Posílit signál Wi-Fi pomocí druhého routeru.

Způsob provozu „Signální zesilovač Wi-Fi“ na směrovači TP-LINK. Nastavení TP-LINK jako opakovač

V komentáři k článku o konfiguraci bezdrátového mostu (WDS) na směrovačích TP-Link byl navrhl, že v nastavení některých nových směrovačů (například se zobrazí možnost TL-WRR841N V14) možnost vybrat režim provozu routeru. A je zde pracovní režim „Signální zesilovač Wi-Fi“ nebo jen „signální zesilovač“. Upřímně. nevěděl. V poslední době jste nemuseli konfigurovat nové modely zařízení z TP-LINK. A pokud jsem pochopil, možnost výběru režimu provozu je daleko od všech nových směrovačů nebo nových hardwarových verzí starých zařízení. Ale zprávy je velmi dobré, protože nebylo možné konfigurovat směrovač TP-Link v režimu opakovače pro zvýšení sítě Wi-Fi. Přesněji řečeno, tato příležitost byla bezdrátová mostní režim, ale s nastavením je vše mnohem komplikovanější. A během konfiguračního procesu uživatelé narazili na mnoho různých problémů.

Několik slov o tom, co je obecně modifikátoru zesilovače signálu Wi-Fi a proč je potřeba na routeru. A pak pokračujte přímo do nastavení. Existují taková samostatná zařízení, jako jsou opakovače. Úkol je založen. posílit signál již existující sítě Wi-Fi. Rozbalte rozsah sítě Wi-Fi. Téměř všechny směrovače mohou pracovat v režimu Reiteter. To znamená, že funkce zesilovače bezdrátového signálu. Včetně směrovačů z TP-Link. Pouze na zařízení většiny konkurentů jsou tato nastavení uspořádána jednodušší a jasnější. Musíte vybrat příslušný režim provozu (který se nazývá „zesilovač Wi-Fi“, nebo „Repeater“) a projít rychlým nastavením. A na směrovačích TP-Link musely konfigurovat režim bezdrátového mostu (WDS).

V zásadě, pokud to zjistíte, je to téměř stejné. Ale protože máme úkol posílit signál specifické sítě Wi-Fi, poté po nastavení sítě musí být jeden (s jedním jménem a heslem). V případě potřeby můžete změnit název sítě na druhém směrovači. Takže, když je možné konfigurovat směrovač v režimu zesilovače, router automaticky zkopíruje nastavení hlavní sítě Wi-Fi. A po nastavení dostaneme signálový zesilovač. Síťová, jen posílená druhým routerem. A v případě WDS musíte nejprve nakonfigurovat připojení k hlavní směrovači, pak ručně vypnout nebo nastavit určité nastavení serveru DHCP, změnit nastavení bezdrátové sítě.ZÁVĚRY: Konfigurace směrovače TP-LINK v režimu zesilovače Wi-Fi (přes výběr tohoto režimu v nastavení) je mnohem jednodušší než to udělat přes WDS. Nevím, možná je stále caut žetonů, může pracovat stabilní. Ale věřím, že takový způsob provozu by měl být v nastavení každého moderního routeru. Doufám, že v blízké budoucnosti se tato nastavení zobrazí na všech směrovačích TP-LINK. Možná i v nových verzích firmwaru (pokud lze jej implementovat pomocí softwaru).

Správná instalace antény

Wi-Fi se šíří přes prstencovou trajektorii. Tento proces může být porovnán s distribucí kruhů na vodě. Většina směrovačů je vybavena venkovními anténami, které lze otočit. Z tohoto důvodu se změní rovina šíření vlny.

Tak, že Wi-Fi dosáhl PC bez ohledu na jeho umístění v bytě, anténa musí být zaslána. V tomto případě se vlny rozprostírají podél horizontální roviny rovnoměrně, což zlepšuje kvalitu spojení.

Chápu, že nemůžete vypnout blokátor reklamy. Jen proto, že nechci změnit pořadí věcí. Ale stejně jako každá rozumná osoba, chci navrhnout kompromis.

Dávám vám dary! A věnujete pozornost reklamy! BEZ URÁŽKY! Být humánní ve vztahu k autorům článku! Není hezké udělat někoho dobrého?

Zvyšte své procento pozitivní karmy. Vše, co budeme vděčný!

Máme minimální reklamu. Na začátku článku a na konci! Takže si přečtěte a učte se užitečné, neublíží!

Přidejte tuto webovou stránku do bílého seznamu nebo odpojte software pro reklamu!

Dárky budou předplateny! Je to snadné a snadné. Dárky budou všichni přátelé. Předplatitelé, kteří nezahrnují reklamu! A samozřejmě věnujte pozornost reklamy.

Za měsíční příjem dárku, který se musíte stát účastníkem a zakázat reklamu. Samozřejmě, podívejte se, co je v reklamě. Mohou porazit užitečné. Ještě více!

Drobný tým autorů už díky, pro laskavost a pochopení situace.

Přejete si například ve velkém bytě, abyste se vzdali četných drátů. Nebo máte hodně (dvě, tři) televizory a každý přilákat internetový kabel není touha.

Pak se ujistíte, že standardní poloměr akce Wi-Fi nestačí.

Pak kombinuje dvě směrovače přes Wi-Fi.

V tomto provedení nepotřebujeme žádný kabel, takže se mi zdá atraktivnější.

A výsledek bude krásný. Protože stále máme jednu síť, ale s přidáním jiného přístupového bodu.

A hlavní věc je, že oblast pokrytí Wi-Fi se zvyšuje bez ztráty kvality.

Jediný požadavek na takové připojení je. Zajímalo by mě, co, dotazník se zeptá?

Ale co je druhý router pracovat jako relé hlavního signálu.

Pokud se v názvech nemýlím, tato funkce se nazývá režim opakovače. Dnes ve většině směrovačů je technologie WDS.

Konfigurace Revize směrovačů.

V hlavním směrovači nic neměníme, všechny parametry zůstávají stejné. Musíte zkontrolovat číslo kanálu v bezdrátové části (Chanel steh).

Stejná kontrola ve druhém směrovači, jinak nebudou spustit společně. Hlavním úkolem je nakonfigurovat druhé zařízení pro relay signální relé. Ujistěte se, že druhý router podporuje technologii WDS.

To lze zkontrolovat v dokumentech nebo na webových stránkách výrobce. Poté jej připojte k počítači a projděte prohlížeč v nastavení.

Zde takové změny zavádíme.

V části WPS vypněte aktivní stav, restartujte routeru. Doporučuje se jít do sekce DHCP a zakázat server stejného jména. Vzhledem k tomu, že funkce opakovače je přijímat síťová data a ne distribuovat je.

Vyberte sekci Síť a změňte nejnovější číslo na adresu IP. Je možné jej zvýšit o ně tak, že se neshoduje s kombinací uvedenou v hlavních routerových pracovních datech. Po restartování zadejte novou sadu čísel pro zadání parametrů.

Otevřete bezdrátové připojení.

Změnit název sítě. přijít s názvem pro přístupový bod, abyste věděli, jak se připojit ke kterému zařízení. 2. Jděte do Chanel a vyberte stejné číslo, které v základních nastaveních Internetu. 3. Položte zaškrtnutí na opačnému zapnutí WDS. Takže budeme zapnout režim provozu ve formě opakovače. 4. Teď, když práce začala v novém režimu, zobrazí se nová nastavení. klikněte na průzkum a vyhledejte síť, na kterou se připojit. 5. Z výsledků vyhledávání vyberte hlavní přístupový bod, stiskněte Připojit. V okně, které se zobrazí pouze pro nastavení typu šifrování (typ klíče) a zapište heslo pro vstup do Internetu.

Po instalaci druhého přístupového bodu se výrazně zvýšíte oblast pokrytí Wi-Fi bez ztráty rychlosti a kvality připojení.

Tak rytmus, v jednom dotyku o připojení kabelu.

Existují dva typy připojení pomocí kabelu LAN. LAN-WAN nebo LAN-LAN.

Zařízení pro připojení k internetu se nachází ve stejném segmentu sítě. Chcete-li nainstalovat připojení LAN-LAN v hlavním zařízení, všechna data zůstávají výchozí.

A v procesu LAN-WAN se jedna ze směrovačů stává hlavním a obdrží internet. A druhý router hraje roli sekundární sítě a přijímá data z „hlavního“ přístupového bodu.

Nastavení relativně ne moc.

Zadejte adresu IP do panelu prohlížeče a zobrazí se parametry zařízení. Sekce LAN by měla být zaškrtnuta v blízkosti serveru DHCP. Sekce WAN stanoví typ připojení dynamické IP. Atd…

Takže to nepovažuji, jak jsme nezůstali na připojení Wi-Fi. Takže dva router není celý luxus!

Mírový bonus v předmětu:

A věděli jste, že režim modemu v moderních telefonech vám umožňuje „distribuovat“. Internetové připojení k jiným mobilním zařízením, a to jak pomocí bezdrátového připojení, tak přes USB připojení.

Změnit rozsah

Mluvíme o změně rozsahu od standardního indikátoru „2.4 GHz „na vyšší“ 5 GHz „, protože téměř všechny zdroje funkce připojení založené na výchozí frekvenci. A na standardní frekvenci funguje mnoho dalších zařízení jako systémy Bluetooth a video dohledu, takže když existují akumulaci nástrojů se stejnou frekvencí v akční oblasti, spojení se zhorší, a proto se objeví interference. Frekvence „5 GHz“ je charakterizována skutečností, že funguje mnohem méně zařízení a zařízení. A co je nejdůležitější, je frekvence snadná a jednoduše může být změněna v nastavení routeru.

Jediným problémem způsobu je, že pokud náhle neexistuje taková položka týkající se změny rozsahu, pak na velkou lítost, bude muset získat nový router, protože staré a levné modely mají takový parametr poskytnutý.

Poskytování přímé viditelnosti

Překážky pro jakýkoliv signál ovlivňují jeho úroveň. Difrakce rádiové vlny pracující při frekvenci Wi-Fi 2.4 GHz relativně malý, protože vlnová délka je desítky centimetrů. Tato délka nestačí ke zvýšení takových překážek, jako jsou stěny nebo nábytek, takže když signál prochází přes směrovače do síťového zařízení, část energie je absorbována, část se odráží a zbývající část prochází a dosahuje zbývající část adrese.

Absorpční hodnota závisí na materiálu, kterými projde vlna.

Existuje i speciální stůl s uvedením ztráty úrovně signálu v DB a účinné vzdálenosti (hodnota stanovení poloměru radiosolu po překážce).

Protokol 802.11N se objevil v roce 2009, v „čistém poli“ je schopen zakrýt zónu s poloměrem 400 metrů. Lze vypočítat, která úroveň signálu dosáhne klienta prostřednictvím možných překážek a zda přijde.

Například router je instalován v ložnici a tablet je v kuchyni. Jaká vzdálenost bude moci pokrýt router, pokud musí rádiová vlna projít tři stěny? Zvažujeme:

To znamená, že signál Wi-Fi nedosáhne kuchyně. A je tam mrtvá zóna.

Vypočítat taková sedadla může být vypočtena a za použití speciální služby, například Wi-Fi hoblík od D-Link. Webový nástroj jasně ukazuje nasazení sítě a uveďte možné chyby.

Kovové konstrukce a zrcadla nenechávejte rádiový signál ze slova „vůbec“. Pokud stojí na způsobu nasazení sítě, jsou za nimi tvořeny mrtvé zóny. Snažte se tedy umístit Wi-Fi router na správná místa nebo zastavit tyto návrhy.

Aktualizace firmwaru na routeru

Někdy Software Update (firmware) pro router může pomoci. Výrobci často najdou nedostatky softwaru v ovladačích pro jejich zařízení a čas od času pracovat na opravě chyb, uvolňující aktualizace na svých oficiálních stránkách.

posílit, signál, wi-fi, pomocí, druhého, routeru

Stává se, že určitý model poskytuje špatnou síťovou práci kvůli chybám, které provedli inženýři při vytváření výrobního softwaru. To se děje zřídka, ale možná je to váš případ.

Univerzální pokyny pro aktualizaci firmwaru pro všechna zařízení. Je nutné najít pokyny pro konkrétní model routeru.

Kromě zlepšení a stabilizace provozu bezdrátového připojení se může zvýšit rychlost internetu. Někdy výrobci najdou nejen chyby, ale také způsoby, jak zlepšit provoz zařízení změnou některých programových algoritmů.

Jak posílit signál Wi-Fi v nastavení routeru?

Pokud jste již koupili a nainstalovali doma, nebo v kanceláři routeru, a wi-fi úlovky ne všude tam, kde potřebujete, můžete se pokusit posílit bezdrátovou síť. Jak to udělat, nyní zvažujeme. Signál můžete vylepšit oběma nastaveními v routeru a pomocí jednotlivých zařízení a příslušenství.

1 Vyhledávání a změna kanálu na routeru. Pokud vaše zařízení vidí dostupné pro připojení sítí svých sousedů, všechny tyto sítě si mohou stáhnout kanál, na kterém pracuje síť, a tím snižuje poloměr sítě.

Můžete vyzkoušet v nastavení směrovače, nastavit nějaký statický kanál nebo dát auto. Zde musíte experimentovat. Pokud nejste příliš líní, pak pomocí programu InsSider můžete najít volný kanál a nastavit jej do nastavení směrovače.

Podrobně nebudu malovat, dávám vám odkaz na článek, jak najít bezplatný Wi-Fi kanál a změnit kanál na routeru? Podrobně jsem to řekl podrobně o kanálech a jak najít non-naložený kanál. Také existuje instrukce pro změnu kanálu na směrovačích různých výrobců.

2 Přečtěte síň do režimu 802.11n. Zpravidla ve výchozím nastavení ve všech směrovačích pracuje bezdrátová síť ve směsi b / g / n (směs 11bgn). Pokud je nuceno nutit router vysílat Wi-Fi v režimu 802.11N, může zvýšit nejen rychlost, ale také poloměr Wi-Fi povlaku (pokud na vašem směrovači více než jedna anténa).

posílit, signál, wi-fi, pomocí, druhého, routeru

Jediný problém je, že pokud máte stará zařízení, která nepodporují režim 802.11N, prostě neuvidí vaši síť. Pokud nemáte stará zařízení, pak nepochybně přepněte síť do režimu N. Udělat to velmi jednoduché. Jděte do nastavení směrovače, obvykle v roce 192.168.jeden.1, nebo 192.168.0.1 viz zde).

V nastavení otevřete kartu, kde je bezdrátová síť nakonfigurována. Obvykle se nazývají: Wi-Fi, bezdrátový režim, bezdrátová síť, bezdrátová a t. D. Najít tam Položka Bezdrátový režim (režim) a instalace n. To znamená, že provoz sítě pouze v režimu n.

Například: Změna režimu bezdrátového sítě na routeru ASUS

Uložte nastavení a restartujte router. Máte-li potíže s připojovacími zařízeními, vraťte mixovaný režim.

3 Zkontrolujte napájení přenosu v nastavení routeru. Na některých směrovačích je možné nastavit síťovou bezdrátovou síť Wi-Fi. Pokud vím, je výchozí hodnota je maximální výkon. Ale můžete zkontrolovat.

V ASUS směrovačích se tato nastavení mění na kartě Bezdrátová síť. Profesionálně. Na samém dně je položka „Ovládání výkonu přenosu TX napájení“. Existuje měřítko, které lze upravit v procentech. Vypadá to takto:

Na směrovačích TP-Link otevřete kartu bezdrátové připojení. Bezdrátové připojení. Položka přenosu napájení umožňuje nastavit sílu signálu. Vysoká hodnota. znamená maximální výkon.

Tato nastavení budou vhodnější, pokud chcete rozptýlit, snížit výkon signálu vašeho Wi-Fi routeru.

Bezpečnostní opatření

Nastavení spěchu nemusí zanedbávat bezpečnostní opatření. Použijte připojení s jednoduchými hesly nebo nedoporučujeme bez ochrany. Připomeňme na základní pravidla pro vytvoření složitého hesla:

  • Použijte od osmi a více znaků k posílení „Power“ heslo.
  • Heslo by mělo být písmena v různých registru, číslech, speciálních znakech (například „!?^ „).
  • Nepoužívejte své jméno, příjmení, datum narození a jiná data známa.

Pokud je heslo obtížné vytvořit, můžete pro tyto účely použít náš „heslem generátor“. Odkaz na to v pravém horním rohu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS