Počítač neve nevidí telefon z USB. Pokud letíte ovladače USB, počítač nemusí vidět telefon

Proč počítač vidí telefon nebo tabletu a co s tím dělat

Nabízíme všeobecné zvážit možné možnosti, a pak diskutovat o všech problémech problémů.

To může být vinný software neslučitelnost nebo technické problémy. Čas od času je kabel poškozen, kontakty se rozpadly do smartphonu. V prvním případě musíte vyzkoušet jiný kabel a ve druhé kontaktování servisního střediska pro výměnu konektoru. Také problémy mohou způsobit rozbitý port v počítači, takže vypněte drát do jiné zásuvky. To jsou nejběžnější hardwarové poruchy.

S softwarovými chyby je obtížnější, protože existuje mnoho důvodů pro neúspěchy. Ty mohou chybět nebo irelevantní ovladače, nesprávné režimy připojení (když počítač nabíjí inteligentní, ale blokuje transpozici dokumentace ve složce) a další neslučitelnost, kterou budeme hovořit níže.

Řidiči

Téměř každé zařízení, které se připojujete k počítači, vyžaduje instalaci příslušného ovladače. Toto je druh softwaru, umožňuje nejen zajistit připojení, ale také používat různá funkčnost. Ve skutečnosti je vše velmi jednoduché, například když vložíte flash disk do portu svého notebooku, je tento software načten automaticky, trvá některé akcie sekundy, takže to nemůžeme si všimnout.

Některé smartphony zahrnují speciální disk, má stejné programy potřebné pro s Dextop. Pokud není takový disk, musíte hledat alternativní metody vyhledávání. Nejjednodušší způsob, jak používat vyhledávací řetězec prohlížeče a zadejte název zařízení, stejně jako požadavek na vyhledávání ovladače.

Nejlepší je stahovat z oficiálních webových stránek výrobce, ZTE, neexistují žádné viry a všechny soubory odpovídají jménům. Pro tento účel je velmi nebezpečné používat torrent, velké riziko sklizně techniky. Otevření staženého softwaru souhlasíte s podmínkami developera a klepněte na tlačítko OK, pro umístění na dlouhé vzdálenosti pluginu.

Pokud používáte původní USB kabel, který se prodává společně s telefonem, vše by mělo předat více než úspěšně. Pokud tomu tak není, přečtěte si další část s Radou.

Počítač nevidí soubory na smartphonu

Tento problém je vyřešen velmi jednoduše: Když připojujete ZTE Blade A3 Smartphone (2019) k počítači, se Android vás požádá o typ připojení, vyberte „Přenos souborů“ do operačního systému počítače mohl zobrazit soubory telefonu.

Pokud vám něco pomohlo, můžete vyhodit soubory PC přes Mail / Messenger / Paměťová karta / USB flash paměť (připojené k telefonu přes adaptér).

Nastavení připojení USB do počítače

První věc, která věnuje pozornost, je oznámena. který se zobrazí na obrazovce telefonu ihned po připojení k portu USB.

Ve výchozím nastavení není vždy telefon v systému Windows okamžitě viditelný v systému Windows. velmi často, pokud není konkrétně povoleno výměnou souborů se zařízením, bude účtován pouze (jako autor autora).

Oznámení s Androidem se okamžitě zobrazí, poté, co je připojen k USB. musíte toto oznámení otevřít (název „Připojeno“). Cm. Příklad níže.

Android. Přístroj je připojen (viz. oznámení)

počítač, nevidí, telefon, pokud, ovladače, nemusí

Dále věnujte pozornost, ke které možnost připojení je vybrána:

 • Zařízení může pracovat v režimu MTP. t.E. možnost, která vám umožní vyměnit soubory s ním (které potřebujeme);
 • V režimu nabíjení: t.E. Kromě nabíjení telefonu nebudou k dispozici další funkce a nastavení;
 • Fotoaparát (PTP): Umožňuje přenášet fotografie pomocí speciálů. software.

Ve skutečnosti, prostě vložte zaškrtnutí na bod „Media Device (MTP)“. ideálně zvuk nové jednotky v systému Windows a v „My Computer“ (Explorer), uvidíte zařízení. Mise splněna?!

Zařízení je zapojeno do režimu modemu

Přejít na nastavení na adrese: „Bezdrátové sítě → Další → režim modemu“. V této sekci musíte vypnout všechny možnosti zařízení jako modem.

Faktem je, že když zapnete režim, řekněte modem USB, přístroj nemůže být současně modem (třást Internet na PC) a sdílet soubory s ním jako flash disk.

Vyzkoušejte ladění USB

Velmi často vyřeší problém „Ladění pomocí USB“ pomáhá. Tato funkce je zabudována do Android. TRUE, existuje jedna funkce: to může být „trochu“ skryté před očima. Níže uvažuje o možnostech, jak jej spustit.

Možnosti Jak mohu najít odkaz pro spuštění ladění:

 • Nastavení. Rozvoj. Ladění přes USB (stačí zkontrolovat pole před tuto položku);
 • Nastavení. Pro vývojáře. Ladění USB;
 • Nastavení. Aplikace. Rozvoj. USB ladění (nejoblíbenější pro Android 2.2. 3.0);
 • Nastavení. Více. Vývojářské parametry. Ladění USB;
 • Nastavení. Systém. O Smartphone (telefon nebo tablet). Hledáme „montážní číslo“ a klikněte na něj 4-8 krát (měly by se zobrazit speciality. Oznámení, které jste se stali vývojářem). Další návrat zpět do nastavení. a podívejte se na menu pro vývojáře.

Nastavení. Pro vývojáře (dříve nebyl tento odkaz nedostupný!)

Žádné ovladače na kořenovém rozbočovači USB, na telefonu

Dalším populárním důvodem pro „neviditelnost“ telefonu je nedostatek řidičů. Kromě toho, ovladače nemusí být jak v počítači USB-Hub, a samotný telefon (dokonce i nováček Windows 10 není schopen rozpoznat a instalovat automaticky ovladače pro některé telefony).

Chcete-li zobrazit stav ovladačů. otevřete Správce zařízení (pro to můžete použít nebo kombinovat tlačítka WinPause (a pak cm. Menu vlevo). Ovládací panel Windows).

V Správci zařízení otevřete kartu řadiče USB a zjistěte, zda máte koncentrátor USB.

Doporučuji kliknutím pravým tlačítkem myši, v rozbalovací nabídce vyberte možnost „Aktualizovat ovladač“ a postupujte podle pokynů průvodce.

Důležité!

Zkuste a automaticky aktualizovat a ruční! Často, když ručně si můžete vybrat z několika verzí ovladačů. zkuste jiné.

Poznámka!

Obecně platí, že by bylo lepší spustit speciality. Nástroj pro integrovanou aktualizaci ovladače a zkontrolujte systém. Například Booster ovladač umožňuje to udělat za minutu.

Root USB HUB // Dispečer zařízení

Všimněte si, že pokud je ovladač nainstalován v telefonu, pak v části „Přenosná zařízení“. musíte zobrazit název zařízení (nejčastěji je to prostě model).

Přenosná zařízení (nainstalovaná ovladač)

Proč Android telefon není viditelný na počítači přes USB a probíhá pouze nabíjení. jednoduché příčiny a řešení

Před pokračováním do dalších metod pro řešení problému, když telefon není viditelný přes USB připojení, doporučuji věnovat pozornost následujícím jednoduchým bodům: Velmi často se důvodem, proč se rozhodne být v následujícím textu:

 • Pokud jste přijali připojení USB kabelu od původního levného nabíjení nebo spuštěna s jiným zařízením (například pro nabíjení bezdrátových sluchátek nebo jiného zařízení, které nejsou určeny pro příjem a přenos dat), pak může být důvod: Ne všechny kabely mohou Přeneste data, žádné odpovídající kontakty a externě neovrat. Řešení. servisní kabel s garantovaným přenosem dat.
 • Pokud jste čelit skutečnosti, že když připojujete smartphone do počítače, není viditelné a nedávno bylo opravy telefonu a byl opraven něco související s deskou nebo konektorem, pravděpodobnost je, že oprava a způsobila Problém: Velmi často jsou konektory pájeny tak, že po tom funguje pouze nabíjení. Řešení. pouze redo.
 • Pokud máte Mac OS, jednoduše nainstalovat aplikaci pro přenos souborů Android pro přenos dat, oficiální stránky: https: // www.Android.com / filtransfer /
 • Pokud najednou máte stále Windows XP, nainstalujte ovladač MTP (Protocol přenosu médií). https: // www.Microsoft.com / en-in / stahování / podrobnosti.Aspx?ID = 19153

Navíc, zvažte, že připojení je i pracovní kabel přes USB rozbočovač (Splitter USB), do vadného konektoru počítače USB nebo notebooku a někdy. na přední panel PC může způsobit zvážení problému. Vyzkoušejte přímé připojení k USB, jiný konektor, zadní panel PC, pokud je připojen ke konektoru USB 3.0 (obvykle, modrá). Zkontrolujte, zda problém přetrvává při připojení k USB 2.0.

A poslední jednoduchý okamžik: Po připojení telefonu k počítači, aby byl zobrazen v dirigentu se schopností zobrazit fotografie, video a další soubory, je nutné:

 • Odemkněte telefon, pokud je připojen, pokud je blokován. přístupová data na blokovaných moderních telefonech Android nebudou fungovat.
 • V oznamovací oblasti klikněte na oznámení o připojení USB (Ve výchozím nastavení je většina telefonů připojeno pouze k nabíjení). Pokud se oznámení neobjeví, přesněji tam není hlášeno, že se jedná o USB připojení, ale pouze text o nabíjení, což znamená z „hlediska“ telefonu, připojení slouží k přenosu dat (nesprávný kabel). poškození kabelu, konektor na telefonu nebo počítači). Níže jsou screenshoty s výskytem oznámení v Clean Android 9 a 8, na Galaxii Samsung a na Android 6-7.
 • Zvolte režim přenosu souborů MTP pro připojení USB. Na starých verzích Android může být také položka pro připojení jako hromadné uskladnění USB, bude také vhodné a může dokonce pracovat lépe.

Pokud uvedené metody nepomohly, obrátíme se k složitějším korekčním metodám.

PC není nainstalován nebo vložte ovladače smartphonu

Ve většině případů musí být ovladače smartphonu instalovány v protokolování zařízení v režimu výměny dat. Obvykle jsou instalovány, když jsou nejprve připojeni a zůstanou na počítači, takže když jsou následné připojení, telefon je určen rychle a automaticky. Ale někdy řidič letí, nebo je náhodně odstraněn. Můžete zkontrolovat jeho dostupnost v systému tím, že půjdete do správce zařízení. Pokud je název našeho smartphonu přítomen v záložce „Přenosná zařízení“, ale před ním existuje vykřičník žluté barvy, nebo dochází k vybavení identifikované jako „neznámé zařízení“, existují problémy. PC nebo Přenosný počítač nevidí telefon přes USB, možná od nesprávného fungování jít chybějícího ovladače. Můžete se pokusit aktualizovat ovladač ručně na stejném algoritmu, jako v případě ovladačů řadiče USB.

V některých případech je důvod pro připojení telefonu k PC / notebooku nevidí, je účinkem viru, který jednoduše blokuje zavedené připojení. Někdy použití některých antivirů, které identifikují připojený nosič jako nebezpečný. Virus pod Androidem je však vzácný fenomén, ale počítač neublíží důkladnou kontrolu.

Počítač nevidí obsah telefonu

Tento problém je vyřešen velmi jednoduše: Když připojíte Smartphone ZTE Blade V10 VITA do počítače, Android se vás zeptá na typ připojení, vyberte „Přenos souborů“ do operačního systému počítače mohl zobrazit soubory telefonu.

počítač, nevidí, telefon, pokud, ovladače, nemusí

Pokud vám něco pomohlo, můžete vyhodit soubory PC přes Mail / Messenger / Paměťová karta / USB flash paměť (připojené k telefonu přes adaptér).

Co ještě existují způsoby připojení

Vždy máte možnost zálohování. služby, se kterými můžete přenášet soubory mezi počítačem a mobilním zařízením přes internet. Tento airdodidlo, pushbullet, stejně jako cloud ukládání jako disk Google, onedrive a dropbox. Umožní vám to bez Bluetooth a USB, pokud tyto možnosti nefungují nebo nejsou vhodné.

Tento materiál byl poprvé publikován v srpnu 2017. V únoru 2021 jste text aktualizovali.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS