Pořizování fotografií pomocí webové kamery v systému Windows

V dnešní době je většina počítačů a tabletů vybavena vestavěnou webovou kamerou. Může to být užitečný nástroj nejen pro videohovory a schůzky, ale také pro pořizování fotografií. V tomto článku vás provedeme kroky, jak pořídit snímek pomocí webové kamery nejen pomocí aplikace v počítači, ale také s využitím některých webových stránek, které přidávají zábavné efekty.

Pořizování fotografií pomocí aplikace Fotky ve Windows 10?

Tato aplikace se velmi snadno používá a je super funkční. Jednoduše postupujte podle následujících kroků:

1) Na domovské obrazovce vyberte aplikaci fotoaparátu. Pokud máte v počítači vestavěný fotoaparát, aplikace se vás pouze zeptá „Povolit kameře systému Windows přístup k vaší poloze“ při prvním použití. Pokud chcete aplikaci používat, povolte tato oprávnění. Pokud nemáte vestavěnou kameru, aplikace vás vyzve k jejímu připojení a je to stejně jednoduché jako připojení vybrané webové kamery k počítači.

pořizování, fotografií, pomocí, webové, kamery

2) Dále pokračujte kliknutím na Ano. Otevře se aplikace fotoaparátu a měli byste vidět sami sebe, jak se do ní díváte.

3) Kliknutím na ikonu fotoaparátu pořiďte fotografii. Po vyfocení byste měli slyšet cvaknutí závěrky a vaše fotografie skončí ve složce Obrázky pod položkou Camera Roll (Roleta fotoaparátu).

4) Mnoho zařízení má 2 fotoaparáty a může se vám zobrazit možnost Změnit fotoaparát. Pokud je to váš případ, klikněte na něj a můžete přepnout na použití kamery odvrácené od vás. Opětovným kliknutím na možnost Změnit fotoaparát se přepnete zpět do směru autoportrétu.

5) Nakonfigurujte nastavení podle svých potřeb pomocí tlačítka umístěného v pravém horním rohu okna kamery. Mezi možnostmi nastavení najdete samospoušť, možnosti zpoždění až na 10 sekund a další možnosti.

© Aplikace Windows Photos

Jaké jsou webové stránky pro úpravu a pořizování fotografií pomocí webové kamery??

Webcam Toy

S aplikací Webcam Toy můžete pořizovat zábavné selfie s přístupem k více než 80 efektům. Stačí dát přístup k fotoaparátu a začít zkoumat četné nabízené efekty. Webová stránka neuloží vaše fotografie online, pokud se tak nerozhodnete, a není nutné je stahovat. Je k dispozici také jako rozšíření pro Chrome.

Pixect

Pixect funguje jako online fotobudka, která k pořizování fotografií využívá vaši webovou kameru. Můžete přidávat množství efektů a dokonce nahrávat fotografie na sociální sítě, jako jsou a Rozhraní se velmi snadno používá a nastavení zahrnuje časovače, zábavné filtry, velikost fotografie a další funkce.

Fotofriend

Fotofriend je další online fotobudka, která nabízí více než 55 zábavných efektů s webovou kamerou. Všechny fotografie z webové kamery můžete uchovávat ve své soukromé knihovně, v případě potřeby je upravovat a publikovat online nebo dokonce vytvářet vlastní výtisky a samolepky ve velikosti peněženky z fotobudky.

pořizování, fotografií, pomocí, webové, kamery

SOURCE

pořizování, fotografií, pomocí, webové, kamery

Image:ccm.net

pořizování, fotografií, pomocí, webové, kamery
| Denial of responsibility | Contacts |RSS