Microsoft nevydá bezplatný server Hyper-V 2022. Windows Hyper V Server

Microsoft nevydá bezplatný server Hyper-V 2022

Až dosud, s každou novou verzí Windows Server LTSC, Microsoft vydal odpovídající verzi bezplatného serveru Hyper-V. To však již nebude platit u Windows Server 2022. Místo toho společnost Microsoft nyní nasměruje uživatele na Azure Stack HCI.

Wolfgang Sommergut má více než 20 let zkušeností v IT žurnalistice. Pracoval také jako správce systému a jako technický konzultant. Dnes provozuje německou publikaci WindowsPro.de.

Bezplatný server Hyper-V je jádro zesíleného serveru, které dokáže spustit roli Hyper-V a nabízí několik dalších funkcí infrastruktury, jako je shlukovací nebo úložné připojení.

Platforma pro Linux VM a VDI

Licence je omezena na instalaci holého kovu a nezahrnuje práva na spuštění serveru Windows ve VMS (viz server Hyper-V Server 2019: Nové funkce a omezení).

Hyper V Server 2019 podporuje konfiguraci VM verze 9.0 maximálně

Z důvodu licenčních podmínek je server Hyper-V primárně vhodný pro spuštění Linuxu ve VM, například pro firewally, webové servery nebo nástroje pro správu. Další hlavní aplikací je virtualizace stolních počítačů, kde Windows 10 běží jako hostující operační systém ve virtuálních strojích.

Žádný server Hyper-V 2022

S vydáním Windows Server 2022 chtěli uživatelé vědět od společnosti Microsoft, pokud a kdy bude k dispozici Hyper-V Server 2022. Ve skutečnosti, s Windows Server 2019, se bezplatný hypervisor objevil jen několik měsíců po hlavním produktu.

V tomto vlákně na fóru Microsoft Tech Community Fórum, programový manažer Elden Christensen objasnil, že nebude žádný server Hyper-V 2022. Místo toho vysvětlil, že podpora verze 2019 bude pokračovat až do roku 2029.

microsoft, nevydá, bezplatný, server

Společnost Microsoft tak přesahuje další server Windows Server, poté, co společnost nedávno oznámila konec systému Windows Server SAC.

Azure Stack HCI jako alternativu

V obou případech dodavatel doporučuje přepnout na Azure Stack HCI. Toto je také verze Windows Server bez GUI, která může být nainstalována pouze na holém kovu. Na rozdíl od bezplatného hypervisoru zahrnuje také funkce pro poskytování softwarového úložiště, i.E., primárně úložné prostory přímé.

Azure Stack HCI je založen na přizpůsobeném jádru serveru Windows

A na rozdíl od serveru Hyper-V, tento operační systém není zdarma, ale vyžaduje předplatné, které stojí 10 za jádro CPU za měsíc.

Další rozdíl od volného hypervisoru je, že Azure Stack HCI nelze použít k nastavení samostatných hostitelů. Spíše to vyžaduje shluk s alespoň dvěma uzly.

Azure Stack HCI jako preferovanou platformu Hyper-V

Christensen však tvrdí, že Microsoft pracuje na podpoře konfigurace Azure Stack HCI v budoucnu. Očekává se také, že bude zahrnovat funkce pro připojení externího úložiště, protože dosud byl omezen na čistě hyper-konvergentní řešení.

Pozadí pro tyto plány je umístit Azure Stack HCI nejen jako platformu pro hyperkonvergované infrastruktury, ale obecně jako preferované prostředí pro provoz virtuálních strojů.

Windows Server pouze jako hostující operační systém

S ohledem na to je předvídatelné, že Windows Sever bude omezen tak, aby sloužil jako hostující operační systém spuštěný v VM na Azure Stack HCI nebo v Azure Cloud.

Přihlaste se k odběru zpravodaje 4Sysops!

Pro ty, kteří přecházejí na Azure Stack HCI, prodejce prodloužil období hodnocení systému z 30 na 60 dnů.

Co je Microsoft Hyper-V?

Od té doby, co byl Microsoft Hyper-V vydán na Windows Server 2008, byl tento hypervisor jednou z nejpopulárnějších možností virtualizace na trhu. S Microsoft Hyper-V můžete vytvářet a spustit virtuální stroje bez udržování fyzického hardwaru.

Růst virtualizovaných pracovních prostředí vedl ke zvýšenému využití nástrojů pro monitorování Microsoft Hyper-V a výkonu, které pomáhají spravovat abstraktní zdroje. V tomto článku se podíváme na to, co je Microsoft Hyper-V.

Co je Hyper-V? (A k čemu se používá?)

Microsoft Hyper-V je typ hypervisoru. Hypervisor je program používaný k hostování více virtuálních strojů na jednom kusu hardwaru. Každý virtuální stroj má své vlastní aplikace a programy oddělené od podkladového hardwaru. Hyper-V je jedním z, ne-li nejslavnější hypervizor na světě.

Hypervisory, jako je Hyper-V, se používají z mnoha různých důvodů v závislosti na prostředí, ve kterém jsou nasazeni. Obecně platí, že Hyper-V pomáhá správcům sítě vytvářet virtualizované výpočetní prostředí ve formátu, který je snadno spravovatelný. Z jednoho kusu hardwaru může správce spravovat řadu virtuálních strojů, aniž by musel měnit počítače.

Hyper-V lze použít pro mnoho různých účelů, ale nejčastěji se používá k vytváření soukromých cloudových prostředí. Nasadíte Hyper-V na serverech, abyste vytvořili virtuální zdroje pro své uživatele.

Proč je Microsoft Hyper-V důležitý?

Microsoft Hyper-V je důležitý, protože umožňuje uživatelům překonat omezení fyzického hardwaru. Správa fyzického hardwaru je neuvěřitelně složitá pro větší organizace, které musí často spravovat různorodý a zastaralý hardware. Správa těchto zařízení není jen časově náročná pro správce, ale také velmi nákladné.

Nákup nového hardwaru se sčítá velmi rychle, zejména když vezmete v úvahu množství dalších kancelářských prostor potřebných k tomu, aby se tato zařízení přizpůsobila. Podniky se začaly pokoušet snižovat náklady a správu zařízení efektivněji. Současně mají moderní zařízení úložiště, CPU a RAM, aby mohli udržet různé virtuální OS z jednoho místa, což je ještě efektivnější.

Jak nainstalovat Hyper-V na Windows 10

Pokud máte čtyři pokryté požadavky, můžete nainstalovat Hyper-V. Tyto pokyny ukazují strukturu nabídky pro počítače HP, váš počítač může mít jinou nabídku. První věcí, kterou musíte udělat, je zapnout podporu hardwaru virtualizací tím, že přejdete na nastavení BIOS počítače, kliknutím na zabezpečení bezpečnostního systému a nastavení technologie virtualizace (VTX), které chcete povolit. Toto je uvedeno na obrázku níže:

Uložte tato nastavení a spusťte počítač. Jakmile počítač dokončí načítání, přejděte na hlavní panel a klikněte na ikonu vyhledávání.

V poli vyhledávání typu následující:

Zapnout nebo vypnout funkce Windows

Jakmile se zobrazí možnost zapnuté funkce Windows Windows, klikněte na ni. Měli byste vidět následující obrazovku:

Povolte Hyper-V výběrem zaškrtnutí. Vezměte prosím na vědomí, že pokud jste neměli povoleni Hyper-V, musíte restartovat počítač, aby se změny projevily.

Po povolení Hyper-V se vraťte zpět k ikoně vyhledávání a zadejte následující:

Hyper-V Manager

Nyní klikněte na Hyper-V Manager.

V typu Hyper-V Manager Hyper-V a Otevřete virtuální přepínač Správce (umístěný v panelu Akce). Správce virtuálního přepínače je zobrazen na obrázku níže:

Další kliknutí Vytvořit virtuální přepínač (ujistěte se, že je externí zvýrazněn).

Jak používat Hyper-V: Síťování, vytváření a spuštění virtuálního stroje

Před vytvořením virtuálního počítače je nutné nastavit síť. Bez vytváření sítí se Hyper-V nebude moci připojit k síti. Začít:

 • Otevřete manažera Hyper-V a klikněte na název místního počítače a zobrazíte možnosti sítě.
 • Otevřete správce virtuálního přepínače a vyberte externí.
 • Stiskněte tlačítko Vytvořit virtuální přepínač.
 • Přiřaďte název virtuálního přepínače a klikněte na OK.
 • Ověřte, aby bylo připojení externí sítě zkontrolováno a propojeno se správnou sítí.

Jakmile je to hotovo, jste připraveni začít vytvářet první virtuální počítač.

Jak vytvořit a spustit virtuální stroj

Jednou z prvních věcí, které budete chtít udělat po instalaci Hyper-V, je vytvoření virtuálního stroje.

 • Chcete.li začít, přejděte do podokna Akce a klikněte na nový virtuální stroj.
 • Otevře se nový průvodce virtuálním strojem. Zde můžete svému virtuálnímu počítači přiřadit jméno a začít jej konfigurovat.
 • Po zobrazení podokna Konfigurace sítě vyberte virtuální přepínač, který jste právě vytvořili. V tomto okamžiku můžete použít soubor ISO k poskytnutí instalačních souborů vašeho operačního systému (Hyper-V to umístí do jednotky virtuálního disku disků. Hyper-V poté nainstaluje soubory po zavedení počítače).
 • Po dokončení nového průvodce virtuálním strojem se váš nový virtuální počítač zobrazí v seznamu Hyper-V Manager. Chcete-li stroj spustit, klikněte na něj a stiskněte Action Začněte na pravém postranním panelu.
 • Nyní klikněte na virtuální počítač a stiskněte tlačítko připojení. Virtuální stroj se poté otevře v novém okně. Poté uvidíte možnosti na obrazovce, které vás provede procesem instalace nového virtuálního počítače.
 • Nainstalujte OS a poté se vraťte zpět do správce Hyper-V.
 • Vyberte Action Insert Intertation Services Nastavení zařízení.
 • Nyní přejděte do správce souborů Windows a nainstalujte integrační služby s virtuálním diskem. Nyní jste připraveni používat virtuální počítač.
 • Jakmile to dokončíte, vypněte jej prostřednictvím manažera Hyper-V.

Je důležité si uvědomit, že uzavření okna ponechá virtuální stroj spuštěn na pozadí (a zdroje sappingového systému). Uzavření virtuálních strojů prostřednictvím správce Hyper-V je správný způsob, jak jít.

Jak se naučit Hyper-V (klíčové zdroje)

Zatímco Hyper-V je jednoduché, stále existuje značné množství o základech. Konfigurace a správa Hyper-V vyžaduje období vyhrazeného studia. Budete se muset naučit jak teorii za Hyper-V, tak také vědět, jak to, aby to fungovalo v živém prostředí sítě. To se snadněji říká než uděláno. Naštěstí existuje řada zdrojů, které můžete použít k dozvěnutí více o této technologii.

V této části se podíváme na některé z klíčových zdrojů, které můžete použít k řešení s Hyper-V:

Hyper-V pro kompletní noobs (kurz Udemy)

Hyper-V pro kompletní noobs je kurz Hyper-V o Udemy, který je určen pro absolutní začátečníky. Dokončení kurzu trvá jen hodinu a učí teoretické a praktické základy nástroje. Kurz vede Pablo Mendoza, inženýr v Udemy a Microsoft Certified Professional. Kurz je rozdělen na pět přednášek o virtualizaci, čtyři přednášky o Hyper-V, osm přednášek o virtuálních strojích a integračních službách a dvě přednášky o závěru.

Techtipsfromwill

TechTipsFromWill je kanál YouTube, který poskytuje bezplatné online certifikační školení Microsoft. Kanál obsahuje řadu video tutoriálů pro Microsoft Hyper-V. Lekce zahrnuté na kanálu zahrnují:

 • Úvod do Hyper-V
 • Instalace role Hyper-V
 • Instalace funkce klienta Hyper-V na Windows 8 a 8.1
 • Vytváření virtuálního stroje v Hyper-V
 • Instalace operačního systému na virtuální stroj v Hyper-V
 • Instalace integračních služeb hosta

Jedná se o skvělý zdroj zdarma pro budování znalostí začátečníků v kouscích velikosti kousnutí.

Virtualizace serveru Microsoft: Hyper-V

Virtualizace serveru Microsoft Server Ed Liberman: Hyper-V je čtyřdílný kurz, který podrobně popisuje, jak používat virtuální stroj Hyper-V a Systems Center (VMM). Kurz zahrnuje úvod do virtualizace Microsoft, správu virtualizace, instalaci role Hyper-V na Windows Server 2008 R2 a práce s virtuálními pevnými disky a virtuálními stroji. Kurz je vysoce přezkoumán a přístupný těm novým Hyper-V. Chcete.li však přístup k kurzu, musíte se zaregistrovat do PluRalSight.

Virtualizace serveru pomocí Windows Server Hyper-V a Systémové centrum

Virtualizace serveru pomocí Windows Server Hyper-V a System Center je pokročilý kurz navržený speciálně pro testování vaší schopnosti nasazení a správy Hyper-V a System Center. Sekce z kurzu zahrnují instalaci a konfiguraci role serveru Hyper-V, vytváření a správu virtuálních pevných disků a virtuálních strojů, konfiguraci virtuálních strojových sítí, pohyb virtuálních strojů a shlukování převzetí služeb při selhání s Hyper-V.

Je důležité si uvědomit, že tento kurz odchází do důchodu 30. dubna 2019, před celou virtuální akademií Microsoft, která se uzavírá koncem tohoto roku.

Kurz Cognixia Microsoft Hyper-V

Kurz Cognixia o školení Microsoft Hyper-V zahrnuje 32 hodin školení pro správce sítě o tom, jak používat Hyper-V, s učebním plánem, který pokrývá vše, co potřebujete vědět.

V kurzu se dozvíte o instalaci a konfiguraci role serveru Hyper-V, vytváření a konfiguraci virtuálních strojových sítí, pohybu virtuálního stroje, repliku Hyper-V a shlukování převzetí služeb při selhání s Hyper-V.

Návody Hyper-V (IT tutoriály)

Pokud dáváte přednost přístupu založeným na tutoriálu k učení, pak výukové výuky Hyper-V jsou dobrým zdrojem pro doplnění vašich znalostí. Tyto tutoriály Hyper-V zavádějí základní rysy a požadavky Hyper-V před ponořením do konkrétnějších problémů, jako je umožnění Hyper-V v systému Windows Server 2016, odstranění snímků ze záloh Hyper-V a správa serveru Hyper-V v pracovní skupině doména.

Konkurence Hyper-V

Většina konkurence Hyper-V jsou hypervisory typu 1. Hypervisory typu 1 jsou hypervisory, které běží přímo na hardwaru systému. Příklady hypervisorů typu 1 jsou VMware, Xen/Xenserver a KVM (virtuální stroj jádra).

Hyper-V je méně běžně porovnán s hypervisory typu 2, hypervisory, které běží na úrovni aplikace. Mezi příklady hypervizorů typu 2 patří VirtualBox, Fusion, Qemu a Parallels Desktop.

Který hypervisor je pro vás to pravý, závisí na vašich potřebách. Hyper-V je přirozeně dobrou volbou pro nové uživatele a podniky, které provozují vše na zařízeních Microsoft. Největší remízou Hyper-V je však to, že se snadno použije.

Ve srovnání s ESXI je Hyper-V mnohem intuitivnější a snadno se aklimatizovat, i když Xenserver může být lepší volbou, pokud chcete použít rozhraní příkazového řádku pro správu virtuálních strojů.

microsoft, nevydá, bezplatný, server

Pokud však Hyper-V zaostává, je s podporou třetích stran. Aplikace třetích stran ponechává hodně žádoucí ve srovnání s VMware vSphere. Kromě toho tam

není žádná tolerance poruch nebo distribuovaného řízení energie.

Z hlediska ceny se tři hromadí takto:

Náklady na prodejce hypervisoru

Hyper-V monitorování

Součástí výzev, které přicházejí s Hyper-V, je monitorování virtuálních strojů. Na rozdíl od uzlů, kterých se můžete dotknout a vidět ve své síti, jsou virtuální stroje nehmotné. Jako abstraktní zdroje musíte k efektivnímu sledování jejich výkonu používat další nástroje (zejména pokud používáte spoustu různých virtuálních strojů). Správce úkolů virtuálního počítače není spolehlivým indikátorem výkonu.

Některé z nejlepších monitorovacích nástrojů Hyper-V jsou:

Přestože je každý z těchto programů jiný, každý z nich má výkonné deskové desky, které ukazují metriky virtuálních strojů. Na správce virtualizace Solarwinds si můžete prohlédnout zdravotní stav zdrojů Hyper-V s ikonami varování, pokud dojde k problému. Upozornění lze také nakonfigurovat tak, aby vás informovalo o varovné zprávě, pokud dojde k problému, jako je vysoká využití CPU.

Síťový monitor PRTG a WhatsUp Gold fungují téměř stejně, s vlastními palubními deskami a upozorněními na monitorování virtuálních strojů. Whatsup Gold je však zvláště užitečný, protože nabízí funkci síťové mapy.

Mapa ukazuje různou fyzickou a virtuální infrastrukturu ve vaší síti a jak se topologie spojuje dohromady. To je užitečné, protože můžete vidět status hostitelů, hostů a klastrů v reálném čase.

Použití monitorovacího nástroje Hyper-V může také pomoci, pokud jde o spuštění diagnostiky a odstraňování problémů. Odstraňování problémů s problémy, jako jsou úzká místa virtualizace nebo vysoká využití CPU, je mnohem snazší, pokud máte podpůrné informace. Pokoušet se sledovat zdroje Hyper-V bez pomoci jednoho z těchto nástrojů je exponenciálně obtížnější.

Hyper-V problémy, na které je třeba dávat pozor

Ačkoli Hyper-V je nesmírně užitečný, stále má řadu běžných problémů, o kterých musíte být opatrní. Mnoho z těchto kritik se vztahuje i na jiná virtualizační řešení, ale zejména majitelé Hyper-V musí být vědomi:

Pomalé virtuální stroje

Virtuální stroje na jednu minutu mohou běžet dobře, pak další zpomalí se na procházení. Není nic frustrujícího než pokusit se použít virtuální stroj, který trvá věčně načtení. Obecně lze pomalé rychlosti připsat hardwarovým zdrojům. Pokud není dostatek hardwarových zdrojů pro udržení hypervizoru, pak jsou nevyhnutelné pomalé doby načítání.

Chcete.li snížit riziko špatného výkonu hardwaru, můžete udělat řadu věcí:

 • Nepřikládejte virtuální soubory Hyper-V na stejných jednotkách, které OS používá-tyto systémové jednotky jsou přístupné neustále, takže pokud zde umístíte virtuální soubory Hyper-V, zvýšíte čekací doby čekání.
 • Použijte monitorování sítě pro kontrolu výkonu hardwaru. sledování výkonu virtuálních strojů a fyzického hardwaru vám umožní vědět, zda je problém včas, takže jej můžete opravit.

Vyplnění úložného prostoru

Pro Hyper-V je fyzický úložný prostor cennou komoditou. Běh nízko na fyzickém úložném prostoru výrazně ovlivňuje kvalitu zkušeností na vašich virtuálních strojích. Pro zajištění dostupných zdrojů pro udržení virtuálních strojů je nezbytná správa úložného prostoru.

K odstranění tohoto problému můžete použít dynamicky rozšiřující virtuální pevné disky. Toto jsou soubory, které fungují jako abstraktní fyzické pevné disky. Musíte se také ujistit, že kdykoli smažete virtuální stroj, ručně smažte virtuální pevný disk také. Tím se zajistí, že nemáte žádné mrtvé virtuální stroje spotřebovávající vaše úložiště.

Pomalé kopírování souborů a převody souborů

Není neobvyklé, že převody souborů Hyper-V zažijí neuvěřitelnou pomalost. Problém může být způsoben cokoli od škrcení úložiště po sporu zdrojů. Obecně řečeno, pomalost je způsobena proto, že chybí náplast nebo VMQ musí být deaktivován. Deaktivace VMQ může být složité, protože mnoho dodavatelů automaticky znovu povolte VMQ, jakmile jsou ovladače aktualizovány.

Co je Hyper-V: Přední poskytovatel virtuálního počítače

Jako jeden z předních hypervizorů není jen užitečné se seznámit se, ale zásadní, pokud chcete začlenit virtuální služby. Pokud jste ve virtualizovaných službách nováčkem, pak jednoduchost Hyper-V a vytvoření virtuálních strojů vám pomůže podniknout první kroky. Přestože si vybírají silní konkurenti, jako jsou VMware a Xenserver, Hyper-V je přirozenou volbou pro prostředí Windows.

Installing and managing Hyper-V on Windows Server 2022 in Hindi

Pokud však máte v úmyslu nasadit Hyper-V, je velmi vhodné, abyste pro správu výkonu virtuálních strojů použili nástroj pro monitorování Hyper-V. Tím, že budete pečlivě proaktivní a sledujete virtuální stroje, můžete zajistit, aby vaše organizace získala nejlepší služby.

Eliminujete také nepříjemnosti a komplikace, které přicházejí s pokusem o sledování virtuálních strojů ručně. Investice do řešení monitorování Hyper-V vám poskytne příležitost udržet vaše virtuální zdroje stejně bezpečné jako vaše fyzická zařízení.

Na co se používá Hyper-V?

Microsoft Hyper-V je virtualizační systém. Funguje na koncovém bodě a vytváří více virtuálních koncových bodů na zdrojích tohoto fyzického zařízení. Tato virtuální zařízení jsou známá jako „virtuální stroje“ nebo VMS. Každý VM má svůj vlastní operační systém, takže změny provedené v jednom VM nemění jiné VM ani původní koncový bod, na kterém jsou postaveny všechny virtuální počítače. Jedním účelem této konfigurace je povolit hloupé pracovní stanice, nazývané „tenké klienti“, bez zpracovatelského výkonu, který poskytuje plnou výpočetní sílu prostřednictvím přístupu přes síť. To umožňuje správci efektivně, ponechat všechny kancelářské počítače v jednom fyzickém počítači.

Co je Hyper-V, potřebuji to?

Hyper-V je virtualizační systém, který je také známý jako hypervisor. Tento typ systému vytváří řadu zařízení nazývaných virtuální stroje (VMS), které mají být vytvořeny na hardwaru jednoho počítače. Můžete dát VM k práci pro svou firmu a maximalizovat použití velkého počítače, na kterém nepoužíváte veškerý prostor. Vytvořením VM na tomto serveru můžete tuto volnou kapacitu přidělit různým uživatelům, jako byste vytvořili mnoho nových počítačů.

Jaký je rozdíl mezi VM a Hyper-V?

VM znamená „virtuální stroj.„Jedná se o samostatný počítač, který je založen na zdrojích fyzického počítače. Jedním ze způsobů, jak můžete tuto konfiguraci použít, je spustit dva různé operační systémy na stejném fyzickém počítači. Hyper-V je virtualizační systém, který vytváří a udržuje VMS. Je to jeden z největších dostupných virtualizačních systémů a jeho hlavním soupeřem je VMware. Hyper-V je produkt Microsoft, a tak dobře funguje na počítačích se systémem Windows. Hyper-V je zahrnuta do vydání Pro, Enterprise a Education Editions Windows 10. Je také součástí Windows Server 2016 a ve všech novějších verzích serveru Windows Server.

Co je v tomto článku?

 • Co je Hyper-V? (A k čemu se používá?)
 • Proč je Microsoft Hyper-V důležitý?
 • Jaké jsou minimální požadavky Microsoft Hyper-V?
 • Jak nainstalovat Hyper-V na Windows 10
 • Jak používat Hyper-V: Síťování, vytváření a spuštění virtuálního stroje
 • Jak se naučit Hyper-V (klíčové zdroje)
 • 1. Hyper-V pro kompletní noobs (kurz Udemy)
 • 2. Techtipsfromwill
 • 3. Virtualizace serveru Microsoft: Hyper-V
 • 4. Virtualizace serveru pomocí Windows Server Hyper-V a Systémové centrum
 • 5. Kurz Cognixia Microsoft Hyper-V
 • 6. Návody Hyper-V (IT tutoriály)
 • Konkurence Hyper-V
 • Hyper-V monitorování
 • Hyper-V problémy, na které je třeba dávat pozor
 • Co je Hyper-V: Přední poskytovatel virtuálního počítače
 • Microsoft Hyper-V FAQ
 • Na co se používá Hyper-V?
 • Co je Hyper-V, potřebuji to?
 • Jaký je rozdíl mezi VM a Hyper-V?

Proč si Microsoft myslí, že nepotřebujete další bezplatný hyper-V server SKU

Spuštění serveru Windows na vaší vlastní infrastruktuře a používání cloudových služeb k tomu, aby to poskytovalo spoustu výhod. Ale tato cloudová harmonie znamená spíše předplatné než nepodporované bezplatné operační systémy.

microsoft, nevydá, bezplatný, server

S vydáním Windows Server 2022 došlo ke značnému opomenutí ze seznamu verzí serveru: Nebude existovat nová verze bezplatného serveru Windows Hyper-V.

Na základě jádra serveru obsahuje tento server OS Server pouze hypervisor Microsoft Hyper-V, podporu ovladače serveru Windows, komponenty virtualizace potřebné pro roli Hyper-V a některé základní možnosti pro správu. Můžete spustit ovládací panel, Správce úloh, Poznámkový blok a (pokud nainstalujete funkci kompatibility základní aplikace) grafické správcové nástroje, jako jsou Průzkumník souborů a MMC Snap-ins pro správu disku, shlukování převzetí služeb při selhání a podobně. To však nezahrnuje manažera Hyper-V: Záměrem je, že server Hyper-V spravujete na dálku pomocí nástrojů pro správu serveru Windows Admin, nástroje nebo PowerShell.

Pokrytí Windows musí číst pokrytí

 • Microsoft Powertoys 0.69.0: Rozpis nové aplikace pro náhled registru
 • Aktualizace Windows 11 přináší Bing Chat na hlavní panel
 • Microsoft nabízí Windows 11 pro HoloLens 2
 • Jak připojit bezdrátovou klávesnici Apple k Windows 10

Server Hyper-V byl navržen tak, aby poskytoval organizacím, které chtějí spustit linuxové VMS bezplatný způsob, jak toho dosáhnout, a stále spravovat infrastrukturu se stejnými nástroji, jaké používali pro Windows Server, ať už se jedná o skripty nebo systémové centrum. Pokud chcete spustit server Windows Server na VM na serveru Hyper-V, potřebujete standardní licenci nebo DataCentre Edition Licence pro virtualizační práva, takže můžete také spustit tuto verzi Serveru Windows Server v roli Hyper-V.

Nevyvolávání nové verze serveru Hyper-V neznamená, že hypervisor Hyper-V Microsoft je v žádném nebezpečí, že odejde: Hyper-V podporuje bezpečnostní funkce, které jsou součástí důvodu požadavků na hardware Windows 11, a používá se a používá se V produktech Microsoft z Azure do Xboxu. Společnost Microsoft dokonce pracuje na přenosu, aby běžel na Linuxu (místo toho, aby pouhý hostování VM Linux).

Ve skutečnosti existují nové funkce virtualizace na serveru 2022, které Hyper-V Server 2019 nemá, jako je vnořená podpora virtualizace s procesory AMD. Hyper-V server podporuje pouze vnořenou virtualizaci s CPU Intel.

Proč tedy vypustit Hyper-V Server ze seznamu Windows Server 2022? Microsoft místo toho nasměruje zákazníky na Azure Stack HCI. virtualizační službu, která běží na vašem vlastním hardwaru a kombinuje výhody hyperkonvergované infrastruktury s pohodlím, správou, jednoduchou fakturací a pravidelnými aktualizacemi cloudové služby a pravidelné aktualizace cloudové služby. Nemusíte kupovat licenci Windows Server pro svou virtualizační platformu. Stačí platit měsíční poplatky za cloudovou službu a získáte softwarově definované skladování a vytváření sítí, které zákazníci stále žádají Microsoft, aby se přidal do Hyper-V Manager (který by jej účinně proměnil v platformu HCI). Můžete také provozovat cloudové služby jako Azure Kubernetes Service.

10 �� New Features in Windows Server 2022

Hybridní budoucnost

Vijay Kumar, ředitel marketingu produktu pro Windows Server a Azure Arc, nazývá Azure Stack HCI „Moderní virtualizační hostitel“, ale také cesta k kontejnerům.

„Všechny naše inovace a veškeré naše myšlení o Hyper V, ať už je to, jak si myslíme o Hyper V [v prostorách] nebo jak o tom přemýšlíme o harmonii s Azure. na všechny této investice, na kterou se snažíme soustředit.“ Azure stock hci a udělejte to tam. Pro zákazníky, kteří opravdu chtějí používat Hyper V a přijmout ji jako virtualizační platformu, opravdu chceme, aby šli do Azure Stack HCI, “řekl TechRepublic.

„Přidáváme také stále více a více způsobů, včetně Azure ARC, abychom se připojili k Azure, aby mohli spravovat životní cyklus virtuálních strojů na Azure Stack HCI, mohou spravovat životní cyklus shluků Kubernetes nebo na AKS HCI, že“ Běží na zásobníku Azure, z Azure.

„V budoucnu přijdeme s více a více investic na zlepšení [virtualizace na Azure Stack HCI]. Azure Stack HCI bude mít rychlejší inovace než dlouhodobý servisní kanál, takže tam uvidíte více a rychlejší implementaci funkčnosti a schopností tam.“

Jako bezplatný produkt se Hyper-V server přitahoval jak k nadšenům, tak k komerčním organizacím „kopající pneumatiky“ před přijetím. Pro komerční zákazníky poznamenal, že nemá stejnou podporu technických produktů, které zákazníci získají s Azure Stack HCI, která je také k dispozici jako bezplatná 60denní zkušební verze, která pomůže organizacím provádět takové testování, které použili Hyper-V Server pro.

To může být také rychlejší, navrhuje. „Tvrdíme, že zákazníci nemusí v prvních 60 dnech strávit spoustu času na konfiguraci toho všeho a mohou jen otestovat, co chtějí testovat.“.“

Pokud 60 dní nestačí, poukazuje také na to, že ačkoli nemůžete používat starý hardware, kterou ležíte pro Azure Stack HCI, nemusíte také kupovat licenci Windows Server nebo platit za hardware dopředu Stejným způsobem, jakým jste zvyklí. „Můžete si ji koupit jako cloudovou fakturaci nebo moderní fakturaci, kde nemusíte investovat spoustu peněz, pokud jde o kapitálové výdaje na nákup Azure Stack HCI. Můžete si koupit za jádro, můžete platit za měsíc, a pak jej můžete získat již krátkou dobu, kterou chcete pokračovat v testování.“

Harmonie s cloudem

Tento druh cen cloudu na vlastní infrastrukturu není náhoda; Posun od verze bezplatného serveru na hybridní možnost s nízkou cenou zapadá do hybridního směru Windows Server obecně, protože Microsoft si opravdu myslí, že tento druh hybridu je budoucnost.

„Stále častěji se snažíme harmonizovat Windows Server s cloud nabízející na Azure a snažíme se přidat hodnotu zákazníkům, kteří chtějí nadále používat pracovní zátěž v prostorách a poskytnout jim více schopností používat Azure v harmonii s jejich online serverem Windows. „Řekl Kumar.“.

„Pokud chtějí pokračovat v používání systému Windows Server v prostorách a nemají nic společného s Azure, mohou tak i nadále dělat, ale také investujeme do souvisejících technologií s Azure Stack HCI a další věci, abychom jim dali větší hodnotu. Pokud se zákazníci rozhodnou spustit polévku do Nuts Microsoft Technology, aby měli jeden hrdlo, aby se dusili, tak řečeno, mohou mít Azure Stack HCI, mohou spustit Windows Server 2022 VM na Azure Stack HCI, které jsou připojeny k Azure, LifeCycle Spravované Azure. a na to přidávají zabezpečení, monitorování a politiku a další funkce.

Azure ARC přináší stejné hybridní výhody do jakékoli infrastruktury, kterou provozujete sami, Windows nebo Linux, a to je něco, co Kumar řekl, že Microsoft bude i nadále výrazně investovat do.

„Kdybych mohl mít cestu, měl bych tam každý server Windows, který je povolen s obloukem, připojený k oblouku, spravován z Azure a zajištěn z Azure.“. Můžete snadno používat funkce jako Azure Security Center nebo Azure Defender, Azure Monitor, Azure Policy. Politiky Azure můžete použít v mnoha datových centrech, které máte, a spravovat to vše od Azure a budete mít prospěch ze všech bezpečnostních investic, které na Azure provádíme. Je to způsob, jak pokračovat v budování pracovního zatížení v prostorách, které vám pohodlně děláte, ale získání hodnoty cloudu do vašich investic do provozu.“

Způsob, jakým si koupíte ESUS pro server Windows Server, odráží stejný posun k hybridu. Pokud spustíte starší verzi Windows Server na vlastní infrastrukturu, platíte vysoko za získání aktualizací zabezpečení, jakmile bude rozšířená podpora ukončena, ale jsou zdarma jako další cloudové výhody, pokud spustíte stejné pracovní zatížení ve veřejném cloudu Azure nebo na Azure Stack HCI.

Podobně, když Microsoft konečně představil novou certifikaci Windows Server, o kterou se profesionály požadovaly (což bude pravděpodobně obecně k dispozici na začátku roku 2022), nebylo to jen o Windows Server. Certifikace Associate Certificate pro správu systému Windows Server Hybrid Associate zahrnuje správu hybridních a cloudových iaas a servery na vlastní infrastruktuře. A dokonce i tam, certifikace pokrývá integraci prostředí Windows Server s Azure Services, jako je Azure Arc, Azure Automation Update Management, Azure Backup, Azure Security Center, Azure Migrate a Azure Monitor.

Toto je jistě hloubková certifikace serveru Windows; Zahrnuje konfiguraci a podávání základních funkcí, jako je Active Directory, požadovaná konfigurace stavu, Hyper-V, kontejnery, zálohování, monitorovací sítě, úložiště včetně úložných prostorů přímé, zabezpečení, shlukování převzetí služeb při selhání a širokou škálu scénářů odstraňování problémů a bude užitečné, pokud bude užitečné, pokud bude užitečné Zabýváte se pouze se systémem Windows Server v areálu. Ale značná část dovedností, které měří, se týká provozování Windows Server v Azure nebo používání Azure Services s vlastními servery, což odráží hřiště Microsoft, že Windows Server je lepší, když jej integrujete do Azure Services.

Jako hlavní programový manažer pro Azure Stack HCI Jeff Woolsey vysvětlil ve videu představujícím zkoušky na novou certifikaci, to není jen to, co si Microsoft myslí, ale na to, co podniky žádají a co to ve své práci používají ve své práci. „IT manažeři hledají někoho, kdo dokáže zvládnout tento hybridní svět.“.

„Opravdu máme tělo lidí, kteří jsou připraveni na hybridní certifikaci.“. Budou tu mít nějaké věci a nějaké věci tady po dlouhou dobu; Hybridní koexistence je místo, kde lidé chtějí být.“

A pokud vás nezajímá žádná z této integrace Azure a chcete Hyper-V server pro něco založeného na Linuxu, který trvá déle než 60 dní azurového komínu HCI pokusu bez malého měsíčního poplatku, nejlepší je to nejlepší možností, nejlepší možností je Prostě pokračujte v používání Server Hyper-V Server 2019, který je i nadále zdarma a je podporován do ledna 2029 (do té doby může mít Microsoft jiné možnosti).

Na nedávné události Windows Server 2022 Woolsey poukázal na to, že „je to i nadále velký hypervisor k dispozici bez nákladů a lze jej také spravovat z centra Windows Admin Center, bez nákladů.“

Vzhledem k tomu, že mnoho organizací běží spíše na starších verzích serveru Windows Server, než aby se okamžitě upgradovali na nejnovější verzi, mohli zákazníci na Server Hyper-V 2019 po nějakou dobu zůstat na Hyper-V Server 2019. A sedm let podpory by mělo Microsoft poskytnout dostatek času na to, aby zjistila, zda ztrácí budoucí zákazníky tím.

Přihlaste se k odběru zpravodaje Microsoft Weekly

Staňte se Microsoft Insider vaší společnosti čtením těchto tipů, triků a podvádění oken a kancelářských listů.

Windows Server 2019: Instalace role Hyper-V

V tomto tutoriálu vás projdu, jak nainstalovat roli Hyper-V na Windows Server 2019.

Pokud jste již nainstalovali roli Hyper-V na Windows Server 2012R2 nebo 2016, je to stejné.

Před instalací Hyper-V musíte zajistit, aby byla povolena virtualizace úrovně bios.

Ve výrobním prostředí musíte také poskytnout oddíl nebo disky určené pro ukládání virtuálních strojů a mít dvě síťové karty (doporučené).

microsoft, nevydá, bezplatný, server

Otevřete roli a průvodce instalací funkce

Od správce serveru klikněte na přidat role a funkce.

Přeskočit první krok průvodce

Při spuštění průvodce instalací role a funkčnosti klikněte na další tlačítko.

Vyberte instalaci založenou na rolích

Vyberte typ instalace na základě role nebo funkce a poté klikněte na další.

Vyberte server

Vyberte server a klikněte na další tlačítko.

Vyberte roli Hyper-V

V seznamu rolí dostupných na serveru zkontrolujte políčko Hyper-V.

Potvrďte přidání požadovaných funkcí pro Hyper-V

Potvrďte přidání dalších nástrojů (modul Hyper-V Console a PowerShell) kliknutím na tlačítko Přidat funkce.

Ověřte výběr role Hyper-V

Jakmile je přidání požadovaných funkcí ověřeno, je vybrána role Hyper-V, klikněte na další tlačítko.

Vyberte funkce, které chcete nainstalovat

Ve výchozím nastavení není nutné vybrat funkce, klikněte na další.

Pokud plánujete nastavit klastr Hyper-V, musíte zkontrolovat funkčnost shlukování při selhání, také pokud plánujete vysokou dostupnost úložiště (SAN), budete muset nainstalovat funkčnost MPIO.

„Konfigurace“ role Hyper-V

Části průvodce, které budou následovat, naznačují, že konfigurujeme roli Hyper-V s:

 • Vytváření virtuální sítě (virtuální přepínač)
 • Dynamická migrace
 • Výchozí umístění pro virtuální stroje

Přeskočte prezentaci role Hyper-V na Windows Server 2019 kliknutím na tlačítko Next.

Všechny prvky nakonfigurované během průvodce instalací jsou konfigurace s konzolou správce Hyper-V.

Konfigurace virtuálního přepínače

Aby virtuální stroje pro přístup k síti, instalační průvodce navrhuje konfigurovat virtuální přepínač.

Vyberte síťovou kartu a klikněte na Další.

Pokud použijete průvodce k vytvoření externího virtuálního přepínače, do hostitele Hyper-V bude přidán adaptér virtuální sítě a bude k tomuto přepínači připojen, aby pokračoval v poskytování přístupu k virtualizaci k virtualizačnímu hostiteli fyzickou mapou.

Osobně raději vytvářím přepínač po instalaci administrátorem konzoly

Konfigurace migrace

Tato funkce umožňuje přesun virtuálních strojů z jednoho hostitele Hyper-V do druhého, přičemž zachovává virtuální stroj zapnutý.

Abychom správně fungovali, potřebuje tato funkce:

 • Mít stejnou generaci procesoru vidět stejné procesory Hyper-V hostitele.
 • Být členem stejné domény Active Directory.

Nakonfigurujte migraci podle vašeho prostředí a klikněte na další tlačítko.

Výchozí umístění pro virtuální počítačové soubory

Průvodce instalací také nabízí nakonfigurovat výchozí umístění virtuálních strojů, pokud máte vyhrazený oddíl, doporučuji vám nakonfigurovat jinou cestu než výchozí.

Nakonfigurovaná cesta, klikněte na další.

Povolte automatické restart pro instalaci

Zaškrtněte políčko automaticky restartujte cílový server v případě potřeby a ověřte kliknutím na ANO.

Začněte instalaci role Hyper-V

Potvrďte instalaci hypervisoru na serveru kliknutím na tlačítko Instalace.

Počkejte během instalace.

Počkejte, až bude role nainstalována na serveru, měl by se restartovat dvakrát, průvodce instalací se znovu otevře.

Po dokončení instalace zavřete průvodce

Po dokončení instalace klikněte na tlačítko Zavřít a ukončete průvodce.

Jak používat Hyper-V

K vytvoření virtuálních strojů můžete začít používat Hyper-V.

Konzola Hyper-V Manager je přístupná z nabídky Start ve složce administrativních nástrojů.

Pokud se jedná o vaše první kroky s Hyper-V, doporučuji si přečíst následující články:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS