Mohu rozšířit paměť zařízení iPad?

Jak zvětšit paměť iPhonu

Chcete-li zvětšit úložiště v iPhonu, budete se muset uchýlit k externímu úložišti, protože značka neposkytuje paměťové karty pro zařízení iOS. Všechny druhy cloudových úložišť a přenosných pevných disků umožňují rozšířit úložnou kapacitu smartphonu a synchronizovat všechny stávající soubory. Podívejme se na všechny dostupné metody a jejich speciální funkce.

rozšířit, paměť, zařízení, ipad

Pokud ve smartphonu se systémem iOS dojde volné místo, může uživatel využít další paměť pomocí různých online služeb a fyzických médií.

Interní kapacitu lze rozšířit pouze pomocí externí paměti. Pokud by se uživatel rozhodl zajít do servisního střediska a ručně zvětšit disk vyjmutím čipu, aby jej nahradil jiným, porušil by tím zásady společnosti pro uživatele a v budoucnu by způsobil vážné problémy. Společnost Apple je nyní přísnější na jakékoli technické úpravy zařízení.

Všechny iPhony nemají slot pro paměťovou kartu, není možné ji do nich nainstalovat a jakýkoli zásah do hardwaru je považován za nezákonný a může vést k zablokování telefonu výrobcem.

Přiblížení a oddálení na iPhonu nebo iPodu Touch

Wikihow funguje jako wiki, což znamená, že mnoho našich článků píše více autorů. Na tomto článku pracovalo více než 20 lidí, někteří anonymně, aby jej upravili a vylepšili.

Tento článek byl zobrazen 54 003krát: 54 003.

Jednou z nejvýraznějších funkcí zařízení iOS s dotykovým displejem je možnost zvětšovat nebo zmenšovat například mapy, fotografie a webové stránky. Postup je poměrně jednoduchý: palec a ukazováček rozložte od sebe pro přiblížení a prsty rozložte od sebe pro oddálení. Musíte také povolit funkci přiblížení a vědět, co můžete přiblížit nebo oddálit.

 • Spusťte aplikaci „Nastavení“.
 • Klikněte na „Obecné.
 • Stiskněte „speciální možnosti“ a najděte sekci „zobrazení“.
 • Stiskněte tlačítko „Zoom“.
 • Posunutím posuvníku doprava aktivujte funkci zoomu. Chcete-li tuto funkci vypnout, posuňte posuvník doleva. [1] X

Kliknutím třemi prsty na obrazovku aktivujete režim speciálních možností. Dvojklikem jednoduše přiblížíte. Chcete-li zvětšit nebo zmenšit oblast obrazovky, roztáhněte nebo stiskněte dva prsty. Kliknutím třemi prsty na obrazovku otevřete nabídku možností zvětšení.

Nastavení velikosti oblasti, která se má škálovat. Okno můžete zmenšit, ale ostatní oblasti okna zůstanou nedotčeny. Je to podobné jako používání virtuální lupy, která zvětšuje pouze určitou oblast obrazovky. Můžete změnit velikost oblasti obrazovky, kterou můžete měnit.

Vybrat filtr. Mezi možnosti patří „Invertovaná barva“, „Stupně šedé“, „Invertovaná stupnice šedé“, „Slabé světlo“.

Zobrazení nebo skrytí ovladače. Ovladač slouží k posunu zvětšitelné oblasti obrazovky. Pokud je ovladač skrytý, přiložte prst k okraji dotykové obrazovky, aby se oblast pro zvětšení pohybovala tímto směrem. V nabídce (otevře se klepnutím třemi prsty na obrazovku) je posuvník, kterým můžete v ručním režimu ovládat zvětšení. [2] X Zdroj informací

Ujistěte se, že používáte aplikaci, která umožňuje měnit měřítko obrázku. Mezi tyto aplikace patří webové prohlížeče, e-mailoví klienti a prohlížeče fotografií. [3] Zdroj X Pokud v určité aplikaci nelze nastavit zvětšení, znamená to, že aplikace nepodporuje funkci zvětšení. V tomto případě pořiďte snímek obrazovky a zvětšete jej.

Připravte se na přiblížení fotografie nebo webové stránky. Sevřete palec a ukazováček a položte je na obrazovku. [4] X

Luskněte prsty od sebe. Všimněte si, že čím rychleji roztahujete prsty, tím rychleji se zvětšuje obraz na obrazovce.

Chcete-li zvětšené zobrazení oddálit, posuňte prsty od sebe a držte je blízko obrazovky.

Další informace

Budeme vám účtovat poplatek za dražší tarif a navíc vám vrátíme zbytek vašeho předchozího tarifu.

Informace o produktech, které nevyrábí společnost Apple, nebo o nezávislých webových stránkách, které nejsou pod kontrolou společnosti Apple a které společnost Apple netestovala, nepředstavují podporu ani doporučení. Společnost Apple neodpovídá za výběr, funkčnost nebo používání webových stránek nebo produktů třetích stran. Společnost Apple rovněž neodpovídá za přesnost nebo spolehlivost údajů na webových stránkách třetích stran. Další informace získáte od svého dodavatele.

Jak zvětšit paměť iPhonu?

Každý moderní člověk, který používá mobilní zařízení, chápe, že v něm v zásadě nemůže být příliš mnoho paměti. Jestliže původní velikost 2-3 gigabajty byla pro uživatele zcela dostačující, v dnešní době jsou lidé, kterým nestačí 32 nebo dokonce 64 GB. Ti, kteří si zakoupili chytré telefony se systémem Android a další miniaplikace, mohou používat paměťové karty. Tato zařízení mají sloty určené speciálně pro ně. Pomocí této karty můžete výrazně zvětšit velikost paměti, což vám umožní uložit určité množství informací. Je ale možné totéž provést i s iPhony?

Rozšíření paměti pomocí zařízení třetích stran (hardware)

Ti, kteří si zakoupili starší smartphony, zejména 4s, 5s, 6s, se bohužel musí spokojit s množstvím paměti, které jim vývojáři poskytli. Z nějakého důvodu pak odborníci dospěli k závěru, že kartu micro-SD majitelé těchto gadgetů nebudou potřebovat, takže pro ni nejsou žádné sloty. Ale pro mnoho lidí není dostatečné, co model nabízí. Co by měli v této situaci dělat?

Řešením je koupit si jiný iPhone s 32GB až 256GB interní pamětí. Je nám ale jasné, že takový přístroj nebude vůbec levný. Proto vám nabízíme jinou možnost, která nevyžaduje tak velké materiální náklady. Spočívá v nákupu externího pevného disku. Vždy se k němu můžete připojit pomocí Wi-Fi. Myslíte si, že se jedná o vzácný produkt? Samozřejmě se mýlíte. Taková zařízení lze nalézt v mnoha specializovaných obchodech a internetových obchodech, které prodávají hardware.

Bezdrátový disk WD My Passport Wireless s kapacitou 1 TB vám poskytne úložiště pro mnoho použití. Stojí deset tisíc. Disk má vestavěnou dobíjecí baterii s výdrží pět až šest hodin. Až dvacet hodin provozu. Vzhledem ke konstrukci není možné vyměnit baterii svépomocí. Jak již bylo zmíněno, lze jej připojit přes Wi-Fi. Toto zařízení se vyznačuje vysokou rychlostí čtení i zápisu. To umožňuje ukládat obrovské množství dat.

Popsané zařízení je k dispozici ve dvou verzích. Kromě 1Tb pevného disku je k dispozici také ekvivalentní 2Tb disk. Je to srovnatelné s jakýmkoli gadgetem. Má také čtečku karet, která je určena pro micro-SD (paměťové karty).

K dispozici jsou i jiné disky pro stejný účel a funkci, ale s nižší cenou a kapacitou. Seagate Wireless poskytuje dalších 500 GB. Mezi výhody patří:

 • Estetické bydlení;
 • Dvouletá záruka;
 • Dráha působení je přibližně 45 metrů;
 • Relativně nízká hmotnost 281 gramů.

Jeho zakoupením můžete přidat dalších 500 GB do paměti smartphonu. Dostatek paměti pro uložení ještě více různých informací.

Zvyšte úložnou kapacitu pomocí softwaru

Existují další možnosti přidání úložného prostoru pro různá data?? Ty hardwarové, se kterými jsme se setkali. Výše popsaná metoda je jediná svého druhu. Podívejme se na věc z jiného úhlu a zkusme provést operaci pomocí cloudových služeb. Za nejznámější a nejoblíbenější jsou považovány služby Yandex Disk a Dropbox. Základní verze druhé služby nabízí 2 GB, ale pokud si pozvete přátele, lze je snadno rozšířit až na 16 GB. Tradiční způsob, který vám umožní získat dávky.

Pro pozvání přítele je třeba odeslat (doporučující) odkaz. Jako odměnu získáte 500 MB paměti navíc. To znamená, že drobné triky z vaší strany vám pomohou získat od služby maximální množství prostoru, kam můžete ukládat své informace. Pokud vám však 16 GB nestačí, je tu další možnost. placené předplatné. Za 9,99 konvenčních jednotek získá uživatel k užívání diskový prostor o velikosti 1 TB. Platit budete muset v ruských rublech podle aktuálně platného směnného kurzu.

Kapacita je v zásadě opravdu dobrá a náklady jsou relativně malé. Samozřejmě nechcete platit měsíčně, ale existuje jen jedno řešení. Náklady na pevný disk je třeba uhradit. Yandex Disk je zajímavější služba, která umožňuje uživateli získat 10 Gb prostoru najednou a zdarma. Jako doplněk k hlavní úložné kapacitě to není špatné. Pokud jich potřebujete více, musíte si koupit. Existují tři TU:

 • 10 GB. 30 měsíčně, 300 ročně;
 • 100 GB. 80 měsíčně, 800 ročně;
 • 1TB. 200 měsíčně, 2000 ročně.

Můžete platit přes Yandex Money nebo bankovní kartou. Ceny jsou dostatečně flexibilní, abyste si mohli vybrat variantu, která vám nejlépe vyhovuje.

rozšířit, paměť, zařízení, ipad

K těmto úložištím můžete přistupovat pomocí speciálních aplikací. Je třeba je do iPhonu nainstalovat předem. Stažení aplikací je možné na oficiálních stránkách jednotlivých služeb.

Hlavní výhody cloudu oproti standardním diskům:

 • Nemusíte s sebou neustále nosit vyměnitelný disk. k celkové hmotnosti to přidá tři sta gramů;
 • Nehrozí, že by se zařízení náhodně poškodilo (rozbilo) nebo rozbilo, protože k přístupu k informacím potřebujete pouze internet;

Yandex Disk i Dropbox fungují na všech zařízeních (tabletech a chytrých telefonech) i na počítači.

Existuje však několik nevýhod, nebo spíše dvě. Chcete-li získat spoustu paměti navíc, musíte se postarat o neomezené poplatky za internet a předplatné.

Použití softwarového systému pro zvýšení paměti

Zvětšení interní paměti je většinou nutné pro ukládání videí, aplikací, fotografií a dalších důležitých momentů, které chce mnoho spotřebitelů zachytit. Proto není překvapivé, že se paměť aktivním používáním mobilního zařízení zhoršuje. Kapesní zařízení se systémem Android, nejčastěji vybavená interní jednotkou flash. Proto je třeba rozšířit paměť pomocí karty Micro SDHC. Majitelé mobilních telefonů iPhone bohužel tyto výhody nemají.

Další možností je využití cloudové služby. To je považováno za jeden z nejpohodlnějších způsobů ukládání důležitých informací. Chcete-li se vyhnout kopírování filmů a hudby z počítače, můžete použít cloudovou službu. Všechna vaše videa a fotografie budou uloženy v externím úložišti. Používání softwaru Dropbox je jednoduché a snadné. V takovém případě můžete navždy zapomenout na problémy s ukládáním dat v mobilním zařízení. Všechny soubory budete mít vždy po ruce.

Problémy lze vyřešit také zakoupením externího disku. Uživatelé iPadu a iPhonu ji často používají. Toto zařízení můžete používat po připojení k síti Wi-Fi. Neměli byste používat běžný externí NDD s rozhraním USB. Protože v zařízení nenajdete vhodný slot. A každý ví, že tablety s kabelem jsou na obtíž, zejména když jste na cestách.

Bezdrátovou jednotku lze připojit pomocí Wi-Fi. Pro zvětšení paměti musí být aplikace nainstalována. Díky tomuto systému můžete procházet souborovým systémem a synchronizovat příslušné soubory. Pohon pracuje normálně s vestavěnou baterií. Nyní už víte, jak postupovat, abyste bez dalších problémů zvětšili paměť telefonu.

Úložiště iCloud

Při nastavení služby iCloud automaticky získáte 5 GB úložiště zdarma. Tento úložný prostor můžete využít k zálohování zařízení a uchovávat všechny své fotografie, videa, dokumenty a textové zprávy bezpečně uložené a aktualizované kdekoli. V závislosti na velikosti zálohy a množství obsahu, který uchováváte na iCloudu, se může stát, že nebudete mít dostatek volného místa. Místo můžete uvolnit, když si koupíte další úložiště iCloud nebo když odstraníte obsah.

Koupě více místa na iCloudu

Pokud využijete celé úložiště iCloudu, můžete si dokoupit další, a to od 50 GB za 0,99 EUR měsíčně. Pokud si vyberete 200GB nebo 2TB tarif, můžete úložiště iCloud sdílet s rodinou. Další informace o cenách ve vaší zemi nebo regionu.

Uvolnění místa na iCloudu

Když odstraníte záložní obsah, fotografie a soubory, které již nepotřebujete, můžete získat více místa v úložišti iCloud. Než cokoli odstraníte, budete chtít vytvořit kopie obsahu iCloudu.

S iCloudem funguje s iPhonem, iPadem a iPodem touch, Macem, Apple TV a na PC s iCloudem pro Windows. Když se přihlásíte ke svému Apple ID.

Paměť flash nebo úložiště pro vás a vaše data

Společnost Apple nabízí zákazníkům různé verze iPadu s 16GB, 32GB a 64GB flash úložištěm. Někteří lidé se ptají, jak zvýšit paměť iPadu a zda má iPad port pro paměťové karty?

Odpověď: Nemůžete. paměť iPadu nelze zvětšit. Paměť flash je také připájena na desku, což je vidět i na obrázku výše. Ipad nemá port pro paměťovou kartu. Pokud chcete iPad používat jako jakési multimediální centrum, které je vždy s vámi (a pro tyto potřeby je téměř ideální), má smysl okamžitě přeplatit a koupit verzi iPadu s maximální pamětí, tj. Od 64 GB.

Málem bych zapomněl, že existují i takové skvělé drobnosti jako iPad Camera Connection Kit, které se prodávají jako volitelné příslušenství za cenu 29 a poskytují svému majiteli další funkce v podobě připojení paměťových karet a digitálních fotoaparátů a prohlížení fotografií z nich pořízených. Myslím, že to není špatné příslušenství, které si najde své zákazníky.

Vzhledem k politice společnosti Apple vůči iPhonu očekávám, že budoucí verze iPadu bude mít alespoň dvojnásobnou kapacitu paměti RAM a možná i podporu paměťových karet. Doufejme, že ano.

Jak zvýšit paměť v zařízení iPad

Technik rozebere tablet, aby získal přístup k základní desce. Tam je umístěn paměťový modul NAND.

Ipad je rozebrán pro přístup k základní desce

Odstranění ochranných krytů ze základní desky

Starý čip je „odpájen“ ze základní desky. Komplikace začínají již v této fázi. je důležité dodržovat přísné teplotní režimy, jinak byste mohli při demontáži poškodit základní desku a prvky, které se na ní nacházejí. Proto je zde nutností špičkové vybavení a topná tělesa.

rozšířit, paměť, zařízení, ipad

Vyčištění místa starého paměťového modulu a příprava na instalaci nového paměťového modulu

Přístup k paměťovému modulu kontroluje technik pomocí programátoru. Je třeba zjistit, zda je zařízením čitelné, protože pokud je paměťový modul zcela vadný, nelze z něj vyčíst technické informace, které zahrnují sériové číslo a další údaje.

Paměť se zkontroluje pomocí programátoru a data ze starého modulu se zkopírují

Poté je třeba data ze starého modulu zapsat na nový paměťový čip (již s větší kapacitou). Tyto informace jsou uloženy ve speciálním paměťovém oddílu. Je zkopírován a přiřazen novému paměťovému čipu pomocí profesionálního vybavení. Pouze tak bude nový modul fungovat se zařízením iPad.

Paměť nemusíte upgradovat, v případě poruchy můžete jednoduše vyměnit modul za nový se stejnou kapacitou. Ale protože stejně musíte vyměnit paměť, proč ji neupgradovat?? Jediné, ale velmi důležité omezení. nelze instalovat paměťový modul, který není podporován výrobcem. Do iPadu Pro 2016 tedy nemůžete dát 1 TB, maximum je 256 GB.

Před instalací nového paměťového modulu je třeba jej zkontrolovat pomocí programátoru. musí být bez problémů načten. Poté se modul připraví k instalaci (obnoví se BGA) a nainstaluje se na desku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS