Přenos dat z telefonu do telefonu Xiaomi

Kompletní průvodce přenosem dat do smartphonu Xiaomi

Pokud vlastníte telefon Xiaomi, zkuste přenést data následujícími způsoby.

Přes Bluetooth

Bluetooth přenáší soubory mezi zařízeními bez instalace dalších aplikací.

 • Aktivace funkce Bluetooth na obou zařízeních.
 • Vyberte materiály a klikněte pro přenos přes Bluetooth.
 • Smartphone vyhledá dostupná zařízení. Po dokončení klepněte na zařízení, které chcete zobrazit.
 • Na přijímajícím zařízení klepněte na „přijmout“ a počkejte na dokončení procesu.

Aplikace Mi Drop

Program je určen pro sdílení souborů na mobilních zařízeních Xiaomi, podobné programy pro přenos jsou k dispozici i od jiných společností.

přenos, telefonu, xiaomi
 • Odpojte zařízení, na které budou soubory odeslány, od mobilního internetu a aktivujte na něm hotspot Wi-Fi.
 • Otevřete aplikaci Mi Drop v přijímajícím zařízení, klepněte na tlačítko „Získat“ a klepněte na možnost. Wi-Fi musí být povoleno.
 • V telefonu, který odesílá informace, zvýrazněte požadované soubory a klikněte na tlačítko „Odeslat“. Chcete-li přenést, vyberte na kartě, která se otevře, možnost Mi Drop.
 • Klikněte na ikonu požadovaného miniaplikace v seznamu zjištěných zařízení. Počkejte na konec přenosu.
přenos, telefonu, xiaomi

QR kód

V zařízeních Xiaomi přiřazuje telefonní seznam každému zadanému kontaktu kód QR. Čísla můžete přenést pomocí tohoto nástroje.

 • Zapnutí Wi-Fi na obou smartphonech.
 • Klepněte na kontakt a přejděte na obrázek kódu QR.
 • V přijímajícím smartphonu přejděte na „Nástroje“, vyberte „Skener“.
 • .Najetím fotoaparátu na QR kód přesunete kontakt do zařízení.

Prostřednictvím účtu Mi

Každému uživateli Xiaomi společnost přidělí 5 GB v cloudovém úložišti zdarma. Chcete-li získat přístup ke cloudu, vytvořte si účet Mi. Proveďte standardní registraci, která zahrnuje zadání e-mailové adresy a hesla. Po přihlášení můžete sdílet přihlašovací údaje ke cloudovému úložišti svého zařízení s jakýmkoli uživatelem Xiaomi.

Cloudové úložiště

Vytvoření účtu Mi Cloud vám umožní hostovat data v cloudu. Služba je potřebná k přenosu souborů do jiného zařízení, například když si koupíte jiný telefon Xiaomi. Chcete-li přenést informace z cloudového úložiště do jiného smartphonu, přejděte ze svého zařízení na požadovaný účet Mi Account a Mi Cloud.

Je nutná předběžná registrace pro Mi-account!

 • Přihlášení pomocí osobního přihlašovacího jména a hesla z mobilního zařízení.
 • Pokud postupujete správně, dostanete se na domovskou stránku, kde je zobrazeno množství volné paměti. Standardní kapacita je 5 GB (v případě potřeby ji lze navýšit za příplatek).
 • Chcete-li zahájit odesílání dat do cloudu, přejděte do nabídky „Nastavení“. „Synchronizace“. „Mi Cloud“.
 • V otevřeném okně vyberte typy dat, které se mají synchronizovat.
 • Na domovské stránce pod přezdívkou uživatele na pravé straně je výklenek s kategoriemi, které lze zkopírovat z telefonu. Soubory z galerie, zprávy, nahrávky z diktafonu a telefonní čísla se zde ukládají automaticky.

Přenos přes kartu SD

K přenosu dat mezi zařízeními můžete použít také vyměnitelné úložné zařízení.

Přenos lze provést pomocí aplikací jako AppMgr III (App 2 SD), Link2SD, MiniTool Partition, FolderMount atd.

Většina z nich bude vyžadovat root přístup.

 • Vložení karty SD do zařízení.
 • Zadejte: Nastavení. Všechny aplikace. Seřadit podle názvu. Dokumenty.
 • Stáhněte si a nainstalujte software pro přesun souborů.
 • Pomocí pokynů programu přesuňte požadované soubory na kartu SD.
 • Po instalaci karty do jiného zařízení na ní budou k dispozici všechny přenesené soubory.

Přenos dat mezi zařízeními

Chytré telefony Xiaomi s firmwarem MIUI 7 a vyšším mají speciální funkci pro přenos. „Přenos“. Data se přenášejí přes Bluetooth.

 • Přejděte na „Nastavení“. „Ostatní“ (nebo „Pokročilé“). „Přenos„.
 • Vyberte možnost „Jsem odesílatel“ nebo „Jsem příjemce“ v závislosti na roli smartphonu v přenosu.
 • Definujte typ kopírovaných souborů. K dispozici jsou následující kategorie: soubory na paměťové kartě, aplikace, kontakty a nastavení systému.
 • Po výběru cílového smartphonu se proces přenosu spustí automaticky.

Přenos dat prostřednictvím zálohování

Zálohování je nejjednodušší prostřednictvím operačního systému MIUI. Tato metoda umožňuje provádět místní zálohování i zálohování pomocí služby Mi Cloud.

 • Přejděte do Nastavení, odtud do Rozšířených nebo Pokročilých nastavení.
 • Vyberte „Obnovit a resetovat“, klepněte na „Místní zálohování“ (zde můžete také vybrat Zálohování podle plánu a Zálohování Google).
 • Vytvoření zálohy výběrem požadovaného obsahu. Počkejte na uložení.

Pro přenos musíte být na obou zařízeních přihlášeni ke stejnému účtu Mi.

Synchronizace dat v zařízeních:

 • Přihlášení k účtu Mi na druhém smartphonu.
 • V „Nastavení“ klikněte na „Obnovit pomocí zálohy“.
 • Zadejte bod obnovení a přeneste uložená data.

Přenos pomocí aplikace Mi Mover

Aplikace slouží pouze k přenosu dat do Xiaomi.

Přenos lze uskutečnit z jakéhokoli smartphonu se systémem Android.

 • V „Nastavení“ otevřete „Rozšířená nastavení“. „Mi Mover“.
 • Vyberte možnost „Jsem příjemce“. na obrazovce se zobrazí QR kód.
 • Naskenujte kód QR pomocí odesílajícího chytrého telefonu.
 • Vyberte oddíl, který má být přenesen, a odešlete jej příjemci.

Mi Mover umožňuje sdílet pouze části informací (fotografie, zvuk, video, aplikace atd.).Д.), jednotlivé soubory nelze přenášet.

Prostřednictvím služby Shareit

Aplikace vyvinutá společností Lenovo umožňuje přenášet soubory mezi všemi smartphony s podporou Wi-Fi.

Částečný převod

Přenos dat z jiného telefonu do Xiaomi 11T lze také provádět po částech. To je užitečné v případě, že nové zařízení již obsahuje potřebné informace a potřebujete pouze přidat kontakty, poznámky nebo jednotlivé soubory.

Kontakty

Pokud uživatel přenesl multimediální soubory do Xiaomi 11T pomocí paměťové karty, přidá se seznam kontaktů. Chcete-li to provést, otevřete stejnojmennou aplikaci ve starém zařízení, přejděte do nastavení a vyberte možnost importovat.

Kontakty lze přenášet různými způsoby. Například se přenesou celé na kartu SIM a poté se automaticky stáhnou do nového telefonu. Povoleno je také přenášení synchronizací s vaším současným účtem Google. Pokud použijete tuto metodu, stačí v Xiaomi 11T nastavit synchronizaci, jak bylo ukázáno dříve, pro úplný přenos dat.

Multimédia

Ti, kteří chtějí přenést fotografie, hudbu a videa z telefonu do svého telefonu, mají k dispozici řadu způsobů, jak tuto operaci provést:

Raději použijte jeden z následujících programů. Tímto způsobem můžete odeslat všechny informace nebo několik jednotlivých souborů najednou.

Hry a aplikace

Vzhledem k tomu, že Xiaomi 11T využívá obchod s aplikacemi Play Market, je přenos softwaru nejlepší provádět prostřednictvím synchronizace Google. V novém smartphonu se přihlaste k účtu, který jste používali ve starém zařízení. Poté se hry a aplikace stáhnou automaticky. Pokud tato metoda nefunguje, můžete použít Průzkumníka ES. Umožňuje přenášet software přes Bluetooth a Wi-Fi.

Částečný převod

Data z jiného telefonu můžete do Xiaomi Redmi 10 Prime 2022 přenášet také po částech. To je vhodné, pokud již máte potřebné informace v novém zařízení a potřebujete pouze přidat kontakty, poznámky nebo jednotlivé soubory.

Kontakty

Pokud uživatel přenesl multimediální soubory do zařízení Xiaomi Redmi 10 Prime 2022 pomocí paměťové karty, zbývá přidat seznam kontaktů. Chcete-li to provést, otevřete stejnojmennou aplikaci ve starém zařízení, přejděte do nastavení a vyberte možnost importovat.

Kontakty můžete přenášet různými způsoby. Například se přenesou celé na kartu SIM a poté se automaticky načtou do nového telefonu. Přenos je možný také synchronizací s vaším současným účtem Google. Pokud použijete tuto metodu, pak na Xiaomi Redmi 10 Prime 2022 stačí nastavit synchronizaci, jak bylo ukázáno dříve pro úplný přenos informací.

Multimédia

Pro ty, kteří chtějí přenést fotografie, hudbu a videa do telefonu, existuje mnoho způsobů, jak to udělat:

Nejvýhodnější možností je použití speciálních programů. Tímto způsobem můžete odeslat všechny informace nebo několik jednotlivých souborů najednou.

Hry a aplikace

Vzhledem k tomu, že Xiaomi Redmi 10 Prime 2022 využívá obchod s aplikacemi Play Market, je nejlepší přenášet software prostřednictvím synchronizace Google. V novém smartphonu se jednoduše přihlaste k účtu, který jste používali ve starém zařízení. Poté se hry a programy načtou automaticky. Pokud tato metoda nefunguje, můžete použít Průzkumníka ES. Umožňuje přenášet software přes Bluetooth a Wi-Fi.

Mi Mover

Tento nástroj pro migraci dat vám umožní odesílat soubory z jakéhokoli zařízení, ale pouze do gadgetů Xiaomi. Chcete-li aplikaci otevřít v zařízení společnosti, musíte:

V otevřeném okně vyberte jednu z následujících položek. Volba závisí na tom, zda je zařízení staré nebo nové.

Pro telefony jiných značek je třeba stáhnout nástroj z Play Marketu. Bude mít pouze tlačítko „Jsem odesílatel“, protože nelze přenášet do jiného zařízení než Xiaomi.

Poté je nutné pomocí starého zařízení naskenovat QR kód na displeji nového zařízení. Párování proběhne prostřednictvím. Můžete vybrat typ přenášených dat. K dispozici:

Funkce podobné službě Mi Cloud, ale bez prostředníka v podobě cloudového úložiště a s možností přenosu z jakéhokoli zařízení, nejen Xiaomi.

Aplikace jsou bohužel migrovány stejným způsobem, v čisté podobě, bez mezipaměti a nastavení.

přenos, telefonu, xiaomi

Způsoby přenosu dat na smartphonech Xiaomi

Existuje několik různých způsobů, jak kompletně migrovat data z telefonu Xiaomi. Všechny jsou vhodné pro zařízení Mi a Redmi, pro jakoukoli verzi MIUI. Z hlediska úsilí a času se však metody liší. Abyste se nemuseli zbytečně vyptávat, prozradíme vám všechny způsoby, jakými lze.

Přenos dat do nového Xiaomi přes Bluetooth

Jedná se o nejjednodušší způsob, který je vhodný pro ty, kteří s mobilními technologiemi teprve začínají. Nevyžaduje žádné aplikace třetích stran.

 • Zapnutí funkce Bluetooth na obou telefonech
 • Vyberte data, která chcete přenést
 • Stiskněte tlačítko „Odeslat“ „Bluetooth“
 • Potvrďte odeslání na druhém zařízení a počkejte
 • Dokončeno!

Shareme (Mi Drop) od Xiaomi. snadný přenos dat ze starého telefonu

 • Spuštění služby ShareMe na obou zařízeních
 • Souhlas s podmínkami používání
 • Nastavení rolí odesílatele/příjemce pro oba telefony a povolení přístupu k souborům
 • Vyberte typ souboru, včetně APK, tj. Složek aplikací
 • Stiskněte tlačítko „Odeslat“
 • Vyberte zařízení v seznamu příjemců a přijměte na druhém telefonu
 • Počkejte na dokončení procesu.

Jak přenést všechna data z telefonu Xiaomi pomocí aplikace Mi Mover

Mi Mover je aplikace, kterou je třeba nainstalovat do smartphonu. Je zdarma a je k dispozici na Google Play a GetApps.

Cesta k funkci aplikace přes nastavení smartphonu (na příkladu Redmi Note 5). Snímky obrazovky autora

 • Stáhněte si aplikaci, spusťte ji a odsouhlaste uživatelské podmínky.
 • Vyberte role odesílatele/příjemce na obou telefonech (roli lze vybrat také v Nastavení. Rozšířená nastavení Mi Mover / Nastavení. O telefonu Mi Mover).
 • Potvrzení heslem nebo QR kódem.
 • Vyberte požadované soubory ze starého telefonu a zvolte možnost „Odeslat“.

Mi Cloud od Xiaomi: jak jej použít k přenosu dat do nového telefonu

Mi Cloud ukládá plnohodnotnou zálohu vašeho systému. Proto je tento způsob přenosu nejvhodnější.

Kopírování dat prostřednictvím účtu Mi (na příkladu Redmi Note 5). Snímky obrazovky autora

 • Přejděte do „Nastavení“ Mi Account Xiaomi Cloud
 • Zadejte heslo účtu
 • Zálohování dat pomocí „Zálohování“ „Vytvořit nyní“ nebo „Zálohování“ „Zálohování do cloudu“

Přihlášení ke stejnému účtu v druhém telefonu

Důležité: Oba telefony musí být připojeny ke stejné síti Wi-Fi.

Jak přenést kontaktní údaje ze zařízení Xiaomi do zařízení Xiaomi pomocí kódu QR

Tato metoda je určena k přenosu telefonního seznamu. Xiaomi přiřazuje každému kontaktu samostatný kód.

Kontakty z telefonního seznamu smartphonů Xiaomi a Redmi lze poměrně pohodlně přenášet pomocí kódů QR. Snímky obrazovky autora

 • Zapnutí Wi-Fi na obou telefonech.
 • Klepněte na kontakt a rolujte, dokud se nezobrazí kód QR.
 • Na druhém telefonu vyberte „Nástroje“ „Skener“ nebo na některých modelech použijte aplikaci fotoaparátu.
 • Namiřte fotoaparát na kód, naskenujte jej a kontakt se přenese.

Jak přenést data do nového smartphonu Xiaomi pomocí cloudového úložiště

Data lze zálohovat také prostřednictvím účtu Google, který má mnoho majitelů systému Android. To vše díky tomu, že Google podporuje službu synchronizace souborů a kontaktů.

Cesta k odesílání souborů Google na příkladu Redmi Note 5. Snímky obrazovky autora

 • Chcete-li synchronizovat kontakty, přejděte do Nastavení Google „Obnovit kontakty“
 • Chcete-li přenést zbytek dat, přejděte do aplikace Disk Google
 • Klikněte na znaménko plus v dolní části obrazovky a vyberte možnost „Stáhnout“
 • Vyberte požadované soubory a počkejte, až se stáhnou na disk.
 • Poté se přihlaste ke svému účtu na druhém zařízení a stáhněte data.

Pokud jde o přenos souborů, podobně fungují i další cloudové služby, například Dropbox.

Přenos dat ze zařízení Xiaomi do zařízení Xiaomi pomocí karty SD

První metoda, která vás možná napadla (proto se o ní zmiňujeme jako o poslední), je přenos informací pomocí paměťové karty. Je vhodné, pokud pro něj mají slot staré i nové smartphony. Přenos dat pomocí karty SD je nejbezpečnější, protože informace nejsou nahrávány na online úložiště:

 • Vložení karty SD do telefonu
 • Přejděte do „Průzkumníka“ a ručně vyberte všechny soubory, které chcete přenést na kartu
 • Potvrzení akce
 • Přesunutí karty do nového telefonu

Pokud jste si koupili nový smartphone Mi nebo Redmi nebo chcete sdílet soubory s přítelem, je to velmi snadné. Společnost Xiaomi nabízí velké množství aplikací a funkcí pro bezpečný přenos dat a nyní přesně víte, jak je používat.

Cloudové úložiště

Cloudové služby jsou univerzální metodou sdílení informací mezi zařízeními. Tyto služby přenášejí obrázky a videa a můžete do nich sami nahrávat dokumenty a další soubory.

Na obou zařízeních musíte pro přístup ke cloudové službě používat stejný účet.

Mobilní zařízení Xiaomi mají cloudové úložiště Disk Google integrované do vestavěného správce souborů Mi. Soubory stažené ze smartphonu Samsung můžete otevírat a ukládat prostřednictvím průzkumníka.

  V zařízení Samsung spusťte aplikaci Disk Google a klepněte na ikonu plus v dolním rohu.

Chcete-li vybrat více obrázků nebo dokumentů, musíte je dlouhým stiskem zvýraznit a klepnout na tlačítko „Vybrat“.

Přenos SMS

Pokud potřebujete pouze přenést příchozí a odchozí SMS a jejich řetězce ze zařízení Samsung do Xiaomi, můžete použít vestavěné nástroje. Stačí je zkopírovat na kartu SIM a poté ji vložit do druhého smartphonu. Vývojáři třetích stran nabízejí také speciální software, který v cloudu vytvoří zálohu jejich služby pro přenos do jiného zařízení. V obou případech již máme článek s podrobným popisem algoritmu.

Přečtěte si více: Jak přenášet SMS ze systému Android do systému Android

Přenos aplikací

Hry a aplikace, které máte v zařízení Samsung, lze přenést i do jiného mobilního zařízení. Náš autor vysvětlil, jak to udělat, v samostatném článku, ale mějte na paměti, že některé metody neumožňují přenášet software s daty v mezipaměti.

Přečtěte si více: Jak přenést aplikaci z Androidu do Androidu Pokud používáte správce souborů nebo specializovanou aplikaci, budete muset nainstalovat přenášený software, protože pracují pouze se soubory APK. Při přenosu dat pomocí účtu Google si některé aplikace zachovají všechna vaše nastavení a informace.

Přenos kontaktů

Kontakty uložené v Samsungu lze také samostatně přenést do Xiaomi. Můžete použít několik možností: Bluetooth, účet Google, software třetí strany, kopírování na kartu SIM nebo vyměnitelné médium (pokud je zařízení podporuje). O možnostech přenosu dat se dočtete v samostatném článku na našich webových stránkách. je kompatibilní s jakýmkoli zařízením se systémem Android.

Další informace: Jak přenést kontakty z Androidu do Androidu

Jsme rádi, že jsme vám s problémem pomohli.

Kromě tohoto článku je na webu k dispozici dalších 12820 užitečných pokynů. Přidat Lumpics.Přidejte si ji do záložek (CTRLD) a určitě vám budeme opět k užitku.

Popište, co vám nefungovalo. Náš tým se bude snažit reagovat co nejrychleji.

Na toto téma:

Položit otázku nebo zanechat svůj názor Zrušit komentář

Jak přenést data z iPhonu do Xiaomi

Přenos kontaktů z iPhonu do Xiaomi je možný několika dalšími způsoby. Pro přenos datových paketů z mobilního zařízení se systémem iOS do smartphonu se systémem Android je třeba provést několik jednoduchých kroků.

Jak přenést kontakty z iPhonu do Xiaomi pomocí e-mailu Gmail:

 • Zapněte iPhone a přejděte do nastavení (aplikace má šedou ikonu ozubeného kola), najděte nastavení e-mailového klienta a deaktivujte synchronizaci s cloudovým úložištěm iCloud. Operační systém vám nabídne několik možností, jak zakázat.
 • Přejděte do nastavení účtu v produktu Apple, kde je třeba přiřadit službu Gmail, která se má používat jako výchozí. V zobrazeném dialogovém okně se přihlaste ke svému účtu.
 • Chcete-li synchronizovat datové pakety se službami Google, klikněte na „Synchronizovat účet“ a všechny streamované informace budou doručeny do poštovní schránky.
 • Připojte svůj smartphone Xiaomi k bezdrátovému internetu, přihlaste se do schránky a zkopírujte odtud všechny informace.

Vezměte prosím na vědomí! Tento způsob přesunu dat umožňuje vyměňovat nejen textové soubory, ale také multimediální soubory, jako jsou videa a fotografie

Používání aplikace Yandex.Pohyb.“

Kontakty z iPhonu je stále možné přesouvat pomocí aplikace Yandex.Migrovat“, můžete jej nastavit v ArStore. Po spuštění se zobrazí dialogové okno s tlačítkem pro spuštění miniaplikace.

Důležité! Aplikace vyzve uživatele k zadání údajů o účtu Yandex, poté se na obrazovce zobrazí číselný kód, který je třeba použít při přenosu informací do Xiaomi. Dále je třeba nainstalovat aplikaci do smartphonu se systémem Android, přihlásit se k účtu a aktivovat režim přenosu dat v části „Nastavení“

Pro další ověření bude při přesunu dat z jednoho zařízení do druhého vyžadováno číselné heslo

Aplikace musí být navíc nainstalována v chytrém telefonu se systémem Android, přihlaste se ke svému účtu a aktivujte režim přenosu dat v „Nastavení“. Pro další ověření bude při přesunu dat z jednoho zařízení do druhého vyžadováno číselné heslo.

Vezměte prosím na vědomí! Nezáleží na tom, jaký model mobilního telefonu konkrétní značky člověk vlastní. Ať už se jedná o iPhone SE, 7 Plus nebo Xiaomi Redmi Note 5 Pro, gadgety řady Mi, přístup zůstává všude stejný

Přenos z iPhonu

Gmail pomáhá při přesunu kontaktů z iPhonu do zařízení značky Xiaomi. Aby vše proběhlo úspěšně, je třeba učinit několik kroků:

 • V nastavení pošty iPhonu vypněte synchronizaci s iCloudem. Ale aby nedošlo k odstranění seznamu telefonních čísel (zrušte zaškrtnutí příslušné položky).
 • Ve svém účtu nastavte Gmail jako výchozí účet.
 • Synchronizace dat kontaktů se službou Gmail.
 • Po provedení všech těchto kroků budou kontakty odeslány na vaši e-mailovou adresu. Pak zbývá přihlásit se stejnou e-mailovou adresou v zařízení Xiaomi a rychle integrovat data do telefonního seznamu.

Způsoby přenosu dat ze zařízení Samsung

Aplikace Mi Mover zkopíruje informace o Xiaomi ze Samsungu, ale nebude možné je přenést opačným směrem.

 • V chytrém telefonu Samsung stáhněte a nainstalujte aplikaci Mi Mover.
 • Přístup ke stejnému programu na Xiaomi: Nastavení. Systém a zařízení. Rozšířená nastavení. Mi Mover.
 • Připojení obou zařízení k síti Wi-Fi.
 • V aplikaci Xiaomi klepněte na „Jsem příjemce“ a na obrazovce se zobrazí QR kód.
 • Naskenujte kód pomocí zařízení Samsung.
 • V seznamu možných kategorií pro přenos vyberte aplikace, kontakty nebo SMS. Přenos proběhne automaticky.

Fotografie, videa a zvukové nahrávky nebudou přesunuty.

Cloneit přesune všechny soubory včetně hesel, kontaktů, zpráv, protokolů hovorů, účtů, kalendáře, celkem 12 kategorií dat.

 • Stáhněte a nainstalujte CloneIT do obou zařízení.
 • Zapněte Wi-Fi na jednom z telefonů, vytvořte přístupový bod pro druhý telefon.
 • Spusťte aplikaci v zařízení Samsung a vyberte možnost Odesílatel. O společnosti Xiaomi. „Recipient“.
 • Počkejte, dokud nebude zařízení spárováno.
 • V odesílateli vyberte kategorie, které mají být zkopírovány, a spusťte proces.

S mazáním souborů na počítači, ze kterého byly přeneseny, není třeba spěchat, protože to není dobrý nápad.К. Software není imunní vůči chybám. Před odstraněním nezapomeňte zkontrolovat, zda jsou přenesené soubory správné.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS