Potřebuji další licenci Windows 10 pro virtuální počítač. Virtuální PC Windows 10

Potřebuji další licenci Windows 10 pro virtuální počítač

Virtualizační software zvyšuje produktivitu a snižuje provozní náklady. Při vytváření virtuálních strojů musíte instalovat operační systém Windows. Jak si tedy vybrat licence Windows a potřebujete další licenci Windows ve virtuálním počítači?

Podle Crystal / Poslední aktualizace 8. března 2023

Potřebuji další licenci Windows pro virtuální počítač

Ve virtuálním prostředí, když vytvoříte nový virtuální stroj a instalujete okna jako systém hostů, můžete se divit: „Potřebuji další licenci Windows pro virtuální počítač?“

Odpověď je ano. Počet licencí systému Windows závisí na počtu procesorů a jádra procesoru, takže místo softwaru licenčíte hardware licencování hardwaru. Pokud pro virtuální počítač použijete stejnou licenci na počítači, uvede „tento klíč produktu se používá na jiném počítači“. Když exportujete virtuální stroj nebo provedete P2V, Windows je schopen rozpoznat, že virtuální hardware je jiný. Takže potřebujete aktivní další licenci Windows pro virtuální počítač.

Pokud si zakoupíte plně zabalený produkt (FPP) Windows (často nazývanou „kopií krabice“) z maloobchodního obchodu nebo nákupu Windows online z obchodu Microsoft, může být klíč produktu přenesen do jiného počítače.

Typy licencí Windows

Typ licence, kterou máte pro svůj operační systém Windows, může ovlivnit to, jak aktivujete Windows poté, co je začnete používat ve virtuálním počítači.

S licencí OEM je Windows svázána přímo s hardwarem, na kterém byl naložen výrobcem. Většina předinstalovaných verzí oken má licence OEM. Licence OEM obecně nelze převést do jiného počítače nebo do virtuálního počítače. Pokud používáte funkci Fusion Migrute Fusion k migraci jednoho z těchto typů systémů do virtuálního počítače, můžete být povinni zakoupit druhou licenci (nebo produktový klíč) od společnosti Microsoft. Pokud je vyžadován druhý produktový klíč, můžete jej získat prostřednictvím zástupce Microsoft, když zavoláte podporu Microsoft, abyste aktivovali operační systém, který nyní sídlí ve virtuálním počítači.

S maloobchodní licenci, když si koupíte Windows od dodavatele, licence vám umožní měnit platformy tak často, jak chcete. V tomto případě můžete reaktivovat okna přes internet nebo telefonicky s podporou společnosti Microsoft.

S podnikovou licenci můžete volně přesunout operační systém.

Jak licencovat virtuální stroj Windows 10

Můžete se podívat na položku nápovědy a podpory v nabídce Start Windows, která vám umožní najít konkrétní informace o aktivaci operačního systému Windows 10. Pokud nezjistíte žádné informace, nemáte legitimní licenci Windows 10. V tomto případě je jediným řešením nákup jiného produktového klíče používaného pro virtuální stroj Windows 10.

Tato část zahrnuje kroky a přidá licenci Windows do VMware ESXI a Workstation.

POZNÁMKA: Nainstalujte nástroje VMware do virtuálního počítače před aktivacími Windows. Nástroje VMware sledují aktivační klíče. Bez nainstalovaných nástrojů VMware musíte znovu aktivovat Windows pokaždé, když spustíte virtuální stroj.

Ve VMware ESXI musíte po vytvoření virtuálního počítače zadat licenci na aktivní Windows 10.

Poznámka: Po oficiálním průvodci instalací systému Windows můžete také přidat licenci Windows pro virtuální stroj Hyper-V.

Ve VMware Workstation můžete přidat produktový klíč Windows při vytváření nového virtuálního počítače.

Pokud chcete nainstalovat operační systém později, můžete přejít na hlavní obrazovku pracovní stanice VMware, poté vyberte nápovědu Zadejte licenční klíč.

Po přidání licence pro Windows 10 VM si můžete užít výhody operačního systému Windows 10. Měli byste však vědět, že neexistuje absolutně bezpečný operační systém. Zejména pro podniky, virtuální stroj drží vzácné soubory a důležitý software. Když dojde k selhání systému nebo jiných nepředvídatelných katastrof, je možné způsobit, že nikdy nebudete mít přístup k vašim datům. Zálohování je tedy tak důležité pro jakoukoli velikost podnikání.

Důležité: chránit data VM bezpečně pomocí kybernetické zálohy Aomei

Pravidelná záloha přispívá k tomu, aby se zabránilo ztrátě dat a snižuje finanční poškození, když došlo k nehodám. Aomei Cyber ​​Backup. Bezplatný software zálohování VM nabízí zabezpečenou zálohu VMware a Hyper-V, který nabízí flexibilní strategie zálohování zdarma. S Aomei Cyber ​​Backup můžete těžit z následujících funkcí.

Perpetual Free: Žádný časový limit pro Aomei Cyber ​​Backup Free Edition. Podpora zdarma ESXI: Podpořte placené i bezplatné verze VMware ESXI. Snadné použití: Zálohování více virtuálních strojů prostřednictvím centrální konzoly a nabízí intuitivní rozhraní k provedení operace založené na kliknutí. Automatizovat zálohování VM: Naplánujte zálohování VM s flexibilními strategiemi zálohování a automaticky spusťte záložní úkoly, což snižuje lidské chyby a vždy chrání data VM nepřetržitě. Centralizované zálohování VM: Zálohujte více virtuálních strojů na hostiteli současně z centrální konzoly a zjednodušují zálohování a správu VM. Okamžité zotavení: Obnovte celý VM z jakéhokoli bodu bez jakékoli komplikované reinstalace a konfigurace. Méně času a nákladů: Nabízejte horkou zálohu ke snížení prostojů VM, takže se vyhýbá finanční ztrátě v důsledku přerušení podnikání.

Stiskněte tlačítko níže a stáhněte si a použijte kybernetickou zálohu Aomei zdarma:

Můžete se rozhodnout nainstalovat tento záložní software VM na systém Windows nebo Linux.

Zdarma a zabezpečená záloha více virtuálních strojů:

Klikněte na záložní úlohu Vytvořit nový úkol pro zálohování četných virtuálních strojů Hyper-V.

V otevřeném průvodci naplánujte zálohu VM jako následující.

Zadejte název úlohy a jako příklad vyberte zálohu VMware ESXI.

V sekci názvu zařízení vyberte virtuální stroje na hostiteli, abyste zálohovali současně.

V cílové části můžete podle pravidla zálohování 3-2-1 ukládat zálohování VM na různých místech, jako je místní cíl, síťový podíl, zařízení NAS, čímž výrazně chrání vaše data VM.

V sekci Schedule vyberte metody úplného / přírůstkového / diferenciálního zálohování a zadejte frekvenci zálohování podle data / týden / měsíc.

Klikněte na START BACKUP, můžete obnovit virtuální stroj Hyper-V, který zasáhne obnovení na hlavní obrazovce bez jakékoli složité konfigurace.

✍ Zatímco bezplatná edice pokrývá většinu potřeb zálohování VM, můžete si také upgradovat na prémiovou vydání: ✦ Batch VM Zálohování: Batch Backup Velké množství VM spravovaných serverem VCenter nebo samostatnými hostiteli ESXI hosts. ✦ Čištění zálohování: Nakonfigurujte zásady uchování tak, aby automaticky odstranily staré záložní soubory a uložily úložný prostor. ✦ Obnovení na nové umístění: Snadno vytvořte klon virtuálního počítače ve stejném nebo jiném datovém úložišti/hostiteli, aniž byste přeinstalovali nebo konfigurovali nový VM.

souhrn

Stejně jako u fyzických strojů, virtuální stroje provozující jakoukoli verzi Windows vyžadují platné licence. Bez ohledu na to, že vytvoříte nový VM nebo migrujete PC do virtuálního počítače, musíte na jinou licenci Windows pro virtuální stroj.

Kromě toho zálohování a obnovení obrazu VMware pomáhá vyhnout se ztrátě dat ve virtuálním stroji.

Jak vytvořit virtuální stroj Windows 7 na Windows 10/11 [Oddíl velikosti]

Microsoft již dlouho zastavil podporu pro Windows 7. V dnešní době mnoho lidí používá Windows 10/11. Je však možné, že někdy musíte používat Windows 7. V tomto případě můžete vytvořit virtuální stroj Windows 7 na Windows 10/11. Tento příspěvek z Průvodce Minitool oddíl vám řekne, jak to udělat.

Virtuální stroj (VM) je virtualizace/emulace počítačového systému. Virtuální stroje jsou založeny na počítačových architekturách a poskytují funkce fyzického počítače. Pokud chcete spustit jiný operační systém v aktuálním operačním systému, vytvoření VM je dobrá volba.

V současné době mnoho počítačů běží Windows 10/11. Pokud máte poptávku po spuštění Windows 7, můžete použít Hyper-V, VirtualBox nebo VMware k vytvoření Windows Windows 7.

Tento příspěvek představuje 5 nejlepších programů virtuálních strojů pro uživatele Windows, Linux a Mac OS.

Přípravné práce

Než vytvoříte virtuální stroj Windows 7, měli byste provést několik přípravků.

Stáhněte si soubor ISO Windows 7

K vytvoření virtuálního počítače potřebujete soubor ISO operačního systému. Stáhněte si prosím soubor ISO Windows 7 ze spolehlivého webu.

Nainstalujte si program virtuálního stroje

Doporučuji vám vybrat program VM z Hyper-V, VirtualBox a VMware.

Hyper-V je virtualizační technologický nástroj zabudovaný do 64bitového systému Windows 10 Pro, Enterprise a Education. Pokud používáte tyto verze Windows, nemusíte nainstalovat jiné programy VM.

Pokud jde o VirtualBox a VMware, jsou to slavné programy virtuálních strojů. První z nich je zcela open-source (zdarma), zatímco druhý je placen software. VMware však také nabízí bezplatnou verzi (přehrávač VMware Workstation). Podle vašich potřeb si můžete vybrat program VM.

Vytvořte oddíl pro okna virtuálního počítače 7

Běh virtuálních strojů bude generovat hodně fragmentace disku. Uvedení souboru VM a další programové soubory do stejného oddílu ovlivní rychlost běhu.

Kromě toho nelze na oddílu ukládat virtuální počítač některé operace, jako je defragmentace disku, protože to může způsobit selhání virtuálního počítače (soubory virtuálního počítače jsou poškozeny).

Proto vám doporučuji vytvořit oddíl věnovaný Windows Windows 7 Virtual Machine. Chcete.li to udělat, můžete použít průvodce MiniTool oddíl. Tento software může tuto práci dobře dokončit. Tady je průvodce:

Krok 1: Kliknutím na tlačítko výše stahujte a nainstalujte průvodce Minitool oddíl. Spusťte tento software a přejděte na jeho hlavní rozhraní. Poté klepněte pravým tlačítkem myši na oddíl, který se chcete zmenšit a vyberte z kontextové nabídky Move/Resize.

Krok 2: V rozbalovacím okně přetáhněte posuvník a vyberte, jak velkou velikost chcete zmenšit a kliknout na OK, abyste pokračovali. Číslo v krabici po nepřiděleném prostoru poté je velikost prostoru, kterou si rezervujete pro nový oddíl.

Tip: Pokud nainstalujete pouze virtuální stroj, prostor 30 GB je v pořádku. Jak však používáte hostující virtuální stroj, roste soubor virtuálního stroje pro hosta. Někdy může být tento soubor až 100 GB nebo ještě více. Čím větší je prostor pro virtuální stroj, tím lepší.

potřebuji, další, licenci, windows

Krok 3: Klepněte pravým tlačítkem myši na šedý přidělený prostor a vyberte Vytvořit z kontextové nabídky.

Krok 4: V okně vyskakovací okno vyberte vlastnosti oddílu, jako je systém souborů, oddíl, označení, dopis s pohonem atd. Poté kliknutím na OK budete pokračovat.

Krok 5: Náhled změn a kliknutím na použijte a potvrďte změny.

Jak vytvořit virtuální stroj Windows 7

V této části vám ukážu, jak vytvořit virtuální stroj Windows na Windows 10/11 pomocí Hyper-V, VirtualBox a VMware.

Vytvořte virtuální stroj Windows 7 pomocí Hyper-V

Krok 1: Ověřte, zda je hardware PC kompatibilní s Hyper-V.

 • Do vyhledávacího pole pro vyhledávání Windows zadejte „cmd“. Poté klikněte pravým tlačítkem na nejlépe přizpůsobený výsledek (příkazový řádek) a klikněte na spuštění jako administrátor.
 • Zadejte příkaz „SystemInfo“ a poté stiskněte klávesu Enter. Poté, co výsledek vyjde, zkontrolujte prosím požadavky Hyper-V, pouze pokud jsou všechny požadavky Hyper-V ano, můžete spustit Hyper-V bez problémů. Pokud nemůžete spustit Hyper-V, místo toho použijte VirtualBox nebo VMware.

Krok 2: Aktualizujte Windows na nejnovější verzi. Pokud je vaše verze Windows příliš stará, může být proces tvorby VM trochu jiný.

 • Stisknutím tlačítka Windows i otevřete nastavení.
 • Přejděte na aktualizaci aktualizací zabezpečení Windows Aktualizace. PC si automaticky stáhne a instaluje aktualizace.
 • Po nainstalování aktualizací systému Windows stisknutím klávesy Windows R vyvolejte do pole typ „WINVER“ typu běhu a stiskněte klávesu Enter. Ujistěte se, že verze Windows je později než 1709.

Krok 3: Povolte Hyper-V.

 • Klepněte pravým tlačítkem myši na tlačítko Windows a vyberte aplikace a funkce.
 • Přejděte dolů po pravém podokně a najděte související nastavení. Podle této části klikněte na programy a funkce.
 • Na novém okně vyberte Otočit funkce Windows.
 • V okně Windows Funkce vyberte Hyper-Vand Klikněte na OK. Ujistěte se, že jsou vybrány nástroje pro správu Hyper-V a platforma Hyper-V v adresáři Hyper-V.
 • Po dokončení instalace jste vyzváni k restartování počítače. Dělat podle potřeby.

Krok 4: Otevřete správce virtuálního přepínače a vytvořte virtuální síť pro Windows 7 VM.

 • Hledat a otevřít manažer Hyper-V.
 • V nástroji Hyper-V Manager v levém podokně vyberte PC a poté klikněte na Action Menu Virtual Switch Manager.
 • V virtuálním přepínači Managerwindow vyberte v levém podokně nový přepínač virtuální sítě pod virtuálními přepínači
 • Na pravém panelu vyberte externí. Poté klikněte na virtuální přepínač Vytvořit
 • Pro nový virtuální přepínač zadejte název, ujistěte se, že je vybrána externí síť a vyberte fyzickou síťovou kartu, která má být spárována s novým virtuálním přepínačem.
 • Poté klikněte na tlačítko OK Použít a uložte změny.

Krok 5: Vytvořte virtuální stroj Windows 7.

 • Ve správci Hyper-V klikněte na ActionNewVirtual Machine.
 • Sledujte průvodce a nakonfigurujte nastavení nového virtuálního počítače. Například název, umístění, paměť, síť, virtuální pevný disk. A co víc, měli byste si vybrat soubor ISO Windows 7 jako soubor obrazu.
 • Poté můžete projít procesem instalace Windows 7. Poté je úspěšně vytvořen virtuální obrábění Windows 7.

Pokud je vaše verze Windows dříve než 1709, nebo chcete získat podrobnější průvodce, najdete v následujícím příspěvku:

Tento příspěvek ukazuje, jak vytvořit VM s Hyper-V, který lze považovat za virtuální počítač Windows 10.

Vytvořte virtuální stroj Windows 7 pomocí virtuálního boxu

Tip: VirtualBox i VMware mohou běžet téměř na všech verzích systému Windows (bez ohledu na to, že okna jsou 32bitová nebo 64bitová; bez ohledu na to, aby okna byla Windows 7, 8 nebo 10).

Krok 1: Otevřete VirtualBox a klikněte na novou ikonu (ikona Gear).

Krok 2: Zadejte název nového VM, vyberte umístění VM a typ a verze VM. Poté postupujte podle průvodce a nakonfigurujte velikost paměti, virtuální pevný disk atd.

Krok 3: Po vytvoření VM zvýrazněte ikonu VM a poté zvolte nastavení. V novém okně můžete nakonfigurovat více nastavení VM. Nejdůležitější věcí je však načíst soubor ISO Windows 7. Přejděte do úložiště, zvýrazněte prázdné pod ovladačem, klikněte na rozbalovací nabídku vedle optické jednotky a poté klikněte na vyberte Diskový soubor.

Krok 4: Po nakonfigurování všech nastavení uložte změny a kliknutím na ikonu Start projděte procesem instalace Windows 7.

Pokud chcete získat podrobnější tutoriál na VirtualBoxu, můžete se obrátit na tento příspěvek: Jak nainstalovat Ubuntu na VirtualBox? Zde je úplný průvodce.

Vytvořte virtuální počítač Windows 7 pomocí VMware

Krok 1: Spusťte pracovní stanici VMware, klikněte na Vytvořit nový virtuální počítač a vyberte typický (pokud používáte bezplatnou verzi, typický je ve výchozím nastavení vybrán).

Tip: Verze zdarma nemůže spouštět více virtuálních počítačů současně. Pokud chcete spustit další VM, upgradujte prosím na placenou verzi nebo smažte stávající VM.

Krok 2: Vyberte soubor obrazu na instalačním programu (ISO) a kliknutím na procházení najdete soubor ISO Windows 7 ISO. Poté sledujte průvodce a nakonfigurujte VM typ, verzi, jméno, umístění a velikost disku. Poté klepněte pravým tlačítkem myši na Windows 7 VM a vyberte nastavení, můžete tam nakonfigurovat/změnit síť, velikost paměti a další parametry.

Krok 3: Koneckonců jsou nakonfigurovány dobře, můžete kliknout pravým tlačítkem myši na Windows 7 VM a vybrat si napájení.

Pokud chcete získat podrobnější tutoriál na VMware, můžete se na tento příspěvek odkazovat na tento příspěvek: Jak používat Windows 10 jako virtuální stroj. Průvodce krok za krokem.

Tip: Pokud se VM zvětšuje a větší a volný prostor oddílu VM je využíván. VM můžete smazat a vytvořit nový nebo rozšířit oddíl VM pomocí průvodce Minitool oddíl.

Sečteno a podtrženo

Je tento příspěvek užitečný pro vás? Který program VM si vyberete? Setkali jste se s problémy při sledování výše uvedených průvodců? Znáte další dobré způsoby, jak vytvořit Windows Windows 7 Virtual Machine? Zanechte prosím komentář v následující zóně.

Kromě toho, pokud máte potíže s přesunem/změnou změny velikosti nebo rozšiřování oddílu, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím [chráněné e.mailem]. Co nejdříve se vám vrátíme.

O autorovi

Autor Linda pracuje jako editor v Minitoolu po dobu 1 roku. Jako čerstvý muž v poli je zvědavá na počítačové znalosti a dozví se to šíleně. Možná z tohoto bodu jsou její články jednoduché a snadno pochopitelné. Dokonce i lidé, kteří nerozumí počítači, mohou něco získat.

Mimochodem, její zvláštní zaměření jsou obnovení dat, správa oddílů, klon disku a migrace OS.

Jak povolit Hyper-V ve Windows 10

Edice Windows 10 Pro, Enterprise a Education Editions obsahují bezplatný virtualizační software s názvem Hyper-V. Základní kód funguje téměř stejně jako to, co je uvedeno v systému Windows Server. V tomto článku budu diskutovat o tom, jak povolit Hyper-V na Windows 10, jak vytvořit svůj první virtuální stroj a krátce hovořit o vnořené virtualizaci.

Jak povolit Hyper-V na Windows 10

Hyper-V na Windows 10 můžete povolit pomocí PowerShell nebo Windows GUI. PowerShell je pravděpodobně nejjednodušší způsob, jak to udělat, a tady jsou dva:

Povolit-WindowsoptionAlFeature.Online.FeatureName Microsoft-Hyper-V-All

 • Při výzvě restartujte svůj počítač se systémem Windows 10.
 • Nyní můžete přistupovat k Hyper-V a vytvořit svůj první virtuální počítač!

Pokračujte ve čtení pro podrobnější pokyny, jak povolit Hyper-V pomocí GUI PowerShell nebo Windows.

Co je Hyper-V?

Hyper-V je bezplatný virtualizační software společnosti Microsoft ve všech vydáních a verzích Windows Server a Windows 10/11 Pro, Enterprise a Education SKUS. Ať už jste IT profesionál, vývojář softwaru nebo technologický nadšenec, představuji si, že byste raději provozovali více nezávislých operačních systémů na jednom počítači místo toho, abyste museli koupit počítač pro každý z nich. To může být drahé!

Virtuální stroje běžící v Hyper-V běhu na to, co se nazývá virtuální hardware. Pevné disky, přepínače a DVD jednotky jsou virtualizovány a prezentovány vašemu hostujícímu operaci. Host VM nemusí nutně vědět, že běží jako virtuální stroj.

Požadavky na systém Hyper-V

Před povolením funkce Hyper-V v systému Windows 10 existuje několik technických a specifických požadavků a předpokladů. Nejprve musí váš hostitelský počítač splňovat tyto požadavky:

 • 64bitový CPU s překladem adresy druhé úrovně (SLAT).
 • Podpora CPU pro rozšíření režimu monitoru VM (VT-C na CPU Intel).
 • 4 GB paměť (budete chtít více, věřte mi)

Později existují další požadavky, pokud si přejete spustit virtuální počítač uvnitř virtuálního počítače. nebojte se, brzy budu mluvit o vnořené virtualizaci dostatečně.

Můžete nainstalovat Hyper-V na Windows 10 Home?

Hyper-V vyžaduje Windows 10 (nebo 11) podnikového, profesionálního nebo vzdělávacího vydání a není k dispozici na Windows 10 Home. Můžete však upgradovat z Windows 10 Home na Windows 10 Pro na vašem PC tím, že přejdete do aktualizace nastavení a aktivace zabezpečení.

Jak povolit Hyper-V s PowerShell

Je zajímavé, že kroky potřebné k povolení funkce v oknech jsou relativně snadné. Říkám zajímavé, protože schopnost spustit jiný operační systém „uvnitř“ vašeho současného operačního systému je velmi cool technologie. A díky poměrně silné a efektivní technologii za PowerShell budete v provozu a vytváříte virtuální stroje (VM) v žádném okamžiku.

 • Jděte do toho a otevřete novou konzoli PowerShell jako správce.
 • Spusťte následující příkaz a povolte Hyper-V:

Povolit-WindowsoptionAlFeature.Online.FeatureName Microsoft-Hyper-V.Všechno

 • Pokračujte a restartujte počítač, když je vyzván. Poté klikněte na tlačítko Start a vyhledejte „Hyper-V“.
 • Kliknutím otevřete manažera Hyper-V.

Kus dortu! Jsme (druh) všichni nastaveni začít vytvářet virtuální počítače. Zde jsem objevil „problém“. na to velmi brzy.

Jak povolit Hyper-V pomocí GUI nastavení systému Windows

Dovolte mi, abych vám ukázal, jak provést stejné kroky pomocí GUI Legacy Control Panel.

 • Nejprve klikněte na tlačítko Start a vyhledejte ‘Volitelné funkce.’Vyberte Správa volitelných funkcí.
 • Klikněte na odkaz na funkce Windows v pravém horním rohu.
 • Tady je místo, kde jsme narazili na dočasný blok. Pokud přejděte dolů na Hyper-V a rozšíříte jej, uvidíte, že položka „Platforma Hyper-V“ je šedá.

Když se vznáším nad položkou platformy Hyper-V, vidím: „Hyper-V nelze nainstalovat: procesor nemá požadované virtualizační schopnosti.“

A co tedy nějaké pozadí? Tak určitě. Využívám svou laboratoř Hyper-V na svém hlavním stolním počítači s běhu Windows 11. K demonstraci tématu používám jedno z mých Windows 10 VMS. Pokud chcete, už jsem o jednu vrstvu ve virtuálním světě (přemýšlejte).

To, co žádám Windows, je však nazývá se vnořená virtualizace. Půjdu to podrobněji níže, ale v podstatě musím přidat druhou vrstvu. Spusťte Hyper-V jako funkci uvnitř jiného Hyper-V VM. Vím, že jsem musel sledovat počátek 5krát, abych si to obtočil!

Pokud ještě nefungujete Windows 10 ve VM (jako jsem já), Hyper-V nebude v seznamu volitelných funkcí systému Windows šedá. Budete si jej moci vybrat, klikněte na OK, pak budete vyzváni k restartu svého počítače Windows 10.

Vytváření virtuálního stroje s Hyper-V

Máme tedy Hyper-V povoleno a připraveni jít. Pojďme projít základy vytváření nového Windows VM. Ve správci Hyper-V nejprve vytvoříme nový virtuální přepínač, abychom mohli předat připojení k síti/internetu na našem hostitelském počítači dolů na náš nový VM.

 • Klikněte na Virtual Switch Manager… v nabídce Akce vpravo.
 • Klikněte na tlačítko Vytvořit virtuální přepínač.

Pojmeme to ‘Internet Switch.’Pak by výchozí hodnoty měly být dobré-používáme externí síť a síťový adaptér Microsoft Hyper-V, aby překročil jakékoli spojení, které má hostitel VM dolů na nový VM. To umožní serverům DHCP poskytnout novému stroji IP adresu.

 • Klikněte na OK.
 • Dále, pod akcí, klikněte na nové. Virtuální stroj…
 • Klikněte na Další a poté zadejte název nového stroje a klikněte na Další.
 • Na obrazovce Specified Generation si budete chtít vybrat generaci 2. Klikněte na Další
 • Přiřadím 4 GB RAM pro náš nový stroj a vypnu dynamickou paměť pro tyto demo účely. Můj počáteční Hyper-V VM má 8 GB, takže by to mělo být v pořádku. Klikněte na Další.
 • Z rozevíracího sítě připojení si vybereme „internetový přepínač“ a klikneme na další.
 • Můžeme nechat všechny výchozí hodnoty pro virtuální pevný disk, klikněte na Další a vybrat výchozí pro nainstalované operační systém později
 • Klikněte znovu a poté dokončete!

Doporučené změny konfigurace pro váš Hyper-V VM

Při nastavování nového VM projdu několik běžnějších změn v konfiguraci a vysvětlím vám je.

 • Klepněte pravým tlačítkem myši na virtuální počítač a klikněte na Nastavení.
 • Ve výchozí nabídce přidání hardwaru by měl být vybrán řadič SCSI. Klikněte na tlačítko ‘Přidat‘, vyberte ‘DVD Drive‘ a poté klikněte na Přidat znovu.
 • Až budete mít k dispozici soubor ISO instalace, můžete si vybrat ‘Soubor obrazu:‘ Možnost a procházet se na něj.
 • Poté, co budete mít připravené ISO, měli byste kliknout na nabídku firmwaru vlevo a přesunout DVD jednotku na horní část seznamu, aby se k němu zapínaly VM, když jej zapne.
 • Poté klikněte na nabídku procesoru a ověřte, kolik virtuálních CPU (VCPUS) chcete přiřadit. Čím více přidáte, tím rychleji bude běžet. To však bude také negativně ovlivnit váš hostitelský operační systém, takže je třeba tato nastavení v průběhu času vyladit.

No, to jsou hlavní body a určitě by vás měly přimět zamířit správným směrem.

Hyper-V a vnořená virtualizace

Již jsem stručně popsal koncept vnořené virtualizace. Pokud jde o rozsah tohoto článku, dovolte mi, abych vás požádal o získání podrobnějších informací o kontrole našeho předchozího příspěvku o tom, jak povolit vnořenou virtualizaci na Windows 10 Hyper-V.

Chci však řešit několik „problémů“, které jsem zmínil dříve v tomto článku. Hlavním problémem je skutečnost, že software Hyper-V nemůžu opravdu použít, dokud nevyřeším vnořené požadavky na virtualizaci. Osobně je pro mě zvláštní, že Windows vám umožňuje spustit příkaz PowerShell a povolit platformu Hyper-V bez požadovaných předpokladů!

Schopnost zapnout funkci Hyper-V ve VM vyžaduje, aby byl z vašeho počátečního hostitelského počítače spuštěn speciální příkaz PowerShell. Než budete pokračovat, ujistěte se, že VM, který chcete upravit, je vypnut. Vypálím konzoli PowerShell jako správce a spustím několik příkazů.

Jo, mám krásný sortiment strojů, ne? Ten, se kterým pracuji, se nazývá ‘Windows 10 22H2. MSA. ISO‘. Takže tento příkaz spustím, abych povolil speciální funkce CPU pro tento konkrétní VM.

Set-VMProcessor.VMNAME „Windows 10 22H2. MSA. ISO „. ExposeVirtualizationExtensions True

Jednoduše zapněte svůj VM a nyní v něm budete moci povolit Hyper-V. Na výše uvedené kroky můžete odkazovat pomocí PowerShell nebo GUI.

Závěr

Hyper-V je bezplatné a snadno použitelné virtualizační řešení postavené přímo do Windows. Používám to od té doby, co se stal součástí Windows, zpět v okenních 8 dnech!

Důrazně vás povzbuzuji, jak je to profesionály, používat jej pro vaše každodenní testovací potřeby. Není třeba kupovat další stolní počítač nebo notebook, jen aby zjistil, zda starší verze Adobe Acrobat bude fungovat na Windows 11. Stačí vystřelit nový Windows 11 VM a jít ho!

Prosím, ponechejte jakýkoli комментарии и мнения. Rád bych vám pomohl, kdybyste narazili na nějaké problémy s konfigurací. Děkuji za přečtení!

Ať už jde o zabezpečení nebo cloud computing, máme pro vás know-how. Zaregistrujte se do našich zpravodajů zde.

PSA: Microsoft na ukončení podpory Windows 10 verze 21h2 v červnu

potřebuji, další, licenci, windows

května 2023 | Rabia Noureen

Nový nástroj pro skenování integrity paměti umožňuje uživatelům kontrolovat problémy s kompatibilitou na Windows PCS

května 2023 | Rabia Noureen

Microsoft vydává aktualizace pro opravu Secure Boot Flaw na Windows 10/11 a Windows Server

května 2023 | Rabia Noureen

Microsoft vydává květen 2023 Patch Úterý aktualizace pro Windows 11 a Windows 10

května 2023 | Laurent Giret

Jak přidat aplikace Microsoft Store do Intune

Microsoft nyní poskytuje e.mailová upozornění o známých problémech pro správce Windows

května 2023 | Rabia Noureen

Nastavit a nainstalovat virtuální stroj Windows 10. váš virtuální počítač

Existuje mnoho důvodů pro použití virtuálního stroje ve Windows 10, ale většina z nich je pro vaši vlastní zabezpečení. Stejně jako rozumný antivirový software vás chrání před viry před webem, virtuální stroj zcela chrání Windows 10. Virtuální stroj je samostatná jednotka, která pracuje odděleně od stávajícího operačního systému. Jinými slovy: Dobrá alternativa k použití správce Windows Boot.

Ukážeme vám, jak nastavit virtuální stroj pod Windows 10 a bezpečně nainstalovat váš virtuální počítač. Nejprve však vysvětlíme některé základy, které povedou k lepšímu porozumění.

Co je to virtuální stroj?

Ve Windows se virtuální stroj (VM) chová jako samostatný systém, který pracuje autonomně a nezávisle na zbytku PC. Proto název virtuální stroj. Je to tak řečeno, replika vašeho počítače.

Výhody virtuálního počítače pro Windows 10

Většina uživatelů používá ve Windows 10 virtuální stroj k vyzkoušení a testování bez ohrožení důležitých souborů nebo dokumentů na skutečném PC. Vždy jste chtěli nastavit vzdálenou plochu? Nebo zkuste odinstalovat konkrétní aktualizaci Windows? Poté lepší experimentujte na vašem virtuálním počítači místo přímého pohrávání s nastavením Windows 10.

Prakticky lze nainstalovat i nový operační systém. Tímto způsobem Linux běží hladce pod Windows 10 a můžete využít obou rozhraní. Tímto způsobem můžete dokonce přistupovat k exkluzivním softwarovým nabídkám. Kromě toho lze na virtuálním počítači spustit pochybný obsah, jako jsou zastaralé programy, které již odinstalujete z vašeho hlavního počítače. Všechny instalace zůstávají uvězněny ve virtuálním rámci a nemají žádný účinek na vnější straně.

Nastavení. Který virtuální stroj pro Windows 10?

K aktivaci virtuálního počítače potřebujete speciální software. Mnoho aplikací bylo vyzkoušeno a testováno a je k dispozici zdarma, například Oracle VirtualBox VM nebo hráč Workstation z VMware. Bližší se však podíváme na integrované řešení Windows 10: Hyper-V z Microsoft.

Poznámka: Komponenty Hyper-V jsou již k dispozici se správným vydáním systému Windows a je třeba je aktivovat pouze. Potřebujete buď Windows 10 Pro nebo Windows 10 Enterprise. Uživatelé s licenci pro domov Windows 10 musí nejprve upgradovat na odpovídající vydání předem.

Chcete-li být schopen nastavit virtuální počítač pomocí Hyper-V, pokračujte následovně:

Nastavení-aktivace Hyper-V

 • Nejprve musíte aktivovat nástroj pro virtuální počítač. Chcete.li to provést, otevřete nastavení (klíč loga systému Windows I), přepněte na funkce aplikací a vyvolejte položky programy a funkce v souvisejícím nastavení. Tam najdete možnost aktivovat nebo deaktivovat funkce Windows.
 • Ze seznamu funkcí Windows vyhledejte vstup Hyper-V a ujistěte se, že je zaškrtnut. Poté restartujte počítač.
 • Nyní otevřete aplikaci Hyper-V. Program najdete buď prostřednictvím nabídky Start nebo funkci vyhledávání (klíč loga Windows).
 • V rozhraní Hyper-V klikněte na Správce pro virtuální přepínače pod akcemi napravo. V externím vyberte Vyberte Vytvořit virtuální přepínač.
 • V prvním textovém poli byste nyní měli definovat nezapomenutelné jméno. Musíte se také ujistit, že typ připojení je nastaven na externí síť. Nakonec aktivujte možnost umožnit sdílení tohoto síťového adaptéru pro operační systém správy.
 • Po potvrzení s OK se v některých případech objeví zpráva připojení, na kterou odpovíte s ano.
 • V tomto okamžiku můžete konečně nastavit skutečný virtuální stroj v systému Windows 10. Opět vpravo v okně Akce kliknutím na Nový přístup k možnosti virtuálního stroje.
 • Definujte další nastavení, jak si přejete, nebo se spoléháte na standardy Microsoft. Zde také zadáte název svého virtuálního počítače. Generace 1 je obecně správná volba a měli byste přidělit alespoň 4096 MB paměti. Chcete.li být na bezpečné straně, měli byste také aktivovat dynamickou paměť použití pro tento virtuální počítač.
 • Všimněte si uložené cesty. Nakonec musíte tuto cestu zadat do pole paměťové cesty paralelně s velikostí virtuálního počítače, který jste vybrali. Stále znáte název vašeho přechodu z kroku 5? Velmi dobré, protože to zadáte jako spojení.

Nastavení. úspěch!

Gratulujeme! Poté, co naposledy kliknete na další, je nastavení virtuálního počítače kompletní. Nyní zbývá jen nainstalovat požadovaný operační systém. K tomu, jako obvykle, připravte svůj soubor ISO nebo připravenou USB tyčinku. Poté můžete přistupovat k virtuálnímu počítači s dvojitým kliknutím na připojení v akcích Hyper-V.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS