Přenos aplikací na kartu SD Xiaomi redmi

Jak přenést aplikace na kartu SD v zařízeních Xiaomi, Redmi a Poco?

V poslední době se majitelé smartphonů Xiaomi, Redmi a Poco stále častěji ptají na přenos nainstalovaných aplikací na paměťovou kartu. Xiaomi Transfer Application to SD Card aneb Jak přenést aplikace na SD kartu Xiaomi?

V minulosti existovala možnost přenosu aplikací na kartu SD v chytrých telefonech Xiaomi, Redmi a Poco, stejně jako další společnosti, ale v průběhu času téměř všichni výrobci opustili funkci přenosu aplikací na paměťovou kartu, protože takové akce vedou k vážnému poklesu výkonu smartphonu.

Jde o to, že flash disky eMMC a UFS používané v chytrých telefonech jsou mnohem rychlejší než samotné paměťové karty, i když jsou špičkové. Jako příklad uveďme následující tabulku:

Standardní Vydání Sériové čtení (MB/s) Sériový zápis (MB/s) Náhodné čtení (IO/s) Náhodný vstup (IO/s)
UFS 2.0 2014 350 150 19000 14000
EMMC 5.1 2015 250 125 11000 13000
EMMC 5.0 2013 250 90 7000 13000
EMMC 4.5 2012 140 50 7000 2000
karta microSD 90 40 1500 500

Jak vidíte, zatímco před 8 nebo 9 lety bylo víceméně oprávněné přenášet aplikace na paměťovou kartu, s rychlostí, kterou nabízejí současné flash disky UFS 2.0, UFS 2.1, UFS 3.0 a UFS 3.1 to nedává smysl. Paměťové karty jsou také náchylné k zahřívání, což může dále snížit výkon smartphonu.

Při koupi smartphonu Xiaomi, Redmi nebo Poco proto dbejte na dostatečnou vestavěnou flash paměť pro vaše požadavky, protože přenos aplikací na SD kartu nebude fungovat. Ačkoli Vždy existují řešení

přenos, aplikací, kartu, xiaomi, redmi

Přenos systémových aplikací na paměťovou kartu

Chcete-li přenést předinstalované aplikace, otevřete Nastavení. Rozšířené (nebo Rozšířená nastavení) a poté přejděte do části Paměť. Nastavení. Otevře se seznam systémových aplikací, které můžete přesunout na kartu SD. Vyberte požadovaný program a klikněte na řádek „Externí paměť“.

Herní mezipaměť lze přesunout na USB disk pouze společně s hrou.

Chcete-li to provést, přesuňte staženou hru v nabídce „Nastavení“. „Aplikace“ nebo pomocí některého z výše uvedených programů.

Ve starších verzích MIUI je možné mezipaměť přesunout odděleně od samotné hry pomocí funkce Připojení složky a s právy roota.

Tato metoda je však považována za zastaralou a pro moderní chytré telefony se nedoporučuje.

Přenos aplikací na paměťovou kartu prostřednictvím počítače

Tento způsob je (pro mě) nejjednodušší a nejsprávnější. Při jeho používání se níže popsané problémy téměř nevyskytují. Tyto textové pokyny kopírují podstatu videa, které se nedávno objevilo na našem kanálu. Soudě podle četných recenzí byl úspěšně použit na různých modelech Xiaomi a Redmi.

Co potřebujete

 • Paměťová karta třídy 10 nebo vyšší (není nutná, ale aplikace na takové kartě nezamrznou).
 • Mít počítač s ovladači, které detekují zařízení, které chcete připojit.
 • Skript aftiss_b2, odkaz níže.
 • Aplikace Activity Launcher nainstalovaná v telefonu.

Kombinace interní a externí paměti

Návod je napsán na příkladu telefonu Redmi 7A a nové 32gb SD karty třídy 10. Nyní stručně k tomu, co musíte udělat:

 • Stáhněte si archiv se skriptem aftiss_b2 na PC.
 • Rozbalte archiv pomocí archivátoru, lepší je použít 7-Zip.
 • V nabídce pro vývojáře povolte ladění USB a zaškrtněte políčko „Povolit ukládání na externí zařízení“.
 • Vložení paměťové karty do slotu telefonu. Pokud karta SD není nová, nezapomeňte ji úplně naformátovat (nejlépe pomocí čtečky karet v počítači).
 • Zkontrolujte, zda je karta namapována. A změňte „USB operation mode“ na „file transfer“.
 • Spusťte skript aftiss, zobrazí se okno konzoly.
 • Vyberte procento paměti karty SD, které chcete telefonu přidělit: 1. 25 %, 2. 50 %, 3. 75 % a 4. vaše číslo. Vybírám „2“.
 • Nyní se spustí skript ADB, detekuje zařízení a naformátuje kartu.
 • Na konci by se měla objevit zpráva „Hotovo =)“.
 • Stiskněte Enter a okno se zavře.
 • Nyní odpojte kabel USB od počítače a smartphonu.
 • Zkontrolujte kapacitu karty v nabídce „Drive“, pokud je vše v pořádku. zobrazí se zbývající počet.

Přenos aplikací do telefonu

Pokud byly všechny výše uvedené kroky provedeny správně, můžete přenášet aplikace.

Po této operaci se všechny nové aplikace automaticky nainstalují na externí disk.

přenos, aplikací, kartu, xiaomi, redmi

Jak přenést mezipaměť hry na paměťovou kartu

Uživatel může data aplikace částečně uložit na paměťovou kartu. Můžete to provést pomocí nástroje Připojení složky. Všechny ostatní aplikace tuto funkci nemají. Tento nástroj se používá při stahování mezipaměti hry současně s. Pokud se nestahuje, systém se vás zeptá, zda to chcete provést. Pak určete místo přenosu. Výběr externí jednotky. Dalším účinným způsobem je stažení mezipaměti z internetu. Poté je třeba objekt nainstalovat na SD.

Přenos aplikací na starších modelech smartphonů Xiaomi

Některé telefony Xiaomi mají funkci přenosu systémových aplikací. Chcete-li zjistit, zda je váš smartphone vybaven, můžete provést následující kroky:

V obchodě Google Play existuje mnoho různých aplikací pro přenos dat na kartu SD, ale většinou fungují pouze na starších telefonech Xiaomi

Link2sd je k dispozici na Google Play a GetApps a funguje pouze v případě, že má majitel telefonu práva roota. Zobrazí se všechny nainstalované aplikace a po kliknutí na jejich název si můžete zobrazit informace o nich a vybrat možnost „Přenést na kartu SD“, která je k dispozici v dolní části.

Další nástroj, který čistí mezipaměť a disky telefonu, odstraňuje úlohy, přesouvá nebo odstraňuje aplikace a zálohuje paměť. Aplikaci Clean Master lze nalézt pouze v obchodě Xiaomi GetApps. Na hlavní stránce nástroje je položka s názvem „Správce aplikací“. V něm můžete označit všechny, které chcete přenést na paměťovou kartu, a kliknout na tlačítko „Přesunout“.

Foldermount najdete na Google Play nebo GetApps, může také přenést mezipaměť hry na paměťovou kartu. Po stažení otevřete nástroj:

přenos, aplikací, kartu, xiaomi, redmi
 • Na domovské obrazovce se zobrazí zpráva „Pair list is empty“
 • Přejetím doleva se otevře nabídka s několika položkami: „Seznam párů“, „Velikost oddílu“ a „Analyzátor aplikací“
 • Vyberte „Analyzátor aplikací“
 • Zobrazí se dvě karty. data a obb, jedna z nich musí být aktivní
 • Vyberte a potvrďte akci „párování“
 • Znovu se zobrazí okno „Možnosti složky“, kde se zobrazí název aplikace a její umístění a také umístění, na které bude přesunuta: zde vyberte kartu SD a klikněte na zaškrtávací políčko
 • Po přesunutí aplikace se vraťte do prvního okna FolderMount a klikněte na posuvník mezi aplikací a přesunutou složkou, aby se do ní automaticky uložila mezipaměť

Appmgr III (App 2 SD)

Nástroj AppMgr III je jedním z nejjednodušších. Po spuštění se v telefonu okamžitě zobrazí seznam aplikací. Přejetím doprava otevřete nabídku, ve které musíte vybrat možnost „Přesunout“ „OK“.

Omezení telefonů Xiaomi

Zařízení Xiaomi (včetně podznaček Redmi a POKO) mají řadu funkcí, které omezují přenos aplikací na kartu microSD. Například možnost ADB nebude fungovat, protože tyto telefony mají uzamčený zavaděč. A ne každý ho odemkne speciálně pro práci s jednotkou flash.

Dalším významným rozdílem oproti klasickému Androidu je, že MIUI záměrně odstranil možnost sloučit interní a externí paměť. Existují alternativní schránky založené na AOSP, jako je Resurrection Remix, které umí sloučit jednotky a používat je jako jednu.

V důsledku toho se mnoho způsobů, které fungují na jiných telefonech, na smartphony Xiaomi nevztahuje. Proto se vyplatí podívat se na ty, které skutečně fungují.

Není také jasné, jak nainstalovat aplikaci na paměťovou kartu Xiaomi, Redmi nebo POCO se stock MIUI. Při přípravě tohoto materiálu se mi nepodařilo najít funkční způsob instalace přímo na flash disk. Pokud znáte nějaký jednoduchý způsob, a to i s odemknutím zavaděče, podělte se o něj v komentářích.

Důležité nuance postupu

Při použití některé z níže uvedených metod přenosu je třeba vzít v úvahu následující skutečnosti:

 • Rychlost aplikací a her na některých paměťových kartách je nižší než v interní paměti. Proto se doporučuje používat kartu SD třídy 10 nebo vyšší, aby se předešlo možným chybám.
 • Po přesunutí programu nebo hry mohou někdy ikony na ploše zmizet nebo se přesunout. Abyste tomu zabránili, doporučujeme předem aktivovat možnost „Chránit před změnami“ v nastavení plochy.
 • Úložiště“ nemusí zobrazovat skutečnou kapacitu úložiště.

Jak přesunout aplikaci z telefonu Xiaomi Redmi na kartu SD?

Existuje několik způsobů, jak to provést. Způsob, který si zvolíte, by měl vycházet z konkrétních parametrů:

 • Verze MIUI na vašem Xiaomi/Redmi.
 • Pomocí nastavení telefonu nebo počítače.
 • Používání aplikací třetích stran v telefonu.

Spouštěč aktivit

Tato metoda je univerzální a bude fungovat s jakýmkoli smartphonem Xiaomi a Redmi. To se provádí ve dvou krocích. Karta SD se nejprve naformátuje, takže pokud na ní máte důležité soubory, měli byste je přesunout, abyste o ně nepřišli. Poté jsou požadované aplikace migrovány.

Stáhněte si a nainstalujte aplikaci Activity Launcher z Google Play:

 • Po spuštění nástroje pro spouštění aktivit přejděte do části Poslední akce Všechny akce. Zde počkáme asi minutu na dokončení stahování a zobrazení nainstalovaných aplikací v telefonu. Otevřete soubory ke stažení: cоm.Android.Dоcіmеntsіi.Launchactivitу.

Čistý mistr

Přesun pomocí tohoto nástroje je jednoduchý, ale není vhodný pro všechny modely smartphonů a verze MIUI.

V únoru 2020 společnost Google vyčistila obchod Google Play a rozhodla se odstranit tento populární nástroj z několika důvodů. Můžete si ji stáhnout z oficiálních stránek vývojáře Cheetah Mobile nebo z jakéhokoli webu pro sdílení souborů třetích stran, kterému důvěřujete.

 • Po spuštění přejděte do Správce aplikací.
 • Zaškrtněte ty, které chcete přenést na paměťovou kartu.
 • Klikněte na tlačítko „Přesunout“ a počkejte na dokončení procesu.

Appmgr III (App 2 SD)

Doporučujeme také vyzkoušet AppMgr III (App 2 SD) a vyzkoušet bohaté funkce na vašem zařízení.

Inteace je co nejjednodušší a nejintuitivnější. Chcete-li aplikaci přesunout, přejeďte po obrazovce zleva doprava. Zobrazí se nabídka, ve které najdete sekci „Přesun aplikací“. :

Tím se dostanete na stránku s kartami „Movable“. Karty „Na kartě SD“ a „V telefonu“:

Na kartě „Přemístitelné“ jsou uvedeny programy, které lze přesunout na kartu SD. Stačí kliknout na požadovanou kartu a zobrazí se tlačítko s ikonou karty, které spustí proces. V našem příkladu je akce znázorněna pomocí nástroje sociální sítě

Vyhledávání pohybu vyhledávače (je třeba ROT)

Metoda využívající funkce tohoto nástroje je univerzální, ale není nejjednodušší ani nejzákladnější. Nicméně jakási „trnitá cesta“ ve většině případů zaručuje úspěšný „přenos“ na kartu SD.

Důležité. V zařízení jsou vyžadována práva ROOT.

Odkaz na složku Moment v obchodě Google Play:

 • Po prvním spuštění se zkontroluje, zda máte root.
 • Přejeďte prstem zleva doprava a v zobrazené nabídce vyberte možnost „App Analyzer“.
 • Zobrazí se dvě okna. „Data“ a „O aplikaci“.
 • Stiskněte tlačítko „Vytvořit pár“ a potvrďte akci.
 • Zobrazí se nové okno „Možnosti složky“. Zde najdete potřebné informace. název, zdroj, cíl. Vyberte cíl přesunu a klikněte na zaškrtávací políčko.
 • Po dokončení přesunu se vraťte do hlavní nabídky programu a aktivujte posuvník mezi programem a přiřazenou složkou na kartě SD.

Nastavení systému

Tato metoda je vhodná pro smartphony s MIUI 9 nebo novějším.

Počínaje MIUI 10 vývojáři Xiaomi odstranili možnost přenosu aplikací přes systémové nastavení. Výrobci tímto způsobem cílí na zákazníky, aby si kupovali varianty s větší vnitřní pamětí (dražší řešení), protože programy zabírají značné množství místa. Pokud však máte ve smartphonu firmware MIUI 9 nebo nižší, bude vám tato metoda fungovat.

Je třeba provést následující kroky:

 • Přejděte do Nastavení Aplikace (vyberte aplikaci, kterou chcete přenést) ;
 • Pokud systém umožňuje přesun aplikace, je k dispozici možnost „Přenést na kartu SD“.

Tyto kroky opakujte pro každou aplikaci, kterou chcete uložit do externí paměti.

Přenos aplikací prostřednictvím počítače

Tento způsob je nejbezpečnější a bude fungovat pro všechny modely Xiaomi a Redmi. Zde nemluvíme pouze o přesunu aplikací na médium SD, ale také o rozšíření interního úložiště obecně. Sloučení interní paměti a určitého procenta karty SD.

Důležité. Předem naformátujte externí disk.

 • V telefonu přejděte do „Rozšířených nastavení“ a aktivujte posuvník „Ladění USB“.
 • Vložení karty SD. Přes kabel USB.
 • V telefonu vyberte režim „přenos souborů“.
 • Spusťte skript aftiss v počítači.
 • V okně, které se zobrazí, můžete pod čísly vidět procento paměti externího disku, které bude vloženo do telefonu: 1 je 25 %, 2 je 50 %, 3 je 75 % a 4 je vaše hodnota.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS