NASA říká, že říjnový start Artemis I bude obtížný Raketa SLS se schová před hurikánem Ian

Nejvýkonnější raketa NASA, SLS, musela být přes noc vrácena do skladovacího hangáru, aby byla chráněna před blížícím se hurikánem Ian.

Artemis 2 vynese astronauty na oběžnou dráhu kolem Měsíce bez přistání na jeho povrchu

  • NASA si bude muset udělat čas na výměnu baterií
  • Poslední komplikace proto start výrazně odloží
  • Dva pokusy o start byly již přerušeny

Pro NASA bude „obtížné“ uskutečnit nový pokus o start své mohutné rakety na Měsíc v říjnu, uvedl v úterý představitel americké vesmírné agentury, přičemž jako pravděpodobnější se jeví start v listopadu.

Raketa SLS, nejvýkonnější, jakou kdy NASA zkonstruovala, musela být přes noc vrácena do hangáru, aby byla chráněna před blížícím se hurikánem Ian.

Další možná okna pro start. určeno podle polohy Země a Měsíce. jsou od 17. do 31. října, pak od 12. do 27. listopadu.

„Víme, že nejdříve by to mohlo jít koncem října, ale je více než pravděpodobné, že půjdeme do okna v polovině listopadu,“ řekl administrátor NASA Bill Nelson pro CNN.

Na tiskové konferenci byl zástupce administrátora NASA Jim Free dotázán také na šance rakety pokusit se o start v říjnu.

nasa, říká, říjnový, start, artemis, bude

„Nemyslím si, že bychom něco smetli ze stolu,“ řekl. „Ale bude to těžké.“

Poté, co hurikán pomine, bude muset NASA věnovat čas výměně baterií autodestrukčního systému rakety, což je složitá operace, která se bude provádět ve skladovém hangáru.

Vyzdvižení 98 metrů vysoké rakety a její přeprava na startovací rampu, než bude nakonfigurována ke startu, zabere také několik dní.

Nejnovější neúspěch proto výrazně oddálí start dlouho očekávané mise Artemis 1.

Již dva pokusy o start byly na poslední chvíli přerušeny, a to na konci srpna a poté na začátku září, kvůli technickým problémům, včetně úniku při plnění nádrží rakety palivem.

Padesát let po poslední misi programu Apollo bude Artemis 1 sloužit k zajištění bezpečnosti kapsle Orion na vrcholu rakety, která v budoucnu dopraví posádku na Měsíc.

Mohou nové prémiové telefony Moto porazit iPhone, OnePlus a Samsung? Diskutujeme o tom v podcastu Orbital, Gadgets 360. Orbital je k dispozici na Spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcasts, Apple Podcasts, Amazon Music a všude tam, kde získáváte podcasty.

nasa, říká, říjnový, start, artemis, bude

Nejnovější technologické novinky a recenze sledujte na webu Gadgets 360 a Google News. Chcete-li získat nejnovější videa o gadgets a tech, přihlaste se k odběru našeho kanálu YouTube.

SOURCE

Image:gadgets360.com

nasa, říká, říjnový, start, artemis, bude
| Denial of responsibility | Contacts |RSS