Pomocí Wake on LAN (WOL) probouzejte počítač dálkově ze sítě. Probudit se na Lan Asus

Probudit se na Lan Asus

Měl jsem spoustu potíží s řidiči na mém Windows 7 64bitové počítačové nastavení, které zhoršilo mé potíže s WOL. Měl jsem potíže s nalezením přesného postupu a nastavení pro povolení WOL, abych mohl probouzet svůj počítač na dálku pomocí svého domácího serveru Windows (WHS). Používám nástroj AutoExit Addin k WHS.

Moje hlavní nesprávná interpretace byla nastavení síťového adaptéru, které bylo uvedeno, umožňuje počítači vypnout toto zařízení a ušetřit napájení. No chtěl jsem, aby síť měla pohotovostní sílu pro WOL takže jsem nechtěl, aby se to vypnulo. Bohužel se zdá, že se jedná pouze o špatné formulace ze strany Microsoftu, protože webové stránky společnosti Microsoft uvádí: „Po kontrole je správa napájení povolena na síťovém adaptéru“, což je ve skutečnosti přesně to, co jsem chtěl dělat!

Tento blog je tedy určen k tomu, aby pomohl jakémukoli jinému chudému sodu s tím, kdo je zmatený WOL (zejména na ASUS P7P55D. ale pravděpodobně se vztahuje na ostatní desky v sérii a mnoho dalších podobných desek bude mít podobné nastavení).

 • Aktualizujte nastavení BIOS, abyste zajistili, že síťový adaptér na moři může „mluvit“ se systémem „.„Schéma níže není P7P55D (protože Asus nevydává diagramy obvodů), ale věřím, že jejich obvody jsou podobné. LAN se tedy připojuje k systému pomocí PCIE sběrnice.
 • Zadejte BIOS výběrem DEL během síly na Splash obrazovku
 • Použijte kurzor k vyberte nabídku napájení
 • Vyberte F10 a OK, abyste uložili a ukončili a umožňují spustit Windows
 • Přihlaste se v případě potřeby
 • Spusťte správce zařízení
 • Vyberte síťové adaptéry
 • Klikněte pravým tlačítkem na síťový adaptér a vyberte Vlastnosti
 • Přejděte na kartu Advanced
 • Přejděte dolů a probuďte se na Magic Packet a vyberte hodnotu „povoleno.„Pro účely ladění potenciálně umožňují další nastavení, jako je Wake on Pattern Match, Shutdown Wake-on-Lan atd. které jsou specifické pro váš adaptér.
 • Vyberte kartu pro správu napájení
 • Zkontrolujte zaškrtávací políčko Povolte, aby počítač vypnul toto zařízení
 • Zkontrolujte zaškrtávací políčko Povolit toto zařízení
 • Zkontrolujte pouze povolení magického paketu zaškrtnutí políčka počítače
 • Klikněte na OK.

Co je správa sítě sítě? Správa sítě sítě odkazuje na sadu funkcí, které můžete nakonfigurovat tak, aby umožnily počítačům ve vaší síti ušetřit energii. Například nejběžnější funkcí správy sítě sítě je Wake na LAN (někdy označované jako WOL nebo WOL). Probuzení na LAN umožňuje, aby se počítač probudil ze spánku požadovaným síťovým provozem. Tento článek popisuje schopnosti správy energie v síti Windows 7, jak je používat a jaké ovládací prvky můžete použít k přizpůsobení jejich chování.

Konfigurace správy napájení pomocí uživatelského rozhraní

Zapnutí nebo vypnutí funkcí správy napájení:

 • Otevřete síť a středisko sdílení (klikněte na tlačítko Start, zadejte síť a sdílení ve vyhledávacím poli START a stiskněte klávesu Enter).
 • Klikněte na odkaz Nastavení adaptéru pro změnu v levém horním horním podokně.
 • Klikněte pravým tlačítkem na síťové připojení, které chcete povolit/zakázat podporu správy napájení a klikněte na Vlastnosti.
 • Klikněte na Konfigurace.
 • Na kartě Power Management zkontrolujte nebo vyčistěte, nechte počítač vypnout toto zařízení a uložit zaškrtávací políčko napájení.
 • Při kontrole je správa napájení povolena na síťovém adaptéru.
 • Po vymazání je správa energie deaktivována na síťovém adaptéru.
 • Chcete.li povolit probuzení na LAN pro všechny metody, zkontrolujte zaškrtávací políčko Povolit toto zařízení pro probuzení počítače.
 • Chcete.li povolit probuzení na LAN pouze pro magické paket, zaškrtněte povolení zaškrtávací políčko Povolit toto zařízení a zaškrtněte pouze umožňování magického paketu zaškrtávací políčko pro probuzení počítače.

19 odpovědí na ASUS P7P55D. Povolit probuzení na LAN (WOL)

Dobrý den, mám stejnou konfiguraci než vaše (základní deska P7p55d) a povolil WOL v bio a Win7. Faktem je, že mohu probudit svůj počítač ze sítě LAN i WAN, pokud nečedím příliš dlouho. Pokud však počkám více než několik minut, neprobudí se dálkově. Nějaký nápad? Díky, Jo

Ahoj Jo, děkuji za přečtení mého příspěvku Nezajímajte si všichni wrestling s hardwarem a softwarem. Vaši řidiči jsou aktuální Zjistil jsem, že bezplatná verze DriverMax v tomto ohledu funguje dobře. zejména síťová karta 2) na vlastnostech vaší síťové karty, zajistěte, aby byl povolen WOL: a. B. Správce zařízení. Síťový adaptér/kliknutí pravým tlačítkem C. Vlastnosti d. Advanced Tab E. Pod majetkem se ujistěte, že je vybrána nastavení „probuzení“ a WOL. Když jste tady, na kartě pro správu napájení, zkontrolujte „Povolte počítači vypnout toto zařízení“ a „Nechte toto zařízení probudit tento počítač“ G. Dobře až zpět 3) Ujistěte se, že máte v systému BIOS povoleno Ahci a „Správa energie“, aby se věci spaly a správně se probudily… (longshot), podíval bych se na výše uvedené věci, ale víte, po psaní Tyto návrhy na mě svítí, že se váš počítač probudí takže by se zdálo, že vaše nastavení jsou správné. Váš problém čeká na několik minut nefunguje. Takže váš počítač spí a po několika minutách to jde s ohledem na WOL? Hmmm Mohl bych se více pohybovat směrem k: 1) Počítač jde do režimu Hibernate (nebo v jiném režimu) 2) Hardware problém a. Přidejte další síťovou kartu. Zakázat na palubě kartu B. Vytáhněte jakoukoli jinou desku, kterou jste nainstalovali, takže nejsem tak užitečný ale pokud nic jiného nefunguje, začněte deaktivovat/odstranit software a hardware (vím, že síť je integrována) a zjistěte, zda to pomůže. Doufám, že vám to všechno dává nějaké nápady hodně štěstí Z

Jo, vlastně jsem neměl problém „5minutového“ zní to jako bolest. Mým problémem byl celkový pronikání, aby WOL přiměl pracovat. A ano, můj systém funguje od doby, kdy jsem zjistil své nedorozumění nastavení WOL. Bohužel budete potřebovat někoho známějšího než já s vnitřním fungováním WOL, abyste vyřešili svůj 5minutový problém-nejsem si vědom nic, co by to způsobilo. Hodně štěstí. Z

pomocí, wake, probouzejte, počítač, dálkově

Našel řešení, ale nepamatujte si, které. Dnes to zkontroluji. Děkuji za vaši dlouhodobou podporu

Pomocí Wake on LAN (WOL) probouzejte počítač dálkově ze sítě

Binaryfork používá přidružené odkazy. To znamená, že když se rozhodnete něco koupit nebo stahovat kliknutím na odkaz na našem webu, můžeme vám vydělat malou provizi bez dalších nákladů. Účelem této provize je udržovat naše webové stránky v provozu. podrobnosti

 • Wake-on-Lan může zapnout počítač vzdáleně ze stejné sítě, počítač, který je zcela vypnutý.
 • Tato příručka vám ukáže, jak nakonfigurovat vše za pár minut.
 • Potřebujete router, který může poslat magický balíček do počítače, který chcete zapnout.

Počítače mohou dělat šikovné triky, pokud jste dostatečně zvědaví, abyste věci trochu prozkoumali a nebojí se experimentovat. Wake-on-Lan (WOL) je funkce pečená do většiny moderních síťových karet, které vám umožní zapnout počítač dálkově, i když byl úplně vypnut, pokud je připojen k napájení a síťový kabel je zapojen.

Poškrábejte poslední kousek, funguje také s některými bezdrátovými síťovými kartami, pokud jsou v dosahu kompatibilního routeru, který může spustit zařízení pomocí Wake-on-Lan. Je tu jedna významná nevýhoda: počítač musí být v pohotovostním režimu. Bezdrátový WOL nefunguje s počítači, které jsou zcela vypnuty.

 • Bezdrátový router, který podporuje Wake na LAN.
 • Počítač Windows připojený ke stejné síti routeru se síťovou kartou, která podporuje Wake on LAN.
 • Druhé zařízení, které má přístup k rozhraní správy routeru. Nemusí to být zařízení Windows.

Nakonfigurujte síťovou kartu tak, aby přijala magický paket ve správci zařízení

Prvním krokem je konfigurace Windows tak, aby umožnila funkci magického paketu. V zásadě se jedná o datový balíček, který obsahuje konkrétní kód. Jakmile přijímací síťová karta detekuje tento speciální balíček, odešle příkaz napájení na základní desku počítače.

Otevřete nabídku startu a zadejte správce zařízení.

Přejděte na síťové adaptéry a rozšířte tuto část.

Poklepejte na správnou síťovou kartu a vyberte kartu Správa napájení.

Ujistěte se, že zkontrolujete, zda toto zařízení probudí počítač a nechte pouze magický paket probudit počítač.

POZNÁMKA: Pokud nekontrolujete pole Magic Packet, počítač se automaticky probudí, když bude přijato jakýkoli datový balíček. Váš počítač se probudí téměř okamžitě po vypnutí, věřte mi.

Toto je jen první krok. Nyní musíte nakonfigurovat router pro probuzení správného počítače. Možná také budete muset udělat trochu detektivní práce, abyste zjistili, která síťová karta je správná, pokud máte více než jednu NIC.

Najděte správnou síťovou kartu (NIC) připojenou k routeru

Máte více než jednu síťovou kartu, stejně jako já? Existuje snadný způsob, jak zjistit, který z nich musíte nakonfigurovat pro WOL.

Poznámka: Můžete nakonfigurovat všechny NICS tak, aby povolila WOL, ale pouze ten, který je připojen k routeru, bude schopen skutečně probudit počítač.

Otevřete nabídku Start a zadejte stav sítě.

Na vrcholu stránky je malé schéma s počítačem, glóbus představující internet a síťová karta je spojující dohromady. Zkontrolujte název karty. Pokud jste to dříve nepřejali, bude to odpovídat názvu karty od správce zařízení. V mém případě je NIC název „Intel Nic 1000 MB“ na obrázku níže.

Získejte MAC adresu síťové karty připojenou k routeru

Abyste mohli probudit počítač, budete muset zadat fyzickou adresu MAC karty na stránce Nastavení routeru WOL. Každá síťová karta má jedinečnou MAC adresu, která jí umožňuje přijímat datové balíčky. Je to jako poštovní adresa, pokud chcete. Zde je návod, jak to získat:

Otevřete nabídku startu a zadejte CMD.

Zadejte následující příkaz ipconfig /all.

Přejděte na správnou síťovou kartu, která bude odpovídat jednomu ve správci zařízení. Zapište si fyzickou adresu. Budete to potřebovat pro následující krok.

Jak nastavit Asus Router Wake na LAN (WOL) a zapnout počítač ze stejné sítě

Nyní je čas konečně nastavit router. Rozhraní správce každého routeru je jiné, proto vám mohu jen ukázat, jak to udělat na mém routeru Asus Zenwifi Ax (tato příručka pracuje s jakýmkoli routerem ASUS). Možná budete muset přečíst příručku routeru.

Otevřete průzkumník souborů (Win E).

Klikněte na síť.

Klepněte pravým tlačítkem myši na směrovač. Je to ve vaší sekci síťové infrastruktury. Nyní klikněte na možnost nabídky webové stránky zobrazení.

pomocí, wake, probouzejte, počítač, dálkově

Přihlaste se s přihlašovacími údaji administrátora v novém okně prohlížeče a přejděte na síťové nástroje, poté se probudíte na LAN.

V cílovém poli zadejte MAC adresu a poté stiskněte tlačítko probuzení. Možná budete muset vyměnit „-“ za „:“, v závislosti na rozhraní správce routeru.

5.A) Alternativně můžete vybrat zařízení již připojené z rozbalovací nabídky pod cílem a přidat jeho MAC adresu do známých zařízení, takže jej můžete příště snadno probudit.

Stisknutím na kterékoli z dříve uložených položek automaticky naplní cílové pole správnou adresou MAC. Nyní stačí stisknout probuzení a spustit toto zařízení.

A je to. Váš počítač se spustí stejně jako kdybyste stiskli tlačítko napájení. Pokud k němu plánujete přístup na dálku, budete muset počkat, až se úplně spustí. Nemělo by to trvat déle než minutu.

Co když chcete zapnout na dálku počítač z internetu?

Kdy je WOL užitečný, můžete se zeptat? No, pokud jste v jiné místnosti a nechcete vstávat z gauče stisknutím tlačítka napájení. Dělám si srandu, ale jen trochu.

Pravděpodobně budete chtít zapnout počítač na dálku z internetu, abyste mohli dělat nějakou práci, a to je naprosto možné, i když nejste ve stejné síti s routerem.

V tomto článku se nebudu věnovat podrobnostem, ale v podstatě to jde takto:

 • Nakonfigurujte síťový server VPN na vlastním routeru. Úplný průvodce
 • Připojte se k této VPN pomocí externího IP domácího routeru. Počítač, který jste si vzali na dovolenou, je nyní ve stejné místní síti jako váš vlastní router.
 • Získejte přístup k rozhraní routeru, přejděte do sekce WOL a na dálku spusťte počítač, který jste nakonfigurovali dříve.

Celý tento průvodce se může zdát trochu komplikovaný, ale je opravdu snadné probudit počítač na dálku, pokud pečlivě postupujete na tyto kroky,

Pokud stále potřebujete pomoc nechat komentář níže a zkusím to pomoci.

Asus Vivomini VC65

Chcete-li povolit Wake-OnLan, musíte zadat nastavení BIOS (stisknutím F2 nebo Canc při boot). Zadejte nabídku Advanced, APM Konfigurace a zakázat ERP. Podpora ERP (energeticky související_produkty) určuje, zda nechat systém konzumovat méně než 1W energie ve stavu S5 (vypnutí). Tato funkce není kompatibilní s napájením WOL a dalšími pěknými funkcemi, jako je ztráta energie AC, atd.

Instalace Debian Linux

Stručně řečeno, počínaje Plain Debian 8 Jessie jsme potřebovali následující další balíčky:

Firmwares

Toto je seznam bezplatných firmárů potřebných hardwarem:

SKL_DMC_VER1.Bin (poskytovaný firmwarem-misc-nonfree), potřebným pro správu napájení grafické karty.

Intel HD Graphics 510, x.org a 3D zrychlení

Nainstalovali jsme Debian 8 Jessie, ale zjistili jsme, že jádro linux-image-3.16.0 nezvládne grafiku Intel High Definition 510 GPU. V době spuštění není detekován žádný intel framebuffer a textová konzole je jen 80 × 25 charů. Nainstalovali jsme tedy Linux-image-4.6.0 Z Jessie-Backports nyní jádro detekuje GPU a textová konzole je nyní ve vysokém rozlišení:

[DRM] Inicializováno I915 1.6.0 20160229 pro 0000: 00: 02.0 na menší 0 I915 0000: 00: 02.0: FB0: Intelmfb Frame vyrovnávací paměť

X.Org nerozpozná kartu Intel a používá obecný ovladač VESA; Nunění/etc/x11/xorg.conf soubor tímto způsobem:

Část „zařízení“ identifikátor „zařízení“ ovladač „Intel“ Endection

nejsou detekována žádná zařízení a server X se vůbec nezačne. Chyba v/var/log/xorg.0.Protokol je:

[8879.997] (ii) Intel: ovladač pro Intel (R) Integrované grafické čipové sady: I810, I810-DC100, I810E, I815, I830M, 845G, 854, 852GM/855GM, 865G, 915G, E7221 (I915), 915GM, 945G,, 945G, 915GM, 945G, 945G, 945G, 915GM, 945G, 855GM, 865G, 915G, E72215 (I915), 945G, 855GM, 855GM, 855GM, 855GM, 855GM, 855GM, 855GM, 855GM, 855GM. 945GM, 945GME, Pineview GM, Pineview G, 965G, G35, 965Q, 946Gz, 965GM, 965GME/GLE, G33, Q35, Q33, GM45, 4 série, G45/G43, Q43, G41, HD, HD, HD, HD, HD, HD, HD, HD, HD, G41, G41, G41, G41, G41, G41, G41, G41, G43, G43, G43, G43, G45/Q43, G43, G43, G45/Q45/Q43, G43, G45/Q45/Q43, G43, G45/Q45/Q43, G45/Q43, G45/q45/q43. HD Graphics 2000, HD Graphics 3000, HD Graphics 2500, HD Graphics 4000, HD Graphics P4000, HD Graphics 4600, HD Graphics 5000, HD P4600/P4700, Iris (TM) Graphics 5100, HD Graphics 4400, HD Graphics 4200, Iris (TM) Pro Graphics 5200 [8880.003] (EE) Žádná detekovaná zařízení.

Problém je v balíčku Xserver-Xorg-Video-Intel: Jessie má starý 2.21.15 verze. Místo toho potřebujeme novější 2.99.917 Verze z Jessie-Backports nebo ji připnutí z Debian Stretch (testování).

Nakonec jsme potřebovali novější knihovnu Mesa pro 3D zrychlení. Spuštění programu 3D-uznání s knihovnou Jessie přinese chybu:

PCI ID pro FD 50: 8086: 1902, Driver (NULL) I965_DRI.Nepodporuje tedy ID PCI 0x1902.

Stačí stáhnout a nainstalovat balíček libgl1-mesa-dri verze 11.1.3 formulář Jessie-Backports, který nahradí 10.3.2 verze.

Pokud není uvedeno jinak, obsah na této wiki je licencován podle následující licence: CC Attribution-Share podobná 4.0 International

Řešení testované odborníky k opravě WOL na vašem PC právě teď

Andrew se nechce jen přiblížit k Windows, ale o tuto platformu se opravdu zajímá. Prostě je vášnivý pro sdílení těchto znalostí. Přečtěte si více

Asus neví, co je vršek a co předek (unboxing počítačové skříně), Asus Prime Case AP201

Vášnivý pro technologii, okna a vše, co má tlačítko napájení, trávil většinu času rozvíjením nových dovedností a více se dozvěděl o technickém světě. Příchod. Přečtěte si více

 • Wake-on-Lan je výchozí funkce v systému Windows 10, která umožňuje spustit počítač se signálem přes síť.
 • Ve skutečnosti je to síťový takzvaný magický balíček, který spustí začátek stroje.
 • Pokud Wake on LAN nefunguje, budete muset provést několik změn v systému pomocí nastavení, BIOS a editoru registru.

Chcete.li vyřešit různé problémy s počítačem, doporučujeme ofix Driver: Tento software bude udržovat vaše řidiče v provozu, čímž vás bude bezpečně udržet před běžnými chybami počítače a selháním hardwaru. Zkontrolujte všechny své ovladače nyní ve 3 snadných krocích:

Vaše zařízení Windows lze použít různými způsoby a pro různé úkoly, protože Microsoft přidal užitečné vestavěné funkce, které mohou zmírnit váš denní plán.

Ale možná nejoblíbenější funkcí, kterou lze použít ve Windows 10 a Windows 11 je Wake-on-Lan. Bohužel si stále více uživatelů stěžuje na problémy WOL, což znamená, že musíme najít způsob, jak tyto problémy vyřešit.

Pokud tedy z některých důvodů, pokud probuzení na LAN nepracuje na vašem zařízení, zkuste použít pokyny zdola, abyste to snadno napravili.

Jak mohu opravit probuzení na LAN nefunguje na mém počítači?

Zakázat rychlé spuštění

 • Na vyhledávacím řádku zadejte ovládací panel. Ze seznamu výsledků vyberte ovládací panel.
 • Po otevření ovládacího panelu vyberte z nabídky možnosti napájení.
 • Nyní se zobrazí okno Možnosti výkonu. Klikněte na vyberte, co tlačítko napájení dělá z nabídky vlevo.
 • Nyní klikněte na nastavení změny, která jsou aktuálně nedostupná.
 • Zrušte zaškrtnutí zaškrtnutí možnosti rychlého spuštění a klikněte na změny uložit.

Rychlé spuštění je funkce, kterou lze aktivovat nebo deaktivovat z vašeho nastavení Windows 10. Pokud je povoleno, budete moci zařízení rychleji vypnout.

V některých případech však protokol WOL nebude fungovat, když bude aktivována uvedená funkce. Proto jej musíte zakázat, abyste problém vyřešili.

Po provedení těchto změn zkontrolujte, zda funkce Wake-on-Lan funguje. Pokud tento postup nemůžete provést, naučte se opravit ovládací panel, pokud se neotevře.

Použijte nastavení konfigurace sítě

 • Z počáteční obrazovky použijte tlačítka WIN R Klávesnice, abyste spustili konzolu Run.
 • V typu run.boxu NCPA.CPL a klikněte na OK.
 • Klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte Vlastnosti z nabídky.
 • Když se otevře okno vlastností, klikněte na Konfigurace.
 • Přejděte na kartu Advanced a vyberte možnost Povolit PME. Změňte hodnotu na povolenou a uložení změn. U některých adaptérů se tato funkce nazývá vypnutí Wake-on-Lan, takže pokud nevidíte PME Enable, měli byste to místo toho povolit.
 • Dále klikněte na kartu Správa napájení a zkontrolujte, zda toto zařízení probudí počítač.

Pokud nemůžete tuto metodu provést, naše řešení o tom, jak opravit tlačítko Start, vám pomůže tento problém vyřešit hned. Většina uživatelů neví, co dělat, když klíč Windows přestane fungovat.

Nainstalujte starší síťový ovladač

 • Přejděte na web adaptéru sítě nebo na webu výrobce základní desky, najděte ovladač pro vaše zařízení a stáhněte si jej.
 • Nyní stisknutím tlačítka Windows X otevřete nabídku Win x a ze seznamu vyberte správce zařízení.
 • Jakmile se otevře správce zařízení, najděte si síťový adaptér, klikněte na něj a zvolte Odinstalovat zařízení.
 • Když se zobrazí dialog potvrzení, klikněte na odinstalace.
 • Nyní klikněte na Ikonu Skenova pro změny hardwaru. Windows se nyní pokusí nainstalovat výchozí ovladač.

Pokud Wake-on-Lan nepracuje v systému Windows 10, může problém souviset s vaším sítí sítě.

Podle uživatelů se jim podařilo problém vyřešit jednoduše instalací starší verze svého síťového ovladače.

Jakmile je výchozí ovladač nainstalován, zkontrolujte, zda je problém vyřešen. Pokud problém přetrvává nebo pokud tento výchozí ovladač vůbec nefunguje, nainstalujte ovladač, který jste si stáhli v kroku 1.

Po instalaci staršího ovladače zkontrolujte, zda funguje funkce Wake-on-Lan. Pokud problém vyřeší problém, budete muset zabránit tomu, aby se Windows v budoucnu automaticky aktualizoval.

Nainstalujte nejnovější ovladač sítě

 • Stiskněte tlačítko Windows X a ze seznamu vyberte Správce zařízení.
 • Rozbalte sekci síťových adaptérů, klikněte pravým tlačítkem na zařízení a vyberte Aktualizovat ovladač.
 • Pokud jste stáhli nejnovějšího ovladače od výrobce, můžete automaticky kliknout na vyhledávání pro řidiče.
 • Pokud systém najde nový, nainstaluje jej a budete vyzváni k restartu. Pokud ne, klikněte na vyhledávání aktualizovaných ovladačů na Windows Update.
 • Stiskněte tlačítko pro kontrolu pro aktualizace a pokud existují, stáhněte si je a nainstalujte je. Také zkontrolujte volitelné aktualizace, pokud systém najde nějaké.

Problémy s funkcí Wake-on-Lan mohou být způsobeny ovladači sítě a pokud máte tento problém, měli byste zkusit odstranit svůj aktuální síťový ovladač a aktualizovat jej na nejnovější verzi.

Zmínili jsme se, jak odstranit a stáhnout ovladač pro váš síťový adaptér v řešení 3, takže si jej prohlédněte, zda nejsou podrobné pokyny.

Jakmile je váš ovladač sítě aktuální, problém by měl být zcela vyřešen a vy budete moci použít probuzení.LAN funkce znovu.

Pokud nechcete ovladače opravit ručně, doporučujeme to udělat automaticky pomocí softwaru třetích stran, který si stáhne a aktualizuje ovladače, které lépe odpovídají vašim potřebám.

Tyto aplikace byly vyvinuty, aby se zabránilo poškození PC v důsledku nesprávných instalací verzí ovladačů. Poté, co vyberete ovladače, které mají být aktualizovány, software provede veškerou práci vaším jménem automaticky.

Přečtěte si více o tomto tématu

Zkontrolujte nastavení BIOS

 • Restartujte počítač a stiskněte F. Del. nebo zadejte klíče podle vašich nastavení a zadejte BIOS. To se může lišit pro každého výrobce, takže vyhledejte své pokyny pro počítače nebo indikace na obrazovce.
 • Nyní hledejte sekci správy napájení a povolte funkci Wake-on-Lan. To lze na každé verzi bios a základní desky nazvat jinak. V našem příkladu se probudí událost PME.
 • Také, pokud máte PC nebo notebook Dell, zkuste najít funkci kontroly hlubokého spánku a deaktivovat ji. Pokud to nemáte, přesuňte se a stiskněte klávesu F10 a uložte změny a ukončení.

Po povolení těchto funkcí by měl být problém vyřešen. Pokud nemůžete zadat BIOS, sledujte naše řešení, co dělat, pokud váš počítač přeskočí bios.

Upravit svůj registr

6.1 Najděte klíč registru pro váš síťový adaptér

 • Stiskněte tlačítko Windows X a ze seznamu vyberte Správce zařízení.
 • Kliknutím na sekci síťových adaptérů jej rozšiřte, klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte Vlastnosti.
 • Nyní klikněte na kartu Details, vyberte klávesu ovladače z rozbalovací nabídky a nyní víte, jaký je klíč pro vaši síťovou adaptér.

��UNBOXING NOVÉHO POČÍTAČE�� | Boostbend

6.2 Změňte hodnoty klíčových klíčů registru síťového adaptéru

 • Stiskněte tlačítko Windows R a zadejte regedit. Stiskněte Enter nebo klikněte na OK.
 • Když se editor registru otevře na levém panelu, navigujte na následující klíč (mějte na paměti, že poslední část by se mohla na vašem počítači lišit, takže možná budete muset ručně najít síťový adaptér): Počítač \ hkey_local_machine \ System \ CurrentControlset \ control \ Třída \ 4De3e972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318
 • Jakmile najdete adaptér Realtek, měli byste v pravém podokně vidět S5Wakeonlan Dword. Zdvojnásobte na něj a změňte jeho hodnota na 1.
 • Nyní dvojité kliknutí na powerdownpll dword a nastavte data hodnoty na 0.

Pokud probuzení na LAN nepracuje v systému Windows 10, může problém souviset s vaším registrem. Chcete.li problém vyřešit, musíte najít své síťové zařízení a změnit jeho nastavení.

6.3 Změňte klíč parametrů NDIS

 • Zatímco v editoru registru, přejděte na následující klíč: key_local_machine \ System \ CurrentControlset \ Services \ ndis \ Parametry
 • Klepněte pravým tlačítkem myši na prázdný prostor z pravého podokna, vyberte novou a poté zvolte hodnotu DWORD (32bitové).
 • Pojmenujte novou hodnotu povolenowakefroms5.
 • Zdvojnásobte kliknutím na položku a nastavte data hodnoty na 1 a poté stiskněte tlačítko OK.
 • Ukončete editoru registru a restartujte počítač.

Změňte nastavení plánu napájení

 • Na vyhledávacím řádku zadejte ovládací panel. Ze seznamu výsledků vyberte ovládací panel.
 • Po otevření ovládacího panelu vyberte z nabídky možnosti napájení.
 • Když se otevře, najděte svůj napájecí plán a klikněte na nastavení plánu změn vedle něj.
 • Nyní klikněte na změnu nastavení pokročilého napájení.
 • Rozbalte sekci PCI Express a nastavte úsporu energie na vypnutí. Nyní klikněte na Použít a OK Uložit změny.

Zastavené řidiči jsou hlavním důvodem problémů s systémem chyb. Pokud některé z vašich souborů chybí nebo zhroutí, automatizované řešení, jako je například ovladač řidiče. A je to také lehký ve vašem systému!

Podle našich čtenářů můžete být schopni vyřešit problémy s WOL nefungují jednoduše změnou nastavení energie, takže postupujte podle výše uvedených kroků a provedete kroky výše uvedené kroky.

Upgradujte BIOS

Pokud máte problémy s Wake-on-Lan, možná je budete moci vyřešit aktualizací BIOS na nejnovější verzi. Aktualizace BIOS je komplikovaný postup a může být potenciálně nebezpečný, pokud jej neprovádíte správně.

Chcete.li zjistit, jak správně aktualizovat svůj BIOS, nezapomeňte zkontrolovat manuál základní desky, kde najdete podrobné pokyny.

Kromě modernizace BIOS několik našich čtenářů uvedlo, že downgrading BIOS na starší verzi pro ně opravil, takže byste to mohli chtít vyzkoušet, pokud upgrade BIOS nefunguje.

Přečtěte si více o tomto tématu

Resetovat BIOS a povolte APM

Pokud Wake-on-Lan nefunguje, možná budete moci problém vyřešit jednoduše resetováním vašeho bios. Můžete to udělat z BIOS nebo odstraněním baterie ze základní desky na pár minut.

Opět se jedná o delikátní postup, takže byste si měli zkontrolovat přesné pokyny od svého výrobce nebo to nechat pro profesionály. Pokud otevíráte pouzdro PC vaší záruky.

Po resetování vašeho bios nezapomeňte povolit APM v BIOS. To můžete udělat tak, že jdete do pokročilé sekce. Jakmile to všechno uděláte, Wake-on-Lan by měl začít pracovat.

Co mohu udělat, když probuzení na LAN nepracuje na Windows 11?

Ačkoli výše uvedená řešení jsou technicky pro Windows 10, můžete je bezpečně použít i na počítači se systémem Windows 11 k řešení problémů WOL.

Kroky k vyřešení probuzení na LAN, které nepracují na Windows 11, jsou většinou stejné a nejlepší řešení zůstává vyladění nastavení vašeho výkonu.

Co je Wake-on-Lan?

Wake-on-Lan je výchozí funkce Windows, která v podstatě umožňuje zapnout počítač síťovou zprávou.

Tato probuzení bude odeslána z programu, který běží na jiném počítači, notebooku, tabletu nebo stolním počítači, který se nachází ve stejné místní síti v oblasti místní oblasti.

Wake-on-Lan lze snadno a bezpečně použít na jakémkoli zařízení založeném na systému Windows 10, i když ve vzácných případech si můžete všimnout, že tento protokol nemůžete použít.

Toto je užitečná funkce, která vám umožní probudit počítač na dálku, ale někdy se s ním mohou vyskytnout problémy.

Jak najdu MAC adresu na Windows 10?

Chcete-li použít funkci Wake-on-Lan a probudit svůj nebo jiný počítač ze spánku, budete potřebovat jeho MAC adresu, která je jedinečný 12místný kód pro jakýkoli síťový adaptér.

Existuje několik způsobů, jak tyto informace zjistit, ale my vám ukážeme pouze nejjednodušší metodu níže:

 • Klikněte na tlačítko Start, zadejte CMD a vyberte Spuštění jako správce pro spuštění příkazového řádku s úplnými oprávněními.
 • Nyní zadejte nebo vložte následující příkaz a spusťte stisknutím klávesy Enter: IPConfig /ALL
 • Příkaz zobrazí mnoho nastavení adaptéru síťových. Hledejte adaptér Ethernet a najdete jeho fyzickou adresu, kterou budete muset použít k probuzení tohoto počítače pomocí připojení LAN.

Funkce Wake-on-Lan by nyní měla fungovat dobře na vašem zařízení Windows.

Pokud pro vás tyto kroky nejsou užitečné, zkuste místo toho, aby jej uložil, místo aby jej vypnul. obvykle to řeší všechny problémy.

A když jsme na toto téma, možná vás bude zajímat nejlepší software pro vzdálenou počítač, který je třeba použít právě teď.

Máme také seznam nejlepších VPN pro LAN, který můžete použít právě teď k zajištění vašeho soukromí.

Buďte opatrní, protože Wake-on-Lan je obousměrná ulice. Pokud má někdo fyzický přístup k vašemu počítači, může jej nastavit tak, aby se probudil a poté jej ovládal vzdáleným softwarem.

To může způsobit zásadní porušení vašich údajů, takže pokud není nezbytně nutné umožnit probuzení na lanu, nedělejte to.

Použijte také комментари и мнения.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS