Poskytování řešení. Asus Rog Strix XG279Q

Recenze | Asus Rog Strix XG279Q 170Hz

Nyní, pokud jde o specifikace, XG279Q přichází s 27 ″ panelem IPS s rozlišením 2560 × 1440. Adaptivní synchronizace je také podporována ve formě buď NVIDIA nebo AMD nabídky s ELMB Sync přidanou do mixu.

Co je na tomto monitoru zvláštní (mimo jeho obnovovací frekvenci), je zahrnutí dynamického místního stmívání pro režim HDR. což je pouze pro jeho certifikaci HDR400. V zásadě je skutečná dohoda za asi 39, 990 pesos.

Technické specifikace

Zobrazit
Velikost LCD 27 ″
Poměr stran 16: 9
Rozlišení 2560 × 1440
Obnovovací frekvence 170Hz
Adaptivní synchronizace AMD FreeSync, Nvidia G-Sync
Hustota pixelů 109ppi
Jas 400CD/㎡ (vrchol)
Poměr kontrastu 3000: 1
Typ panelu IPS
Doba odezvy 1ms (GTG), 1ms (MPRT)
Barevný prostor 130% SRGB, 95% DCI-P3
Barevná hloubka 8-bit
Podsvícení VEDENÝ
Připojení
Možnosti zobrazení 1x DisplayPort 1.4, 2x HDMI 2.0
USB 2x USB 3.0
Zvuk 1x 3.5 mm (zvuk)
mluvčí 2x 2W stereo
Ergonomie
Vesa Mount 100×100 mm
Pivot 0 °/90 °-
Otočný -40 °/40 °
Náklon -5 °/20 °
Výtah 0-120 mm
Rozměry
Délka 611mm
Šířka 82 mm
Výška 367 mm
Hmotnost 4kg

Balení a příslušenství

Asus nechal Rog Strix XG279Q zabalit pevně a přitulit do obrovského obalu. Produkt by měl být dodáván s následujícími položkami uvnitř:

Svazky jsou obvykle vynikající s produkty ROG a tento není výjimkou.

ASUS ROG STRIX XG27V. Обзор

Kvalita navrhujte, rozloží a stavíte

Po úspěchu série Swift, ROG Strix XG279Q přichází s ikonickým návrhem základny z slitiny, což poskytuje podstatný nárůst v celkové kvalitě zážitku. Myslím tím jen podívat se na to.

Povrchové ošetření jako mnoho herních monitorů od pozdních je kombinací tvrdého povlaku a anti-glare. V zásadě je XG279Q přichází s tvrdým panelem zakončenými anti-glorativním filmem. Rám je také bez hranic bez hranic s výjimkou spodního snímku jako většina displejů.

Zadní panel je stejně sexy jako jeho bratři Rog. S tím, co bylo řečeno, je šířka displeje také podobná. ne.li stejná. Potřebujete prostorný stůl, pokud neplánujete používat pro tento herní monitor MONTY VESA.

Ergonomie je vynikající pro XG279Q. s laskavým svolením. Monitor by se mohl naklonit, otočit, otočit a dokonce zvednout až do 120 mm. Pro pohodlí je zde také trasa správy kabelů.

Možnosti zobrazení jsou jen slušné s duálním HDMI 2.0 a jediný displayport 1.4. Má duální USB 3.0 adaptéru však. není to jednoduchý průchod, protože končí v jediném USB 3.0 kabel. To by mohlo zapnout můj zesilovač DAC, ale já vsadím, že to není plná rychlost USB 3.0. A.K.A, možná rychlost Gen1, pokud je to naplněno. Jsou tu také 3.5 mm audio out a další port USB pro aktualizace firmwaru.

S jeho velikostí je síla bohužel stále externí. To není obrovský problém, ale chtěl bych, aby ASUS přidal držák pro její energetickou cihlu. možná volný oboustranný suchý zip, protože se jedná o totální oči.

OSD a navigace

OSD je jednoduchá a snadno se naviguje. to vše díky vstupům založené na Joy Stick a tlačítko plus známé rozhraní.

Hlavní nabídka je rozdělena do sedmi dílčích nabídek, přičemž herní nabídka je nejdůležitější. Zde byste mohli povolit obnovovací frekvenci 170 Hz, protože monitor je výchozí na 144 Hz mimo krabici. Nachází se také overdrive, adaptivní synchronizace, elmb synchronizace a předvolby.

Další je nabídka obrázku. Zde byste mohli upravit jas, kontrast a možnosti HDR. Některá nastavení zde bude šedována v závislosti na předvolbě, kterou si vyberete z GameVisual.

Nyní je barevná nabídka tvořena teplotou, gama a nasycením. Zatímco hodnoty teploty barev nejsou ve skutečnosti založeny na Kelvinu, Gamma získala od 1 slušné předvolby.8, 2.2 a 2.5. cuz 2.4 je možná hlavní proud.

OSD se také používá k konfiguraci efektů osvětlení XG279Q. Aura Sync je zde, pokud ji chcete spojit se zbytkem vašich ROG rychlostí, zatímco Aura RGB je mnohem ruční přístup. Světlo v pohybu se týká osvětlovacího efektu základny nebo namontu.

Nastavení testu a metodika

Naše nastavení testu se spoléhá na testy pohybu Blur Busters Testufo a na kalibračním systému displeje Spyder5elite dat. Kamery použité během přezkumu pro pohybový artefakt a vysokorychlostní hodnocení jsou Fujifilm Xe-1 a Nikon 1 J1.

Výchozí specifikace testovacího systému
procesor AMD Ryzen 5 3600
Základní deska Asus Rog Strix B550-I Gaming
Chladič AMD Wraith Stealth v2
Paměť Adata Premier 2666MHz 16 GB
GPU Asus Rog Strix RX 570 4GB
Úložný prostor Plextor m9pe nvme 512GB
Pouzdro Mechanická knihovna JXK-K3
PSU Thermaltake Toughpower GF1 650W
Zobrazit LG UF680T
OS Microsoft Windows 10 Pro 64-bit

Cíl pro kalibraci je 2.2 Hodnota gama s bílým bodem při 6500 K a hodnotou jasu nastavenou na 120 CD/m2. Kalibrované hodnoty jsou poté analyzovány pomocí nástroje pro analýzu displeje Spyder5elite. Uvědomte si, že dynamický kontrastní poměr a další další funkce vytvořené v OSD jsou během testů deaktivovány. Pro kalibraci displeje jsou vybrány následující hodnoty OSD.

Nastavení OSD
Jas 22
Kontrast 80
Nasycení 50
Teplota Uživatel
Gama 2.2
Přednastavení Uživatel

Pokud chcete použít kalibrovaný profil ICC převzatý z našeho výsledku Spyder5elite, stačí nám poslat zprávu. Můžete si také přečíst našeho průvodce, jak používat profily ICC.

Barevný gamut

Test barevného gamutu vyhodnocuje pokrytí barevného prostoru zobrazovacího panelu z průmyslových standardů, jako jsou SRGB a Adobergb. Vyšší procento je lepší.

Barevné pokrytí je docela skvělé. alespoň pro SRGB. Adobergb je hodnocen na 85%, což je stále dobré, musím říct. DCI-P3 je na druhé straně asi 95% pokryté, což je také hezké pro náš rychlý model IPS.

Tónová odezva

Odpověď tónu je místo, kde zkontrolujeme gama a předvolby panelu zobrazovacího panelu. Poté porovnáme výsledky s úrovní průmyslového standardu gama na 2.2. Bližší k této hodnotě je lepší.

Hladina gama je asi 2.1, když 2.Používá se 2 hodnota na OSD. 1.8 je přesný, zatímco 2.5 je vlastně 2.4 Na naší lavičce. Držte 2.4 nebo ER 2.5 Pokud chcete více filmového zážitku.

Jas

Test zde nám ukáže přehled o tom, jak displej funguje na své maximální úrovni jasu. To se měří v NITS nebo CANDELA na metr čtvereční (CD/M2). Vyšší je lepší.

Protože se jedná o displej s certifikací HDR400, měl by XG279Q představovat alespoň jas nebo vrchol kolem značky 400 nits. Náš monitor zde vlastně dostal 436.3 nits na testu jasu. Dobré věci.

kontrastní poměr

Je také testován poměr statického kontrastu. Test zde ukazuje, jak displej funguje na své maximální kontrastní úrovni měřené v poměru jasu. Vyšší je lepší.

Nyní je poměr kontrastu na 980: 1, což ve skutečnosti není tak špatné vzhledem k tomu, že displej je hodnocen 1000: 1 z továrny.

Uniformita obrazovky

Tento test nám ukazuje přehled o uniformitě obrazovky displeje na maximální úrovni jasu. Čím blíže tato hodnota na 0, tím lepší je kvalita panelu.

Uniformita obrazovky je jen slušná na 1.93 průměr delta-e. Hot Spot zde je levý horní kvadrant panelu spolu s oblastmi vedle něj.

Přesnost barev

Test přesnosti barev ukazuje, jak jsou na panelu zobrazení reprodukovány různé základní barvy. Tyto barevné tóny odpovídají Datacolor SpyderCheckru. Nižší hodnoty Delta-E jsou lepší.

Pokud jde o přesnost barev, dostali jsme hodnotu 1 delta-e 1.31 s XG279Q. To je průměr, takže bych s tímto herním monitorem nedělal nic vážného. Blues, Grays a dokonce i odstíny hnědé jsou nadšené.

Spotřeba energie

Spotřeba energie je kontrolována pomocí měřiče energie. Měření se provádí při maximální úrovni jasu a kontrastu.

Spotřeba energie je asi 51.1W na maximální úrovni jasu. Kalibrován, monitor by měl konzumovat kolem 24.96W síly. Nejnižší je asi 20.13W.

Tlačítko pro vstupní zpoždění pixelů

Výsledkem naším tlačítkem na vstupní zpoždění pixelů je kombinace latence od bodu vstupu, zpracování a zobrazení výstupu. Pro kvantifikaci zpoždění vstupu zobrazovacího panelu jsme jako našeho hlavního střelce použili Quake 3 Arena. Hra je nastavena na nativní rozlišení panelu s FPS uzamčenými na 500. Zkontrolujeme, kolik zpoždění v milisekundách trvalo monitor, aby signál vydal signál prostřednictvím vysokorychlostní kamery 1200 FPS s ~ 0.83ms přesnosti.

I s rychlým panelem IPS má XG279Q 5.4ms vstupní zpoždění. To není nijak šokující a nemělo by překládat, že jeho 1MS GTG je faux. Přesto je to již dobrý výstup.

Jasnost pohybu: MPRT

Doba odezvy filmu (MPRT) je číslovaný přístup k demonstraci úrovně vnímaného rozostření pohybu na displeji. V zásadě nižší hodnota perzistence naznačuje menší rozmazání pohybu. Obnovová frekvence a metoda odběru vzorků zde hraje hlavní část, zatímco nominálně vyšší frekvence obnovení je lepší hodnoty perzistence zobrazení.

Tyto výsledky jsou odkazy na prohlížení teoretických hodnot MPRT displeje. Přejděte na náš test pro pronásledování fotoaparátu pro vizuální reprezentaci skutečných hodnot.

ASUS ROG Strix XG279Q �� Игровой монитор с Fast IPS матрицей и WQHD разрешением в 170Гц #Vladyushko

Jasnost pohybu: Pronásledovaná kamera

Nastavení pronásledovací kamery s laskavým svolením Blur Busters nám do značné míry umožňuje vnímat skutečnou čistotu pohybu displeje. Použití takové metody nám také umožňuje vyzkoušet artefakty pohybu, včetně duchů, inverzního duchu a rozmazání. Tento test pro pronásledování fotoaparátu je recenzovaný vynález.

Ghosting a další pohybové artefakty jsou minimální při 170 Hz. pokud nezapnete synchronizaci ELMB. Nejlepší nastavení overdrive je zde na úrovni 3, což je výchozí, takže se toho nemusíte dotýkat.

Zpětné světlo krvácení

Krvácení ze zadního světla je jev, kde úniku zadního osvětlení z displeje. To převládá u displejů, kde se LED používané k osvětlení panelu nacházejí na okrajích displeje. Testování zadního světla displeje se provádí na matné místnosti a pro takový scénář simuluje rozpoznatelné množství krvácení.

Krvácení z zadního světla v podstatě neexistuje pro naši jednotku. Jako by to bylo vypnuto.

Prohlížení úhlů

Sledování úhlů jsou také testovány, aby se podíval na to, jak se zobrazovací panel provádí na různých pozicích nebo očích. To by mělo být užitečné, pokud hledáte panel, který by mohl být použit při nastavení více monitorů.

Prohlížení úhlů je také vynikající, ale očekával jsem, že to bude tak dobré, protože se nakonec zabýváme displejem IPS.

Přeskočení rámu

Přeskočení rámečku je jev, kde se vyskytují spuštěné rámy a chybějící obnovení v důsledku neúčinné přetaktování frekvencí. Využíváme kontrolu rámu Blur Busters, aby testoval, zda existuje. Pokud váš displej vykazuje takové problémy, měl by být vnímavě podobný přeskočení rámce ve hře.

Žádné starosti s přeskakováním rámu. dokonce i při 170 Hz.

Software, osvětlení a speciální funkce

Rog Strix XG279Q obsahuje podporu pro technologie NVIDIA a AMD adaptivní synchronizace. Nepotřebuji každý vysvětlovat, protože téma již bylo zbité k smrti. Toto, protože elmb synchronizovaný displej umožňuje umožnit zároveň strobové a adaptivní synchronizaci. Funguje to s GPU AMD a Nvidia, takže jste do značné míry pokryty, pokud chcete tuto funkci použít.

Nyní je velká věc na tomto monitoru spolu s jeho obnovovací frekvencí 170 Hz správně implementovaný režim HDR. To přichází s dynamickým místním stmíváním, takže tmavé jsou tmavší a zase jsou jasnější části v režimu HDR jasnější. Není to všechno duhové a sluneční svit, i když je to, protože se jedná o lokální stmívání na okraji ve srovnání s místním rozmístěním.

Monitor také přichází s duálními 2W stereofonními reproduktory. Není to nejlepší, protože jejich palebná pozice a přesné umístění trochu saje.

Poslední myšlenky

Asus opravdu upgradoval svou hru s ROG Strix XG279Q. Toto je správný herní herní monitor s qhd s vynikajícím výkonem, kde na tom záleží.

Například XG279Q přichází s vynikající úrovní jasu, která je příjemná pro obsah HDR. Je také podporováno místní stmívání, takže není podobné jiným certifikacím HDR400 bez funkce v závěsu. Obnovení 170Hz spolu s továrnou měřenou 1MS GTG také ukázalo minimální ghosting (mimo strob) a je mnohem lepší než odchozí panely 165Hz vydané Asusem z krabice.

Nevýhody na druhé straně jsou efekt duchů, když je zapnutá synchronizace ELMB a reproduktor, který zní přinejlepším jako průměrný. Uniformita obrazovky také není nejlepší ve třídě spolu s ne tak dobrou přesností barev.

Na závěr je Asus Rog Strix XG279Q 170Hz docela dobrý herní monitor pro zahájení roku na 1440p. Dodává se s dobrým režimem HDR, čistotou pohybu vhodnou pro jeho obnovovací frekvenci a skálním solidním MSRP 39 990 pesos pro všechno, co s ním přichází.

Asus Rog Strix XG279Q 27 ”HDR herní monitor, 1440p WQHD (2560 x 1440), Fast IPS, 170Hz, G-Sync Compatible, extrémní synchronizace rozostření s nízkým pohybem (ELMB sync), 1MS, displayHDR 400, Eye Péče, DisplayPort, DisplayPort, DisplayPort, DisplayPort Dual HDMI

70.83/mo. ve 12 platbách (ne. doprava, daně) na způsobilé kreditní karty. Platí podmínky. Naučit se pouze online.

Splátky povolené Visa

Žádné aplikace. Žádné nové účty. Plaťte ve splátkách při odhlášení pomocí způsobilých kreditních karet od zúčastněných bank.

Platit v průběhu času

Užijte si flexibilitu rozdělení kvalifikačních nákupů do pevných stejných plateb prováděných v definovaném časovém období.

Není nutné žádné nastavení

Vše, co potřebujete, je vaše způsobilá kreditní karta při pokladně. Není třeba dalšího úvěrového schválení, papírování nebo rozruchu.

Předvídatelné platby

Žádná překvapení. vždy je jasné, co dlužíte a když to dlužíte. Jednoduše zaplaťte obvyklým výpisem kreditní karty

Zúčastněné banky poskytují plány platebních plateb povolené platební technologií Visa. Vybrat karty víza a další síťové karty mohou být způsobilé. Kontaktujte svou banku a dozvíte se více.

Spláty nejsou k dispozici na všech kreditních kartách a některé zúčastněné finanční instituce jsou nabízeny svým způsobilým držitelům karet při kvalifikačních nákupech. Kontaktujte svou banku vydávající kartu a zjistěte, zda máte nárok na splátky a pro více informací. Učit se Visa je ochranná známka společnosti Visa int., Používá se na základě licence.

asus, strix, xg279q

12 Months no interest Financing O.A.C Terms Apply.

Perfect for gaming and streaming, the ROG Strix XG279Q HDR gaming monitor features Fast IPS, which improves response time without compromising image quality. The Asus Exclusive ELMB Sync Technology gives you a super-smooth gameplay and a cinema-standard DCI-P3 95% color gamut ensures color accuracy for a more immersive experience.

Highly detailed visuals and contrast

Features WQHD (2560 x 1440) panel that delivers up to 77% more onscreen desktop space than standard Full HD (1920 x 1080) displays. Also, it delivers an astounding 1,000:1 contrast ratio.

asus, strix, xg279q

Asus FastIPS Display-1ms (GTG) Response Time

Asus FastIPS Display allows the display’s liquid crystal elements to switch up to 4X faster than conventional IPS panels for improved response. With a 1 ms gray-to-gray response time, smearing and motion blur are virtually eliminated. This display also delivers superior images with outstanding colors thanks to DCI-P3 95% color gamut and an astounding 1,000:1 contrast ratio. Wide 178-degree viewing angles ensure minimal distortion and color shift even when you’re viewing from extreme positions.

asus, strix, xg279q

Incredibly Fast 170Hz Refresh Rate

You’ll experience amazingly.fluid gaming visuals, giving you the upper hand in first-person shooters, racing, real-time strategy and sports titles.

Certified NVIDIA G-SYNC Compatible

Delivers a seamless, tear-free gaming experience by enabling VRR by default on NVIDIA GeForce GTX 10-Series and NVIDIA GeForce RTX 20-Series graphics cards.

Extremely Low Motion Blur Sync

With ELMB SYNC, you can enable ELMB (low-motion-blur technology) and Adaptive-sync at the same time, eliminating ghosting and tearing for sharp visuals and high frame rates while gaming.

Accurate, Wider Color Palette

Provides a wider range of colors with a cinema-standard DCI-P3 95% color gamut. To ensure color accuracy, all the monitors is factory pre-calibrated with factory calibration report.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS