Počítač běží velmi pomalu Jak to opravit

počítač, běží, velmi, pomalu, opravit

Počítač je velmi pomalý, jak ho opravit. Jaké jsou jednotlivé zákony o internetu a bezpečnosti dat?

Ujistěte se, že váš počítač není infikován

Chcete-li zkontrolovat, zda je váš počítač infikován, doporučujeme stáhnout a spustit nástroj Norton Power Eraser.V závislosti na verzi systému Windows si stáhněte jeden z následujících souborů: V 64bitovém systému Windows: Norton Power Eraser V 32bitovém systému Windows: Norton Power Eraser

Otevřete produkt zabezpečení zařízení Norton.

Pokud se zobrazí okno My Norton, klikněte vedle položky Zabezpečení zařízení na tlačítko Otevřít.

V hlavním okně produktu Norton dvakrát klikněte na položku Výkon a potom klikněte na položku Čištění souborů.

Důvod

Příčin může být celá řada, od softwarových chyb až po selhání hardwaru:

 • Existence procesu, který zatěžuje systém;
 • Viry nebo více antivirů v systému;
 • Velké množství programů v autostartu;
 • Problém s pamětí RAM;
 • Porucha pevného disku nebo jiné součásti;
 • Logické chyby na médiích;
 • Nesprávné schéma napájení;
 • Přehřívání (častější u notebooků nebo počítačů typu „vše v jednom“);
 • Problém s ovladačem (obvykle po přeinstalování systému Windows);
 • Závada v provozu periferních zařízení;
 • Systémová chyba;
 • Instalace aktualizace je pokřivená;
 • Stárnoucí počítač;
 • Nesplnění systémových požadavků.

Zpravidla nezáleží na tom, zda máme stolní počítač nebo notebook/monoblok. Většina těchto problémů se týká všech počítačů.

V tomto článku se pokusíme zvážit co nejvíce možností a řešení.

Proč je počítač pomalý?

  Nainstalováno mnoho programů a herNejčastějším důvodem, proč je váš počítač pomalý, je instalace mnoha programů a her, což nakonec způsobuje pomalost počítače. Nejvýznamnější z nich jsou programy spouštěné automaticky, tj. Programy, které se spouštějí spolu se startem operačního systému. Tyto programy se spouštějí automaticky a tiše pracují, většinu z nich ani nemusíte vidět. To zbytečně vyčerpává prostředky počítače a zpomaluje jeho výkon.

V tomto případě je třeba přijmout řadu opatření k neutralizaci těchto faktorů. Nejprve byste se měli podívat do Správce úloh. Analyzovat, které programy jsou v počítači spuštěny, a poté analyzovat, které z nich jste spustili vy a které sami. Poté přejděte do nastavení těchto programů a zakažte jejich autorun. Doporučujeme také provést revizi nainstalovaných programů a v případě potřeby odstranit všechny nežádoucí programy. Totéž platí pro hry.

Chcete-li problém vyřešit, zkuste na chvíli vypnout antivirový program a analyzovat. Pokud počítač po tomto postupu běží rychleji, zkuste nainstalovat jinou verzi antiviru (zejména pokud vám nevypršela licence) nebo nainstalujte antivir od jiné společnosti.

V tomto případě doporučujeme provést úplnou kontrolu počítače antivirovým programem. Pokud antivir nenašel žádné podezřelé objekty nebo jich bylo příliš mnoho, doporučujeme použít některý z bezplatných antivirových skenerů, které jsou skvělým doplňkem k běžnému antiviru.

Problém vyřešte vyčištěním systému. V jednom z našich článků jsme vám již řekli, jak vyčistit systém. Pokud je tento postup neúspěšný, doporučujeme přeinstalovat operační systém.

Častou příčinou přehřívání komponent je hromadění prachu v systémové jednotce, jak vyčistit počítač od prachu radí i naši odborníci. V důsledku vysoké teploty v místnosti může dojít také ke snížení výkonu počítače. Nainstalujte další chladiče, abyste zlepšili chlazení přehřátých komponent.

Otestujte funkčnost paměti RAM prostřednictvím Správce úloh a zkontrolujte pevný disk otevřením jeho vlastností a kliknutím na „Spustit test“ na kartě „Nástroje“. Pro kontrolu pevného disku jsou k dispozici i další nástroje, například Victoria nebo HDDLife. Pokud zjistíte problémy s komponenty, obraťte se na servisní středisko nebo je vyměňte sami.

Tím je náš článek kompletní. Pokud nejste schopni problém vyřešit, můžete se obrátit na odborníky. Hodně štěstí!

Proč je počítač pomalý?

  Mnoho nainstalovaných programů a herNejčastějším důvodem, proč počítač začne běžet pomalu, je instalace mnoha programů a her, což nakonec způsobí pomalý chod počítače. Významným zástupcem takových programů jsou programy, které jsou v režimu automatického spouštění, tj. Programy, které se spouštějí společně se startem operačního systému. Tyto programy se spouštějí samy a tiše pracují a většinu z nich ani nevidíte. To zbytečně zatěžuje prostředky počítače a zpomaluje jeho výkon.

V takovém případě je třeba provést řadu opatření, abyste výše uvedené faktory neutralizovali. Pro začátek budete muset ve Správci úloh prozkoumat. Analyzujte, které programy jsou v počítači spuštěny, a poté zkontrolujte, které jsou spuštěny u vás a které u vás. Poté přejděte do nastavení těchto programů a zakažte jejich automatické spouštění. Doporučujeme také provést revizi veškerého nainstalovaného softwaru a v případě potřeby odstranit nepotřebný software. Totéž platí pro hry.

Chcete-li tento problém vyřešit, zkuste na chvíli vypnout antivirový program a poté analyzujte chování počítače. Pokud váš počítač nyní pracuje rychleji, zkuste nainstalovat jinou verzi antiviru (zejména pokud vám nevypršela licence) nebo nainstalujte antivir jiné společnosti.

V takovém případě doporučujeme provést úplnou kontrolu počítače antivirovým programem. Pokud váš antivirový program nezjistí žádné podezřelé objekty nebo jich zjistí příliš mnoho, doporučujeme vám použít některý z našich bezplatných antivirových skenerů. jsou dokonalým doplňkem k vašemu běžnému antivirovému programu.

počítač, běží, velmi, pomalu, opravit

Vyčistěte systém a vyřešte problém. Čištění systému již bylo vysvětleno v jednom z našich článků. Pokud je tento postup neúspěšný, doporučujeme přeinstalovat operační systém.

Častou příčinou přehřívání komponent je hromadění prachu v systémové jednotce, naši odborníci také radí, jak vyčistit počítač od prachu. Také výkon počítače může být zpomalen vysokou teplotou v místnosti, v tomto případě byste měli nainstalovat další chladiče, čímž zlepšíte chlazení přehřátých komponent.

Funkčnost paměti RAM můžete zkontrolovat prostřednictvím Správce úloh. Chcete-li zkontrolovat pevný disk, můžete vstoupit do jeho vlastností a kliknout na „Spustit kontrolu“ na kartě „Nástroje“. Kromě toho existují nástroje, jako je Victoria nebo HDDLife, které kontrolují pevný disk. Pokud zjistíte problémy s komponenty, obraťte se na servisní středisko nebo je vyměňte sami.

Tím se dostáváme na konec našeho článku. Pokud problém nedokážete vyřešit sami, můžete se svěřit do rukou profesionálů. Hodně štěstí!

počítač, běží, velmi, pomalu, opravit

Spusťte čistič registru

Čističe registru obvykle nedoporučujeme. Pokud jste však provedli všechny výše uvedené kroky a počítač stále běží pomalu, zkuste spustit čistič registru.

Pokud máte počítač starší než dva roky, možná budete potřebovat více paměti. Dnes se doporučuje, aby počítače měly alespoň 2 GB paměti (RAM) pro 32bitový systém a 4 GB pro 64bitový systém. Při dostatku paměti pro běh programů v paměti nebude počítač muset měnit informace uložené v paměti do odkládacího souboru. Pokud indikátor HDD svítí neustále, může to znamenat častou výměnu informací mezi pamětí a pevným diskem.

Zkrácení seznamu automatických spuštění a nepotřebných procesů

Nejchytřejší je začít zakázáním nepotřebných aplikací v nabídce Správce úloh. Autorun. Nezapomeňte, že spuštění aplikací třetích stran při startu systému způsobuje, že pevný disk pracuje dvakrát až třikrát více, což výrazně ovlivňuje výkon systému.

Na kartě Procesy doporučujeme prozkoumat programy, a pokud některé z nich zabírají příliš mnoho prostředků potřebných pro jinou úlohu, zakázat je nebo odstranit.

Existují případy, kdy uživatelé nemohou odstranit některé náročné aplikace a je nutné použít alternativní řešení. Zkuste přejít na nejnovější verzi, která bude pravděpodobně lépe optimalizovaná, což může později zvýšit produktivitu vašeho počítače.

Další dobrou metodou je „metoda pokusů a omylů“. Jedná se o postupné vypínání nesystémových procesů za účelem kontroly výkonu systému.

Existuje užitečný nástroj systému Windows, který je vlastně monitorem výkonu počítače. To vám ukáže nejen výkon jednotlivých komponent, ale také zatížení celého systému. Otevřete nabídku Start a do dialogového okna Sledování systému zadejte příkaz. Spuštění aplikace.

Pokud vám bylo doporučeno zakázat nepotřebné aplikace, ale přesto nedošlo k výraznému zvýšení výkonu, můžete trpět virem.

Spusťte důkladnou kontrolu stavu počítače pomocí integrovaného programu Windows Defender nebo jiného účinného antivirového programu třetí strany. Snížení výkonu nezřídka způsobuje malware, který se nějakým způsobem dostal do souborů v našich zařízeních.

Články a odkazy :

„Proč je můj počítač tak pomalý??“ tuto otázku si klade mnoho lidí. V tomto článku se dozvíte, jaké jsou nejčastější příčiny zpomalení počítače, a naučíte se, jak je odstranit.

Oprava 16. Přechod na ChromeOS

Systém Windows je velmi stará technologie. Jistě, Windows 10 je relativně nový, ale je to jen nejnovější verze operačního systému starého desítky let, který byl vytvořen pro minulou éru (před internetem).

Nyní, když máme internet, vysokorychlostní připojení, bezplatné cloudové úložiště a nekonečné množství webových aplikací (např. Gmail, Dokumenty Google, Slack. Dropbox a Spotify), je celý způsob fungování systému Windows. s lokálně instalovanými programy a lokálním úložištěm souborů. zcela zastaralý.

Proč je to problém? Pokud totiž neustále instalujete nekontrolovaný software třetích stran, neustále otevíráte dveře virům a jinému škodlivému softwaru. (A nezabezpečený systém oprávnění systému Windows tento problém ještě zhoršuje.)

Problémem byl vždy také způsob ovládání nainstalovaného hardwaru a softwaru systému Windows. Pokud se počítač neočekávaně vypne nebo se program nesprávně nainstaluje, odinstaluje nebo aktualizuje, může dojít k poškození registru. Proto jsou počítače se systémem Windows vždy pomalé a časem nestabilní.

Vzhledem k tomu, že se vše instaluje a ukládá lokálně, netrvá dlouho, než dojde místo na disku a dojde k fragmentaci disku, což je ještě pomalejší a nestabilnější.

Pro většinu lidí je nejjednodušší způsob, jak vyřešit problémy s Windows, úplně opustit systém Windows a přejít na rychlejší, spolehlivější, bezpečnější, snadněji použitelný a levnější operační systém.

Chromeos je podobný systému Windows, ale místo instalace několika e-mailových programů. Chatovat, procházet internet, psát dokumenty, vytvářet školní prezentace, tabulky a vše ostatní, co běžně děláte na počítači, používáte ve webových aplikacích. Nemusíte instalovat vůbec nic.

To znamená, že nebudete mít problémy s viry a malwarem a váš počítač se časem nezpomalí ani nestane nestabilním.

Chcete-li se dozvědět více o výhodách systému ChromeOS a prohlédnout si srovnávací videa a ukázky, navštivte web GoChromeOS.com.

Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte se zeptat. Rádi vám pomůžeme.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS