Ověření pravosti Xiaomi podle sériového čísla

Několik způsobů kontroly pravosti smartphonů Xiaomi

Populární asijská značka Xiaomi je považována za jednoho z nejlepších výrobců na trhu s gadgety. Nyní se tedy objevuje spousta falešných smartphonů a tabletů, které je obtížné odlišit od originálů. Zde je návod, jak ověřit pravost svého Xiaomi, abyste se ochránili před koupí nestandardní kopie.

Nejjednodušší a nejběžnější způsob kontroly pravosti zařízení je použití oficiální aplikace Xiaomi „Antifake“. Můžete to provést pomocí následujícího algoritmu:

 • Přejděte na webové stránky jd v prohlížeči.Mi.com Je speciální portál pro ověření.
 • Najděte tlačítko „Stáhnout aplikaci“ na domovské stránce a kliknutím na něj potvrďte stažení do svého miniaplikačního zařízení. V tomto případě nechte kartu otevřenou.
 • Miverifivation_1 si můžete stáhnout také přímo zde.3.7.APK
 • Po úplném stažení aplikace ji spusťte naskenováním QR kódu na výše uvedené adrese.
 • Po zpracování dotazu se na obrazovce zobrazí výsledek testu originality mobilního zařízení.

S Antifake můžete ověřit více zařízení najednou. výsledky jsou vždy uloženy v databázi aplikace. Je však důležité pokaždé naskenovat nový QR kód, který patří k danému gadgetu. díky těmto údajům systém zkontroluje informace.

Kontrola pravosti

Druhým způsobem kontroly originality Xiaomi je také oficiální metoda kontroly pravosti. tato kontrola s databází IMEI Xiaomi. Důležité: nebuďte stoprocentně důvěryhodní, protože záludní lidé si mohou přivlastnit originální IMEI ke svým napodobeninám:

 • Chcete-li otevřít webovou stránku v počítači, postupujte podle tohoto odkazu.
 • Poté přejděte na „Ověřit nákup telefonu“.
 • Do příslušného pole zadejte IMEI svého smartphonu.
 • Poté do příslušného pole zadejte S/N (sériové číslo) svého smartphonu.
 • Zadejte ověřovací captcha a stiskněte tlačítko „Ověřit“.

Otevře se okno, ve kterém můžete zjistit původnost zařízení.

Jak zjistit IMEI smartphonu Xiaomi

Na krabici smartphonu vyhledejte nálepku s čárovým kódem, kde najdete kód IMEI a S/N. Pokud z nějakého důvodu nemáte krabičku, můžete zkontrolovat IMEI a S/N přímo na telefonu. Zadejte #06#. zobrazí se IMEI vašeho zařízení.

Zkontrolujte zařízení pomocí kódu na obalu

Při nákupu smartphonu je na krabici s ochrannou vrstvou uveden kód. Musíte ji vymazat a přejít na stránku http://www.Mi.com/verify/#secur_en zadejte kód pro opětovné ověření.

Pokud jste zadali přístupový kód poprvé, zobrazí se vedle odkazu zelené zaškrtnutí, které znamená, že jste jej zaškrtli poprvé a že můžete zařízení důvěřovat

Pokud v zeleném kroužku není žádná značka, nemusíte se obávat, prodejci již možná sami zadali kód, aby zajistili originalitu zboží, které budou prodávat.

Důležité: Pokud byl ověřovací kód zadán mnohokrát (více než 50krát), jde určitě o podvod s kódem. Vysvětlete to tím, že tento tajný kód se používá na všech padělaných smartphonech.

Kontrola originality společnosti Xiaomi

Nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak otestovat zařízení Xiaomi, je expresní kontrola v aplikaci Mi Verification vyvinuté výrobcem. Tato aplikace ochrání jak uživatele před padělky, tak samotnou společnost před ztrátou důvěry a loajality spotřebitelů.

Jak zkontrolovat smartphone Xiaomi (a další zařízení této společnosti) pomocí ověření Mi:

 • Přejděte na oficiální webové stránky a stáhněte si žádost.
 • Spusťte aplikaci Mi Verification a vyberte režim napájení. produktivní. Tuto možnost najdete v „Nastavení“ v části „Baterie a výkon“ v „Režim napájení“.
 • Stiskněte tlačítko „Zahájit kontrolu“.
 • V prohlížeči v počítači musíte přejít na stránku https://jd.Mi.com/ a naskenujte QR kód prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu.

Po chvíli se na chytrém telefonu a počítači zobrazí výsledek testu, zelená barva znamená, že výrobek je originální, červená barva znamená, že výrobek je falešný.

Změna nebo obnovení IMEI

Pro správnou funkci telefonu je nutné číslo IMEI. Stává se, že přeflešování vymaže část paměti, kde je uloženo IMEI. Existuje mnoho způsobů, jak kód vrátit nebo nahradit, ale většina z nich je poměrně složitá. Dalším problémem je, že některé se hodí pouze pro určité modely. Například Redmi Note 3 s procesorem MediaTek obnoví data, zatímco Mi Max založený na Snapdragonu bude mrzutý.

Existuje však univerzální, relativně jednoduchá metoda. Před použitím v telefonu doporučujeme zálohovat soubory, abyste mohli v případě selhání vrátit systém zpět. Kromě toho je třeba mít v zařízení odemčený zavaděč (to lze provést na základě žádosti na oficiálních stránkách MIUI https://www).Miui.com/unlock/index_en.html ) a aktivována práva ROOT (problém se řeší prostřednictvím nabídky inženýrství).

 • Stáhněte si přes Google Play nástroj pro zadávání příkazů. emulátor terminálu pro Android z adresy https://play.Google.com/store/apps/details?ID=jackpal.Androidtermhl=en.
 • Spusťte terminál, zadejte příkaz „su“ a potvrďte.
 • Další dva příkazy, stačí nahradit IMEI_1 a IMEI_2 skutečnými kódy (můžete je vidět na obalu):
 • Echo’ATEGMR=1,7, „IMEI_1″/dev/radio/pttycmd1
 • Echo’ATEGMR=1,10, „IMEI_2′“/dev/radio/pttycmd1
 • Restartování zařízení.
 • Počkejte na dokončení procesu a zkontrolujte, zda byla změna IMEI úspěšná.

Zkontrolujte číslo verze MIUI

Dalším způsobem kontroly pravosti telefonů a tabletů Xiaomi je verze MIUI. Jak víte, MIUI je prostředí založené na systému Android, které vývojáři společnosti Xiaomi instalují do svých zařízení. Každý telefon nebo tablet má svůj vlastní kód, který se skládá ze dvou latinských písmen uvedených ve verzi MIUI.

Nechť je například číslo stabilní verze MIUI pro Mi 10 13.0.3.0.RGBMIXM. Verzi MIUI můžete zjistit v nastavení v části „O telefonu“.

13.0.3.0 je verze MIUI. U stabilního firmwaru se skládá ze 4 skupin číslic. V tomto případě mluvíme o MIUI 13. Pokud jste v telefonu používali MIUI 13.5, číslo by vypadalo jako 13.5.3.0.

Po číslicích následuje 7 latinských písmen. První vždy označuje verzi systému Android. Například „S“ znamená Android 12 a „R“ Android 11. Písmena jsou převzata z kódových názvů operačního systému Google: „S“ je odvozeno od Android 12 Snow Cone a „R“ od Red Velvet Cake.

Vysvětlení kódu stabilního firmwaru MIUI.

Dvě písmena za verzí systému Android znamenají kód modelu zařízení. Například kód modelu Mi 10 je „GB“ a kód modelu Mi 11 Pro je „KA“. Toto dvoupísmenné označení je pro každý model telefonu a tabletu Xiaomi jedinečné. Zobrazit kód pro zařízení Xiaomi na adrese miuirom.Org.

Další dvě písmena znamenají kód regionu firmwaru. Ne zařízení, ale firmware. Například „CN“ je kód čínského firmwaru a „Mi“ je verze pro globální zařízení. V žádném případě nepomáhají identifikovat padělek, protože člověk může na globální telefon umístit čínskou verzi nebo jakoukoli jinou regionální verzi MIUI. Neexistuje žádný kód regionu firmwaru.

Poslední dvě písmena jsou kódem, který identifikuje operátora mobilní sítě. Zařízení operátorů dostávají speciální verze MIUI. Například zařízení Vodafone mají modelový kód „VF“ a zařízení vázaná na Orange mají modelový kód „OR“. Odblokovaná zařízení jsou u většiny zařízení prodávaných po celém světě označena jako „Unlocked“ a kód modelu je „XM“.

Mohu zkontrolovat pravost svého smartphonu Xiaomi na oficiálních webových stránkách?

Nejspolehlivější je kontrola oficiálních webových stránek výrobce. Můžete tak doslova zaručit originalitu zařízení. Ne všechna zařízení na světě takovou možnost poskytují, ale společnost Xiaomi po vzoru společnosti Apple vytvořila vlastní webový zdroj, který umožňuje ověřit jedinečnost zařízení v několika krocích. Ověření originality v několika krocích. Níže vám řekneme, jak to udělat.

ověření, pravosti, xiaomi, podle

Jak jsme uvedli výše, kontrolu lze provést ručně prostřednictvím kontroly, prohlídky obalu, pouzdra a dalších prvků. Původnost si však můžete ověřit také prostřednictvím služeb Xiaomi.

Podle bezpečnostního kódu

Na oficiálních webových stránkách společnosti Xiaomi je sekce, která vám umožní zařízení ověřit:

 • Je nutné otevřít stránku „Xiaomi Product Authentication“ na zdroji Mi.com;
 • Dále najděte speciální vymazatelné pole na krabici zařízení. Podobné pole jste pozorovali na dobíjecích kartách;
 • Po smazání ochranné vrstvy najdeme 20znakový kód;
 • Zadejte hodnotu do pole;
 • Jsme vyzváni k zadání captcha. Další. začněte kontrolovat.

Zdroj vás upozorní, že zařízení není originální. Pokud je výsledek kladný, zobrazí se počet kontrol, které byly předtím provedeny. pokud je to pouze 1, pak je telefon původní.

Podle IMEI nebo sériového čísla

Existuje ještě jeden způsob, jak zkontrolovat původnost zařízení. prostřednictvím stejných oficiálních webových stránek, ale pomocí čísla IMEI.

ověření, pravosti, xiaomi, podle

IMEI lze zjistit třemi způsoby:

 • Na krabici zařízení je nálepka (může být i na zadní straně zařízení, na baterii) s naším IMEI;
 • Po vytočení čísla #06# se na zařízení zobrazí IMEI (pokud máte v telefonu dvě SIM karty, zobrazí se dvě čísla IMEI).
 • Přejděte na oficiální webovou stránku do sekce Ověření nákupu telefonu;
 • Zadejte číslo IMEI do správného formuláře;
 • Zadejte captcha;
 • Stiskněte tlačítko „Ověřit“;
 • Počkejte na výsledky.

V případě originálního zakoupeného zařízení se zobrazí zelený nápis, ale v případě padělaného zařízení se zobrazí červený nápis.

Chcete-li zkontrolovat zařízení podle sériového čísla, musíte provést stejný seznam manipulací, ale pro zjištění samotného čísla musíte přejít na následující cestu: „Nastavení“. „O zařízení“. „Obecné údaje“. Tam bude naše sériové číslo. Zadejte jej do stejného formuláře, do kterého zadáváte IMEI.

Prostřednictvím aplikace Antutu Officer

Pomocí tohoto nástroje je možné co nejrychleji zkontrolovat pravost zařízení. Aplikace bohužel není k dispozici v Google Play, ale je k dispozici v obchodě s nástroji Xiaomi GetApp. Můžete si ji také stáhnout z oficiálních webových stránek.

 • Po stažení nástroje počkejte na dokončení instalace;
 • Spusťte oficiální webové stránky na jakémkoli jiném zařízení, stiskněte tlačítko „Start“ a začněte skenovat kód QR;
 • Po dokončení procesu se zobrazí výsledky;
 • Pokud je obrazovka zelená, zařízení je originální;
 • Pokud pozorujete černé nebo červené světlo, jedná se o falešné zařízení;
 • Pokud nezaznamenáte žádnou barvu, neznamená to, že se jedná o padělek. K tomu dochází, pokud byla globální verze smartphonu vyrobena za účelem vývozu do jiné země.

Kontrola pomocí aplikací třetích stran

Existuje několik dalších způsobů, jak zkontrolovat původnost zařízení pomocí aplikací třetích stran.

Metoda spočívá v provedení testu výkonnosti pomocí programu AIDA64, CPU-Z.

Musíte vstoupit do softwaru, otevřít vlastnosti zařízení a porovnat jednotlivé charakteristiky s charakteristikami deklarovanými výrobcem.

ověření, pravosti, xiaomi, podle

Metoda spočívá ve spuštění testů prostřednictvím libovolných benchmarků. Zahájení testu s výsledkem vyjádřeným v bodech a následné porovnání s výsledkem stejného modelu.

Ověření originality pomocí bezpečnostního kódu

Na oficiálních webových stránkách je k dispozici další způsob ověření:

 • Přejít na https://www.Mi.com/global/verify/#/en/tab/secur ;
 • Odkaz by měl otevřít druhou kartu s názvem „Xiaomi Product Authentication“;
 • Vyjměte krabičku ze zařízení Xiaomi a najděte na ní chráněné pole, které můžete vymazat. S podobnými políčky jste se již setkali na dobíjecích kartách mobilních telefonů;

V poslední době NE každý model (zejména ty nové) má takový kód na krabici!

 • Po vymazání ochranné vrstvy najdeme 20místný kód a jeho číslice zadáme do prvního pole;
 • Do druhého pole zadejte captcha a stiskněte tlačítko „Ověřit“. Verze).

Zjistíte, zda zařízení prošlo testem originality. Pozitivní výsledek udává počet kontrolovaných kódů, který nesmí být větší než jedna.

Kontrola pravosti Xiaomi (Redmi) podle IMEI na oficiálních stránkách online

Když si koupíte nový telefon Xiaomi (Redmi) v Rusku v obchodě, abyste narazili na padělek, je velmi nepravděpodobné, ale pokud si koupíte smartphone z ruky nebo z internetového obchodu, není nerozumné zkontrolovat Xiaomi pro pravost podle IMEI.

Již více než dvacet let existuje jednoduchý způsob, jak potvrdit pravost telefonu Xiaomi pomocí IMEI. International Mobile Equipment Identity. Je to číslo, které se vztahuje na každý modem v mobilním telefonu. všimněte si modemu, ne smartphonu. Například můj Xiaomi Mi 9 SE podporuje dvě sim karty současně a každý modem má své vlastní číslo.

Pro kontrolu Xiaomi podle IMEI stačí mít číslo a webový prohlížeč v telefonu nebo počítači s přístupem k internetu.

Chcete-li zjistit IMEI, spusťte aplikaci Telefon a místo čísla vytočte následující číslice: #06#

Otevřete stránku v prohlížeči, do prvního pole zadejte svůj IMEI a do druhého captcha, abyste prokázali, že nejste bot.

Výsledek se zobrazí okamžitě, jak vidíte, můj telefon prošel kontrolou, jeho pravost je potvrzena. Počet ověření smartphonu není omezen, stačí zadat captcha a zobrazí se výsledky.

Záruku na těchto stránkách nezjistíte, protože sériové číslo pouze ověřuje, že zařízení bylo skutečně vydáno společností Xiaomi, ale nezjistíte datum výroby, a každá země má jiné právní předpisy týkající se záruky, takže byste si měli ověřit, zda se na váš gadget vztahuje horká linka zákaznické podpory.

Jak se vám daří?? Váš Xiaomi prošel testem IMEI?

Kontrola pravosti výrobku

Společnost Xiaomi se stala jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších společností současnosti. Každá sláva má však své nevýhody. Zařízení Xiaomi jsou falšována a vydávána za originály. Pokusíme se zjistit, jak můžete pravost produktů Xiaomi zkontrolovat sami.

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zkontrolovat originalitu smartphonu Xiaomi, je oficiální ověřovací aplikace společnosti Přejít na http://jd.Mi.com/ na ověřovací stránku Klikněte na jediné tlačítko Stáhnout APP. Nezavírejte kartu Otevřete aplikaci a naskenujte QR kód zobrazený na stránce Najděte výsledek na stejné stránce.

Kontrola podle IMEI

Druhou nejoblíbenější oficiální metodou ověřování je kontrola podle databáze IMEI společnosti Xiaomi. Tato metoda není stoprocentně přesná, protože velmi mazaní padělatelé mohou IMEI ukrást a přiřadit k němu nové padělky. Přejít na http://www.Mi.com/verify/#imei_en. Přejděte na kartu Ověřit nákup telefonu a ověřte svůj smartphone Zadejte IMEI svého zařízení Zadejte S/N (sériové číslo) svého zařízení Zadejte captcha a klikněte na tlačítko Ověřit Otevře se okno s výsledkem ověření. Chcete-li zjistit IMEI svého zařízení, vyhledejte na krabici nálepku s čárovým kódem, na které je uveden IMEI a S/N (sériové číslo) zařízení. Pokud nemáte přístup k boxu, zadejte do číselníku #06# a ihned se vám zobrazí IMEI. Chcete-li zjistit sériové číslo, přejděte do nabídky Nastavení, poté do nabídky O aplikaci a poté na kartu Obecné informace. Upozorňujeme, že pokud použijete tuto metodu, musíte mít čínskou IP adresu, jinak vám služba neposkytne správnou odpověď.

Kontrola rozhraní a nainstalovaného softwaru

Originální smartphony Xiaomi jsou původně založeny na proprietární skořápce MIUI založené na systému Android. Pokud je v zakoupeném zařízení nainstalován jakýkoli jiný software, pravděpodobnost, že se jedná o padělek, se blíží 100 %. Kromě falešného není možné nainstalovat nejen oficiální MIUI, ale ani žádný jiný firmware.

Zkontrolujte kvalitu provedení

Naprosto všechny napodobeniny katastrofálně trpí špatnou kvalitou provedení a jsou zpravidla vybaveny nejlevnějšími moduly. Ať už jde o blesk, baterii, fotoaparát nebo ještě více o procesor. Pokud vidíte zjevně špatné lícování dílů, blesk s LED diodami zakrytý levným, zcela průhledným plastem nebo odpornou kvalitu displeje, pravděpodobně se jedná o padělek.

Zkontrolujte technické specifikace

Tento způsob kontroly přirozeně vychází z kontroly kvality provedení. Pouze pokud jsme v předchozí metodě věnovali pozornost samotným součástem, zde se podíváme na vlastnosti zařízení zobrazené v samotném softwaru. Naprosto všechny padělky používají nejhorší kvalitu displejů, procesorů a dalších komponent. Všimněte si, že falešný firmware často zobrazuje falešné údaje, které se co nejvíce blíží oficiálním specifikacím. Z tohoto důvodu budeme používat software třetích stran. Populární AnTuTu zde není vhodné. někdy může falešný firmware nějakým způsobem obejít validaci AnTuTu. Tento program navíc neshromažďuje údaje o zařízení přímo ze zařízení, ale zobrazuje údaje ze své databáze.

Otevřete webové stránky → http://clck.ru/AFHj9 Zobrazuje oficiální charakteristiky jakéhokoli telefonu na světě. Máme zájem o společnost Xiaomi. Stáhnout CPU-Z → http://clck.ru/8hQoF Zde se zobrazí názvy a vlastnosti modulů nainstalovaných ve smartphonu. Porovnání dat z CPU-Z s webovými stránkami. Nejprve je třeba zkontrolovat rozlišení displeje, značku a frekvenci procesoru. Můžete však použít jakýkoli zdroj, který uvádí specifikace chytrých telefonů, a také jakýkoli program pro kontrolu specifikací samotného zařízení, kterému důvěřujete.

Přátelé, abyste se ochránili před paděláním a neztráceli čas při ověřování pravosti, stačí si u nás koupit spotřebiče Xiaomi. Jediný oficiální distributor produktů Xiaomi v Kazachstánu. Všechny produkty Xiaomi, které prodáváme v Kazachstánu, jsou certifikované a registrované, oficiálně dovezené a mají oficiální záruku. Na území Kazachstánu máme také servisní střediska, která poskytují podporu pro Xiaomi v rámci záručního servisu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS