Můžete sedět v telefonu, když je nabíjení. Je možné použít tablet na nabíjení

Proč profesionálové nedoporučují používat telefon, když je na starosti. je to opravdu nebezpečné?

Smartphony jsou již dlouho nedílnou součástí života mnoha lidí. V jednom malém zařízení se shromažďuje práce, zábava a komunikace s příbuznými a blízkými. Navzdory tomu, že se smartphony objevily poměrně dávno, mnoho lidí má stále dotazy týkající se jejich správné operace. Zvláště spousta sporů kolem nabíjení smartphonu a jeho použití v této době.

Zvažte všechna možná rizika a diskutovat o mýtech. takže můžete nebo nepoužívat telefon, když se nabíjí?

Které smartphony podporují rychlé nabíjení

Postup nabíjení. nic jiného než absorpce elektrolytu elektrické baterie. Pokud posíláte proud s velkou silou a napětím na baterii, bude stále moci dát to stejným parametrům. Ale účtovat mnohem rychleji.

Bylo to na to, že byl založen princip tzv. Rychlého nabíjení. Jeho podstatu sestává na skutečnost, že baterie neslouží ne standardem 5. 6 V a 1 A, a poněkud více. Napětí se může zvýšit na 20 V, proud je až 2. 4 a. V důsledku toho, aby se baterie představila plné nabití, je nutné pouze 30. 40 minut.

Napětí a proudová síla dodaná k baterii zvyšuje násobitel integrovaný do regulátoru napájení zařízení.

Rychlé nabíjení významně urychluje proces nabíjení baterie, ale snižuje svůj život po dobu 2 až 3 let. To je způsobeno zvýšeným zatížením, které vznikají v důsledku přívodu elektrického proudu a napětí na baterii. Technologie proto můžeme použít co nejméně.

Technologie se používá v Samsung Galaxy Smartphone, Asus Zenfone, Google Nexus, stejně jako v některých dalších modelech gadgetů. Můžete zjistit, zda podporuje své konkrétní zařízení, můžete:

Jak povolit rychlé nabíjení

Začlenění postup pro rychlé nabíjení se může lišit v závislosti na smartphonu modelu. Zvažte to na příkladu telefonů Samsung. Chcete-li aktivovat funkci na nich, budete muset provést následující kroky:

 • Otevřete aplikaci Nastavení;
 • Přejděte do sekce „Servis“;
 • Otevřete pododdíl „baterie“;
 • Přejít na nastavení baterie;
 • Přesuňte jezdec zařazení naproti položky „Rychlé nabíjení“.

obraz

Na Samsung Smartphone může být rychlé nabíjení povoleno v příslušné části aplikací „Nastavení“. Poté smartphone začne používat funkci při připojení k nabíječce.

Jak zakázat rychlé nabíjení

Odpojte rychlé nabíjení stejným způsobem, jako je pouze v opačném pořadí.

Mezi uživateli je k dispozici názor, že inkluze a zakázat rychlé nastavení je možné na všech zařízeních se systémem Android operačního systému. Ve skutečnosti to není. Některé modely smartphonů používají výchozí technologii. V jejich nastavení není žádná část, která umožňuje jej zakázat. Jako příklad můžete přinést telefony Xiaomi.

Jak mohu během nabíjení použít smartphone

V souladu s tím můžete použít smartphone během nabíjení, pokud se vyhnete těmto aplikacím a nastavením, které poskytují velké zatížení systému zařízení. Použití některých z nich je možné, ale pak správné řešení sníží jas displeje, zakázat GPS, internet a řadu dalších funkcí.

Nejpočetnější využití telefonu v tomto případě bude čtení a odesílání zpráv SMS, spouštění jiných aplikací o neenergetických nákladech.

Takže spusťte hry na telefonu při současném nabíjení. můžete. Ale pouze při dodržení několika důležitých podmínek:

 • Snižte zatížení zařízení. Zakázat některé funkce a aplikace na pozadí, snižte jas displeje, odmítněte režim „Multitasking“;
 • Používejte pouze originální adaptér pro nabíjení smartphonu;
 • sledovat teplotu zařízení;
 • Nehrajte po dlouhou dobu, přestávky.

Shoda s těmito podmínkami pomůže hrát na smartphonu během nabíjení, vyhnout se nepříjemným důsledkům, ale nejlepší volba stále odmítá použít takové zařízení.

Mýtus noční nabíjení zabíjí baterii

Docela běžná mylná představa: Řekni, jestliže každou noc je baterie přehřátí kvůli mnoha hodin nabíjení, bude velmi rychle selhat. Ve skutečnosti, výrobci dlouho rozhodli tento problém ve všech moderních miniaplikacích. Když je značka dosažena ve 100% procesu nabíjení se automaticky zastaví. To je důvod, proč je smartphone, který je oba smartphone a nabíječka se ukáže být zima. Jediná věc, kterou si pamatuje, je. životnost baterie se skládá z množství úplných cyklů náboje. A v budoucnu může pravidelná dávka smartphonu, počínaje 99% baterie, mírně snížit svůj životnost. Ale rozhodně ne „zabít“ zařízení.

Ale to, co by to opravdu nemělo být provedeno, je pravděpodobné, že usnul vedle nabíjecího telefonu. existuje možnost, že zbytek noci stráví pod polštářem, který může vést k přehřátí zařízení. vysoké teploty ještě ne Jediný přínos elektronického zařízení.

Čtvrtý mýtus: Telefon se nikdy nemůže vypnout

Ve skutečnosti: Dokonce i high-tech přístroje potřebují čas od času. Apple Genius specialisté se někdy doporučují vypnout smartphone přes noc nebo v jiném vhodném okamžiku. Chcete-li prodloužit životnost baterie, stojí za to udělat alespoň jednou týdně.

Ve skutečnosti: Je lepší neustále dobíjet váš smartphone, než udělat pouze „hluboké nabíjení“, když je telefon zcela vidí. Druhý doporučuje udělat jen první několikrát po zakoupení nového zařízení.

Lithium-iontové baterie, které Apple a Samsung použití v jejich smartphonu jsou mnohem lepší pocit v nasyceném stavu, takže jejich úplné vyprazdňování by mělo být povoleno pouze čas od času.

Moderní člověk silně závisí na smartphonu. S tím lidé komunikují, předepisujte schůzky, učit se, práci a t.D. Proto je důležité, aby gadget je celou dobu účtován a ne „posadil se“ na nejvíce inopportune. Chápeme, jak proces nabíjení „ovlivňuje baterii a která pravidla existují.

Je možné použít telefon nebo tablet během nabíjení?

Především by měla být zvážena bezpečnostní otázka s cílem eliminovat pravděpodobnost šoku a dokonce i smrti. V případě nabíječek pro mobilní pomůcky to není jen varování pro pro forma, ale zcela skutečnou hrozbu, která zachraňuje použití původního (kompletního) adaptéru.

Nicméně, ne všechno je tak jednoduché, protože velmi mnoho nevyhovuje, například 5-watt nabíječku, která je vložena do krabice s iPhone. Pro efektivnější nabíjení Apple Gadgetu si můžete zakoupit zařízení s více proudem z Apple nebo jiných prokázaných výrobců. V tomto případě použijte smartphone během nabíjení stále bezpečný, ale bude snížen (na velmi malou hodnotu) trvanlivost baterie.

Seznam a ceny pro napájecí adaptéry a USB kabely pro zrychlené a rychlé nabíjení iPhone

Nejnebezpečnější možností je koupit levnou nabíječku z nejmenovaného výrobce. Takový adaptér může opravdu zabít osobu a takové incidenty se již staly. A v několika případech bylo zjištěno, že uživatel jednoduše promluvil v telefonu během nabíjení, a nehráli těžké hry nebo spustili energeticky náročné aplikace.

Dalším problémem je pomalé nabíjení a topení baterie během použití miniaplikace na nabíjení. Spuštěním hry nebo dokonce filmu na smartphonu, který je připojen ke zdroji napájení, všimnete si zvýšení tělesné teploty, a to není vůbec užitečné pro baterii zařízení. Pokud jsou takové zatížení pravidelně dány baterii, odráží se na jeho životnost a nejhorší z baterie. Samozřejmě, že toto riziko podléhá, ​​vlastníkům smartphonů z levného segmentu, nicméně, v paměti stále čerstvých vzpomínek na Samsung Galaxy Poznámka 7 výbuchu, stejně jako nedávný příběh s vadnými jablečnými macbookovými bateriemi.

Smartphone můžete použít na nabíjení, pokud jste si jisti, že ve výrobci gadgetu samotný a nabíječce však bude baterie zažít dodatečné zatížení a teplo. Pokud máte ve svých rukou, například Apple iPhone, vlajky Samsung a další top smartphony s kompletním adaptérem. není nic, čeho se bát (se silným ohřevem zařízení, je jednoduše automaticky odpojen), zatímco nonyam- Zařízení z metra se stejným bezejmenným adaptérem může být obtížné.

Telefon můžete používat při nabíjení?

První telefony byly s bateriemi, které po zakoupení potřebné k vypuštění úplně několikrát a náboj, aby sloužily déle. Také výrobci silně doporučili nabíjení telefonů, když jsou maximálně vypuštěny a v procesu nabíjení je nedotýkejte (a výhodně odpojeně).

Nejnovější generace telefony jsou k dispozici s nejnovějšími bateriemi, které jsou okamžitě dostupné pro provoz a nevyžadují žádné nuance. Proto, pokud jste přemýšleli, zda můžete telefon používat během nabíjení. ano, neexistují žádná taková omezení v moderních smartphonech.

Telefon můžete používat při nabíjení?

Ale existují některé nuance, které by měly být zváženy:

 • Za poplatek se doporučuje používat výjimečně nabíječky originální z výrobce smartphonu. Výbuchy baterie během nabíjení současného použití telefonu byly pouze v případech, kdy byla použita nízkopodlažní levná nabíječka;
 • Typicky je náboj baterie smartphonu ze sítě rychlejší než od elektrické banky. V tomto případě je také doporučeno používat originál;
 • Ve chvílích, kdy telefon stojí na nabíjení a používá se, poplatky za baterii pomalejší, a někdy to neúčtuje vůbec, protože lví podíl na poplatku je současně strávený na telefonu. Jakmile však pošlete telefon do režimu pozadí, nabíjení bude uzavřeno jako obvykle;
 • V horké sezóně, telefon v procesu nabíjení může být lehce zahříván, ale pokud ho také používají, zejména k zahájení mnoha procesů. to může být horké. V takových případech je lepší odstranit případ, odstranit s nabíjením a nepoužívejte až do chladného. A pak telefonujte bez použití;
 • Nejvíce rychlého telefonu je účtováno zakázáno, stejně jako v režimu letu.

Stojí za zmínku, že během bouřky s bleskem je nejlépe nepoužívat telefon, a ne účtovat. O tomto podrobně v našem článku.

Můžete také rádi naše další články:

Proč nemůžete držet telefon pro nabíjení po dlouhou dobu

Stejně jako v jakékoli jiné situaci, kdy otázka vzniká, „může být telefon po dlouhou dobu účtován?“- Mezi uživateli jsou tvořeny dvě tábory.

Příznivci „neškodnosti“ tohoto postupu argumentují, že akumulátory moderních smartphonů jsou chráněny před špatným nabíjecím algoritmem. Na rozdíl od lidí, regulátor „nespí“ v noci a ve správném okamžiku vypne zařízení z dostat energii.

Ale v „druhém táboře“ není tak optimistický. Moderní telefony jsou účtovány na maximální hodnotu za pár hodin. Pokud tedy ponecháte telefon po dlouhou dobu na nabíjení, baterie přístroje začíná pracovat a nabít ve stavu stresu, pravidelně odpočívá v limitu 100%. Tento proces může způsobit, že baterie sníží skutečnou maximální kapacitu. To je důvod, proč, bez ohledu na to, jak „cool a důvěryhodný“ nebyl váš smartphone. neměli byste provádět experimenty s jeho vytrvalostí.

Nepřineste baterii zařízení na 100% nabíjení. Optimální objem. 95%. To vám pomůže vyhnout se „rozšíření vysokého napětí na baterii.“.

Ale to se stane, že účtovat smartphone, kromě v noci, už. Bylo to pro takové případy, že na trhu se objevila energeticky úsporná zásuvka. Jsou dobré v tom, že mají vestavěný čas časovače. Můžete nastavit časový interval, když bude váš smartphone účtován (například 2-3 hodiny) a klidně jdete do postele. Jakmile je čas u konce. zásuvka se vypne, přetížení energie se nestane.

Níže jsou uvedeny některé tipy, které pomohou prodloužit životnost vašeho zařízení a jeho baterie.

Použijte původní nabíjení, které šlo s smartphone a je určeno speciálně pro něj. Levné „náhradníky“ zařízení se mohou chovat velmi nepředvídatelným. Kromě toho nedávají potřebné napětí, protože to je pravidelné „spodní prádlo“. Neexistují žádné případy, kdy smartphone začal viset při použití takové nabíječky, zahříván těžce, po kterém to bylo mimo provoz. Existují statistiky incidentů, podle kterého vytápění adaptérů ve výstupu dosáhly takovou teplotu, že se plastová pouzdro roztaví. Proto přiblížit odpovědně k výběru nabíječky.

Použijte původní přístroj. Mají vysoce kvalitní montáž a komponenty, které zajistí správný provoz regulátoru, nebude ohřátí opatření.

„Taková oblíbená power-břeh“. Mnoho vlastníků smartphonů (Androids) je zvyklí používat nízko kvalitní nabíječky, stejně jako čínská levná power-břeh. Navzdory podobnostem vzhledu se „náplň“ takových zařízení výrazně liší od původních analogů. Při použití „falešné“ nabíjení a energie buďte opatrní, t.na. Není známo, kolik takového zařízení budete sloužit, a jaké důsledky je později najdou na vašem smartphonu.

Nejlepší rada v tomto případě bude: „buď používat originální nabíječky a power-břeh, nebo nepoužívejte nic“.

Nyní víte o něco více o Cheartphone nabíječky.

Bohužel, vše, co je zde napsáno, není pankaa a samozřejmě tato doporučení nebudou dělat baterii vašeho gadgetu nesmrtelného. Ale pomohou rozšířit celkový život baterie samotného a celého zařízení jako celku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS