 11 hodin. To je tedy házení, i když webový test dává lepší představu o produktivitě. Asus Vivobook Flip 14 se dostal na devět hodin procházení webu a 12 hodin ve video testu. silnější skóre jistě.

Také jsem spustil test baterie Applications Battery Pcmark 10, kde se IdeaPad Flex 5i spravoval devět hodin. To je jen o sedm minut méně než verze AMD, ale za 10 a více hodin, které jsme viděli jako minimálně u většiny ostatních notebooků, které jsme testovali. Toto je nejlepší zkouška výdrže baterie produktivity a IdeaPad Flex 5i nedělal všechno tak dobře. V testu herní baterie PCMark 10 to trvalo necelé dvě minuty, což je pro tento test průměr.

Celkově je výdrž baterie IdeaPad Flex 5i zklamáním. Stejně jako verze AMD by vás mohla provést denní prací, pokud je váš pracovní postup lehký, ale skutečná práce bez zapojení by mohla být výzvou.

Náš pohled

Na 600 let byla verze AMD IdeaPad Flex 5 14 dobře výkonná vyjednávání. V 735, přičemž hlavním rozdílem je 512 GB SSD versus 256 GB SSD, nejnovější Ideapad Flex 5i není tak atraktivní. Nefunguje to dobře a nedrží to krok s některými dalšími notebooky běžícími stejnými procesory. Jeho životnost baterie nezapůsobí a jeho displej. i když stejně špatný jako předchozí verze. je skutečným poklesem.

V tomto cenovém rozpětí jsou další notebooky, které stojí za to vaše peníze. IdeaPad Flex 5i 14 ztratil svůj lesk v přepínači na Intel a nemůžu najít toho, co by ho doporučil.

Existují nějaké alternativy?

Asus Vivobook Flip 14 je přibližně stejná cena a nabízí výrazně lepší výkon. Displej a výdrž baterie nejsou o nic lepší, ale alespoň získáte rychlejší notebook, který zvládne náročnější pracovní zatížení.

Pokud nepotřebujete 2 v 1, pak Asus Zenbook 13 OLED UM325UA je skvělá volba. Je to do několika set dolarů od IdeaPad Flex 5i, ale nabízí mnohem lepší výkon, nádherný a barevně přesný OLED displej a 1TB PCIe SSD. Pokud to váš rozpočet zvládne, pak by měl být Zenbook 13 na vašem seznamu.

Další 2 v 1, který je třeba zvážit, je HP Envy X360 13. Je to také stroj AMD a mnohem rychlejší a má mnohem lepší displej. Je to také o něco dražší, ale stojí to za to.

Jak dlouho to vydrží?

IdeaPad Flex 5i 14 nabízí solidní konstrukci, která by měla evokovat důvěru v letech služby. Jeho komponenty jsou aktuální, ne.li nejrychlejší, takže by vás mělo udržovat produktivní tak dlouho. Nebudete mít rádi průmyslovou jednoroční záruku.

Měli byste si to koupit?

Ne. Odstraňte výkon procesoru AMD od svého předchůdce a přidejte více než 100 k ceně a Ideapad Flex 5i 14 není tolik výhodné.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS