Použijte iPhone jako modem pro počítač. Zvláštnosti

Modemový režim na iPhone a iPad. Jak distribuovat internet s iPhone pomocí Wi-Fi, USB a Bluetooth

Není zřídka, když potřebujete distribuovat internet z vašeho iPhone nebo iPadu. A taková příležitost je. Tento režim modemu se nazývá, umožňuje distribuovat Internet pomocí Wi-Fi, kabelu USB a Bluetooth. Spuštění režimu modemu, náš iPhone nebo iPad se změní na přístupový bod, provádí funkce Wi-Fi routeru.

Funguje následovně: Zapněte mobilní síť na iPhone (v případě potřeby, pak zvolte 3G nebo LTE). Potom zapněte režim modemu a telefon začne vysílat síť Wi-Fi, ke kterému mohou být připojena další zařízení a dostanou internet z iPhone. Také můžete distribuovat spojení Bluetooth (není příliš populární cesta). nebo kabel (vhodné pro stacionární počítače, na kterých není přijímač Wi-Fi).

Vše je konfigurováno velmi jednoduché. Zkontroloval jsem všechny tři způsoby, a teď vám podrobně ukážu, jak spustit distribuci internetu s iPhone. Zkontroloval jsem všechno na iPhone 6. Tato metoda je však vhodná pro všechny modely iPhone: 5, 5s, 6s a t. D. Stejně tak bude režim modemu pracovat na iPadu, pokud máte verzi 4G a SIM karta je vložena.

iphone, jako, modem, počítač

Všimněte si, že zařízení, která se připojují k síti, kterou vytvořili, budou používat mobilní internet. Proto pokud nemáte neomezenou sazbu, provoz může velmi rychle skončit. Nebo bude příplatek natočeno v závislosti na vašem tarifu.

No, když iPhone distribuuje celý internet, je samozřejmě sitster baterie velmi rychle. Proto je lepší dát ho za nabíjení.

Nejoblíbenějším způsobem je samozřejmě vytvořit přístupový bod Wi-Fi. Pokud můžete distribuovat Internet a připojit různá zařízení přes síť Wi-Fi. Další telefony, tablety, notebooky a t. D. Tato metoda proto zvážíme první.

Jak používat iPhone jako modem

Nejprve je třeba se ujistit, že jsou zahrnuty, že data buněk jsou zahrnuty a máte přístup k internetu.

Poté otevřete nastavení a vyhledejte tam „režim modemu“.

Stává se, že tato funkce není předepsána samostatným bodem v nastavení v některých verzích iOS. Pak musíte jít do mobilní komunikačního bodu a najít režim modemu.

Pokud není žádná položka a tam, pak je třeba registrovat nastavení modemu. Vyberte „mobilní datovou síť“ a najděte režim modemu. Stejná data (APN, uživatelské jméno a heslo) jsou zde předepisovány jako v nastavení Internetu. Restartujte režim telefonu a modemu v nastavení pomocí samostatné položky.

Existují tři způsoby, jak používat iPhone jako modem

Jak připojit Internet přes USB iPhone bez iTunes?

Jak používat iPhone jako modem

 • Připojte iPhone k počítači
 • Přejděte na ovládací panel. Síť a internet. Zobrazení stavu sítě a úkoly a ujistěte se, že je připojení aktivováno
 • Pokud se toto připojení nezobrazí, restartujte počítač a znovu připojte iPhone.

Mohu připojit iPhone k počítači?

Můžete připojit iPhone prostřednictvím kabelu nebo USB adaptéru přímo do počítače Mac nebo PC s Windows. Pro připojení potřebujete: počítač Mac s konektorem USB a OS X 10.9 nebo novější. PC s okny s USB a Windows 7 nebo novějším konektorem.

Chcete-li povolit počítač přístup k datům v zařízení, vyberte jej v programu Finder a klepněte na tlačítko „Trust“ nebo. Pokud se použije iTunes. „Pokračovat“. Na iPhone, iPad nebo iPod Touch potvrďte oprávnění přístupu k datům pro počítač nebo jiné zařízení.

Jak distribuovat Internet přes USB kabel

Internet můžete také distribuovat z iPhone do počítače přes USB kabel. Tato volba bude užitečná, pokud počítač není vybaven adaptérem Wi-Fi.

Abyste mohli úspěšně distribuovat Internet pomocí kabelu USB, musí být v počítači nainstalována nejnovější verze itunes. Před zahájením nastavení přejděte do oficiálního webu iTunes, stáhněte si instalační program a nainstalujte jej do počítače.

Poté otevřete nastavení iPhone, přejděte do sekce „Modem režim“ a aktivujte tento režim.

Pokud se zobrazí zpráva na obrazovce, chcete-li povolit Wi-Fi a Bluetooth, budete jej odklonit kliknutím na tlačítko „USB pouze“.

Poté připojte iPhone k počítači. Obrazovka by se měla zobrazit na obrazovce se zprávou o počtu připojení.

Pokud se zobrazí okno s požadavkem na „Důvěřovat tento počítač„, klepněte na tlačítko „TRUST“.

Poté se v síťových připojení počítače musí zobrazit nové spojení, které budou sloužit distribuci internetu s iPhone k počítači. V operačním systému Windows můžete zkontrolovat seznam síťových připojení stisknutím kombinace kláves Windows-R a spuštění příkazu „NCPA“.CPL „.

Pokud je připojení přítomen a funguje, můžete zkontrolovat operaci internetu.

Proč se notebook nepřipojuje k Wi-Fi telefonu?

Proč notebook nemusí vidět Wi-Fi: odpojený síťový adaptér (čip, který poskytuje příjem a zpracování Wi-Fi) na notebooku Žádné ovladače / nástroje pro selhání síťového adaptéru v nastavení konfigurace, díky kterému počítače nelze připojit Wi-fi.seti.

Protože máte starý modul Wi-Fi, který nepodporuje frekvenční pásmo přístupového bodu iPhone. Chcete-li to provést, v nastavení přístupového bodu iPhone, je k dispozici tlačítko kompatibility se starým vybavením. Nebo můžete jednoduše nainstalovat iTunes a připojit se přes kabel.

Nastavení, která je třeba zadat (všechny operátory)

Režim modemu tele2

Zadáváme tele2.Ru, pole s názvem a heslem nejsou plnění!

Modem Beeline Mode

Uživatelské jméno: beeline

Modemový režim Yota

Uživatelské jméno: Nevyplňujte

Mode Mode Megafon

Použití iPhone jako modemu připojeného přes USB do počítače nebo notebooku s Windows 7 nebo 10 nastavte omezovač dopravy tímto způsobem:

Systém upozorní okamžitý konec provozu a bude blokovat přístup při utrácení celého balíčku.

Proč se iPhone nepřipojí k počítači: možné problémy

Řešení problému připojení iPhone přes USB velmi často leží na povrchu. Tato situace je typická: Uživatel připojil smartphone přes kabel, čekal, když iPhone upozorní vibrace o nabíjení. ale nic se nestane! Podle pokynů vidíme, že uživatel musí potvrdit důvěru v počítači. „Žádost o důvěru“ se nezobrazí na obrazovce blokovaného iphone. Stačí jen odemknout zařízení. zobrazí se zpráva a problém bude vyřešen.

 • Pokud narazíte na chyby, doprovázené syncserverem a mobiledevishelper zpráv, zkontrolujte, zda je stejný čas nastaven na PC a gadget. Dokonce i menší časový rozdíl může vést k odmítnutí připojení.
 • Když „USB zařízení není rozpoznáno“ chybu, vložte kabel do jiného portu USB v počítači.
 • Chyba může být také důsledkem skutečnosti, že SIM karta umístěná v iPhone nesplňuje požadavky zařízení. Do připojení došlo správně, stačí aktivovat „Air Watch“ prostřednictvím „Nastavení“.
 • Pokud počítač jednoduše nevidí iPhone, problém spočívá v kabelu nebo v konektoru na gadgetu sám. V některém z těchto dvou případů bude uživatel těžce utratit peníze na nákup nové „krajky“ nebo diagnózy přístroje, následované opravy.

Problémy a způsoby, jak je vyřešit

Bohužel, dokonce i na iPhone Existují problémy s konektorem, nicméně, protože jejich nezkušenost, uživatelé okamžitě hříchem na poruše zařízení. Ve skutečnosti je většina problémů řešena v několika akcích. Nejčastěji jsme přezkoumali.

Režim modemu se nezapne

 • Tento problém může být na distribuovaném zařízení a při přijímání. Vše, co potřebujete, je nejprve zkontrolovat všechny potřebné nastavení mobilního operátora v telefonu, pokud je distribuce prováděna Wi-Fi. Dříve jsme v tomto článku popsali, kde přesně je třeba nalézt do menu nastavení mobilních operátorů, ale můžete vždy volat podporu a objednat automatickou konfiguraci;
 • Pokud jste všichni nakonfigurován správně, ale režim modemu se nezapne nebo se váš interlocutor jednoduše nemůže připojit, stačí restartovat tento režim otočením a aktivací znovu. V 99% případů, které pomáhá;

Spojuje, ale nechodí online

Pokud se interlocutor může připojit k vašemu přístupovému bodu, ale nefunguje na internetu, problémy mohou probíhat v následujících důvodech:

 • Na distribučním zařízení slabý signál. Doporučujeme vám zkontrolovat, kolik úrovní ukazuje iPhone, a pokud existuje méně dvou, pak změnit dislokaci;
 • Mezi vámi, velká vzdálenost a Wi-Fi pracuje s poruchami. V tomto případě musíte jen snížit vzdálenost mezi oběma zařízeními;
 • Na distribučním zařízení jsou aplikace staženy nebo aktualizovány, takže celá šířka pásma kanálu je skórována. Zobrazit úplný seznam aktualizovaných programů, aplikací a dejte je na pauzu. Možná máte někam používané torrent nebo stahovací manažer;
 • Přijímající zařízení může používat aplikace třetích stran s připojením VPN, které blokuje nebo brzdou Wi-Fi pracovat s distribučním zařízením.

A ještě jedna důležitá rada. aktualizujte IOS na nejnovější verzi, a to jak na distribučním zařízení, tak na přijímacím zařízením, pokud se jedná o produkty Apple!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS