Proč fotoaparát nefunguje na Lenovo notebooku.

Proč fotoaparát nefunguje na Lenovo notebooku?

První a nejrychlejší způsob, povolení a zakázat webové kamery na Beeches Lenov je současný tisk kláves Fn ESC. Toto je tzv. Kombinace horkých klíčů. Ale pro jejich práci by měl být speciální software. Obvykle je automaticky nainstalován.

Zkuste restartovat zařízení. Možná budete mít štěstí a problém je rozhodnout sám. Pokud nepomůže. zkontrolujte připojení fotoaparátu stisknutím tlačítka napájení na bydlení nebo lezení na kombinaci horkých klíčů VFN. Nebo stiskněte tlačítko ESC s zobrazenou kamerou.

Jak zapnout fotoaparát na Lenovo Laptop

Notebook je zařízení, které má dostatečné komunikační schopnosti. Téměř všechny notebooky jsou vybaveny fotoaparátem, se kterým můžete provádět videohovory nebo přenášet informace v reálném čase. Webkamera nemůže pracovat odděleně od počítače, liší se od ostatních kamer. Ale někdy uživatelé čelí potížím spojeným se svým začleněním. V tomto článku vám řekneme o hlavních způsobech, jak povolit fotoaparátu na svém notebooku. Pokud akce popsané níže nepomohou, je možné, že váš fotoaparát má vážné poruchy, pak je třeba kontaktovat servisní středisko pro opravu laptopu Lenovo.

První způsob, jak zapnout: přes „Správce zařízení“.

Jdeme do tohoto menu a hledáme zařízení pro zpracování obrazu v seznamu, klepněte pravým tlačítkem myši a vyhledejte řetězec s názvem webového vybavení a klepněte na tlačítko „ENTER“.

Zapnutí fotoaparátu přes Správce zařízení

Pokud existuje žádná taková linie, znamená to, že je třeba nainstalovat ovladače na váš přenosný počítač. Když se ujistíte, že pracuje ovladače, můžete jít na aktivaci fotoaparátu.

Druhou cestou: Použití kombinace klíčů.

Nejjednodušší způsob, jak povolit fotoaparát na notebooku, je povolení pomocí tlačítek „FN“ a „F1“. Ale tato metoda není k dispozici na všech modelech notebooků, na některých zařízeních může být další klávesová zkratka. Například na některých zařízeních, zejména na Lenovo G580, můžete zařízení umožnit kombinaci klávesy „FN“ s ESC. Podrobné informace, jak to provést, můžete zjistit studiem informací o vašem modelu.

Třetí cesta: Použití Skype.

Jak je pravidlo při zahájení tohoto programu, fotoaparát se aktivuje automaticky. Pro tuto potřebu:

 • Spustit skype;
 • V okně, které se otevře, přejděte na kartu „Tools“;
 • Dále vyberte „Nastavení“;
 • V tomto okamžiku klikněte na „Nastavení videa“.

Poté se zobrazí okno s obrázkem a indikátor zařízení se rozsvítí červeně.

Pomocí těchto akcí můžete nastavit v režimu aktivace a deaktivace webového zařízení na vašem Lenovo. Pokud se všechny tři způsoby ukázaly jako neúspěšné, fotoaparát nikdy začal pracovat, pak to může být vadný a musíte kontaktovat specialisty.

Instalace samostatné komory

V případech, kdy vestavěný fotoaparát chybí na notebooku, a chci komunikovat v Skype, to je docela možné uchýlit se k použití samostatného zařízení. Většina webkamer zahrnovala ovladač pro instalaci. Je to přítomnost řidiče pomůže obsahovat kameru na laptop Lenovo. Pokud notebook nemůže rozpoznat ovladač, fotoaparát nebude fungovat.

Vyjměte software a poskytněte Centrum Windows Update Center pro nalezení vhodného

Pokud Správce zařízení nenalezlo vhodné ovladače, dalším krokem je umožnit aktualizaci systému Windows pro provedení hledání. Chcete-li to provést, musíte nejprve odstranit existující.

 • Použití kroků 1 a 2 z předchozí metody najděte ovladač Lenovo Easy Camera a klepněte pravým tlačítkem myši. Tentokrát však namísto aktualizace softwaru ovladače musíte vybrat možnost Vymazání. Počkejte, až průvodce dokončí a restartujte systém.
 • Po opětovném stažení systému Windows stiskněte klávesu Windows Keyboard a Enter Check pro aktualizace a poté otevřete výsledek a budete v centru Windows Update Center.
 • Klepněte na tlačítko Zkontrolovat aktualizace a vyčkejte, dokud systém Windows dělá svou práci. Zjistí chybějící ovladače webkamery a aktualizovat je s příslušným. Možná budete muset znovu restartovat svůj systém, když je hotovo, a vaše webová kamera se vrátí do normálu.

Potíže-střelba

Důležité! Pokud jste nenajdete webovou kameru ve Správci zařízení nebo je označena žlutým vykřičníkem, pak je třeba aktualizovat ovladač.

Chcete-li najít ovladač vhodný pro vaši webovou kameru, přejděte na webové stránky výrobce modelu notebooku a stáhněte si požadovaný.

Výrobce webová stránka
Asus Asus.com
Aser Acer.com
Dell Dell.com
Hp Podpěra, podpora.Hp.com
Lenovo Podpěra, podpora.Lenovo.com
MSI Ru.MSI.com
Samsung Samsung.com
Sony Sony.Ru
Toshiba

Téměř všechny notebooky se nacházejí na trhu počítačového inženýrství, vybavené vestavěnou videokamerou. S pomocí ní můžete fotografovat a video natáčení, vést online vysílání a cvičení videohovory. Ale co když fotoaparát přestal pracovat?

Pokud jste vlastníkem Windows 10, poté po připojení k Internetu se OS sám stáhne zařízení, které potřebujete ovladače. Fotoaparát nemusí fungovat, možná je programově vypnuta a musíte se zapnout.

Rada! Můžete povolit webovou kameru pomocí klávesových zkratek. Výrobci ASUS, Acer, HP většina modelů notebooků zahrnuje / vypnout fotoaparát pomocí kombinací kláves FNV (nebo klávesy Fn s obrázkem fotoaparátu). Modely Lenovo používají kombinaci FNESC.

Také všechny připojené periferní zařízení jsou uvedeny v Správci zařízení:

 • PCM na Start → Správce zařízení.
 • Otevřete „Zvuková, herní nebo video zařízení“ nebo „Zařízení pro zpracování obrazu“ a vyhledejte webovou kameru.
 • Stisknutím pravým tlačítkem myši a zkontrolujte, zda je k dispozici funkce „Enable“. Pokud ano, zapněte komoru a zkontrolujte jej (pomocí programu fotoaparátu v systému Windows 10 nebo Skype).
 • Zkontrolujte, zda není kamera nebo jiná periferní zařízení žluté vykřičníka, která varuje před chybami.

Webcam postižený hardware

Téměř na všech notebookech je speciální tlačítko zodpovědné za zapnutí / vypnutí webové kamery. V závislosti na modelu notebooku může být fotoaparát řízen stisknutím jednoho tlačítka nebo pomocí speciální kombinace (obvykle dvou bloků). Také notebook může být prezentován mechanický přepínač, který vypne webkameru na úrovni hardwaru, t.E. Prolomením elektrického připojení, ale tato metoda řízení zařízení je nyní nalezen zřídka.

Takže vypadá jako tlačítko zapnuto / vypnuto fotoaparát na ASUS notebooky modely G751jy:

A zde je příklad notebooku klávesnice Lenovo ThinkPad X1. Chcete-li ovládat webovou kameru, musíte současně stisknout současně na klíč „fn“ a „f7“.

V jiných noteboocích, namísto stisknutí „F7“, jako v tomto příkladu, může být nutné kliknout na jiný klíč. Vý můžete upřesnit tyto informace objasnit na notebook nebo na webových stránkách výrobce počítače.

Ať už bylo dříve, než pokračovalo do jiných akcí, měli byste se ujistit, že webkamera je aktuálně zapracována. Zde stačí kliknout na odpovídající tlačítko klávesnice nebo kombinaci kláves, pokud máte přepínač. nastavte jej do požadované polohy.

Může být také nutné restartovat program, který v současné době pracuje s fotoaparátem.

Jak opravit zlomenou kameru Lenovo

Jak povolit Lenovo komoru na mém notebooku Lenovo? Tato situace pojednává o situaci, kdy fotoaparát nefunguje na laptopu Lenovo, a níže uvedené akce se používají k tomu, aby ji umožnily.

Fotoaparát Lenovo nefunguje Windows 10: Tato chyba se odkazuje na problém, když fotoaparát nefunguje s operačním systémem Windows 10.

Fotoaparát Lenovo Yoga 720 nefunguje: je známo, že přenosný model jógy 720 způsobuje problémy, když vestavěný fotoaparát nefunguje. To je způsobeno především výchozím nastavení soukromí, které se změníme později.

Změnit soukromí kamery (Lenovo Vantage)

Lenovo Vantage je soubor softwarových nástrojů, které umožňují uživatelům provést úlohy údržby a nastavení přístupu. Skládá se z jedné konzole, která umožňuje uživatelům přístup k různým nástrojům a provádět různé úkoly v počítači. Pokud máte nové notebooky, nelze zobrazit nastavení, jak je uvedeno výše uvedené rozhodnutí. Můžete se pokusit opravit a zjistit, zda řeší problém.

 • Klikněte na Windows S, zadejte „Lenovo Vantage“ a otevřete aplikaci z výsledků. Aplikace je stanovena hlavně ve výchozím nastavení. Pokud není nainstalován, můžete si jej stáhnout z obchodu Microsoft Store. Po instalaci aplikace přeskočte všechny funkce zobrazené v okně, pokud je chcete použít.
 • Nyní přejděte na audio / video zařízení.
 • V nastavení přejděte na spodní část obrazovky, kde najdete režim soukromí kamery. Vypněte jej a restartujte počítač.
 • Nyní zkontrolujte, zda je problém vyřešen.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS