Nakupujte podle kategorie. Sony 18 105 F4

Vyhledávání

0 položek. ₱ 0.00.-

SONY E PZ 18-105MM F4 G OSS čočka

₱ 31 350.00

Vyprodáno

 • G čočka standardní zoom
 • Cca. 6x poháněný zoom
 • Konstantní maximální clona F4
 • Kruhový clona 7 Blade
 • ED skleněné prvky účinně snižují chromatickou aberaci

Objektiv

Velikost filtru Ø72mm
Maximální zvětšení 0.11x
Ohnisková vzdálenost F = 18-105 mm (27-157.5 mm)
Soustředit se Min 0.45 (široký).0.95 m (tele) (1.48 (široký).3.12 ft (tele))
Clona Min ƒ/22, max ƒ/4
Řízení clony Čepele clony 7, kruhový clona
Úhel pohledu 76 ° –15 °
Rozměr (průměr x délka) 7.80 cm x 11.00cm
Objektiv E Mount Lens
Mount Sony E Mount

Všeobecné

Barva Černá
Záruka 1 rok 3 měsíce po úspěšné registraci na webu MySony. Registrace na další tři (3) měsíční záruku se provádí do jednoho (1) roku od data nákupu. Pokud se zákazník nedokáže zaregistrovat, užijí si pouze výchozí (1) rok záruka.

Nutností měnit čočky při střílení vás může zpomalit a zavést nechtěné změny v kvalitě obrazu. Ať už natáčíte fotografie nebo filmy, 18–105 mm (ekvivalent full-frame = 27–157.5 mm) Rozsah zoomu a kvalita této jemné čočky bude pro většinu střeleckých situací více než dost a navíc máte další výhodu hladkého výkonu zoomu.

Vynikající vykreslování v jakékoli ohniskové vzdálenosti

Pokročilý optický design, který zahrnuje dvě skleněné prvky ED (extra nízké disperze) a tři asférické prvky nabízí záviděníhodnou kvalitu obrazu G v celém rozsahu zoomu. Vynikající ostrost a kontrast jsou udržovány v oblasti obrazu a podporují přirozené, věrově žijící vykreslování, které obratně zachycuje i ty nejjemnější vizuální nuance.

Technologie zoomu zděděná z Pro Gear

Technologie Sony Handycam byla implementována v SELP18105G, aby se zajistilo hladké a tiché přiblížení, které je ideálně vhodné pro tvorbu. Zaměření výhod ze stejného typu technologie na úrovni a poskytování hladkého a tichého operace, která také reaguje. Délka objektivu zůstává konstantní při přiblížení nebo zaostření. Po aktualizaci softwaru je k dispozici odvrácení zoomu.

Nepřetržitě variabilní řízení rychlosti přiblížení

Ovládání prstu rychlosti zoomu přes páku zoomu na hlaveň čočky nebo kroužku zoomu umožňuje hladce přiblížit a přitom udržovat jisté a stálé přilnavosti na kameře. To může být významnou výhodou pro konzistentní a stabilní manipulaci, zejména při fotografování filmů.

Konstantní maximální clona F4

Konstantní clona F4 v celém rozsahu 18–105 mm znamená, že můžete přiblížit a přeformulovat podle potřeby, aniž byste museli přemýšlet o změně nastavení expozice. I při maximálním teleobjektivu můžete obvykle střílet, aniž byste museli zvyšovat citlivost ISO a potenciálně zvyšovat hluk.

Čočky G jsou známé pro své krásně hladké pozadí bokeh. Konstrukce kruhového otvoru se sedmi čepy je součástí důvodu, zvyšuje hladkost a produkuje přírodní zvýraznění. Hladké rozostření na pozadí může způsobit, že předmět zaostření skutečně vyniká na obrázcích s téměř trojrozměrnou hloubkou.

Ostré a jasné v jakékoli situaci

Vestavěná optická stabilizace obrazu uklidňování kompenzuje koktejl kamery, který může při fotografování rozmazat obrázky. Ostré, jasné noční scény nebo vnitřní výstřely v matném osvětlení lze zachytit bez nutnosti zvýšit citlivost a riziko zvýšené hluk.

Sony 18 105 F4

Vignetting

Nativní charakteristika viněty pro Sony E 18-105mm f/4 g OSS je asi průměrná pro čočku v této třídě. Musíte tedy žít s poměrně těžkým vinětem na širokém otvoru, zejména v extrémech rozsahu zoomu. Zastavení na f/5.6 Trochu pomáhá, ale je nejlepší jít na f/8 zde. Některé viněty však zůstávají na 18 mm i na f/8 a dále.

Můžeme samozřejmě znovu povolit kompenzaci viněty ve fotoaparátu nebo během následného zpracování. To řeší většinu problému, i když za cenu vyššího hluku obrazu v rozích obrazu. Stopy viněty mohou být stále viditelné při 18 mm f/4 a při 105 mm f/4.

MTF (rozlišení)

V jedné z našich předchozích recenzí jsme zakryli Zeiss 16-70mm f/4 OSS. což bylo obrovské zklamání. Je tedy zajímavé, zda to může napravit čočka Sony G. Může. alespoň částečně. Kvalita v centru obrazu je mezi f/4 a f/8 mimořádně vysoká a to je v celém rozsahu zoomu. Hranice jsou jiný příběh, ale alespoň do určité míry, který je normální na senzoru 24 megapixelů APS-C (jen proto, aby vám poskytl nápad. Pokud předpokládáme senzor plného formátu se stejnou hustotou pixelů, mluvili bychom o ne méně než 56 megapixelech). Při 18 mm jsou hranice obecně dobré, zatímco rohy obrazu jsou měkké při f/4, ale dohnávají f/5.6 dále. Nastavení 35 mm je sladké místo objektivu s hranicemi/rohy, které se vznášejí kolem velmi dobré značky. Při 70 mm můžeme zjistit snížení kvality v rozích obrazu, ale zotavují se směrem k f/8. Nejslabší nastavení je 105 mm. Rohy jsou měkké na f/4 a hranice zde také nezapůsobí. Zastavení dolů zlepšuje hranice na slušné úrovně, ale rohy zůstávají méně než vzrušující.

Kvalita soustředění testovaného vzorku byla v pořádku (mírně měkčí výsledky na správné straně obrazu). Zakřivení pole je nízké.

Vezměte prosím na vědomí, že výsledky MTF nejsou přímo srovnatelné napříč různými systémy!

Níže je zjednodušené shrnutí formálních zjištění. Graf ukazuje šířky linky na výšku obrázku (LW/pH), které lze považovat za opatření pro ostrost. Pokud se chcete dozvědět více o číslech MTF50, můžete si prohlédnout odpovídající iMest vysvětlení

Chromatické aberace (CAS)

Boční CAS (barevné stíny při drsných kontrastních přechodech) jsou docela výrazné na extrémních koncích rozsahu zoomu, kde přesahují průměrnou šířku pixelů 2px na hranicích obrazu. Rohy obrázků jsou stále horší. Výsledky jsou ve středním rozsahu mnohem lepší.

Bokeh

Sony se pyšní tím, že navrhla čočku s velmi hladkým bokehem (rozostření mimo zaostření). Souhlasíme s tím, že obecné rozmazání v zónách přechodu zaostření je pěkně vykresleno, což je neobvyklé pro standardní objektiv zoomu.

To bylo řečeno. Nejdůležitější body zaostření ukazují některé nastínění a vnitřní disk je poměrně zaneprázdněn. účinek, který se zdůrazňuje při zastavení.

Sony E 18-105 f/4 recenze na A6300

Přestože byla v srpnu 2013 vyhlášena Sony E 18-105 f/4 g PZ OSS, první příležitost, kterou jsme museli použít, byla na Sony A6300 minulý měsíc. Vzhledem k tomu, že je univerzální objektiv s velmi užitečným ohniskem a konstantním otvorem f/4, doprovázel nás na řadě výletů včetně večerního fotbalu, představení sboru a mnoha procházek přírody.

Sestavení a design

Jak dokazuje přezdívka G, 18-105 mm je jednou z prémiových čoček společnosti Sony pro jeho rozsah kamer APS-C. Sportuje pevné kovové tělo, jehož délka (110 mm) a hmotnost (425 g) je patrná na drobném A6300, ale ne do té míry, že to nevydrží tělo kamery. Při připojení dodané kapoty čočky ve tvaru okvětního lístku se zdá být ještě větší. Mechanismus zoomu je vnitřní, takže se objektiv nevztahuje, když přiblížíte.

Zahrnuje dva extra nízké disperzní prvky a tři asférické prvky ke snížení chromatických aberací a zkreslení a konstrukci kruhového otvoru pro zlepšení oblastí mimo zaostření.

Zaostření a přiblížení jsou na tomto objektivu ovládány elektronicky.

Chcete-li se zaostřit v ručním režimu, jednoduše otočíte zaostřovací prsten žebrového „fly-by-wire“ pro provedení úprav. Je to přesné a snadné použití díky dalšímu manuálnímu zaměření pomáhá na A6300, jako je zvětšení, vrchol zaostření a stupnice vzdálenosti, která se objevuje na obrazovce.

Pokud jde o přiblížení, existují dva způsoby, jak elektronicky změnit ohniskovou vzdálenost. Bez ohledu na to, co používáte, A6300 zobrazí změnu na ohniskové vzdálenosti na obrazovce, abyste vždy věděli, jakou ohniskovou délku používáte.

Jedním ze způsobů je otočit žebrovaný prsten zoomu. Je to reaktivní, ale na rozdíl od tradičního manuálního prstenu zoomu můžete zažít mírné zpoždění, pokud najednou přiblížíte z krátké ohniskové délky k dlouhé, nebo naopak.

Druhým způsobem je použití páky Power Zoom, která umožňuje provádět hladké přechody mezi ohniskovými délkami při natáčení videa. Rychlost zoomu závisí na tom, jak tvrdě stisknete páku. Je dostatečně velký, abyste jej snadno našli prstem bez pohledu a pěkně texturované.

Stojí za zmínku, že zoom se vždy resetuje na 18 mm, pokud vypnete kameru nebo necháte jej jít do režimu spánku.

Vzhledem k tomu, že 18-105 mm není zapečetěno počasí, je nejlepší chránit kombinaci v nepříznivém počasí pomocí levné dešťové pokrývky, jako je ta, kterou vlastníme z OP/Tech.

Prostřednictvím objektivu. kvalita obrazu

Bez ohledu na ohniskovou vzdálenost nebo vzdálenost, kterou jste od svého předmětu.6 s 18-105mm. Výkon na f/4 a f/8 je téměř stejně dobrý, zatímco difrakce se začíná zacházet kolem kolem f/11.

Rohy vyprávějí opačný příběh. Zatímco f/8 a f/11 jsou poměrně ostré, hodnoty mezi f/4 a f/5.6 je docela měkký.

Když mluvíme z pohledu skutečného světa, byl bych docela šťastný, když jsem použil tento objektiv na jakémkoli cloně od f/4 do f/11 a dokonce f/16 při tlaku. Ačkoli to není tak ostré jako prvotřídní, funguje to dobře pro univerzální čočku na clonách, na kterých záleží.

Zde si můžete prohlédnout celou sadu obrázků pořízených na 18 mm, 50 mm a 105 mm a různé clony.

Přečtěte si jakoukoli recenzi této čočky a určitě si všimnete plné kapitoly věnované nekontrolovatelnému zkreslení, zejména na teleobjektivu (také označované jako zkreslení Pincushion).

Chcete-li říct pravdu, je nepravděpodobné, že si někdy všimnete zkreslení, pokud použijete jedno z nejnovějších těl Sony (včetně A6300), protože software fotoaparátu opravuje JPGS, zatímco postprodukční programy jako Lightroom automaticky umožňují opravy profilů profilem pomocí výběru výběrem výběrem výběrem výběrem výběrem výběrem výběrem výběrem výběrem výběrem výběrem výběrem profilem profilu pomocí výběru profilů profilu. objektiv z databáze.

Níže můžete vidět opravenou a neopravenou verzi stejného syrového souboru pořízeného za 105 mm. Je docela zřejmé, jak těžce 18-105 mm závisí na korekci softwaru.

VigNetting je další nedostatek, který je opraven softwarem a postprodukční programy fotoaparátu. Bez povolení profilu objektivu je na f/4 přítomno nějaké mírné viněty.

Světla se vyskytuje v některých případech ve formě duhy nebo fialových pruhů kolem umělých světelných zdrojů.

Budete také pozorovat určitou mírnou chromatickou aberaci až do asi f/8 i při povolených opravách softwaru, ale můžete jej snadno odstranit v softwarových programech, jako je Lightroom.

Pokud jde o bokeh, zjistil jsem, že je docela příjemné pro oko pro objektiv zoomu f/4. Zaměřením na téma na minimální vzdálenosti čočky (0.45 m široký / 0.95 m tele), můžete dosáhnout krémového pozadí s oblastmi mimo zaostření, které zůstávají poměrně hladké a kulaté i na okrajích rámu. Z tohoto důvodu bych neváhal ho použít jako portrétní čočku v špetce.

Výkon. Autofocus

18-105mm je poměrně stará čočka z digitálního hlediska, takže jsem byl zvědavý, jak by to fungovalo na zbrusu nové A6300 se svými 425 body detekce fáze na senzoru. Použil jsem to jak v dobrém světle na rychle se pohybující předměty (Red Kites), tak špatné světlo na mírně pomalejší předměty (fotbalové hráči).

Nebyl jsem schopen se velmi blížit k červeným drakům, ale ve výjimečných příležitostech, že by se člověk pustil dostatečně blízko, aby naplnil rám, A6300 a 18-105 mm odvedli skvělou práci, když jsem byl schopen, jak jsem byl schopen sledovat a správně zarámovat.

Celkově byla moje míra zásahu kolem 70%, což vzhledem k tomu, že nejsem profesionální fotograf ptáků, říká hodně o schopnostech fotoaparátu a čočky.

Stejný experiment jsem provedl později ten den na rackech u pláže, protože jsem se k nim dokázal přiblížit a výsledky byly stejné.

Poté jsem vzal kombo do místní fotbalové hry. Abych shrnul, co jsem napsal ve svém vyhrazeném článku o hře, A6300 a 18-105mm si velmi dobře vzhledem k špatnému světlu a rychlosti hráčů.

V tomto případě byla moje míra zásahu ve skutečnosti vyšší. asi 80%., ale částečně jsem to položil na pohyby hráčů o něco předvídatelnější než pohyby červených draků. A co víc, kdybych použil delší ohniskovou vzdálenost, jsem si jistý, že bych měl větší potíže s udržováním hráčů v rámečku.

Výkon. optická stabilizace

Optická stabilizace 18-105 mm je pro většinu aplikací více než dost a dokazuje skutečnou požehnání na tělech postrádající vestavěnou stabilizaci, jako je A6000 nebo A6300. Nejpomalejší rychlost, kterou jsem dokázal dosáhnout s A6300 při 32 mm, byla 0.4s. (Všimněte si, že nedostatek ostrosti na obrázku níže není způsoben chvěním, ale spíše difrakcí na f/22.)

Funguje také velmi dobře pro video, zejména v tandemu s elektronickým pákem zoomu na boku čočky. Ve skutečnosti bych řekl, že byste mohli snadno opustit stativ doma a spolehnout se pouze na optickou stabilizaci této čočky pro neformální natáčení videa. Pokud přeskočíte na minutu 2:31 v krátkém klipu níže, můžete vidět, jak efektivní to bylo během festivalu 40. let v Colwyn Bay.

Závěr

Co víc je říct? Sony 18-105mm f/4 je dobrým umělcem pro univerzální objektiv bez ohledu na to, zda střílíte fotografie nebo video.

Nejen, že je ve středu ostrost na nejdůležitějších otvorech, má také velmi všestranný rozsah zoomu, který vyhovuje všemu od krajiny po sport, a přestože jeho nejrychlejší clona je pouze f/4, je konstantní v celém rozsahu zoomu.

Díky zoomu a optické stabilizaci čočky můžete snadno dosáhnout hladkého a stabilního ručního záběru na nestabilizovaných tělech APS-C, jako je A6300. Navíc má velmi příjemný bokeh, přestože nemá extrémně rychlý maximální clonu nebo blízká vzdálenost minimálního zaostření.

Trpí zkreslením zejména na konci teleobjektivu, ale protože JPG jsou korigovány v kameře a surové soubory lze upravit vhodným profilem čočky, není to důvod k obavám. Totéž lze říci o chromatické aberaci, která zmizí jedním kliknutím na tlačítko v Lightroomu.

Jediným aspektem, který by mě skutečně odložil nákup tohoto objektivu pro A6300, je velikost. Neřekl bych to těžké, ale zabírá to spoustu místa uvnitř vaší tašky a může být těžkopádné, pokud vše, co chcete udělat, je chytit pár příležitostných snímků na procházku nebo udělat nějakou pouliční fotografii. Jedná se však o problém společného pro všechny konstantní přiblížení clony s všestranným rozsahem zoomu, takže máme jen málo na výběr, ale přijmout kompromis.

Také proto, že čočka je měkčí v rozích a na okrajích než ve středu, mohou ti, kdo převážně střílí krajinu. Dvě dobré alternativy jsou Sony E 10-18mm f/4 nebo dokonce Zeiss Touit 12 mm f/2.8 Pokud se vám líbí práce s prvočísla.

Co se mi líbí na Sony 18-105mm f/4:

 • Poskytuje velmi všestranný rozsah zoomu pro různé žánry
 • Má konstantní clonu f/4
 • Bokeh je příjemný vzhledem k tomu, že nemá velmi rychlý maximální clonu
 • Optická stabilizace funguje velmi dobře na nestabilizovaných tělech, jako je A6300 pro fotografie a video
 • Přepínač zoomu je potěšením použít pro video

Co se mi nelíbí na Sony 18-105mm f/4:

 • Poměrně velký a objemný
 • Ne příliš ostrý na okrajích rámu
 • Spousta zkreslení na teleobjektivu a chromatické aberaci (ale oba se snadno opravují)
 • Světlice nedochází často, ale když ano, může to být invazivní
 • Není počasí upevněné

O Heather

Heather Broster se narodil v Kanadě, žil v Japonsku a Itálii, ale v současné době volá Wales Home. Je testerem na plný úvazek na Mirrorlessonech. Můžete ji sledovat na google nebo !

Sony E 18-105mm f/4 Pz G OSS Recenze

Gary Wolstenholme recenzí SONY 18-105mm f/4 Power Zoom G OSS pro kamery Sony Nex a E-Mount.

Tento 6x objektiv zoomu má konstantní maximální otvor f/4 v celém rozsahu zoomu, systém zoomu se dvěma samostatnými ovládacími prvky, vnitřním zaostřením a zoomem a optickou stabilizací.

Vzhledem k tomu, že tato čočka nese přezdívku Sony ‚G‘, je to jedna z jejich prémiových čoček, přesto se cena zdá být docela rozumná, kolem 450 GBP. Mohlo by to být příliš dobré na to, aby to byla pravda? V této recenzi prozkoumáme.

Jeden obrázek nás může změnit.

Obrázek, okamžik může změnit způsob, jakým se cítíme. Změňte, jak se vidíme. Změňte naše porozumění a změňte pravidla. Vyprovokujte a mění historii.

podle, sony

Sony 18-105mm f/4 Pz G OSS Manipulace a funkce

Stavba a design je typické pro čočky Sonyho prémiového e-mant, s robustní hliníkový vnější čočku a kovovou čočku. Navzdory velké velikosti této čočky je to přiměřeně nízká hmotnost, vážící pouze 427 g. I s velkou velikostí objektivu je nízká hmotnost zajišťuje, že se objektiv dokonale odpovídá i těmi nejkompaktnějšími těly kamery Nex a velmi dobře se zabývá na NEX-7 používaném pro testování.

Automatické zaostření je přesně rychlé zamykání na subjekty. Použití úprav manuálního zaostření je potěšením díky hladké akci zaostřovacího prstenu, který je pěkně tlumený. Minimální zaostření se liší v celém rozsahu zoomu a je 45 cm při 18 mm a 95 cm při 105 mm.

Vzhledem k tomu, že se zaostření a přiblížení provádí interně, filtrační kroužek 72 mm se netočí, což činí objektiv ideální pro použití s ​​odstupňovanými a polarizačními filtry. Hluboká kapota čočky ve tvaru okvětního lístku je dodávána jako standard, která se připojuje k čočce pomocí bajonetu.

Objektiv se zdá být zaměřen spíše na video než Stills, s ovládacím prstelem ve stylu videokamery/širokého zoomu doprovázející prsten zoomu, který lze otočit. V provozu je mírné zpoždění s obou ovládacími prvky, i když přiblížení lze provést velmi hladce, což bude velmi dobře vyhovovat videu. Při přepínání na kameru je patrné zpoždění s připojenou čočkou, protože se objektiv připravuje na použití a pokaždé resetuje zoom na 18 mm.

Pro ty časy, kdy jsou nutné pomalé rychlosti závěrky, je tato čočka vybavena optickou stabilizací obrazu. S opatrností lze pořídit ostré ruční obrázky při rychlosti závěrky tak pomalu jako 1/20 sek.

Sony 18-105mm f/4 Pz G OSS Performance

Ostrost je již vynikající ve středu rámu na maximálním otvoru a 18 mm, přičemž k okrajům rámu je zaznamenána velmi dobrá jasnost. Zastavení dolů zlepšuje výkon napříč rámem, přičemž na f/5 bylo dosaženo jasnosti vrcholu.6. Zde je ostrost ve středu vynikající a vynikající směrem k okrajům rámu.

Přiblížení na 45 mm má za následek zlepšení výkonu na maximální cloně. Zde je ostrost ve středu vynikající a jasnost vůči okrajům rámu je velmi dobrá. Zastavení na f/5.6 Výsledky k maximálnímu výkonu napříč rámem. Zde je ostrost vynikající ve středu rámu a vynikající směrem k okrajům rámu.

Jak číst naše grafy

Modrý sloupec představuje hodnoty ze středu rámečku obrázku na různých clonách a zelená je z okrajů. Průměrování je dává červeným váženým sloupcem.

Měřítko na levé straně je známkou skutečného rozlišení obrazu. Čím vyšší je sloupec, tím lepší je výkon objektivu. Jednoduchý.

Jak číst naše grafy

Chromatická aberace je neschopnost zaměřit se na senzor nebo film všechny barvy viditelného světla ve stejném bodě. Těžká chromatická aberace dává znatelné tření nebo halo efekt kolem ostrých okrajů na obrázku. Lze jej vyléčit v softwaru.

Apochromatické čočky mají speciální prvky čoček (asférické, mimořádně nízké rozptyl atd.), Aby se minimalizoval problém, a proto obvykle stojí více.

Zkreslení, které tato čočka produkuje, je docela patrné. Při 18 mm 0.Je přítomno 495% zkreslení Pincushion, které je nahrazeno 7.2% zkreslení Pincushion při 105 mm. Nex 7 používaný pro testování automaticky opravuje obrázky JPEG po pořízení, což má za následek, že obrázek skáká divoce na obrazovce, jakmile se korekce vztahují. Jak se korekce použije, účinně protahuje střed rámečku, bude to mít za následek snížení rozlišení v obrazech JPEG. Nezpracované obrázky jsou ponechány neopraveny.

Dodaná kapota čočky dělá skvělou práci při stínění čočky před cizím světlem, které může způsobit problémy s světlem. I bez kapoty je tato čočka docela odolná vůči světlice a při střelbě do světla si dobře udržuje kontrast.

Sony 18-105mm f/4 Pz G OSS Ukázkové fotografie

Vzhledem k tomu, že zkreslení čočky je velmi patrné při fotografování surových obrázků, zahrnuli jsme příklady ukazující obrázky JPEG korigované ve kamerách, jakož i v Adobe Photoshop níže. Pomocí Adobe Photoshop CS6 a Camera RAW 8.4 Beta. Pro ty, kteří střílejí pouze JPEG, je nepravděpodobné.

Sony 18-105mm f/4 Pz G OS Ostatní vzorky

Hodnota za peníze

Tento objektiv lze vyzvednout za přibližně 450 GBP, což se zdá být docela dobrou hodnotou za peníze, vzhledem k specifikaci této čočky. Neexistují žádné přímé alternativy pokrývající stejný rozsah, se stejnou clonou v tuto chvíli. Nejbližší je pravděpodobně Sony 18-200 mm f/3.5-6.3 OSS Len, která získává na závěru teleobjektivu a stojí 550 GBP.

Sony 18-105mm f/4 Pz G OSS Verdikt

Je zřejmé, že protože tato čočka je zaměřena na video střelce, některé z optických problémů nemusí být problémem pro lidi, kteří zaznamenávají pohyblivé obrázky s tímto objektivem na fotoaparátu Nex. Ve skutečnosti je to pro tuto práci velmi dobré.

Tyto střelby mohou být opatrné před špatným výkonem směrem k okrajům rámu na teleobjektivu zoomu a přítomného divokého zkreslení, jakož i vysokých úrovní třásně přítomného. Tyto problémy ztěžují čočku těm, kteří mohou s touto čočkou střílet fotografie, pokud nestřelí pouze JPEG.

Sony 18-105mm f/4 Pz G OSS Pros

Vynikající kvalita sestavení vynikající ostrost ve středu rámu Relativně lehká účinná optická stabilizace

Sony 18-105mm f/4 Pz G OSS CONS

Nedostatek ostrosti směrem k okrajům rámu při 105 mm vysokých hladinách CA divokého zkreslení při 105 mm

podle, sony
FUNKCE
ZACHÁZENÍ
VÝKON
Hodnota za peníze
VÝROK

Kup nyní

Prodat nebo obchodovat s použitými fotografiemi a video sadou s MPB

S MPB můžete získat bezplatnou instantní nabídku pro soupravu, kterou chcete prodat, včetně transakce All-in-One Trade-in all-in-one. Není třeba zpětných volání ani čekat na e.mailovou nabídku. Poté, pokud se rozhodnete prodat, MPB vyzvedne vaši soupravu s bezplatnou inkasovou sbírkou DPD a během několika dnů dostanete zaplacenou hotovost na svůj účet. MPB vás také informuje o stavu vašeho zařízení v každém kroku cesty a celý proces je uhlíkový neutrální.

Nemáme nejnovější cenu, ale níže uvedený odkaz vás zavede k nejdůležitějším položkám.

Nemáme nejnovější cenu, ale níže uvedený odkaz vás zavede k nejdůležitějším položkám.

Transformujeme způsob, jakým lidé kupují, prodávají a obchodujeme s foto a video sadou.

Podpořte tento web poskytnutím darů, nákupu plus členství nebo nakupováním s jedním z našich přidružených společností: Amazon UK, Amazon Us, Amazon CA, eBay UK, MPB. Při používání těchto odkazů vás to nestojí nic navíc, ale podporuje web a pomáhá udržovat efotozin zdarma k použití, děkuji.

Комментарии и мнения

Razorv 9

Vysoké zkreslení, které Gary uvádí, je dobře znázorněno na 2. obrázku 2 mužů před budovou, přibližováno na 105 mm. Gary však neříká, zda je možnost kompenzace čočky v nastavení NEX-7 zapnuto nebo vypnuta. Viděl jsem další recenzi této čočky a recenzent uvedl, že toto zkreslení je opraveno, když je tato možnost zapnuta. Vzhledem k zkreslení mohu hádat, že Gary nezapnul kompenzaci čočky v nabídce NEX-7, ale pak znovu, pokud ano, má tato čočka vážný problém s zkreslením. Gary můžete prosím ověřit, zda byla kompenzace objektivu zapnutá nebo vypnuta nebo ne? Díky, Greg Siesta Key, FL

Vysoké zkreslení, které Gary uvádí, je dobře znázorněno na 2. obrázku 2 mužů před budovou, přibližováno na 105 mm. Gary však neříká, zda je možnost kompenzace čočky v nastavení NEX-7 zapnuto nebo vypnuta.

Viděl jsem další recenzi této čočky a recenzent uvedl, že toto zkreslení je opraveno, když je tato možnost zapnuta.

Vzhledem k zkreslení mohu hádat, že Gary nezapnul kompenzaci čočky v nabídce NEX-7, ale pak znovu, pokud ano, má tato čočka vážný problém s zkreslením.

Gary můžete prosím ověřit, zda byla kompenzace objektivu zapnutá nebo vypnuta nebo ne?

Díky, Greg Siesta Key, FL

Josa 11 25

Chtěl jsem položit stejnou otázku. Jsem si jistý, že to bylo.

Razorv 9

Poslal jsem mu také soukromou zprávu, takže doufám, že se mu to brzy uslyším. Chci tuto čočku tak špatně na mém A6000 (když to dostanu). Ale s tímto typem zkreslení se bojím koupit ho, dokud neslyším zpět od Garyho.

Poslal jsem mu také soukromou zprávu, takže doufám, že se mu to brzy uslyším. Chci tuto čočku tak špatně na mém A6000 (když to dostanu). Ale s tímto typem zkreslení se bojím koupit ho, dokud neslyším zpět od Garyho.

Razorv 9

Myslím, že to mohlo být, ale možná ne na tom obrázku, který pořídil. Možná nám ukázal neopravený obrázek. V recenzi uvádí: „Nex 7 použitý pro testování automaticky opravuje obrázky JPEG, jakmile jsou pořízeny, což má za následek, že obraz skáká divoce na obrazovce, jakmile jsou opravné opravy. Jakmile se korekce použije, účinně protahuje střed rámečku, bude to mít za následek výrazně snížené rozlišení v obrazech JPEG.„Ale Gary neříká, zda je kompenzace čočky nebo vypnuto, že obrázek na 105 mm.

Myslím, že to mohlo být, ale možná ne na tom obrázku, který pořídil. Možná nám ukázal neopravený obrázek. V recenzi uvádí:

„Nex 7 použitý pro testování automaticky opravuje obrázky JPEG po pořízení, což má za následek, že obrázek skáká divoce na obrazovce, jakmile se aplikují korekce. Jakmile se korekce použije, účinně protahuje střed rámečku, bude to mít za následek výrazně snížené rozlišení v obrazech JPEG.“

Ale Gary neříká, zda je kompenzace čočky nebo vypnuto, že obrázek na 105 mm.

12 927 1

Bruceo 9

Toto je první skutečná recenze této čočky, kterou jsem viděl (a děkuji 🙂 a z neoficiálních účtů zde nejsou žádná skutečná překvapení zde. Je pravděpodobné, že dostanu A6000 konkrétně používat tento objektiv pro fotografie, bez ohledu na nešťastné zoomové dráty nebo nadměrné geometrické zkreslení. Profil Adobe čočky už nějakou dobu existuje pro ACR a Lightroom. Nemám ponětí, jak je to efektivní. Některé z těchto profilů se zdají být vynikající. Někteří ne tak dobří. A zda je profil ACR přesný nebo ne, použiji samostatný/filtr software Ptlens pro korekci kritické geometrické zkreslení, i když musím posílat vzorky Tom Niemann/Epaperpress sám. Tento software se snadno používá a vynikající. Fwiw neexistuje způsob, jak by byl ošklivý příklad 105 mm korigován. V PS to pěkně „un-warps“, což mě poněkud překvapilo, vzhledem k složitosti zkreslení. I s mými hrubými manipulacemi bylo přítomno spoustu rozlišení. Nitpicking, největším problémem bylo nadměrné ostření, které bylo přítomno (což bylo v pořádku vzhledem k jeho účelu jako vzorek řešení).

Toto je první skutečná recenze této čočky, kterou jsem viděl (a děkuji vám a z neoficiálních účtů, že zde nejsou žádná skutečná překvapení. Je pravděpodobné, že dostanu A6000 konkrétně používat tento objektiv pro fotografie, bez ohledu na nešťastné zoomové dráty nebo nadměrné geometrické zkreslení.

Profil Adobe čočky už nějakou dobu existuje pro ACR a Lightroom. Nemám ponětí, jak je to efektivní. Některé z těchto profilů se zdají být vynikající. Někteří ne tak dobří.

A zda je profil ACR přesný nebo ne, použiji samostatný/filtr software Ptlens pro korekci kritické geometrické zkreslení, i když musím posílat vzorky Tom Niemann/Epaperpress sám. Tento software se snadno používá a vynikající.

Fwiw neexistuje způsob, jak by byl ošklivý příklad 105 mm korigován. V PS to pěkně „un-warps“, což mě poněkud překvapilo, vzhledem k složitosti zkreslení. I s mými hrubými manipulacemi bylo přítomno spoustu rozlišení. Nitpicking, největším problémem bylo nadměrné ostření, které bylo přítomno (což bylo v pořádku vzhledem k jeho účelu jako vzorek řešení).

Korekce objektivu byla zapnutá, ale nevztahuje se na surové soubory, které se používají pro testování. Obrázek skočí kolem něčeho chronického v hledáčku, když se korekce vztahuje. Jak jsem řekl [QUOTE] Nex 7 použitý pro testování automaticky opravuje obrázky JPEG po jejich pořízení, což má za následek, že obraz skáká divoce na obrazovce, jakmile se korekce uplatňují. Jakmile se korekce použije, účinně protahuje střed rámečku, bude to mít za následek výrazně snížené rozlišení v obrazech JPEG.[/QUOTE] S kamerou, která musí aplikovat tak hodně korekce, bude ve středu sníženo rozlišení obrázku, protože to bude nataženo pro kompenzaci. Není to také k dispozici, pokud střílíte RAW, kde budete muset opravit ručně, nebo použít již existující profil čočky.

Korekce objektivu byla zapnutá, ale nevztahuje se na surové soubory, které se používají pro testování. Obrázek skočí kolem něčeho chronického v hledáčku, když se korekce vztahuje.

Citace: Nex 7 použitý pro testování automaticky opravuje obrázky JPEG po jejich pořízení, což má za následek, že obrázek skáká divoce na obrazovce, jakmile se korekce vztahují. Jakmile se korekce použije, účinně protahuje střed rámečku, bude to mít za následek výrazně snížené rozlišení v obrazech JPEG.

podle, sony

Vzhledem k tomu, že kamera musí aplikovat tak hodně korekce, bude ve středu sníženo rozlišení obrázku, protože to bude nataženo pro kompenzaci. Není to také k dispozici, pokud střílíte RAW, kde budete muset opravit ručně, nebo použít již existující profil čočky.

Razorv 9

Jen nechápu, jak dokáže Sony vyrobit takhle objektiv a mít tolik zkreslení na dlouhém konci? To nedává smysl. Objektiv Earl Zeiss 16-70 mm E nemá žádné nebo téměř žádné zkreslení při 70 mm. Ja není to 105 mm zoom. Je to skoro jako, pojďme si udělat mizernou čočku a nabijte za to 600. Pak je na uživatelích, aby napravili to, co jsme nemohli vyvinout. Citace od Garyho: „[B] Zkreslení, které tato čočka produkuje, je jako nic jiného, ​​co jsem kdy viděl.[/b] při 18 mm 0.Je přítomno 495% zkreslení Pincushion, které je nahrazeno 7.2% zkreslení Pincushion při 105 mm „opravdu? dobře. Ať už Sony. Díky za nedostatečně rozvinuté čočky.

Jen nechápu, jak dokáže Sony vyrobit takhle objektiv a mít tolik zkreslení na dlouhém konci? To nedává smysl. Objektiv Earl Zeiss 16-70 mm E nemá žádné nebo téměř žádné zkreslení při 70 mm. Ja není to 105 mm zoom.

Je to skoro jako, pojďme si udělat mizernou čočku a nabijte za to 600. Pak je na uživatelích, aby napravili to, co jsme nemohli vyvinout.

Citace od Gary: „Zkreslení, které tato čočka produkuje, je jako nic jiného, ​​co jsem kdy viděl. Při 18 mm 0.Je přítomno 495% zkreslení Pincushion, které je nahrazeno 7.2% zkreslení Pincushion při 105 mm „

One Lens for EVERYTHING. SONY 18-105 f4 G OSS review | 3 years later.

Opravdu? dobře. Ať už Sony. Díky za nedostatečně rozvinuté čočky.

Bruceo 9

S přísnými potřebami moderních senzorů s vysokou hustotou si myslím, že uvidíme stále více a více čoček vyžadujících významnou korekci v softwaru jako kompromis k jiným nepružnějším parametrům. Korekce JPEG je automatická a v podstatě průhledná. Protože zpracovávám všechny své obrázky „Keeper“ ručně od RAW a vzhledem k tomu, že korekce surových čoček je zaškrtávacím políčkem, je klíčovým problémem „kolik ztráty rozlišení je tam?’A‘ je ta ztráta rozeznatelná a užitečný kompromis?“Nebudu tvrdit, že toto zkreslení není nadměrné, protože i můj 14mm Samyang se zdá být skromný ve srovnání a to je nejdivočejší, co jsem kdy viděl. Ne že by bylo třeba provést opravu. Ale kolik viditelné ztráty je zapojeno do vysoce kvalitní konverze. V mé mysli to je jediné, na čem záleží. Věřím, že vidíme vlnu budoucnosti a její tlačení nebo porušování hranic toho, co je praktické. dnes. Protože zkreslení je zjevně nadměrné a protože ve středu je mnoho vysoce kvalitních informací, zdálo by se mi, že tento objektiv by byl ideálním kandidátem pro testování praktických důsledků této ztráty. Stejně jako před a po testech na rozlišení. Toto je téma dlouho zpožděné pro kontrolu a přísné testování. Nápověda, nápověda, nápověda 🙂

S přísnými potřebami moderních senzorů s vysokou hustotou si myslím, že uvidíme stále více a více čoček vyžadujících významnou korekci v softwaru jako kompromis k jiným nepružnějším parametrům. Korekce JPEG je automatická a v podstatě průhledná. Protože zpracovávám všechny své obrázky „Keeper“ ručně od RAW a vzhledem k tomu, že korekce surových čoček je zaškrtávacím políčkem, je klíčovým problémem „kolik ztráty rozlišení je tam?’A‘ je ta ztráta rozeznatelná a užitečný kompromis?‘

Nebudu tvrdit, že toto zkreslení není nadměrné, protože i můj 14mm Samyang se zdá být skromný ve srovnání a to je nejdivočejší, jaké jsem kdy viděl, ale rád bych věděl, jaké jsou praktické důsledky „v reálném světě“. Ne že by bylo třeba provést opravu. Ale kolik viditelné ztráty je zapojeno do vysoce kvalitní konverze. V mé mysli to je jediné, na čem záleží.

Věřím, že vidíme vlnu budoucnosti a její tlačení nebo porušování hranic toho, co je praktické. dnes. Protože zkreslení je zjevně nadměrné a protože ve středu je mnoho vysoce kvalitních informací, zdálo by se mi, že tento objektiv by byl ideálním kandidátem pro testování praktických důsledků této ztráty. Stejně jako před a po testech na rozlišení. Toto je téma dlouho zpožděné pro kontrolu a přísné testování. Nápověda, nápověda, nápověda

12 927 1

Zahrnovali jsme příklady JPEG ukazující korigovaný JPEG z kamery a další JPEG opravený ve Photoshopu.

Zahrnovali jsme příklady JPEG ukazující korigovaný JPEG z kamery a další JPEG opravený ve Photoshopu.

Razorv 9

[QUOTE] Zahrnovali jsme příklady JPEG ukazující korigovaný JPEG z kamery a další JPEG opravený ve Photoshopu.[/QUOTE] To je skvělé! Díky za zveřejnění. Může mi někdo říct s obrázky JPEG korigovanými „ve fotoaparátu“, pokud to zpomalí rychlost poprsí z 11 snímků?

Citace: Zahrnovali jsme příklady JPEG ukazující opravený JPEG z kamery a další JPEG opravený ve Photoshopu.

To je skvělé! Díky za zveřejnění.

Обзор объектива Sony E PZ 18-105 F4 G OSS

Může mi někdo říct s obrázky JPEG korigovanými „ve fotoaparátu“, pokud to zpomalí rychlost poprsí z 11 snímků?

Razorv 9

OMG, to je obrovské množství ztráty v korigovaném JPEG „In Camera“. Rozdíl v noci a den! Nelze ani rozeznat menší písmena na tváři hodin na korigovaném JPEG „In Camera“. Vypadá to, že zpracování rukou JPEG ve Photoshopu je způsob, jak jít. Jaký filtr jste použili nebo použili k opravě obrázku ve Photoshopu? dík.

OMG, to je obrovské množství ztráty v korigovaném JPEG „In Camera“. Rozdíl v noci a den! Nelze ani rozeznat menší písmena na tváři hodin na korigovaném JPEG „In Camera“.

Vypadá to, že zpracování rukou JPEG ve Photoshopu je způsob, jak jít.

Jaký filtr jste použili nebo použili k opravě obrázku ve Photoshopu?

12 927 1

Ahoj Razorv, ve fotoaparátu JPEG je převzat ze surového souboru, což je obrázek zmenšené velikosti (1606×1080), obrázek převedený z RAW na JPEG v Adobe Photoshop je obrázek plné velikosti obrázek.

Ahoj Razorv, ve fotoaparátu JPEG je převzat ze surového souboru, což je obrázek zmenšené velikosti (1606×1080), obrázek převedený z RAW na JPEG v Adobe Photoshop je obrázek plné velikosti obrázek.

Bruceo 9

Je nešťastné, že nevidíme korekci JPEG mimo kameru při plném 24 MP, ale celý 6000×4000 OOC JPEG pravděpodobně neexistuje (a nikdy v tomto testu neudělal). Jsem povzbuzován, že „z trasa ACR-PS JPEG“ udržuje vynikající ostrost a může být dokonce trochu vylepšena. Vidím, že se zdá, že CA v malém OOC JPEG chybí, zatímco je to docela ošklivé v „předběžném ACR-PS JPEG“. Musím předpokládat, že na kartě ACR „Correction“. „Odebrat chromatickou aberaci“ nebyla zkontrolována. Budu velmi rozrušený, pokud je to nejlepší ACR může udělat s tímto CA. Obzvláště zajímavé je, že je to nesrovnalost mezi korekcí OOC JPEG Geometric Defory a korekcí ACR pomocí profilu Adobe Lens profil. Zkopíroval jsem oba opravené obrázky na PS a převlékl jsem malý OOC JPEG až do 24 MP. Poté jsem použil nástroj pravítka k narovnání obou obrázků pomocí koncových bodů z jednoho z drážky v hnědém kameni a poté nakreslil světle modrou čáru v obou vzorcích pomocí stejných koncových bodů. Vyřízl jsem malou část zvětšeného OOC JPEG, kompenzoval ji na obrázku „From-Raw ACR-PS JPEG“ a ořízl celý obrázek tak, aby se vešel na obrazovku 1080p. Fwiw sekce, která byla zkopírována. Není překvapivé, protože tyto dva obrázky zkreslují/opravují. Podváděl jsem a změnil velikost, aby bylo snazší vnímat skutečný posun modrých referenčních linek. http: // www.Pbase.com/misterpixel/image/154652117, jak můžete vidět (nebo doufat, že vidíte), (nižší rozlišení) vložení OOC s červeným okrajem ukazuje, že OOC opravený obrázek je stále zkreslený dvakrát tolik, než „profil čočky ACR“ opraven ‚ verze. Osobně se vsadím, že Ptlens nakonec bude ještě lépe, ale kamera cokoli dělá přijatelnou práci a ACR dělá ještě lépe při zachování ostrosti.

Je nešťastné, že nevidíme korekci JPEG mimo kameru při plném 24 MP, ale celý 6000×4000 OOC JPEG pravděpodobně neexistuje (a nikdy v tomto testu neudělal). Jsem povzbuzován, že „z trasa ACR-PS JPEG“ udržuje vynikající ostrost a může být dokonce trochu vylepšena.

Vidím, že se zdá, že CA v malém OOC JPEG chybí, zatímco je to docela ošklivé v „předběžném ACR-PS JPEG“. Musím předpokládat, že na kartě ACR „Correction“. „Odebrat chromatickou aberaci“ nebyla zkontrolována. Budu velmi rozrušený, pokud je to nejlepší ACR může udělat s tímto CA.

Obzvláště zajímavé je, že je to nesrovnalost mezi korekcí OOC JPEG Geometric Defory a korekcí ACR pomocí profilu Adobe Lens profil.

Zkopíroval jsem oba opravené obrázky na PS a převlékl jsem malý OOC JPEG až do 24 MP. Poté jsem použil nástroj pravítka k narovnání obou obrázků pomocí koncových bodů z jednoho z drážky v hnědém kameni a poté nakreslil světle modrou čáru v obou vzorcích pomocí stejných koncových bodů. Vyřízl jsem malou část zvětšeného OOC JPEG, kompenzoval ji na obrázku „From-Raw ACR-PS JPEG“ a ořízl celý obrázek tak, aby se vešel na obrazovku 1080p. Fwiw sekce, která byla zkopírována. Není překvapivé, protože tyto dva obrázky zkreslují/opravují. Podváděl jsem a změnil velikost, aby bylo snazší vnímat skutečný posun modrých referenčních linek.

Jak vidíte (nebo doufáte, že vidíte), vložka (nižší rozlišení) vložení s červenou barvou ukazuje, že OOC opravený obrázek je stále zkreslený dvakrát tolik jako verze „profilu čočky ACR“. Osobně se vsadím, že Ptlens nakonec bude ještě lépe, ale kamera cokoli dělá přijatelnou práci a ACR dělá ještě lépe při zachování ostrosti.

12 927 1

Ahoj Bruceo, nahráli jsme verzi opravenou pomocí Adobe Photoshop CS6 / Adobe Camera RAW 8.4beta. Doufám, že to pomůže, díky Joshi.

Ahoj Bruceo, nahráli jsme verzi opravenou pomocí Adobe Photoshop CS6 / Adobe Camera RAW 8.4beta. Doufám, že to pomůže, díky Joshi.

Bruceo 9

Děkujeme za nový referenční obrázek z ACR 8.4 Beta. Mám nějaké potíže s interpretací mých výsledků. Musím předpokládat, že Adobe Camera RAW 8.4 Beta přichází s aktualizovaným profilem čočky Sony 18-105 G nebo vykreslovacím motorem v novém ACR zachází s tímto profilem jinak. To je jedno. Zdá se, že nyní tak mírně nadměrně opravuje obraz. Používáme okraj z architektury, kde je nemožné vědět, jak lineárně pravdivá je skutečná budova. Váš původní příklad ACR bych považoval za více než přijatelné pro všechny architektonické studie a nové 8.4 Beta je ještě přesnější (pokud je mírně přepracováno). Částka vypnutí je o něco víc než hlava montážního šroubu bílé ploché hlavy na hodinách! To je pro mě vlastně docela působivé. http: // www.Pbase.com/image/154652117 Existuje poměrně významný posun ve dvou korekcech surových konverzí. Udělal jsem srovnání režimu míchání v PS CS5 a dokonce i příležitostné zarovnání bylo nemožné. A když už mluvíme o posunu, původně jsem se pokusil sladit OOC JPEG a RAW Image prostřednictvím samotného obrázku a pak jsem si uvědomil hodiny. V nejnovější iteraci mého příkladu, kde je modrá čára na úrovni, je červená ohraničená vložka původní korekce OOC JPEG, pozadí je původní korigovaná z RAW verze a žlutá ohraničená vložka je opravena z Raw- ACR8.4 Beta. Také jsem začlenil bílou ohraničenou vložku, která je sníženou verzí celého obrázku. Více pro lidi, kteří na to narazili při surfování po webu a CA, je pryč v této nejnovější surové konverzi 🙂 a další se mi tento objektiv líbí pro řešení procházky.

Děkujeme za nový referenční obrázek z ACR 8.4 Beta.

Mám nějaké potíže s interpretací mých výsledků. Musím předpokládat, že Adobe Camera RAW 8.4 Beta přichází s aktualizovaným profilem čočky Sony 18-105 G nebo vykreslovacím motorem v novém ACR zachází s tímto profilem jinak. To je jedno. Zdá se, že nyní tak mírně nadměrně opravuje obraz. Používáme okraj z architektury, kde je nemožné vědět, jak lineárně pravdivá je skutečná budova. Váš původní příklad ACR bych považoval za více než přijatelné pro všechny architektonické studie a nové 8.4 Beta je ještě přesnější (pokud je mírně přepracováno). Částka vypnutí je o něco víc než hlava montážního šroubu bílé ploché hlavy na hodinách! To je pro mě vlastně docela působivé.

Ve dvou korekcech konverzí RAW dochází k poměrně významnému posunu. Udělal jsem srovnání režimu míchání v PS CS5 a dokonce i příležitostné zarovnání bylo nemožné. A když už mluvíme o posunu, původně jsem se pokusil sladit OOC JPEG a RAW Image prostřednictvím samotného obrázku a pak jsem si uvědomil hodiny. V nejnovější iteraci mého příkladu, kde je modrá čára na úrovni, je červená ohraničená vložka původní korekce OOC JPEG, pozadí je původní korigovaná z RAW verze a žlutá ohraničená vložka je opravena z Raw- ACR8.4 Beta. Také jsem začlenil bílou ohraničenou vložku, která je sníženou verzí celého obrázku. Více pro lidi, kteří na to narazili při surfování na webu.

A CA je pryč v této nejnovější konverzi Raw

A více se mi líbí tento objektiv pro řešení procházky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS