Připojení zpětného zrcátka s monitorem

Připojení zpětného zrcátka s monitorem

Instalace a připojení zpětné kamery k vnitřnímu zrcátku s monitorem, krok za krokem.

V tomto článku se pokusíme podrobně a s obrázky ukázat, jak můžete parkovací systém nainstalovat nebo vyměnit a nainstalovat místo původního zařízení.

Podívejme se na modernizované vnitřní zrcátko s monitorem a zpětnou kamerou, a to s parkovacími senzory i bez nich.

Demontáž původního vnitřního zrcátka.

Všechna vozidla mají různé upevnění v závislosti na značce a třídě vozidla.

Dnes existuje řada způsobů, jak odstranit původní zrcadlo.

V našem článku se budeme zabývat příkladem montáže, která má asi 70 % vozů na obrázku 1.

1) Při demontáži zrcátka byste neměli působit silou, protože pata je připevněna k čelnímu sklu a sklo na jeho hustotě může při prudkém pohybu nebo silném tlaku na něj, nebo v okamžiku demontáže zrcátka, prasknout.

70 % všech vozidel má tuto opravu.

Zrcadlo je připevněno přímo k patě a zajištěno upevňovacím šroubem, Obrázek 2. Opatrně odšroubujte šestihranným nástrčným klíčem a zrcátko snadno sundejte.

Zrcadlo je přímo připevněno k patě a dotaženo zajišťovacím šroubem

Rádi bychom vás však upozornili, že držák na obrázku 2 se může od toho vašeho lišit. Existuje mnoho spojovacích prvků, ale tento je dnes nejběžnější.

Obrázek 3 nezobrazuje všechny varianty standardního uchycení, které jsou k dispozici pro automobily.

2) Instalace zrcátka a monitoru do držáku na čelním skle.Jak ukazuje obrázek 4, namontujte zrcátko a pevně upevněte držák zrcátka imbusovým šroubem.

Šestihranná objímka by měla být obvykle součástí balení spolu se zrcadlem.

3) Jakmile je zrcátko na svém místě, nainstalujte zpětnou kameru.Fotoaparát se obvykle prodává samostatně. Ale v některých případech vás výrobce může vybavit zrcadlovkou s monitorem a fotoaparátem, ale tento fotoaparát zanechává hodně, co se týče jeho technických specifikací. Doporučujeme vybrat si zpětnou kameru buď univerzální, nebo OEM v našem internetovém obchodě, obsluha vám jistě pomůže najít tu správnou s technickými parametry nebo cenou.

3.1) Zadní kamera se instaluje na zadní stranu vozu, nejlepší a nejvhodnější je namontovat ji doprostřed vozu. Ne vždy se však vejde nad registrační značku, záleží na značce vozu. Pokud se rozhodnete instalovat běžnou kameru, obvykle se instaluje s posunem doleva nebo doprava, v závislosti na modelu, obvykle se tato instalace provádí místo plafonu.

Na obrázku 5 je ukázka instalace s podtrženými oblastmi. Kabelový svazek zpětné kamery (barevný) jako obvykle od kamery ke zrcátku.

3.2) Schéma podrobného zapojení od zpětné kamery k vnitřnímu zpětnému zrcátku nebo naopak (obrázek 6 / 6.1):

Schéma podrobného zapojení zadní kamery.

A) Kabel od zpětného zrcátka s monitorem vede pod stropním obložením.B/C) Pak je kabel veden pod podlážkou do stojanu.

Poté se kabel vede pod podhlavníkem ke sloupku.

D) Připevněte kabel k obvykle existujícímu kabelovému svazku pomocí stahovacích pásků na stojanu. Kabel můžete vést podél levého nebo pravého pólu (volitelně).

Kabelový svazek lze vést podél levého nebo pravého sloupku (volitelně).

E) Připojení zrcátka k fotoaparátu.

Zrcadlo je připojeno ke kameře.

F / G) Kabel jde dolů k prahu vozu a vytáhl se do zavazadlového prostoru s vedením na prahu (před položením kabelu (dodává se s kamerou, asi 5 metrů) přepínací zrcátko s kamerou, ujistěte se, že horní vrstva izolace, aby se zabránilo roztřepení kabelu nebo jakémukoli vnějšímu poškození).

Kabel vede dolů k prahu vozu a je veden podél prahu do zavazadlového prostoru.

З) H je místo, kde je kabel připojen k samotné kameře a ke zdroji napájení pro aktivaci kamery i zrcadla.

Jak nastavit zpětnou kameru na zrcátku

Jak nainstalovat zpětnou kameru a monitor.1.Začínáme vnitřním zrcátkem. Zrcadlo s monitorem je umístěno na běžném zrcadle a upevněno pružinovými sponami.2.Svítilna prostoru pro cestující. Snadno odnímatelný, má zacvakávací uzávěry.3.Připojil všechny dráty k zrcadlu a vložil je do svítidla ve výklenku. Mínus připojit k zapojení svítidla, plus se rozhodl vytáhnout ze zadního světla, zapnout vše současně a monitor a kamera. Potřebný další vodič o délce 5 m.

4.Vytáhl dráty pod čalouněním (bez sundání obložení), sundal pouze levou sluneční clonu (je snazší odklopit čalounění). Kabeláž vedla podél pravé strany salonu u okraje dveřních otvorů, za tímto účelem jsem sundal těsnění dveří.

5.Konce kabelů zavěšené uprostřed otvoru dveří zavazadlového prostoru (pod obložením stropu).6.Nyní instalace kamery. Odstranění plastového obložení zadních dveří. Vytáhl zástrčku v blízkosti lampy SPZ, je to jen pod instalací pravidelné kamery, kamery, to západky a klipy pevné, místo těsnění používá oboustrannou lepicí pásku.

Po zakoupení auta inspirovaného k instalaci DVR a zpětné kamery, nechtěl zavěsit gadgety na čelní sklo, dráty a neměl rád vyhlídku na odstranění rekordéru a sledování parkoviště před zvědavýma očima. Po hledání na internetu padla volba na zpětné zrcátko s vestavěným DVR a připojením kamery. Zrcátko je namontováno na čelním skle namísto běžného zrcátka. Zvolili jste také kameru zabudovanou do svítilny registrační značky.Zrcátko a zadní kamera byly zakoupeny na aliexpressu, prodejci poslali balíček hned druhý den. Doručení do slunné Karélie trvalo asi 20 dní.Zrcátko jsem připojil tak, že jsem jeden kontakt připájel k pojistce zapalovače a druhý pod šroub v přepážce. Kamera napájená z kabelů zadního světla. Nebudu vysvětlovat, jak to všechno nainstalovat, všechno je přežvýkané odkazy:- připojení videorekordéru k pojistkové skříňce;- vedení kabelů zadní kamery;- připojení videorekordéru k plafonu;- připojení videorekordéru k ventilátoru topení;- připojení videorekordéru k zapalovači;- demontáž stropu v KiaRio-3 (jak odstranit plafon).Také všechny video a textové soubory lze stáhnout z cloudu. Před objednáním zrcadlo Googled otázku vhodnou volbou pro Kia RIO 2013, a zastavil se na Bracket#19 (ale být jisti, poslal prodejce fotografii montáž nativní zrcadlo, a on potvrdil můj výběr).

Obsahuje krabici, zrcátko, napájecí kabel (včetně videokabelu), kryt pro úhledné skryté vedení kabelů od zrcátka ke střešnímu obložení, 8GB kartu microSD (stačí na 1,5 hodiny záznamu v rozlišení 1080p) a návod vytištěný na listu A4.Zrcátko je napájeno 12 V, na kabelu je pojistka.O práci zrcadlaК. Napájení se bere ze zapalovače cigaret, zařízení se automaticky zapne po otočení klíčku do polohy ACC (spustí se nahrávání DVR a monitor je připraven k práci). Rozsvícení žluté kontrolky signalizuje, že probíhá nahrávání.

Zpočátku jsem si všiml následujícího momentu: při zapnutí zapalování černá skříňka pípne a rozsvítí se LED dioda (vlastně jsem tomu nevěnoval pozornost), ale později jsem si všiml, že černá skříňka nefunguje (při ručním zapnutí s běžícím motorem černá skříňka funguje bez přerušení).Experimentálně bylo zjištěno, že při startování vozu po nastavení klíčku do polohy ACC je třeba rekordér plně zapnout a teprve poté nastartovat motor, tj.Е. Zrcátko by mělo vydat zvuk BEEP (LED dioda se rozsvítí), po 2-3 sekundách opět pípne a LED dioda začne blikat. Ukázalo se, že při prvním BIP se zařízení samo zapne a program začne načítat, když opakujete pípání, zapne se rekordér a pak, pokud dojde k výpadku napájení na zařízení při spuštění auta, baterie zabudovaná do zrcadla a nenechá zařízení vypnout (čas vypnutí po výpadku napájení je nastaven v nabídce zařízení).Na monitoru se zobrazí obrázek černého rámečku, který vypnete podržením tlačítka napájení po dobu 1 sekundy. K dispozici je paměť stavu zařízení, t.Е. Pokud necháte obraz z diktafonu vypnutý, při dalším zapnutí přístroje se obraz rovněž nezobrazí (rozsvítí se pouze kontrolka LED).Zrcátko má 2 videovstupy a při signálu na druhém vstupu se obraz automaticky zobrazí na monitoru (záznamník není přerušen), byl použit pro připojení zpětné kamery. Obraz z prvního vstupu se zapne podržením tlačítka „Record“ (lze použít k připojení další kamery i k přehrávání videa z libovolného zařízení).Kvalita obrazu na obrazovce je pro sledování videozáznamu zaznamenaného DVR docela přijatelná a pro couvací kameru více než dostatečná. Automatické nastavení jasu obrazovky funguje. ve dne má obrazovka maximální jas, večer se sníží (ověřeno zavřením světelného senzoru rukou, zatímco obrazovka snížila jas).Při použití této jednotky jako normálního zrcadla nic v něm neprozrazuje vestavěný monitor, jediná věc, na kterou upozorním, je, že zrcadlo se ukáže jako mírně zabarvené.

Záznam z DVR se podle mého názoru ukáže v pořádku (zejména proto, že to není vysoce specializované zařízení, ale multifunkční). Myslím, že videokamera produkuje spravedlivé 1080p, číselný štítek je stejně dobrý nebo lepší než jakýkoli jiný průměrný videokamera.

Kritéria výběru

Před nákupem věnujte pozornost vstupnímu a výstupnímu rozhraní. Zadní kamera se nejčastěji připojuje pomocí kabelů s konektory RCA a napájecí zásuvky. Pokud je příslušenství určeno pro 5 V, je třeba se ujistit, že zrcátko má 4kolíkový konektor. Zadní kamera by měla být kompatibilní ve svých parametrech.

Čím vyšší je rozlišení obrazu z kamery, tím jasnější a lépe rozeznatelné jsou malé objekty. Při výběru zrcadla podle velikosti displeje je třeba se řídit pohodlím. Zařízení s šestipalcovou obrazovkou je například vhodné pro prohlížení videí a fotografií, ale výhled za vozidlo může být omezen kvůli zmenšení využitelné plochy zrcátka.

Zadní kamera s monitorem: cena, montáž na zrcátko

Parkování vzad je pro mnoho řidičů problém, a to i když jsou zkušení. Zrcátko nemusí poskytovat tak dobrou viditelnost jako výhled přes čelní sklo a překážkou mohou být různé překážky. V takovém případě vám zpětná kamera s monitorem pomůže pohodlně zaparkovat, zejména pokud je vůz vybaven parkovacími senzory.

Sada tohoto moderního vybavení může zvýšit šanci na snadné vycouvání z parkovacího místa s omezeným prostorem nebo špatnou viditelností. Zadní parkovací kamera není levná, proto byste si ji měli pořídit vážně.

Typy fotoaparátů

Zařízení s monitorem jsou následujících typů:

Některé modely jsou připojeny k různým přehrávačům, které lze použít i jako autorádio. Přepnutí na parkovací senzory je automatické, když řidič zařadí zpátečku.

Optimální volbou jsou monitory, které jsou připevněny na zpětném zrcátku. Dodávají se ve dvou variantách:

Ty jsou specifické pro určité modely automobilů. Výrobci mají speciální místo pro své připojení, které je součástí sady.

Zpětná zrcátka s monitorem mají následující výhody:

 • Jsou určeny pro konkrétní vozidlo, což zvyšuje jejich účinnost.
 • Výborně se hodí k parkovacím senzorům, pokud jsou součástí kompletní sady.
 • Nastavení požadovaného úhlu pohledu je snazší než u jiných typů zařízení.

Výběr monitoru

V současné době je v prodeji mnoho různých druhů elektroniky do auta, jako jsou navigace, antiradary, rekordéry, zrcátka, autorádia. Pokud si však všechna tato zařízení zakoupíte, bude jimi přístrojová deska přeplněná. Například jen jedno autorádio zabírá hodně místa. Pokud chcete ušetřit místo, nejlepší volbou by byla zpětná parkovací kamera s monitorem v zrcátku.

Velikost úhlopříčky je při výběru monitoru velmi důležitá. Může mít velikost 3,5″ a více, stejně jako rádio. Neméně důležitá je i další funkcionalita obsažená v balíčku. Praktické jsou například monitory Bluetooth. V takovém případě nemusíte vést dlouhé kabely až do prostoru pro cestující.

Výhody kamer s monitorem

Výhody zpětné kamery s monitorem jsou zřejmé:

 • Vynikající viditelnost na monitoru nebo v zrcátku, integrované parkovací senzory, bezpečnost při parkování, žádné riziko poškození vašeho vozu nebo vozu vedle.
 • Kamery jsou kompaktní, takže se nemusíte obávat jejich poškození, a monitory jsou vybaveny ochranou proti krádeži.
 • Pokud si zakoupíte bezdrátovou variantu, nebudou v prostoru pro cestující žádné nežádoucí kabely a autorádio k němu bude na přání připojeno.
 • Není třeba sadu monitoru trvale odstraňovat a skrývat.

Bezdrátové zpětné kamery

Bezdrátové možnosti jsou oblíbené zejména u majitelů automobilů. Usnadňují manévrování, jsou pohodlnější a bezpečnější. Bezdrátová zařízení patří k systémům vizuální kontroly polohy vozidla na silnici. Jsou funkční, nevyžadují speciální připojení a vytvářejí reálný obraz.

Parkovací kamery jsou instalovány ve vozidle, např. V zadním nárazníku, v interiéru, v zrcátku nebo na stínítku pod zadním oknem. K němu je připojen rádiový modul, který převádí obraz na signály. Ty jsou následně přenášeny do monitoru.

Obrazovka je umístěna na předním panelu v kabině vozu. Monitor má obvykle pevný držák, který umožňuje nastavit jej do požadovaného úhlu. Při výběru sady je třeba zvážit následující vlastnosti:

Čím vyšší je citlivost, tím lepší je obraz. To je důležité zejména za snížené viditelnosti. Pokud však mají parkovací senzory největší zorný úhel, může být obraz poněkud zkreslený, to znamená, že na obrazovce dochází k efektu čočky.

Výhody a nevýhody bezdrátových kamer s monitorem

Hlavní výhodou zpětné kamery je její snadné připojení, tj. Není třeba vést kabely k monitoru. Moduly jsou kompaktní a zabírají minimum místa. Rádiový modul je dodáván s napájecím zdrojem a obvodem, ale v případě potřeby jej lze skrýt.

Bezdrátové kamery mají také své nevýhody. Hlavním důvodem je jeho vysoká citlivost na rušení signálu, které se může objevit na rádiových vlnách. Při hledání správné frekvence si můžete vybrat z několika kanálů.

V zařízeních, kde je monitor zabudován do zpětného zrcátka, nebude při vypnutém monitoru tak jasný jako u klasického zpětného zrcátka. Povrch vypadá spíše matně než zrcadlově.

Oblíbené modely a náklady

Dnes existuje mnoho různých modelů monitorů. Všechny se liší svými charakteristikami, vlastnostmi a zvláštnostmi. Kamery se dělí na:

 • Univerzální. Společnost Sony je jedním z předních dodavatelů těchto sad. Tato zařízení se zabudovávají do zadního nárazníku nebo se montují místo osvětlení registrační značky. Ceny za sadu se pohybují od 2 do 5 tisíc. Bezdrátové možnosti budou mnohem dražší. asi 20 tisíc eur.
 • Pro konkrétní modely. Hlavním konkurentem je například MyDean:
 • Model MyDean VCM-300C. Její parkovací kamera je instalována v rámu registrační značky, a protože její podsvícení tvoří LED prvek a vysoce citlivá matice. Zařízení zajišťuje vynikající viditelnost za všech světelných podmínek. Ideální pro použití v crossoverech nebo sedanech.
 • Model MyDean VCM-381C. Parktronic je vhodný pro vozy Volkswagen (Passat, Amarok, Golf), Porsche Cayenne. Spolehlivost, dobrá kvalita obrazu a kompaktní rozměry.
 • Model MyDean VCM-363C. Sada by byla skvělou koupí pro vozy Renault. Není nutné žádné speciální připojení.

Oblíbené jsou také Intro VDC-084 a Intro VDC-103. Snadno se instalují a jsou odolné. Vhodné pro Škoda nebo Ford Focus, viz recenze.

připojení, zpětného, zrcátka, monitorem

Připojení přes filtr nebo relé

Při připojení fotoaparátu k napájení zadní lampy může někdy docházet k silnému rušení, pruhům nebo úplnému zmizení obrazu. To může být způsobeno konkrétním modelem vozidla. K řešení tohoto problému se používají napájecí filtry nebo připojení přes relé.

Pomocí relé je na vstup kamery přiváděno stabilní stejnosměrné napětí, když je aktivován signál zadního světla.

Jak připojit zadní kameru k videorekordéru

Tato otázka se skládá ze dvou částí: přímé montáže zpětné kamery a jejího připojení k videorekordéru.

Parkovací kamery mohou být jak povrchové, tak plošné. Pro zapuštěný nárazník by bylo nutné vyvrtat nárazník. Kamery se připevňují na sklo pomocí suchého zipu, na nárazník nebo překrytí pomocí suchého zipu a samořezných šroubů.

Instalovaná couvací kamera může být umístěna na okně uvnitř vozu nebo venku nad registrační značkou (obr.5). Je zřejmé, že první možnost nepřichází v úvahu, pokud zadní okno není vyhřívané a stírané. Ale ještě jedna důležitá nevýhoda takové instalace. neuvidíte silnici přímo pod koly. Tato funkce je velmi užitečná při jízdě v terénu při couvání.

Jak je patrné z obrázku, zapojení kabelu do černé skříňky není při montáži uvnitř vozu příliš složité. U vnější montáže je situace jiná.

připojení, zpětného, zrcátka, monitorem

Napájení se připojuje k zadní lampě (červený vodič. ke kladné svorce lampy), videosignál. do příslušné zásuvky (obr. 6). Zadní kamera automaticky zaznamenává a zobrazuje snímky ze zadní kamery při zařazení zpátečky.

Vnitřní kabel je veden od zrcátka do zavazadlového prostoru pod vnitřními lištami, nebo je veden standardním kanálem s kabeláží.

Samostatná instalace videorekordéru se zadní kamerou zakoupenou ve stejné sadě by neměla způsobit větší potíže. Pokud jste však parkovací kameru zakoupili odděleně od dvoukanálového DVR a chcete ji připojit, je lepší se obrátit na odborníka.

Píšete jako host. Pokud máte účet, přihlaste se, abyste mohli odesílat příspěvky jménem svého účtu. Poznámka: Váš příspěvek bude před zviditelněním moderován.

Reklamy

Takže je to kavárna, menší investice. Maximální návrat Mimochodem, váš krajan Moskvič je zákazník, má ProTesto, v Kaluze jsme otevřeli dva ProAsia a ProItaly šéfkuchař Yura

To je to, co to je. „Elektrické vedení je k ničemu (projekt je blbost, je tam hlava obce). Inženýr se podepsal jako autor, je za to zodpovědný, nebo spí?Mám celý kabel a práci.)

Ano. A já obhájce napsal. Wow, přepěťové ochrany, má to špatně Freud, samozřejmě „schneider z levné“, mají méně poruchy, ale to se stává (váš případ)

Ano. Vložit. Už jsem vám to říkal. Nevypadává náš transformátor, ale transformátor obce. A pak jsme bez světla, světlo je opravdu v háji. V jedné fázi mám proud přes 200 voltů. Ostatní ještě méně. Třeba to časem opraví, vesnice se rozrůstá. Každým rokem přibývá lidí. Mluvím za všechny, stejně s tím musí něco dělat, teď se bere v úvahu, že v mé obci tráví zimu jen 5 procent obyvatel, a kolem takových osad je už hodně a více prosperujících.

Nedávno došlo k incidentu. Udělali jsme kavárnu a vložili jsme všechny krabice Schneider. A pak začala neustále zlobit příchozí třífáze do zásuvek. Všechno jsem dvakrát zkontroloval, je to v pořádku. Dostal jsem se k zásuvkám. Měl jsem s sebou testovací balíček, vyměnil jsem ho a bylo to pryč. Mám nový ABB a zatím je to v pořádku.

Nekrademe. Všechny diagramy jsou tam, kde byly a kde jsou nyní. Kopírujeme je a přidáváme do sbírky pro naše uživatele. Najednou se vám někdo, něco, bude zdát zajímavé. A existují nejrůznější schémata. Složité i jednoduché, záleží na tom, jak to uděláte a jak to uděláte. Kdybych si vzpomněl, dal bych vám odkaz, jak jsem to udělal výše. ZS: Ale k pájení tohoto obvodu nepotřebuje tak zkušený radioamatér, jako jsi ty, téměř žádné vysvětlení. Samotný obvod je imho dostatečný k tomu, aby vám fungoval najednou. Pokud začnete hned, budete ji mít ráno připravenou. A s vašimi zkušenostmi nemusíte reproduktor připojovat. Ale stačí se na signál podívat osciloskopem. I když chápu. Proti pokušení poslouchat zvuk bude těžké odolat.

Podobný obsah

Ahoj. Rádio je v provozu. Dlouho jsme se neviděli. Jde o tohle. Mám ovladač od aliq pro LED diody. Vyrábím domácí lampu do rozhlasové místnosti. Zde je na obrázku.

Power. 30-50W. Vytváří proud 480 m. Že pro mé 3 wattové diody 5730 potřebuji alespoň 300 mA, nejlépe 280 mA. Ve skutečnosti existují paralelní proudové ovladače, je to rs1. 1.5 ohmů, rs2. 1.8 ohmů a pro rs3 rs4 v tomto pořadí. Celkový odpor se pohybuje kolem. 0.8 ohmů. Připojil jsem dvě sestavy v sérii a ampérmetr v mezeře, zapnul, řidič začal, sestavy se rozsvítily velmi jasně, proud je opravdu 480 ma, myslím, že sestava kony tepla doslova po dobu několika sekund od takového proudu je zbytečné říkat. Musíte tedy snížit proud. Stačí odpájet rs2 a rs4, které jsou po 1.8 ohmů. Konečný odpor je 1.5 ohmů. Po připojení k oběma sestavám je proudový výstup 270 ma. Přesně to potřebuji, pomyslel jsem si. Zapojeno 15 sestav LED. Zapnul to a diody slabě svítí, proud je 125m. Rozpájel jsem jednu sestavu, znovu ji zapojil, proud je vyšší, svítí jasněji, ale je to stále slabé. Pájecí další, lepší, ale ne dost. Více na. A zde minus 3 sestavy, svítí normálně na 270m. Chci napájet všechny diody. Výkon ovladače umožňuje. 3V na 15 vodičů by mi dalo 45 W výkonu. Začal se snažit nastavit celkový odpor proudových ovladačů. Znovu připájejte nepájený 1.8 ohmů. Připojuji se, všechny diody 15 svítí jasně, ale proud je 480m. Zapojeno místo 1.Odpor 8 ohmů 3,3 ohmů. Všechny diody svítí. Proud klesl na 350 mA, což je také trochu moc. Zapojeno 5.1 ohm. A tady to začíná být zajímavé. Při zapnutí začíná proud na 170 Ma a začíná pomalu růst, sestavy blikají, růst trvá asi půl minuty a dosahuje 315ma. Začal hledat proč. Na alíkovi napsal jeden člověk podrobnou recenzi a zmínil se o tom: „Čip S9268D. Při porovnání odporů se může stát, že se ovladač nespustí, kontrolka bude blikat, v takovém případě je třeba nastavit „nastavovací odpory R3 a R4“.“To je můj typ, pomyslel jsem si. Pouze v jakém směru a v jaké nominální hodnotě by měly být upraveny? To bohužel nebylo zmíněno. Zde je náhled na to, jak to všechno probíhá. Co říkají místní profesionálové?

Připojení zpětného zrcátka s monitorem

Zpětná kamera a monitor ve zpětném zrcátku. Instalace

Fotoaparát se ve tmě chová velmi dobře a vše je dobře vidět!

Specifikace: Snímač: 1/4″ Color CMOS, OV7950 Efektivní pixely: 704X576 Úhel záběru objektivu: 170 stupňů Rozlišení: 420 TV řádků Rychlost závěrky: 1/60s-20us Vodotěsnost: IP68 Minimální osvětlení: 0.1lux Napětí: 12V TV systém: NTSC/PAL (pokud chcete systém PAL, kontaktujte nás) Jedinečný design, s funkcemi referenční linky

Vzhledem k tomu, že jsem nenašel podrobný návod k instalaci, rozhodl jsem se podělit o své vlastní zkušenosti, možná to bude užitečné pro ostatní odnoklubnikov. Proces instalace popisuji dostatečně podrobně a jeho text lze snadno porovnat s množstvím fotografií procesu zveřejněných pod mým textem.

Recenze instalace zpětné kamery a monitoru ve zpětném zrcátku od společnosti Rolex.

Rozpočet na instalaci: 1.1 Zadní kamera v původním sedadle z www.Ebay.com. 27 Koupeno od prodejce chenwenjiaoeb09 z Hongkongu.

1.2 Závěsné zrcadlo s vestavěným monitorem z www.Focalprice.com. 51

1.3 Instalace zpětné kamery. 0 (samostatně a zdarma!) 🙂

1.4 Náklady CELKEM. 72 nebo přibližně 2300

Instalace zadní kamery na původní sedadlo. 2.1 Odstraňte obložení zadních dveří, postup není obtížný, není třeba spěchat, ale buďte opatrní. Kryt se skládá ze 4 prvků, většina z nich (spodní část a až po zadní stěrač) je navíc podepřena dalšími 2 písty po stranách, na kterých se může plně otáčet v úhlu asi 45-90 stupňů, aniž by byl odstraněn. Sundejte si je také. Dále máme dva boční panely s písmenem „D“. Vpravo a vlevo, každý drží 2 písty a horní část (4 písty). Který zakrývá svazek přívodních kabelů a hadici ostřikovače zadního stěrače.

2.2 Poté vyjměte plastovou zástrčku v zadních dvířkách pro kameru. Snadno se vyjímá, je lepší strčit ruku dovnitř a mírně zatlačit na jednu stranu držáku. Na vyjmutém konektoru je těsnění, které je třeba přilepit na fotoaparát. V důsledku toho. Po instalaci kamery je jedna strana málo těsná, proto jsem ji odstranil a na strany jsem nalepil tenké proužky oboustranné lepicí pásky. Po instalaci je jednotka kamery pevně usazena a netřepí se. Znovu namontujte píst pro upevnění kamery. Tato kamera je namontována a zajištěna.

2.3 Připojte napájení kamery ke svorkám zpětného světla. Použil jsem „jehly“ z adaptéru USB, který se dodává s každou základní deskou počítače. Z plastové objímky je lze snadno vyjmout například pomocí kleští nebo pinzety.

Tyto „jehly“ připájíme na konce napájecího kabelu fotoaparátu a nasadíme na ně smršťovací krytky. Vyjmeme zástrčku z konektoru zadní lampy, v ní 2 dráty běžného zapojení ASX, černý drát (-), bílý Pro vyjmutí kontaktů z konektoru jsem použil malý plochý šroubovák, opatrně jej vložíme dovnitř ze strany kontaktů a stisknutím uvolníme zástrčku a kontakt snadno vyjmeme z konektoru. Poté propíchněte zelené kontaktní těsnění „jehlou“, takto. Tak, aby vycházel ze strany, kde jsou kontaktní oka. Uchopte drát a držte tuto zelenou gumičku. Přiložíme jehlu pod ucho a pevně ji stiskneme kleštěmi. Pak také. Totéž proveďte s druhým kontaktem a znovu je zasuňte do zásuvky. Připojení konektoru ke kolíkům zpětného světla. Dobře, máme napájení kamery.

2.4 Poté položíme vodiče podél původního kabelového svazku a svazek zajistíme elektrickou páskou.

Vedení kabelu kamery prostorem pro cestující. 3.1 Nyní je naším úkolem vést videokabel od kamery dopředu podél interiéru ke zpětnému zrcátku a hornímu světlu kormidla. Poté, co jsem se podíval na stropní držáky a nikdy se nerozhodl je odstranit, přišel jsem s vlastním řešením, a to tažením kabelu podél okraje stropu podél interiéru dopředu. Т.К. Délka kabelu 5 metrů je dostatečná pro následující instalaci. Zhruba odhadneme metráž na jednom konci, takže bude stačit přivést kabel k zásuvce fotoaparátu, asi 1 metr a ocas, začít instalovat.

Zadní kamera: Otázky a odpovědi

Každý den dostáváme mnoho dotazů ohledně zpětných kamer. Dnes si podrobně odpovíme na ty nejoblíbenější:

 • Proč se na webu zobrazují fotoaparáty se stejným tělem, ale jinou cenou??
 • Co je ten červený drát vycházející z tulipánu??
 • Je kamera AVEL kompatibilní s monitorem nebo hlavní jednotkou instalovanou ve vozidle??
 • Je možné nahradit vadnou kameru jiného výrobce zpětnou kamerou AVEL bez výměny kabeláže??
 • Proč kamera vozů VAG, Mercedes a některých dalších výrobců pracuje s rušením nebo se nemůže zapnout při zapnutém motoru??
 • Jaká je životnost zpětných kamer AVEL a jejich záruční doba??
 • Jaké jsou nejčastější problémy související se zadní kamerou nahlášené servisnímu středisku??

Nejčastější otázka: V autě vidím 3 běžné kamery, vzhledově stejné, ale s různou cenou. Jak se liší?

Hlavní rozdíl mezi zpětnými kamerami spočívá v obrazovém snímači, který zajišťuje kvalitu obrazu, a v objektivu, který zajišťuje úhel pohledu. Pro srovnání se podívejme na snímek obrazovky zobrazující současné snímání videa ze tří modelů kamer:

 • AVS327CPR se snímačem CCD HD a širokým zorným polem díky širokoúhlému skleněnému objektivu,
 • AVS315CPR se snímačem CMOS a IR přísvitem,
 • AVS112CPR je levná verze se snímačem CMOS a osvětlením LED.
připojení, zpětného, zrcátka, monitorem

Tento snímek obrazovky ukazuje rozdíl v kvalitě obrazu při různých světelných podmínkách. Každý majitel vozu si může vybrat tu nejlepší kameru pro své potřeby. Pokud potřebujete dobrý úhel záběru a dobrou kvalitu obrazu za špatných světelných podmínek, můžete se podívat na modely s obrazovým snímačem CCD CCD. Pokud auto používáte pouze přes den, můžete se spokojit s levnějším fotoaparátem. Pokud je světlo ze zadních světel při večerním parkování ve voze nedostatečné, kamery s infračerveným a LED osvětlením zajistí viditelnost objektů za vozem.

Stojan pro současné snímání videa ze tří zadních kamer

CH1. AVS112CPR (CMOS LED), CH2. AVS315CPR (CMOS IR), CH3. AVS327CPR (CCD HD)

CH1. AVS112CPR (CMOS LED), CH2. AVS315CPR (CMOS IR), CH3. AVS327CPR (CCD HD)

Druhá nejčastější otázka: jaký červený vodič vychází z tulipánu v sadě kabeláže se zpětnou kamerou AVEL?

Pokud máte 2. Typ monitoru, měli byste mít drát pro aktivaci režimu zadní kamery. Pro pohodlnou pokládku kabelů je k zapojení kamery připojen další kabel, jehož jeden konec je připojen k aktivačnímu vodiči monitoru a druhý konec k „“ zpětnému světlu. Pro připojení monitoru tak nemusíte tahat samostatný napájecí kabel.

U senzorových kamer AVS327CPR HD je aktivační vodič, který musí být připojen ke zpětnému světlu, umístěn společně s napájením kamery a je skrytý. Nemusí být připojen samostatně.

Přejděme k otázce číslo tři: je zpětná kamera AVEL kompatibilní s jakoukoli hlavní jednotkou nebo monitorem, který máte nainstalovaný??

Pokud je v autě nainstalováno jiné zařízení, ať už jde o monitor nebo hlavní jednotku, neměli byste mít s jeho připojením žádné problémy. Abyste měli jistotu, musíte si předem prostudovat uživatelskou příručku monitoru nebo řídicího zařízení. Pokud nemáte manuál, můžete vizuálně zkontrolovat, zda je k dispozici vstup videa pro kameru.

Pokud je použito originální zařízení instalované z výroby, může být nutné použít zařízení třetích stran, jako jsou adaptéry, videovrátníky atd.П. Existují také originální hlavní jednotky, které nepodporují připojení zpětné kamery. V takovém případě doporučujeme před zakoupením kamery konzultovat instalaci příslušenství.

Je možné nahradit vadnou kameru jiného výrobce zpětnou kamerou AVEL bez výměny kabeláže??

Kabeláž můžete ponechat na místě pouze v případě, že váš starý fotoaparát má 2 konektory. cinch a napájecí konektor. V takovém případě vám můžeme pomoci najít fotoaparát se stejnými konektory.

Pokud máte kameru od jiné společnosti s vývody, raději kabel vyměňte. Vývody a napětí odebírané kamerou se mohou lišit, i když jsou konektory stejné.

Majitelé vozů VAG a Mercedes se nás velmi často ptají na to samé: proč kamera nefunguje správně nebo se nezapne při zapnutém motoru?

Pokud pozorujete výše uvedené problémy, znamená to, že žárovka zpětného světla ve vašem vozidle je napájena prostřednictvím PWM regulátoru, který je nezbytný pro stmívání a diagnostiku funkčnosti žárovky. Napájení 12 V se zapíná a vypíná na žárovce. Zadní kamera je citlivá na změny příkonu.

Pro vyřešení tohoto problému je třeba připojit zadní kameru přes další normálně otevřené čtyřpinové relé, možná budete potřebovat také diodu pro odstranění šumu. Schémata zapojení lze nalézt v populárních zdrojích o automobilech, ale nejlépe je požádat odborníka.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS