Připojení telefonu přes USB se nezobrazí

Získání přístupu k telefonu s částečně rozbitým displejem

Ilja je šéfredaktorem webu softdroid.Net. Autor několika stovek návodů a článků o konfiguraci systému Android. Přibližně 15 let zkušeností s opravami zařízení a řešením technických problémů pro iOS a Android. Zabýval se téměř všemi více či méně populárními značkami mobilních smartphonů a tabletů Samsung, HTC, Xiaomi atd. K testování používám iPhone 12 a Samsung Galaxy S21 s nejnovějším firmwarem.

Poškozená obrazovka smartphonu výrazně komplikuje práci a v některých případech ji dokonce znemožňuje. To vede k tomu, že uživatel nemůže ani zálohovat důležitá data, aby je mohl přenést do nového telefonu.

Přitom je možné obraz vyvést do notebooku nebo stolního počítače. Není zapotřebí žádný speciální hardware: stačí vhodný USB konektor a instalace softwaru pro správu smartphonu. Skvělé řešení, i když je obrazovka rozbitá nebo nefunguje.

Pozor ! Tento pokyn bude užitečný, pokud obrazovka vykazuje známky života. V opačném případě by tento článek a rady v něm obsažené byly zbytečné!

Proč nefunguje port USB na počítači nebo notebooku?

Hlavní důvody, proč port USB nefunguje:

 • Nesprávné nastavení systému BIOS.Pokud nemůžete vstoupit do systému BIOS, protože nefunguje konektor USB, použijte klávesnici s konektorem PS/2. Chcete-li tuto chybu opravit, musíte přejít do systému BIOS. Pokročilé. Nyní otevřete podsekci Konfigurace palubních zařízení. Obsahuje nastavení odpovědná za provoz řadičů USB. Pokud jsou odpojené, znovu je zapněte.
 • Žádné připojení k základní desce.Nezřídka se stává, že počítač jednoduše ztratí kontakt. Jakékoli otřesy nebo dokonce neočekávaný pád zařízení mohou způsobit výpadek připojení. Zkontrolujte, zda jsou konektory USB1 a USB2 bezpečně připojeny.
 • Poškozený kabel.Je možné, že důvodem, proč počítač nemůže detekovat připojené zařízení USB, je poškození samotného zařízení. Nejčastěji je to způsobeno poškozeným kabelem.
 • Nedostatek energie.Všechna elektronická zařízení vyžadují určitou formu napájení. Pokud máte k počítači připojeno příliš mnoho zařízení, je možné, že všechna jednoduše nemají dostatek energie pro správnou funkci. Zkuste zakázat nepotřebná zařízení a otestovat provoz prioritního zařízení.
 • Ovladače zařízení.Jedním z nejdůležitějších aspektů správně fungujícího zařízení jsou ovladače. Často na něj buď zapomínáme, nebo ho aktualizujeme jednou za pět let. Pokud tedy narazíte na nefunkční zařízení USB, doporučujeme zkusit aktualizovat jeho ovladače.
 • Řídicí jednotka je poškozená.To je pravděpodobně nejtěžší a nejnepříjemnější výsledek pro každého uživatele, protože ho to nutí vynaložit nějaké peníze na opravy. Pokud byl řadič USB na základní desce fyzicky poškozen, není možné problém vyřešit jinak než zasláním základní desky do servisního střediska k opravě.

Nejenže telefon není vidět, ale ani se nenabíjí z portu USB (nejeví známky života)

Pokud se po připojení telefonu k portu USB nic nestane, zřejmě nedošlo k žádnému kontaktu (z USB do zařízení neproudí žádné napájení).

Ve většině případů je nutné hledat hardwarové příčiny tohoto chování: například může být poškozený kabel, port micro-USB telefonu apod.Д.

Níže uvádím nejpravděpodobnější důvody.

Je telefon sám zapnutý?

Možná je to příliš „triviální“, ale pokud máte nový telefon nebo se baterie vybije natolik, že se zařízení prostě vypne. pak ho připojením k portu USB pouze nabijete!

Dokud baterie „neshromáždí“ 5-10 % svého nabití, obvykle se nezapne a vy se nebudete moci přihlásit.

V takovém případě stačí počkat, až se zařízení dostatečně nabije.

Po úplném vybití zařízení. při prvním nabíjení se nemusí zobrazit nic jiného než černá obrazovka

Póly baterie nejsou přelepeny páskou

Tato možnost se vztahuje na nové telefony a baterie. Pokud je telefon nový. zkontrolujte svorky baterie.

Jde o to, že nefunkčnost může být způsobena nejen vybíjením, ale také tím, že kontakty baterie mohou být zalepeny lepicí páskou. Výrobci tak činí z bezpečnostních důvodů.

připojení, telefonu, přes, nezobrazí

Kontakty baterie jsou přelepeny páskou

připojení, telefonu, přes, nezobrazí

Nálepka na fotoaparátu a baterii (jako příklad)

Je kabel USB v pořádku?

Dále je třeba zkontrolovat kabel, který používáte k připojení zařízení k počítači: je v pořádku??

Častým používáním se nezřídka poškodí tenké měděné vodiče v samotném kabelu (t.Е. Kabel může navenek vypadat zcela neporušeně, ale uvnitř může být poškozen.).

Zkuste proto použít jiné zařízení se stejným kabelem (můžete použít jiný počítač/notebook). Účel: Kontrola samotného kabelu, zda funguje.

Zda je port USB v počítači funkční

Totéž platí pro port USB v počítači: zkuste připojit jiný telefon, USB flash disk atd. Zařízení. Může je počítač vidět, přenášet soubory?

Všimněte si také, že kromě předního panelu s porty USB (ke kterým většina uživatelů připojuje svá zařízení) mají systémové jednotky USB na zadní stěně. Zkuste k nim připojit telefon.

Poznámka!

Nezřídka se stává, že se zapomene na přední panel s konektory USB a audio.

Nápověda!

Porty USB nefungují, co dělat?

Otestujte telefon připojením k jinému počítači, notebooku

Je vhodné otestovat samotný telefon pomocí kabelu USB a vyzkoušet jej na jiném počítači.

Zkontrolujte, zda telefon a jeho konektor micro-USB správně fungují.

Poznámka: Postupem času se může stát, že se konektor na telefonu uvolní (t.Е. V určitých polohách může dojít ke „ztrátě“ kontaktu). Zkuste znovu připojit kabel USB a podívejte se na výsledky.

Všimněte si konektoru micro USB na telefonu

Zkontrolujte, zda je napájení dostatečné (není nainstalován rozbočovač USB)

Poslední věc, na kterou je třeba si dát pozor, je, zda používáte rozdvojky USB a prodlužovací kabely? Často, když je ke klávesnici, myši, reproduktorům, monitoru atd. Přidán port USB.Д.

Jde o to, že při použití různých rozdělovačů. Napájení telefonu nemusí být dostatečné (to se často stává i u externích pevných disků).

Pokud chcete k jednomu portu USB připojit více zařízení, použijte rozbočovače a rozbočovače, které mají přídavné napájení (jako na obrázku níže).

Pomáhat!

Takové rozdělovače/rozšiřovače lze zakoupit téměř za nic v čínských internetových obchodech.

Změna nastavení počítače

Pokud je v telefonu vše v pořádku, ale počítač jej odmítá detekovat, zkontrolujte, zda máte správný software. Například při připojování zařízení k počítači se systémem Windows XP se ujistěte, že je nainstalován protokol Media Transfer Protocol. V systému Windows 10 a dalších verzích je již ve výchozím nastavení nainstalována a není třeba ji instalovat.

připojení, telefonu, přes, nezobrazí

Pokud jste telefon připojili poprvé, bude počítač potřebovat ovladače pro zařízení. Stáhněte si je z oficiálních webových stránek výrobce telefonu/tabletu. Obvykle se instaluje automaticky, ale je možné, že budete muset ovladače nainstalovat ručně.

Některé modely lze ovládat pouze pomocí přiložených nástrojů. Nainstalujte je do počítače a spravujte obsah v zařízení se systémem Android.

Pokud počítač nedokáže rozpoznat paměťové karty USB nebo jiná zařízení USB, může být nutné tento problém vyřešit. Chcete-li to provést automaticky, otevřete v Ovládacích panelech část Odstraňování problémů a vyberte nástroj Konfigurace zařízení.

Opravář mobilní a výpočetní techniky ve specializovaném servisním středisku, rm. Moskva. Nepřetržité zkušenosti od roku 2010.Existují otázky? Napište do komentářů k článku. Odpovím vám na vaši e-mailovou adresu co nejdříve. Každý případ je jiný, a proto je důležité, abyste svůj problém co nejpřesněji vysvětlili a uvedli model zařízení.

Dobrý den. Když jsem připojil usb kabel, zaškrtl jsem pouze nabíjení, nyní, když se připojím, není na stránce s oznámeními ikona usb, jak ji znovu připojím jako mtr? Telefon Alcatel 6055k.

Dobrý den,! Podobný problém. Při prvním připojení jsem vybral možnost „pouze nabíjení“. Nyní, když připojím pouze nabíjení mincí, není v zácloně žádná volba. Kniha nevidí souvislost. A potřebuji připojit modem USB. Honor 5C

Dobrý den, nemohu připojit telefon přes digitální přijímač, abych mohl sledovat videa přes YouTube, prosím o radu, prosím.

Dobrý den. Co potřebujete poradit? Žádné informace od vás o zařízeních.

Můžete mi prosím poradit, co se stalo??Snažil jsem se připojit přenosný reproduktor přes USB, ale nic nevyšlo, ale poté, když připojím telefon k počítači, nevidí ho a pouze nabíjí Co jsem udělal a jak to opravit??

Dobrý den, model telefonu Huawei 20 lite se nepřipojí přes USB k PC nabíjení běží, režim modemu je vypnutý, ladění je zapnuté konfigurace přenosu médií je zapnutá. Nic nefunguje, žádný panel pro výběr připojení. Moje síly jsou také vypnuté

Podobný problém jako Olga Také Huawei P20 (ale ne Lite). Snažím se připojit k dálkovému ovladači dji, nabíjí se Ke dvěma notebookům, také se nabíjí. Ruční přepnutí na MTR. nic USB modem odpojen

Při připojení tabletu k notebooku byla stisknuta funkce „pouze nabíjení“ tabletu a nyní notebook nevidí síť wifi a ikona připojení se změnila, jako by byl tablet stále připojen k notebooku

Dobrý den, telefon android vivo uzamčený grafickým klíčem si nepamatuje heslo účet neexistuje a neptá se nejlepšího přítele ve škole a místo ve škole, ale neurčil jsem, jak odemknout přes počítač jsem se připojil přes kabel vivo 1801 telefon odemknutý grafickým klíčem k použití souborů ( ( jak se vypořádat s touto situací ??

Nemohu přeflashovat svůj smartphone. Zdá se, že všechny ovladače jsou na svém místě, program je nainstalován Smart Phone flash/ Stáhl jsem obraz do počítače. Spustil jsem software, načítání firmwaru na něm stejně. Zapíše USB AUTODETECTED, ale dlouho ho nenajde. Telefon se stále restartuje. Jak ji vytvořit jako jednotku flash?

Když připojím telefon k počítači, pouze se nabíjí, ale telefon nezobrazuje režimy jako dříve, co dělat?

Dobrý den, mám smartphone LG Několikrát se po vypnutí obrazovky zobrazil text v angličtině „aktualizovat firmware, neodpojujte telefon od připojení USB, dokud není proces dokončen“ Telefon se zapne asi po hodině po nabíjení a pokusu o pátý Nepřipojuji telefon k počítači, používám pouze nabíječku Prosím, řekněte mi, zda můžete v této situaci udělat a jak pochopit, že „proces byl dokončen “ Doufám, že můžete pomoci s odpovědí, předem děkuji!

Dobrý den model telefonu zte nubia nelze připojit k PC přes USB režim nabíjení je modem zakázán ladění povoleno konfigurace přenosu médií povolena vyjde hláška, že zařízení USB nepracuje správně instalace ovladačů říká, že již je nainstalována na jiném zařízení stejný příběh kabel je nový navrhněte, jak problém vyřešit

Zkoušel jsem všechno, nic nefunguje, nemám žádný volič připojení, předtím jsem ho měl, ale teď je pryč.

Flai FS522 sirrus14 telefon se nepřipojí přes USB ladění povoleno, modem není povolen.Počítač ji nevidí.

Zapomněl jsem na svém smartphonu klávesu se vzorem, vyzkoušel jsem všechny výše uvedené návrhy a nic nefunguje, co mám dělat??

Když připojím telefon k počítači, pouze se nabíjí, ale telefon nezobrazuje režimy jako dříve, co mám dělat??

Ahoj. Po potopení a opravě Google pixel 3a si vždy myslí, že je připojen k počítači, i když není připojen žádný kabel. Z tohoto důvodu, když připojím kabel, nabíjení neprobíhá, pokud v uzávěrce nezvolím, že není žádné zařízení. V opravně mi řekli, že se jedná o chybu softwaru a že mám zavolat do restaurace. Ale nemyslím si, že je to tím, protože k chybě došlo během prvního nabíjení. Může to být něco hardwarového? Děkuji.

Dobrý den. Telefon se nechce připojit k počítači. Výchozí nastavení USB je nabíjení a ostatní možnosti jsou ztlumené. Zapnuto přes nastavení pro vývojáře Výchozí přenos dat také nefunguje. Xiaomi Mi A1 na 9 a OnePlus 6T na 10. Stejně. Šňůry jsou obě původní. Samsung A5 (2017) se normálně připojuje.

Huawei GR5 2017 se nemůže připojit k žádnému zařízení USB!Přepájení zásuvky nepomohlo, výměna kabelu bez úspěchu!Prosím, poraďte, co můžete udělat

Dobrý den. Takový problém. tablet Samsung připojený k počítači přes kabel USB pro internet Wi-Fi. Úspěšně připojen, nebyl dlouho šťastný. Náhle se odpojil. A o opětovném navázání spojení. Se zobrazí jako nabíjení. Změna zásuvek USB v počítači a ladění portu USB prostřednictvím nastavení pro vývojáře. Nepomohlo. Co dělat? Nebo Děkuji

Proč není telefon se systémem Android viditelný na počítači přes USB a dochází pouze k nabíjení. jednoduché důvody a řešení

Než se pustíte do dalších způsobů řešení problému s nezobrazením telefonu přes připojení USB, doporučuji věnovat pozornost následujícím jednoduchým bodům: velmi často je příčinou něco z výše uvedeného:

 • Pokud jste si vzali propojovací kabel USB z neoriginální levné nabíječky nebo z kabelu dodávaného s jiným zařízením (například k nabíjení bezdrátových sluchátek nebo jiného zařízení, které není určeno k příjmu a přenosu dat), může to být příčinou: ne všechny kabely mohou přenášet data, nejsou na nich příslušné kontakty a zvenčí je nelze vidět. Řešení. nepoškozený kabel se zaručenou schopností přenosu dat.
 • Pokud zjistíte, že váš smartphone není po připojení k počítači viditelný a telefon byl nedávno opravován a bylo opravováno něco, co souvisí s deskou nebo konektorem, je pravděpodobné, že problém způsobila oprava: velmi často jsou konektory připájeny, takže poté správně funguje pouze nabíjení. Řešením je pouze její předělání.
 • Pokud máte Mac OS, stačí si nainstalovat aplikaci Android File Transfer a můžete přenášet data, oficiální webové stránky: https://www.Android.com/filetransfer/
 • Pokud stále používáte systém Windows XP, nainstalujte ovladač MTP (Media Transfer Protocol). https://www.Microsoft.com/en-in/download/details.Aspx?ID=19153

Kromě toho si uvědomte, že připojení i funkčního kabelu přes rozbočovač USB (rozbočovač portů USB), do vadné zásuvky USB na počítači nebo notebooku a někdy i do přední části počítače může způsobit daný problém. Vyzkoušejte přímé připojení USB, jinou zásuvku, zadní stranu počítače, pokud je připojen k USB 3.0 (obvykle modrá). zjistěte, zda problém přetrvává při připojení k USB 2.0.

Poslední jednoduchá věc: Jakmile je telefon připojen k počítači, je třeba, aby se zobrazil v Průzkumníku, aby bylo možné prohlížet fotografie, videa a další soubory:

 • Odemknutí telefonu po připojení, pokud je zamčený. na zamčených moderních telefonech se systémem Android není možný přístup k datům.
 • V oznamovací oblasti klepněte na oznámení o připojení USB (ve výchozím nastavení je většina telefonů připojena pouze pro nabíjení). Pokud se oznámení nezobrazí nebo spíše neříká, že se jedná o připojení USB, ale pouze text o nabíjení, znamená to, že z „pohledu“ telefonu připojení neslouží k přenosu dat (špatný kabel, poškozený kabel, konektor v telefonu nebo počítači). Níže jsou uvedeny snímky vzhledu oznámení v čistém systému Android 9 a 8, v systému Samsung Galaxy a v systému Android 6-7.
 • Výběr režimu přenosu souborů MTP pro připojení USB. Starší verze systému Android mohou mít také možnost připojení jako USB Mass Storage, což bude fungovat také a může to fungovat ještě lépe.

Pokud tyto metody nefungují, můžeme přejít k pokročilejším způsobům opravy.

Důvody, proč počítač nevidí váš telefon

Počítač se systémem Windows 10 nemusí vidět váš smartphone nebo telefon z několika důvodů:

 • Uživatel neudělil miniaplikaci povolení k připojení k počítači;
 • Poškozený kabel USB;
 • Nedostatek ovladačů pro práci s telefonem;
 • Problémy se samotným smartphonem nebo jiným zařízením;
 • Systém je napaden viry;
 • Zastaralá, nekompatibilní verze operačního systému.

Po zjištění přesné příčiny problému budete moci obnovit spojení mezi počítačem a miniaplikací.

Proč notebook nevidí telefon přes kabel USB, ale nabíjí se?

Připojili jste zařízení k počítači, ale není detekováno a baterie se stále nabíjí. problém způsobuje kabel. Kabel firmwaru může být poškozený. Telefon lze stále nabíjet, ale nelze jej připojit k počítači. V tomto případě lze problém vyřešit pouze výměnou kabelu. Pokud místo značkového kabelu použijete levný ekvivalent, můžete telefon nabíjet, ale nemůžete přes něj přenášet soubory.

Pokud budete postupovat podle níže uvedených pokynů, vyhnete se problémům při přenosu informací z mobilního zařízení do notebooku a naopak:

 • Zkontrolujte, zda je telefon zapnutý, a připojte jej k počítači;
 • Otevřete oznamovací panel telefonu. na oznamovacím panelu by se mělo objevit oznámení o připojení USB;
 • Stiskněte oznámení a přejděte na kartu Připojení USB;
 • Vyberte požadovaný režim: přenos fotografií nebo přenos souborů (režimy a jejich názvy se mohou lišit v závislosti na modelu zařízení a verzi operačního systému).
 • U některých modelů, např. Samsung, se automaticky otevře nabídka s výběrem režimu připojení.

Pokud je telefon správně spárován, notebook jej „uvidí“ a zobrazí se v Průzkumníku Windows.

Další příčiny poruchy

Kromě poškozeného konektoru nebo nesprávně nainstalovaných ovladačů existují i další příčiny:

 • K vyčištění použijte antivirový program. Někdy viry brání správnému fungování telefonu a znemožňují jeho rozpoznání.
 • Chyba byla způsobena špatnou aplikací nainstalovanou v telefonu. Pokud se telefon před instalací připojí bez problémů, odeberte aplikaci, restartujte telefon a znovu se připojte pomocí kabelu USB.
 • Zkontrolujte, zda je displej telefonu během připojení odemčený. Někdy se telefony nabíjejí pouze při uzamčení. Po odemknutí obrazovky se na obrazovce notebooku zobrazí připojený telefon.
 • Pokud je v telefonu nainstalován nelicencovaný software, může dojít k problémům se zobrazením. V takovém případě byste měli obnovit tovární nastavení telefonu a nainstalovat aktualizaci licence.
 • Měli byste se také ujistit, že telefon není právě v režimu modemu. Je třeba funkci vypnout a zkusit telefon k notebooku připojit znovu.
 • Paměť telefonu je plná. Ve vzácných případech, kdy je paměť telefonu plná, počítač telefon nerozpozná. V této situaci doporučujeme odstranit nepotřebné aplikace, vymazat fotogalerii, vymazat mezipaměť v aplikacích a poté zkusit znovu připojit Android přes USB.
 • Notebook rozpozná systém Android, ale není přístupný pro další práci. V takovém případě se na displeji mobilního telefonu zobrazí zpráva s žádostí o povolení přístupu k souborům. Tím se telefon odemkne a na obrazovce počítače se zobrazí ikona připojeného telefonu pro další přístup.
 • Špatné spojení může být způsobeno náhlým poklesem napětí. Potřeba restartu.
 • Někdy se po připojení telefonu zobrazí prázdná složka souborů. V takovém případě je třeba telefon restartovat a zkontrolovat složku na skryté soubory. Chcete-li tyto soubory zobrazit, musíte upravit nastavení a povolit přístup ke skrytým dokumentům.

Pokud po vyzkoušení všech metod popsaných v článku není systém Android po připojení kabelem stále detekován, je třeba se obrátit na odborníka, který diagnostikuje a identifikuje závadu telefonu nebo notebooku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS