Neoznámené 34jádrové procesory Intel Raptor Lake omylem vystavené na veletrhu Innovation 2022

neoznámené, 34jádrové, procesory, intel

Intelem je zde na veletrhu Innovation 2022 v San Jose vystaven plátek plný jader Raptor Lake, ale po bližším prozkoumání je zřejmé, že plátek obsahuje 34jádrové procesory Raptor Lake, které nebyly oznámeny. Zdá se také, že wafer byl vystaven neúmyslně. To je vzrušující, protože Intel již dříve oznámil své čipy Raptor Lake s maximem 24 jader, ale o 34jádrovém modelu nebyla žádná zmínka.

Poprvé jsme destičku objevili ve stánku a bylo zřejmé, že je větší než destičky pro stolní počítače Raptor Lake, které jsme viděli v Izraeli. Po diskusi s personálem stánku a dr. Ian Cuttress ze společnosti Than Moore, personál stánku, který nevěděl, že se jedná o nevydané procesory, objevil na nosiči štítek a zjistil, že se jedná o plátek nevydaného křemíku procesoru.

Bližší pohled na wafer naznačuje, že se nejedná o design standardních procesorů Raptor Lake. Jak můžete vidět, jádra nejsou uspořádána horizontálně ve dvou řadách, jak to vidíme u typických čipů Raptor Lake (schéma desktopových čipů Raptor Lake-S od společnosti Intel můžete vidět na druhém snímku výše uvedeného alba a skutečnou kostku na konci článku).

Kromě toho se zdá, že 34 jader je propojeno síťkou, jako je tomu u modelů Ice Lake (třetí obrázek z alba), a nikoliv známou kruhovou sběrnicí, kterou vídáme u čipů Intel pro stolní počítače. Můžeme také rozeznat osm paměťových řadičů DDR5 a něco, co vypadá jako bloky UPI, což vše není na standardních modelech stolních počítačů.

Pravděpodobně se jedná o to, co je známo jako die Sapphire Rapids MCC, ale s označením Raptor Lake pro trh pracovních stanic. Pracujeme na dalším upřesnění.

neoznámené, 34jádrové, procesory, intel

Obsluha stánku nevěděla, že tento wafer obsahuje neohlášené 34jádrové čipy, a došlo k určitému zmatku ohledně toho, které procesory jsou na waferu vyleptány. Nakonec, po diskusi s personálem stánku a předpovědích, že se jedná o procesory Ice Lake, nám jeden ze zaměstnanců ukázal důkaz, že die je ze skutečného křemíku Raptor Lake.- na zadní straně nosiče die je nálepka, která to objasňuje štítkem s nápisem „Raptor Lake-S 34-Core“.“

Die se zdá být větší než die, která se pouští do standardních stolních počítačů se socketem LGA 1700, takže se zdá, že je příliš velká na to, aby se vešla do obalu pro stolní počítače. To znamená, že se pravděpodobně jedná o procesor určený pro trh pracovních stanic.

neoznámené, 34jádrové, procesory, intel

Kromě toho die obsahuje 34 různých oblastí jader, které se zdají být propojeny sítí, což znamená, že se pravděpodobně jedná o vysoce výkonná jádra (p-jádra). Konstrukce neobsahuje čtyřjádrové klastry e-jader, jak je známe z modelů stolních počítačů. Připomínáme, že špičková konfigurace pro stolní počítače je osm p-jader a 16 e-jader. Níže si můžete prohlédnout obrázek standardních matric Raptor Lake pro stolní procesory.

SOURCE

neoznámené, 34jádrové, procesory, intel

Image:www.tomshardware.com

| Denial of responsibility | Contacts |RSS