Odemknutí jako v iPhonu pro Android

odemknutí, jako, iphonu, android

V čem je odemykání Androidem lepší než Face ID na iPhonu?

V poslední době jsme si zvykli, že Face ID v iPhonu je nejlepší a nejbezpečnější systém zabezpečení smartphonu. To je v podstatě všechno. výrobci zařízení se systémem Android se v průběhu let nikdy nenaučili, jak vytvořit podobnou technologii rozpoznávání obličeje. Není to však tak jednoduché. Pokud si máte vybrat přímo mezi Face ID na iPhonu a otiskem prstu v kombinaci se skenováním obličeje na Androidu, osobně bych si vybral to druhé. Pro člověka, který nikdy nepoužíval zařízení Apple, to může znít jako dětská hra, ale ve skutečnosti jsou důvody více než podstatné.

Odemykání obličejem v systému Android je lepší než Face ID. Právě se vám to chystáme dokázat.

Sociální metody odemykání mobilního zařízení

Kromě čistě technických řešení existují i další způsoby, jak zjistit nebo překonat kód PIN nebo vzor uzamčené obrazovky. V některých případech mohou být sociální metody účinnější než technická řešení a mohou pomoci odemknout zařízení, která stávající technická řešení pomíjejí.

V této části budou popsány metody odemykání obrazovek mobilních zařízení, které nevyžadují (nebo vyžadují pouze omezené, částečné) použití technických prostředků. Sociální útoky vyžadují zjistit co nejvíce o psychologii majitele uzamčeného zařízení a pochopit, jak generuje a ukládá hesla nebo grafické vzory. Výzkumník bude potřebovat také trochu štěstí.

Při používání technik dolování hesel mějte na paměti, že:

  • Zadání deseti nesprávných hesel v mobilních zařízeních Apple může vést k vymazání uživatelských dat. To závisí na nastavení zabezpečení, které uživatel nastavil;
  • V mobilních zařízeních se systémem Android může být použita technologie Root of Trust, která způsobí, že po zadání 30 nesprávných hesel budou uživatelská data buď nedostupná, nebo vymazána.

Požádat o heslo

Může to znít divně, ale heslo pro odemknutí lze získat pouhým dotazem na majitele zařízení. Statistiky ukazují, že přibližně 70 % majitelů mobilních zařízení dobrovolně prozradí své heslo. Zejména pokud se tím zkrátí doba vyšetřování a majitel tak dostane své zařízení dříve zpět. Pokud není možné požádat majitele o heslo (např. Majitel zařízení je mrtvý) nebo pokud se o něj odmítá podělit, může požádat o heslo své blízké příbuzné. Příbuzní zpravidla znají heslo nebo mohou navrhnout možnosti.

Bezpečnostní tip: Heslo telefonu je univerzálním klíčem ke všem údajům včetně platebních. Říkat, přenášet, posílat textové zprávy v messengerech je špatný nápad.

Špionážní heslo

Heslo lze vyzvídat v okamžiku, kdy majitel zařízení používá. I když si heslo (symbolické nebo grafické) pamatujete jen částečně, výrazně se sníží počet možných variant, což urychlí jeho uhodnutí.

Variantou této metody je použití záznamu z průmyslové kamery, na kterém je zachycen majitel odemykající zařízení pomocí grafického hesla [2]. Algoritmus popsaný v článku „Cracking Android Pattern Lock in Five Attempts“ [2 [2] algoritmus na základě analýzy videozáznamů umožňuje uhodnout grafické varianty hesla a odemknout zařízení na několik pokusů (zpravidla to vyžaduje maximálně pět pokusů). Podle autorů „čím složitější je grafické heslo, tím snadněji se dá uhodnout“.

odemknutí, jako, iphonu, android

Bezpečnostní rada: Použití grafického klíče není dobrý nápad. Alfanumerické heslo je velmi obtížně zjistitelné.

Zjistit heslo

Heslo lze nalézt v poznámkách majitele zařízení (soubory v počítači, v diáři, na útržcích papíru ležících v dokumentech). Pokud člověk používá několik různých mobilních zařízení s různými hesly, lze někdy v přihrádce na baterii těchto zařízení nebo v prostoru mezi pouzdrem a krytem smartphonu najít útržky papírků s napsanými hesly:

Bezpečnostní tip: Nevedete si zápisník hesel. To není dobrý nápad, pokud není známo, že všechna tato hesla jsou falešná, aby se snížil počet pokusů o odemčení.

Útok šmouhami

Tato metoda umožňuje odhalit otisky rukou na displeji zařízení. To lze zjistit tak, že obrazovku pokryjete lehkým práškem na otisky prstů (dětský pudr nebo jiný chemicky neaktivní jemný prášek, bílý nebo světle šedý) nebo se na obrazovku podíváte, když je šikmo osvětlená. Na základě analýzy vzájemné polohy otisků rukou a dalších informací o majiteli zařízení (např. Znalost roku narození) se můžete pokusit uhodnout textové nebo obrázkové heslo. Takto vypadá stylizované písmeno Z na displeji chytrého telefonu:

Tip na ochranu: Jak jsme již řekli, grafické heslo není dobrý nápad, stejně jako sklo se špatnou oleofobní vrstvou.

odemknutí, jako, iphonu, android

Umělý prst

Pokud lze zařízení odemknout otiskem prstu a výzkumník má k dispozici vzorky otisků rukou majitele zařízení, lze na 3D tiskárně vyrobit trojrozměrnou kopii otisku prstu majitele a použít ji k odemknutí zařízení [3]:

Pro dokonalejší napodobení prstu živého člověka. například když snímač otisků prstů smartphonu stále detekuje teplo. se 3D model přiloží (opře) o prst živého člověka.

Majitel zařízení, i když zapomněl heslo k zámku obrazovky, může zařízení odemknout sám pomocí otisku prstu. Toho lze využít v určitých případech, kdy majitel nemůže poskytnout heslo, ale je ochoten pomoci výzkumníkovi s odemknutím svého zařízení.

Výzkumník by měl mít na paměti generace senzorů používaných v různých modelech mobilních zařízení. Starší senzory lze spustit dotykem téměř jakéhokoli prstu, ne nutně prstu majitele. Moderní ultrazvukové senzory naopak snímají poměrně hluboko a zřetelně. Také řada moderních snímačů pro dílčí obrazovky jsou jednoduše fotokamery CMOS, které nedokážou snímat hloubku obrazu, takže je mnohem snazší je oklamat.

Doporučení pro ochranu: Pokud prst, tak pouze ultrazvukový snímač. Nezapomínejte však, že je mnohem snazší přiložit prst proti vaší vůli než obličej.

„Útok hrnkem

Tuto metodu popisují britští policisté [4]. Spočívá ve skrytém sledování podezřelé osoby. Ve chvíli, kdy podezřelý telefon odemkne, vytrhne ho agent v civilu majiteli z rukou a zabrání dalšímu uzamčení zařízení, dokud ho nepředá odborníkům.

Prostřednictvím služby Najít mé zařízení

Tato služba vám pomůže spravovat zařízení na dálku, i když jste ho ztratili. Chcete-li odstranit klíč zámku na požadovaném zařízení, otevřete tuto stránku na druhém zařízení.

  • Pokud se vám zařízení nepodaří zjistit automaticky, můžete tak učinit ručně. Poté zvolte funkci „Zámek“.
  • Dvakrát zadejte nové heslo k zařízení a klikněte na tlačítko „Zamknout“.
  • Nyní zadejte nové heslo do uzamčeného zařízení. Poté můžete nastavit nový vzor, kolík atd.Д.

Odemknutí telefonu se systémem Android pomocí funkce Najít můj mobil

Najít můj mobil je užitečná služba systému Android poskytovaná společností Samsung pro uživatele zařízení Samsung. To vám umožní odemknout, sledovat a najít telefon Samsung, pokud jste k němu přihlášeni pomocí účtu Samsung.

Krok 1 Přejděte na webovou stránku Samsung Find My Mobile a přihlaste se pomocí účtu Samsung.

Krok 2 Klepněte na „Odemknout mou obrazovku“ v levém menu „Odemknout“ v hlavním rozhraní, počkejte několik sekund, dokud se neobjeví zpráva „Pak je obrazovka odemknuta“. Nastavení zámku obrazovky v zařízení“.

Nyní jste obešli uzamčenou obrazovku Samsung.

Jak odemknout heslo k obrazovce pomocí účtu Google

Mnoho lidí si v telefonu se systémem Android nastaví účet Google pro zálohování a přenos dat. Klíčem k odemknutí obrazovky systému Android je také účet Google. Pokud jste zapomněli kód PIN nebo grafické heslo, nepanikařte a postupujte podle následujících kroků, abyste odstranili staré heslo a obnovili nové.

Krok 1 : Pětkrát zadejte nesprávné heslo nebo vzor, poté se obrazovka uzamkne a zobrazí se dvě možnosti: „Tísňové volání“ a „Zapomenutý vzor“.

Krok 2 : Klikněte na „Zapomenuto“ a dostanete se na obrazovku „Odemknout účet“.

Krok 3 : Zadejte přihlašovací údaje Google spojené s vaším telefonem, včetně uživatelského jména a hesla. Poté stiskněte tlačítko „Přihlásit“.

Krok 4 : Pak zadejte nový kód PIN nebo heslo se vzorem a odemkněte obrazovku novým heslem.

Tato metoda vyžaduje především nastavení účtu Google v telefonu. Jinak nebude fungovat. Navíc musí být telefon při odemykání obrazovky pomocí účtu Google online.

Jaké bezpečnostní funkce jsou v iPhonu k dispozici

Uživatel si nemusí vybírat, po představení iPhonu 5s v roce 2013 jsou nabízeny dvě možnosti zabezpečení: zcela vypnout uzamčení zařízení nebo povolit uzamčení heslem, které je duplikováno skenerem Touch ID.

Nový iPhone X pouze změnil technologii rozpoznávání otisků prstů na Face ID, která ještě nebyla vyzkoušena v praxi. Výsledek je stejný: buď bez zámku, nebo s heslem.

Jak odemknout jakýkoli iPhone bez hesla pomocí nástroje pro odemknutí iPhonu

Pokud to ještě nevíte, existuje software Tenorshare 4uKey, který vám umožní přístup k iPhonu bez nutnosti zadávat heslo. Software jednoduše odstraní ochranu zařízení heslem a umožní přístup libovolným způsobem. Níže vysvětlíme, jak odemknout iPhone bez hesla pomocí softwaru 4uKey v operačních systémech Windows PC nebo Macintosh:

Stáhněte si a spusťte software v počítači. Připojení uzamčeného iPhonu k počítači pomocí vhodného kabelu.

odemknutí, jako, iphonu, android

Budete vyzváni ke stažení firmwaru iPhonu. Za tímto účelem stiskněte tlačítko „Stáhnout“.

Po stažení firmwaru začne software odstraňovat heslo ze zařízení a na obrazovce se zobrazí následující informace:

Úspěšně jste odstranili heslo z iPhonu.

Jak povolit inteligentní odemykání

Například můj Honor View 20 nabízí pouze jednu metodu inteligentního odemykání. při použití příslušenství Bluetooth. Výrobce si zřejmě myslí, že ostatní jsou nejisté. Ale i to má háček: například sluchátka se nevejdou do sluchátek. Musí to být fitness náramek a musí být vyroben společností Huawei nebo Honor. Takže Xiaomi Mi Band 2, který se mi tu válí, taky nebude fungovat. Škoda. Pokud však vaše zařízení není tak zásadní (jak jsem pochopil, záleží na firmwaru), budete moci svůj smartphone odemknout nejen pomocí biometrických údajů.

Chytré odemykání není až tak bezpečné, pokud nepočítáte hlasovou shodu

  • Připojte příslušenství Bluetooth (nebo zvolte jiný způsob odemknutí);
  • Potvrďte aktivaci inteligentního odemknutí;
  • Zkuste smartphone odemknout zvolenou metodou.

Upřímně řečeno, to, co nabízí systém Android, není až tak bezpečné, vzhledem k tomu, že ve stavu inteligentního odemykání se smartphone vůbec nezamkne. Dává vám to důvod k obavám, že by někdo nepovolaný mohl získat přístup k vašemu zařízení ve vaší přítomnosti, což vaši ostražitost uspí. Proti navrhovaným metodám chytrého odemykání se mi osobně zdá hlasové odemykání nejbezpečnější, protože za prvé smartphone uzamkne a za druhé jde o určitý druh biometrie, která není vázána na dotyk nebo skenování.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS