Použijte iPhone jako modem přes USB. Jak nastavit počítač s jiným operačním systémem

Modemový režim na iPhone a iPad. Jak distribuovat internet s iPhone pomocí Wi-Fi, USB a Bluetooth

Není zřídka, když potřebujete distribuovat internet z vašeho iPhone nebo iPadu. A taková příležitost je. Tento režim modemu se nazývá, umožňuje distribuovat Internet pomocí Wi-Fi, kabelu USB a Bluetooth. Spuštění režimu modemu, náš iPhone nebo iPad se změní na přístupový bod, provádí funkce Wi-Fi routeru.

Funguje následovně: Zapněte mobilní síť na iPhone (v případě potřeby, pak zvolte 3G nebo LTE). Potom zapněte režim modemu a telefon začne vysílat síť Wi-Fi, ke kterému mohou být připojena další zařízení a dostanou internet z iPhone. Také můžete distribuovat spojení Bluetooth (není příliš populární cesta). nebo kabel (vhodné pro stacionární počítače, na kterých není přijímač Wi-Fi).

Vše je konfigurováno velmi jednoduché. Zkontroloval jsem všechny tři způsoby, a teď vám podrobně ukážu, jak spustit distribuci internetu s iPhone. Zkontroloval jsem všechno na iPhone 6. Tato metoda je však vhodná pro všechny modely iPhone: 5, 5s, 6s a t. D. Stejně tak bude režim modemu pracovat na iPadu, pokud máte verzi 4G a SIM karta je vložena.

Všimněte si, že zařízení, která se připojují k síti, kterou vytvořili, budou používat mobilní internet. Proto pokud nemáte neomezenou sazbu, provoz může velmi rychle skončit. Nebo bude příplatek natočeno v závislosti na vašem tarifu.

No, když iPhone distribuuje celý internet, je samozřejmě sitster baterie velmi rychle. Proto je lepší dát ho za nabíjení.

Nejoblíbenějším způsobem je samozřejmě vytvořit přístupový bod Wi-Fi. Pokud můžete distribuovat Internet a připojit různá zařízení přes síť Wi-Fi. Další telefony, tablety, notebooky a t. D. Tato metoda proto zvážíme první.

Jak se připojit k přístupovému bodu v IOS a Android

Pokud jste již distribuovali Internet, pak váš kolega potřebuje pouze k aktivaci Wi-Fi, v seznamu najděte název svého přístupového bodu (tam bude něco jako „Vanya iPhone“) a připojení, určující heslo, které jste dříve specifikovaný.

У вас же на экране появится синяя полоска, которая будет сигнализировать о подключении нового устройства к точке доступа. Pokud tento proužek není, znamená to, že se k vám nikdo nemůže připojit a nemohl. Co je to nejpříjemnější. použití této sítě bude schopen obou uživatelům s iOS a Android. A můžete distribuovat jak tablety i počítače a jiná zařízení. To je velmi pohodlný čip, který vám umožní zůstat online!

Ukázka připojení k telefonu

Připojení přes USB kabel

Pro správné připojení iPhone jako modemu k počítači a notebooku přes USB kabelu musíte provést dvě pravidla:

 • Proveďte připojení zařízení prostřednictvím originálního kabelu, přičemž jeho nepřítomnost bude muset koupit vysoce kvalitní analog. „Není nativní“ drát nemusí vůbec povolit připojení v tomto případě se nápis objeví na obrazovce gadgetu. toto příslušenství není podporováno.
 • Stáhněte si a nainstalujte na PC nebo notebook, zdarma iTunes Software. Программа разработчика даст возможность запустить синхронизацию и обмен файлами между мобильным гаджетом iOS и стационарным PC или ноутом.

Po provedení podmínek můžete přepnout a konfigurovat. V zásadě nic složitého nemusí dělat. Jen tak, aby jasně dodržoval pokyny:

 • Připojte zařízení přes USB kabel.
 • Spusťte iTunes, automatická softwarová automatika aktivuje ovladače synchronizovat zařízení.
 • Obrazovka iPhone se zobrazí „Důvěřovat tomuto počítači?“Klepněte na“ Trust „.
 • Některé modely vyžadují potvrzení prostřednictvím kódu hesla telefonu.
 • Na počítači bude také informován o důvěře v plug-in, přenos dat. Tapam „Ano“.
 • To je vše. Otevřete prohlížeč pro Seining.

Návod

Jak distribuovat internet s iPhone přes USB, je popsán v následujícím textu

Chcete-li připojit iPhone v režimu modemu přes USB, připojte jej přes blesk do PC a vyberte kladnou odpověď na otázku „Důvěřovat tomuto počítači“? Далее компьютер проведет настройку сетевого адаптера, обнаружит новую сеть и подключится к ней. Také prostřednictvím nového lokálního síťového počítače bude k dispozici online.

Pokud se to nestane automaticky, v nastavení sítě vyberte iPhone a připojte se k němu ručně.

Pokud váš iPhone nezapne režim modemu, tady.

Jak připojit iPhone k počítači jako kabel USB modemu přes iTunes?

Chcete-li počítač připojit k Internetu, můžete konfigurovat iPhone jako kabelový adaptér Wi-Fi USB. Ale pro to je instalovaný program iTunes předpokladem. Pro aktivaci režimu modemu jednoduše připojte iPhone k portu USB počítače nebo notebooku. Výrobce, samozřejmě přehodnotí použití originálního kabelu, protože jinak spojení nemusí být stanoveno, ale všechno fungovalo pro mě a s čínštinou pro 100 z Auchan.

Pokud to uděláte poprvé, zobrazí se otázka na obrazovce, ať už tento počítač důvěřovat. souhlasím

Poté, že Internet přes iPhone musí vydělat. aby se ujistil, že jdete do „Síťového a sdíleného přístupového centra“

A poté klikněte na odkaz „Změna adaptéru“ odkaz. v seznamu připojení uvidíme síť přes Apple.

iPhone jako adaptér Wi-Fi Bluetooth pro počítači se systémem Windows

Metoda, kdy je internet distribuován z iPhone na notebooku nebo počítači pomocí připojení Bluetooth, je nejsofistikovanější. A nevím, zda je někdo někdy použije. Ne proto, že ne ve všech notebookech, a ještě více počítačů, tam je podpora pro „modrý zub“, ale proto, že se bojím iphone se současně povoleným Wi-Fi a Bluetooth bude žít méně než hodinu

Dobře, jo, protože tato funkce je tam, musíte ukázat.

 • Takže zapnete bezdrátový modul na telefonu a počítače
 • Poté, v systému Windows 7 přejděte na „Ovládací panely. zařízení a tiskárny“ a klikněte na „Přidat zařízení“

V systému Windows 10 stačí jen zapnout Bluetooth a vyhledat modem se spustí automaticky

Nyní můžete také vidět obě okna připojená, pokud je připojen modem. tyto informace jsou v sekci „Prohlížení síťových zařízení Bluetooth“

Rozebrali jsme dva způsoby, jak můžete povolit režim modemu na iPhone. vyberte někoho a používat!

Rychlost přenosu dat při distribuci internetu s iPhone

Dva faktory ovlivňují indikátor otáček internetové sloučeniny.

 • První závisí na vybraném mobilním operátora a tarifu. Každý tarif má své vlastní vlastnosti, maximální rychlost přenosu dat je uvedena v dokumentech. Jejich uživatel obdrží při vydávání servisní smlouvy. Je také možné konzultovat s odborníky, kteří představují vybranou mobilní síť.
 • Druhým důvodem je šířka pásma samotného telefonu nebo počítače (instalovaný adaptér Wi-Fi). Zařízení fungují podle jejich vlastností a stávajícího softwaru, takže tento parametr nelze změnit, protože bude nutné zakoupit nové miniaplikace.

Jak distribuovat Internet přes USB kabel

Internet můžete také distribuovat z iPhone do počítače přes USB kabel. Tato volba bude užitečná, pokud počítač není vybaven adaptérem Wi-Fi.

Abyste mohli úspěšně distribuovat Internet pomocí kabelu USB, musí být v počítači nainstalována nejnovější verze itunes. Před zahájením nastavení přejděte do oficiálního webu iTunes, stáhněte si instalační program a nainstalujte jej do počítače.

Poté otevřete nastavení iPhone, přejděte do sekce „Modem režim“ a aktivujte tento režim.

Pokud se zobrazí zpráva na obrazovce, chcete-li povolit Wi-Fi a Bluetooth, budete jej odklonit kliknutím na tlačítko „USB pouze“.

Poté připojte iPhone k počítači. Obrazovka by se měla zobrazit na obrazovce se zprávou o počtu připojení.

Pokud se zobrazí okno s požadavkem na „Důvěřovat tento počítač“, klepněte na tlačítko „TRUST“.

Poté se v síťových připojení počítače musí zobrazit nové spojení, které budou sloužit distribuci internetu s iPhone k počítači. V operačním systému Windows můžete zkontrolovat seznam síťových připojení stisknutím kombinace kláves Windows-R a spuštění příkazu „NCPA“.CPL „.

Pokud je připojení přítomen a funguje, můžete zkontrolovat operaci internetu.

Jak sdílet internet s iPhone přes Bluetooth

Před zahájením operace je nutný mobilní telefon pro připojení k výstupu, protože v tuto chvíli spotřebovává velké množství energie.

Kravatu přenosu (iPhone) a přijímání (iOS nebo Android) zařízení. Chcete-li to provést, aktivujte volbu „Vytvořit pár“ a zadejte heslo. Po potvrzení je připojení považováno za stanoveno.

Dokončení bude vyžadováno, aby umožnilo použití internetu od společnosti Apple Smartphone. Chcete-li to provést, přejděte na nastavení připojení Bluetooth a pomocí zaškrtnutí aktivace volby „Internet Access“.

Problémy a způsoby, jak je vyřešit

Bohužel, dokonce i na iPhone Existují problémy s konektorem, nicméně, protože jejich nezkušenost, uživatelé okamžitě hříchem na poruše zařízení. Ve skutečnosti je většina problémů řešena v několika akcích. Nejčastěji jsme přezkoumali.

Režim modemu se nezapne

 • Tento problém může být na distribuovaném zařízení a při přijímání. Vše, co potřebujete, je nejprve zkontrolovat všechny potřebné nastavení mobilního operátora v telefonu, pokud je distribuce prováděna Wi-Fi. Dříve jsme v tomto článku popsali, kde přesně je třeba nalézt do menu nastavení mobilních operátorů, ale můžete vždy volat podporu a objednat automatickou konfiguraci;
 • Pokud jste všichni nakonfigurován správně, ale režim modemu se nezapne nebo se váš interlocutor jednoduše nemůže připojit, stačí restartovat tento režim otočením a aktivací znovu. V 99% případů, které pomáhá;

Spojuje, ale nechodí online

Pokud se interlocutor může připojit k vašemu přístupovému bodu, ale nefunguje na internetu, problémy mohou probíhat v následujících důvodech:

 • Na distribučním zařízení slabý signál. Doporučujeme vám zkontrolovat, kolik úrovní ukazuje iPhone, a pokud existuje méně dvou, pak změnit dislokaci;
 • Mezi vámi, velká vzdálenost a Wi-Fi pracuje s poruchami. V tomto případě musíte jen snížit vzdálenost mezi oběma zařízeními;
 • Na distribučním zařízení jsou aplikace staženy nebo aktualizovány, takže celá šířka pásma kanálu je skórována. Zobrazit úplný seznam aktualizovaných programů, aplikací a dejte je na pauzu. Možná máte někam používané torrent nebo stahovací manažer;
 • Přijímající zařízení může používat aplikace třetích stran s připojením VPN, které blokuje nebo brzdou Wi-Fi pracovat s distribučním zařízením.

A ještě jedna důležitá rada. aktualizujte IOS na nejnovější verzi, a to jak na distribučním zařízení, tak na přijímacím zařízením, pokud se jedná o produkty Apple!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS