Připojení iPhonu k televizoru LG Wi-Fi

Jak připojit televizor LG k síti Wi-Fi

Moderní modely LG Smart TV mají širokou škálu funkcí, díky kterým mohou majitelé nejen sledovat digitální, kabelovou nebo satelitní televizi, ale také plně využívat všechny multimediální funkce internetu: užívat si filmy a seriály na ruských i zahraničních streamovacích službách, vyhledávat videa na YouTube, poslouchat hudbu online, hrát hry, komunikovat v sociálních sítích a vyhledávat relevantní informace.

To vše je možné díky technologii Smart TV, která je v televizorech LG integrována od jejich uvedení na trh v roce 2010. Technologie Smart TV je počítačový systém integrovaný do televizoru LG.

Abyste mohli využívat všechny funkce Smart TV, musíte po prvním zapnutí televizoru nastavit přístup k internetu připojením televizoru LG k domácí síti buď bezdrátově (přes Wi-Fi), nebo pomocí kabelového připojení.

Oba způsoby mají své výhody, ale majitelé televizorů LG stále častěji volí bezdrátové připojení, protože moderní připojení Wi-Fi umožňuje přenášet informace bez ztráty kvality a rychlosti. Tento způsob je také vhodnější, protože nezaneřádí televizní místnost zbytečnými kabely.

Připojení televizoru LG k síti Wi-Fi je snadné, i když nemáte velké technické znalosti. Stačí postupovat podle pokynů.

Všechny současné modely LG vydané po roce 2012 mají vestavěný modul Wi-Fi. U některých starších modelů televizorů může být nutné zakoupit další speciální přijímač.

 • Ujistěte se, že nastavení domácí sítě Wi-Fi umožňuje připojení nových zařízení. To můžete provést v nastavení směrovače Wi-Fi.
 • Zapněte televizor LG a přejděte do „Základních nastavení“.
 • Budete potřebovat sekci „Pokročilá nastavení“. Najděte položku „Síť“ a vyberte možnost „Připojit k síti Wi-Fi“.
 • Na obrazovce televizoru se zobrazí seznam sítí dostupných pro připojení. Vyberte název domácí sítě ze seznamu a potvrďte jej dálkovým ovladačem.
 • Pravděpodobně budete muset zadat heslo. Mělo by to být heslo pro vaši domácí bezdrátovou síť.
 • Heslo potvrďte tlačítkem OK. Televizor LG se pak připojí k síti Wi-Fi a bude se připojovat automaticky při každém zapnutí.

Některé starší televizory LG z období před rokem 2012 nemají vestavěný modul Wi-Fi. Abyste je mohli připojit k bezdrátové síti, musíte si pořídit speciální přijímač (je důležité se ujistit, že je kompatibilní s vaším televizorem LG)!)

 • Připojte adaptér k televizoru LG tak, že jej zapojíte do zadní části. Musíte jej zapojit do libovolné volné zásuvky USB.
 • Na obrazovce televizoru se objeví oznámení o připojení.
 • Poté přejděte do nastavení televizoru a postupujte podle výše uvedených pokynů.

Existují také alternativní způsoby připojení televizoru k bezdrátové síti. Můžete to udělat například pomocí chytrého telefonu a technologie Wi-Fi Direct. (Další informace o připojení televizoru LG k síti Wi-Fi Direct naleznete v části zde . Pro běžné použití není tato metoda optimální a doporučuje se ji použít pouze v případě, že nemůžete televizor LG připojit ke směrovači Wi-Fi.

Pokud chcete televizor LG připojit k internetu pomocí kabelového připojení, přečtěte si článek Jak připojit televizor LG k internetu pomocí kabelu LAN zde.

K čemu ji potřebujete?

Proč se vůbec pokoušet nastavit připojení smartphonu k televizoru korejské značky?? Tento typ synchronizace bude zajímavý pouze pro ty uživatele, kteří mají běžný televizor bez funkcí Smart. Mezi základní vlastnosti takového připojení patří.

 • Prohlížení multimediálních souborů, včetně filmů a televizních seriálů, v reálném čase.
 • Vytváření prezentací a multimediálních prezentací.
 • Poslech hudby, sociální sítě.

Jak vidíte, existuje mnoho důvodů, proč připojit smartphone k televizoru.

Je třeba vybrat typ připojení pro synchronizaci, protože ne všechny televizory tuto možnost nabízejí. Zde je vysvětleno, proč byste měli při synchronizaci věnovat tomuto bodu velkou pozornost.

Jak připojit iPhone k televizoru LG přes Wi-Fi

Nejjednodušší možností je připojení přes přístupový bod nebo „vzduchem“. Vzhledem k tomu, že všechny moderní televizory a telefony jsou vybaveny příslušným modulem, není problém. Průvodce nastavením:

 • Stáhněte a nainstalujte do televizoru bezplatný software LG Smart Share;
 • Na iPhonu stáhněte software Twonky Beam;
 • V systému iOS otevřete aplikaci Twonky Bim a zaškrtněte políčko „zobrazit nebo skrýt“;
 • Pak otevřete video, které chcete vysílat na obrazovce;
 • Zapnout;
 • Video stream se spustí poté, co se na displeji zobrazí „beaming“.

Při použití této metody se ujistěte, že jsou obě zařízení připojena ke stejnému přístupovému bodu.

Airpay (opakovaná obrazovka)

Airpay (opakování obrazovky) je technologie, která se používá ke streamování souborů a jejich vysílání do zařízení třetí strany. Se nachází v mnoha chytrých telefonech, tabletech, multimediálních podložkách.

 • Připojit iOS a Apple TV/Smart TV ke stejné wifi;
 • Vyberte v mobilním zařízení nahrávku, kterou chcete zobrazit prostřednictvím AirPlay;
 • Klikněte na ikonu čtverce s trojúhelníkem dole;
 • Z nabízených možností vyberte název zařízení, do kterého chcete soubor vysílat;
 • Před spuštěním počkejte 5-10 sekund;
 • Kliknutím na ikonu čtvercového trojúhelníku v dolní části zastavíte.

Apple TV

Apple TV je moderní multimediální přehrávač, který funguje na základě připojení smartphonu k televizoru. Je bezdrátový a připojuje se „vzduchem“. Ukládá streamované video do mezipaměti a kdykoli jej přehraje. Velikost paměti se liší podle modelu. začíná na 8 GB. Připojení k domácí síti. Kompatibilní s počítači PC, iMac, MacBook, iPad, iPod touch a iPhone. Nahrazuje dálkový ovladač, protože má infračervený snímač a ladicí jednotku.

Google Chromecast

Google Chromecast je také malý digitální multimediální přehrávač, který se umisťuje k televizoru. Jedná se o ekvivalent Apple TV od jiného výrobce. Prostřednictvím tohoto zařízení je možné streamovat klip v rozlišení až 1080p. Kompatibilní s jakýmkoli zařízením prostřednictvím hotspotu, možnostmi jsou Wi-Fi 802.11ac (2,4 GHz/5 GHz).

Co připojí iPhone k televizoru

Proč byste si měli lámat hlavu a snažit se nastavit spojení mezi smartphonem a televizorem?? Synchronizace bude zajímavá především pro ty uživatele, kteří mají zcela běžný televizor, nikoli Smart TV. Hlavní výhody připojení:

 • Sledujte filmy, televizní pořady a sportovní přenosy online na velké obrazovce;
 • Všechny druhy prezentací, fóra;
 • Přehrávání videí a fotografií z galerie mobilního telefonu;
 • Poslech zvukových stop;
 • Komunikace přes Skype a další messengery na velké obrazovce.

Jak vidíte, výhod je mnoho. Chcete-li duplikovat obrazovku iPhonu na televizoru, musíte zvolit vhodný typ připojení, ne všechna rozhraní tuto možnost poskytují. Tento bod je třeba vzít v úvahu.

Majitelé chytrých televizorů mohou připojit iPhone a přehrávat soubory uložené v telefonu a sledovat je ve vysokém rozlišení. Jinými slovy, tato synchronizace umožňuje používat smartphone jako flash disk. To je také velmi pohodlné a praktické.

Jak připojit iPhone k televizoru LG

V závislosti na modelu televizoru LG a způsobu jeho používání existuje několik způsobů připojení iPhonu k televizoru LG.

Všechny chytré televizory LG jsou vybaveny Wi-Fi. je to nejjednodušší způsob, jak připojit iPhone k televizoru.

 • Nainstalujte si do televizoru bezplatnou aplikaci LG Smart Share.
 • Nainstalujte si aplikaci Twonky Beam do zařízení se systémem iOS.
 • Zaškrtněte v aplikaci možnost „zobrazit nebo skrýt vizuální indikátory na okraji obrazovky“.
 • Vyberte soubor videa, který chcete přenést ze smartphonu na velkou obrazovku televizoru LG.
 • Přehrávání se spustí, jakmile se zobrazí zpráva „beaming“

Alternativou je aplikace iMediaShare.

připojení, iphonu, televizoru, wi-fi

Připojení iPhonu ke vstupu USB na televizoru LG je snadné. potřebujete pouze kabel „iPhone“ k USB. V tomto případě se zařízení bude nabíjet také z televizoru! Toto připojení vám však umožní používat iPhone pouze jako paměťové zařízení. můžete si prohlížet videa a fotografie uložené v paměti, ale ne streamovat živý fotbalový zápas nebo videohovor ze Skypu.

Pokud máte speciální adaptér pro smartphone, můžete jej připojit k televizoru LG přímo pomocí kabelu HDMI. Adaptér pro iPhone se starším konektorem se nazývá Digital AV Adapter, zatímco iPhone 5 a novější potřebují AV Adapter Lightning. Připojte zařízení pomocí kabelu HDMI. připojení by nyní mělo být automatické. Pokud ne, aktivujte HDMI jako zdroj signálu na televizoru.

Připojení přes jiný standard

Pokud používáte starší model televizoru LG, který nemá vstup HDMI, můžete stále streamovat video z iPhonu. na kompozitní vstup. Budete potřebovat kabel USB AV (pro iPhone 4 a novější) nebo adaptér VGA Lightning (pro iPhone 5).

Iphone můžete k televizoru LG připojit také prostřednictvím speciálních set-top boxů, jako je Google Chromecast nebo Apple TV.

připojení, iphonu, televizoru, wi-fi

Žádná Wi-Fi a žádné kabely

Neexistuje mnoho způsobů, jak připojit iPhone k televizoru bez wifi nebo jakýchkoli kabelů, může to být prostřednictvím výše uvedeného firmwaru nebo pomocí adaptéru HDMI.

Pokud má televizor výstup HDMI, můžete jej k telefonu připojit pomocí adaptéru HDMI. Musíte si od výrobce pořídit adaptér, například digitální AV adaptér nebo AV adaptér Lightning.

Zařízení musí být ve vypnutém stavu vzájemně propojena. Pokud váš telefon nepodporuje výstup micro-HDMI, můžete použít převodník micro-USB na HDMI. Po zapnutí zařízení se nastavení provede automaticky a není nutný žádný ruční zásah. Pokud k automatickému připojení nedošlo, je třeba aktivovat HDMI na každém zařízení zvlášť.

připojení, iphonu, televizoru, wi-fi

Možnost 3. použití nástroje iMediaShare

Na stejném principu fungují i další dostupné funkce služby iMediaShare.

Možnost 5. Připojení přes USB

Při tomto způsobu párování se iPhone také nabíjí. Nevýhodou však je, že tímto způsobem je smartphone připojen jako úložné zařízení. To znamená, že můžete streamovat obsah pouze z paměti zařízení. A už nelze přenášet například hovory z Výběru nebo živé vysílání sportovní události. Metoda je však plně použitelná a v některých případech pro vás bude relevantní.

Vzhledem k tomu, že chytré televizory LG nemají vestavěnou funkci AirPlay, není přímá projekce na celou obrazovku iPhonu možná. Iphone však můžete k televizoru připojit pomocí digitálního AV adaptéru Lightning.

 • V tomto případě stačí připojit adaptér ke smartphonu a poté připojit kabel HDMI, který je pak třeba zapojit do příslušného slotu na televizoru.
 • Nyní v nastavení televizoru vyberte jako vstupní zdroj HDMI a obsah iPhonu se okamžitě zobrazí na obrazovce.

Jak vidíte, jedná se o velmi jednoduchou a spolehlivou metodu, která zajišťuje stabilní připojení. Nevýhodou však je, že pokud nemáte adaptér, musíte si koupit speciální adaptér a kabel HDMI.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS