Počítač vidí síť, ale nepřipojí se

Žádné nastavení sítě

Pokud ve Správci zařízení není žádný adaptér Wi-Fi a v síťových připojeních není žádné bezdrátové připojení, znamená to, že síť jednoduše není nastavena. Chcete-li to opravit, nejprve zkontrolujte, zda adaptér funguje. Zkontrolujte, zda je funkční a zda jsou nainstalovány ovladače:

  • Aktivace správce zařízení. Chcete-li to provést, musíte vyhledat. Správce spustíte také stisknutím klávesy WinR na klávesnici. Spustitelná komponenta s názvem Spustit spustí. Typ devmgmt.Msc a klikněte na tlačítko „Ok“.
  • Přejděte na „Síťové adaptéry“. Hledejte zařízení, které má v názvu slova Wi-Fi nebo Wireless. Jedná se o hardwarový modul zodpovědný za připojení k síti Wi-Fi. Podívá se na ikonu vedle zařízení. Měla by vypadat jako na obrázku.
  • Pokud není k dispozici bezdrátový adaptér nebo je vedle zařízení zobrazena žlutá ikona, je třeba znovu nainstalovat ovladače. Můžete si je zdarma stáhnout z webu World Wide Web. Při hledání ovladačů pro adaptér mějte na paměti model notebooku.

Co dělat, když notebook vidí Wi-Fi, ale nepřipojí se k ní

Pracuji jako soukromý počítačový technik. Profesionálně se zabývá opravami počítačů více než 12 let, amatérsky od 90. Let. Dva roky jako vedoucí servisního střediska specializovaného na připojení účastníků k internetu a počítačovou pomoc.

Ahoj! Tento článek se zaměří na odstranění běžného problému. Představte si, že váš notebook, počítač, telefon nebo tablet je připojen k síti Wi-Fi, ale nemá internet. Jedná se o opravdu častý problém, který skrývá mnoho příčin. Co dělat? V tomto článku bude krok za krokem popsáno řešení problémů, identifikace příčiny a oprava chyby. Tady je Nerd z WiFiGid, jdeme na to!

Pokud máte po přečtení článku ještě nějaké otázky, napište je do komentářů. Vyřešíme to a pomůžeme budoucím čtenářům.К. Možností a řešení může být opravdu hodně a nelze je všechny sledovat.

V článku bude použit systém Windows 10. Majitelé Windows 7 nebo jiných operačních systémů se nemusí obávat. hlavní je identifikovat příčinu a řešení lze snadno přizpůsobit, vše je velmi podobné!

Je to takhle?

Nejprve se podívejte na ikonu Wi-Fi v oznamovací oblasti vedle hodin. Obvykle se po minutě ztráty internetu zobrazí žlutý vykřičník. Někdy se zobrazí hlášení „Žádný přístup k internetu“. Vypadá to asi takto:

Velmi jednoduchou možností, jak určit chybu, je připojit se k routeru pomocí jiného zařízení, pokud najdou Wi-Fi, pak je problém v počítači.

Notebook se připojí přes Wi-Fi, ale neotevřou se žádné webové stránky

Pokud se notebook (stejně jako tablet a telefon) připojí k síti Wi-Fi, ale stránky se neotevřou, existují dvě možnosti:

  • Nenastavovali jste router (a vše může fungovat i na stolním počítači, protože routeru se to vlastně netýká, i když jsou přes něj připojeny dráty), v tomto případě stačí router nakonfigurovat, podrobný návod najdete zde: https://remontka.pro/router/.
  • Některé problémy lze skutečně vyřešit poměrně snadno a o tom, jak přesně zjistit příčinu a jak ji odstranit, si můžete přečíst zde: https://remontka.pro/bez-dostupa-k-internetu/, nebo zde: stránky se neotevřou v prohlížeči (ale internet v některých programech je).

Snad zde, a vůbec, si myslím, že ze všech těchto informací si budete moci sami vybrat to, co je pro vaši situaci vhodné.

Ovladače síťové karty počítače a zakázání sítě LAN v systému BIOS

Pokud se problém s internetem objevil po přeinstalaci systému Windows 10, 8 nebo Windows 7, stejně jako v případech, kdy seznam síťových připojení neobsahuje připojení k místní síti, je problém s největší pravděpodobností způsoben tím, že nejsou nainstalovány potřebné ovladače síťové karty. Méně často tím, že je adaptér Ethernet zakázán v systému BIOS počítače (UEFI).

V tomto případě postupujte takto:

  • Správce zařízení systému Windows otevřete stisknutím klávesy WinR a zadáním příkazu devmgmt.Msc a stiskněte klávesu Enter.
  • Povolení skrytých zařízení ve správci zařízení v položce nabídky „Zobrazit“.
  • Zkontrolujte, zda je síťová karta uvedena v seznamu „Síťové adaptéry“ a zda nejsou přítomna neznámá zařízení (pokud ne, může být síťová karta v systému BIOS zakázána).
  • Přejděte na oficiální webové stránky výrobce základní desky počítače (viz „Podpora“). Jak zjistit, která základní deska je v počítači), nebo pokud se jedná o „značkový“ počítač, přejděte na oficiální webové stránky výrobce počítače a stáhněte si ovladač pro síťovou kartu v části „Podpora“. Obvykle je pojmenován LAN, Ethernet, Network. Nejjednodušší způsob, jak najít správný web a stránku, je použít dotaz do vyhledávače, který se skládá z modelu počítače nebo základní desky a slova „podpora“, obvykle je prvním výsledkem oficiální stránka.
  • Nainstalujte tento ovladač a zkontrolujte, zda Internet funguje.

Může být užitečné v této souvislosti: Jak nainstalovat ovladač neznámého zařízení (pokud jsou v seznamu správce úloh neznámá zařízení).

Nastavení síťové karty v systému BIOS (UEFI)

Někdy se může stát, že je síťový adaptér v systému BIOS zakázán. V takovém případě se ve Správci zařízení rozhodně nezobrazí žádná síťová karta a v seznamu připojení se nezobrazí žádné místní síťové připojení.

Nastavení integrované síťové karty počítače se může nacházet v různých částech systému BIOS, úkolem je ji najít a povolit (nastavit na Enabled). Zde může pomoci: Jak vstoupit do BIOS/UEFI ve Windows 10 (platí i pro jiné systémy).

Typické sekce systému BIOS, kde se může nacházet požadovaná položka:

Pokud je jedna z těchto nebo podobných částí adaptéru LAN (může se nazývat Ethernet, NIC) zakázána, zkuste ji povolit, uložit nastavení a restartovat počítač.

Proč se počítač nemůže připojit k síti Wi-Fi?? Koneckonců to vidí!

Příčina. uživatel zadá nesprávný bezpečnostní klíč (tj.Е. Heslo Wi-Fi). Nejprve se ujistěte, že jste zadali platné heslo. Je lepší nastavit klávesu s 10 číslicemi, aby nedošlo k záměně jazykového uspořádání.

Problém nejčastěji spočívá v tom, že vysílač Wi-Fi vašeho notebooku nemá dostatečný výkon, aby dosáhl na anténu směrovače. Zároveň však bezdrátový přijímač zachytí síť routeru, protože router má často silnější rádiový vysílač.

Jinými slovy: klientské zařízení „vidí“ signál směrovače, ale směrovač „nevidí“ slabší signál klienta. Proto dochází ke zdánlivě nesourodé situaci, kdy notebook vidí síť, ale nedokáže se k ní připojit.

Řešení: Nejedná se o závadu. Řešením je zkrácení vzdálenosti mezi klientem a směrovačem. U větších domů je nejlepší mít routery a přístupové body uprostřed pozemku nebo použít pro připojení k internetu vzor více routerů.

Pokud jste přesvědčeni, že to není váš případ,

Připojení k internetu přes Bluetooth

Třetím způsobem připojení notebooku k internetu pomocí telefonu je Bluetooth. V každém moderním počítači a telefonu je předinstalována. Pokud jej však v notebooku nemáte, můžete si stáhnout ovladač bezdrátového připojení online.

Jak se připojit k síti? Zde je to snadné. Aktivujeme Bluetooth v telefonu a v počítači. Tím vytvoříme viditelnost těchto zařízení. Poté přejděte do „Nastavení“ v telefonu a vyberte „Modem hotspot“. V tomto případě se připojíte k internetu v počítači přes Bluetooth.

Příčina je v přístupovém bodě. Co dělat

Zvolte pracovní frekvenci

Směrovače Wi-Fi používající bezdrátový standard IEEE 802.11n nebo novější (802.11ac a 802.11ax), podporuje 2 frekvenční pásma. 2,4 GHz a 5 GHz. Můžete je povolit současně nebo jednotlivě. pouze 2,4GHz nebo pouze 5GHz.

V bytových domech, které jsou až po strop přeplněné bezdrátovými zařízeními, je frekvence 2,4 GHz často přetížená, takže komunikace přes ni je nestabilní a pomalá. Naproti tomu frekvence 5 GHz je stále k dispozici, takže ji někteří uživatelé ponechávají a vypínají frekvenci 2,4 GHz.

To má smysl, pokud jsou všechna zařízení Wi-Fi v bytě také kompatibilní se standardem 802 802.11n. 802.11ax. Ale starší zařízení, která spatřila světlo světa v éře 802.11a/b/g (před rokem 2009) se mohou připojit pouze k přístupovému bodu 2,4 GHz. Pokud je problémovým notebookem jeden z těchto, nevidí ani 5GHz síť.

Chcete-li chybu odstranit, otevřete nastavení bezdrátového připojení v ovládacím panelu směrovače (u zařízení TP-Link Archer C7 se pravá část nazývá „Zvolit pracovní frekvenci“) a pokud je uvedeno „Pouze 5GHz“, změňte nastavení na „Používat 2,4GHz a 5GHz současně“ nebo „Pouze 2,4GHz“.

Najděte nejlepší kanál

Nemožnost přístupu k internetu z důvodu přetížení pásma. rádiový kanál, na kterém komunikuje přístupový bod a síťové zařízení. je velmi častá i v pásmu 2,4 GHz. Když se zařízení snaží protlačit do „chodby“, která je již přeplněná a hlučná, buď se mu to nepodaří, nebo se připojí, ale neuspěje.

V nastavení bezdrátového připojení je výchozí volba kanálu v režimu „Auto“. Ne vždy je to však nejlepší řešení. Ruční ladění vám někdy umožní najít čistší a méně rušný kanál.

Mimochodem, inSSIDer, bezplatný nástroj pro domácí uživatele, pomáhá sledovat zatížení kanálů v reálném čase a řadu dalších parametrů sítě.

počítač, vidí, nepřipojí

Na kartě Síť jsou uvedeny přístupové body vysílající na stejné frekvenci jako váš, jejich názvy (SSID), používané kanály (Kanál), nastavení zabezpečení (Zabezpečení), adresy mac a kvalita signálu (Signál). Čím plošší a konzistentnější je linie střihu, tím stabilnější je spojení.

V pravém horním rohu okna se zobrazuje zvětšený graf síly a stability signálu.

Rozložení zátěže v celém kmitočtovém pásmu 2,4 GHz, včetně překrývání a zdvojování, které může způsobovat rušení, zobrazené v levé dolní části.

Odhalení tajemství jména

Notebook nemusí vidět přístupový bod, protože ten nezobrazuje svůj název (SSID) v seznamu dostupných připojení.

Funkce skrývání SSID je navržena jako dodatečné bezpečnostní opatření. Každý poněkud pokročilý „maminčin hacker“ však dokáže takovou ochranu snadno obejít a nepříliš zkušený majitel přístupového bodu si raději rozbije hlavu, než aby si domyslel, že jeho počítač nevidí Wi-Fi kvůli tomuto malému nastavení. Proto je lepší tuto funkci nepoužívat, pokud to není nezbytně nutné.

Kontrola viditelnosti SSID na zařízení Archer C7 je v nastavení bezdrátového režimu 2,4 GHz a 5 GHz. Ve výchozím nastavení je zaškrtnuto políčko „Povolit vysílání SSID“.

Pokud jej odstraníte, v seznamu dostupných připojení v počítači se místo názvu přístupového bodu zobrazí „Skrytá síť“. A abyste se k němu mohli připojit, bude třeba zadat název (SSID) ručně.

Můžeme to zopakovat

Obyvatelé prostorných domů a bytů často trpí další pohromou: mizením signálu Wi-Fi ve vzdálenosti od routeru. Zvýšení výkonu vysílače prostřednictvím nastavení přístupového bodu ne vždy pomáhá, přetahování zařízení z místa na místo. příliš.

Pro řešení těchto problémů existují speciální zařízení. opakovače Wi-Fi. Stačí nainstalovat jeden nebo dva z nich v místech, kde dochází k útlumu signálu, a celý váš dům bude pokryt stabilní a jednotnou bezdrátovou sítí.

Připojení extenderu ke směrovači je snadné:

  • Zapojte obě zařízení do elektrické sítě a umístěte je v malé vzdálenosti od sebe.
  • Nastavte a aktivujte bezdrátovou síť na směrovači podle pokynů směrovače (pokud nebyla nastavena předem).
  • Stiskněte a uvolněte tlačítko WPS (na některých modelech je označeno „QSS“ nebo dvěma zaoblenými šipkami, které vypadají jako znak jin-jang), nejprve na prodlužovači a poté na směrovači. Tím se vzájemně propojí bez hesla.
  • Pokud jedno nebo obě zařízení nepodporují WPS, připojte kabel mezi extender a port LAN počítače, otevřete panel správce extenderu (podle uživatelské příručky) a v části Připojení Wi-Fi zadejte název a heslo sítě, kterou se chystáte zesílit.
  • Po připojení přístupového bodu přesuňte extender do části domu, kam signál routeru nedosáhne. Zapojte jej a používejte.
počítač, vidí, nepřipojí

Nechceme být rušeni

Kamenná džungle přeplněných „domků“ s sebou nese opačný problém: rušení. Rušení způsobují nejen bezdrátová zařízení uvnitř a vně vašeho bytu, ale také elektrické spotřebiče, dráty, antény, světla LED atd. Д. Slabé rušení snižuje stabilitu komunikace, silné rušení může signál zcela rušit.

Bohužel neexistuje radikální ochrana před všemi rušivými vlivy najednou, ale některé triky mohou jejich vliv omezit.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS